PDA

Pogledaj cijelu verziju : SciFiTech #8: Kloniranje



The Boz
08-08-2010, 13:38
Ja sam jedan od onih koji su u Red Alertu 2 voljeli gaziti po njubovima na serverima koristeći ruski cloning/barracks exploit. Šteta kaj su to maknuli :(
Nego, da, PC PLAY 114. Izumrli dlakavi mamut. Ja bih stvarno htio vidjeti jednog dlakavog mamuta u zoološkom vrtu. Manny iz Ice Agea mi je baš cukren. I naravno, clone troopersi su zakon isto, makar je jedina prednost takvog vojnika identičnost sa drugima. Koštao bi čak i više od običnog prašinara, trebao bi isto jest i pit i spavat, tako da za Space Marine style superfajtera baš i nema neke nade.

Wishmaster
08-08-2010, 19:00
MAMUTI!!!
Ima nekaj v njima. Ove slonove golaće baš ne volim pretjerano ali mamuti su hit.

Interceptor
08-08-2010, 19:04
Kate je za ku**c trošila živce na one mehanizme :)

GDra
08-08-2010, 19:59
Mamuti u zološkom vrtu? AWESOME!
Ali nekako sumnjam da bi se prilagodili današnjoj klimi.

Interceptor
08-08-2010, 20:01
Zašto?Današnje klime su super,ali mislim da će im ipak trebati nešto jače :)

GDra
08-08-2010, 20:03
Živjeli su prije puno previše godina, mislim da se dosta stvari promjenilo.

Interceptor
08-08-2010, 20:08
you don't get it :(

Electromaster
08-08-2010, 20:08
Živjeli su prije puno previše godina, mislim da se dosta stvari promjenilo.
Sigurno negdje na zemlji i sada postoji njima prihvatljiva klima.

GDra
08-08-2010, 20:10
Sigurno negdje na zemlji i sada postoji njima prihvatljiva klima.
Južni/sjeverni pol?

Electromaster
08-08-2010, 20:17
Nisu mamuti živjeli samo u totalnom ledu ono...
Mislim da bi im Majčica Rusija sasvim pasala. :)

Lord Ragnarok
08-08-2010, 20:29
sjever sibira.
dost ladno. dost trave. samo bi prehranu trebali mal izmjeniti

Wishmaster
08-08-2010, 20:33
Ne vidim razloga zakaj ne bi preživjeli u nekoj toploj klimi.
Jedini problem kod takvog oživljavanja je najti im krajojik najsličniji njihovom prirodnom ali da čim manje utječu na ostalu živinu koja bi s njima živjela. Sibir ili Kanada bi po meni bili idealni.
A kaj onda s vunastim nosoroGima i sabljozubim tigrovima?
Pa onda recimo megateriuma bi bilo zgodno videti i još neke čudne živali iz tog vremenskog raspona.

Rang€r
08-08-2010, 20:36
mamutima nebi bila problem klima, več bi im bila problem okolina, kolko ja znam sve životinjske vrste(osim čovjeka hehe) iz njihovog doba su izumrle, mada su oni bili biljožderi(valjda) sigurno bi imali i problema s prehranom :/

Electromaster
08-08-2010, 20:43
Da, biljožderi su, a bilja ima koliko hoćeš. Pola današnjih vrsta bilja su pun kufer stare.
Also, jedno je od glavnih obilježja života to da je u stanju prilagoditi se novim okolinama. :)

Rang€r
08-08-2010, 20:44
zato neke vrste i izumiru, da

Electromaster
08-08-2010, 20:46
Drastične promjene su drastične. :)
U ovom slučaju, pitanje ove ili one biljke koju bi mamuti jeli definitivno nije drastična promjena.

Razzarach
08-08-2010, 20:47
lol 1000 švarcenegera...
il be back, multiplied.

Interceptor
08-08-2010, 20:48
Kloniranje u tom smislu bi vrlo brzo mogla postati stvarnost.
Also,80 posto sam siguran da je kloniranje čovjeka već učinjeno.

Razzarach
08-08-2010, 20:50
i ja sam. na ovom forumu ih zovemo multiacc

Maloki
08-08-2010, 20:51
Kloniranje pojedinih vitalnih organa u svrhu presađivanja kada dođe do potrebe za time - da.
Kloniranje kako bi se oživjele neke izumrle vrste - da.
Kloniranje ljudi iz bilo kojeg razloga, a pogotovo u svrhu vojne sile - ne.

Čak ni kloniranje svojih tijela kako bi u njih mogli pohraniti svoj um kada nam trenutno postane prestaro i beskorisno ne dolazi u obzir. Trebamo učiti na greškama Asgarda, ne ih ponavljati :P

Interceptor
08-08-2010, 20:52
Kloniranje čovjeka bi nas moglo dovesti do nekih veoma zanimljivih saznanja.

Razzarach
08-08-2010, 20:54
kakvih?

