PDA

Pogledaj cijelu verziju : Transhumanizam



Interceptor
08-08-2010, 22:44
Transhumanizam je pokret koji podržava upotrebu znanosti,tehnologije i genetskog inžinjeringa u svrhu poboljšanja ljudskih mentalnih i fizičkih sposobnosti.Prije samo nešto više od deset godina ta teorija se smatrala znanstvenom fantastikom.

Danas je slika mnogo drugačija.Razvojem tehnologije,a posebno nanotehnologije,sada se da naslutiti da bi se u skoroj budućnosti ta vizija mogla ostvariti.

Zagovornici ovog pokreta tvrde kako će čovjek kroz sjedinjenje sa strojevima zaustaviti starenje i bolesti,povećati fizičke sposobnosti te tako postići besmrtnost!Već sada je robotika napredovala toliko da se skupe robotske zamjene za izgubljene dijelove tijela mogu kontorlirati snagom uma,pa čak i osjetiti dodir.


http://img230.imageshack.us/img230/6172/transhuman.jpg


Ovaj pokret s vremenom dobiva sve više zagovornika,a svi se slažu da bi ovo bio veliki evolucijski korak čovjeka.
No postavlja se pitanje:Hoće li ljudi izgubiti sve ono što ih čini ljudima:humor,ljubav,filozofiju,iskrene ljudske odnose s prijateljima?


Iznesite svoje mišljenje o svemu ovome,i ako imate dobar razlog,podijelite ga s ostalima ovdje.

Electromaster
08-08-2010, 22:46
Dok se ne petlja previše po mozgu, vgg što se mene tiče.

Nodakim
08-08-2010, 22:48
Ovo je tematika svakog 3. filma katastrofe.
Samim time sam odgovorio na pitanje.

Razzarach
08-08-2010, 22:50
volio bi bit terminator. sa čeličnim mudima

SharpDressedChevap
08-08-2010, 23:02
http://www.battlereports.com/users/Feanor/DXPart1/1%20JC.jpg


HELL YEAH!

Aerial
08-08-2010, 23:10
http://www.battlereports.com/users/Feanor/DXPart1/1%20JC.jpg

HELL YEAH!

His vision's augumented <3<3

keko
08-08-2010, 23:59
Nekako mi baš ne izgleda privlačna ideja da netko u mene stavlja mehaničke dijelove, jedino u slučaju da to koristi da se zamjene organi koji ne funkcioniraju ili da to budu "nadogradnje" koje nisu važne za opstanak cijelog organizma, jer bi time postali još ranjiviji te bi uz bolesti kojima se možemo zaraziti kao biološka bića, postali ranjivi i na razne stvari koje isključuju elektroniku.

A i smatram da bi se to odmah počelo zloupotrebljavati, počeli bi se stvarati nekakvi "supervojnici" ili bi se koristili ti mehanički dijelovi da bi se kontrolirala osoba... Uglavnom, ne bi to dobro završilo.

hacker
09-08-2010, 00:02
Mene bi jedino zanimalo kada bi mi ugradili nešto protiv starenja, ali to bi se mogli postići i nemehaničkim putem.

Razzarach
09-08-2010, 00:11
Nekako mi baš ne izgleda privlačna ideja da netko u mene stavlja mehaničke dijelove, jedino u slučaju da to koristi da se zamjene organi koji ne funkcioniraju ili da to budu "nadogradnje" koje nisu važne za opstanak cijelog organizma, jer bi time postali još ranjiviji te bi uz bolesti kojima se možemo zaraziti kao biološka bića, postali ranjivi i na razne stvari koje isključuju elektroniku.

A i smatram da bi se to odmah počelo zloupotrebljavati, počeli bi se stvarati nekakvi "supervojnici" ili bi se koristili ti mehanički dijelovi da bi se kontrolirala osoba... Uglavnom, ne bi to dobro završilo.
lol ljudi od svega naprave sranje. od svega.

The Boz
09-08-2010, 00:59
<h+>


Smatram da je opis transhumanizma u uvodnom postu pojednostavljen do krajnjih granica. Sve što sam mogao zaključiti čitajući taj post, i one nakon njega, je "OMG AUGMENTATIONS FTW!"
To je kao da kažeš da je nuklearna fizika znanost stvaranja atomskih bombi.

