PDA

Pogledaj cijelu verziju : SciFiTech #10: Neuralno Sučelje



The Boz
08-08-2010, 13:52
PC PLAY 116 je najavio revoluciju u gamingu! OCZ NIA, EPOC i slične naprave! Meh. Učinkovitost ~0%. Jasno je da, recimo, NIA nešto očitava, i da po tome reagira, ali te reakcije su više-manje nasumične. Šteta. Nadao sam se da ću igre moći igrati kao veća ljenčina nego što sam sada. Emotivov EPOC će vjerojatno završiti na isti način. Fora je što je potrebna iznimna koncentracija i trud da se, recimo, miruje. Ali što se više koncentrirate na mirovanje, to se više povečava aktivnost u mozgu koju prati taj ~EEG, i to su veće šanse da će krivo protumačiti nešto, i da ćete prestati mirovati. I nakon što prestanete mirovati, ponovo reagirate u mozgu sa željom "Ej, koji vrag!? Vrati se, šta se mičeš!", što će uređaj ponovo krivo protumačiti, i zbog vašeg "povišenog tona" će, recimo zapucati. GG na zasjedi.
I am disappoint.

McPingvin_v2.0
08-08-2010, 14:11
NIA je zgodna stvarčica, ali je preosjetljiva. Pošto imam otvoreno kućište nije mi htjela raditi u sobi, go figure :)

Jašar
10-08-2010, 11:07
SI nakon što prestanete mirovati, ponovo reagirate u mozgu sa željom "Ej, koji vrag!? Vrati se, šta se mičeš!", što će uređaj ponovo krivo protumačiti, i zbog vašeg "povišenog tona" će, recimo zapucati. GG na zasjedi.
I am disappoint.
Postoji način da se toga riješiš, samo što ne znam kako ćeš u tom periodu išta promatrati/upravljati.

Chupacabra
10-08-2010, 11:13
ideja koja dobro zvuci ispala je fejl.
Tresla se brda rodio se mis.

Lousy scientists create NEURAL INTERFACE!

But it FAILS!

Oke dosta sranja. Ovo je potpuno neprakticno. Mislim, pogotovo usred zime. Netko se prehladi. U mpu neke igre kihne i unisti pola mape. Ne ide to tako. Dobra ideja, ali vraski losa realizacija.
A sumnjam da ce se unaprijediti u sljedecih pet godina~

Arbiter of Change
10-08-2010, 16:45
Kao da bi svakom bedaku dali nešto takvo. Vjerojatno bi trebao neki poduži period tretiranja kemijom i kondicioniranje nekakvo da se ovlada time u potpunosti... uglavnom, specijalizirana stvar i vjerojatno bi te toliko udesilo da ne bi bio za ništa drugo sposoban bio osim služiti kao operater. Naravno, pričam o nekakvoj stvarnoj primjeni, ne za video igre.

croat1gamer
10-08-2010, 17:59
Nije ovo army-grade oprema da to moze svaki bedak koristiti, ali cak niti onda.
Posto je svaciji mozak drugaciji, nemoze se to koristiti samo tako, vec treba precizno kalibrirati za mozak korisnika te njega samoga uvjezbati da usmjerava svoje misli.

U teoriji zvuci jednostavno, jos samo da razumijemo ljudski mozak, tj. dio za motoriku i donesenje takvih odluka.