PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jel mi mozete ikako pomoc?



lol24
03-08-2010, 10:53
pozdrav iz splita sam i narucujem djelove za komp iz zg-a
iz acquisituma, za pocetak jel znate kakva je to firma jer
mi bas i ne valjaju djelovi sta dodu xD

ovako:
imao sam komp konfiguracije:

maticna: intel p5n32-e sli plus
procesor: intel core duo 2.66ghz
ram: 4gb
grafa: ati x1950
napajanje: 450w
2 harda po 500gb i vanjski od 320gb

e onda sam kod njih kupio grafu saphire vapor-x radeon hd 4890 ddr5
u pocetku mi je blokava komp svako malo al mislija san da je do drivera
i da cu to rjesit... (nekako se rjesilo kasnije) za misec dana mi je izgorilo napajanje od 450w kad san pocea
prvu misiju novog cod-a u servisu su mi stavili napajanje od 500w i nisan vise
igra igre nego samo gleda blu-ray da bi nekidan pokrenija nfs world i nakon
prve utrke izgori opet napajanje to od 500w...
onda san uzea u tog acquisituma napajanje od 750w seasonic i
izgorilo mi je za 5 min xD, prvo je vrtija komp i grafu al se nije palilo pa san malo stiska
grafu jer je nije ucitavalo al prvo san izgasija komp da nebi doslo do kratkog spoja al
doslo je i ovako i onako znaci to novo napajanje je odma izgorilo kad san prcka oko grafe...

moja pitanja su jel grafa nevalja ili mozda ova moja maticna ne podrzaje ovu grafu i taj ddr5?
ili mi dajte bilo koji savjet jer nervira me ovo sve, upalin igru izgori napajanje ccc

hvala

marijanovic
03-08-2010, 11:01
Vjerojatno je pregaranje "500W" napajanja povuklo i nešto drugo sa sobom.
I kad si spojio novo na neispravne komponente otišlo je i ono.

Prvi problemi s grafikom bili su vjerojatno do softvera (driveri, windowsi) i slabog napajanja (koje je od toga i riknulo).
Vjerujem da su ti i u servisu stavili 500W ali neko No Name (recimo MS, CodeGen, Inter-tech ili nešto) što je bilo slabo i dovoljno nekvalitetno da još nešto povuče sa sobom.

Seasoni 750W je i prejako i prekvalitetno da bi tek tako otišlo.
Nije do ADM-a, nije do tog napajanja. Nešto ti s kompom ne štima.

Po čemu znaš da je napajanje izgorilo? Je li puklo, prodimilo, zasmrdilo, bacalo iskre?

lol24
03-08-2010, 11:06
prva dva su prodimila i zasmrdila ovaj od 750w nije tilo upalit i škljocalo je nesto
kad stisnen power pa san kraj kuce odvea u servis samo da mi provjere i rekli
su da je prigorilo...

uglavnom jel imas ideju sta ne stima?

edit: s prvom konfiguracijom je sve stimalo 2 godine a od kad
san uzea ovu novu grafu poceli su se javljat problemi sta san opisa u prvom postu

marijanovic
03-08-2010, 11:42
Je li sve bilo dobro spojeno?

Na kakvu je struju bilo spojeno (imaju li utičnice uzemljenje, produžni prenaponsku zaštitu...)?

Jesi po kompu prčkao dok je bio uključen u struju i radio?

Matična ploča i ostalo, je li ispravno (nema fizičkih oštećenja tipa napuhani ili procurili kondenzatori, išta zagorjelo, ...)?

Kakvo je stanje s čistoćom u kućištu?