McPingvin_v2.0
09-08-2010, 01:01
Boz, molim te da ne pričaš o atmonskim bombama, zadnji puta sam završio kod psihologa.

The Boz
09-08-2010, 01:03
Kladim se da parkirane kombije na Gornjem Gradu više ne gledaš na isti način. :D

McPingvin_v2.0
09-08-2010, 10:16
RARGHZ MARŠ :(

cham3leon
09-08-2010, 10:29
Što manje umjetnih dodataka to bolje. Čak ni ovo produžavanje života. Koji će mi kurac? Napravim svoje i krepam i mirna Bosna.

Aral
09-08-2010, 10:38
Svakako podržavam. Ideal je Ghost in the Shell vizija ali ipak malo manje radikalnija.

Sickmanno1
09-08-2010, 10:40
Ne bi imao nista protiv da imam penis sa timerom i ekstend funkcijom :evil:

Aerial
09-08-2010, 10:59
Kao, dovoljno extended da se možeš i bez tuđe pomoći igrati vatrogasca? :D

GDra
09-08-2010, 11:48
Podržavam mehaničke dijelove, ali ne u cilju besmrtnosti.

Interceptor
09-08-2010, 11:50
<h+>


Smatram da je opis transhumanizma u uvodnom postu pojednostavljen do krajnjih granica. Sve što sam mogao zaključiti čitajući taj post, i one nakon njega, je "OMG AUGMENTATIONS FTW!"
To je kao da kažeš da je nuklearna fizika znanost stvaranja atomskih bombi.

Pa skratio sam koliko sam mogao,htio sam reći samo najosnovnije da ljudi vide o čemu se radi.
Nisam ja pravio temu da obrazujem svih,ako tko želi znati više nek potraži po internetu.

keko
02-10-2010, 16:41
Ugrađeno prvo trajno umjetno srce. (http://www.vecernji.hr/vijesti/revolucija-u-rimskoj-bolnici-prvi-put-ugradeno-trajno-umjetno-srce-clanak-198583)

K4ciga
02-10-2010, 17:34
Ne bi imao nista protiv da imam penis sa timerom i ekstend funkcijom :evil:
o/

Markecgrad
02-10-2010, 17:41
Boz, molim te da ne pričaš o atmonskim bombama, zadnji puta sam završio kod psihologa.

More info! :)

Aerial
02-10-2010, 20:51
Ugrađeno prvo trajno umjetno srce. (http://www.vecernji.hr/vijesti/revolucija-u-rimskoj-bolnici-prvi-put-ugradeno-trajno-umjetno-srce-clanak-198583)

And so Iron Man is born :D

CrazySmurf
10-10-2010, 20:07
Podržavam ono bionićke ruke i to ali ništa po mozgu.


Osim telepatski chipova.

W1k1n6
11-10-2010, 16:00
Bionika je zapravo invazivni pristup transhumanizmu, samo jedna od stvari koje se vežu uz taj pojam kako je rekao Boz.
Transhumanizam samo izučava kakva će biti naša "sljedeća karika". Hoće li čovjek sutrašnjice biti lišen emocija ko Vulkanci, ili će ih imati toliko da će suosjećati sa svakim živim stvorom u svemiru, to su samo neke od tema kojima se bavi. Stoga ako se u anketi pita podržavate li transhumanizam, niste pitali ništa više od toga jeste li da se čovjek razvije u boljeg čovjeka, no time niste ništa pametno pitali, jer imate transhumaniste koji taj pojam doživljavaju na potpuno različite načine.

unknown
08-11-2010, 19:11
poboljšanje mozga(inteligencija pogotovo).... zaboli me patika za besmrtnost i skakanje 50 metara uvis

The Boz
08-11-2010, 19:19
Ma dobro to, ali imaš li ikakvog pojma koliko bi to bilo BOLESNO ZABAVNO!? Ono, "idem skočit van na trenutak" i fakat SKOČIŠ VAN.

cham3leon
08-11-2010, 19:22
Tko bi vraga htio besmrtnost? Poludio bi...

Interceptor
08-11-2010, 19:30
Tko bi vraga htio besmrtnost? Poludio bi...

