PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mislite li da postoje izvanzemaljci??



Stranica : [1] 2

croking1994
10-08-2010, 19:02
Mislite li da oni postoje?? I što mislite jesu li ih tzv. Ameri vec nasli, mislim da vjerovatno jesu a ziher ih drze u AREA 51 bazi.Inace mislim da nebi bila takva tajna o unutrasnjosti te baze.Cito sam da su neke dvije starice prosle onuda s automobilom i nitko ih vise nije vidio.Pricajte swe sto mislite o tome u owoj temi :D :P

McPingvin_v2.0
10-08-2010, 19:03
Imamo cijeli podforum za to, Science! ;)

croking1994
10-08-2010, 19:05
Ops sorry nisam se sjetio odmah, znat cu za ubuduce :thumbs2: .Al dobro kad je vec tu...

sickpetey
10-08-2010, 19:06
A prebacit ce topic ovak il onak pa se ne brini...mislim da postoje i ne vjerujem da su ih Ameri nasli a nisu ih ni Rusi nasli

croking1994
10-08-2010, 19:14
Ima par opcija sta rade u Area 51. Ili su nes otkrili ili dolje, vrlo lako moguce proizvode nuklearno oruzje a kao ziher briju na mir u svijetu.Pos.... im se ja na to :toilet: .A mozad su napravili jos kakvo gore sranje dolje pa samo cekaju kad ce netko u rat s njima...

Interceptor
10-08-2010, 19:17
Mislim da na Kavkazu žive,ili tako nešto.

fear
10-08-2010, 19:17
Pa normalno da nismo sami.
Oni su tamo gore/dolje/lijevo/desno i oni također znaju da nisu sami.

croking1994
10-08-2010, 19:19
samo sto oni za nas vec dobro znaju u tome je problem..

fear
10-08-2010, 19:20
Zašto na to gledaš kao na problem?

Sickmanno1
10-08-2010, 19:21
Ja mislim da je MiB dokumentarac :o

croking1994
10-08-2010, 19:25
nezz ali inteligencija im je sigurno veca od nase, a ako nisu miroljubivi kako mi to ocekujemo onda smo nadrljali. Onda nam stize scenarij ko Independence Day, al mozda nebii bio happy end :wink:

Interceptor
10-08-2010, 19:34
Ne mogu,izvanzemaljci su pič**ce,zato se viđaju samo po noći i to vrlo rijetko.

croking1994
10-08-2010, 19:35
haha istina--i ja isto gluposti pricam...

croat1gamer
10-08-2010, 19:49
Uracunavajuci samu velicinu svemira se odgovor poprilicno sam od sebe namece. Da.
Sad, njihov stupanj razvoja sigurno nije niti jednak niti slican nasem tako da sumnjam da ce biti nesto sto bilo tko moze zamisliti.

Also, spomenite mi Icke & co. te vam garantiram da cu vas fizicki raniti.

Interceptor
10-08-2010, 19:49
Nego,što mislite o onim Crnomorskim zapisima na glinenim pločicama koji potječu s područja Mezopotamije,stari nekoliko tisuća godina.Govore kako je ljudska rasa nastala križanjem izvanzemaljske i nekog hominida na Zemlji,i da smo stvoreni kako bi služili tim vanzemaljcima.
Crazy shit,ja kažen. :roll:

croking1994
10-08-2010, 19:54
Great mistery of human kind :boohoo:

McPingvin_v2.0
10-08-2010, 19:59
Nego,što mislite o onim Crnomorskim zapisima na glinenim pločicama koji potječu s područja Mezopotamije,stari nekoliko tisuća godina.Govore kako je ljudska rasa nastala križanjem izvanzemaljske i nekog hominida na Zemlji,i da smo stvoreni kako bi služili tim vanzemaljcima.
Crazy shit,ja kažen. :roll:
Da ti kažem koliko si apsolutno sve fulao? :))))

Interceptor
10-08-2010, 20:00
Prosvijetli me

Aral
10-08-2010, 20:01
Kratko i jasno: Da. Uostalom, to je prirodno.

McPingvin_v2.0
10-08-2010, 20:12
Nego,što mislite o onim Crnomorskim zapisima na glinenim pločicama koji potječu s područja Mezopotamije,stari nekoliko tisuća godina.Govore kako je ljudska rasa nastala križanjem izvanzemaljske i nekog hominida na Zemlji,i da smo stvoreni kako bi služili tim vanzemaljcima.
Crazy shit,ja kažen. :roll:
Prvo: bilo kakvi zapisi u povijesnom kontekstu mogu samo biti zapisi s Mrtvog mora. Link: http://en.wikipedia.org/wiki/Dead_Sea_Scrolls
Drugo: glinene pločice, ali to je samo dio onoga što nam je sumeranska civilizacija ostavila. Dosta toga je i na glinenim KNJIGAMA :)
Treće: to tvrdi samo Zecharia Sitchin (i oni koji su odlučili da ta njegova ideja zvuči gg), samozvani stručnjak za Sumerane.
Četvrto: po tome ljudi nisu stvoreni da bi služili vaznemaljcima (Annaunakijima) per se, nego bi im bili jeftina radna snaga. Bili smo stvoreni za kopanje zlata koje je Annaunakijima bilo potrebno za oplemenjivanje atmosfere jer su i oni sjebali sa stakleničkim plinovima ili tako nešto, ali kada su se vratili (za 3600 godina) shvatili su da su ljudi (nastali križanjem majmuna i 7 ženki Annaunakija) napredovali pa su rekli: A KUL VI STE SADA SAMOSVJESNI SUMERANI EVO VAM PISMO MEDICINA ZNANJE O POLJUPRIVREDI VIDIMO SE OPET BOK LOL

I da, pročitao sam sve njegove knjige (osim zadnje, skužio sam da svaka ima 50% sadržaja iz onih drugih).

Interceptor
10-08-2010, 20:17
Okej,nisi me baš prosvijetlio,ja sam svoj post napisao u pol minute,trebao sam biti malo oprezniji.
I nisam pročitao j+nijednu knjigu,saznao sam samo preko Internetova.
Dosta njih kaže da je to krivotvoreno ili nešto slično.

MoD
10-08-2010, 20:21
Zamislite nogometni teren kao svemir. Znate i sami koliko je pravi europski teren velik... Znate i sami koliko vlati trave ima na jednom takvom terenu. Trebali bi biti svjesni da "mi" na tom "terenu" nismo niti 1/4 jedne vlati trave. Sva logika nam nalaže da definitivnivno, po nijednoj teoriji, ne možemo biti jedini na cijelom tom "terenu". Niti uopće, niti po pitanju visoke inteligencije.

Sickmanno1
10-08-2010, 20:27
Kako si nam to dobro objasnio. Ko da predajes u vrticu za retardiranu djecu <_<

The Boz
10-08-2010, 20:49
Znam da postoje.
:)

McPingvin_v2.0
10-08-2010, 20:52
Okej,nisi me baš prosvijetlio,ja sam svoj post napisao u pol minute,trebao sam biti malo oprezniji.
I nisam pročitao j+nijednu knjigu,saznao sam samo preko Internetova.
Dosta njih kaže da je to krivotvoreno ili nešto slično.
Oh ne, nije krivotvoreno. Samo rađeno ovakvom logikom:
Za 10000 godina neka nova generacija ljudi nađe naše zapise. Naiđu na riječ: "epileptičar". Neki tadašnji Zecharia Sitchin izvuče ovakav zaključak:
"Epileptičar"... Hm, to možemo rastaviti na: "E, pile ptičar!", što znači da je to, zapravo, povik za piletom koje je lovilo druge ptice.

Constantine
10-08-2010, 21:26
Mislite li da oni postoje?? I što mislite jesu li ih tzv. Ameri vec nasli, mislim da vjerovatno jesu a ziher ih drze u AREA 51 bazi.Inace mislim da nebi bila takva tajna o unutrasnjosti te baze.Cito sam da su neke dvije starice prosle onuda s automobilom i nitko ih vise nije vidio.Pricajte swe sto mislite o tome u owoj temi :D :P
MlikCebQSlY
dakle,siguran sam da postoje,sad koliko ih ima,to je upitno.

MoD
10-08-2010, 22:00
Interesantan video... Još zanimljivije je to što on ustvari radi te "jednadžbe" vezane samo uz Milky Way.
A Milky Way-ać je galaksija među nijh... Jako mnogo... :D

croking1994
11-08-2010, 08:09
Jel tko pogledao The fourth kind.samo me zanima jesu li ono stvarno istiniti događaji? :shock:

GDra
11-08-2010, 12:40
Ne, naravno da nisu.
BTW, vidio sam NLO, pogledajte THEY ARE HERE! temu.

croking1994
11-08-2010, 12:48
moji starci su vidjeli nes dosta cudno.Stari mi je iso s posla i oko ponoci mu crko auto 2-3 km od kuce i oso je pjeske,a posto zivim na selu ispod vinograda je vidio jaku svjetlost i cuo glasnu buku(kao da je netko izletio s ceste pa ga vuku van, to je bar on pomislio) i on otiso blize dolje kad odjednom svjetlost nestala, buka također prestala kao da niceg nije ni bilo. onda je poceo bjezat kuci.Isto to je i moja stara vidla na istom mjestu samo ona nije se usudila ic pogledat.Stari ljudi u selu su pricali da se tu i prije cuden stvari događale, pa eto..

croat1gamer
11-08-2010, 12:55
Naravno, sve je to istinito. :)

Uvjek provjeri prije nego sto nesto tako izvalis. Makar bio osnovni wikipedia tekst (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Fourth_Kind#Controversy).
Nego, prodaj tu pricu u 24sata, budes dobio dobre novce za takve stvari.

Chupacabra
11-08-2010, 15:27
ako je pitanje ima li inteligentnog zivota u svemiru, moj je odgovor- kad pogledam podra... Ovaj zemljane, vise nisam siguran.

Da, vjerujem u njih, i siguran sam da ima i manje naprednih od nas i vise naprednih od nas.

keko
11-08-2010, 23:34
Što se tiče vanzemaljaca, naravno da postoje, svemir je prevelik da bi sami mi bili u njemu. Što se tiče toga jesu li razna viđenja NLO-ova vanzemaljci, to baš nisam siguran što da mislim, ali ovo (http://www.crowdedskies.com/human_mutilations.htm)Sme stvarno preplašilo.

MasaKrisT
11-08-2010, 23:59
Sitchinove knjige su mi zakon,te nude puno stvari koje bi se dale ispitati i nekako provjeriti,samo je pingac prekewl da to prihvati:D

Razzarach
12-08-2010, 00:06
A šta ako ima u svemiru vanzemaljaca. ali da su ljudi. samo na raznim planetama.

McPingvin_v2.0
12-08-2010, 01:11
Sitchinove knjige su mi zakon,te nude puno stvari koje bi se dale ispitati i nekako provjeriti,samo je pingac prekewl da to prihvati:D
Dvanaesti planet? Pročitao.
Izgubljena kraljevstva? Pročitao.
Ratovi bogova i ljudi? Pročitao.
Stepenište do neba? Pročitao.
Revizija postanka? Pročitao.

Posljednji dani? Imam doma, kada me ostavi cura i budem prolazio kroz mazohističku fazu pročitat ću i nju.

U svim knjigama imaš 50% stvari koje imaš i u ostalima. Blaga redundancija podataka.
Nadalje, već spomenuta metoda izvlačenja podataka iz riječi. RIJEČI NE MOŽEŠ RASTAVLJATI NA DIJELOVE I SAMO GLEDATI ZNAČENJA TIH DIJELOVA.
Neke podatke vadi iz, da prostiš, guzice. Još uvijek se sjećam wtf trenutka kada je pisao da je Aleksandar Veliki došao do izvora Nila i tamo upoznao neke bogove koji su mu rekli nešto (ne sjećam se više), dok Aleksandar nije došao južnije od Syene (danas Asuan), što je 3000km sjever- sjeveroistočno od izvora Bijelog Nila.
Da ne pričam o zakon tezama o Nibiruu: planet koji ima putanju od 3600 godina i koja je putanja po kojoj samo kometi mogu putovati ne bi mogao na sebi nikako razviti život napredniji od bakterija zbog nedostatka svijetlosti i topline.

Najbolja stvar od svega mi je kada se teoretičari spoje i kada čujem da će Nibiru uzrokovati sranja 21.12.2012. Ako me pamćenej služi, Sitchin je rekao da je taj planet manje od dvadeset puta veći od Jupitera. Ajmo reći da je veličine Jupitera.