Gle, sad je najbolje da računalo odneseš u neki bolji servis i da oni sve ispitaju.
Ne samo da stave napajanje pa d ai ono pregori već baš da naprave dijagnostiku.

lol24
03-08-2010, 11:55
sve je bilo dobro spojeno jer da nije nebi se upalilo prvi put,
struja moze tu od 2 do 5kw tako da valjda nije tu problem
osim ako ne pada napon pa bi opet mora kupovat ups a ako i
on ne pomogne ako je do problema u kompu onda opet bacene pare...

prva 2 puta kad je prigorilo nisan prcka dok je radija pa je opet prigorilo...
ovaj put je prigrorilo isto tako al s tim da san graficku dira dok je bilo i ugaseno
i upaljeno... ugl ako je prva 2 puta prigorilo s tim da san leza na krevetu onda
ima neki problem ili kod struje ili kod djelova u kompu...

maticna ploca a valjda je sve u redu ne vidin nista puknuto ni zagorjelo...

redovito ga cistim a i sad san uzea s ovim novim napajanjem kuciste coolermaster haf 932
i u njemu se to dogodilo tako da je s cistocom sve u redu :)

a to za servis vise mi ih je pun k niko nista nezna samo nagadaju...

marijanovic
03-08-2010, 12:10
Gle, kao što sam ti već rekao - izgaranje napajanja (prošlog) ti je još nešto oštetilo.

Znaš li možda koje su marke i modela bila prethodna napajanja?

Za Seasonica iskoristi jamstvo, dobit ćeš drugo.

Ako sumnjaš na grafu, probaj neku drugu ili tu kod nekoga (u drugi komp s adekvatnim napajanjem).

lol24
03-08-2010, 12:18
ne virujen da je izgaranje proslog napajanja jos nesto ostetilo jer kad mi je bilo prvo
napajanje od 450w i grafa ati x1950 sve je bilo u redu 2 godine onda od kad san uzea
ovu hd4890 pocela su izgarat i to prvo napajanje koje je radilo 2god...

neznan koja su bila prosla napajanja modeli mozda jedno ms sta si vec reka nekvalitetno...

neman mogucnost da provjerin novo napajanje i grafu,
zvao sam zg rekli su da ce prominit i grafu i napajanje i da ce mi poslat novo
al ja se bojin ako nije do njihovih djelova nego ipak do mene (spoja u maticnoj
ili do moje struje) pa da mi opet ne izgori pa ce me poslat u k i nece mi vise zamjenu radit...

KI KI
03-08-2010, 12:21
kaj nece xD meni su 2 puta mjenjali napajanje i opet ce xD i to 2 puta u tjedan dana xD

lol24
03-08-2010, 12:25
jel isto ti iz acquisituma?
bice in djelovi nevaljaju a s mojin kompon je sve kako triba :P

prijatelju isto prvi put kad je uzea grafu nije radila pa je vratija...
sad kad je na kraju do njih pa san spicka pare na sto napajanja i novu kutiju jer san mislija
da mi se prigrijava komp i da nesto ne valja, nek se gone u pm...

marijanovic
03-08-2010, 12:28
Mislim da se KI KI nije dobro izrazio. Koliko je meni poznato on nije uzimao iz ADM-a već kod nekog iz svog mjesta (barem napajanje).
ADM ne drži Xilence napajanja koje ovaj treba već po drugi put mijenjati.

Nije do ADM-a. Osim toga ne proizvode oni te komponente i ne modificiraju ih (ne otvaraju).
I kakva bi im zarada bila da tako rade (prodaju neispravno pa moraju dati drugo)?

lol24
03-08-2010, 12:30
aha, a nista onda vidit cu oce li mi kod danas ili sutra pogledat komp ako ne,
poslat cu nek mi zamjene pa cemo vidit kad opet spojim, ako opet izgori e onda sam najeba :D

IGoR_2803
03-08-2010, 13:30
aha, a nista onda vidit cu oce li mi kod danas ili sutra pogledat komp ako ne,
poslat cu nek mi zamjene pa cemo vidit kad opet spojim, ako opet izgori e onda sam najeba :D

kako misliš da njima djelovi ne valjaju? imaju iste djelove kao i bilo koja druga trgovina informatičkom opremom... sve dolazi od iste veleprodaje...

