PDA

Pogledaj cijelu verziju : Imam neku zanimljivu misao



Macolla
10-08-2010, 00:48
Od pocetka zivota jedinke, vrste, i sve sto potjece od njeg se pocelo ujedinjavati. Danas smo svjedoci pokusavanja globalnog ujedinjenja planeta. E sad ja se pitam sta slijedi dalje? Ujedinjavanje svih planeta na kojima postoji zivot bi bio logican zakljucak. Poslije toga ujedinjavanje svih vrsta kojima je zajednicko obiljezje zivot. Sto je sljedece? Mislim ako se ujedini sav zivot onda nam preostaje ujedinjavanje sa drugim vrstama "prkosa" svemiru? :)

Izvinite sto koristim ovako neke glupe rijeci ali neznam drukcije objasniti.

Interceptor
10-08-2010, 00:50
ne razumijem,kako e cieli plan ujedinjava?

Macolla
10-08-2010, 00:52
Ujedinjenje svih ljudi, te da imamo jos koje inteligentno bice na njemu onda i njih.

Chupacabra
10-08-2010, 00:55
nema nista sljedece, a ujedinjenje planeta ce se desiti tek kad stupimo u kontakt sa bogom ili drugim vanzemaljskim bicima. Ili nikada. A ako se desi, unutar deset godina- Totalna anarhija/propast. Mark my words.

Macolla
10-08-2010, 00:56
Ujedinjenje planeta ce biti potrebno za kompletniju kolonizaciju bilo kojeg drugog nebeskog tijela...

Chupacabra
10-08-2010, 01:03
ne ako se kolonizacija obavi u tajnosti. Ameri ili Rusi bi to mogli bez problema, sa dovoljno bliskim planetom povoljnim za zivot, kako ja vidim.

Interceptor
10-08-2010, 01:04
Misliš da se ujedinimo svi u jednu državu?

Macolla
10-08-2010, 01:05
Ma ja, planetarno.

Interceptor
10-08-2010, 01:10
Ah,pa to je nemoguće!
Iz puno razloga,napisaću ti sutra,kada budem svjež.

Macolla
10-08-2010, 01:11
nemoguce je jer se ljudi nemogu pomirit da ima raznih nacionalnosti, plemenska podjeljenost je zaboravljena moze i ovo...

croat1gamer
10-08-2010, 01:39
Ljudski rod je danas daleko od ujedinjenog. :)
Bude to potrajalo jos parsto tisuca godina. U meduvremenu ce se dio ljudskog roda raseliti po svemiru, pa cak iako se uspije ujediniti zemlja, ostatak svemira ostaje.

Iskoristio bih kredo EU'a "Ujedinjeni u razlicitosti" za temu ujedinjenja.
Na papiru mozda cak i ima smisla.
U stvarnosti je nemoguce da dvije razlicitosti budu ujedinjene, vec ce ili jedna biti unistena ili apsorbirana i promijenjena do neprepoznatljivosti ili nesto trece.
Osim toga se vidi kako su ujedinjeni, primjerice, u slucaju financijske pomoci Grckoj.

Realno, problem je u samome drustvu, koje se orijentira na samoga pojedinca, a ne balans jedinka<->zajednica. Kada se uspostavi uspjesan balans gdje ce bolje jedinke pomagati slabijima, ali da ce njihove zasluge i dalje biti na neki nacin korisne i njima samima. Znam da ovo prokleto vuce na socijalizam/utopizam. Mozda zato jer je.

Po meni, covjek nije 'stvoren' (od prirode) kao samostalna jedinka, niti kao zajednicka jedinka, vec kao namjera da se uspostavi optimalni balans izmedu toga dvoje. Naravno, nije pokusaj bio tako uspjesan.

Macolla
10-08-2010, 01:59
Po meni svrha svakog zivog bica je ostaviti neki trag u svemiru, zato kazem da se treba tezit maximalnom ujedinjenju.

McPingvin_v2.0
10-08-2010, 08:46
nema nista sljedece, a ujedinjenje planeta ce se desiti tek kad stupimo u kontakt sa bogom ili drugim vanzemaljskim bicima. Ili nikada. A ako se desi, unutar deset godina- Totalna anarhija/propast. Mark my words.
Anarhija=/= propast.

Nee Joe
10-08-2010, 08:58
nema nista sljedece, a ujedinjenje planeta ce se desiti tek kad stupimo u kontakt sa bogom ili drugim vanzemaljskim bicima. Ili nikada. A ako se desi, unutar deset godina- Totalna anarhija/propast. Mark my words.
Anarhija=/= propast.

