PDA

Pogledaj cijelu verziju : 21.12.2012.- zbilja naš kraj?



Nee Joe
10-08-2010, 16:39
Inače nisam dosad vjerovao ni u jedno predočanstvo o smaku svijeta, ali ovo mi izgleda dosta ozbiljno, ipak su ga Azteci (ili su to bile Maye ???) predvidili u svom kalendaru (a svašta su točno predvidili). Čak se i dosta znastvenika slaže da će se negdje u to vrijeme dogoditi masovne klimatske promijene, bitne po sam način našeg života (a i po sam život) na ovoj planeti. Šta vi mislite??

Interceptor
10-08-2010, 16:44
Ne,ima nešto veze s frekvencijama i dimenzijama,nisam toliko pametan da zapamtim. :(

MasaKrisT
10-08-2010, 16:53
Njihov kalendar nije isti kao nas,te je krivo protumacen,a mislim da ce se doditi nekakava emisija prevelike energije sa sunca uskoro,koja se dogadja svakih parsto godina te ce smrdati sve elektricne uredjaje na zemlji.valda nisam ispao smjesan:D

Jopax
10-08-2010, 16:58
Nije parsto već svakih 11 godina, normalni sunčev ciklus, malo će napraviti problema sa satelitima ali to nebi trebalo biti ništa strašno

croat1gamer
10-08-2010, 17:44
Takve sunceve 'erupcije' se dogadaju vise manje u jednakim periodima, pa se ne cudim da azteci nisu tako nesto vec predvidjeli (makar se to ukazuje vecinom na el. uredajima, jer ih ta kolicina plazme/naboja/slicnoga prepuni energijom).
Sada, da se razumije njihov kalendar se mora i njihova kultura razumjeti.
Da vam ju ukratko predocim:

OH NOEZ! POMRCINA SUNCA!
You must sacrifice additional people.
OH NOEZ! KRVAVI MJESEC! (pomrcina mjeseca, oni koji su vidjeli ce razumjeti)
You require sactificial kids.


Posto su bili poprilicno paronicni u vezi prirodnih pojava, oni su sve sto je bilo donekle neobjasnjivo povezali sa bogovima, tj. zrtvama istima.
Poznato je da su vise-manje bili vrlo dobri astronomi (makar je suprotno sa prijasnjom tezom) i matematicari te su mogli predvidjeti kretanja nebeskih tijela.
U njihovoj 'povijesti' je svijet 4-5 puta unisten te obnovljen od bogova, pa su taj raspored planeta nekako ugurali u prorocanstvo o propasti svijeta.



Proslo je neko vrijeme da sam proucavao ovu temu, pa nisam siguran da je skroz tocan ovaj tekst.

Nee Joe
10-08-2010, 17:56
Takve sunceve 'erupcije' se dogadaju vise manje u jednakim periodima, pa se ne cudim da azteci nisu tako nesto vec predvidjeli (makar se to ukazuje vecinom na el. uredajima, jer ih ta kolicina plazme/naboja/slicnoga prepuni energijom).
Sada, da se razumije njihov kalendar se mora i njihova kultura razumjeti.
Da vam ju ukratko predocim:

OH NOEZ! POMRCINA SUNCA!
You must sacrifice additional people.
OH NOEZ! KRVAVI MJESEC! (pomrcina mjeseca, oni koji su vidjeli ce razumjeti)
You require sactificial kids.


Posto su bili poprilicno paronicni u vezi prirodnih pojava, oni su sve sto je bilo donekle neobjasnjivo povezali sa bogovima, tj. zrtvama istima.
Poznato je da su vise-manje bili vrlo dobri astronomi (makar je suprotno sa prijasnjom tezom) i matematicari te su mogli predvidjeti kretanja nebeskih tijela.
U njihovoj 'povijesti' je svijet 4-5 puta unisten te obnovljen od bogova, pa su taj raspored planeta nekako ugurali u prorocanstvo o propasti svijeta.



Proslo je neko vrijeme da sam proucavao ovu temu, pa nisam siguran da je skroz tocan ovaj tekst.

