PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prijedlog: Shoutbox (Chat)



HellRaz0r
06-08-2010, 20:31
Na mnogim forumima sam vidio Shoutbox-ove

http://www.xe-media.ch/software/images/stories/img_pictures/V2-shoutbox_no.jpg

Na novijim IP Boardovima ih ima mnogo, evo primjera:

http://i38.tinypic.com/jjn4hx.png

Zacrinio sam Username I naziv web site-a!

Glasujte! :thumbs2:

Constantine
07-08-2010, 08:39
pa to je vec bilo na forumu...

seahawk37
07-08-2010, 08:56
da bilo je ali vrlo kratko, iz jednostavnog razloga jer je bzvz

Čux
07-08-2010, 09:45
bilo al nije zaživilo, kome je do brbljanja nek rađe na IRC kanal navrati, dežurni pacijenti su uvijek gore :D

McPingvin_v2.0
07-08-2010, 11:16
Bilo, nije se koristilo, zauzimalo puno resursa :)

W1k1n6
07-08-2010, 13:30
Da, toliko su molili i kumili da stavimo, a onda se nije uopće koristilo.

Lord Ragnarok
07-08-2010, 13:37
kak se to ono zvalo?
gabby chat? xD

Electromaster
07-08-2010, 13:39
bilo al nije zaživilo, kome je do brbljanja nek rađe na IRC kanal navrati, dežurni pacijenti su uvijek gore :D
Slažem se s navedenim, ali onda bi bilo zgodno da se u user menu foruma [ovo gore, ispod naslova PCPLAY]Sdoda i gumbek za odlazak na spomenuti IRC.

RIDER32
07-08-2010, 14:02
Sjećam se toga na ovom forumu ali nisam koristio jer sam bio u nedostatku vremena. Sad bi sigurno koristio :)

Raz
07-08-2010, 14:04
bilo al nije zaživilo, kome je do brbljanja nek rađe na IRC kanal navrati, dežurni pacijenti su uvijek gore :D
Slažem se s navedenim, ali onda bi bilo zgodno da se u user menu foruma [ovo gore, ispod naslova PCPLAY]Sdoda i gumbek za odlazak na spomenuti IRC.
Podržavam ovu ideju.

RIDER32
07-08-2010, 14:08
i usput mogla bi se ova tema malo apdejtati, staviti nove slike i reuploadati ono sranje na RS ili još bolje staviti u privitak viewtopic.php?f=13&t=35348 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=13&t=35348)

Čux
07-08-2010, 19:46
bilo al nije zaživilo, kome je do brbljanja nek rađe na IRC kanal navrati, dežurni pacijenti su uvijek gore :D
Slažem se s navedenim, ali onda bi bilo zgodno da se u user menu foruma [ovo gore, ispod naslova PCPLAY]Sdoda i gumbek za odlazak na spomenuti IRC.
Podržavam ovu ideju.

I to se lako može sredit, eventualno kaj mi je još palo napamet da se može stavit i link na neki webchat preko kojeg do kanala, ili embedat isti negdje. Mada je meni preko clienta i dalje najdraži pristup.

W1k1n6
07-08-2010, 22:57
Iskreno, meni baš i ne odgovara da me svatko u svakom trenutku može kontaktirati, zbog chata sve manje koristim i Facebook jer mi malo prečesto ulijeću sa spikama. Lijepo je imati puno "prijatelja", ali kad počnu daviti i to po Murphyevom zakonu uvijek u krivo vrijeme, onda ti chat programi postanu pain in the ass. Zato mi se i osobno ne dopadaju ideje sa shoutboxom, jer kad te neko vidi da si na forumu odmah ti može uletiti i onda ako ne odgovoriš ispadneš pizda, a ako odgovoriš onda riskiraš da te dave sljedećih pola sata. Osim toga forum i chat su po meni potpuno dvije različite stvari, spojiti ih zajedno ne donosi ništa dobro. Trolanja je dosta i ovako.