Planeti vidljivi golim okom na noćnom nebu: Merkur, Venera, Mars, Jupiter i Saturn. Ako je Nibiru tako blizu da će se zabit u Zemlju/ proći nevjerojatno blizu (u astronomskim mjerilima, dakle na udaljenosti manjoj od one od Zemlje do Mjeseca) ne da bi već bio vidljiv golim okom, nego bi veći od Mjeseca na noćnome nebu. Zapravo, vjerojatnije bi bilo da je vidljiv i po danu. Malo bi vuklo na Oblivion, ali nema veze... (http://fc08.deviantart.net/fs41/f/2009/041/b/8/Oblivion_Night_Sky_by_BrynSilverhorn.jpg)

MasaKrisT
12-08-2010, 01:18
ja sam se salio mico :*

McPingvin_v2.0
12-08-2010, 01:20
MasaKrisT.wc1 says (2:20):
*dobro
*tu me imas

Svugdje te ja imam :*

MasaKrisT
12-08-2010, 01:32
<3

GeraltofSmeg
12-08-2010, 01:33
Mislite li da oni postoje?? I što mislite jesu li ih tzv. Ameri vec nasli, mislim da vjerovatno jesu a ziher ih drze u AREA 51 bazi.Inace mislim da nebi bila takva tajna o unutrasnjosti te baze.Cito sam da su neke dvije starice prosle onuda s automobilom i nitko ih vise nije vidio.Pricajte swe sto mislite o tome u owoj temi :D :P
Takoje, ameri drze citavu izvanzemaljsku rasu u area 51(neznam, ako bi zatocili nekolicinu, valjda bi ostatak krenuo u nekakvu misiju spasavanja, stoli), bacaju ih kroz stargate na napusteni planet da kompenziraju za manjak prostora :roll:

croking1994
12-08-2010, 07:17
ne citavu rasu :rotfl: , mozda su nasli nekoliko njih xD

GDra
12-08-2010, 11:46
Gledao sam na Viasat History dokumentarac o snimkama izvanzemaljaca.
Postoji lažna, ali i navodno prava snimka obdukcije.
Ako nađem, stavit ću.

Electromaster
12-08-2010, 11:47
Jej, tek sada bacio oko na topic.
Enihau, moje mišljenje je to da, uzevši u obzir koliko je Svemir velik [zapravo, što Svemir, dovoljno je uzesti samo našu galaksiju]Ssigurno ih ima... Negdje.
Ali da za vikend dolaze kod nas i rade anal probing... Ne bih rekao. :)

W1k1n6
13-08-2010, 02:52
Klingonski imperij dugo se bavio tim razmišljanjem i zaključio je da možda u svemiru postoje bića koja dišu, jedu, piju i krvare poput Klingonaca, no nikako nisu dostojna da im se prizna bilo što više osim statusa životinja. Stoga je prihvaćeno kako na drugim planetama postoji samo devijacija, jedini pravi život u svemiru postoji samo u Klingonskom carstvu.

Aerial
13-08-2010, 19:21
Seeing is believing <3

Dok mi ne uguraju analnu sondu tamo gdje sunce ne grije, mislim da smo sami samcati u ovom crnom praznom bezdanu oko nas.

kikl0p
13-08-2010, 23:57
PFFFFFFFF
Naravno da nepostoje jer da postoje nasa uber razvijena znanost bi ih vec otkrila i bili bi na svim naslovnicama.

MindReader
14-08-2010, 02:03
maloprije sam pročito o tome u jednoj knjizi..

svaka tehnologija odašilje EM (elektromagnetske) valove u svemir. mi ih odašiljemo od prvog TV-a, radija, ono, tih pizdarija.. kolko ima od tog 60-ak godina? ugl.. za tih 60 godina su EM valovi već ošli duboko u svemir (ne znam točno koliko otprilike, neću bubat).. i vanzemaljska bi ih tehnologija već uočila, kao i mi njihovu. uostalom, koliko je uloženo u tehnologiju koja svake sekunde očitava signale iz svemira i još ništa nije pronađeno.. ako ih i ima, onda su vraški daleko.. a tehnologija bi im trebala bit prilično napredna da dođu do nas s tolike udaljenosti. uglavnom, ako su i radili one likove u žitu, zašto se nisu pokazali, napali nas? možda im je inteligencija takva da šalju poruke slikom, ali mi ne znamo to još pročitat.. ko zna šta nam upravo govore time (ako išta govore, ako to uopće rade oni..) :D

@@@@@@@@@@@@@@
14-08-2010, 02:09
zasto se svi bri nu za ono sto je tamo gore imamo mi vamo dolje dovoljno problema :rambo: :evil: :hangin: :twisted:

gothic45
14-08-2010, 02:31
Prilično sam siguran u to.

Naime, sam obujam svemira koji je ogroman, nepojmljiv za ljudska mjerila, a k tome se još i širi u nedogled.

A druga stvar, od svih tih silnih prijavljenih slučajeva viđenja NLO-a, bar jedan je sigurno točan, ne mogu sve biti fakeovi i nasumična leteća govna po nebu. Uostalom, zašto američka vlada toliko drži u tajnosti sve te zapise?

I treća stvar, da nas žele uništiti mislim da bi to odavno napravili.

McPingvin_v2.0
14-08-2010, 09:36
maloprije sam pročito o tome u jednoj knjizi..

svaka tehnologija odašilje EM (elektromagnetske) valove u svemir. mi ih odašiljemo od prvog TV-a, radija, ono, tih pizdarija.. kolko ima od tog 60-ak godina? ugl.. za tih 60 godina su EM valovi već ošli duboko u svemir (ne znam točno koliko otprilike, neću bubat).. i vanzemaljska bi ih tehnologija već uočila, kao i mi njihovu. uostalom, koliko je uloženo u tehnologiju koja svake sekunde očitava signale iz svemira i još ništa nije pronađeno.. ako ih i ima, onda su vraški daleko.. a tehnologija bi im trebala bit prilično napredna da dođu do nas s tolike udaljenosti. uglavnom, ako su i radili one likove u žitu, zašto se nisu pokazali, napali nas? možda im je inteligencija takva da šalju poruke slikom, ali mi ne znamo to još pročitat.. ko zna šta nam upravo govore time (ako išta govore, ako to uopće rade oni..) :D
Jedan problem: svaka ZEMALJSKA tehnologija :)

Ako ekipa ima steampunk civilizaciju nećemo ih tako otkriti :D

gothic45
14-08-2010, 10:45
A možda se i ne žele otkriti nego preferiraju mindfucking. *češ-češ*

GDra
14-08-2010, 10:48
Zašto bi vanzemaljci trebali biti napredni? Sigurno postoje, ali možda u obliku mikroskopskih bića.

Aerial
14-08-2010, 10:53
It's a zergling, Lester... :P

Lord Coldwolf
15-08-2010, 11:09
Nema aliena za sada. A teorije zavjere koliko god su mi prije bile zanimljive.. sve su većinom bullshit. A kad malo pogledaš te teoretičare, fanove.. svi su malo skrenuti.

Lord Ragnarok
15-08-2010, 13:24
60godina emitiramo.
i to je kao puno. ipak ne.
ak zememo da se ti valovi sire brzinom svjetlosti, to je 60svj godina puta predenog. a to je malo. (barem za dimenzije svemira). velika je vjerojatnost da ti valovi jos nisu nigdje dosli, ponajmanje do neke civilizacije

MindReader
15-08-2010, 17:04
http://upload.wikimedia.org/math/8/4/7/847914dec26cc45ac2957da0054683de.png

Dreakeova jednadžba - vjerojatnost da će negdje u svemiru postojat neki solarni sustav gdje će bar jedan planet bit na idealnoj udaljenosti, idealnoj putanji, imati idealni položaj u odnosu na druge planete da ga ne spizdi malo-malo neki asteroid, imati atmosferu pogodnu za život i biti u mogućnosti razviti inteligentan život za 3 milijarde godina. onak.. ne kažem da smo jedini,ali da postoji inteligentan život.. hm..

još jedan događaj koji je uvjetovao naš život : izumiranje dinosaura. da nisu izumrli, jebali bi se mi samo tako. tolko se toga poklopilo baš za Zemlju (i baš volim kad mi teolozi krenu govorit kak je to božje djelo -.-)

vjerojatno postoji nešto negdje, neki crvi, ptice, šta ja znam.. i držo bi se toga što sam reko da nema ovih krugova u žitu i svjedočanstava koja sve to pobijaju.. i sad više ne znam šta da mislim. :(

Morph_OS
15-08-2010, 17:34
Jep. Lupio asteroid,dinosi pocrkli i evo nas :D
Inteligenti alieni ne bi se previse razlikovati od nas. Oni su dosli na svoj planet ko i mi..nije ih stvor bog ili neki super uber jebac kojeg nitko ne vidi.

McPingvin_v2.0
15-08-2010, 17:59
E, zakon je ta Drejkova jednadžba, ne možeš ništa s njome izračunati :)

MindReader
15-08-2010, 18:03
E, zakon je ta Drejkova jednadžba, ne možeš ništa s njome izračunati :)
zato sam je i stavio :P

Lord Coldwolf
23-08-2010, 19:23
http://upload.wikimedia.org/math/8/4/7/847914dec26cc45ac2957da0054683de.png

Dreakeova jednadžba - vjerojatnost da će negdje u svemiru postojat neki solarni sustav gdje će bar jedan planet bit na idealnoj udaljenosti, idealnoj putanji, imati idealni položaj u odnosu na druge planete da ga ne spizdi malo-malo neki asteroid, imati atmosferu pogodnu za život i biti u mogućnosti razviti inteligentan život za 3 milijarde godina. onak.. ne kažem da smo jedini,ali da postoji inteligentan život.. hm..

još jedan događaj koji je uvjetovao naš život : izumiranje dinosaura. da nisu izumrli, jebali bi se mi samo tako. tolko se toga poklopilo baš za Zemlju (i baš volim kad mi teolozi krenu govorit kak je to božje djelo -.-)

vjerojatno postoji nešto negdje, neki crvi, ptice, šta ja znam.. i držo bi se toga što sam reko da nema ovih krugova u žitu i svjedočanstava koja sve to pobijaju.. i sad više ne znam šta da mislim. :(

Ma krugovi su djelo ljudskih ruku, priznali su i pokazali oni koji su to započeli.
A svjedočanstva .. može tebi u umu sve biti stvarno iako zapravo nije.

keko
23-08-2010, 19:27
Čak i ako se isključe sva lažna svjedočanstva, zabune, ili neke koje se može racionalno objasniti, uvijek ostane par koje se ne može objasniti, a to znači da ima nečega što ljudi još ne mogu shvatiti.

Lord Coldwolf
23-08-2010, 20:31
Čak i ako se isključe sva lažna svjedočanstva, zabune, ili neke koje se može racionalno objasniti, uvijek ostane par koje se ne može objasniti, a to znači da ima nečega što ljudi još ne mogu shvatiti.

neznam za takve, imaš linkove ? :D

Marvin OCX
23-08-2010, 20:48
Negdje sam,u nekom filmu ja mislim, sam cuo zanimljivu recenicu vezano za ovo. Kaze "da smo sami u svemiru to bi bilo uzasno tracenje prostora". I slazem se po tom pitanju.

Kvothe
23-08-2010, 23:19
Čak i ako se isključe sva lažna svjedočanstva, zabune, ili neke koje se može racionalno objasniti, uvijek ostane par koje se ne može objasniti, a to znači da ima nečega što ljudi još ne mogu shvatiti.
Ima puno toga "što ljudi još ne mogu shvatiti", ali teško da u to spadaju priče o malim zelenima.



Negdje sam,u nekom filmuSja mislim, sam cuo zanimljivu recenicu vezano za ovo. Kaze "da smo sami u svemiru to bi bilo uzasno tracenje prostora". I slazem se po tom pitanju.
Kontakt (http://www.imdb.com/title/tt0118884/)Svjerojatno.

Često se pogrešno misli da je to Saganova misao, a zapravo se pripisuje jednom slabije poznatom Škotu, Thomasu Carlyleu, i glasi:
"A sad spectacle. If they be inhabited, what a scope for misery and folly. If they be not inhabited, what a waste of space."

Lord Coldwolf
24-08-2010, 01:47
Čak i ako se isključe sva lažna svjedočanstva, zabune, ili neke koje se može racionalno objasniti, uvijek ostane par koje se ne može objasniti, a to znači da ima nečega što ljudi još ne mogu shvatiti.
Ima puno toga "što ljudi još ne mogu shvatiti", ali teško da u to spadaju priče o malim zelenima.



Negdje sam,u nekom filmuSja mislim, sam cuo zanimljivu recenicu vezano za ovo. Kaze "da smo sami u svemiru to bi bilo uzasno tracenje prostora". I slazem se po tom pitanju.
Kontakt (http://www.imdb.com/title/tt0118884/)Svjerojatno.

