PDA

Pogledaj cijelu verziju : Deja vo



croking1994
11-08-2010, 11:07
Kako je to moguce, da ponekad imam osjecaj kao da se neki događaj vec dogodio i znam sta ce se sljedece dogodit.
Evo teme i o tome, jel imo tko slicne situacije?

Lord Ragnarok
11-08-2010, 11:18
deja vu**

dogadaa se s vremena na vrijeme. tu i tam naletim dvaput na istu stvar. neka macka kaj prelazi cestu. semafor i takve gluposti

McPingvin_v2.0
11-08-2010, 11:22
Mozak ti laga.

Kvothe
11-08-2010, 11:27
To je glitch u Matrici.

Systematic Reverse
11-08-2010, 11:51
dogadja mi se i precesto.

:/

croat1gamer
11-08-2010, 12:27
Meni je zabavna stvar kad pocne te dobijem privid sto cu ja kao sljedece napraviti, a ja napravim sasvim petu-sestu stvar. Onda sam sljedecih par minuta u "wtf" osjecaju jer se dogodilo nesto sto nisam ocekivao.

Zabavno je podjebavati podsvijest i svijest istovremeno. :)

Mirko L
11-08-2010, 12:53
Inb4 Boz.

Interceptor
11-08-2010, 14:28
Deja vo :rotfl:

Macolla
11-08-2010, 14:29
Deja bik :D

Chupacabra
11-08-2010, 14:49
Desilo mi se mnogo puta, i skoro svaki put je mindfuck osjecaj. Npr, jednog dana sam dobio deja vu kad sam gledao tv i rekao stara da sam imao deja vu. Deja vu u deja vu.

Na neki nacin slicno kao lucid dreamin', je li.

MindReader
11-08-2010, 19:58
događalo mi se par puta. iste scene koje sam prije vidio i svaki put reagiram s "ja sam ovo već vidio" i onda mi se drugi smiju

uglavnom sanjam te događaje unaprijed, ali razmak između sna i događaja nije mal, recimo par tjedana.. nego od pola godine i više. ali to mi se jako rijetko događa, baš da se scene poklope, da gledam ljude istim redoslijedom i da se poklopi dijalog

Nodakim
11-08-2010, 20:51
Mozak ti laga.


Zato sam počeo zapisivati.
:)

fear
11-08-2010, 20:57
Mislim da sam negdje pročitao da je deja vu jedan od simptoma uranjene alzheimerove bolesti ukoliko se dešava često.

Kid A
11-08-2010, 20:59
Jednom sam imao trip kad sam se vracao kuci, idem pjeske i prolazim kroz park i taman sto uputim pogled na nesto, ucini mi se kao da se ta stvar pojavila pre koju milisekundu, kao da neko slaze kompoziciju dok pjesacim.
Y70vcs3oV14
Znaci, nesto slicno kao ovde...idem putem i vidim rupu na asfaltu koja tek sto se pojavila ili jedan dio ulicne rasvete koji je tek postavljen pre nego sto cu ga videti.

Razzarach
11-08-2010, 21:19
Jednom sam imao trip kad sam se vracao kuci, idem pjeske i prolazim kroz park i taman sto uputim pogled na nesto, ucini mi se kao da se ta stvar pojavila pre koju milisekundu, kao da neko slaze kompoziciju dok pjesacim.
/cut
Znaci, nesto slicno kao ovde...idem putem i vidim rupu na asfaltu koja tek sto se pojavila ili jedan dio ulicne rasvete koji je tek postavljen pre nego sto cu ga videti.
lol brain ping ti ne valja

Macolla
11-08-2010, 21:42
Speed test i nadji taj problem :D

Unkn0wN
11-08-2010, 21:54
Evo isječak iz jednog teksta

It's caused by a chemical imbalance in the brain. When events are occurring in the present, our brain processes the activity in a part of the brain called the amygdala. Dejavu occurs when present events are processed in a part of the brain typically used to recall past memories. The parahippocampal cortex, which is very closely connected to the hippocampus. Because the event is processed in the parahippocampal cortex, it has a past 'flavor' associated with it.