Electromaster
08-08-2010, 20:56
Kloniranje čovjeka bi nas moglo dovesti do nekih veoma zanimljivih saznanja.
Meh. Genetski inžinjering je puno zanimljiviji od običnog kloniranja. :3

Interceptor
08-08-2010, 20:56
neznam,zato i jesu saznanja :)

Lord Ragnarok
08-08-2010, 21:13
Kloniranje pojedinih vitalnih organa u svrhu presađivanja kada dođe do potrebe za time - da.
Kloniranje kako bi se oživjele neke izumrle vrste - da.
Kloniranje ljudi iz bilo kojeg razloga, a pogotovo u svrhu vojne sile - ne.

Čak ni kloniranje svojih tijela kako bi u njih mogli pohraniti svoj um kada nam trenutno postane prestaro i beskorisno ne dolazi u obzir. Trebamo učiti na greškama Asgarda, ne ih ponavljati :P

to je prvo za sto bi ih koristio. i da na sve ovo ostalo. smatram kloniranje ljudi da ih imamo kao robove. nialo mi nebi smetalo imati kloniranog predatora da ga mogu poslati u rudnik kopati ugljen

Rang€r
08-08-2010, 21:15
bio bi ti od velike koristi

Interceptor
08-08-2010, 21:25
Jel ko čitao "Kuću Škorpiona"?

The Boz
09-08-2010, 01:12
Dobro, ali koja korist od kloniranih vojnika i robova? Opet su to ljudi koje treba oblačiti, podučavati, motivirati, prehraniti, zakroviti...

Lord Ragnarok
09-08-2010, 01:15
rade njih obuciti/oblaciti/hraniti nego odvuci necijeg muza/zenu/djete na bojisnicu.
koga zaboli za nekog nasumicnog klona kojeg nitko nije poznavao.
malo brain washinga i to je to

The Boz
09-08-2010, 01:16
Možeš isto postići sa prosjacima s ulice, i još k tome ne pridonosiš problemu prenapučenosti zemlje.

Lord Ragnarok
09-08-2010, 01:31
pa bas i ne. neces imati 100% poslusno vojsku koja ce skakti ispred tebe da ulove metak. a i te prosjake sigurno netko. bio to susjed bio netko treci. kloniranog frajera koji ce skociti ispred metka za tebe nemozes istrenirati nikako osim ako ne pocnes od rodjenja i nastavis sa pranjem mozga cjeli zivot. u dobi od ~30-35 samo ih recikliras u organe/pastetu.

Razzarach
09-08-2010, 01:32
lol imas ti pravo... :D
ipak bi to bili ljudi, ne roboti

Lord Ragnarok
09-08-2010, 01:37
nebi bili daleko od robota. a istu bi ulogu mogli imati.
cak i malo peetljanja za genima i maknes im osjecaje i napravis im "plain look" tako da se isticu. npr lice bez nekih crta/obrva/neceg treceg tako da se lako zamjete ako koji odluci pobjeci il nesto. (jos ak ih koristimo ko robove, di bi nam bio kraj)

Razzarach
09-08-2010, 01:38
HITMANS!

McPingvin_v2.0
09-08-2010, 10:19
nebi bili daleko od robota. a istu bi ulogu mogli imati.
cak i malo peetljanja za genima i maknes im osjecaje i napravis im "plain look" tako da se isticu. npr lice bez nekih crta/obrva/neceg treceg tako da se lako zamjete ako koji odluci pobjeci il nesto. (jos ak ih koristimo ko robove, di bi nam bio kraj)
Klonirani ljudi su i dalje ljudska bića. Rode se, uče, odrastaju i igraju se. Ista je stvar hoćeš li uzeti kloniranu bebu ili normalnu bebu - to su sve ljudska bića i ono što ti govoriš bi radio, recimo, Mengele.

Dania
09-08-2010, 10:23
:rotfl:

McPingvin_v2.0
09-08-2010, 10:30
Dania, Facebook.

Lord Ragnarok
09-08-2010, 10:46
ne igraju se. brainwashing. ak nikad nisu vidjeli igracke i nikad nisu razmisljali o tome nece se igrati.
kao sto rekoh, samo klonove za to, nikako "pravu" djecu

iskreno za to bi korisitio klonove, nabijem ja moral nekome u supak

keko
09-08-2010, 10:56
To što ti pričaš je bolesno, odi se liječiti.

Lord Ragnarok
09-08-2010, 11:01
jedino ako je sexy doktorica.
ja ne vidim nesto krivo u iskoristavanju klonova za opce dobro. i za izvodenje pokusa na klonovima za medicinske svrhe. bolje na njima nego na stakorima/pravim ljudima. mogu stakori biti kolko oce slicni ljudima, ali opet bi radje da su moji ljekovi testirani na ljudima, ne na nekoj zivini

Maloki
09-08-2010, 11:07
kao sto rekoh, samo klonove za to, nikako "pravu" djecu
I klonovi su od krvi i mesa, imaju osjećaje, imaju sva osjetila, imaju svoju osobnost i razmišljaju.
Po čemu se oni razlikuju od "pravih" ljudi?