Često se pogrešno misli da je to Saganova misao, a zapravo se pripisuje jednom slabije poznatom Škotu, Thomasu Carlyleu, i glasi:
"A sad spectacle. If they be inhabited, what a scope for misery and folly. If they be not inhabited, what a waste of space."

Ovo "užasno traćenje prostora" je totalno ljudska i egoistička percepcija.

Marvin OCX
24-08-2010, 02:01
Meni djeluje logicno. Nije rijec o tracenju prostora u konzervi sardina vec u hebenom beskraju... Ko god "napravio" svemir,ako nas je ostavio same u njemu mogao ga je napraviti manjim,manje bi pitanja si postavljali :)

Electromaster
24-08-2010, 08:56
A na čemu se temelji tvoja teorija da ga je "netko" napravio? :)

whiskey
24-08-2010, 11:57
Sve dok se ne dogodi prvi kontakt (citaj, ili haug mi smo svemirski indijanci ili bacena termo fuzijska mega nuklearka) tek cemo onda dobit potvrdu. Dotad možemo nagađat i spekulirat, teoretizirat do beskonacnosti. Cinjenica je da je svemir masovan i da u masi galaksija postoji masu zvijezda oko kojih postoji umjereni pojas u kojem je život moguc. E sad u kakvoj su evolucijskoj fazi ti organizmi teško je predvidit, možda su vec evoluirali dalje od nas, možda su tek u fazi jednostanicnih organizama, možda ce nastat tek za milijardu godina, stvar je u tome da ne znamo niti cemo ikad saznati. Ako ima inteligentnog oblika života dalje od nas cisto sumnjam da su ucinkovito svladali svemirska putovanja ili da posjeduju tako naprednu tehnologiju jer znamo koliko je to zapravo komplicirana znanost. Mali zeleni su ZNANSTVENA FANTASTIKA, zato get real :)

Nodakim
24-08-2010, 20:02
http://upload.wikimedia.org/math/8/4/7/847914dec26cc45ac2957da0054683de.png

Dreakeova jednadžba - vjerojatnost da će negdje u svemiru postojat neki solarni sustav gdje će bar jedan planet bit na idealnoj udaljenosti, idealnoj putanji, imati idealni položaj u odnosu na druge planete da ga ne spizdi malo-malo neki asteroid, imati atmosferu pogodnu za život i biti u mogućnosti razviti inteligentan život za 3 milijarde godina. onak.. ne kažem da smo jedini,ali da postoji inteligentan život.. hm..




Temeljna pogreška je misliti da smo mi na idealnoj putanju,na idealnom položaju i da postoji jedinstvena atmosfera pogodna za život.Idealno za nas,jer smo mi nastali po tome.
A ne to po nama. Da je bilo drukčije,razvio bi se drukčiji oblik života ili ne bi.
Ekstremofili npr.
Gledajte da ljudska civilizacija kojoj je cilj od prvog dana da se pobi došla do toga da se više ulaže da u žute magazine nego u tehnologiju.

Aerial
24-08-2010, 20:24
http://upload.wikimedia.org/math/8/4/7/847914dec26cc45ac2957da0054683de.png

Dreakeova jednadžba - vjerojatnost


Dreakeova jednadžba - vjerojatnost


jednadžba - vjerojatnost


vjerojatnost

Vjerojatnost je kuja, ne mora značiti apsolutno ništa :(

Marvin OCX
24-08-2010, 23:10
A na čemu se temelji tvoja teorija da ga je "netko" napravio? :)
A na cemu tvoja da nitko nije? Oduvjek je tu i to je to? Nije to "moja" teorija,samo kazem ako razmisljanja ovoj temi pogoni logika...nije logicno da smo sami u beskraju. A ako jesmo,poslije nas nece biti nista i nikoga. E to je vec tema za razmisljanja. :)

Kvothe
24-08-2010, 23:32
A na čemu se temelji tvoja teorija da ga je "netko" napravio? :)
A na cemu tvoja da nitko nije?
*sigh*

http://en.wikipedia.org/wiki/Russell%27s_teapot

Lord Coldwolf
24-08-2010, 23:48
Vjerujem ( ne znam) da ima još mnogo života izvan našeg planeta, jer svemir je beskrajan, bilijuni galaksija a za nas je i jedna previše još narednih 200 i više godina , ali upravo zato što je svemir beskrajan a život vjerojatno dosta udaljen jedan od drugog - nama to izgleda kao da nema nikog "blizu" :D

Who or what made this all ? :) sve je zapravo u suštini ideja / zamisao ... igra ako hoćete.

Marvin OCX
25-08-2010, 00:03
Vjerujem ( ne znam) da ima još mnogo života izvan našeg planeta, jer svemir je beskrajan, bilijuni galaksija a za nas je i jedna previše još narednih 200 i više godina , ali upravo zato što je svemir beskrajan a život vjerojatno dosta udaljen jedan od drugog - nama to izgleda kao da nema nikog "blizu"S:D

Who or what made this all ? :) sve je zapravo u suštini ideja / zamisao ... igra ako hoćete.


Potpis.

W1k1n6
25-08-2010, 10:35
Matematički i statistički bi se reklo kako gotovo sigurno ima života na drugim planetama, pa tako i inteligencije (vanzemaljaca), tu se vjerojatno svi slažemo.
Ostalo sve je vrlo mutno područje obzirom da još uvijek nema nikakvih "službenih" dokaza, barem gledano s čiste znanstvene strane. Problem je također u tome što još uvijek ne znamo sa sigurnošću kako uopće nastaje život, nitko još nije uspio "skuhati" živi organizam od raznih sastojaka i procedura temeljenih na vrlo uvjerljivim pretpostavkama i teorijama.
Sljedeća je stvar u tome što još nigdje u svemiru nije pronađen život i ne zna se koliko je česta pojava.
I na kraju, što se tiče samih vanzemaljaca koji navodno posjećuju Zemlju, pručavanje tih stvari pretvorilo se iz znanosti u religiju ili ezoteriju, pa se sve svodi na "vjeruješ-ne vjeruješ", a katastofalno ogromna masa ljudi koji uživaju u lažiranju pojava aliena odbijaju sve imalo ozbiljne znanstvenike da se uopće odluče baviti time. Ako doista postoje inteligentni oblici života pridošli s drugih planeta koji se motaju oko nas, sve dok nam se sami javno ne otkriju i predstave, ne vrijedi uopće trošiti vrijeme na tu tematiku.

Chupacabra
25-08-2010, 18:18
sto se tice ovih signala u svemiru koje odasiljemo, netko je u prvim stranicama topica napis'o da ih nismo pimili, nijedan.

Jesmo.
Davno, prije tri-cetiri godine, sam gledao dokumentarac, primljeni su ti valovi iz svemira, u 20stoljecu, spominjali su se i kvazari. Ugl ima zivota u svemiru osim nas, ako nema, e onda pingac nije admin.

Freddy
26-08-2010, 01:48
sjecam se jednog dokumentarca u kojem se spominjao "wow signal", evo link o njemu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Wow!_signal

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 11:36
http://www.youtube.com/watch#!v=CYIfpuk0ht4

MoD
29-08-2010, 22:18
Spoiler ti je prazan...

GDra
30-08-2010, 11:34
Evo još nečega, jeste li ikada čuli za trokutasti NLO?
http://www.net.hr/planet-x/page/2010/08/26/0722006.html

C
09-09-2010, 01:50
Vanzemaljci ili Vanzemljaci ili Svemirci, postoje, ali to su Ovozemaljci!

Evo, otkriti ću vam tajnu koju svi možete vidjeti i dokazati.

Vanzemaljci, kako ih mi zovemo žive na planetu po imenu Zemlja, jeste, tako je, na našem planetu, koliko god to vama ludo zvučalo, to je istina. Mi nismo iztražili ni 30% Zemlje, a kamoli 70% nje koje su oceani. Vanzemaljci kako ih zovemo žive u morima!
Osim što su to objavljivali ovi iz Area 51, imao sam puno njihovih članaka i slika (jeste oni drže neke vanzemljake i vrše eksperimente na njima, itd.), i dokaza, znači, laički ću vam dočarati...

"Svemirci" nemaju kapke, zašto?
To znači da žive na mjestu gdje nema zraka koji će im isušivati oči, s obzirom da nemaju kapke koje će im "močiti" oči, znači da žive u vodi. Tako je, žive u moru, u oceanu. Kada su van njega na očima imaju nekakve gumice kao leće koje im služe da im se oko ne može isušiti.

Imaju glatku kožu, zašto?
Da žive na zraku, vjerojatno bi imali bilo kakve dlačice, ali ne, oni su 100% bez dlačica, kao ribe, glatki su i skliski, zašto? Zato što žive u takvoj okolini, znači gdje možeš živjeti a da ti glatka koža pomaže? To je voda, znači more.

Imaju razvijena stopala, kako to?
Lijepo, da i mi ljudi živimo u vodi, i da umjesto hodanja i trčanja plivamo i ronimo, sigurno bi imali extra razvijena stopala. Oni su plivači, žive u oceanima.

Imaju maleni nos i pluća?
Da, to znači da ne koriste puno kisika, vjerojatno zato što žive u morima.

Imaju malena usta, ne razvijene zube i sve organe kao i mi?
Tako je, to znači da ne žvaču hranu kao mi ljudi, već ju samo gutaju, gutaju živo i tako se hrane. A kako se hrane ribe? Gutaju i samo gutaju, čak ni morski pas koji ima opake zube ne žvače hranu, već ju guta.

Velika glava i razvijena psiha?
Naravno, imaju usta, a ne govore, zašto? Kada već živiš u moru, teško je pričati pod vodom. Trebali su razviti drugačiji način komuniciranja, s obzirom da ne mogu pričati pod vodom, pa im se tako razvio govor telepatijom.

Tijelo im je nabijeno?
Da, nisu mišićavi (osim nogu gdje su im totalno razvijeni mišići), ali nemaju sala, niti mekanih dijelova tijela. Kako to? Fino, kada se rodiš i živiš na tolikoj dubini mora, pod takvim tlakom, moraš biti sprešan.

Leteći tanjuri imaju jaka svjetla, zašto, šta će im tako jaka svjetla?
Da žive u svemiru, ne bi im trebala tako jaka svjetla. Znači, jaka svjetla, kakva mi ljudi još nismo proizveli im trebaju kako bi vidjeli na velikim dubinama. Mi ih možemo uloviti i vidjeti na Zemlji sa stand by svjetlima, kao pozicije na autu, i toliko su jake, znači kada su na velikoj dubini vjerojatno upale maglenke i duga svjetla, s kojima mogu sve vidjeti dok mi ljudi ne možemo na te dubine ići, čak i da možemo, nemamo tako jaku rasvjetu. Znači, tako jaka svjetla im služe da bi mogli vidjeti na velikim dubinama mora.

Mogu li svemirci s tanjurima usisati nešto, a da ne usisaju i nešto iz okoline? Kako to mogu?
Mogu,s obzirom da žive u morima, a ne žele dodatni teret (vodu) u svojoj mečki, razvili su princip usisavanja tijela, znači usisavaju samo živa bića, bez mogućnosti da im voda ili bilo što drugo uđe u brod.

Zašto imaju tako brze letilice?
S obzirom da istražuju cijeli svemir morali su smisliti način za nešto brži transport, s obzirom da u njihovoj moći, niti inteligenciji nemaju ništa što bi ih moglo teleportirati, napravili su letilicu koja osim što može startati extra brzo, može i voziti extra brzo. I mi ljudi to možemo, samo nas koče neke stvari. Recimo, možemo li napraviti auto koji juri 1000 km/h? Možemo! A što nas koči? To što će se svake gume rastopiti već na 400 km/h. Znači nas koče materijali, njih ne koče, ili su uspjeli pronaći riješenje.

Imaju li oni svoje tehnologije?
Imaju, međutim njihove tehnologije su drugačije od naših. Osim što su sofisticiranije i manje, rade na drugačijim principima. Dok recimo kod nas skrivena mala kamerica radi na baterije, kod njih nema izvora energije, i telepatski se povezuju s tom stvarčicom. Kada kradu ljude obično im umetnu razne predmete koji nama ništa ne znače, međutim ti predmeti imaju razne sile u sebi koje oni mogu detektirati.

Jesu li njihove tehnologije razvijenije od naših?
Na istoj smo razini, oni imaju ono što mi nemamo, a mi imamo ono što oni nemaju. Ako kažemo, vidi ih, oni imaju leteći tanjur, napredniji su od nas, to ništa ne znači jer oni nemaju mečke. Isto tako ako kažemo da su njihovi predmeti sofisticiraniji i njihova tehnika je bolja, isto ništa ne znači, oni barataju s nano i mikrotehnikom, jer imaju takve uvijete, ali sigurno nisu izumili toliko toga koliko mi jesmo.