Ivan_87
03-08-2010, 14:14
aha, a nista onda vidit cu oce li mi kod danas ili sutra pogledat komp ako ne,
poslat cu nek mi zamjene pa cemo vidit kad opet spojim, ako opet izgori e onda sam najeba :D

kako misliš da njima djelovi ne valjaju? imaju iste djelove kao i bilo koja druga trgovina informatičkom opremom... sve dolazi od iste veleprodaje...

pročito sam sve .. i ćini mi se da čovjek mulja malo .. ajde ispričat ću ti se samo ako postaš par slika svega toga pogotovo napajanja ako ih još imaš ..

KI KI
03-08-2010, 20:08
da ja sam to u comelu xD al opet... dali su i zas onda nebi dali i u admu

lol24
04-08-2010, 10:49
[quote=lol24]aha, a nista onda vidit cu oce li mi kod danas ili sutra pogledat komp ako ne,
poslat cu nek mi zamjene pa cemo vidit kad opet spojim, ako opet izgori e onda sam najeba :D

kako misliš da njima djelovi ne valjaju? imaju iste djelove kao i bilo koja druga trgovina informatičkom opremom... sve dolazi od iste veleprodaje...

pročito sam sve .. i ćini mi se da čovjek mulja malo .. ajde ispričat ću ti se samo ako postaš par slika svega toga pogotovo napajanja ako ih još imaš ..[/quote:2ei310xw]

OPOMENA PRED BAN! edited by mod

evo slika i na njoj kako san i reka svi djelovi (grafa hd4890, haf kuciste al samo kutija jer san odnija jutros u procesora da mi naprave dijagnostiku, staro kuciste, zadnje napajanje sta je izgorilo i novo od seasonica od 750w)

http://img444.imageshack.us/img444/5628/04082010015.jpg

IGoR_2803
04-08-2010, 18:26
@lol24: sljedeći put kad uletiš sa takvom uvredom letiš...

Shaka
04-08-2010, 18:32
mislim da bi se trebao ivan ispricati...zasto se pravi baja :kill:

IGoR_2803
04-08-2010, 19:40
mislim da bi se trebao ivan ispricati...zasto se pravi baja :kill:

ne bi tako mislio da si vidio šta ovaj piše... btw, back to topic... :)

lol24
05-08-2010, 09:56
mislim da bi se trebao ivan ispricati...zasto se pravi baja :kill:

tako je...


@lol24: sljedeći put kad uletiš sa takvom uvredom letiš...

velike ti uvrede, vratija san s muljanjem i ukljucija mamu lol
salim se :D

Gwin
05-08-2010, 10:37
mislim da bi se trebao ivan ispricati...zasto se pravi baja :kill:
zašto?? jer je iskazao sumnju u nečiju iskrenost?? to nije uvreda..

spominjanje nečije familije se neće tolerirat..

Ivan_87
05-08-2010, 11:33
napiso sam to iz razloga što ima sve više ljudi koji teme otvaraju iz dosade pogotovo što se tiče konfiguracija, uzalud pomoć onome ko te vuče za nos

@lol24: sumnjivi su mi bili svi tvoji kvarovi ,zato sam i napiso da postaš koju sliku
s obzirom da ljudi sve više otvaraju teme iz dosade mislim da pitat sliku nekoga nije nikakva uvreda ..

lol24
05-08-2010, 12:15
nema problema...

ugl. javim sutra sta su rekli iz servisa a i kupit cu onaj ups sta regulira struju
tako da ce valjda sve bit u redu...

lol24
11-08-2010, 14:19
u pon su me zvali i rekli da je zadnje napajanje izgorilo jer
je ploca imala kontakt s kucistem pa je bija kratki spoj, nesto su smrsili
ka da je problem do mene bija a prosla dva napajanja 450 i 500w su bila slaba
za ovu grafu tako da je 650w optimalno a 750w ovo novo odlicno + triba mi obavezno
UPS, ostavija san ga jos na dijagnostici da vidin jel sve u redu s plocon i grafon...