Lord Ragnarok
09-08-2010, 11:11
po tome sta ih nitko ne poznaje ni nevoli. e i da brainwashingu. i nest malo genetskog modificranja.
zamisli samo kolko bi medicina mogla napredovati sa tim mogucnostima...

Xero
09-08-2010, 11:11
Kako bi bilo da kloniramo samo jednog jako antipatičnog čovjeka jakopunomnogo puta ? Namprimjer Jacka Thompsona. Tako nam ne bi bilo žao što na njemu isproboavamo biološka oružija.

Lord Ragnarok
09-08-2010, 11:12
nemora bas biti on, ali ajd moze posluziti kao primjer.
uzmes nekog zlocinca, kloniras ga i na njegovim klonovima radis pokuse. win-win situacija

Maloki
09-08-2010, 11:15
po tome sta ih nitko ne poznaje ni nevoli. e i da brainwashingu. i nest malo genetskog modificranja.
zamisli samo kolko bi medicina mogla napredovati sa tim mogucnostima...

Možeš isto postići sa prosjacima s ulice, i još k tome ne pridonosiš problemu prenapučenosti zemlje.

@kloniranje-antipatičnih-ljudi & mega-loša-fora-sa-Jackom-Thompsonom - vi shvaćate da kloniranje nije jednako kopiranju, odnosno da klon neće imati istu osobnost kao i "original"?

Xero
09-08-2010, 11:18
Ti ne želiš da se nađe lijek za rak :( Sigurno si u Mass Effectu bio paragon Shepard.

Maloki
09-08-2010, 11:23
U medicini imaš volontiranje za testiranje lijekova.
Ako vam je toliko stalo do pronalaska nekih lijekova volontirajte da ih na vama testiraju.
Ovo što vi zagovarate je kršenje najosnovnijih ljudskih prava.

Lord Ragnarok
09-08-2010, 11:26
@prethodni post maloki: samo smo ga uzeli za primjer. osobnost ovisi o okruzenju u kojem si odrasto. ali to mi je zadnja briga.

kloni~ne-ljudi. nisu tu da budu zivi pojedinci koji bi vodili svoje zivote vec da bi ih iskoristili. sad krsenje il ne prava, zaboli me. klonovi su s razlogom.

i ne, necu ic testirati ljekove na sebi. niko zdrav to nejde, fala kurcu. zato i smatram da bi bilo dobro klonove imati

Maloki
09-08-2010, 11:27
A s kojim su razlogom klonovi?

Lord Ragnarok
09-08-2010, 11:30
test piggies

Maloki
09-08-2010, 11:35
Uglavnom, ono što vi zagovarate su (na neki način) radili i Hitler, Mengele i ostala kompanija.
Look how that came out. :)

@Xero - kad već pitaš za Mass Effect, reci mi kako si riješio situaciju sa Garrusom i Dr. Heartom?

Razzarach
09-08-2010, 11:37
ne, hitler nije radio nove židove, on je koristio postojece.

Interceptor
09-08-2010, 11:41
I što Lord Ragnarok,ako sada slučajno doznaš da si klon,odjednom se gube sva tvoja prava i postaješ
labaratorijski troll,na kojem se testiraju svi ljekovi,ili te pošalju kod nekog bolesnika da se iživljava na tebi.

McPingvin_v2.0
09-08-2010, 11:41
@prethodni post maloki: samo smo ga uzeli za primjer. osobnost ovisi o okruzenju u kojem si odrasto. ali to mi je zadnja briga.

kloni~ne-ljudi. nisu tu da budu zivi pojedinci koji bi vodili svoje zivote vec da bi ih iskoristili. sad krsenje il ne prava, zaboli me. klonovi su s razlogom.

i ne, necu ic testirati ljekove na sebi. niko zdrav to nejde, fala kurcu. zato i smatram da bi bilo dobro klonove imati
Prestani trolat, strike 2.

Lord Ragnarok
09-08-2010, 11:42
Uglavnom, ono što vi zagovarate su (na neki način) radili i Hitler, Mengele i ostala kompanija.
Look how that came out. :)

@Xero - kad već pitaš za Mass Effect, reci mi kako si riješio situaciju sa Garrusom i Dr. Heartom?


oni su to radili na "pravim" ljudima, ne na klonovima. to ih razlikuje.
a da je rat zavrsio drugacije nego sto je, mislis da medicina nebi napredovala? mozda u drugom smjeru, ali ipak napredovala? i to dosta.

@pingu ne trollam. fkt to mislim

Maloki
09-08-2010, 11:45
Već sam te ranije pitao koja je razlika između "pravih" ljudi i klonova, no dao si mi neki loši odgovor kako ih nitko ne voli.