Može li nam svemirac čitati misli?
Oni imaju odličnu inteligenciju i telepatiju, ali ne, ukoliko mu to ne dozvoliš. Sve što ti misliš, to on čuje, jer je tako naučio komunicirati/pričati, mislima.

Ljudi koje oni otmu i seciraju nemaju ožiljaka?
Osim što barataju s nano i mikrotehnikom, vjerojatno imaju skalpele s kojim nam režu između čestica atoma (npr. skalpel debljine 1 pikometra) i sl., a osim toga žive u vodi, a svi znamo da voda pospješuje brzu regeneraciju.

Kada otimaju ljude, znaju što rade?
Znaju, osim što imaju oružije s kojim te mogu onesvjestiti, nakon što te otmu, u svojem brodu u tebe ubace vodu, napune te vodom, vodom ti napune želudac, pluća, itd., sve-sve, ne smije biti zraka u tebi. Zašto? Zato jer akda te transportiraju, njihov brod ima mogućnost velikih brzina čime i tlakovi variraju munjevito brzo, tj. ako s brodom zaranjaju u dubinu od 100 km u 1 sec, tvoje tijelo će vjerojatno eksplodirati od tako naglih varijacija tlakova, a voda koja je zato u tebi je teško stlačiva (voda je stlačiva, ali jako malo; tolika naprezanja tvoje tijelo može izdržati).

Zašto nas otimaju?
Zato jer im se može. Kada te otmu, u tebe ugrade predmet pomoću kojeg te mogu locirati, i samim time te prate i promatraju, kako živiš, što sve radiš, itd. Takvi predmeti se kod lječnika mogu izvaditi, čime se smanjuje mogućnost, da će te opet posjetiti/oteti. Neki predmeti poput ugrađenog predmeta u prst ili pod kožu se može lako maknuti, a neki predmeti se ne mogu izvaditi tako lako, bio je jedan slučaj kada su jednom čovjeku ugradili maleni predmet u oko, u centar oka, unutra, pomoću čega su predpostavljamo, sve što je on gledao i svemirci mogli vidjeti, da bi se to izvadilo, trebali bi mu rasjeći oko na pola, nakon čega naša medicina ne bi znala vratiti oko u prvobitno stanje, srećom, oni nakon nekog vremena izvade svoj predmet iz tebe.
Mi njih otimamo isto, ali o tome se šuti, tek pokoja fotka i video iz Area 51.

Koriste li oni mape?
Koriste, ali stare, kakve i mi imamo, mape kakve su kreirali ljudi, i to su obično mape svemira i planeta, ne u 2D-u, niti 3D-u, već naprednije i kompliciranije.

Ima li dokaza da žive u morima?
Da, osim što imaju sve predispozicije za extra velike dubine, mnoge ribarice i brodovi su ih viđale, slikale i snimale kada uranjaju i izranjaju iz oceana.

Hoćemo li ratovati protiv njih?
Najvjerojatnije ne. Mi se njih možemo bojati, zbog straha ih možemo i napasti, ali oni nam neće uzvratiti, boje se i oni nas, međutim oni nemaju laserske puške i sl. oružija kao što mi mislimo. Oni su miroljubivi i avanturisti željni istraživanja cijelog svemira, oružije koje oni rabe jest njihov mozak, ne samo inteligencija, nego psiha, pod "upotrijebiti ćemo silu" oni misle baciti te u nesvjest, bez da ti naude.

Eto, toliko od mene, i od mojeg old istraživanja. :)

Feanor
09-09-2010, 02:25
Zaranjaju 100km/s, a maximalna dubina 12 km. LoL.

C
09-09-2010, 02:27
Postoje velike dubine u koje mi ne možemo zaroniti, jer nemamo opremu koja bi izdržala takav tlak, a čak i da ju imamo, nemamo rasvjetu, ne bi vidjeli ništa. :)
To je razlog zašto još uvijek ne istražujemo more, a more čini 70% ovog planeta, a mi na onih 30% gdje živimo jedva da smo istražili 10%, ma ni toliko.
Govorio sam na eventualnu brzinu tanjura u moru. Na zraku piče puno brže.

GDra
11-09-2010, 14:18
C, zanjimljiva teorija, dobar post. :thumbs2:
Ne sječam se da sam ikad pročitao nešto o podvodnim vanzemaljcima.
Iako, to nisu vanzemaljci, nego samo nove vrste.

keko
11-09-2010, 20:34
Bome si ti to C jako razradio. Kad malo bolje razmislim, ne zvuči to tako glupo kako bi možda neki na prvi pogled pomislili. Mi ljudi bi istraživali svemir, a 2 trećine našeg planeta su nam još neistražene.

Electromaster
11-09-2010, 20:41
Postoje velike dubine u koje mi ne možemo zaroniti, jer nemamo opremu koja bi izdržala takav tlak, a čak i da ju imamo, nemamo rasvjetu, ne bi vidjeli ništa. :)
Onak... Ne? :I

Also, lol na ostalo.

C
11-09-2010, 23:16
THX. :)

@PR3DAT0R
-Ne.
Nadavno su Kinezi napravili neku podmornicu s kojom mogu ići na zapanjujuće dubine, to ti je jedan od dokaza da ne možemo zaroniti na max. dubinu, zbog tlaka, a dolje je tako mračno da mi moramo gledati s raznim tehnikama poput IRDA, jer nemamo tako jaku rasvjetu da vidimo prst pred nosom, a kamoli nešto više. :)

Electromaster
12-09-2010, 10:11
viewtopic.php?f=107&t=41277 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=107&t=41277)

Bazinga!
Koj veće dubine pobogu. >_>
Ocean je dubok koliko je dubok i nema više.

C
12-09-2010, 11:10
Pa nisam ja ni rekao da ima više. :o
Samo velim da mi ne vidimo dolje sa svjetlom...ma pročitaj što sam napisao, skrećeš s teme.

Sonic_Moronic
12-09-2010, 11:15
Jesi ti ozbiljan?

:pray:

Interceptor
12-09-2010, 11:17
Daaa,zaboravili su ponijeti bateriju...

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 05:13
:o

Ako u mračnoj sobi upališ svijetlo vidiš bez obzira koliko je prije toga bilo mračno.

C
13-09-2010, 09:21
LOL, pa vidiš, na velikim dubinama od planknota i svih tih pizdarija, svjetlost nije toliko jaka da se probije dalje od kojih 5 cm, pa se koriste razni uređaji za gledanje.

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 11:25
http://oceanexplorer.noaa.gov/history/q ... dings.html (http://oceanexplorer.noaa.gov/history/quotes/soundings/soundings.html)


1960 - Man at the Deepest Depth

On January 23, 1960, the bathyscaph Trieste reached the greatest oceanic depth existing on our planet. Jacques Piccard and Lieutenant Don Walsh of the United States Navy, piloted the Trieste to the sea floor in the deepest part of the Marianas Trench, known as the Challenger Deep. Although their onboard depth indicator registered 37,800 feet, this was later corrected to 35,800 feet as the result of calculations by Dr. John Knauss (a future administrator of NOAA) and Dr. John Lyman. This is Jacques Piccard’s description of what he saw on this dive to the deepest part of the sea:

"The bottom appeared light and clear, a waste of snuff-colored ooze. We were landing on a nice, flat bottom of firm diatomaceous ooze. Indifferent to the nearly 200,000 tons of pressure clamped on her metal sphere, the Trieste balanced herself delicately on the few pounds of guide rope that lay on the bottom, making token claim, in the name of science and humanity, to the ultimate depths in all our oceans - the Challenger Deep.

"The depth gauge read 6,300 fathoms - 37,800 feet. The time - 1306 hours.

".... And as we were settling this final fathom, I saw a wonderful thing. Lying on the bottom just beneath us was some type of flatfish, resembling a sole, about 1 foot long and 6 inches across. Even as I saw him, his two round eyes on top of his head spied us - a monster of steel - invading his silent realm. Eyes? Why should he have eyes? Merely to see phosphorescence? The floodlight that bathed him was the first real light ever to enter this hadal realm. Here, in an instant, was the answer that biologists had asked for the decades. Could life exist in the greatest depths of the ocean? It could! And not only that, here apparently, was a true, bony teleost fish, not a primitive ray or elasmobranch. Yes, a highly evolved vertebrate, in time’s arrow very close to man himself. Slowly, extremely slowly, this flatfish swam away. Moving along the bottom, partly in the ooze and partly in the water, he disappeared into his night. Slowly too - perhaps everything is slow at the bottom of the sea - Walsh and I shook hands. In Seven Miles Down: The Story of the Bathyscaph Trieste (1961) by J. Piccard and R. S. Dietz. pp. 172-174. Published by the Putnam, New York.

C
13-09-2010, 11:45
Neda mi se to sve čitati. Vjeruj mi u oceanima na 10 km dubine ne vidiš s maglenkama ništa. Nisu sva mora/oceani isti, u nekima vidiš, u nekima ne, recimo Jadransko more je bistro, međutim oceani su slaniji i gušći, nisu plave boje, već crne i sl.
Kako je već netko rekao, od cijelog planeta mi smo jedva istražili 2/3 samo od zemlje, a gdje su oceani doline neistraženosti. Da je to sve tako, i da mi možemo zaroniti na 10 km sa svjetlom (računajući da vidimo), ne bi svaki mjesec otkrili neku novu morsku životinju na 2 km dubine. Mora su neistražena, ne zanimaju me tehničke stvari, jer jako dobro znam da na velikim dubinama vide samo kamere s nekim kerefekama od tehnologije, kakve naše oko + svjetlo ne mogu, tj. naše oko + svjetlo na 10 km dubine = slijepac.

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 12:01
I kako su onda to oni 1960. vidjeli?

The Boz
13-09-2010, 12:15
Neda mi se to sve čitati. Vjeruj mi u oceanima na 10 km dubine ne vidiš s maglenkama ništa. Nisu sva mora/oceani isti, u nekima vidiš, u nekima ne, recimo Jadransko more je bistro, međutim oceani su slaniji i gušći, nisu plave boje, već crne i sl.
Lol! Da, iz osobnog iskustva znaš da je mrak otporan na svjetlost, jelda?
Oceani su svi do jednog manje slani i prema tome manje gusti, i svi su plave boje. I da, crna nije boja.
I nešto ti ne valja sa percepcijom reda veličine. Pod vodom se sa "maglenkama" vidi kao u jako, jako, jako rijetkoj magli, čisto zato jer se kilometar dalje od maglenke ta maglenka baš i ne vidi. Ali volumen koji maglenka pokriva je mizeran, tako da je dvanaest sati duga misija sposobna istražiti oko 0.000000000000000000000000000000000000000000000000 000000000000000000000000000000000000000000013% mora. To što živa bića u oceanu imaju tendenciju kretati se i reagirati na svjetlo i buku ne pomaže.

Sonic_Moronic
13-09-2010, 12:16
Jel ti kužiš da si maloprije pričao o bićima koja dolaze s drugih planeta i žive u našim oceanima? :(

Electromaster
13-09-2010, 12:33
Ja sam tako nešto čitao u jednom Miki Mausu.

Aerial
13-09-2010, 12:36
Što se napali tako čovjeka :)

Ok, ok, ako zanemarimo detalje poput "ne vidiš na tako velikoj dubini zbog planktona" (nema tamo planktona), ideja o alienima na dnu mora zapravo ima smisla :)

Štoviše; ima smisla 5 puta više neg "mi nismo sami u svemiru, nja nja nja, imam 5 godina i vjerujem u izvanzemaljce" :D

Interceptor
13-09-2010, 12:44
Kako je uopće moguće razviti tehnologiju na tolikoj dubini,mraku i pod tolikim pritiskom?
Postoji razlog zašto su tijekom evolucije svi organizmi težili suhom tlu,anisu ze zabijali u prokletu jamu od 12km.

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 12:46
Možda im je takav tlak normalan na njihovom planetu? :)

Aerial
13-09-2010, 12:57
Kako je uopće moguće razviti tehnologiju na tolikoj dubini,mraku i pod tolikim pritiskom?
Postoji razlog zašto su tijekom evolucije svi organizmi težili suhom tlu,anisu ze zabijali u prokletu jamu od 12km.

Vjerojatno se i ona 30-metarska lignja na dubini od 5 km kraj Filipina pita kako zaboga Interceptor može živiti na tako niskom tlaku.

