PDA

Pogledaj cijelu verziju : Leonard Cohen



IGoR_2803
30-07-2010, 19:17
Poznato je da je na ovom forumu većinom mlađa ekipa, mahom tinejđeri, kojima veličina kakva je Cohen ništa ne predstavlja u životu ali ne mogu vjerovati da nitko nije komentirao ovaj zagrebački koncert...

koncert je bio savršen sam po sebi, izazivajući blaženstvo, nirvanu, euforiju kod nekih, a kod onih tvrdokornih barem trnce na trenutke... ako se uzme u obzir i činjenica da je čovjek u 75. godini i da je koncert trajao 3h i 10 min (svirao je punih 2h 40 min, pola sata pauze) onda lako možemo zaključiti da nikakve metallice, lady gage, gunsi ili netko drugi neće još dugo vremena kod nas doći ni do koljena ovom koncertu...

uglavnom, evo par snimki koje sam uhvatio... imam još ali ne stignem uploadati sve...

XGBRpHEmAz0
oWSOr3M7Mj0
nMtnG9-bNo8

p.s. ako kojim slučajem negdje već ima komentiran koncert, onda nek mod merga temu...

Da_killah
30-07-2010, 19:34
hehe, pa pitao sam ja za direkcije u temi za koncerte, al nisi se javio ;)
i meni je koncert bio fenomenalan, a imam i neke snimke koje i nisu baš neke što se slike tiče, zvuk mi se čini ok, ali nisam ni stigao sve pogledati jer sam idući dan išao u motovun. pogledati ću tvoje snimke kad stignem navečer, a možda do onda i netko drugi iskomentira :)
u svakom slučaju, bilo bi mi jakojakojako žao da nisam otišao na koncert, jer vjerojatno više neće dolaziti, ali tko zna, možda nas i iznenadi

edit: nakon take this waltz sam rekao da mi trebaju još samo 3 pjesme, i odmah je te 3 otpjevao, So long, Marianne, First we take Manhattan i Famous blue raincoat, za koju nisam očekivao da će biti. inače, oduševilo me što je otpjevao i Heart with no companion i Partizana, pjesme koje ne pjeva baš često

IGoR_2803
30-07-2010, 22:03
inače, oduševilo me što je otpjevao i Heart with no companion i Partizana, pjesme koje ne pjeva baš često

mene su kad je partisana pjevao trnci prolazili, skoro sam završio u suzama. imaš tu snimku među ova tri linka... fenomenalno je bilo...tip je fakat kralj kako ga i nazivaju... kralj tuge... :pray:

Stryder
30-07-2010, 23:03
Legenda....užasno mi je žao što nisam išao na koncet. Prolaze me trnci kad gledam snimke sa koncerta koliko je dobar live :)

Da_killah
31-07-2010, 00:27
[quote="Da_killah":3lfi84ci]inače, oduševilo me što je otpjevao i Heart with no companion i Partizana, pjesme koje ne pjeva baš često

mene su kad je partisana pjevao trnci prolazili, skoro sam završio u suzama. imaš tu snimku među ova tri linka... fenomenalno je bilo...tip je fakat kralj kako ga i nazivaju... kralj tuge... :pray:[/quote:3lfi84ci]

da, tu sam jedinu i bio pogledao :) imam je i ja
a što se tiče onog o tinejdžerima i to, puno frendova mi se čudilo kako slušam cohena, a imam 21 god, da to većinom slušaju njihovi starci hehe

IGoR_2803
31-07-2010, 06:57
da, tu sam jedinu i bio pogledao :) imam je i ja
a što se tiče onog o tinejdžerima i to, puno frendova mi se čudilo kako slušam cohena, a imam 21 god, da to većinom slušaju njihovi starci hehe

hehe, nemam ni ja puno više, 25, pa ga isto volim... :)

Da_killah
31-07-2010, 11:12
to je već staro ;)

lulix
31-07-2010, 11:59
ishla frendica i zvala me, al mi se nije dalo, nije moj djir.... jednostavno preblaga mjuza :thumbs1:

