PDA

Pogledaj cijelu verziju : Readers WANTED !



Dreamer Deceiver
25-07-2010, 18:25
OK, objavio bi ovo u podforumu umjetnički se izražavam, al zbog slabe posjećenosti tog podforuma sam odlučio ovdje otvoriti temu.

Znači, da krenemo. Pred tjedan dana sam završio scenarij za svoj horror film kodnog imena AMB. Kroz cijeli tjedan sam vršio prvu reviziju cijelog scenarija, te ga zaštitio copyrightom Library of Congressa ( koji vrijedi i za hrvatsku ).

Razlog zbog kojeg otvaram ovu temu je taj da tražim nekolicinu ozbiljnih usera, pretežito filmofile, koji bi odvojili vrijeme za čitanje scenarija od 100 stranica, te dali osvrt na njega kako im se sviđao, kakvi su likovi, dijalozi, kako djeluje opisivanje akcije na ukupnu atmosferu, te naravno, ako u priči ima rupa. Znači, ne treba tražiti gramatičke i pravopisne greške.

Čitanje scenarija nije zahtjevan posao. Pisan je laganim stilom, a svaki odlomak se sastoji od maksimalno 4 redaka ( što je rijetkost ), a prosječno ima oko dva redaka. Dijalozi su isto tako kratki i jasni. Ne treba previše naprezati mozak za koncentraciju.

Te korisnike bi molio da vode bilješke oko tih stvari, te da mi to pošalju kako bi ih naravno rješio. Ako je tko zainteresiran, neka se javi ovdje. Znači. da ponovim, tražim OZBILJNE ljude koji se neće javit samo da se jave i onda kad dobiju scenarij ga neće pročitati. Ako se već javite, pročitajte barem prvih deset stranica koje su presudne iz razloga što će čitatelj kojem nastojim prodat scenarij onda odlučit ako je vrijedno da se nastavi čitat scenarij, makar do 30 stranice.

Jašar
25-07-2010, 18:29
Ne kužim baš engleski. Možeš li prevesti? Tko se traži?

Aerial
25-07-2010, 19:38
Jel ima vampire/zombije? :D

Ne, ovaj, ozbiljno.. Ja sam inače pesimističan prema hororima po defaultu.
To ne znači da nijednog ne volim ofc, samo mi se najčešće žanr čini kao sam sebi svrha, apsurdne radnje i jeftinih trikova.

Tražim nekakvu misteriju, a za "horor" se zapravo pobrine redatelj u oblikovanju filma.

Enivej, da me ne bi krivo shvatio.. Volio bi pročitati, pošto znam da dosta vremena posvećuješ pisanju, pa čisto sumnjam da ćeš napraviti nekakav bućkuriš :D

Jašar
25-07-2010, 20:12
Jel ima vampire/zombije? :D

Ne, ovaj, ozbiljno.. Ja sam inače pesimističan prema hororima po defaultu.
To ne znači da nijednog ne volim ofc, samo mi se najčešće žanr čini kao sam sebi svrha, apsurdne radnje i jeftinih trikova.

Tražim nekakvu misteriju, a za "horor" se zapravo pobrine redatelj u oblikovanju filma.

Enivej, da me ne bi krivo shvatio.. Volio bi pročitati, pošto znam da dosta vremena posvećuješ pisanju, pa čisto sumnjam da ćeš napraviti nekakav bućkuriš :D
Pogledaj Kairo. ejžn.

Outmind
25-07-2010, 20:14
Daj sinopsis nekakav.

BigBongman
25-07-2010, 20:15
pick me, pick me!!!
uvjek sam obozavao citat scenarije(ujo mi scenarist na htv-u) :D

Razzarach
25-07-2010, 20:47
a htv jako puno kupuje nove filmove.

BigBongman
25-07-2010, 20:49
ma on pise neke od ovih pis of šit domacih serija...mamutica i te gluposti...mozda bi i on mogo procitat...