Anarhija da, propast ne. Čovjek žudi za promjenama cijeli život. Kad stupi u kontakt sa bogom i ostalim bićima, tražit će nešto drugo. Vuk dlaku mijenja, ćud nikad. Čovjek ne može živjeti dugo ujedinjeno (možda jedno kratko vrijeme za neke izuzetno ekstremne situacije). Da kvotam Chairman Prescotta iz GoW-a:

Humans are no strangers to war. After all, we’ve been fighting for as long as we can remember. War is all we know.

Constantine
10-08-2010, 09:37
Ujedinjenje planeta ce biti potrebno za kompletniju kolonizaciju bilo kojeg drugog nebeskog tijela...
ne bas,ujedinjenje skoro svih država planeta u neku organizaciju da,ali bas potpuno ujedinjenje,ne,zato što je to neizvedivo,barem zasada.

croking1994
10-08-2010, 19:08
Kakvo je stanje danas ljudi bi se ujedinili da se mogu opet rastaviti i otimati veci teritorij.. xD

Sickmanno1
10-08-2010, 19:23
Jel se to samo meni cini ili ovaj croat1 brije onak dosta <_<

Eh, da je njemacka bila malo jaca vec bi svi bili ujedinjeni...

croking1994
10-08-2010, 19:28
dosadno mi je pa gluposti govorim, pa skupljam postove da mi vise ne pise -znam upalit pc-

croat1gamer
10-08-2010, 19:53
Jel se to samo meni cini ili ovaj croat1 brije onak dosta <_<

Eh, da je njemacka bila malo jaca vec bi svi bili ujedinjeni...
Explain. :)

Ako mislis na komplicirano oblikovanje prokleto dugackih recenica, jebiga, nisam dobar sa takvim stvarima.
._.

Sickmanno1
10-08-2010, 20:13
Necu, nek te bode :evil:

Mirko L
10-08-2010, 22:26
Kakvo ujedinjenje planeta? Mi se sve više razjedinjavamo.

SharpDressedChevap
10-08-2010, 22:40
Ako mi ne možemo Hrvatsku dovest u red, kako ćemo tek cijeli svijet :)

Electromaster
11-08-2010, 12:02
Ako mi ne možemo Hrvatsku dovest u red, kako ćemo tek cijeli svijet :)
Ako cijeli svijet zabrije na ujedinjenje, ozbiljno misliš da će nasSnetko pitati? :)

Inače, potpisujem kroatija.

SharpDressedChevap
11-08-2010, 12:06
Neće cijeli svijet zabrijat na to, to ti je problem :)

Ali htio sam reć, prvo riješi probleme u svojoj državi, onda kreni se zahebavat s drugim :)

Electromaster
11-08-2010, 12:15
Ma znam. :)

Ali htio sam reć, prvo riješi probleme u svojoj državi, onda kreni se zahebavat s drugim :)
Daaaa, totalno su sve države kroz povijest radile tako. :)

SharpDressedChevap
11-08-2010, 12:33
A na greškama se uči. Ipak je povijest "učiteljica života" (alaj ga serem :D ) pa bi ipak trebali malo pametnije stupati u veće odluke, pogotovo kao takve o ujedinjenju svih država. Idilična zamisao, ali uvijek netko mora biti na većem položaju, podnositi teret odluka naroda i slično. Jerbo da su sad svi ljudi seljaci, jedan normalan "glasnogovornik" koji je samo tu da se dere na TV-u kako je npr. Rusija zasadila plantaže krastavaca će se umisliti, napuhati svoj ego i mislit će da je on vrijedniji od ostatka naroda. Što je najgore, ljudi koji su njemu slični i oni koji rade u istim uvjetima kao on će se pobuniti i tražiti neko veće pravo na opće djelovanje u narodu.

croat1gamer
11-08-2010, 13:08
Povijest je jebena uciteljica zivota, posebice kada se ljudi ne sjecaju niti 20 godina u proslost.

Onak, vec sam prije rekao. Covjek nije samo autonomna ili zajednicka jedinka nego spoj toga dvoje. Ispravnim drustvom i edukacijom se moze postici da osoba ima dobar omjer autonomnosti i zajednistva. Sad, problem bi bilo drustvo koje vecinom educira da je najvaznija autonomnost, tek onda zajednistvo.

Nodakim
11-08-2010, 13:21
Ujedinjenje bi se moglo postići samo korporativnim ili destruktivnim putem,ostale opcije su smiješne.

BigBongman
11-08-2010, 13:23
dosadno mi je pa gluposti govorim, pa skupljam postove da mi vise ne pise -znam upalit pc-
trollu

OT: ljudi se nikad nebi mogli ujediniti međusobno a kamoli tek s vanzemaljcima....

croking1994
11-08-2010, 13:26
xD pa nisam ni rekao da cemo se ujediniti s tim zelenim, u owoj temi ja o tome nisam nista ni spomenuo... :nonono:

Nodakim
11-08-2010, 13:27
Vi preptpostavljate da će ljudi imati izbor pri ujedinjenju?
Naivno.

croking1994
11-08-2010, 13:28
P.S reko sam to samo za ujedinjenje ljudske rase, a ne ljudi sa zelenima

BigBongman
11-08-2010, 13:29
ko je reko da su zeleni?? mozda su metalik roze i debeli :)

Interceptor
11-08-2010, 13:39
Ne mogu biti debeli,žive u bestežinskom stanju.