To je za kukavice. 8)

hacker
08-11-2010, 20:34
Pa ne bi ni ja htio biti besmrtan, ali bi bilo kewl živjeti dok mi se živi i ne stariti...

Feanor
08-11-2010, 22:17
Boz, molim te da ne pričaš o atmonskim bombama, zadnji puta sam završio kod psihologa.

Mene bio dotukao s onom reportažom o ''svemirskim opasnostima'' i onom zvijezdom tzv. intergalaktičkim sniperom, dan danas me prođu žmarci kad isčitavam tu kolumnu, i to mi je jedna od najdražih... :)

The Boz
08-11-2010, 22:26
http://ilechoo.com/gallery/albums/gifs/Zoidberg_attention.gif

Feanor
08-11-2010, 22:42
http://ilechoo.com/gallery/albums/gifs/Zoidberg_attention.gif

Ekšuli kad staviš to, sjetim se sickmana1. :(

Inače da nebudem skroz OT, čini mi se kao zanimljiva ideja, sljedeći korak u medicini definitivno, uglavnom mogućnosti su neograničene, točno mogu zamisliti, neke stvari koje bi bilo zanimljivo isprobati sa određenim hmmm ''modifikacijama'' tijela...

unknown
08-11-2010, 22:49
http://www.cracked.com/article_18708_5- ... death.html (http://www.cracked.com/article_18708_5-reasons-immortality-would-be-worse-than-death.html)

eto zašto bi suckalo biti besmrtan

Xero
08-11-2010, 22:55
Ne bi sakalo. Kad ti dosadi bit besmrtan samo se ubiješ as simple as that.

Feanor
08-11-2010, 22:56
Ne bi sakalo. Kad ti dosadi bit besmrtan samo se ubiješ as simple as that.

A što nije poanta besmrtnosti da se nemžeš ubiti jerbo si hmmmmmmmmm da razmislim BESMRTAN....

cham3leon
08-11-2010, 22:59
I ne samo to, treba skupit volje da si sam presudiš.

Ono, ah, star sam, dosta mi je više života i svega... idem se ubit... uf, ne mogu ja to... Ajd, još jedno 10 godina pa ću onda.

Xero
08-11-2010, 23:01
Ne možeš nikad bit tolko besmrtan da se ne možeš ubit. Šta bi bilo da ti neko odreže glavu? Ili eksplodiraš?

The Boz
08-11-2010, 23:10
OK, recimo da ima nekoliko razina besmrtnosti. Biti besmrtan u stilu vampira (ne stariš, ultrateško ubiv, opcija samoubojstva) bi bilo čisto ok. Biti besmrtan u stilu Wowbaggera bi bilo jadno iskustvo (kompletno besmrtan).

Neven <R>
08-11-2010, 23:12
Ja bi nešto tipa besmrtnost ko elfovi u lotr-u.

Feanor
08-11-2010, 23:14
OK, recimo da ima nekoliko razina besmrtnosti. Biti besmrtan u stilu vampira (ne stariš, ultrateško ubiv, opcija samoubojstva) bi bilo čisto ok. Biti besmrtan u stilu Wowbaggera bi bilo jadno iskustvo (kompletno besmrtan).

Ali barem wowbagger ima hvalevrijedan životni cilj, a i nemoj zaboravit da je neke uspio poslat u tri p.m i dvaput, a i nagovoriti par svjetskih vođa da zapale kontinent il' dva(iako ekšuli nisam čitao Lososa sumnje)

EDIT: podsjetite me da se ne spotaknem i upadnem u LHC ako ikad budem posjećivo CERN...

The Boz
08-11-2010, 23:22
Pa da, ali zamisli... njemu je u životu dosadnije, gluplje, monotonije i depresivnije nego Marvinu, a Marvin je star koliko i pola svemira.

Feanor
08-11-2010, 23:26
Pa da, ali zamisli... njemu je u životu dosadnije, gluplje, monotonije i depresivnije nego Marvinu, a Marvin je star koliko i pola svemira.