Lord Ragnarok
09-08-2010, 11:50
a sta bi ti trebo reci? znas na sto mislim. nesto ko klonovi iz star warsa. nikog nije bolio kurac za njih. jesu poginuli il stavec.
taj tip klonova. samo sto bi ih ja koristio prije u medicinske svrhe nego za rat.

Razzarach
09-08-2010, 11:51
o isuse to je star wars.
nemogu vjerovat da si pomislio na trooperse

Interceptor
09-08-2010, 11:52
I što Lord Ragnarok,ako sada slučajno doznaš da si klon,odjednom se gube sva tvoja prava i postaješ
labaratorijski troll,na kojem se testiraju svi ljekovi,ili te pošalju kod nekog bolesnika da se iživljava na tebi.

Lord Ragnarok
09-08-2010, 11:55
o isuse to je star wars.
nemogu vjerovat da si pomislio na trooperse

samo sam ih dao za primjer. doduse nebi bilo tog silnog genetskog modificiranja ko tamo, jer na m ocito fali tehnologija.



I što Lord Ragnarok,ako sada slučajno doznaš da si klon,odjednom se gube sva tvoja prava i postaješ
labaratorijski troll,na kojem se testiraju svi ljekovi,ili te pošalju kod nekog bolesnika da se iživljava na tebi.

hmm predvidio negdje tvoj post.
jbg klon si s razlogom. nisi slucajno nastao kao klon...

Wishmaster
09-08-2010, 11:58
Isuse ali ga ti ne kužiš...
Ako nije trol onda je ovo najbolesnije razmišljanje kaj sam videl u dugo vremana.

edit:
Budiš se jednog jutra i dobivaš u pošti pismo.
U pismu piše da si prije 17 godina rođen kloniranjem i da si jedan od nekolicine rođenih na taj način.
17 (ili kolko već) godina si živel ko 'normalan' čovjek ali sad spoznaješ da nisi nikaj drugo doli ljušture bez osobnosti, vlastitog stava, razmišljanja... Nisi nikaj drugo nego običan genetski pokus koji eto, za neko čudo, živel do sad normalan život.
Koji je tvoj sljedeći postupak?

Lord Ragnarok
09-08-2010, 12:00
sta ne kuzim? vama je to "nemoralno" raditi. il stagod.
ja sam za to. podrzava 100%. ako bas oce mogu i moje klonove koristiti za to.

Maloki
09-08-2010, 12:02
hmm predvidio negdje tvoj post.
jbg klon si s razlogom. nisi slucajno nastao kao klon...
Da, sigurno bi rekao "ah jebiga, klon sam, kaj ću, vodite me testirajte sve moguće lijekove na meni" :)

Razzarach
09-08-2010, 12:03
nisi slučajno klon, ali ti mora da si slučajno došo na svijet. starci su ti koristili kineske kondome.

Wishmaster
09-08-2010, 12:04
sta ne kuzim? vama je to "nemoralno" raditi. il stagod.
ja sam za to. podrzava 100%. ako bas oce mogu i moje klonove koristiti za to.
Nije kloniranje nemoralno, nego je nemoralno tvoje razmišljanje kaj bi radil s kloniranim ljudima/životinjama/biljkama.

McPingvin_v2.0
09-08-2010, 12:05
sta ne kuzim? vama je to "nemoralno" raditi. il stagod.
ja sam za to. podrzava 100%. ako bas oce mogu i moje klonove koristiti za to.
Nije bitno čiji je klon, ta je osoba jednaka u svemu kao i mi i štite ju iste konvencije kao i nas te ima ista prava kao i mi.

Xero
09-08-2010, 12:08
@Xero - kad već pitaš za Mass Effect, reci mi kako si riješio situaciju sa Garrusom i Dr. Heartom?

Boom headshot :P Ali on nije koristio klonove on je "krao" organe raznoraznim vrstama, a i pošto sam cjelu igru bio renegade ne bi imalo smisla da ga "privodim".

Interceptor
09-08-2010, 12:09
upravo tako,i sada dolazimo do zključka da nemamo nikakve potrebe za klonovima

Lord Ragnarok
09-08-2010, 12:11
@pingvin
zato i ne ocekujem da ce se nest tako dogoditi u skoroj buducnosti. jer ih stite kao neka prava.




hmm predvidio negdje tvoj post.
jbg klon si s razlogom. nisi slucajno nastao kao klon...
Da, sigurno bi rekao "ah jebiga, klon sam, kaj ću, vodite me testirajte sve moguće lijekove na meni" :)

jer je uzasno tesko savladati 1 klona sa 2 zastitrara/ona bolnicara iz ludnica...



nisi slučajno klon, ali ti mora da si slučajno došo na svijet. starci su ti koristili kineske kondome.

sad ak se os vrijedati slobodno. mogu i ja pisati sranja po tebi.
ja sam iznio svoje misljenje.




upravo tako,i sada dolazimo do zključka da nemamo nikakve potrebe za klonovima

zasto nebi bilo smisla za klonovima?