Frky
25-07-2010, 20:54
Ja se javljam za čitanje!!!

SharpDressedChevap
25-07-2010, 21:26
Bome bih i ja, nedavno se zalijepio za takve horror stripove, romane i sl.

Nee Joe
25-07-2010, 21:28
Bavim se filmofilijom i scenarijama već neke 3 godine, pa bi mi bio užitak da vidim neke radove od PCP forumaša, pa.. mene imaš na izbor :D

Sonic_Moronic
25-07-2010, 21:28
Ja bih pročitao, ali ne javljam se za recenziju ;_;

Dreamer Deceiver
25-07-2010, 22:18
Jel ima vampire/zombije? :D

Ne, ovaj, ozbiljno.. Ja sam inače pesimističan prema hororima po defaultu.
To ne znači da nijednog ne volim ofc, samo mi se najčešće žanr čini kao sam sebi svrha, apsurdne radnje i jeftinih trikova.

Tražim nekakvu misteriju, a za "horor" se zapravo pobrine redatelj u oblikovanju filma.

Enivej, da me ne bi krivo shvatio.. Volio bi pročitati, pošto znam da dosta vremena posvećuješ pisanju, pa čisto sumnjam da ćeš napraviti nekakav bućkuriš :D

Ima halucinacija i jednu novu vrstu undeada :D
Uglavnom, film nije u stilu novijih horror filmova već se više bazira na atmosferi i priči nego na akciji. Zato nemoj očekivati blood & gore :D Također film ima praktički samo dva lika ( koja su živa ) s time da se jedan ne pojavljuje previše u filmu. Znači, nešto u stilu Moona :D
Film je također više baziran na psihi glavnoga junaka.

Što se tiče sinopsisa, mogu samo ukratko navesti radnju filma.
Pisac horrora koji već poduže vrijeme pati od pomanjkanja inspiracije odlazi provesti noć u lokalnu mrtvačnicu nadajući se da će mu mračnije okruženje probuditi maštu. U mrtvačnici se nalaze jedino njegov prijatelj, te misteriozni i unakaženi leš koji je najvjerojatnije žrtva ritualnog samoubojstva. Ubrzo, prijatelju dojavljuju da mu je obitelj nastradala u nesreći, nakon čega prijatelj ostavlja našeg pisca samog u mrtvačnici s lešom. Naravno postoji jedan problem. Pisac je ovisan o novoj psihoaktivnoj drozi pod imenom Elysiumom koja povećava maštu i emocije. I sad, kako će naš dragi pisac znat razlikovati stvarnost od mašte s mrtvim lešom u mrtvačnici koji samo što se ne probudi iz mrtvih ? Kako vjerovati vašem nadrogiranom mozgu ?

Svi koji ste se javili, dobit ćete sutra scenarij (da ga još malo doradim).

@sonic_moronic : ne trebaš recenzirati, samo kaži ako ti se sviđalo. šta ti se sviđalo, šta nije i daj ocjenu :D

SharpDressedChevap
25-07-2010, 22:22
Zvuči dobro, samo da ne bude neki lejm happy ending i sve super 8)

weird1
25-07-2010, 22:27
Meni se svidja ovo sto sam cuo. s obzirom da imam slobodnog vremena rado bih se bacio na citanje.

Constantine
25-07-2010, 22:28
posalji i meni :thumbs2:

Arbiter of Change
25-07-2010, 22:29
I have failed you. Ne stižem. :(

Dreamer Deceiver
25-07-2010, 22:29
Zvuči dobro, samo da ne bude neki lejm happy ending i sve super 8)

inače se bavim pisanjem kratkih horror priča i kod mene bi bilo više iznenađujuće da stavim neki happy end nego neki open ending/cliffhanger/unhappy end :D

Arby, barem deset stranica ko niš drugo :D
Imaš ostatak ljeta za to, nije to nikakva žurba :)
Em šta tokom ljeta moram izvršiti minimalno 5 puta reviziju da budem siguran, em šta ga trebam prevesti na engleski :)

Outmind
25-07-2010, 22:32
[quote="Aerial_51":2xn4a5o3]Jel ima vampire/zombije? :D

Ne, ovaj, ozbiljno.. Ja sam inače pesimističan prema hororima po defaultu.
To ne znači da nijednog ne volim ofc, samo mi se najčešće žanr čini kao sam sebi svrha, apsurdne radnje i jeftinih trikova.