Marvin je igrom slučaja završio star koliko i pola svemira (aaaa jadan kako su ga ostavili, koliko ono ih je čekao i preparkiravao letjelice. 6 milijardi godina brijem?), mislim da je veći Marvinov problem što je apsolutno sveznajuć i treba mu tipa 3,5 sekundi da izračuna broj zvijezdi u svemiru sve njihove putanje, sve probleme organičkih bića i kako će sve završiti, a to mu je najkompliciraniji zadatak koji si može postaviti. Meni bi bilo gore, da se netrebam o ničem zapitivati i da znam apsolutno sve , nego da živim milijon godina il dvije u blaženom neznanju...

hrčak
08-11-2010, 23:27
OK, recimo da ima nekoliko razina besmrtnosti. Biti besmrtan u stilu vampira (ne stariš, ultrateško ubiv, opcija samoubojstva) bi bilo čisto ok. Biti besmrtan u stilu Wowbaggera bi bilo jadno iskustvo (kompletno besmrtan).
Ja bi nešto tipa besmrtnost ko elfovi u lotr-u.
Lajk na ovo dvoje.

Dreadlock
09-11-2010, 10:05
definitivno protiv,kakve su to gluposti,svima bi dopizdila besmtnost kad tad.a i ovisi u kojem trenutku bi vam nastala ta besmrtnost.da vam nastane dok imate 80 godina i dok serete u pelene,briem da vise bas i nebi imali neku preveliku zelju za besmrtnoscu. to su prckanja po prirodi i svim tim glupostima.nemoze proci dobro...

Rang€r
09-11-2010, 14:27
mislim da kad bi imali besmrtnost ko elfovi u lotru, nitko se nebi tužio ili bunio protiv toga, čak ni oni poput ovog gore.

sickpetey
09-11-2010, 16:10
mislim da kad bi imali besmrtnost ko elfovi u lotru, nitko se nebi tužio ili bunio protiv toga, čak ni oni poput ovog gore.

+1

keko
09-11-2010, 16:23
Ne bi se, jer bi nam to bilo prirodno. Ali zamisli samo kakve će posljedice imati na čovjeka ako se stvarno otkrije načina za ostvarivanje besmrtnosti. Ne mislim pritom samo na to da će neki biti sretni jer mogu biti besmrtni, nego sama činjenica da netko može biti besmrtan bi imala velik utjecaj na čovjekovu psihu i način razmišljanja. A tek političke i ekonomske promjene nakon toga, mislim da bi bilo pametno da se time ne igramo.

GDra
09-11-2010, 16:53
Bilo bi odlično da nas ništa osim prirodne smrti ne može ubiti, to odobravam, ostalo ne.

Sonic_Moronic
09-11-2010, 17:46
Ne bi sakalo. Kad ti dosadi bit besmrtan samo se ubiješ as simple as that.

A što nije poanta besmrtnosti da se nemžeš ubiti jerbo si hmmmmmmmmm da razmislim BESMRTAN....

Znači, s takvom besmrtnosti, možeš izaći van na ulicu i pucati ljude, i nitko ti ne može ništa. Lijepo, nema šta. :)

Rang€r
09-11-2010, 17:50
lol koja glupost, sav fun oko besmrtnosti bi i bio to što bi mogli umrjet na sve načine osim "prirodno".

Interceptor
09-11-2010, 20:28
A to je kao ništa, jel?

Rang€r
09-11-2010, 20:41
ne?

Interceptor
09-11-2010, 20:42
Pa onda nije glupost.

unknown
09-11-2010, 20:52
rXT47A1O9R0

:rotfl:

Babitz
10-11-2010, 04:18
Transhumanizam rula. Čitao sam davno kak su uspješno vratili nekoj mački vid prek nekog kurca koji su joj stavili u mozak. Ugl, tema je previše simplificirana i manje - više se sve svelo na to jel bi htjeli bit besmrtni.

Kaj se mene tiče, zajebi prirodu i njena pravila. I'm all for it.

CrazySmurf
10-11-2010, 08:16
Transhumanizam rula. Čitao sam davno kak su uspješno vratili nekoj mački vid prek nekog prozora koji su joj stavili u mozak. Ugl, tema je previše simplificirana i manje - više se sve svelo na to jel bi htjeli bit besmrtni.

Kaj se mene tiče, zajebi prirodu i njena pravila. I'm all for it.
Nedavno su i sljepcima uspjeli djelomično vratiti vid senzorom u oku.

unknown
10-11-2010, 08:51
uskoro će biti We are the borg!