Interceptor
09-08-2010, 12:15
Zato što su to ljudi!
A vidiš,baš toga ne fali na zemlji.

Lord Ragnarok
09-08-2010, 12:18
nazalost pa nemos raditi pokuse na njima.
ljudi su prije ginuli u ratvima. zasto jednostavno tu ulogu nebi klonovi preuzeli? i zasto te klonove nebi mogli koristi za lijecenje npr. raka? ili side?

Wishmaster
09-08-2010, 12:20
nazalost pa nemos raditi pokuse na njima.
ljudi su prije ginuli u ratvima. zasto jednostavno tu ulogu nebi klonovi preuzeli? i zasto te klonove nebi mogli koristi za lijecenje npr. raka? ili side?
Bi li se ti sad dobrovoljno predal da nad tobom rade pokuse da saznaš da si klon?

McPingvin_v2.0
09-08-2010, 12:20
@pingvin
zato i ne ocekujem da ce se nest tako dogoditi u skoroj buducnosti. jer ih stite kao neka prava.
Nema tu "kao neka prava". Postoji mogućnost da si ti klon i da to ne znaš. Sad si zamisli da ti za 15 minuta neki nazi znanstvenik pokuca na vrata i 2 Helge iz neo Gestapa te odvuku i počnu ti raditi biopsiju jetre svakih 24 sata na živo jer si, eto, klon.

Interceptor
09-08-2010, 12:24
Lord Ranarok,tebi se sve temelji na osnovi da klon nije čovjek.
Ajde mi daj barem jednu prokletu razliku između čovjeka i kloniranog čovjeka.
I nemoj mi sad krenuti pa klon je napravljen u labaratoriju,čovjek je njegov gospodar bla bla.
I kaži,možeš li na ulici prepoznati klona kad ga vidiš?

Wishmaster
09-08-2010, 12:26
A kaj je s djecom iz epruvete i potpomognutoj oplodnji?
LABORATORIJI!!!!!!!!!!!
NA LOMAČUUUU!!!!

Lord Ragnarok
09-08-2010, 12:28
fulali ste me. hrpa klonova u 1 zgradi/prostoru/cemugod koji znaju da su klonovi. branwashani da se ne opiru. nikavi problemi.
a da sad meni tako dodu, narvno da bi se opirao. ko nebi...
ali to je problem kada ni sam neznam da sam klon i da su me napravili radi upravo toga


@inteceptor pa ak naletis na 10oricu istih, nemres fulati da su klonovi....

i ne, nisam rekao da nisu ljudi. oni su 100%ljudi. savrsen primjerak ljudskog bica koji zivi sa samo 1 svrhom. da na njemu naprave pokus/zemu organe/nesto trece.

i reci mi jel bi ti na ulici medu 100000 ljudi uopciti 2 ista klona?

@wishamster pa ako netko bas oce djete klona niko mu enbi branio da ih ima. to nema bas nekog smisla braniti.

Wishmaster
09-08-2010, 12:33
@inteceptor pa ak naletis na 10oricu istih, nemres fulati da su klonovi....

Genetski isti - da
Izgledom isti - ne

Lord Ragnarok
09-08-2010, 12:34
klon je isti izgledom/genetski. jedino kaj se moze razlikovati osobnost, stav i te pizdarije koje uvjetuje drustvo

Interceptor
09-08-2010, 12:37
Ako ih nema desetorica,nego samo jedan na ulici,bili ga prepoznao?
I odakle ti pretpostavka da su klonovi brainwashani?

McPingvin_v2.0
09-08-2010, 12:44
fulali ste me. hrpa klonova u 1 zgradi/prostoru/cemugod koji znaju da su klonovi. branwashani da se ne opiru. nikavi problemi.
a da sad meni tako dodu, narvno da bi se opirao. ko nebi...
ali to je problem kada ni sam neznam da sam klon i da su me napravili radi upravo toga


@inteceptor pa ak naletis na 10oricu istih, nemres fulati da su klonovi....

i ne, nisam rekao da nisu ljudi. oni su 100%ljudi. savrsen primjerak ljudskog bica koji zivi sa samo 1 svrhom. da na njemu naprave pokus/zemu organe/nesto trece.

i reci mi jel bi ti na ulici medu 100000 ljudi uopciti 2 ista klona?

@wishamster pa ako netko bas oce djete klona niko mu enbi branio da ih ima. to nema bas nekog smisla braniti.
Znaš da možeš imati ljude koji su uzgojeni za, recimo, prodaju organa i ne moraju biti klonovi? U čemu je razlika?

Interceptor
09-08-2010, 12:51
Kako su uzgojeni,o čemu ti? :?