BigBongman
11-08-2010, 13:41
si bio kod njih pa znas?
mozda i oni imaju neku vrstu gravitacije i atmosfer, samo umjesto da udišu kisik udišu helij??

Interceptor
11-08-2010, 13:44
Nisam bio kod njih,mislim ako već vjeruješ u NLO .
Gravitacija automatski otpada.

McPingvin_v2.0
11-08-2010, 13:48
Ne mogu biti debeli,žive u bestežinskom stanju.
Ovo nema nikakve logike.

BigBongman
11-08-2010, 13:49
NLO = Neidentificirani leteći objekt
NLO nisu vanzemaljci...a zasto oni nebi imali gravitaciju na svom planetu?? pogledaj metaforu s travnjakom...u svemu tome da nema ni jedan planet s inteligentnim životom i gravitacijom??

a i ovo sto mravojed kaze...nema gravitacije pa su svi mrsavi??

Interceptor
11-08-2010, 13:55
Ne mogu biti debeli,žive u bestežinskom stanju.
Ovo nema nikakve logike.

Ako nemaju gravitacije u svome svemirskom pijatu,nemogu bit neke mase od pola tone.
Pogotovo ako stoljećima i stoljećima putuju svemirskim brodovima,njihovi mišići slabe jer im nisu potrebni.Pa jesi vidio ljude koji 20 godina provedu na satelitu u svemiru,nisu ni pola čovjeka kao što smo mi na Zemlji.

BigBongman
11-08-2010, 13:59
a taj svemirski brod su izgradili....gdje??

McPingvin_v2.0
11-08-2010, 14:06
Ne mogu biti debeli,žive u bestežinskom stanju.
Ovo nema nikakve logike.

Ako nemaju gravitacije u svome svemirskom pijatu,nemogu bit neke mase od pola tone.
Pogotovo ako stoljećima i stoljećima putuju svemirskim brodovima,njihovi mišići slabe jer im nisu potrebni.Pa jesi vidio ljude koji 20 godina provedu na satelitu u svemiru,nisu ni pola čovjeka kao što smo mi na Zemlji.
Mogu. Što se desi čovjeku koji jede, a ne kreće se niti vježba? Deblja se.
Daleko od toga da im mišići nisu potrebni. Na stranu to što niti jedan čovjek nije proveo 20 godina u svemiru ( :eyebrows: ), astronauti redovito (svakodnevno) vježbaju upravo zbog tog razloga - da mogu hodati kada se vrate na Zemlju.

Osim toga, ako su toliko inteligentni da su uspjeli doletjeti do nas kroz velike udaljenosti, poprilično sam siguran da su si smislili i izvor umjetne gravitacije, ako ništa drugo onda zbog razmnožavanja (za ljudski embrij i razvoj kralježnice zemljina gravitacija ima ključnu ulogu) :)

Interceptor
11-08-2010, 14:07
Na svom planetu.
Ja ne opisujem građu vanjzemaljaca na njihovome planetu,
već ovih što kruže u pijatima(ako pretpostavimo da je istina),njihova se građa može znatno razlikovati.

EDIT:Samo Goku ima gravitaciju u svemirskom brodu.

McPingvin_v2.0
11-08-2010, 14:08
Evolucija je jako spora i ne vidim razlog zašto bi se ti vanzemaljci drastično promijenili u odnosu na svoju rasu koja živi na njihovom planetu :)

Interceptor
11-08-2010, 14:21
Jer putuju puno,puno svjetlosnih godina.

BigBongman
11-08-2010, 14:27
svjetlosne godine nisu godine vec udaljenost...valjda?

McPingvin_v2.0
11-08-2010, 14:27
Kojom brzinom? Možda imaju način za putovati brže od brzine svijetlosti pa su tu za 2 sekunde?

C
09-09-2010, 00:40
Imaju, jednom sam o tome bio raspravljao. Kada ideš ravno, nikada ne ideš ravno, pogotovo ne u svemiru, uvijek ideš nekom krivuljom. Tako da se mogu generirati te krivulje i dobiti koliko-toliko realan i bolji pravac koji ide između njih, kojim kada se putuje je puno brže.

Ogg The Dogg
20-09-2010, 20:20
svako tijelo koje ima masu ima i određenu gravitacijsku silu. bar su mene tak ucili na satima fizike.
i imam dojam da neki ljudi ovdje slusaju ajs nigrutina.