ZOMG, odmah mi je lakše.... Da ti iskreno kažem, nisam nikad razmišljao na taj način, sad si me prosvjetlio :D

McPingvin_v2.0
10-08-2010, 18:31
Inače nisam dosad vjerovao ni u jedno predočanstvo o smaku svijeta, ali ovo mi izgleda dosta ozbiljno, ipak su ga Azteci (ili su to bile Maye ???) predvidili u svom kalendaru (a svašta su točno predvidili). Čak se i dosta znastvenika slaže da će se negdje u to vrijeme dogoditi masovne klimatske promijene, bitne po sam način našeg života (a i po sam život) na ovoj planeti. Šta vi mislite??
Maye.

+ Ne, nisu predvidjeli kraj svijeta, nego prelazak na drugu razinu svjesti čovječanstva, ako me pamćenje služi. Davno sam čitao popularnu znanost :)

Interceptor
10-08-2010, 18:36
David Icke je trubio o tome

croking1994
10-08-2010, 19:17
Prerano je za kraj zivota na zemlji... necemo mi jos dugo nikamo ici.A ovo sa satelitima i da ce nam se sprziti uređaji to je za sad jos normalno.

KI KI
10-08-2010, 19:57
jednostavno su maye bile pwnane i nisu stigle dalje pisati kalendar?

BigBongman
10-08-2010, 20:08
UCyO56wK3QE
evo malo o kraju svjeta uz ludog dannya :D (serbian lessons guy)

Interceptor
10-08-2010, 20:11
To nije smiješno,zato ću staviti neutralan smile.

:|

Alepić
10-08-2010, 20:17
21.12.2012. je tek pocetak kraja covjcanstva
bar mislim

Interceptor
10-08-2010, 20:19
I ja isto :)

EDIT:Ne,ozbiljno.Ima veze s onim što je Admin maloprije pisao,da će se promijeniti nešto s frekvencijama,i da će ljudi prijeći na višu razinu svijesti,i da se to označavalo i prije u Mayanskom kalendaru,ali da je ovo najvažniji dosad.

The Boz
10-08-2010, 20:50
Na taj dan ću vjerojatno jesti francusku salatu.

McPingvin_v2.0
10-08-2010, 20:57
Mislim da će moja svijest ostati jednako perverzna i 22.12.2012. :/

Jopax
10-08-2010, 21:46
Na taj dan ću vjerojatno jesti francusku salatu.

Ovo i akobogda domaći kulen

Ogg The Dogg
11-08-2010, 09:12
gotovo sam skroz uvjeren da moram ić na neki rođendan tog dana....ak niš drugo bar se nadam da će bit snijega... prvi dan zime je jednom u godini

CrazySmurf
11-08-2010, 12:30
jednostavno su maye bile pwnane i nisu stigle dalje pisati kalendar?
+1
Btw priča se da 2012 neće bit doslovono kraj svijeta nego WWIII u kojem će zaračene strane bombadirati svijet atomskim oružjem te će oni preživjeli umirati od raka prouzročenog zračenjem. Pravi kraj svijeta bi trebao biti negdje oko dvije tisuče petsto neke

BigBongman
11-08-2010, 12:33
jednostavno su maye bile pwnane i nisu stigle dalje pisati kalendar?
+1
Btw priča se da 2012 neće bit doslovono kraj svijeta nego WWIII u kojem će zaračene strane bombadirati svijet atomskim oružjem te će oni preživjeli umirati od raka prouzročenog zračenjem. Pravi kraj svijeta bi trebao biti negdje oko dvije tisuče petsto neke

vjerovatno si cito ono iz 24 sata??
ako je to onda je kraj svjeta 5000-neke

Electromaster
11-08-2010, 12:38
jednostavno su maye bile pwnane i nisu stigle dalje pisati kalendar?
Ne ekšueli, napisali su da će svijet tada po peti puta biti uništen, ovaj puta ogromnim potresima, te da će kao i prijašnja 4 puta ljudi pomrijeti/pretvoriti se u životinje/divove/whatever, ali će ih se dvoje na neku foru spasiti i obnoviti ljudsku vrstu.