Lord Ragnarok
09-08-2010, 13:07
@pingu pa mos imati, ali nije bas da ti takav covjek moze dati svoje srce u 30ima, il kadgod je na fizickm vrhuncu.
ili svrseno ocuvanu jetru


Ako ih nema desetorica,nego samo jedan na ulici,bili ga prepoznao?
I odakle ti pretpostavka da su klonovi brainwashani?
prepoznaog bi ga isto kao i ti. nikako. a di sam rekao da se oni slobodno krecu po gradu?

pa kad ih imas u nekoj ustanovi, nije ih problem odmalena brainwashati...

McPingvin_v2.0
09-08-2010, 14:17
Nisi odgovorio: u čemu je razlika između tebe i klona?

Interceptor
09-08-2010, 14:18
ma trolla ne može bit toliko glup,bokte

Rang€r
10-08-2010, 12:36
netrola, totalno je u pravu, samo ga vi ne kužite

Wishmaster
10-08-2010, 13:36
netrola, totalno je u pravu, samo ga vi ne kužite
Kaj ne kužimo?
Da je njegova ideja klonirati ljude izolirane od bilo kakvog doticaja s vanjskim svijetom samo radi organa i testiranja nad njima?
Znači, oni su klonovi, pa je svaka akcija nad njima opravdana.

Bolesno...

Interceptor
10-08-2010, 14:33
nećemo opet :(

Wishmaster
10-08-2010, 14:45
nećemo opet :(
Zato je tu tema.. :D

Interceptor
10-08-2010, 14:47
Da,ali ode se kupe samo Južnjaci.

Lord Ragnarok
10-08-2010, 21:33
netrola, totalno je u pravu, samo ga vi ne kužite
Kaj ne kužimo?
Da je njegova ideja klonirati ljude izolirane od bilo kakvog doticaja s vanjskim svijetom samo radi organa i testiranja nad njima?
Znači, oni su klonovi, pa je svaka akcija nad njima opravdana.

Bolesno...

mozda, ali hey time mos spasiti malo vise ljudi.
cilj opravdava sredstva, do neke mjere

McPingvin_v2.0
10-08-2010, 21:50
Nope, cilj ne opravdava sredstva do neke mjere. Pogotovo ne tvoje :)

Interceptor
10-08-2010, 21:53
Možeš spasit ljude tako da ubiješ ljude.
Doesen't seems like a good deal to me. :roll:

Lord Ragnarok
10-08-2010, 21:59
tvoje vidjenje. meni izgleda ko savrsen deal.
ali jel, dok sam ja za napredak pod svaku cjenu, vi stojte tu di smo svi sada

Interceptor
10-08-2010, 22:00
ovdje je cool

Lord Ragnarok
10-08-2010, 22:11
sad zamisli kolko bi vise kul bilo da ne postoji rak, sida te je prosjecna dob oko 2x danasnje (znaci oko 130-140godina).

Mirko L
10-08-2010, 22:22
Takav način ''uzgajanja'' klona je kao da netko uzme ''normalnog'' čovjeka i njega uzgaja u nekakvoj izoliranoj štali i opere mu mozak.
Imaju li djeca stvorena umjetnom oplodnjom ista prava kao i prirodna? Naravno. Na istoj razini su i klonovi, koji mogu imati osjećaje i sve drugo što čovjek može imati.

Ali dobro, ionako mislim da trollaš, whatever.

Lord Ragnarok
10-08-2010, 22:28
odustajem od ovog topica. pol ste procitali. neda mi se opet traziti odgovore negdje na prehodnim stranicama.

Mirko L
10-08-2010, 22:31
Znamo što ti hoćeš reć, bar ja znam.

''Zašto ne bismo testirali ove klonove kad su već klonovi, pa da dobijemo lijekove, ko ih jebe hehe mogli bi pomoć čovječanstvu''.

Interceptor
10-08-2010, 22:33
...i opet sve svodi na to da on ne kuži da su to ljudi,jer ako možemo raditi pokuse na tvom klonu,možemo i na tebi.

Lord Ragnarok
10-08-2010, 22:35
ti klonovi za mene nisu nsit vise ljudi od obicnog lab. stakora. sluze sa svojom namjenom. nist vise.

Interceptor
10-08-2010, 22:36
Tako su govorili i za crnce.

Lord Ragnarok
10-08-2010, 22:38
ali, jel ja ne govorim za njih.

McPingvin_v2.0
10-08-2010, 22:41
sad zamisli kolko bi vise kul bilo da ne postoji rak, sida te je prosjecna dob oko 2x danasnje (znaci oko 130-140godina).
Ljudska vrsta bi nestala jer ne bi bilo dovoljno hrane i ostalih resursa. Sad nas je ionako previše.

Mirko L
10-08-2010, 22:50
Sad će reć da ih nebi trebali hranit, nego odmah počet na njima izvodit eksperimente. Sad je već postalo očito da trolla.