Tražim nekakvu misteriju, a za "horor" se zapravo pobrine redatelj u oblikovanju filma.

Enivej, da me ne bi krivo shvatio.. Volio bi pročitati, pošto znam da dosta vremena posvećuješ pisanju, pa čisto sumnjam da ćeš napraviti nekakav bućkuriš :D

Ima halucinacija i jednu novu vrstu undeada :D
Uglavnom, film nije u stilu novijih horror filmova već se više bazira na atmosferi i priči nego na akciji. Zato nemoj očekivati blood & gore :D Također film ima praktički samo dva lika ( koja su živa ) s time da se jedan ne pojavljuje previše u filmu. Znači, nešto u stilu Moona :D
Film je također više baziran na psihi glavnoga junaka.

Što se tiče sinopsisa, mogu samo ukratko navesti radnju filma.
Pisac horrora koji već poduže vrijeme pati od pomanjkanja inspiracije odlazi provesti noć u lokalnu mrtvačnicu nadajući se da će mu mračnije okruženje probuditi maštu. U mrtvačnici se nalaze jedino njegov prijatelj, te misteriozni i unakaženi leš koji je najvjerojatnije žrtva ritualnog samoubojstva. Ubrzo, prijatelju dojavljuju da mu je obitelj nastradala u nesreći, nakon čega prijatelj ostavlja našeg pisca samog u mrtvačnici s lešom. Naravno postoji jedan problem. Pisac je ovisan o novoj psihoaktivnoj drozi pod imenom Elysiumom koja povećava maštu i emocije. I sad, kako će naš dragi pisac znat razlikovati stvarnost od mašte s mrtvim lešom u mrtvačnici koji samo što se ne probudi iz mrtvih ? Kako vjerovati vašem nadrogiranom mozgu ?

Svi koji ste se javili, dobit ćete sutra scenarij (da ga još malo doradim).

@sonic_moronic : ne trebaš recenzirati, samo kaži ako ti se sviđalo. šta ti se sviđalo, šta nije i daj ocjenuS:D[/quote:2xn4a5o3]

Lijepo se nasmjah na boldano...

ajde može i meni scenarij, živo me zanima kak će to ispast.

Dreamer Deceiver
25-07-2010, 22:34
Čuj, ovo je totalno ukratko. Radnja se podosta komplicira tokom filma, također ima podosta background detalja i sličnih pizdarija :D

Aerospark
25-07-2010, 22:45
Ako nije problem, pošalji i meni :)

Dreamer Deceiver
26-07-2010, 10:21
nije problem, samo pročitaj i javi dojmove ;)

Dania
26-07-2010, 12:25
D. Receiver...ako djeliš šakom i kapom, ja uvijek čitam... 8)

lulix
26-07-2010, 12:34
I am up for it, da si samo zemem nesh kave pa udri :D

@Dreamer Deceiver
daj shalji i meni :P

SharpDressedChevap
26-07-2010, 12:35
Evo ja očekujem, večeras sigurno čitam, ionako nemam šta pametno za radit :wink:

Dreamer Deceiver
26-07-2010, 13:32
Vidim da je broj onih koji to htjeli pročitat poprilično velik, ali sada koliko je vas sigurno da će to pročitat a ne ostaviti po strani ? :D

Btw, pošaljite mi email s vašim imenom i prezimenom ( da znam i vodim evidenciju kome sam sve poslao scenarij ) na pp ili mail toni.juricic@gmail.com

Anarion.Umarth
26-07-2010, 13:48
Premisa zvuči zanimljivo, pročitao bih.