Sonic_Moronic
10-11-2010, 14:46
Transhumanizam rula. Čitao sam davno kak su uspješno vratili nekoj mački vid prek nekog kurca koji su joj stavili u mozak. Ugl, tema je previše simplificirana i manje - više se sve svelo na to jel bi htjeli bit besmrtni.

Kaj se mene tiče, zajebi prirodu i njena pravila. I'm all for it.

Slažem se, svi odma fanatično blebeću kako ćemo biti neljudski borgovi bez emocija, ali ono, newsflash: ljudski geni su daleko od savršenog. Zapravo, znaju bit sjebani pun prozor, i ne vidim zašto se ne bi ljudima popravio život, pogotovo ljudima sa hendikepima.

unknown
10-11-2010, 15:15
Transhumanizam rula. Čitao sam davno kak su uspješno vratili nekoj mački vid prek nekog prozora koji su joj stavili u mozak. Ugl, tema je previše simplificirana i manje - više se sve svelo na to jel bi htjeli bit besmrtni.

Kaj se mene tiče, zajebi prirodu i njena pravila. I'm all for it.

Slažem se, svi odma fanatično blebeću kako ćemo biti neljudski borgovi bez emocija, ali ono, newsflash: ljudski geni su daleko od savršenog. Zapravo, znaju bit sjebani pun prozor, i ne vidim zašto se ne bi ljudima popravio život, pogotovo ljudima sa hendikepima.


ah i ja bi bio za prčkanje po genima da znam da se neće zloupotrebljavati, ali imam dojam da bi bliža budućnost bila kao i ona iz filma Gattaca

Sonic_Moronic
10-11-2010, 15:18
A kako bi se to zloupotrebljavalo? Šta, ludi znanstvenik će se zatvoriti u podrum i godinama stvarati vojsku superljudi kojima će osvojiti svijet? Mislim da je takva tehnologija kojih tisuću godina premlada da bi se mogla zloupotrebljavati na išta iole ozbiljno, uobičajene teorije o kojima se serucka spadaju u znanstvenu fantastiku.

Neven <R>
10-11-2010, 15:57
Najveći problem bi bio što bi ljudski augovi došli novaca, pa bi oni bogatiji lakše dolazili do njih i ugrađivali ih u sebe i svoju djecu čime bi došlo do još veće razlike između bogatih i siromašnih te još manje šanse da siromašni imaju šansu napredovati.

keko
10-11-2010, 16:00
Ne samo to,moglo bi doći do velikih društvenih problema. Što ako oni koji su na bilo koji način genetski poboljšani počinju smatrati da imaju prava da vladaju nad onima koji nemaju novaca za to? Sjetimo se što se zadnji put dogodilo kad je neka skupina ljudi mislila da je vrijednija nad drugom ---> http://en.wikipedia.org/wiki/World_War_Two.

Jednostavno zasad nemam dovoljno vjere u ljude da bih ovo mogao podržavati.

W1k1n6
10-11-2010, 16:14
Inače, stremljenje dugovječnosti i besmrtnosti je jedna od glavnih ljudskih preokupacija od kada postojimo. No realno gledano, bez obzira jeste li religiozni ili ne, besmrtnost je već odavno postala znanstvenom činjenicom. Ako ste vjernici onda vam ne trebam bilo što objašnjavati, a ako niste onda morate znati kako današnja znanost još nije našla ništa što je "do kraja umrlo". To znači da ni materija, a ni energija ne mogu nestat, već se jedino pretvaraju iz jednog oblika u drugi. A poneki matematičar bi tu dodao kako ne postoji niti jedan dokaz da postoji nula kao nula ničega, već jedino kao nula nečega, što je paradoks koji nam jasno govori kako je nula zapravo bedastoća :)

CrazySmurf
10-11-2010, 18:46
E da zaboravio napomenuti. Jedan znanstvenik, ja mislim neki Rus, je otkrio pilule koje produžuju život tako što obnavljaju stanice koje drže na životu. We are one step closer.

