PDA

Pogledaj cijelu verziju : SciFiTech #18: Nevidljivost



The Boz
08-08-2010, 15:22
Žao mi je što u PC PLAYu 126 nisam spomenuo koliko bi nepraktično bilo biti konstantno nevidljiv. Jeste gledali slučajno X-Files, epizodu Je Souhaite? Meni jedna od najdražih X-Files epizoda, i jedna od najsmješnijih, ali to je manje važno. Uglavnom, nevidljivog tipa je zgazio kamion jer ga... nije vidio.

Chupacabra
09-08-2010, 15:06
Jedini nacin kog se mogu sjetit da covo postane nevidljiv,jest odijelo koje nekako projicira sliku iza osobe koja ga nosi. A ako gleda sa strane, projicira sliku sa druge strane. Tesko moguce, ali je donekle dobra ideja.














Oke, nemoguce je i ideja je retajna :/

Interceptor
09-08-2010, 15:08
Moguće je moguće,ali ne može se još realizirati.

Macolla
09-08-2010, 15:10
Upravo to sto je Chupacabra rekao, i u nekom 007 filmu je radilo na taj princip :D

cham3leon
09-08-2010, 15:10
Ne, nego propušta svjetlost do suprotne točke s druge strane.

Chupacabra
09-08-2010, 15:10
za deset godina ce bit moguce.

croat1gamer
09-08-2010, 15:16
Pa ono, ako im nista ne uspije ce to biti zadnja sansa da stvore kakvu-takvu nevidljivost. :)

Realno, vec je dokazano da se putanja svjetlosnih zraka moze zakrivljavati, tako da je poprilicno moguce stvoriti nevidljivost kroz iskrivljavanje svjetla. Jedini problem je da se to trenutno moze stvoriti na 2 nacina:
1) Divovska, divovska masa. Ova opcija pada u vodu na samome pocetku iz ocitih razloga.
2) Elektromagnetska polja. Mislim da se vec govorilo kako je moguce iskriviti putanju fotona sa jakim magnetskim poljima. Trenutno se moraju rijesiti 4 problema- moraju se vratiti na istu putanju nakon sto zaobidu 'nevidljivo' tijelo, mobilnost, potrosnja energije, uspjesnost u svim dijelovima spektra svjetlosti.

keko
09-08-2010, 15:20
A bi li bilo moguće genetskim inženjeringom omogućiti čovjeku da mijenja boju pigmenata u koži pa da postane nešto tipa kameleon? Znam, zvuči glupo, ali me zanima mišljenje nekoga tko se u to razumije.

croat1gamer
09-08-2010, 15:25
Mislim da je to cak i moguce, jedino bi se ti pigmenti morali prokleto brzo mijenjati.
Drugi problem su kut i smjer gledanja, jer nije moguce da istovremeno pokazuje vise boja sa iste stanice u razlicitim smjerovima.

Chupacabra
09-08-2010, 15:34
Mislim da je to cak i moguce, jedino bi se ti pigmenti morali prokleto brzo mijenjati.
Drugi problem su kut i smjer gledanja, jer nije moguce da istovremeno pokazuje vise boja sa iste stanice u razlicitim smjerovima.

Nanotehnologija?

McPingvin_v2.0
09-08-2010, 15:53
A bi li bilo moguće genetskim inženjeringom omogućiti čovjeku da mijenja boju pigmenata u koži pa da postane nešto tipa kameleon? Znam, zvuči glupo, ali me zanima mišljenje nekoga tko se u to razumije.
Kameleon mijenja boje ovisno o raspoloženju, ne okolini :)

Chupacabra
09-08-2010, 16:07
...s tim da pozute kad su ljuti, a zeleni su kad su neutralni. I mijenjaju boju ne samo prema raspolozenju, nego i kada misle da su u opasnosti.

minimatteo
04-05-2011, 19:03
i want nanosuit now!!
znam da kasnim al ipak :P

Vedro
04-05-2011, 19:21
Jedini nacin kog se mogu sjetit da covo postane nevidljiv,jest odijelo koje nekako projicira sliku iza osobe koja ga nosi. A ako gleda sa strane, projicira sliku sa druge strane. Tesko moguce, ali je donekle dobra ideja
Takvo odjelo je napravljeno.Bio je dokumentarac ili tako nesto na TV-u prije jedno 5 godina,sjecam se da sam gledao to.Bila je spika o tom odjelu i nekakvom oruzju,cini me se na vodu ili vodenu paru koja pod ogromnim pritiskom prilikom opaljivanja busi celik ili tako neki materijal,ne sjecam se vise.
Edit:mislim da je rijec bila o ovom odjelu:
G97F6EgYV5Y

minimatteo
04-05-2011, 20:32
bilo je i da su japanci napravili nevidljivu ciglu xD
bilo u pcplayu

W1k1n6
04-05-2011, 23:16
Sjećam se da je u jednom Alan Fordu bilo jednostavno rješenje kako postati nevidljiv. Treba izvaditi oči onima koji vas žele gledati.

minimatteo
05-05-2011, 22:25
lajk na to :D