Yup, I can totally see that work. :eyebrows:

Also, s obzirom da glase za megapametan narod, malo mi je glupo što su bili uvjereni da sunce sutra neće izaći ak ne pokolju dovoljno ljudi. >_>

SharpDressedChevap
11-08-2010, 12:42
jednostavno su maye bile pwnane i nisu stigle dalje pisati kalendar?
+1
Btw priča se da 2012 neće bit doslovono kraj svijeta nego WWIII u kojem će zaračene strane bombadirati svijet atomskim oružjem te će oni preživjeli umirati od raka prouzročenog zračenjem. Pravi kraj svijeta bi trebao biti negdje oko dvije tisuče petsto neke


Kako oni mogu znat da će biti ratova tada? Može bit da iračani sutra idu s amerima na kaficu i zaborave rat i svi živimo normalno. Ako je to stvarno bilo u 24 Sata, onda je gotovo sigurno da neće biti toga.

BigBongman
11-08-2010, 12:42
ma to neka ćorava baba iz bugarske vidila..

SharpDressedChevap
11-08-2010, 12:44
Svašta, i onda se čudimo kad svi o tome pričaju. Kako i neće kad svaka šuša može izmislit neki scenarij za moguću destrukciju Zemlje.

The Boz
11-08-2010, 12:55
Obožavam te "priča se", "čuo sam", "dokazano je", "zna se" i slične argumente.
Čuo sam da Mars pada na Zemlju 2012. Kako je dokazano da je Mars na takvoj putanji, priča se da bi to mogao biti kraj svijeta.

croat1gamer
11-08-2010, 13:02
Obozavam kada ubace neke pseudoznanstvene fore u kontekst propast svijeta. :)
Nibiru.


Eda, dobra ti je ova boz.

Forengner
11-08-2010, 13:10
A sto se maya tice.To the nine hells with them! :) Kortez i ekipa su ownali.Mislim ono,verujemo im za kalendar...verujemo prokletim divljacima koji su vadili srca zarobljenicima kao dar bogovima?

Jopax
11-08-2010, 15:06
Maye su bile jedna od naprednijih civilizacija svijeta, to kakve su religijske običaje imali nema velike veze sa razinom znanosti i kulture, ljudi su napravili kalendar za sljedećih petstotinjak godina, to je vrlo veliko

Chupacabra
11-08-2010, 15:17
na taj dan bi ljudi trebali, kako sam razumio, malo vise poceti cijeniti ne-materijalna dobra, a manje materijalna dobra. Imali bi vise tolerancije, vise vrlina, blablabla. Ugl, nesto ce se desiti, u to sam stoposto siguran. A sad sta, pojma nemam. Najvjerojatnije ovo sto je kroati rekao. A mozda ce doci vanzemaljci na zemlju, jer su Maje navodno imale kontakt sa njima pa su im oni rekli da ce opet navratiti 2012.

Forengner
11-08-2010, 15:30
Vidi,zezao sam se,ja samo ne volim maye :) .

Electromaster
11-08-2010, 15:32
Maye su bile jedna od naprednijih civilizacija svijeta, to kakve su religijske običaje imali nema velike veze sa razinom znanosti i kulture, ljudi su napravili kalendar za sljedećih petstotinjak godina, to je vrlo veliko
Vgg, nisu uspjeli izmisliti kotač. ;D

Chupacabra
11-08-2010, 15:37
Maye su bile jedna od naprednijih civilizacija svijeta, to kakve su religijske običaje imali nema velike veze sa razinom znanosti i kulture, ljudi su napravili kalendar za sljedećih petstotinjak godina, to je vrlo veliko
Vgg, nisu uspjeli izmisliti kotač. ;D

Nije im trebao.

Electromaster
11-08-2010, 15:39
Znam, samo podbadam. :)
Kakogod, ne smatram Mayanske prognoze naročito mogućima. Pojasnio sam u postu ranije zašto.

