PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koju podlogu za ~100kn



Razzarach
27-07-2010, 13:35
Koju podlogu za cca 100kn
Mora bit velika i controll tipa, ne one plasticne hrapave.
SteelSeries QCK+ sam mislio uzet. I neke teflonske nozice za mis, di ih ima za kupit.

W3DR4N
27-07-2010, 13:42
Roccat Taito Shiny Black
Oko sto kuna, odlicno lezi mis i taman je velicine.

Shaka
27-07-2010, 13:51
gigabyte ghost

u admu 100kn,jako velika 40x30cm
http://www.extremerigs.com.au/gigabyte-gpmp8000-ghost-mouse-pi-289.html

Niko Bellic
27-07-2010, 13:54
SteelSeries QcK+, najbolja u klasi do stotke!

W3DR4N
27-07-2010, 14:02
Imao sam steelseries na poslu. Jednom se prolila kava po njoj i bila je za smece. Obicna spuzva s naljepljenom krpom.

Constantine
27-07-2010, 14:05
slažem se
moja se raspala

Systematic Reverse
27-07-2010, 14:10
moja qck je prezivila pun kurac aktivnog cs igranja. (malo se izlizala jedino._.)

tak da stvarno neznam koji ste vi kurac radili sa njom..

ja bi ti je preporucio definitivno.

Razzarach
27-07-2010, 14:12
je klizi mis po njoj dobro?

Niko Bellic
27-07-2010, 14:18
Dok ne proliješ kavu puno je bolja od Roccat podloge. Ionako bih najvjerojatnije bacio podlogu da u slučaju da ju zalijem kavom, osim plastičnu naravno. SteelSeries QcK podloge su do 100 kuna najbolji mogući izbor. Koristim ih godinama, baš kao i milijuni drugih ljudi diljem svijeta. Nisam čuo niti jednu osobu da se žalila na kvalitetu izrade, dapače, čuo sam samo pohvale...

@ Razzarach

Klizi taman koliko treba. Kao da je sam Bog radio podlogu. Fantastično nije dovoljno dobra riječ da opiše to blaženstvo koje te prožima dok guraš miš po njoj. Odmah osjetiš leptiriće u trbuhu i jednostavno se zaljubiš u podlogu...

marijanovic
27-07-2010, 14:26
Čovjek traži podlogu Control tipa, dakle hrapavu teško-klizeću podlogu.
Nešto tipa Razer Goliathus Control. No ona mu je skupa.
Sumnjsm da do 100 Kn uopće ima tih hrapavih podloga.

Do 100 - 150 Kn su uglavnom Speed podloge, dakle podloge s glatkom površinom.
Od takvih preporučio bih mu:
Cooler Master Storm Tactics CS-M FPS (http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=12086&Itemid=41&limit=1&limitstart=3)Spodlogu nabavljivu u Feniks kompjutorima (http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=90353&kateg=1131)
Koja je također, prema recenziji iz aktualnog Pcplaya, njihova preporuka s 90%. Ja bih dao barem 95%.

Niko Bellic
27-07-2010, 14:31
Cooler Master i podloge idu zajedno k'o ja i heklanje. SteelSeries > sve ostalo, ako tko tvrdi suprotno taj je ludludlud!

Systematic Reverse
27-07-2010, 14:31
je klizi mis po njoj dobro?


...prezivila pun prozor aktivnog cs igranja.

what do u think?

da sam rejpao na losem padu?

nono :)

Razzarach
27-07-2010, 14:35
ok onda kupujem. btw. jel jos imaju onaj sexy SS znakic il je neki novi. u linksu vidim nes novo...

Niko Bellic
27-07-2010, 14:40
To u Linksu na slikama je stara oznaka. Imaš onaj normalni znak i ispod njega piše SteelSeries.

W3DR4N
27-07-2010, 15:02
Koristim ih godinama

Znaci da si ih promijenio vise, ergo nisu izdrzljive, kao sto su trojica potvrdila.

Razarac, ti isto slusas savjet frajera koji podlogu opisuje poput sexa.

Systematic Reverse
27-07-2010, 15:02
http://www.notebook4game.com/web/wp-content/uploads/2009/09/logo-SteelSeries.jpg

ovakav logo ja imam.

btw



Od takvih preporučio bih mu:
Cooler Master Storm Tactics CS-M FPS (http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=12086&Itemid=41&limit=1&limitstart=3)Spodlogu nabavljivu u Feniks kompjutorima (http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=90353&kateg=1131)
Koja je također, prema recenziji iz aktualnog Pcplaya, njihova preporuka s 90%. Ja bih dao barem 95%.

i ovaj pad nebi trebao biti nimalo los.

ali brijem da ga steel ipak zowna np.

Razzarach
27-07-2010, 15:04
a msm. koristi ih masu proova na lanovima.

