PDA

Pogledaj cijelu verziju : Need For Speed Shift 2



Aral
04-08-2010, 07:40
http://lookpic.com/d2/i2/1470/SuE1hXly.jpeg

Evo, došlo je ono neizbježno, nastavak jednog od boljih NFS-ova u zadnje vrijeme od vremena Undergrounda. Uz Hot Pursuit, EA vadi big guns.

Electronic Arts Announces Need for Speed: Shift 2, Sequel Racing to Retail in Early 2011 (http://www.shacknews.com/onearticle.x/64994)
The Second Need For Speed Released After Gran Turismo 5 Will Be... (http://kotaku.com/5603744/the-second-need-for-speed-released-after-gran-turismo-5-will-be)
Need for Speed Shift 2 confirmed (http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=258427&site=cvg)

Do want.

vex
04-08-2010, 08:34
Shift je nakon dugo vremena bio nfs koji sam odigrao sa užitkom, mislim da ni sa ovim neće biti drukčije.

Neka, sada imaju need for speed podijeljen na arkadni dio (hot pursuit 2 vjerovatno, i ostale igre) , dok su shift i shift 2 malo vise simulacijski orijentirane.

bezimeni
04-08-2010, 08:52
Ja se ne stignem izguštati ni u prvom dijelu a već su najavili nastavak. Shift je čisti hedonizam i tek sam ga jednom uspio preči .Ali ne vidim što će im tako brzo drugi dio.Ako tek ubace par novih staza i poneki novi automobil...igra bi se mogla jako malo razlikovati od prvog dijela.

IGoR_2803
04-08-2010, 09:15
probao sam taj shift, i nije mi se sviđalo što se igra ponašalo vrlo "ne-odzivno", sve nekako tromo... ima možda neki patch koji to popravlja?

bezimeni
04-08-2010, 09:43
Ne znam sa čime ga igraš ali na gamepadu sve funkcionira savršeno kada se malo ufuraš .

W3DR4N
04-08-2010, 09:44
EA je s jednog NFS-a godišnje došao na tri u šest mjeseci.
Jest da ih rade odvojeni studiji, ali pozli od naziva.

Chupacabra
04-08-2010, 09:46
Ono, wtf. Najave NFS Hot pursuit 2 i odma ide Shift dvica isto. Bojim se da bi brzo moglo doci do zasicenja. Naravno, druga je stvar ako igru radi drugi razvojni studio.

Grim
04-08-2010, 09:48
Po meni nekako prebrzo izlazi drugi nastavak, pošto još ni prvi dio nisam stigao izigrati. :)

IGoR_2803
04-08-2010, 09:54
ja nisam igrao zadnjih 3,4 nfs-a... :)

Doctor Freak
04-08-2010, 10:06
probao sam taj shift, i nije mi se sviđalo što se igra ponašalo vrlo "ne-odzivno", sve nekako tromo... ima možda neki patch koji to popravlja?

Tromo u kojem smislu?? Hardverskoj gladi ili samim specifikacijama voznje??

Igra je dosta ovisna o procesoru, i kada se naluftaju maximalni detalji i 15 vozaca koji voze s tobom slabiji procesori znaju popustiti.

Tako je na mojem bivšem quadu q8200 fps znap pasti ispod 30 i igra je u ponekim dijelovima izgledala tromo.

Sada kada sam na i5 ne pada nikada ispod 55. A ne moram pricat da sam nafrlio 16X/8X za grafu. Dakle gtx260 je i više nego dovoljna za shift. Reza FULL HD :)


Kaj se pak tice samih vozackih osobina igra ide najbolje preko volana i to je gust. Igral sam na velkom tv lcd-u i o gustu netreba pricati...ako nemas volan nabavi joypad jer je ipak nesto ugodnije igranje nego sa tipkovnicom. I meni je na prvi pogled bilo to cudno, no s vremenom se priviknes. naravno bitno je i sto si sve ukljucio ili iskljucio. Imas za ukljuciti onaj stability pomocnik, pa ti auto vise ne izleti odmah na pola gasa. Mene je to najvise mucilo na nabrijanijim a manjim autima, tipa S2000, di je gotovo nemoguce igrati bez volana i malih dodavanja gas, jer cim bi na tipkovnici stisnuo gas okretaji bi dosli do 8000 i opa, evo auto vec u travi :)

A pečeva za sad imaš dva koliko ja znam, 1.01 i 1.02.