Chace
26-07-2010, 14:36
imaš PM

Blink
26-07-2010, 15:36
Mogu i ja, inače obožavam horror žanr, a pročitam ga 100%! :thumbs2:

Dreamer Deceiver
26-07-2010, 17:53
Kao što sam rekao, svi koji bi čitali scenarij, neka mi pošalju privatnu poruku ovdje na forumu s imenom i prezimenom, te adresom njihovog email-a ili neka mi pošalju direktno mail pa ću im direktno poslati scenarij ;)

EDIT : svi koji su mi poslali pp ili mail, dobili su scenarij ;)

Frky
26-07-2010, 19:55
AAAAA, zajebava me gmail, uglavnom htio sam reći da sam dobio mail i da je sve tamo (2 attachmenta)!

Dreamer Deceiver
26-07-2010, 20:27
Odlično! Javi kako ti se sviđa priča :D

SharpDressedChevap
27-07-2010, 12:01
Evo, trebalo mi je valjda jedan sat da pročitam ono sinoć a kako sam mrtav umoran bio išao sam spavat pa tek sad pišem.

Prvo što ću reći da je scenarij super. Talentiran si za ove stvari i ono, nemoj odustat od ovoga.
Drugo, sad idemo malo detaljnije komentirat. Po scenama ću ić, više-manje.

Daklem, sami uvod je na prvi pogled klasično klišejast, ali onda doznaš o Elysiumu i to popravlja stvar, ali kako smo mi s foruma već upoznali Elysium prije onda bi to gledatelju/čitatelju koji nije na forumu bilo sasvim dobar uvod.

Onda ajmo dalje. Lik Samuela je sasvim prosječan doktor, odnos Doriana i Samuela si dosta dobro predočio, tako da sve to izgleda stvarno. Pomalo mračnije šale i neka čudna doza ironičnosti se savršeno uklapaju sa vremenom.

Sad o samoj bolnici. Tu mi se ne sviđa što je bolnica opisana kao najobičnija zgrada a iznutra je klaustrofobično uska, s užasno tijesnim hodnicima. Kako svatko zamišlja drukčije krajolik dok čita, tako sam i ja imao jednu totalno "klaustrofobičnu" verziju bolnice u kojoj je sve bilo nagurano i jezivo, a to bi u filmu bilo malo teže prikazati ako ciljaš na jedan feeling. Ali s druge strane, to i nije tako loše, jer kako glavni lik uzima drogu tako se i okolina mijenja u njegovoj glavi, a to bi trebalo biti odvojeno jedno od drugog. Znam da je miješanje halucinacija i stvarnosti ovdje često, ali opet, bilo bi dobro malo za promjenu.

Mrtvačnica nije opisana tako jezivo kako sam očekivao, čak bih rekao da ima neki čudni ugođaj, smirujući.

Ona soba u kojoj leži bračni par je isto jedna dobra lokacija s dobrim ugođajem. Groblje isto tako.

E sad, ta nesreća koju je Samuleova obitelj doživjela je malo glup izgovor da Drian ostane sam, ali eto. Bilo bi bolje da je Samuelu pauk pokupio auto ili takvo nešto :D ali uglavnom, ovaj dio je mogao bit puno bolji, ali nije loše.

Cijelo opisivanje prebivanja u mrtvačnici je točno pogođeno i voiceoveri bi bili savršeni u takvom filmu.

Onaj dio u ludnici, ono je po meni najbolji dio ove cijele priče, nemam što reći osim genijalno jezivo. Svaka čast na ovome.

Razgovor sa Lydiom je bio sjetan, na trenutke smiješan (pozitivni smisao, jel) i nekako drukčiji od ostatka djela. Nekako miran ugođaj. Super dio.