McPingvin_v2.0
11-08-2010, 17:50
Maye su bile jedna od naprednijih civilizacija svijeta, to kakve su religijske običaje imali nema velike veze sa razinom znanosti i kulture, ljudi su napravili kalendar za sljedećih petstotinjak godina, to je vrlo veliko
Vgg, nisu uspjeli izmisliti kotač. ;D

Nije im trebao.
Ne postoji narod kojem ne treba kotač :)

Electromaster
11-08-2010, 18:13
Mda, ali uglavnom, snalazili su se i bez njega... Njihove ceste nisu baš bile prikladne za kotače enivej. ^^

SharpDressedChevap
11-08-2010, 20:24
na taj dan bi ljudi trebali, kako sam razumio, malo vise poceti cijeniti ne-materijalna dobra, a manje materijalna dobra. Imali bi vise tolerancije, vise vrlina, blablabla. Ugl, nesto ce se desiti, u to sam stoposto siguran. A sad sta, pojma nemam. Najvjerojatnije ovo sto je kroati rekao. A mozda ce doci vanzemaljci na zemlju, jer su Maje navodno imale kontakt sa njima pa su im oni rekli da ce opet navratiti 2012.


Eh, to zvuči isto kao neki prosječan dogovor za odlazak vani. "Ej Maje face, amo na ćevape, nađemo se dvije hiljade dvanaeste". Što bi se trebalo desiti? Čim pogledaš datum, odmah znaš da je izbljuvak. 21.12.2012, vidi sve isti brojevi. Isti vrag kao i sa 6.6.2006. Netko očito voli te podudarnosti pa ih plasira u medije kao navodna proročanstva i sl.

Nee Joe
11-08-2010, 20:35
na taj dan bi ljudi trebali, kako sam razumio, malo vise poceti cijeniti ne-materijalna dobra, a manje materijalna dobra. Imali bi vise tolerancije, vise vrlina, blablabla. Ugl, nesto ce se desiti, u to sam stoposto siguran. A sad sta, pojma nemam. Najvjerojatnije ovo sto je kroati rekao. A mozda ce doci vanzemaljci na zemlju, jer su Maje navodno imale kontakt sa njima pa su im oni rekli da ce opet navratiti 2012.


Eh, to zvuči isto kao neki prosječan dogovor za odlazak vani. "Ej Maje face, amo na ćevape, nađemo se dvije hiljade dvanaeste". Što bi se trebalo desiti? Čim pogledaš datum, odmah znaš da je izbljuvak. 21.12.2012, vidi sve isti brojevi. Isti vrag kao i sa 6.6.2006. Netko očito voli te podudarnosti pa ih plasira u medije kao navodna proročanstva i sl.

Mah, ljubav prema publicitetu. To ti kao da ja sad dođem i kažem da sam Pinguov sin *publika u pozadini je glasno ustuknula HIII!*.... Samo da budem popularan...

The Boz
11-08-2010, 22:05
Mda, ali uglavnom, snalazili su se i bez njega... Njihove ceste nisu baš bile prikladne za kotače enivej. ^^
Cesta nije jedina stvar kojoj kotač dobro dođe :p

Electromaster
11-08-2010, 22:12
Oh, true. ^^'
Ali to je nekak prva namjena na koju pomisliš...

McPingvin_v2.0
12-08-2010, 01:00
Tačke? Mislim da je to jako koristan izum :)

Nee Joe
12-08-2010, 10:14
Tačke? Mislim da je to jako koristan izum :)
+1, ajd ti taljigaj 50 kila cementa u rukama 30 metara dalje :D

sickpetey
12-08-2010, 21:36
Nije li Nostradamus reko da ce na taj datum doci do velikih promjena..ne treba to sada biti u vidu smaka svijeta XD..a jednostavno cemo trebati vidjeti sta ce se dogoditi :P makar vjerujem da se nis nece dogoditi a nekoliko tjedana prije tog datuma ce se dici cijela uzbuna..100% ce biti na vijestima i naci ce se neki propovijdnici ko uvijek da plase malu djecu :ro

Nee Joe
12-08-2010, 22:45
Nije li Nostradamus reko da ce na taj datum doci do velikih promjena..ne treba to sada biti u vidu smaka svijeta XD..a jednostavno cemo trebati vidjeti sta ce se dogoditi :P makar vjerujem da se nis nece dogoditi a nekoliko tjedana prije tog datuma ce se dici cijela uzbuna..100% ce biti na vijestima i naci ce se neki propovijdnici ko uvijek da plase malu djecu :ro

Ja ću bit među tom djecom :cry:

hrčak
13-08-2010, 00:08
Mene iskreno zaboli ona stvar za ovaj datum, nemre me nitko više uvjeravat da će biti smak svijeta pošto se bar svakoj godini s nekim određenim datumom pripisuje smak svijeta.