Feanor
31-07-2010, 13:59
Poznato je da je na ovom forumu većinom mlađa ekipa, mahom tinejđeri, kojima veličina kakva je Cohen ništa ne predstavlja u životu ali ne mogu vjerovati da nitko nije komentirao ovaj zagrebački koncert...

koncert je bio savršen sam po sebi, izazivajući blaženstvo, nirvanu, euforiju kod nekih, a kod onih tvrdokornih barem trnce na trenutke...Sako se uzme u obzir i činjenica da je čovjek u 75. godini i da je koncert trajao 3h i 10 min (svirao je punih 2h 40 min, pola sata pauze) onda lako možemo zaključiti da nikakve metallice, lady gage, gunsi ili netko drugi neće još dugo vremena kod nas doći ni do koljena ovom koncertu...

uglavnom, evo par snimki koje sam uhvatio... imam još ali ne stignem uploadati sve...

XGBRpHEmAz0
oWSOr3M7Mj0
nMtnG9-bNo8

p.s. ako kojim slučajem negdje već ima komentiran koncert, onda nek mod merga temu...

Baš pričo danas sa frendom o tome, nisam bio na koncertu, ali ovo boldano, e pa to je meni izazvo dylan prije par mjeseci u Zg-u. Mogu umrijet miran sada. Eh, i da volim Cohena, i svaka mu čast na dugom koncertu, tip je faca. Doduše besparica jebiga, a i bio sam na dva velika koncerta ove godine i skuzih da i nije baš jednostavno a bogami ni jeftino ici u Zagreb svakih mjesec dana, žicat mjesto za spavanje itd. itd.

Eh ida nemoj mi Metallicu, nisam preveliki fan, ali je koncert stvarno bio bolesno dobar, kiša, blato, vreća za smeće/kabanica, krvav nos, modrica na arkadi i skoro odvaljen ali ozbiljno razljuljan zub, srednji vijek :D

IGoR_2803
31-07-2010, 14:11
Baš pričo danas sa frendom o tome, nisam bio na koncertu, ali ovo boldano, e pa to je meni izazvo dylan prije par mjeseci u Zg-u. Mogu umrijet miran sada. Eh, i da volim Cohena, i svaka mu čast na dugom koncertu, tip je faca. Doduše besparica jebiga, a i bio sam na dva velika koncerta ove godine i skuzih da i nije baš jednostavno a bogami ni jeftino ici u Zagreb svakih mjesec dana, žicat mjesto za spavanje itd. itd.

Eh ida nemoj mi Metallicu, nisam preveliki fan, ali je koncert stvarno bio bolesno dobar, kiša, blato, vreća za smeće/kabanica, krvav nos, modrica na arkadi i skoro odvaljen ali ozbiljno razljuljan zub, srednji vijek :D

ma volim i ja metallicu ali velim, još sam ushićen od cohena i nemrem se umiriti... :)

Feanor
31-07-2010, 14:14
Baš pričo danas sa frendom o tome, nisam bio na koncertu, ali ovo boldano, e pa to je meni izazvo dylan prije par mjeseci u Zg-u. Mogu umrijet miran sada. Eh, i da volim Cohena, i svaka mu čast na dugom koncertu, tip je faca. Doduše besparica jebiga, a i bio sam na dva velika koncerta ove godine i skuzih da i nije baš jednostavno a bogami ni jeftino ici u Zagreb svakih mjesec dana, žicat mjesto za spavanje itd. itd.