a jos mi triba savjet za UPS na netu san cita da je 600va za 350w a 1200va za 780w,
znaci meni bi triba taj UPS od 1200va po logici, a ovaj u servisu kaze da ce 600va bit dovoljan,
ako ima ovde kakav strucnjak molim savjet? hvala

Gwin
11-08-2010, 19:48
koji će ti kupus UPS???

lol24
12-08-2010, 11:26
a ovaj meni cesto u cilom kvartu nestane struje jer iman cinkaru, puno hotela, restorana, velikih pekara,
poduzeca itd. oko sebe pa mi valjda pada napon, ugl. za sad ne kupujen ups jer san bija na servisu po komp,
otisla je maticna vjerojatno sa zadnjim izgaranjem napajanja pa je vjerojatno zato ono novo
izgorilo jer je doslo do kratkog spoja, (uzea san novu maticnu) sad se nadam da je problem bija u maticnoj a ne u
mojoj struji, pa cemo sad vidit kad stigne napajanje i kad upalin igru kakvo ce bit stanje.

Gwin
12-08-2010, 13:04
ako te brine nestanak struje, onda da.. onda ups ima smisla

ako te brine samo pad napona onda kupiš jedno kvalitetno napajanje koje ima raspon radnog napona od 90-240V. sva napajanja koja imaju oznaku Active PFC automatski imaju i takav raspon ulazne voltaže.
moji HX Corsairi recimo, su uredno radili dok je struja za vrijeme oluje varirala od 160-235V..

lol24
12-08-2010, 14:29
evo novih info.

iman taj Active PFC
http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=8578 (http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=8578)

znaci po tebi ako mi pada napon ovo napajanje regulira to samo i dize komp,
ok to je i covjek sad iz adm-a rekao i jos je najjace sta njemu ovo napajanje
sta san posla da je izgorilo njima radi vec 2 dana bez problema,
objasnija san mu moj problem ovo da se nekad gasi struja i da mi se s ovin novin napajanjem
upalija komp na 5min pa nije radilo vise i da san odnija kraj sebe u servis i da su rekli da je izgorilo,
al lol i oni su u istoj zoni kao i ja znaci ni kod njih nevalja struja...
ugl. reka je covik iz adm-a da bi triba UPS pomoc... sta ti mislis?

znaci kod adm-a radi napajanje kod mene i kod servisa do ne radi, jos je reka da provjerin kad mi vrate
oce li upalit jer san uzea novu maticnu ako ne upali otic cu u procesora u bolji servis di san uzea maticnu
da kod njih provjerin oce li upalit komp, ako kod njih upali kod mene je problem sigurno to i sad znan al
oce li UPS pomoc?

Gwin
12-08-2010, 14:42
taj seasonic je na samom vrhu ponude.. no.. da bi komp radio, mora imat struje.. napajanje će ignorirat fluktuacije dokle god su one između 100-240V
ali ako ti baš NESTANE struje.. onda moraš kupit UPS..

ali meni se čini da kod tebe nije problem napajanje nego neš drugo.. prije bih rekao ploča..

lol24
12-08-2010, 22:12
ploca je nova, sutra ili preksutra cu probat kad stigne napajanje,
ako bude sve u redu odlicno ako ne problem je do struje nema vise sta bit jer san prominija
cili komp + napajanje...

lol24
15-08-2010, 12:47
sve radi kako triba napokon...

zakljucak:
prva dva napajanja su izgorila jer su bila preslaba a 3 napajanje nije tilo upalit jer
je ploca bila neispravna.

tema moze lock

marijanovic
15-08-2010, 14:45
Kakav je poučak nakon ovoga?
Nije kriv ADM, nije kriv jaki Seasonic niti jaka grafa. Kriv je korisnik što ugrađuje jake komponente a ne pazi na snagu i kvalitetu napajanja. Valjda si sad naučio da je dobro napajanje bitna stavka.
I da, ne uzimaj više ništa kod onih što su ti prodali drugo napajanje, vidiš kakav su ti biznis napravili...

lol24
15-08-2010, 15:30
na greskama se uci... :)