PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s paljenjem



D.O.M.I.
03-08-2010, 23:01
dakle, nakon gotovo 2 godine što nisam pogledao stari komp zbog problema kojeg ću opisati, odlučio sam zatražit eventualnu pomoć ovdje.
da prvo razjasnim, da konfiguracija je stara krama ^^ ( Intel Pentium 4, Geforce fx 5900 128 MB, 1.5 GB(2x256+2x500) DDR400, napajanje Codegen 400 W, matična Intel socket 478, HDD Maxtor 128 GB) a problem je ovakav : prilikom paljenja se ne pokazuju znakovi nekog života, ventovi se upale i rade iako nisam siguran 100 % za jedan sitni ventilatorčić na matičnoj, a slike na ekranu nema niti se išta pokazuje, cd drive nije moguće otvoriti . Jedino rješenje je hard shutdown. :(
Znam da možda zvučim očajno, ali taj komp da ga uspijem ponovno osposobit ionako bi služio sestri za Facebook i neke njezine pizdarije koje ne zahtjevaju nikakvu specijalnu snagu kao i prije tako da sam odlučan u namjeri da opet proradi.
Bio bih zahvalan ako biste mi mogli ikako pomoći , dati neki prijedlog ili natuknuti što mi je činiti ;)

marijanovic
04-08-2010, 11:46
Isprobaj s drugim napajanjem. To ti je prvi korak.
Ako ni s drugim napajanjem ne radi, otišla je matična.

Chupacabra
04-08-2010, 11:48
Uzmi drugo napajanje, ako ne radi onda ne znam.

EDIT: Marijanovic me pretekao :bravo:

D.O.M.I.
05-08-2010, 19:06
eto, javljam se upravo nakon što sam probao s drugim napajanjem, nakon dosta muke s iskopčavanjem starih žica (kupljena složena konfa xD) i ukopčavanjem novih ( pretpostavljam da sam sve dobro spojio :) ) , problem je isti, dakle stisnem power button, ventilatori se zavrte osim tog jednog malog koji je spojen samo na matičnu direktno te na monitoru nema slike nikakve a primjetio sam da se ni ne čuje onaj beep na početku iz matične.
Po svemu sudeći čini se da je problem u njoj. Što mi je dalje činiti uzevši u obzir starost samih komponenata ?

marijanovic
05-08-2010, 19:48
Provjeri da te ne zeza koji ram modul (bolje to nego da je ploča krepala).
Jednostavno ih sve povadi i probaj s svakim zasebno ili probaj ram u neki drugi komp koji prima takve module (DDR1 pretpostavljam).

D.O.M.I.
05-08-2010, 22:54
hm iako mi se čini da sam to već ranije probao, ništa me ne košta da testiram opet tako da je sutra to na redu pa se javim s rezultatima

D.O.M.I.
06-08-2010, 18:10
eto probah kemijat s ramovima, nema pomaka istuacija je ista

Čux
07-08-2010, 10:03
ištekaj HDD(ove) i optiku za svaki slučaj pa probaj opet ak već nisi.

D.O.M.I.
07-08-2010, 23:50
probano i s tim, no luck :(

D.O.M.I.
12-08-2010, 16:02
Dakle po svemu sudeći problem je u matičnoj i moram nabavljat novu.

Možete li mi napisati kakvu točno trebam tražit matičnu i gdje bi bilo najzgodnije obratit se za pomoć ? Ispričavam se ako postavljam pomalo glupa pitanja ^^