Niko Bellic
27-07-2010, 15:23
Gle... Bio sam u Razer fazi (krpenjare & Destructor) i to je sve pokraj SteelSeries brenda žalost. Jedna SP podloga koju imam doma > Destructor, a jedan Ikari Optical > DeathAdder & MX 518. SteelSeries radi najbolju periferiju ako tržiš ono bitno, jednostavnost, kvalitetu i performanse. Roccat je isto dobar, ali uspoređivati njega i SteelSeries je kao da uspoređuješ Jaguar i Bentley...

marijanovic
27-07-2010, 16:17
Gle, sve su te skupe platnene podloge dobre, nema tu priče.
I sam ću možda uzeti Steelseries QCK mini da mi služi uz laptop.
Iako sumnjam da je u klasi CM Storm Tactics FPS, no teško je naći podlogu i da je mala i da valja.

Ako hoće izdržljivu podlogu koja može i pokoju tekućinu podnijeti, onda mu treba Sharkoon Outplay XL.
Ako se pak hoće osjećati pro, dovoljna mu je Steelseries QCK+.
No ako treba podlogu i za dugotrajan rad i da mu dugo traje, onda kao što sam već i predložio CM Storm FPS.

No gle, razlike su osjetne koliko je osjetna i razlika u cijeni.
Ako tri podloge dođu sve tri 100 Kn, najlošija je ona najpoznatijeg imena. To je činjenica.

Constantine
27-07-2010, 16:29
Gle... Bio sam u Razer fazi (krpenjare & Destructor) i to je sve pokraj SteelSeries brenda žalost. Jedna SP podloga koju imam doma > Destructor, a jedan Ikari Optical > DeathAdder & MX 518. SteelSeries radi najbolju periferiju ako tržiš ono bitno, jednostavnost, kvalitetu i performanse. Roccat je isto dobar, ali uspoređivati njega i SteelSeries je kao da uspoređuješ Jaguar i Bentley...
sto se razera tice,ja mislim da nema sanse da meni neko pokaze podlogu bolju od sphexa,tanja je od milimetra,lijepi se za stol i mis klizi odlicno.

Systematic Reverse
27-07-2010, 16:43
Gle, sve su te skupe platnene podloge dobre, nema tu priče.
I sam ću možda uzeti Steelseries QCK mini da mi služi uz laptop.
Iako sumnjam da je u klasi CM Storm Tactics FPS, no teško je naći podlogu i da je mala i da valja.

Ako hoće izdržljivu podlogu koja može i pokoju tekućinu podnijeti, onda mu treba Sharkoon Outplay XL.
Ako se pak hoće osjećati pro, dovoljna mu je Steelseries QCK+.
No ako treba podlogu i za dugotrajan rad i da mu dugo traje, onda kao što sam već i predložio CM Storm FPS.

No gle, razlike su osjetne koliko je osjetna i razlika u cijeni.
Ako tri podloge dođu sve tri 100 Kn, najlošija je ona najpoznatijeg imena. To je činjenica.

Cooler Master, Steelseries i Sharkoon.

disi najpoznatije ime?

marijanovic
27-07-2010, 18:32
Gle, sve su te skupe platnene podloge dobre, nema tu priče.
I sam ću možda uzeti Steelseries QCK mini da mi služi uz laptop.
Iako sumnjam da je u klasi CM Storm Tactics FPS, no teško je naći podlogu i da je mala i da valja.

Ako hoće izdržljivu podlogu koja može i pokoju tekućinu podnijeti, onda mu treba Sharkoon Outplay XL.
Ako se pak hoće osjećati pro, dovoljna mu je Steelseries QCK+.
No ako treba podlogu i za dugotrajan rad i da mu dugo traje, onda kao što sam već i predložio CM Storm FPS.

No gle, razlike su osjetne koliko je osjetna i razlika u cijeni.
Ako tri podloge dođu sve tri 100 Kn, najlošija je ona najpoznatijeg imena. To je činjenica.

Cooler Master, Steelseries i Sharkoon.

disi najpoznatije ime?

Nisam naveo koje tri podloge.
No postavi se u hipotetsku situaciju, daješ 100 Kn za pologu i ovih marki taman dođu toliko:
Razer, Roccat, Cooler Master, Sharkoon, SteelSeries, Nova, Wintech, QPad,...
Što misliš kod kojih se od tih najviše plati ime?
Ja bih rekao Razer, Roccat i Steelseries.
Što više novca ode na ime, to manje na ostatak (materijal, izradu,...).

Dania
27-07-2010, 19:05
Dobar (moj je Logitechov B110, dođe oko 60 kn) miš = ne treba podloga

marijanovic
27-07-2010, 19:15
Dobar (moj je Logitechov B110, dođe oko 60 kn) miš = ne treba podloga

Nisam znao da podloga mijenja karakter miša, da samo zli miševi trebaju podlogu. :rotfl:

Dobra podloga poboljšava preciznost miša (senzor bolje prati) i povećava udobnost (ugodniji rad).
Uz to sprječava oštećivanje podloge na kojoj se rabi miš (recimo lakirani stol, stakleni stol i slični - miš ih lako izgrebe konstantnim pokretima).