Chupacabra
04-08-2010, 10:08
ja nisam igrao zadnjih 3,4 nfs-a... :)

Nisi bas mnogo propustio :)

cham3leon
04-08-2010, 10:10
Jedinica mi je bila možda lagano razočaranje, ali ipak bolje od svih drugih NFS-ova poslije HP2. Da sam možda deset godina mlađi, bio bi mi zabavniji.

Ono što mislim da bi trebali promijeniti u nastavku jest slijedeće:
1. Da utrke u kojima sudjeluje 20 ili više automobila ne traju sirotinjska dva kruga, već da se duljina trke prilagodi broju vozača.
2. Izbaciti nagradne bodove za razbijanje i guranje protivnika jer igra tada gubi smisao.
3. Pojednostaviti sistem karijere koji je u svakom nastavku zatrpan stotinama različitih vrsta bodova i achievementsa koji nepotrebno pet minuta poslije trke iskaču kao vatromet, a da na kraju nemaš pojma čemu služe
4. Fiziku učiniti malo normalnijom. Kako jedan Renault Megane tek stigao iz trgovine može imati toliki oversteer? Kočnice kao da su mu samo na zadnjim kotačima.

Bilo bi lijepo i da uvedu oštećenja, ali možda i nisu toliko potrebna.

E da, drift neka poprave, ili još bolje, potpuno izbace.

Macolla
04-08-2010, 11:23
Ovo je za mene odlicna vijest i jedva cekam. Bilo bi predobro kad bi sredili taj drift te da vrate drag utrke u igru (402m). Jos jedna stvar koja bi bila odlicna za implementirati je tuniranje automobila. Znaci dotjerivanje na dynu te pritisci u gumama, tako da jedna opcija ne cini ama bas nikakvu razliku, ali da dobar setup pobjedjuje trku...

Chupacabra
04-08-2010, 11:25
Ovo je za mene odlicna vijest i jedva cekam. Bilo bi predobro kad bi sredili taj drift te da vrate drag utrke u igru (402m). Jos jedna stvar koja bi bila odlicna za implementirati je tuniranje automobila. Znaci dotjerivanje na dynu te pritisci u gumama, tako da jedna opcija ne cini ama bas nikakvu razliku, ali da dobar setup pobjedjuje trku...

Vjerujem da to nece implementirati. Ako to zelis, idi igraj most wanted ili underground stajaznam.

W3DR4N
04-08-2010, 11:26
Ono što kažeš, želiš da unište serijal kako su već jednom napravili sa serijom Underground i inih nastavaka, iz smeća kojeg su se jedva izvukli Shiftom.

Chupacabra
04-08-2010, 11:36
Ono što kažeš, želiš da unište serijal kako su već jednom napravili sa serijom Underground i inih nastavaka, iz smeća kojeg su se jedva izvukli Shiftom.

Eto, upravo sam to i rekao gornjim postom.

Nego, NFS serijal je potonuo u djubre do vrata, no Shiftom se poceo izvlaciti. Nema sanse da pocnu ponavljati starije elemente serijala :/

cham3leon
04-08-2010, 11:56
Pa koliko sam vidio, postoji sasvim solidan sistem tuniranja auta, ali naravno, možeš uštimavati samo dijelove koji nude tu mogućnost, a ne one tvorničke koji su došli s autom. Čak ima opciju jednostavnog i naprednog podešavanja. Ne znam što bi više itko mogao poželjeti. Setup sistem kao u GTR-u za koji moraš završiti strojarstvo bi bio previše.

Osim toga, u Undergroundu nije uopće bilo tuniranja auta. Bilo je jedino šminkanja izgleda auta sa raznim kozmetičkim elementima. Performance upgradeovi su ionako išli jedan za drugim i nakon svega se nije moglo podešavati auto. Jedino je u MW postojalo nešto približno tome, međutim bilo je loše izvedeno, a nikome nije bilo jasno zašto se auto moglo podesiti usred utrke.

IGoR_2803
04-08-2010, 12:14
@dr. freak: mislim da je upravo to i problem jer imam slabašnog 5000 x2 athlončića... :(

Cookie monsta
04-08-2010, 12:58
Neznam samo zašto tako brzo, al ono drago mi je čuti da će izaći novi :D

Maloki
04-08-2010, 22:37
Shift bi se u potpunosti trebao odvojiti od Need for Speed franšize i stajati sam za sebe.