Eh ida nemoj mi Metallicu, nisam preveliki fan, ali je koncert stvarno bio bolesno dobar, kiša, blato, vreća za smeće/kabanica, krvav nos, modrica na arkadi i skoro odvaljen ali ozbiljno razljuljan zub, srednji vijek :D

ma volim i ja metallicu ali velim, još sam ushićen od cohena i nemrem se umiriti... :)

Ako ti je isto ko i meni s Dylanom, meni još koncert nije sjeo kako spada, onda si najebo. Ono ne na onaj krivi način nego ono još uvijek se nađem kako razmišljam o koncertu i nemogu vjerovat da sam bio tamo :D

Da_killah
31-07-2010, 14:34
ja još čitam članke po portalima i gledam filmiće, evo i sad neki članak u novom listu. Stari mi je jednom rekao da postoje koncerti koje se nikako ne smije propustiti, taman i ne slušao tog izvođača, a ovo je definitivno bio jedan od takvih koncerata, bez obzira što Cohena stvarno i volim :)

Feanor
31-07-2010, 14:37
The partisan, me uvijek podsjeti na ''Kome zvono zvoni'', roman jelte, ne pjesmu od Metallice. :D

Dania
31-07-2010, 18:23
O, da...Hesse...a Cohen...pa njega se ne gleda, pobogu...kao ni Tom Waitsa i sve takve umjetnike... :D
Meni nije žao što nisam išla, samo mi suze oči što je stigao kod nas, baš ovo ljeto :)

Da_killah
31-07-2010, 18:41
hemingway?

Lord Coldwolf
31-07-2010, 22:33
Ubijte me ali ja nisam cuo ( mozda jesam, ali dok ti nesto ne znaci ni ne zapamtis ime osobe) za Cohena do nedavno. Imam 23 godine.
Sad slušam na youtube-u i volim ono što čujem. Divna glazba, plus čovjek vlada emocijama. Najljepše stvari su uvijek tužne :) Inache HIM mi je fav band i ima dosta poveznica koje mogu napraviti.

Dania
01-08-2010, 04:49
To u vezi Hima ti je jer voliš Diseptikone...ups, ovaj Disciples-e :D Ali, istina, Cohen je divan

vukopas
01-08-2010, 12:28
Partisana je svirao?
Sad mi je žao što sam bio na moru i nisam išao.
A nekako sumnjam da cemo ga ponovo vidjeti u zagrebu. :cry:

Dania
01-08-2010, 20:16
Ajoj, pa jel' možete biti slađi? Ajde, baš mi drago da se sami ispravljate :D

IGoR_2803
01-08-2010, 22:10
Partisana je svirao?
Sad mi je žao što sam bio na moru i nisam išao.
A nekako sumnjam da cemo ga ponovo vidjeti u zagrebu. :cry:

svirao, da, da... predobro je bilo... :)

W1k1n6
03-08-2010, 00:00
Neću lagat, malo mi previše bilo dati 300 kuna za Cohena, mada mi je uvijek bio drag. Ja ga zovem darkerom prije darka, gotičarem prije gotičara i emom prije emosa :)
Imam negdje i jednu knjižurinu njegovih pjesama i tablatura staru preko 30 godina, radio sam za band i obradu njegove legendarne Suzanne al nam je bila tak mračna da je nismo svirali jer je ljudima bila predepresivna. Bauhausi i Joy Divisioni su deca prema dedi Cohenu :)

Dania
05-08-2010, 17:14
Pa baš smišljam šta da im napišem još o dedi Cohenu, kad se javi Viking i riješi stvar :) Eto. Upravo tako.

W1k1n6
06-08-2010, 01:16
A ja bih još dodao kako mi se jako sviđao njegov način života. Pola godine je bio u Kanadi i na turnejama, a pola godine u svojoj staroj kamenoj kući u nekoj vukojebini na otoku Hydra u Grčkoj gdje je dovodio svoje komade, tamanio ogromne količine vina i družio se samo s domaćim ribarima. Daleko od bilo kakvih stereotipa rock zvijezda i celebrity spika. Židov, kršćanski mistik, budist, manični depresivac, kontroverzan u politici kao i u glazbi, malo za Palestinu, malo za Izrael, znao je preotimati žene najboljim prijateljima, uglavnom jedna čudna i originalna figura u svijetu poezije i glazbe. To se zove ispunjen život :)

IGoR_2803
06-08-2010, 10:14
izuzetno precizan opis... :thumbs2: