PDA

Pogledaj cijelu verziju : SciFiTech #12: Power Armor



The Boz
08-08-2010, 14:07
Space Marines, attack! Evo, meni je osobno to prva stvar koju zamislim kada čujem za power armor.
Inače, u tom PC PLAYu 118 se spominje oklop HAL-5 čija slika, na žalost, nije stala u finalni dizajn stranice. Previd, sori. Nego, da se vi više ne pitate što to čika Boz brije, kakav anime, kakav fora power armor, evo vam slika:
http://thegreatgeekmanual.com/images/gadgets/april/cyberdyne-hal-5-explanation.jpg
Fakat izgleda kao da je iz Ghost in the Shella izašao, zar ne?

Chupacabra
08-08-2010, 16:53
Dobro da si spomenuo Fallout :(

Nego, na mobu sam ali ne vidim sliku, pa ne znam je li umjetna ili rl.

Ako cemo o pravim p.armorima, prvo se mora diskusirati koji ce tocno materijali stititi covjeka, kao i maitenance, mobilnost u njemu, masa itd. Nije to luk i voda.

Maja
08-08-2010, 17:10
Uopće ne izgleda praktično :?

Arbiter of Change
08-08-2010, 17:52
Uopće ne izgleda praktično :?
Pa nećeš u rat s tim, očito da je prototip bez bilo kakve zaštite ili sličnog.

Jopax
08-08-2010, 17:54
Gledao sam o ovome u jednoj emisiji na Discoveryu, ideja je dosta zanimljiva i dobro je izvedena, pohvale autoru jer odbija prodati planove vojsci i planira da razvija ovo samo kao pomoć ljudima, tipa spašavanje ili paralizirane osobe

Aerial
08-08-2010, 18:28
Kakvih primjena u vojsci ovo ima uopće? :D

Bacanje raketa s ramena?
Ručno podizanje tenkova? NO WAIT, savijanje tenkovskih cijevi unatrag prije neg ovaj opali, tako da digne sam sebe u zrak!

croat1gamer
08-08-2010, 18:34
Stvar iza power armora bi prvotno bila da se povecaju nosivost, brzina i/ili snaga vojnika koji ih nosi, dok je oklop tu da se zastiti investicija, barem je to moje shvacanje istoga.

Jopax
08-08-2010, 18:43
Pa više ti nebi trebali veliki strojevi za utovar municije ili nešto slično, mogao bi vrlo lako nositi ranjenike, više njih, manje umora od strane ljudi i slično.Iako mislim da se u prvim generacijama neće koristiti oklop jer neće biti dovljno razvijene i napredne da se mogu nositi sa situacijom u borbi, biti će korištene prvotno za logistiku i slično, dok će borbena primjena morati čekati minijaturizaciju komponenti i neke jače materijale

Interceptor
08-08-2010, 18:44
Moj power armor je bolji:
http://img199.imageshack.us/i/cryc.jpg/

:)

croat1gamer
08-08-2010, 18:51
Zahtijevam ban na 1h za svakoga tko ubaci pure-sf elemente u diskusiju.