RIDER32
07-08-2010, 23:46
na chat se prvotno treba prijaviti, što otklanja mogučnost smetanja.
A za fejs postoji offline opcija.

da gadno je kad te zanovjetaju sa svih strana, eo mene upravo zanovjetaju 4 na xfireu i 2 na fejsu. neznam kud da gledam. :kill:

Nee Joe
07-08-2010, 23:52
Iskreno, meni baš i ne odgovara da me svatko u svakom trenutku može kontaktirati, zbog chata sve manje koristim i Facebook jer mi malo prečesto ulijeću sa spikama. Lijepo je imati puno "prijatelja", ali kad počnu daviti i to po Murphyevom zakonu uvijek u krivo vrijeme, onda ti chat programi postanu pain in the ass. Zato mi se i osobno ne dopadaju ideje sa shoutboxom, jer kad te neko vidi da si na forumu odmah ti može uletiti i onda ako ne odgovoriš ispadneš pizda, a ako odgovoriš onda riskiraš da te dave sljedećih pola sata. Osim toga forum i chat su po meni potpuno dvije različite stvari, spojiti ih zajedno ne donosi ništa dobro. Trolanja je dosta i ovako.

W1k1, samo nemoj mene zbrisat s fejsa, ipak ti ja nikad ne ulijećem :D.... Nego, podržavam Predatorovu ideju, gumb koji bi vodio na neki IRC kanal mnogo bi pomogao nekima koji se nađu u problemima ili imaju neka pitanja, te bi tako na chatu odmah mogli sa određenom osobom koja im je voljna pomoći riješiti taj problem, te bi se tako riješio problem prečestih nepotrebnih tema i suvišnih postova.

W1k1n6
08-08-2010, 00:19
Ljepše je da oni lijepo postave pitanja postom, pa im ljudi odgovore. Ako se međusobno netko želi s nekim povezati na chat svi imate pp pa se dogovarajte ako hoćete razmijeniti msn, irc, skype i slično. Ako postoji neki plugin da se jednim klikom može postaviti taj gumb za irc na forum onda ga možda stavimo, ali ako treba išta prčkati po kodu onda ne dolazi u obzir.

RIDER32
08-08-2010, 01:36
Chat ionako nesluži za probleme nego za zafrkanciju.

Ako stavljate neki vanjski IRC onda napravite neki jednostavni da se nemora negdi registrirati i namjestati opcije. Sto jednostavnije.

jedan forum ima dobar chat ali ga nažalost nesmijem imenovati :D

croat1gamer
08-08-2010, 01:41
http://webchat.quakenet.org/?channels=pcplay

Mislim da nije tako tesko ubaciti ovo kao jos jedan tab u kod foruma. U biti, ovo je isto kao sto je i bilo za steam nickove.

Čux
08-08-2010, 07:50
ili link u ovakvom formatu koji kad browser prepozna automatski pali IRC client i spaja ga na kalan

irc://irc.quakenet.org:6667/pcplay


@ W1k1n6

ma to čisto ko opcionalna fora za one koji oće, nemoraš i ti visit po kanalu pod muss :D
meni IRC gori od jutra pa mi je nije problem

Nee Joe
08-08-2010, 08:15
ili link u ovakvom formatu koji kad browser prepozna automatski pali IRC client i spaja ga na kalan

irc://irc.quakenet.org:6667/pcplay


@ W1k1n6

ma to čisto ko opcionalna fora za one koji oće, nemoraš i ti visit po kanalu pod muss :D
meni IRC gori od jutra pa mi je nije problem


Ima W1k1 pravo u vezi svega, samo mislim da se boji nepotrebnih i dosadnih uleta, a možda i zapostavljanja foruma :D... Bez brige, ne idemo mi nikud 8)

Human m0nst3r
12-09-2010, 12:22
W1k smijem te ja chatat preko pma^^?