PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zuji mi fan na grafičkoj...



Outmind
03-08-2010, 22:19
Imam sada već dosta staru sapphire radeon hd 3870, i pred par dana mi je ventilator počro zujat. Danas sam se odlučio ppoigrati sa fanspeedom, i kada ga natjeram na jedno 50% zujanje se dosta smanji, ali se ipak čuje. S druge strane, zna se ponašati skroz normalno neko vrijeme, pa opet počne zujat...

U čemu je stvar - krepava li fan, ima li samo pre više prašine ili je po srijedi nekaj treće?

P.S. kartica se normalno ponaša - brzina je ista, temperatura je ista etc...

C
03-08-2010, 23:06
Možda se ventu malo poremetila centralna os, pa se pri većim okretajima više zalijeće u elipsu, nego na manjim okretajima, pa struže. Ako nije prljav, provjeri ga još malo, nije nužno da rikava, ali da, pri većim brzinama mala odstupanja dolaze do većeg izražaja, pa ga zveka stoji.

Outmind
04-08-2010, 12:32
Pogledat ću koliko kila prašine ima unutra xd

Inače krivo sam se izrazio, zuji na standardnom minimumu od 32% brzine. Kad brzinu dignem na 50% onda prestane.

KI KI
04-08-2010, 14:43
moj fan na grafickoj zna zujiti kad upalim komp. ali nakon nekog vremena prestane tak da je dobro

C
05-08-2010, 10:36
Kod mene fan na napajanju zuji kada upalim PC, onako kao da lim vibrira zz-zz-zz-zz, međutim dok se Wndowsi dignu i još u Windowsima jednu minutu i prestane zujati. :)

KI KI
05-08-2010, 15:54
tak identicno i meni xD sam meni na grafi.

Čux
07-08-2010, 09:53
niš čudno, to se dešava. mene grafa zeza od prvog dana s time, ima jedna vrijednost rpm-a na kojoj cijela stvar rezonira da to nije normalno :D