Scena na groblju mi je isto tako jedan od najdražih, još kad bi bilo malo više duhova i više opisa kako su umrli i zbog čega, bilo bi super. Sviđa mi se to što kad bi stvarno bio tamo, mogao bi raspoznati uzrok smrti samo gledanjem, a ne ispitivanjem, kao što je slučaj kod nekih horror romana/filmova.

E sad, odnos Doriana i Liama je na početku kao i onaj kod Dylana Doga i Groucha, ali kasnije shvatiš da nije baš tako. Ovisi o njemu, hrani se njegovim emocijama i ono, totalno je ludo kada te vlastiti um u ekstazi tjera da se pretrpaš osjećajima, uzevši drogu ili prirodno. Super si predočio njihov odnos, to je meni super :)

Akcijski dio s Johnom... hmmmm... i nije nešto ali eto, ako bi to bilo u filmu nadam se da nebi bilo Rambo-Dorian-saves-himself-with-super-scalpel-cutting-skills scene, al ne mogu ništa bolje predložit.

A kraj.... kraj je predobar :pray:


Nakon ovoliko teksta mogu ti reći da je ovo zbilja dobro napisano i da ti želim sreću u slijedećim djelima, i naravno, da ne uzimaš neku drogu da ti potakne maštu :D

Dreamer Deceiver
27-07-2010, 12:41
Evo, trebalo mi je valjda jedan sat da pročitam ono sinoć a kako sam mrtav umoran bio išao sam spavat pa tek sad pišem.


Je ? Ljudi kad vide koliko to stranica ima, odmah odustanu od čitanja. Hvala ti puno šta si pročitao scenarij. Prva si osoba koja ga je pročitala do kraja :D


Prvo što ću reći da je scenarij super. Talentiran si za ove stvari i ono, nemoj odustat od ovoga.
Drugo, sad idemo malo detaljnije komentirat. Po scenama ću ić, više-manje.

Daklem, sami uvod je na prvi pogled klasično klišejast, ali onda doznaš o Elysiumu i to popravlja stvar, ali kako smo mi s foruma već upoznali Elysium prije onda bi to gledatelju/čitatelju koji nije na forumu bilo sasvim dobar uvod.


Početak je uvijek najteži, moraš iz klišeja izvuć nešto :D


Onda ajmo dalje. Lik Samuela je sasvim prosječan doktor, odnos Doriana i Samuela si dosta dobro predočio, tako da sve to izgleda stvarno. Pomalo mračnije šale i neka čudna doza ironičnosti se savršeno uklapaju sa vremenom.

Sad o samoj bolnici. Tu mi se ne sviđa što je bolnica opisana kao najobičnija zgrada a iznutra je klaustrofobično uska, s užasno tijesnim hodnicima. Kako svatko zamišlja drukčije krajolik dok čita, tako sam i ja imao jednu totalno "klaustrofobičnu" verziju bolnice u kojoj je sve bilo nagurano i jezivo, a to bi u filmu bilo malo teže prikazati ako ciljaš na jedan feeling. Ali s druge strane, to i nije tako loše, jer kako glavni lik uzima drogu tako se i okolina mijenja u njegovoj glavi, a to bi trebalo biti odvojeno jedno od drugog. Znam da je miješanje halucinacija i stvarnosti ovdje često, ali opet, bilo bi dobro malo za promjenu.

Mrtvačnica nije opisana tako jezivo kako sam očekivao, čak bih rekao da ima neki čudni ugođaj, smirujući.

Ona soba u kojoj leži bračni par je isto jedna dobra lokacija s dobrim ugođajem. Groblje isto tako.

E sad, ta nesreća koju je Samuleova obitelj doživjela je malo glup izgovor da Drian ostane sam, ali eto. Bilo bi bolje da je Samuelu pauk pokupio auto ili takvo nešto :D ali uglavnom, ovaj dio je mogao bit puno bolji, ali nije loše.