rudeboy95
10-11-2010, 19:41
Inače, stremljenje dugovječnosti i besmrtnosti je jedna od glavnih ljudskih preokupacija od kada postojimo. No realno gledano, bez obzira jeste li religiozni ili ne, besmrtnost je već odavno postala znanstvenom činjenicom. Ako ste vjernici onda vam ne trebam bilo što objašnjavati, a ako niste onda morate znati kako današnja znanost još nije našla ništa što je "do kraja umrlo". To znači da ni materija, a ni energija ne mogu nestat, već se jedino pretvaraju iz jednog oblika u drugi. A poneki matematičar bi tu dodao kako ne postoji niti jedan dokaz da postoji nula kao nula ničega, već jedino kao nula nečega, što je paradoks koji nam jasno govori kako je nula zapravo bedastoća :)
To je ako predpostavimo da duša uopće postoji. Uostalom, u našem umu postoji "nula". Zove se "The void", pročitaj malo o tome. A ako u našem umu postoji "nula", to znači da je moguće da duša umre (naravno ako predpostavimo da duša postoji).

Inače, u isto vrijeme i zagovaram i protivim se transhumanizmu. Čini mi se kao utopija, i mislim da bi prije toga svega trebali napraviti svijet u kojem je sve dostupno za sve, i to BESPLATNO. Ako neznate o čemu pričam, pogledajte Zeitgeist movie, besplatan je. Znači taj transhumanizam je utopija u utopiji, što je prilično nemoguće.

W1k1n6
11-11-2010, 16:05
Transhumanizmu se ne možeš protivit, jer ne postoji kao jedinstveni pojam jedinstvenog značenja. Ako bi rekao da si potpuno protiv transhumanizma, to bi značilo da ne želiš da čovječanstvo ni po čemu bude bolje nego što je sad.

cham3leon
11-11-2010, 16:17
Inače, u isto vrijeme i zagovaram i protivim se transhumanizmu. Čini mi se kao utopija, i mislim da bi prije toga svega trebali napraviti svijet u kojem je sve dostupno za sve, i to BESPLATNO. Ako neznate o čemu pričam, pogledajte Zeitgeist movie, besplatan je. Znači taj transhumanizam je utopija u utopiji, što je prilično nemoguće.

:pray: :pray: :pray: :pray:

rudeboy95
11-11-2010, 16:47
Transhumanizmu se ne možeš protivit, jer ne postoji kao jedinstveni pojam jedinstvenog značenja. Ako bi rekao da si potpuno protiv transhumanizma, to bi značilo da ne želiš da čovječanstvo ni po čemu bude bolje nego što je sad.
Nisam shvatio pojam ispočetka (ne kontam ga ni sad, al dobro), al skuzio si sto ocu rec.

W1k1n6
11-11-2010, 17:11
Transhumanizam se u osnovi zalaže za razvoj svih ljudskih psihofizičkih sposobnosti upotrebom znanosti, no to nije pokret koji ima nekih propisa i pravila, tako da se danas odnosi i na političke, moralne, kulturološke i društvene karakteristike čitavog čovječanstva. Postoje zagovornici transhumanizma koji stoje na potpuno suprotstavljenim stranama u mnogim pitanjima i mada mnogi ljudi pokušavaju staviti sve pod jednu kapu, jednog autora i jednu filozofiju, to im nikad nije uspjelo, pa se s pojmom (i pokretom) transhumanizma vole povezivati ljevičari, desničari, humanisti, rasisti...

rudeboy95
11-11-2010, 17:20
Transhumanizam se u osnovi zalaže za razvoj svih ljudskih psihofizičkih sposobnosti upotrebom znanosti, no to nije pokret koji ima nekih propisa i pravila, tako da se danas odnosi i na političke, moralne, kulturološke i društvene karakteristike čitavog čovječanstva. Postoje zagovornici transhumanizma koji stoje na potpuno suprotstavljenim stranama u mnogim pitanjima i mada mnogi ljudi pokušavaju staviti sve pod jednu kapu, jednog autora i jednu filozofiju, to im nikad nije uspjelo, pa se s pojmom (i pokretom) transhumanizma vole povezivati ljevičari, desničari, humanisti, rasisti...
Ah, ok, tenks!