Lord Ragnarok
10-08-2010, 23:26
[quote="Lord Ragnarok":18470q8r]sad zamisli kolko bi vise kul bilo da ne postoji rak, sida te je prosjecna dob oko 2x danasnje (znaci oko 130-140godina).
Ljudska vrsta bi nestala jer ne bi bilo dovoljno hrane i ostalih resursa. Sad nas je ionako previše.[/quote:18470q8r]

pa zato 99.99% ljudi gladuje. daj malo razmisli. da se fkt zeli prehraniti afrika, mislis da se nebi moglo? kako da ne.

a i zast ih enbi hranili? mislim fkt asd pocinjete jebeno pretjerivati.
ja sam dao dobar razlog za kloniranje.
vasi argumenti su "i oni su ljudi"

Mirko L
10-08-2010, 23:31
Neznam, ako bi po tvojoj logici bilo kul ih mučiti pokusima, neznam zašto nebi bilo i izgladnjivanje lol.

Lord Ragnarok
10-08-2010, 23:33
jer, nema poante? sto bi dobio sa izgladnjivanjem nekog klona?
kolko duze moze ostati bez hrane il vode? nije da se to vec zna ali ajd.. nek ti bude...

McPingvin_v2.0
10-08-2010, 23:38
[quote="McPingvin_v2.0":1t30g94q][quote="Lord Ragnarok":1t30g94q]sad zamisli kolko bi vise kul bilo da ne postoji rak, sida te je prosjecna dob oko 2x danasnje (znaci oko 130-140godina).
Ljudska vrsta bi nestala jer ne bi bilo dovoljno hrane i ostalih resursa. Sad nas je ionako previše.[/quote:1t30g94q]

pa zato 99.99% ljudi gladuje. daj malo razmisli. da se fkt zeli prehraniti afrika, mislis da se nebi moglo? kako da ne.

a i zast ih enbi hranili? mislim fkt asd pocinjete jebeno pretjerivati.
ja sam dao dobar razlog za kloniranje.
vasi argumenti su "i oni su ljudi"[/quote:1t30g94q]
Ne postoji niti jedan dobar razlog za mučenje ljudi. Niti jedan. Uzgajanje umjetnih organa od matičnih stanica? Nema problema, ali sve što ima mozak je misaono biće i ne zaslužuje takvu patnju.

Interceptor
10-08-2010, 23:41
Ljudi>crnci>klonovi

Rang€r
10-08-2010, 23:54
ja ne kužim kak se mejkenu uopče da raspravljat s vama.

aj uzmite da je x klon odraslog čovjeka, napravite y klonova koji nemaju osječaje, tako da je to ono što ih razlikuje od ljudi, onda postaju pogodni za biološka, kemijska, medicinska, sexualna experimentiranja, ne kužim po čemu su oni ljudi, jer kao prvo ne rađaju se, ne razvijaju se(sve i da se razvijaju, neče stič hehe), nemaju obitelji i blabla ostale moralne gluposti.

kad bi se mogli radit taki savršeni klonovi to bi bio čisti win

Interceptor
11-08-2010, 00:03
Da,problem je št oni jesu kao ljudi.

hrčak
11-08-2010, 00:07
Da,problem je št oni jesu kao ljudi.

Jel se rađaju?

Interceptor
11-08-2010, 00:10
Ne

Lord Ragnarok
11-08-2010, 00:13
eto ti.
fala

Interceptor
11-08-2010, 00:17
nema na čemu.
Stvarno.
Nema.

Lord Ragnarok
11-08-2010, 00:20
stvarno.
nemam ideje zato bi tebi itko ista zahvaljivao.
sigurno nisi nikome reko nist pametno

Interceptor
11-08-2010, 00:22
eto ti.
fala

Mislio sam da ćeš bar editat post ili nešto. :roll:

Lord Ragnarok
11-08-2010, 00:24
zasto bi editiro post? :s

Interceptor
11-08-2010, 00:29
stvarno.
nemam ideje zato bi tebi itko ista zahvaljivao.
sigurno nisi nikome reko nist pametno

Zbog ovoga.

Lord Ragnarok
11-08-2010, 00:31
necu se vise truditi...

Interceptor
11-08-2010, 00:38
:friends:

mission successfull!

keko
11-08-2010, 00:41
Sad se valjda može i pokrenuti normalna rasprava o kloniranju.

Constantine
11-08-2010, 09:09
@raganork,ono što ti predlažeš nije uredu,a cak i da se slazem s time,svejedno nema sanse da se to ikad dogodi zato sto bi se cijeli svijet pobunio protiv takvih pokusa.

Wishmaster
11-08-2010, 10:42
Da,problem je št oni jesu kao ljudi.