C
13-09-2010, 12:57
Yeah, u pravu si, crna je baza, a ne boja.
Šta god da baljezgali, na velikoj dubini se ništa ne vidi s svjetlom. Ono što se vidi, to je extra maleno, da na takav način ne možemo istraživati, da se svjetlo širi u moru kao po zraku, bila bi druga priča, ali daj molim te ne baljezgajte, gdje si vidio da se u dubini od 10 km osvjetli 1 km s našim nekim extra maglenkama, može se osvjetliti jedva metar ispred sebe. Da je tako, velim, ne bi svakih mjesec dana i više imali vijest "otkriveno novo biće na 2 km dubine." Jadransko more je lako istražiti, za razliku od oceana koja su mračnija, ti ne znaš kako oceani imaju bljutav okus, Jadransko more bi rado pio kada biš probao oceansku, bljutava, istina, manje soli, ali svega ostalog ima više, i vjeruj mi, crna su, doslovno, nisu bistra poput Jadranskog mora.

Kako Sonic_Moronic kaže, ne skrećite s teme, ako niste upućeni, tema je "Mislite li da postoje izvanzemaljci?"

@Pa prilagođavaš se, ako gledamo tu tvoju teoriju, "da svi tokom evolucije teže ka suhom tlu", ne bi imali morskih pasa. Kada si pod tolikim pritiskom vijekovima i generacijama, postaneš sprešan, kao morski pas tvrd npr.
A i one priče o Atlantidi i nekoj civilizaciji koja je dostigla svoj maximum niti jedan znanstvenik nije pobio, tako i ovo. Ali svakako imaju leteće tanjure od nama vrlo poznatih legura metala, a nitko ne vjeruje da bi primjerice na Marsu mogli čupati zlato, metale i naftu.

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 13:00
Šta god da baljezgali, na velikoj dubini se ništa ne vidi s svjetlom.

I kako su onda to oni 1960. vidjeli?

The Boz
13-09-2010, 13:04
A i one priče o Atlantidi i nekoj civilizaciji koja je dostigla svoj maximum niti jedan znanstvenik nije pobio, tako i ovo. Ali svakako imaju leteće tanjure od nama vrlo poznatih legura metala, a nitko ne vjeruje da bi primjerice na Marsu mogli čupati zlato, metale i naftu.
Takve tvrdnje se ne pobijaju nego dokazuju. I to još nikome nije uspjelo.

Interceptor
13-09-2010, 13:04
Kako je uopće moguće razviti tehnologiju na tolikoj dubini,mraku i pod tolikim pritiskom?
Postoji razlog zašto su tijekom evolucije svi organizmi težili suhom tlu,anisu ze zabijali u prokletu jamu od 12km.

Vjerojatno se i ona 30-metarska lignja na dubini od 5 km kraj Filipina pita kako zaboga Interceptor može živiti na tako niskom tlaku.

Ona ne leti u neidentificiranom objektu.

Aerial
13-09-2010, 13:06
Ona ne leti u neidentificiranom objektu.

Poanta je u tome da tlak ne odgovara tebi, a ne nekom glavatom greyu :D

Interceptor
13-09-2010, 13:09
To ne obješnjava kako oni mogu letjeti u letećim pijatima.Tlak u Marijanskoj brazdi je oko 1000 puta veći nego na površini Zemlje,a da ne govorimo još o visinama.

C
13-09-2010, 13:18
Pa privikavaš se. Kao što sam rekao, oni imaju leteće tanjure "jer moraju", a mi imamo aute, avione, motore, itd., "jer moramo."
Da mi živimo u moru, vjerojatno ne bi vozili aute, a sigurno ne bi imali ni kanadere.

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 13:19
[quote=C]Šta god da baljezgali, na velikoj dubini se ništa ne vidi s svjetlom.

I kako su onda to oni 1960. vidjeli?[/quote:sr81olcg]

Aerial
13-09-2010, 13:21
Pingu, prestani repostati!

C, odgovori mu već jednom!

:D

C
13-09-2010, 13:22
[quote=C]Šta god da baljezgali, na velikoj dubini se ništa ne vidi s svjetlom.

I kako su onda to oni 1960. vidjeli?[/quote:u52xphdf]
Pa u moru nije isto kao na zraku. Recimo, popneš se na planinu, uzmeš dalekozor i sve u krugu od 1 km istražiš bez muke, ajde budi faca, pa tako istraži more. Kako je Boz rekao u postocima, to što mi istražujemo, to je metar po metar s mukama, jer vidimo samo nešto sitno ispred sebe, ono okolo ne vidimo, a i svi bježe od nas jer su životinje i boje se svjetla.

Edit: A i od 1960. do danas je prošlo 50 godina i šta smo otkrili na 12 metara dubine?
-Ništa.

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 13:25
Pitam te kako su ona dva lika 1960. vidjeli oko sebe kad su se spustili u Marijansku brazdu.

C
13-09-2010, 13:26
Pa već sam ti rekao da nisu sva mora i oceani isti.

Ono, je*ala te povijest podmornica, pričamo o vanzemljacima, admine.

Edit:



A i one priče o Atlantidi i nekoj civilizaciji koja je dostigla svoj maximum niti jedan znanstvenik nije pobio, tako i ovo. Ali svakako imaju leteće tanjure od nama vrlo poznatih legura metala, a nitko ne vjeruje da bi primjerice na Marsu mogli čupati zlato, metale i naftu.
Takve tvrdnje se ne pobijaju nego dokazuju. I to još nikome nije uspjelo.
Nije poanta da se pobija Atlantida, nego život vanzemljaka u moru.

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 13:38
Pa tvrdiš da se ne vidi na velikim dubinama od planktona, a Marijanska brazda je najdbulje mjesto dostupno ljudima. Also, gustoća vode je vrlo velika tamo (zbog tlaka), ali priča o planktonima ti ne stoji: http://longerhealthylife.net/ILLUSTRATI ... ensity.jpg (http://longerhealthylife.net/ILLUSTRATIONS/ECOLOGY/PLANKTMAP/WorldOceanPhytoplDensity.jpg)

Ljubičasto je mala gustoća planktona, crveno velika.

I, kako su vidjeli na 11 km dubine? :)

C
13-09-2010, 13:44
Već sam ti odgovorio na to u mojem predprošlom postu kada sam ti odgovarao na pitanje.
O planktonima ne znam ništa, ali i ovako i onako se tamo ništa ne vidi s rasvjetom, čak i kada imaju tako dobru rasvjetu koliko dugo im može trajati (vanzemljaci piče s letećim tanjurima po svemiru i rasvjetom/energijom sigurno dugo vremena), ili još bolje pitanje, šta su s njome u zadnjih 50 godina uspjeli postići?
-Ništa.
U tome ti je stvar, ne dali vidimo u toj tami (naravno da možemo vidjeti, iako slabo i extra malo, imamo kamere, robote, extra detektore i igračke za gledati na sve moguće načine savršeno), nego dali smo istražili.
Ako hoćeš, možeš pokušati, ja sam in odmah, uzeti ćemo ledice i dalekozore i istražiti najdublja mora centimetar po centimetar, ako imaš neku žešću rasvjetu za nabaviti, ti plaćaš troškove.

Interceptor
13-09-2010, 13:57
McPingvin:

http://img137.imageshack.us/img137/8407/finishhim.gif

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 14:06
O planktonima ne znam ništa
I o mnogo čemu drugom, sudeći po tome što pišeš.

Iako ne pričam o alijenima, nego o tvojem "dolje se ništa ne vidi", u krajnjem slučaju: laseri? :)

C
13-09-2010, 14:07
Sada si kao pametan ispao jer i rekao da ništa ne znam. :roll:

Ja sam rekao da imamo svu tehniku, ali što se tiče rasvjete smo out naspram vanzemljaka.

Tvoja je stvar što spammaš i mješaš teme.

The Boz
13-09-2010, 14:12
Naspram kojih mrtvih "vanzemaljaka"!? Ti si ih vidio i znaš im tehnologiju u detalje, pa da možeš reći da su toliko bolji?

C
13-09-2010, 14:15
Nisam rekao ni da su bolji, ni da su gori, samo pitam šta su uspjeli napraviti u zadnjih 50 godina. Pročitaj opet moj prvi post u ovoj temi, rekao sam da smo jednaki, rekao sam da oni imaju ono što mi nemamo, a mi imamo ono što oni nemaju, točno tim riječima.

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 14:17
Zašto bi bili out? Imaš neke dokazeSo gustoći morske vode na dubinama od 10 km i da u njoj nekoherentno svijetlo ne može doprijeti dalje od 5 cm?

C
13-09-2010, 14:18
Googlaj, pronaći ćeš oboje.

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 14:19
Jesam, ne nalazim, zato te i pitam :)

C
13-09-2010, 14:24
Čudo!
Vjerojatno nisi shvatio šta sam rekao.
Da sam rekao "10 mm", vjerojatno bi se uhvatio za to kao pijan plota, čudno kako se nisi uhvatio za "1 metar" kojeg sam spomenuo 2-3 puta.

Aerial
13-09-2010, 14:36
Nego, da malo začinimo raspravu inteligentijim *dokazima* da alieni postoje i već su nas posjećivali više puta u prošlosti.

hEoZso225Us

Piramide + Isus Krist + random gotička crkva u Londonu + Iluminati = nepobitan dokaz

C
13-09-2010, 14:41
Nice.

Mislim da nitko ne može reći "ja ne vjerujem u svemirce."

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 14:52
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))

Maloumnog idiota na stranu:
9EMyymnC93E&p=788E5FF7505A2B10&playnext=1&index=11





Kako ovo objašnjavaš?

C
13-09-2010, 14:55
Šta je pisac htio reći?

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 15:01
To je snimka s dna Marijanske brazde. Kako je to moguće ako se ništa ne vidi, ni uz umjetno osvijetljenje?

C
13-09-2010, 15:04
Koliko vidim, vidi se samo metar ispred, dalje se ne vidi ama baš ništa, kako sam bio i rekao.

Interceptor
13-09-2010, 15:05
http://img230.imageshack.us/img230/817/conspiracynew.jpg

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 15:16
Postoje velike dubine u koje mi ne možemo zaroniti, jer nemamo opremu koja bi izdržala takav tlak, a čak i da ju imamo, nemamo rasvjetu, ne bi vidjeli ništa. :)
To je razlog zašto još uvijek ne istražujemo more, a more čini 70% ovog planeta, a mi na onih 30% gdje živimo jedva da smo istražili 10%, ma ni toliko.
Govorio sam na eventualnu brzinu tanjura u moru. Na zraku piče puno brže.

THX. :)

@PR3DAT0R
-Ne.
Nadavno su Kinezi napravili neku podmornicu s kojom mogu ići na zapanjujuće dubine, to ti je jedan od dokaza da ne možemo zaroniti na max. dubinu, zbog tlaka, a dolje je tako mračno da mi moramo gledati s raznim tehnikama poput IRDA, jer nemamo tako jaku rasvjetu da vidimo prst pred nosom, a kamoli nešto više. :)

Pa nisam ja ni rekao da ima više. :o
Samo velim da mi ne vidimo dolje sa svjetlom...ma pročitaj što sam napisao, skrećeš s teme.

LOL, pa vidiš, na velikim dubinama od planknota i svih tih pizdarija, svjetlost nije toliko jaka da se probije dalje od kojih 5 cm, pa se koriste razni uređaji za gledanje.

Neda mi se to sve čitati. Vjeruj mi u oceanima na 10 km dubine ne vidiš s maglenkama ništa. Nisu sva mora/oceani isti, u nekima vidiš, u nekima ne, recimo Jadransko more je bistro, međutim oceani su slaniji i gušći, nisu plave boje, već crne i sl.
Kako je već netko rekao, od cijelog planeta mi smo jedva istražili 2/3 samo od zemlje, a gdje su oceani doline neistraženosti. Da je to sve tako, i da mi možemo zaroniti na 10 km sa svjetlom (računajući da vidimo), ne bi svaki mjesec otkrili neku novu morsku životinju na 2 km dubine. Mora su neistražena, ne zanimaju me tehničke stvari, jer jako dobro znam da na velikim dubinama vide samo kamere s nekim kerefekama od tehnologije, kakve naše oko + svjetlo ne mogu, tj. naše oko + svjetlo na 10 km dubine = slijepac.

Yeah, u pravu si, crna je baza, a ne boja.
Šta god da baljezgali, na velikoj dubini se ništa ne vidi s svjetlom. Ono što se vidi, to je extra maleno, da na takav način ne možemo istraživati, da se svjetlo širi u moru kao po zraku, bila bi druga priča, ali daj molim te ne baljezgajte, gdje si vidio da se u dubini od 10 km osvjetli 1 km s našim nekim extra maglenkama, može se osvjetliti jedva metar ispred sebe. Da je tako, velim, ne bi svakih mjesec dana i više imali vijest "otkriveno novo biće na 2 km dubine." Jadransko more je lako istražiti, za razliku od oceana koja su mračnija, ti ne znaš kako oceani imaju bljutav okus, Jadransko more bi rado pio kada biš probao oceansku, bljutava, istina, manje soli, ali svega ostalog ima više, i vjeruj mi, crna su, doslovno, nisu bistra poput Jadranskog mora.