The Boz
11-11-2010, 19:18
Inače, stremljenje dugovječnosti i besmrtnosti je jedna od glavnih ljudskih preokupacija od kada postojimo. No realno gledano, bez obzira jeste li religiozni ili ne, besmrtnost je već odavno postala znanstvenom činjenicom. Ako ste vjernici onda vam ne trebam bilo što objašnjavati, a ako niste onda morate znati kako današnja znanost još nije našla ništa što je "do kraja umrlo". To znači da ni materija, a ni energija ne mogu nestat, već se jedino pretvaraju iz jednog oblika u drugi. A poneki matematičar bi tu dodao kako ne postoji niti jedan dokaz da postoji nula kao nula ničega, već jedino kao nula nečega, što je paradoks koji nam jasno govori kako je nula zapravo bedastoća :)
To je ako predpostavimo da duša uopće postoji. Uostalom, u našem umu postoji "nula". Zove se "The void", pročitaj malo o tome. A ako u našem umu postoji "nula", to znači da je moguće da duša umre (naravno ako predpostavimo da duša postoji).

Inače, u isto vrijeme i zagovaram i protivim se transhumanizmu. Čini mi se kao utopija, i mislim da bi prije toga svega trebali napraviti svijet u kojem je sve dostupno za sve, i to BESPLATNO. Ako neznate o čemu pričam, pogledajte Zeitgeist movie, besplatan je. Znači taj transhumanizam je utopija u utopiji, što je prilično nemoguće.
Oh ne, ne opet ovo... :(

cham3leon
11-11-2010, 19:21
Mladi i nadobudni :D

Ah, nema veze, naučit će jednog dana...

Xero
11-11-2010, 19:49
Highlander besmrtnost FTW!

rudeboy95
11-11-2010, 19:54
Mladi i nadobudni :D

Ah, nema veze, naučit će jednog dana...
Ono što sam htio reć je to da će nam trebat jako drugačiji sistem od ovog ako želimo da sve normalno funkcionira, zato, utopija u utopiji.

cham3leon
11-11-2010, 19:58
Misliš da se netko već nije sjetio ideje o savršenom društvu pred parsto godina? Takvo nešto ne postoji.

SharpDressedChevap
11-11-2010, 20:05
In Soviet Croatia, You troll Vedran.

rudeboy95
11-11-2010, 21:47
Misliš da se netko već nije sjetio ideje o savršenom društvu pred parsto godina? Takvo nešto ne postoji.
Pa ja kažem da je utopija u utopiji. Što znači da mislim da je jako teško da postoji, pogotovo kad pogledamo današnji svijet.

cham3leon
11-11-2010, 21:49
Ne nego nemoguće. Gledajući današnji svijet, onaj prije pedeset, sto, dvjesto, dvije tisuće godina.

rudeboy95
11-11-2010, 21:51
Ne nego nemoguće. Gledajući današnji svijet, onaj prije pedeset, sto, dvjesto, dvije tisuće godina.
Razmotrimo razliku između 99.9°% i 100%. Dosta igranja riječima.

McPingvin_v2.0
12-11-2010, 10:38
Razmotrimo razliku između Zeitgeista i istine, za početak.

keko
12-11-2010, 18:47
Ne nego nemoguće. Gledajući današnji svijet, onaj prije pedeset, sto, dvjesto, dvije tisuće godina.

Aha, po tvojem su sve države na svijetu još uvijek s plemenskim ustrojem?

rudeboy95
13-11-2010, 09:28
Ne nego nemoguće. Gledajući današnji svijet, onaj prije pedeset, sto, dvjesto, dvije tisuće godina.

Aha, po tvojem su sve države na svijetu još uvijek s plemenskim ustrojem?
Kakvi ste vi opći trolovi ja vam se divim, pa gori ste od moje profe iz etike. :pray:
I ti i ja znamo da nije mislio na to.

keko
13-11-2010, 11:05
Moje pitanje je bilo kritika njegove tvrdnje da društvo uopće ne napreduje i ne mijenja se.

cham3leon
13-11-2010, 22:58
Ne nego nemoguće. Gledajući današnji svijet, onaj prije pedeset, sto, dvjesto, dvije tisuće godina.

Aha, po tvojem su sve države na svijetu još uvijek s plemenskim ustrojem?

Društvo itekako napreduje, ali ne prema ultimativnoj socijalnoj pravdi i utopiji. Od plemenskog ustroja do demokracije bilo je ljudi koji su se izborili za status i imovinu na bilo koji način, i normalno, imaš one koji su zbog toga ispaštali.