Tsaя
05-08-2010, 13:42
Jedva cekam novi Shift, prvi je bio odličan!

Aral
05-08-2010, 21:40
[quote="IGoR_2803":30v46eir]probao sam taj shift, i nije mi se sviđalo što se igra ponašalo vrlo "ne-odzivno", sve nekako tromo... ima možda neki patch koji to popravlja?

Tromo u kojem smislu?? Hardverskoj gladi ili samim specifikacijama voznje??

Igra je dosta ovisna o procesoru, i kada se naluftaju maximalni detalji i 15 vozaca koji voze s tobom slabiji procesori znaju popustiti.

Tako je na mojem bivšem quadu q8200 fps znap pasti ispod 30 i igra je u ponekim dijelovima izgledala tromo.

Sada kada sam na i5 ne pada nikada ispod 55. A ne moram pricat da sam nafrlio 16X/8X za grafu. Dakle gtx260 je i više nego dovoljna za shift. Reza FULL HD :)


Kaj se pak tice samih vozackih osobina igra ide najbolje preko volana i to je gust. Igral sam na velkom tv lcd-u i o gustu netreba pricati...ako nemas volan nabavi joypad jer je ipak nesto ugodnije igranje nego sa tipkovnicom. I meni je na prvi pogled bilo to cudno, no s vremenom se priviknes. naravno bitno je i sto si sve ukljucio ili iskljucio. Imas za ukljuciti onaj stability pomocnik, pa ti auto vise ne izleti odmah na pola gasa. Mene je to najvise mucilo na nabrijanijim a manjim autima, tipa S2000, di je gotovo nemoguce igrati bez volana i malih dodavanja gas, jer cim bi na tipkovnici stisnuo gas okretaji bi dosli do 8000 i opa, evo auto vec u travi :)

A pečeva za sad imaš dva koliko ja znam, 1.01 i 1.02.[/quote:30v46eir]

Istina, i ja imam ponekih problema s time iako u glabalu ide ok. Bio sam kod frenda koji ima uber makinu, igra ide tako predivno i lagano da je to za plakat.

bezimeni
05-08-2010, 21:47
Pa ja nisam primijetio ni najmanji trzaj na Q8200 @ 2.8 , 4gb rama i 5770 pri rezi 1680x1080 high detalji sa 2XAA .Ide bez ikakvih problema i auto sluša .Koliko fpsova imam nemam pojmma ali usporavanja ne primjećujem .Igra je dobro optimalizirana a izgleda fantastično .

Doctor Freak
05-08-2010, 22:40
Pa ja nisam primijetio ni najmanji trzaj na Q8200 @ 2.8 , 4gb rama i 5770 pri rezi 1680x1080 high detalji sa 2XAA .Ide bez ikakvih problema i auto sluša .Koliko fpsova imam nemam pojmma ali usporavanja ne primjećujem .Igra je dobro optimalizirana a izgleda fantastično .

-Q8200 ti je ocan a ja govorim o default taktovima
-1680x1050 i 1920x1080 nisu iste rezolucije
-2xAA i nije isto sto i 8XAA, odnosno 16/8 AA i AF


Nema šanse da je na full HD rezi sa 2XAA i defult kolkanim procom na 15 protivnika tebi fps nikad ne padne do 30 ili na nize. A upravo na oko 30 ili nize izgleda dosta tromo nego npr na 60 kolko sad imam prakticki sa i5 procesorom.

Stavi obican time trial bez protovinika, izmjeri si fps i vidjet ces kolko ti je gameplay fluidniji nego kad imas 15 protivnika. Upravo zato jer je Q8200 slab. Nista cudno za najslabiji quad na 775 socketu.

I kazem grafa je ovdje najmanje bitna.

bezimeni
05-08-2010, 22:49
Nisam ništa ni napisao za full hd i 8XAA .

Niko Bellic
05-08-2010, 23:02
Ne znam za vas, ali jedno sam vrijeme ownao igru i zgadilo mi se. GTA IV je opet instaliran... :wink:

Macolla
05-08-2010, 23:03
ja ne vidim kako bi drag mogao unistit NFS serijal :?

Forbs
06-08-2010, 07:52
Uh ako bude ko prvio dio nabavljam odma...Samo da ne zaseru nekom inovacijom koja je nepotrebna...

Praetorian
18-08-2010, 18:37
Tek sad vidim ovo, jedva čekam, prvi je bio odličan.