Nee Joe
13-08-2010, 00:17
Mene iskreno zaboli ona stvar za ovaj datum, nemre me nitko više uvjeravat da će biti smak svijeta pošto se bar svakoj godini s nekim određenim datumom pripisuje smak svijeta.

Ajd u 20kn da će bit 8)

W1k1n6
13-08-2010, 01:28
2012. bi mogla biti godina velike energetske krize. Obzirom da smo se opasno približili nultoj točki u kojoj će potrebe za fosilnim gorivima biti veće od mogućnosti eksploatacije, a razvoj alternativnih izvora energije je užasno prespor u odnosu na svjetske energetske potrebe, postoji velika mogućnost da upravo 2012. energetska kola krenu nizbrdo. Prvo se očekuju strašna poskupljenja energenata, potom restrikcije koje će uvoditi vlade raznih država, potom kombinacija ratova za energente i društvenih nemira, te na kraju kolabiranje raznih sustava. To je proces koji će trajati malo duže od jedne godine, no 2012. bi mogla označiti početak kraja epohe fosilnih goriva, pa bi se doista moglo reći da počinje propast svijeta kakav danas znamo. Upravo stoga je razvoj alternativnih energenata stvar od globalnog interesa, to više nije samo predmet ekologije, već nasušna potreba da se čovječanstvu omogući dalji razvoj i napredak. Po meni je to najrealnije tumačenje proročanstava, mada vjerojatno više predstavlja koincidenciju nego stvarne moći predviđanja. Maye su vjerojatno napravile takav kalendar jer im je bilo preko glave brojanja :)

Nee Joe
13-08-2010, 02:20
2012. bi mogla biti godina velike energetske krize. Obzirom da smo se opasno približili nultoj točki u kojoj će potrebe za fosilnim gorivima biti veće od mogućnosti eksploatacije, a razvoj alternativnih izvora energije je užasno prespor u odnosu na svjetske energetske potrebe, postoji velika mogućnost da upravo 2012. energetska kola krenu nizbrdo. Prvo se očekuju strašna poskupljenja energenata, potom restrikcije koje će uvoditi vlade raznih država, potom kombinacija ratova za energente i društvenih nemira, te na kraju kolabiranje raznih sustava. To je proces koji će trajati malo duže od jedne godine, no 2012. bi mogla označiti početak kraja epohe fosilnih goriva, pa bi se doista moglo reći da počinje propast svijeta kakav danas znamo. Upravo stoga je razvoj alternativnih energenata stvar od globalnog interesa, to više nije samo predmet ekologije, već nasušna potreba da se čovječanstvu omogući dalji razvoj i napredak. Po meni je to najrealnije tumačenje proročanstava, mada vjerojatno više predstavlja koincidenciju nego stvarne moći predviđanja. Maye su vjerojatno napravile takav kalendar jer im je bilo preko glave brojanja :)

W1k1nže, svaka čast na postu, slažem se u potpunosti i dajem jedan +1 :D... Nego, kako to da tvoje postove uhvatim uvijek u neko gluho doba noći, tj kasno? :D....

K4ciga
13-08-2010, 16:05
Meni je strašno kako velika većina ljudi skeptično gleda na katoličku, ali i svaku drugu vjeroispovjest a opet su pojedinci napola uvjereni da su jedne nadrogirane Maye predvidjele da će se smak svjeta dogoditi baš 2012. Danas to znanstvenici sa svim tehnološkim dostignućima nisu uspjeli potvrditi, ali hej, primitivne Maye sa bunikom i viškom slobodnog vremena jesu.

O tome da nema nafte na svijetu, moglo bi se raspravljati. Svakako da je količina znatno smanjena, ali ni približno da nam da ijedan razlog panici. To je, po meni, teza industrijalaca koji traže pokriće za enormno skupu naftu.