Kako Sonic_Moronic kaže, ne skrećite s teme, ako niste upućeni, tema je "Mislite li da postoje izvanzemaljci?"

@Pa prilagođavaš se, ako gledamo tu tvoju teoriju, "da svi tokom evolucije teže ka suhom tlu", ne bi imali morskih pasa. Kada si pod tolikim pritiskom vijekovima i generacijama, postaneš sprešan, kao morski pas tvrd npr.
A i one priče o Atlantidi i nekoj civilizaciji koja je dostigla svoj maximum niti jedan znanstvenik nije pobio, tako i ovo. Ali svakako imaju leteće tanjure od nama vrlo poznatih legura metala, a nitko ne vjeruje da bi primjerice na Marsu mogli čupati zlato, metale i naftu.

E, daj se odluči :)

C
13-09-2010, 15:21
Eto u zadnjem citatu koji si citirao odmah na početku sam rekao "1 metar", još sam ih bio spominjao.

Edit: Pomješao sam planktone sa soli. XD

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 15:23
Da, a prije toga si četiri puta rekao da se ne vidi ništa, ni prst pred nosom, a onda 5 centimetara.

C
13-09-2010, 15:25
Na tvoju žalost, ako nisi znao, nekada nešto govoriš metaforički.

Interceptor
13-09-2010, 15:28
Eto u zadnjem citatu koji si citirao odmah na početku sam rekao "1 metar", još sam ih bio spominjao.

Edit: Pomješao sam planktone sa soli. XD

Pomješao si ti maštu sa zbiljom.

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 15:28
"Ne vidi se prst pred nosom" ne znači "ne vidi se više od jednog metra", osim ako imaš jako čudno građene ruke.

C
13-09-2010, 15:29
Eto u zadnjem citatu koji si citirao odmah na početku sam rekao "1 metar", još sam ih bio spominjao.

Edit: Pomješao sam planktone sa soli. XD

Pomješao si ti maštu sa zbiljom.
Nope. Vaša je stvar ako ne shvaćate što pročitate.

Interceptor
13-09-2010, 15:33
Kako tvoji vanzemljaci lete nebom?Napune NLO morem?

C
13-09-2010, 15:34
Kada sam rekao da napune NLO vodom? :?

Interceptor
13-09-2010, 15:36
Pa očito kad žive u moru,trebaju ga da bi živjeli.I
li tvrdiš da su to neki Kevin Costner vanzemljaci?

C
13-09-2010, 15:40
U prvom postu sam napisao da su vjerojatno razvili princip usisavanja tijela, bez da usisaju vodu. Recimo neki od dokaza su da su usisavali neke od ogromnih riba poput morskog psa iz mora, bez da su usisali i more.

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 15:47
Koji to dokazi?

C
13-09-2010, 15:51
Ima ih puno, većinom su to slike koje se objavljuju u časopisima o vanzemaljcima, dok se videi zaplijene iste sekunde. Prije sam to pratio extra jako, sada to više ne pratim, tako da nemam niti jedan časopis kod sebe, a kamoli neki video, ali svašta sam vidio i pročitao o vanzemaljcima, nema šta sve nisam pogledao od onih koji su bili oteti i koji su navodno bili, itd. :)

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 16:00
U doba Interneta se ništa ne može zaplijeniti iste sekunde :)

C
13-09-2010, 16:12
Da, ali ne pada svima odmah na pamet da odmah stave to na net.

Zadnje čega se sjećam, prije nekih godinu dana, mislim da je bilo u Engleskoj, nekom liku su u kuću svako malo provaljivali lopovi i krali stvari, i jednu noć je on fino uzeo kameru i sakrio se u sobi, i čekao lopove da dođu, međutim na otvoreni prozor mu je vanzemaljac ušao koji je gledao po sobi, ukrao neke sitnice i pobjegao. Lik je normalno u strahu javio policiji, vlasti su iste sekunde došle da zaplijene kameru, a ludi novinari navaljivali, pa su im dali jedan mali isječak od 5 sec videa na kojem je prikazan vanzemljak koji gleda po sobi. Tako da je snimka navodno istinita/stvarna, pa ju možeš potražiti na netu.

Iako na netu ima puno fejkova, recimo za ovaj ja osobno mislim da je fake, iz dva razloga, pravi videi nemaju skerij muziku, niti imaju gubljenje video signala tokom snimanja, pogotovo se to ne može desiti u A51, gdje je sve po vojnički. A opet u drugu ruku, moguće je, jer nema tako žgoljave budale da obuče kostim na sebe.
VzDErLTrxjA

The Boz
13-09-2010, 16:24
"Ne vidi se prst pred nosom" ne znači "ne vidi se više od jednog metra", osim ako imaš jako čudno građene ruke.
Are you trying to pull off a ReiKo?

The Boz
13-09-2010, 16:25
Da, ali ne pada svima odmah na pamet da odmah stave to na net.

Zadnje čega se sjećam, prije nekih godinu dana, mislim da je bilo u Engleskoj, nekom liku su u kuću svako malo provaljivali lopovi i krali stvari, i jednu noć je on fino uzeo kameru i sakrio se u sobi, i čekao lopove da dođu, međutim na otvoreni prozor mu je vanzemaljac ušao koji je gledao po sobi, ukrao neke sitnice i pobjegao. Lik je normalno u strahu javio policiji, vlasti su iste sekunde došle da zaplijene kameru, a ludi novinari navaljivali, pa su im dali jedan mali isječak od 5 sec videa na kojem je prikazan vanzemljak koji gleda po sobi. Tako da je snimka navodno istinita/stvarna, pa ju možeš potražiti na netu.

Iako na netu ima puno fejkova, recimo za ovaj ja osobno mislim da je fake, iz dva razloga, pravi videi nemaju skerij muziku, niti imaju gubljenje video signala tokom snimanja, pogotovo se to ne može desiti u A51, gdje je sve po vojnički. A opet u drugu ruku, moguće je, jer nema tako žgoljave budale da obuče kostim na sebe.
VzDErLTrxjA

Bad CGI is bad.

C
13-09-2010, 16:30
I ja mislim. :)

A šta kažeš na ovo?
VZFcH0srTRU&feature=related

Šansa da će preživjeti je ako se dobro sjećam 10%, međutim jedan takav je preživio i živi normalan život, mora redovito posjećivati doktora i mazati se nekim kremama jer mu se koža brzo suši, pa se počinje raspadati, isto tako jede neke posebne hrane, ne može jesti sve, ima sada negdje oko 20 godina, stalno vježba s utezima, ono, tjelesni je nitko i ništa, međutim ima mozga i viška, napravili su jedan dokumentarac o njemu, traje kojih sat vremena, od kada se rodio, pa do danas.

Edit: Evo našao sam ovo što sam bio spomenuo:
MPPywSdBz5o&feature=player_embedded
Lik je naime cijelu snimku stavio na YouTube, međutim brzo je maknuta i zamjenjena ovim sada videom. Lik tvrdi da nije djelo fotomontaže.

Edit: Pronaći ću još takvih priča, slika i videa, pa postati ovdje.
Ako želite mogu vam uploadati iz mojeg finog old asortimana stvarno seciranje vanzemaljca, full video, traje ja mislim 16 minuta, predsjednik je bio na tome prisutan, potpuno ozbiljan video, i nema nikakve foto montaže, sve je real life, pa ako neće puno utjecati na vaše živce, mogu uploadati. :)

Jbga, mama mi pobacala sve časopise, a stari disk riknuo, sve što imam mi je jedan CD od svega što sam imao. :(

Sonic_Moronic
13-09-2010, 16:49
Pa valjda je očito da nije elijen nego deformirano dijete. :(

Užasno u svakom slučaju :(

C
13-09-2010, 16:57
Posljedica radijacije. :)

E, nedavno su našli nekog "raka", sav je zelen, ima 3 oka, oči su mu kao u svemirca, živi u kanalizaciji (valjda; tamo su ga pronašli), živ je i zdrav, poslali su ga u neki laboratoriji na ispitivanje, da vide šta je, a nešto veliko, kao morski list izgleda, velika usta, zube, rep, kao neki fakin rak od jednog metra max. koji bi sve pojeo (LOL XD). Nalik je raži, ali misle da je neka vrsta raka. Imate video na youtube-u kada su ga tek pronašli kako su ga štapom dirali. Pogledajte:
hMiq9ysH8ho

The Boz
13-09-2010, 17:03
I ja mislim. :)

A šta kažeš na ovo?
VZFcH0srTRU&feature=related

Šansa da će preživjeti je ako se dobro sjećam 10%, međutim jedan takav je preživio i živi normalan život, mora redovito posjećivati doktora i mazati se nekim kremama jer mu se koža brzo suši, pa se počinje raspadati, isto tako jede neke posebne hrane, ne može jesti sve, ima sada negdje oko 20 godina, stalno vježba s utezima, ono, tjelesni je nitko i ništa, međutim ima mozga i viška, napravili su jedan dokumentarac o njemu, traje kojih sat vremena, od kada se rodio, pa do danas.

Edit: Evo našao sam ovo što sam bio spomenuo:
MPPywSdBz5o&feature=player_embedded
Lik je naime cijelu snimku stavio na YouTube, međutim brzo je maknuta i zamjenjena ovim sada videom. Lik tvrdi da nije djelo fotomontaže.

Edit: Pronaći ću još takvih priča, slika i videa, pa postati ovdje.
Ako želite mogu vam uploadati iz mojeg finog old asortimana stvarno seciranje vanzemaljca, full video, traje ja mislim 16 minuta, predsjednik je bio na tome prisutan, potpuno ozbiljan video, i nema nikakve foto montaže, sve je real life, pa ako neće puno utjecati na vaše živce, mogu uploadati. :)

Jbga, mama mi pobacala sve časopise, a stari disk riknuo, sve što imam mi je jedan CD od svega što sam imao. :(
Prvo: http://en.wikipedia.org/wiki/Harlequin_type_ichthyosis
I riječ je o curi od 26 godina, ne o tipu od 20.
Drugo: HAHAHAHAHAHAHAHA!
EDIT: Treće: lol, to je triops.
Pouka: obrazuj se o stvarima, čisto da ti svaka pojava koju neznaš objasniti ne bude djelo boga, vanzemaljaca, urote itd.

C
13-09-2010, 17:25
LOL?
Ne, prije dva dana sam gledao taj dokumentarac i lik je, a ne cura.

I da, ne trebam se ja obrazovati oko tih čudnih stvari, jer sigurno znam više od tebe, a u ostalom ako za njih vrhunski znanstvenici ne znaju, čudno je kako ti znaš.
A i triops ima ruke, ima malene oči, ovo čudovište ima oči veličine jedne šake, i ima 3 oka, ima nešto kao škrge, rep im je iz jednog dijela skupa s tijelom i sl., ovo nema, ipak se ti obrazuj malo o stvarima, jer pored dvije potpuno različite stvari ti kažeš da su iste. :pray:

Aerial
13-09-2010, 17:44
Ummm, pa ta stvar na videu ima valjda 10 cm duljina najviše. Malo jest gadno procjeniti veličinu jer nema referentnih objekata kraj njega, ali .. pogledaj podlogu, ono, vide se nabori na betonu :D
Taj štapić je valjda pola cm debeo..

The Boz
13-09-2010, 17:49
Sedam zarez tri sekunde googlanja: http://forteanzoology.blogspot.com/2009 ... riops.html (http://forteanzoology.blogspot.com/2009/02/giant-triops.html)
Dakle, to je mali triops, dug oko 20mm, vrlo blizu sniman kako bi se dao dojam veličine. Ovaj dojam pada u vodu ako obratiš pozornost na kvalitetu vode na slikama, te napetost površine iste. Opet je očito da nije sigurno da znaš više od mene.

Feanor
13-09-2010, 17:50
Evo da winam ovaj thread pa da ga mozete lockat, vanzemaljci postoje. Na europi (jupiterovom satelitu) su otkriveni zivi jednostanicni organizmi duboko duboko pod ledom. Organizmi su i izvan su naseg planeta, mozda nisu razvijeni(uopce) ali ko ga hebe, tamo su i postoje, tako da, da. Postoje vanzemaljci...

NA kraju krajeva svemir je toliko jebeno velik da nema sanse da ne postoji planet di se nebi mogo razvit život...
Ili kako bi reko Doug Adams koliko sexa(ilitga zivota) ima u svemiru? Nema ga jer je svemir toliko jebeno velik, da je bilo koja količina sex-a(života) toliko zanemariva u usporedbi sa svemirom i toliko je bilizu 0 da je praktički jednako 0....

angel eye
13-09-2010, 17:52
DA.