Jel se rađaju?
Ne, rastu u teglama i dozrijevaju krajem ljeta. :(


aj uzmite da je x klon odraslog čovjeka, napravite y klonova koji nemaju osječaje, tako da je to ono što ih razlikuje od ljudi, onda postaju pogodni za biološka, kemijska, medicinska, sexualna experimentiranja, ne kužim po čemu su oni ljudi, jer kao prvo ne rađaju se, ne razvijaju se(sve i da se razvijaju, neče stič hehe), nemaju obiteljiSi blabla ostale moralne gluposti.

kad bi se mogli radit taki savršeni klonovi to bi bio čisti win
Ali se ne mogu...

Rang€r
11-08-2010, 10:53
to je poanta, raspravljate oko nečeg što ne postoji, mi uopče nemožemo klonirat ljude, neznamo na šta bi to ispalo, a vi sere "oh ne i oni su ljudi, trebamo im se klanjat blabla moral faggotry", ljudi umiru svaki dan(i to nije iz prirodnih razloga) >.>

Wishmaster
11-08-2010, 11:11
Odustajem...

keko
11-08-2010, 11:14
to je poanta, raspravljate oko nečeg što ne postoji, mi uopče nemožemo klonirat ljude, neznamo na šta bi to ispalo, a vi sere "oh ne i oni su ljudi, trebamo im se klanjat blabla moral faggotry", ljudi umiru svaki dan(i to nije iz prirodnih razloga) >.>

Aha, znači svi koji imaju neku dozu ljudskosti i zdravog razuma seru? Svi smo mi glupi i seremo, daj nas molim te prosvijetli svojom velikom mudrošću.

Rang€r
11-08-2010, 11:35
again, you've missed the point :)

Maloki
11-08-2010, 11:44
Ja sam za to da na Rang€ru vršimo medicinske eksperimente pošto je očito da nema osjećaja (pogotovo onog za zdravi razum) a i sam ističe da čovjek bez emocija nije čovjek. :>

McPingvin_v2.0
11-08-2010, 12:10
to je poanta, raspravljate oko nečeg što ne postoji, mi uopče nemožemo klonirat ljude, neznamo na šta bi to ispalo, a vi sere "oh ne i oni su ljudi, trebamo im se klanjat blabla moral faggotry", ljudi umiru svaki dan(i to nije iz prirodnih razloga) >.>
Naravno da možemo, ali je previše moralnih pitanja oko toga. Klonirali smo ovcu, psa, što već ne, postupak za čovjeka je isti, ali ima nekoliko problema.

Klon je star kad se rodi. Ovca Dolly je imala velikih problema s kostima jer je od rođenja maltene imala osteoporozu. Kad se rodila imala je stanice odrasle ovce, a trebala je živjeti još cijeli život.

Koga klonirati? Na svijetu ima <7 milijardi ljudi, zašto baš jedan od njih zaslužuje svoju genetsku kopiju?

Tko će ga roditi? Siguran sam da se normalne majke trgaju za to da rode dijete koje će imati problema sa zdravljem od rođenja :)

Kako to reći djetetu? Ljudi nekada ne mogu smoći hrabrosti reći mu da je posvojen, a kako mu onda reći: "E, mali, tata i mama su se jako voljeli pa su uzeli stanicu nekog drugog lika i stavili ju u majčino jajašce i za 9 mjeseci smo dobili tebe."?

Isto tako, pošto bi to bilo prvo klonirano ljudske biće, 24 sata bi bilo pod okom barem znanstvenika koji su sudjelovali u tome. Worst case scenario? http://en.wikipedia.org/wiki/The_Truman_Show

GDra
11-08-2010, 12:46
Mislim da će ljude klonirati, samo je pitanje vremena.
Slažem se s Pingvinom, no vojska (klonovi će se vjerojatno prvo koristiti za ratovanje.) neće obraćati pozornost na moralna pitanja.

Electromaster
11-08-2010, 12:49
... Sad bih napomenuo kako bi bilo puno lakše jednostavno napraviti hrpu robo-soldata, ali brijem da bi me netko zatukao kolekcijom Terminator filmova. :)

Alepić
11-08-2010, 13:05
klonirani ćevapi vs pravi ćevapi :?

croat1gamer
11-08-2010, 13:06
Naravno, jer efikasnije i isplativije je napraviti tisucu klonova, od kojih je svaki vrijedan cca. milijun dolara nego regrutirati obicne ljude, onda ih educirati i dati im opremu (iako bi to isto trebalo biti i za klonove). :)

SharpDressedChevap
11-08-2010, 13:06
klonirani ćevapi vs pravi ćevapi :?

Nedam da me kloniraju!

McPingvin_v2.0
11-08-2010, 13:31
Naravno, jer efikasnije i isplativije je napraviti tisucu klonova, od kojih je svaki vrijedan cca. milijun dolara nego regrutirati obicne ljude, onda ih educirati i dati im opremu (iako bi to isto trebalo biti i za klonove). :)
Fala, baš sam htio to napisati :)