Dania
16-08-2010, 00:06
Oh, ajme...Deja vu se javlja zbog toga što mozak podsvjesno čitav život bilježi sve što se događa u i oko nas, znači svim osjetilima, iako 80 posto toga jednostavno zaboravimo ili ni ne primjetimo. Kad se dogodi nešto slično nečemu što je već bilo, a čega se ne sjećamo, mozak brže od očiju poveže slike i informacije koje zna o tome i nama djeluje kao da se to ponavlja. Naravno, to nije identično, ali nam u sekundi tako izgleda...Postoje i ostale teorije, ali nisam dovoljno odmorna da pišem o njima :)

Lord Ragnarok
16-08-2010, 00:31
daj neka netko vise popravi naziv topica..

bezimeni
16-08-2010, 07:24
Deja vu je greška u matrici...mislio sam da ste do sada to svi spoznali :( .

z_KmNZNT5xw


evo sto kažu Pytonovci :thumbs2:

G2eUopy9sd8&feature=fvw

Elraxery
18-08-2010, 16:49
O.K. nemojte sad reci da trollam ali ja fakat muku mucim sa tim deja vuom onak imam ih 2-3 puta na dan i sto je najbolje dolazim u situacije da ljudima odgovorim na nesto sto me nisu ni pitali
npr: prije par dana ja igram dotu, posaljem heroja nazad u bazu i to mi se ucini poznatim i sjetim se da je to sigurno deja-vu pa onako da budem siguran zaderem se " ok samo zakljucajte vrata" 2 sec. kasnije moja stara se dere "ja i tvoja sestra idemo van u šetnju" WTF?? ili kad se vozim po cesti i mislim si "hmmm ovaj mi se semafor cini poznatim sad bi pokraj nas morao proci konzumov dostavni kamion sa polupoderanim slovom "K" 2 sekunde kasnije evo ga WTF is it just me...

GDra
18-08-2010, 17:00
ovaj mi se semafor cini poznatim
:pray: :pray:
To ti nije deja vu, samo često prolaziš kraj tog semafora.

Dania
18-08-2010, 17:07
Da, nije deja vu, ali kontam te...Mozak se zahebava, događa se i meni često, baš to što si opisao, takve stvari :)

marijanovic
18-08-2010, 23:59
Prije sam imao češće, sad jako rijetko.
Manje otkako su me uvjerili da to nije normalno.

Ogg The Dogg
25-08-2010, 11:44
ja imam deja vu al ono, 2-3 puta godišnje. u pravilu to ne znači da smo dogažaje koji izazivaju taj efekt već doživjeli nego jednostavno informacije odu u "krivi dio mozga" i dobijemo dojam ponavljanja. naspavajte se, odmorite mozak i ode deja vu papa

Aerial
25-08-2010, 18:25
Događaju mi se, ne baš prečesto, ali dovoljno da si pomislim da netko mijenja nešto on-the-fly unutar Matrixa :D

Zakon su mi oni najjači, kad su mi i najmanji detalji poznati, od boje gumice na stolu do riječi koje frend izgovara :D

Dania
25-08-2010, 18:48
Pa ti najjači su i najzabavniji...gotovo ravno onome kad se zapitaš da li imaš fleševe iz nekog prošlog života, ali damn sure znaš da se dogodilo u ovom :)

Raoul Duke
25-08-2010, 19:13
Zna se desit i fucked up je ful to haha :D

SharpDressedChevap
26-08-2010, 11:49
Prekjučer imao deja vu i to je bio razmak između stvarnosti i deja vua nekih mjesec dana... Malo sam razmišljao dok sam to govorio frendovima koji su odmah skočili da i oni imaju to i da ih plaši :)

Uglavnom, moja teorija je da mi nemamo dežavu jer nam mozak laga... ako smo vidjeli događaj prije nego što se dogodio, u snu, dotakli smo stvarnost. Probajte zapisivati svaki san, i ako se nešto od "normalnijeg" obistini, znači da nije lag. To bi onda sve razjasnilo teoriju o vremenu i prostoru, vrijeme ne teče onako kako mi zamišljamo, pravocrtno. Teče u svim smjerovima i eto ti dežavua, samo mi je malo nejasno kako se veće pojave od toga ne dogode.