Feanor
13-09-2010, 17:54
Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind- bogglingly big it is. I mean, you may think it's a long way down the road to the chemist's, but that's just peanuts to space.

Spremite Arkturijske dolare idemo na put. I ponesite ručnike...

Chupacabra
13-09-2010, 17:55
DA.

Zasto si ti tu?

The Boz
13-09-2010, 17:55
Na Europi (jupiterovom satelitu) su otkriveni zivi jednostanicni organizmi duboko duboko pod ledom.
Kako su otkriveni organizmi duboko ispod leda ako na taj mjesec još ništa nije sletjelo? :p Multispektralne analize nam ipak nisu još toliko napredne...

Electromaster
13-09-2010, 17:56
Bokte koliko faila u ovoj temi. >_>

angel eye
13-09-2010, 17:58
DA.
Zasto si ti tu?
A zasto nebih bila? Pitanje je upućeno svima.

Feanor
13-09-2010, 17:58
Na Europi (jupiterovom satelitu) su otkriveni zivi jednostanicni organizmi duboko duboko pod ledom.
Kako su otkriveni organizmi duboko ispod leda ako na taj mjesec još ništa nije sletjelo? :p Multispektralne analize nam ipak nisu još toliko napredne...

Mislim da sam čitao da je vjerovatnost da tamo postoji život veća od 80%, anaerobne bakterije. Neka letjelica je letjela snimati pad nekog kometa na Jupiter sa toplinskim senzorima, usljed ''nezogde'' se okrenula prema Europi, i taman kad su nasini znanstvenici počeli jebat mater zloj sreći, shvatili su da gledaju u napukline u ledu koje jako sliče napuklinama koje se javljaju zbog bakterijskog djelovanja, barem na Zemlji jelte.

Mislim da ce letjelica koja ce to checkati za 100% biti tamo 2012 ili 2013...

The Boz
13-09-2010, 18:04
Pa potencijalno svakako, najveće šanse od svih ostalih tijela u našem sustavu (osim na Zemlji, naravno). Na žalost, svi programi za slanje sonde na Europu su za sada otkazani, i jedino Rusi pokazuju neki veći interes. Nadam se samo da će klinci ISRO i JAEA nešto ubrzati. U CNSA nemam pretjeranog povjerenja.

Chupacabra
13-09-2010, 18:10
ha ko drugi nego rusi. Problem je financiranje.

Feanor
13-09-2010, 18:11
Pa potencijalno svakako, najveće šanse od svih ostalih tijela u našem sustavu (osim na Zemlji, naravno). Na žalost, svi programi za slanje sonde na Europu su za sada otkazani, i jedino Rusi pokazuju neki veći interes. Nadam se samo da će klinci ISRO i JAEA nešto ubrzati. U CNSA nemam pretjeranog povjerenja.

Jeeeej prvi Boz-ov replay na moj post bez pretjeranog protuargumentiranja. :D

OT: Nama je prof is Astonomske navigacije ekšuli bio i iskopao plan robota bušilice koja je trebala otići tamo, samo neznam u čijoj je to projekturi bilo jerbo je to bilo prije dvije, tri godine pa sam zaboravio, ali izgledao je zanimljivo taj ''robot'', jerbo je imao bušilicu u obliku hmmm njuške koja kad je bila sklopljena je bila bušilica, a kad bi se otklopila bila je pravi mali labaratorij koji je na licu mjesta automatski trebao izvršit testove i slat ih nazad na zemlju. Mislim da je u tom trenutku bila problematika signala koji bi se trebao probit kroz par kilometara leda, ali što je zanimljvo je da smatraju da Europa ili ima toplu jezgu ili nešto drugo jer je voda ispod tog leda standardna 4 stupnja celzija što je i bio razlog da posumnjaju da su bakterije ''razorile'' taj led, jer kao sto znamo morska voda na zemlji ispod leda ima 4 stupnja, te je tu jednostavno doci do povezice, ako je ista temperatura i taj led ocito pliva na toj vodi ko i na zemlji, a i pattern ''raspadanja'' tog leda je sličan, očito je i sličan uzrok jelte...

Aerial
13-09-2010, 18:21
Hah, kak ću se smijati kad ništa ne nađu.. :D

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 23:16
Ovom C-u treba sakriti Science! podforum.

Interceptor
13-09-2010, 23:31
DA.

Zasto si ti tu?

Očito ima Laptop u kuhinji.

C
14-09-2010, 02:52
@Boz - To su dvije različite životinje, zar ne vidiš? Otiđi doktoru neka ti da ćoroskop. Već sam ti rekao razlike, istina liče jedno na drugo, ali nisu ni približno, pa kada vidiš da ovo ima oči veliko kao šake, sve ti jasno, ma u ostalom, već sam napisao razlike.

Razmisli malo, znanstvenici ne znaju šta je to, i nađeš se ti, obični smrtnik na forumu kao ja i ti kao znaš koja je to životinja, a znanstvenici ne znaju...daj molim te.

Lord Coldwolf
14-09-2010, 05:37
@Boz - To su dvije različite životinje, zar ne vidiš? Otiđi doktoru neka ti da ćoroskop. Već sam ti rekao razlike, istina liče jedno na drugo, ali nisu ni približno, pa kada vidiš da ovo ima oči veliko kao šake, sve ti jasno, ma u ostalom, već sam napisao razlike.

Razmisli malo, znanstvenici ne znaju šta je to, i nađeš se ti, obični smrtnik na forumu kao ja i ti kao znaš koja je to životinja, a znanstvenici ne znaju...daj molim te.

znanstvenici nisu obični smrtnici ? :D šalu na stranu, meni ovo djeluje kao max 20cm dugo biće, kvaliteta slike je loša za uvid u neke sitnije detalje.

C
14-09-2010, 05:53
Slažem se, ali mogu se vidjeli velike oči. Vjerojatno je to tô, samo modificirano, možda neka nova vrsta, a s obzirom da je nađeno u kanalizaciji lako moguće da je mutiralo. Ipak u Rusiji ima puno raznih čudovišta, poput ovog poznatog:
http://semantink.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/09/monster1.jpg
http://paleo.cc/ce/plesio-russ/monster12.jpg
http://paleo.cc/ce/plesio-russ/monster8.jpg
http://paleo.cc/ce/plesio-russ/monster8.jpg
http://inggram.files.wordpress.com/2009/12/russian-bizarre-creature.jpg
http://media.ebaumsworld.com/picture/showmaster94/gf5vkee-RussianMonsterCorpse003.jpg

McPingvin_v2.0
14-09-2010, 08:35
@Boz - To su dvije različite životinje, zar ne vidiš? Otiđi doktoru neka ti da ćoroskop. Već sam ti rekao razlike, istina liče jedno na drugo, ali nisu ni približno, pa kada vidiš da ovo ima oči veliko kao šake, sve ti jasno, ma u ostalom, već sam napisao razlike.

Razmisli malo, znanstvenici ne znaju šta je to, i nađeš se ti, obični smrtnik na forumu kao ja i ti kao znaš koja je to životinja, a znanstvenici ne znaju...daj molim te.
Ti bi trebao po ćoroskop, ta životinja nije veća od 30 cm, a ja na snimci nigdje ne vidim nikakve oči :)

Osim toga, jesi li IGDJE vidio išta o tome, osim te snimke i prve vijesti? "Znanstvenici ne znaju" ti nikako ne stoji jer ne znaš ništa o tome, osim prvog videa gdje se nije odmah moglo reći koja je to životinja :)

Edit: sad sam pogledao, to je triops, baš kao što je i Boz rekao :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Triops_longicaudatus

The Boz
14-09-2010, 09:56
Slažem se, ali mogu se vidjeli velike oči. Vjerojatno je to tô, samo modificirano, možda neka nova vrsta, a s obzirom da je nađeno u kanalizaciji lako moguće da je mutiralo. Ipak u Rusiji ima puno raznih čudovišta, poput ovog poznatog:
http://semantink.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/09/monster1.jpg
http://paleo.cc/ce/plesio-russ/monster12.jpg
http://paleo.cc/ce/plesio-russ/monster8.jpg
http://paleo.cc/ce/plesio-russ/monster8.jpg
http://inggram.files.wordpress.com/2009/12/russian-bizarre-creature.jpg
http://media.ebaumsworld.com/picture/showmaster94/gf5vkee-RussianMonsterCorpse003.jpg
Ovaj puta mi je trebalo ZNATNO više googlanja! Punih dvadeset sekundi, te nakon toga oko četrdeset sekundi čitanja teksta i točno trinaest sekundi gledanja slika na wikipediji... IC A BALUGA WHEIL! (http://hr.wikipedia.org/wiki/Beluga)

C
14-09-2010, 10:00
A kako je to dospjelo u šumu? :pray:

The Boz
14-09-2010, 10:16
Namjerno ću ignorirati "dosadno mi je, ajmo skurit frku i polupokriveni kostur slikat usred pustinje i govorit da je kriptik" faktor i samo reći da je moguće da se ne radi o sredini šume...
http://www.englishrussia.com/images/russian_sakhalin_monster/monster15.jpg
http://www.englishrussia.com/images/russian_sakhalin_monster/monster16.jpg
ISUSE BOŽE JEL ONO TAMO VODA!?

Lord Ragnarok
14-09-2010, 10:41
:pray: :pray:

kako mi je ovo dobro sjelo ujutrro sada.

nazalost moram se sloziti sa bozom u svi msegmentima, ma kolko bi mi drago bilo da su to bili vanzemaljci.

a na snimci onog triopsa se uopce ne vide oci....

C
14-09-2010, 13:08
Hoćeš da ti izrežem video i pocrnim mu oko očiju da ih dobro vidiš? :?

@Boz - OK, vidio sam iza balvane i drveća, nisam znao da je na obali. :o
Ako ništa, ima drugačiju glavu. :P

McPingvin_v2.0
14-09-2010, 13:10
Može, jer ja ih nikako ne vidim :)

Interceptor
14-09-2010, 13:14
Boz,ti si izvrstan.

Lord Ragnarok
14-09-2010, 13:15
Hoćeš da ti izrežem video i pocrnim mu oko očiju da ih dobro vidiš? :?

@Boz - OK, vidio sam iza balvane i drveća, nisam znao da je na obali. :o
Ako ništa, ima drugačiju glavu. :P


da, glava mu drugacije izgleda kada na njoj nema mesa i koze

C
14-09-2010, 13:18
Pa u stvarnosti ima drugačiju njušku, a ovaj nema njuške. :P

Interceptor
14-09-2010, 13:18
Hoćeš da ti izrežem video i pocrnim mu oko očiju da ih dobro vidiš? :?

@Boz - OK, vidio sam iza balvane i drveća, nisam znao da je na obali. :o
Ako ništa, ima drugačiju glavu. :P


da, glava mu drugacije izgleda kada na njoj nema mesa i koze

Primjer:

http://mdtgifts.net/images/36245.jpg

http://www.csmonitor.com/var/ezflow_site/storage/images/media/images/2010/0312/0312-osing-trololo/7556906-1-eng-US/0312-OSING-Trololo_full_600.jpg

McPingvin_v2.0
14-09-2010, 13:25
Kostur:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Delph ... Leucas.jpg (http://en.wikipedia.org/wiki/File:DelphinapterusLeucas.jpg)

C
14-09-2010, 13:28
LOL, nisam mislio na to. XD :pray: :rotfl:

Nego, ovaj jedan ima zaobljenu njušku, dok ovaj drugi ima "kockastu", to bi sve trebala biti kost, ovaj ima drugačiju lubanju, a ovome lubanja više liči na krokodila nego na kita.

Edit:
@THX za kostur, nadam se da kužite na šta sam mislio:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Datoteka:Beluga_size.svg

McPingvin_v2.0
14-09-2010, 13:34
Nema njuške jer je ISTRUNUO.

C
14-09-2010, 13:45
Da, skužio sam, iako sam mislio da mu je lubanja drugačija.

Interceptor
14-09-2010, 13:50
Kako je Boz to uspio naći u 40 sekunda?

C
14-09-2010, 13:52
Edit: Boz ima svoje mračne izvore.

McPingvin_v2.0
14-09-2010, 14:20
Ili zna koristiti google.

C
14-09-2010, 14:24
Ili google zna koristiti njega? :P
Ajde dosta offtopica, 5 stranica na gluposti smo prošvercali. :boohoo:

The Boz
14-09-2010, 15:00
Čisto da se zna...
http://www.skullsunlimited.com/userfiles/image/variants_large_3036.jpg
I izgleda da postoji stranica SkullsUnlimited.com... "The World's Leading Supplier of Osteological Specimens! (http://www.skullsunlimited.com/)

Interceptor
14-09-2010, 16:22
PRONAĐENI VANZEMALJCI ! (http://techsmartly.net/freePS3.php/)S :shock:

C
14-09-2010, 16:27
Stara fora, nova budala. Tko to još nije otvorio, nema takvih.
Ne spammaj.

Interceptor
14-09-2010, 16:29
Misliš da je fake?

C
14-09-2010, 16:34
Sine, puno spammaš, sjedi.

McPingvin_v2.0
14-09-2010, 17:03
PRONAĐENI VANZEMALJCI ! (http://techsmartly.net/freePS3.php/)S :shock:
Vidimo se za tjedan dana.

Lord Ragnarok
14-09-2010, 17:11
fala <3

Aerial
14-09-2010, 19:48
PRONAĐENI VANZEMALJCI ! (http://techsmartly.net/freePS3.php/)S :shock:
Vidimo se za tjedan dana.

Što je na tom linku?

Ne želim keyloggere :(

Xero
14-09-2010, 19:50
Never gonna give you up...

Sonic_Moronic
14-09-2010, 20:02
Ja još čekam one oči.

C
14-09-2010, 20:16
OK, evo ih, nakon 28 sec videa, pa na dalje možeš ih vidjeti i gledati, tako se kreće, video počinje kada je on naopačke, pa ga lik vrati u normalu štapom. :)
Evo ovako jedan ss...
http://www.iimmgg.com/image/12f072b5f1e ... c165e84302 (http://www.iimmgg.com/image/12f072b5f1ebb6f0ee22e2c165e84302)

@Aerial_51 - Nije nikakav virus i sl., jednostavni javascript u html-u koji ti window browsera smanji na 50%:50% tvog monitora, tj. na 1/4 i onda ga kreće, akda ugasiš taj tab u kojem si ga pokrenuo, onda ti izbacuje jednostavne poruke i samo držiš enter kojih 5 sec. Taj link je star koliko i ja.

The Boz
14-09-2010, 20:18
To su mu noge... linkao sam ti slike normalne rezolucije koje su slikane isto kada i taj video. To su noge...

C
14-09-2010, 20:22
Hmm...pa ne bi rekao da su mu noge u obliku očiju.
A i vidiš kako se kreće, kreće se po tome onda tako da su mu noge u zraku, a na leđima se kreće. :o
Pogledaj video nakon 28 sec i vidjeti ćeš kako se kreće, ne može se kretati s dignutim nogama u zrak. XD

The Boz
14-09-2010, 20:34
...ima i rep...
I to nisu, onak, dvije ili četiri noge. Svako to "oko" je red nogu od jedno 10-12 komada.

C
14-09-2010, 20:59
Zašto se onda kreće s nogama dignutim u zrak?

Koliko sam skužio na videu, kada je na nogama/očima ne može hodati, a kada su mu noge/oči u zraku može. :|

The Boz
14-09-2010, 21:08
ZATO JER JE VODOZEMAC, FFS!

C
14-09-2010, 21:14
OK, onda mi je to prva životinja koju sam vidio da digne svih 20 nogu u zrak, a oči zabije u zemlju i hoda. :pray:

The Boz
14-09-2010, 21:19
OK, a di ti vidiš da to hoda? Ima rep, migolji se, i lik ga gura štapićem... i di hoda?

C
14-09-2010, 21:29
Pa kada ga je prevalio je počelo hodati.

Ajde dobro shvatio sam barba Boz, digne svih 20 nogu u zrak i hoda, zato jer je vodozemac. :rotfl: R+1 jer sam se nasmijao. :pray: :pray:

The Boz
14-09-2010, 21:33
...al on i dalje ne hoda...

C
14-09-2010, 21:35
Nego gmiže?

Šta, zato jer je vodozemac? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

McPingvin_v2.0
14-09-2010, 22:19
E, C, daj se diskonektaj :(

C
14-09-2010, 22:22
Pa taman sam krenuo spavati. :D

The Boz
14-09-2010, 22:30
Ako je tebi to hodanje, jasno mi je zašto svugdje vidiš vanzemaljce.

C
14-09-2010, 22:55
Nope, vanzemaljci nisu isto što i životinje, bar ne za mene, zato mi ne stavljaj riječi na usta.

Feanor
15-09-2010, 17:15
http://www.lostrepublic.us/Graphics/DoubleFacePalm.jpg

Na cijelu temu.

Ma na cijeli Science podforum, u kojem nema ni Z od znanosti jaooo. Kako je pisalo u jednom sprskom žutom listu.

''Baba videla svemirski brod, komšinica potvrdela'' užas, Boz koji najvjerovatnije vjeruje u Izvanzemaljski oblik života pokušava argumentirati C-u koji stavlja CGI Vide-e i slike od rijetkih životinja, koje eto samo izgledaju čudno, jaooo...

Aerial
15-09-2010, 20:31
A valjda zato što je egzaktna znanost dosadnija i od crkve.. ^^

Lord Coldwolf
16-09-2010, 01:48
A valjda zato što je egzaktna znanost dosadnija i od crkve.. ^^

na prvu ruku, ali nema ništa zanimljivije od otkrivanja istinitih stvari.

Kid A
16-09-2010, 02:02
ISUSE BOŽE JEL ONO TAMO VODA!?
:rotfl:

Aerial
30-09-2010, 11:03
http://www.tportal.hr/scitech/znanost/88944/Otkriven-prvi-nastanjiv-planet.html

Ne znam zašto kasne s tom vijesti, onak, 3 godine, al eto... valjda je Gliese opet popularan.

EDIT:

oh wait, ovo je neki drugi Gliese :D

Bs0d
02-10-2010, 14:43
I don't give a damn!
I da me uzmu odmah bi me vratili! :D :D

Aerial
18-10-2010, 16:20
Dok se kod nas lome koplja oko točkice na nebu, u Kini alieni kradu čitava sela:

http://www.net.hr/planet-x/page/2010/10/18/0002006.html

Devil Dog
18-10-2010, 18:00
A da nij ebilo malo nuklearnog eksperimentiranja?

Interceptor
18-10-2010, 18:36
Dok se kod nas lome koplja oko točkice na nebu, u Kini alieni kradu čitava sela:

http://www.net.hr/planet-x/page/2010/10/18/0002006.html

zanimljivo...

C
18-10-2010, 22:45
A možda su otišli svi na izlet?

Aerial
18-10-2010, 22:50
Može biti. Otišli ljudi malo u prirodu, opustiti se i zabaviti. Ono plavo svijetlo je valjda disco kugla :D

CrazySmurf
22-10-2010, 20:02
Tonight wer gonna party like its 1699

Mettalica
23-10-2010, 09:37
Naravno da postoje. Inače ja nebi imao 2 penisa.

C
23-10-2010, 09:47
Kod mene je sada u sobi bio van zemaljac, majke mi, vidio sam ga, stvarno! :scared:
Velik 5 cm, može letjeti, tijelo nalik na buba martina, zadnje noge kao skakavac, a prednje kao pauk razžabljene, nakaradne, i tijelo mu je u smeđim nijansama/šarama. Ne znam šta je to, ali sam ga ubio i bacio kroz prozor naglavačke. :scared:

Interceptor
23-10-2010, 15:22
Da pogodim. Ti živiš u gradu?

Devil Dog
23-10-2010, 18:40
Mislite li da postoje zemaljci?

C
23-10-2010, 22:53
Da pogodim. Ti živiš u gradu?
Ne, u zgradi. :P

W1k1n6
25-10-2010, 13:56
Ja sam isto jednom vidio vanzemaljca. Izgleda slično čovjeku ali nije čovjek, koža mu zgužvana, oči same duplje, gledaju 3 metra kroz/iza mene, obrve mu se stalno trzaju, uši sfrkane ko kod stare mačke, na glavi nešto poput kose ali izgleda ko gnijezdo stjenica, mijenja boje ko kameleon i oponaša sve što radim. Još uvijek nisam siguran jel mi to jutro poslije pijanke uletio elijen ili se neki vrag desio sa špiglom u kupaoni.

C
25-10-2010, 18:36
Ma to je bilo ogledalo koje nije fakat pucalo. Jesi li ga čuo možda da puca? Onako da fakat jako puca?

keko
30-11-2010, 17:50
http://www.jutarnji.hr/nasa-i-vanzemalj ... --/908006/ (http://www.jutarnji.hr/nasa-i-vanzemaljci--sonda-cassini-se-vratila-sa-saturna--na-titanu-pronasli-dokaz-o-zivotu-u-svemiru--/908006/)

Hmmm... Baš me zanima što će otkriti na toj konferenciji.

McPingvin_v2.0
30-11-2010, 18:35
Utvrđeno je i postojanje ugljen-dioksida.
:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

The Boz
30-11-2010, 18:44
Jutarnji je tip novine koji bi izvjestio čitatelje o smrtonosnoj supstanci dihidrogen monoksid. Da ne zaboravimo, dihidrogen monoksid postoji na našem planetu u zapanjujućim količinama. Taj bezbojan, bezmirisan kemijski spoj, poznat kao i hidrička kiselina, je iznimno opasan ukoliko se udahne, i jedan je od ključnih spojeva u kiseloj kiši.

McPingvin_v2.0
30-11-2010, 19:07
:))))))))))))))))))))))))))))))

Feanor
30-11-2010, 19:09
Jutarnji je tip novine koji bi izvjestio čitatelje o smrtonosnoj supstanci dihidrogen monoksid. Da ne zaboravimo, dihidrogen monoksid postoji na našem planetu u zapanjujućim količinama. Taj bezbojan, bezmirisan kemijski spoj, poznat kao i hidrička kiselina, je iznimno opasan ukoliko se udahne, i jedan je od ključnih spojeva u kiseloj kiši.

Dihidrogen monoksid je voda :D

EDIT: Mislim logike 2 (di) atoma vodika(hidrogen) i jedan(mono) atom kisika (oksid), H2O. Svatko tko je imao kemiju više od 1 u osnovnoj bi trebao znati ovo...

EDIT2: I pingu je uzeo moj quote bez pitanja :(

The Boz
30-11-2010, 19:12
Nemoj se smijati! Od kroničkog trovanja dihidrogen monoksidom godišnje umire preko četiri tisuće ljudi! I to u civiliziranim zemljama! U državama trećeg svijeta je situacija još gora, zbog gore higijene, slabijeg filtriranja i sličnih razloga.

The Boz
30-11-2010, 19:13
Dihidrogen monoksid je voda :D

Don't explain the joke. (http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/Ptitle0t9r68ih?from=Main.Dontexplainthejoke)SEvo, mislim da sam upravo pola foruma osudio na nekoliko sati vrludanja po tvtropesu. Sori.

Feanor
30-11-2010, 19:15
Otprilike i toliko ljudi godišnje umre u kadi, poskliznu se i lupe i onda se uguše u Dihidrogen monoksidu, tako da moraš uračunati i smrti indirektno uzrokovane dihidrogen monoksidom...

Sve o DHMO onome koga zanima http://www.dhmo.org/

keko
30-11-2010, 19:16
Jebote, šta ste toliko zapeli za taj članak, pa znate da se od našeg novinarstva ništa ozbiljno ne očekuje. Evo, ako baš hoćete, link direktno na NASA-u --> http://www.nasa.gov/home/hqnews/2010/no ... ology.html (http://www.nasa.gov/home/hqnews/2010/nov/HQ_M10-167_Astrobiology.html)

Sad komentirajte, mislite da su nešto ozbiljno našli?


NASA will hold a news conference at 2 p.m. EST on Thursday, Dec. 2, to discuss an astrobiology finding that will impact the search for evidence of extraterrestrial life. Astrobiology is the study of the origin, evolution, distribution and future of life in the universe.

Outmind
30-11-2010, 20:02
Živjele svemirske bakkterije!

Sad kad nakon konferencije u nnovinama osvane da si je 500tinkjak religijskih fanatika oduzelo život jer se nisu mogli nosit sa "vanzemaljskom prijetnjom"...

whiskey
30-11-2010, 20:04
Bit ce nešto zanimljivo ali ne toliko zanimljivo koliko se VEC NAPUHALO!!! Gota love the media

Death By Sexy
30-11-2010, 20:08
Jutarnji je tip novine koji bi izvjestio čitatelje o smrtonosnoj supstanci dihidrogen monoksid. Da ne zaboravimo, dihidrogen monoksid postoji na našem planetu u zapanjujućim količinama. Taj bezbojan, bezmirisan kemijski spoj, poznat kao i hidrička kiselina, je iznimno opasan ukoliko se udahne, i jedan je od ključnih spojeva u kiseloj kiši.


Originalni članak je pokrenuo masovnu histeriju. Čak su se organiirale i razne udruge za suzbijanje te otrovne supstance. :D

W1k1n6
03-12-2010, 10:51
Alien snimljen nadzornom kamerom!!!

dEVSTVqAblY&feature=related