Aerial
13-08-2010, 19:25
Maye su inače radili kalendare na kamenim diskovima (kotačima), a nikad im na pamet nije palo da bi kotače mogli upotrijebiti... recimo... kao *kotače* na nekakvim kolicima/zaprežnim kolima.
Ingeniozna nacija, hm? :D

Nee Joe
13-08-2010, 21:07
A možda su znanstvenici nekim istraživanjima otkrili globalne klimatske promjene u to vrijeme koje će promijeniti tok svijeta, pa da ne bi izgledali oni krivi (uvijek se nađe budala koja viče TI SI KRIV!), uvjerili su neuk svjetski narod u to da su Maye to već odavno predvidjele. Tu činjenicu nam potvrđuje i par znanstvenika, među kojima je onaj što vodi znanstvene emisije (možete tu i tamo pogledati na HRT-u, odlične su), koji kaže da su sve veće značajke i buduća predviđanja Mayinih kalendara izgubljeni, tj još neotkriveni, te mu je sad neshvatljivo otkud ta informacija. Ili to ili je nekom bilo jako lijepo odabrati taj datum za kraj svijeta. Možda zlom bratu blizancu Uwe Bolla, Rolandu Emmerichu?

McPingvin_v2.0
13-08-2010, 21:10
Činjenicu? Par znanstvenika?
Y'right.

SharpDressedChevap
13-08-2010, 21:21
Sama zamisao smaka svijeta koji se događa na određeni datum je apsurdna. Mislim da smak svijeta ne može biti proveden kroz jedan dan jer bi se njegove glavne značajke i djelovanja vidjele prije samog čina (uništenja). Život na Zemlji je nastajao postupno, tako će i nestati.

Još jedna stvar koja se ne uklapa jest (ne)preciznost. Baš me zanima kako su točno odredili taj datum kada ni vremensku prognozu ne mogu pogoditi. Nije da su Maye prognozirali, ali ako ih već znanstvenici podržavaju u tome mogli bi odbaciti tvrdnju o jednom "sudbonosnom danu".

Nee Joe
13-08-2010, 21:26
Sama zamisao smaka svijeta koji se događa na određeni datum je apsurdna. Mislim da smak svijeta ne može biti proveden kroz jedan dan jer bi se njegove glavne značajke i djelovanja vidjele prije samog čina (uništenja). Život na Zemlji je nastajao postupno, tako će i nestati.

Još jedna stvar koja se ne uklapa jest (ne)preciznost. Baš me zanima kako su točno odredili taj datum kada ni vremensku prognozu ne mogu pogoditi. Nije da su Maye prognozirali, ali ako ih već znanstvenici podržavaju u tome mogli bi odbaciti tvrdnju o jednom "sudbonosnom danu".

Možda tu ulazi teorija slučajnosti, ili ti ona što govori da slučajnosti ne postoje (u to vjeruju Japanci i slični), nego da je svima svaki potez urezan u njihovu karmu, uključujući i kraj svijeta.... Možda je tu neka viša sila, koja odlučuje sama kad će bit kraj svijeta?

McPingvin_v2.0
13-08-2010, 21:32
I call Occam's razor.

Aerial
13-08-2010, 21:37
A ono, iskreno, bilo bi mi i drago da je 2012. Baš me zanima kako bi sve to izgledalo :P

SharpDressedChevap
13-08-2010, 21:41
Nema života bez slučajnosti - uvijek imaš izbor, uvijek. Recimo da te manijak hvata po gradu, a ti se nađeš u slijepoj ulici, a mogao si npr. manijaku ugurat bocu u pakšu ili pobjeći drugom ulicom.

Ali nije slučajnost samo na fizičkim djelima, već i umno. Recimo da te isti manijak uhvatio, bacio u neku sobu s zidovima koji će te stompat ubrzo. Možeš mislit u sebi "Hebote nahebao sam", "OVO JE KRAJ!!1", "Dragat ću ti mater kad postanem duh". Uvijek činiš razliku u svemiru, slučajnost je uvijek tu kada možeš nešto kontrolirati.

Ali što se tiče slučajnosti kod smaka svijeta, taj faktor je već gotovo pa nepostojeći. Prirodne pojave mi ne kontroliramo u potpunosti, tako da bi nas nekakav ogromni meteor mogao uništiti bez obzira na naša djela. Možda i ne bi, ali to nije bit. Samo sumnjam da će se to dogoditi u jednom danu, pogotovo tom.