Razzarach
27-07-2010, 21:24
Aham. CM mi je malena. QCK+ naručena :)
@Marijanovic.
onda sam ja jedini kojemu je stol ogrebo mis

Niko Bellic
27-07-2010, 21:34
@Marijanovic.
onda sam ja jedini kojemu je stol ogrebo mis
I LOLD SO HARD. (rekel si da ti je stol ogrebo miš > značenje je isto kao i da ti je miš ogrebo stol) :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Biserko. :)

Razzarach
27-07-2010, 21:51
stolu nije ništa, a iš je cijeli izgreban.
da mi je miš izgrebo stol onda bi stol bio oštećen, ne miš.

Niko Bellic
27-07-2010, 22:09
stol izgrebo miš = miš izgrebo stol :nonono:
stol izgrebo mišaS- e to je već nešto posve drugačije :boohoo:

marijanovic
27-07-2010, 22:24
stol izgrebo miš = miš izgrebo stol :nonono:
stol izgrebo mišaS- e to je već nešto posve drugačije :boohoo:

Da, to je drukčije jer je prosto. :rotfl:
I pod tim ne mislim da je stol profesionalac. xD

Razzarach
27-07-2010, 22:34
isse kako smo retaji. btw. koja je razlika izmedju heavy i obicne QCK+

marijanovic
27-07-2010, 22:46
Heavy je deblja. I skuplja (valjda).
Deblja kako bi lakše kompenzirala neravnine u podlozi na kojoj se nalazi i bila udobnija.
Debljina: Heavy - 6mm, +, obična i mini - 2mm

Na podlozi debljine 2mm ruci baš i nije mekano.
Zato ja sebi nisam uzeo Roccat Taito.
Al za uz laptop me sve više privlači QCK mini - stane između tipkovnice i ekrana kad se laptop preklopi...

Niko Bellic
27-07-2010, 22:48
a jeste nepismeni... :pray:

stol izgrebo miš = miš izgrebo stol ->Sznačenje je isto tj. miš je vršitelj radnje u obje rečenice
stol izgrebo mišaS->Stu je stol vršitelj radnje i rečeno ima smisla u kontekstu u kojem je to rekao gore spomenuti

imam ti ja QcK mini. podloga je megasoma. :thumbs2:

Razzarach
27-07-2010, 22:49
Heavy je deblja. I skuplja (valjda).
Deblja kako bi lakše kompenzirala neravnine u podlozi na kojoj se nalazi i bila udobnija.
Debljina: Heavy - 6mm, +, obična i mini - 2mm

Na podlozi debljine 2mm ruci baš i nije mekano.
Zato ja sebi nisam uzeo Roccat Taito.
Al za uz laptop me sve više privlači QCK mini - stane između tipkovnice i ekrana kad se laptop preklopi...
a sad. kao na stolu je mekse xD

marijanovic
27-07-2010, 22:56
Heavy je deblja. I skuplja (valjda).
Deblja kako bi lakše kompenzirala neravnine u podlozi na kojoj se nalazi i bila udobnija.
Debljina: Heavy - 6mm, +, obična i mini - 2mm

Na podlozi debljine 2mm ruci baš i nije mekano.
Zato ja sebi nisam uzeo Roccat Taito.
Al za uz laptop me sve više privlači QCK mini - stane između tipkovnice i ekrana kad se laptop preklopi...
a sad. kao na stolu je mekse xD

Gle, probao sam sve i svašta.
Podloge debljine 4 ili više mm osjetno su mi udobnije dok igram.
Jednostavno mi se više ne javlja crvenilo na zglobu i zapešću.

Razzarach
27-07-2010, 22:59
ja vec godinu dana picim po stolu pa mi nikad nije crveno. ono 5h cod4.

marijanovic
27-07-2010, 23:14
Podloga će ti dobro doći.

Btw, Steelseries QcK - odgore obično termalno tretirano platno.

CoreDuoQuad
01-08-2010, 23:14
Mislim da se moze naci neka Razer podloga za te pare, mozda malo vise - 120kn. Ako ne nova, onda neka bas dobro ocuvana - polovna. To ti je moj savjet, neces pogrijesiti sigurno - Razer n1 :)

Macolla
01-08-2010, 23:19
Koristim podloge od aproxx 6kn koje nadjem u obicnoj fotokopirnici, ne traju duze od 2 mjeseca al se isplati :D

Dania
02-08-2010, 04:40
E, a Marijanoviću, to što sam VUMAN, ne znači da ne znam ništa o prokletoj informatici, strojotehnici, tehnici i običnoj plastici sa čipovima, a da i ne krenem o senzorima
još par takvih upada i :killyou:
Što, moram gdjegod stigla javno priznati da mi puca kufer za multiplejere i da imam naviku suzdržavati se od ružnog rječnika?
Ja imam prastari stol i miša starog pola godine...nijedno nije uništeno,
osim par puta, pepeljare ako se nađe na krivom mjestu dok igram