Nee Joe
13-08-2010, 21:48
Nema života bez slučajnosti - uvijek imaš izbor, uvijek. Recimo da te manijak hvata po gradu, a ti se nađeš u slijepoj ulici, a mogao si npr. manijaku ugurat bocu u pakšu ili pobjeći drugom ulicom.

Ali nije slučajnost samo na fizičkim djelima, već i umno. Recimo da te isti manijak uhvatio, bacio u neku sobu s zidovima koji će te stompat ubrzo. Možeš mislit u sebi "Hebote nahebao sam", "OVO JE KRAJ!!1", "Dragat ću ti mater kad postanem duh". Uvijek činiš razliku u svemiru, slučajnost je uvijek tu kada možeš nešto kontrolirati.

Ali što se tiče slučajnosti kod smaka svijeta, taj faktor je već gotovo pa nepostojeći. Prirodne pojave mi ne kontroliramo u potpunosti, tako da bi nas nekakav ogromni meteor mogao uništiti bez obzira na naša djela. Možda i ne bi, ali to nije bit. Samo sumnjam da će se to dogoditi u jednom danu, pogotovo tom.

Uvijek je tu taj MOGAO SI... Japanci vjeruju da su u karmu urezane i tvoje odluke, što nas zapravo vodi do zaključka da MOGAO SI zapravo ne postoji, jer je u karmi urezano da ćeš ti napravit ono što si napravio... Zato bi cijeli svemir eksplodirao kad bi išli natrag kroz vrijeme i pokazali srednji prst karmi mijenjajući naše odluke... Karma's a bitch...

SharpDressedChevap
13-08-2010, 22:07
Ne vidim kako bi negdje moje odluke bile već donešene kad ih još nisam ni donio, možda se čak ni našao u situaciji da trebam donijeti odluku.

Ta stvar sa karmom zvuči kao nekakav nepokolebljivi argument kojeg ćeš teško srušit (ne mislim sad na tebe ofc.) ali ćemo probati i to raščistiti. Znamo da svako biće snosi posljedice svog djela, tako može utjecati na ostala bića. E sad, kad smo svijesni toga da samo bića prolaze kroz taj krug karme, valja se baciti na temu kraja svijeta.

Kiša nije biće. Snijeg isto tako. Potres još manje. Uragane da ne spominjem.
O čemu sad on to bifla, možda se pitaš. Meteor npr. nije živo biće. Mi ne donosimo nikakve odluke na njega. Naravno da ga možemo predvidjeti, ali sad, nigdje neće biti urezan naš slijedeći potez protiv meteora ako npr. ne znamo za nijedan oblik tehnologije koji bi ga mogao uništiti. Samim time ne utječemo mnogo na njega, karma ne ide u njegovom smjeru. Ovo sve je samo jedan veliki primjer, ne uzimajte stvar preozbiljno.

Ali kad bi mogli ga nekako uništiti, recimo da jedna osoba ide upalit ogromni pew pew laser. On se može dvoumiti oko toga, možda se boji nečeg, možda mu dođe ženska i ohrabri ga, milijun faktora igra tu ulogu i čovjekov um je jednostavno prekompliciran da bi uvijek nešto ishodilo na isti prozor.

"And God has always given His people the power of choice ...

W1k1n6
14-08-2010, 00:39
O tome da nema nafte na svijetu, moglo bi se raspravljati. Svakako da je količina znatno smanjena, ali ni približno da nam da ijedan razlog panici. To je, po meni, teza industrijalaca koji traže pokriće za enormno skupu naftu.
Na žalost ovo je znanstveno dokazano a ne putem proročanstava. Nulta točka fosilnih goriva je čak možda pitanje dana a ne godina.

gothic45
14-08-2010, 02:36
Što se tiče Majanskog kalendara, on nije linearan već cikličan i na 21.12.2012. se završava ciklus od 60000 godina (ako se ne varam) i počinje novi.

A inače, bilo je jako puno teorija o smaku svijeta, so far still going strong...

Quite truthfully, if I get laid by then, I won't care too much.

CrazySmurf
14-08-2010, 07:18
Thats why, on the day when the earth starts falling appart, I will lay the first chick I see that is somewhat attractive ;)

Aerial
14-08-2010, 11:23
...se završava ciklus od 60000 godina (ako se ne varam)

Je, varaš se :P
Nije 60,000 jer Mayanski kalendar počinje negdje oko 3000 pr.Kr. (njihov početak svijeta), kad počinje prvi tzv. baktun.

2012 je kraj 13. baktuna (ekvivalent 394 naše godine) i početak "novog doba".

On a sidenote, to znači da je do sad već bilo 13 "novih početaka", uključujući godine 435, 830, 1224 i 1618.
Kol'ko su mene učili povijest, na te četiri godine se nije ništa kataklizmičko dogodilo :D

Electromaster
14-08-2010, 20:06
Koliko ja znam, nije ih bilo trinaest nego četiri [ovo bi bio peti]...

Mirko L
14-08-2010, 21:27
Thats why, on the day when the earth starts falling appart, I will lay the first chick I see that is somewhat attractive ;)
Zašto ama baš svi misle da bi ženske pristale na kraj svijeta se jebat sa svima?
Izabrale bi nekog hotteija, zašto bi tebi itko dao?

Nee Joe
14-08-2010, 21:32
Thats why, on the day when the earth starts falling appart, I will lay the first chick I see that is somewhat attractive ;)
Zašto ama baš svi misle da bi ženske pristale na kraj svijeta se dragat sa svima?
Izabrale bi nekog hotteija, zašto bi tebi itko dao?

Mirko, primjetio sam da baš i ne voliš Smufrića i Mravojedjeda :D.... But Y? Djeca su baš simpatična :D

Mirko L
14-08-2010, 21:36
Ma ne, svi misle da bi baš oni se uvalili najljepšoj ženskoj u kvartu, ono.
Al ajd.

A za Mravodjeda nisam ni sigruan da je pravi account :)

Aerial
14-08-2010, 21:38
Koliko ja znam, nije ih bilo trinaest nego četiri [ovo bi bio peti]...

"The current (13th) baktun will end, or be completed, on 13.0.0.0.0 (December 21, 2012 using the GMT correlation). This also marks the beginning of the 14th baktun, as such a term is usually used among Mayanists."

http://en.wikipedia.org/wiki/Mesoamerican_Long_Count_calendar

Na pola stranice je popis svih baktuna, uključujući i one koji bi trebali doći za par tisuća godina :D

Nee Joe
14-08-2010, 21:39
Ma ne, svi misle da bi baš oni se uvalili najljepšoj ženskoj u kvartu, ono.
Al ajd.

A za Mravodjeda nisam ni sigruan da je pravi account :)

Ma znam da sam od nekog čuo (mislim da od Čupakabre) da je rekao da si ti rekao da se mravodjed goni s foruma, pa si ono mislim Y HATE TEH PIPLZ? Trollin is an art for everybody, svi to smiju koristit :D

Mirko L
14-08-2010, 21:41
Wat? Tko me to ogovara iza leđa :)

Možda je krivo shvatio.
Rekao sam da bježi što dalje od foruma na njegovu korist, jel.

Nee Joe
14-08-2010, 21:43
Wat? Tko me to ogovara iza leđa :)

Možda je krivo shvatio.
Rekao sam da bježi što dalje od foruma na njegovu korist, jel.

Same shit.... A dobro, ajd, možda čak i nisi bio u krivu :D..... Trebali bi uvest neki test inteligencije na regganju na forum kako bi vidjeli tko smije a tko ne smije IN. Ja ne bih prošao :(

Electromaster
14-08-2010, 22:50
Koliko ja znam, nije ih bilo trinaest nego četiri [ovo bi bio peti]...

"The current (13th) baktun will end, or be completed, on 13.0.0.0.0 (December 21, 2012 using the GMT correlation). This also marks the beginning of the 14th baktun, as such a term is usually used among Mayanists."

http://en.wikipedia.org/wiki/Mesoamerican_Long_Count_calendar

Na pola stranice je popis svih baktuna, uključujući i one koji bi trebali doći za par tisuća godina :D
Damn, ja sam pričao o Astečkoj legendi Pet Sunca. :)
*mitologija fail*

... Baci oko na to. Kompletno drugačija priča, ali zanimljivo- isti datum. :3