Razlog zbog kojeg sam stavio da je mrtvačnica obična je to šta mi je dosadilo da uvijek stave neke ultra strašne, razbijene, prljave verzije zgrade i unutrašnjosti. Ovdje se ljudi brinu za nju. To šta je Dorian pun mračne mašte je sasvim druga stvar i to dava najobičnijoj mrtvačnici potpuno novu dimenziju. Ne samo njoj, nego stvarima koji su unutra, cjelokupnoj lokaciji.

Što se tiče Samuelovog napuštanja, to je jedan od rijetkih način na koji sam mogao izvesti priču da funkcionira i da se slaže s ostatkom.


Cijelo opisivanje prebivanja u mrtvačnici je točno pogođeno i voiceoveri bi bili savršeni u takvom filmu.

Ako šta volim, to su voice overi, zato ih je film pun :D


Onaj dio u ludnici, ono je po meni najbolji dio ove cijele priče, nemam što reći osim genijalno jezivo. Svaka čast na ovome.

Hvala. Inače to je prema jednoj mojoj priči, Albonian Asylum Blues :D


Razgovor sa Lydiom je bio sjetan, na trenutke smiješan (pozitivni smisao, jel) i nekako drukčiji od ostatka djela. Nekako miran ugođaj. Super dio.

Razlog zbog kojeg sam uveo lidiju je da još produbim Dorijanovu psihu koja je na minimumu, otkriti malo njegov background. Nisam htio ić na patetični romantični razgovor, već na malo realniji šta bi bilo. Ona je samo duh, ostala je u sjećanju onakva kakva je. Nije odrasla, nije se mjenjala. Dorian se mjenjao, ali ipak to ne prikazuje prema njoj previše.


Scena na groblju mi je isto tako jedan od najdražih, još kad bi bilo malo više duhova i više opisa kako su umrli i zbog čega, bilo bi super. Sviđa mi se to što kad bi stvarno bio tamo, mogao bi raspoznati uzrok smrti samo gledanjem, a ne ispitivanjem, kao što je slučaj kod nekih horror romana/filmova.

Ja sam mislio produžiti tu scenu, ali bi bila prenatrpana, odskakala od ostatka filma. Usput jesi li primjetio detalj kad tokom noćne vožnje Liam pita Doriana da se Dorian ne boji policije samo zbog posjedovanja Elysiuma. To vuče neku paralelu sa Sarom, zar ne ? :D A također si primjetio pri početku noćne vožnje da Dorian sluša radio gdje izvješćuju nestanak djevojke, a kasnije izvješćuju da ju je netko živu pokopao na jednom grobu. Zanimljivo, baš su se Liam i DOrian svađali pored jednog otvorenog groba iz kojeg dopiru udarci i krici djevojke. Povezano ? :D

Btw, Scena na groblju je pomalo inspirirana Dylanom Dogom i epizodom Totentanz ( ples mrtvih )



E sad, odnos Doriana i Liama je na početku kao i onaj kod Dylana Doga i Groucha, ali kasnije shvatiš da nije baš tako. Ovisi o njemu, hrani se njegovim emocijama i ono, totalno je ludo kada te vlastiti um u ekstazi tjera da se pretrpaš osjećajima, uzevši drogu ili prirodno. Super si predočio njihov odnos, to je meni super :)


Napraviti taj odnos, te tu svađu pred kraj filma mi je bio jedan od težih djelova. AL kad sam počeo, riječi su samo išle :D


Akcijski dio s Johnom... hmmmm... i nije nešto ali eto, ako bi to bilo u filmu nadam se da nebi bilo Rambo-Dorian-saves-himself-with-super-scalpel-cutting-skills scene, al ne mogu ništa bolje predložit.

A kraj.... kraj je predobar :pray:

Čuj, nisam baš čovjek od akcije i htio sam to izvesti na najbrži, te na način koji bi mogao biti moguć u stvarnosti. Svi se boje vatre, zar ne ? :D

Za kraj se nadam da nije previše sjeban :D


Nakon ovoliko teksta mogu ti reći da je ovo zbilja dobro napisano i da ti želim sreću u slijedećim djelima, i naravno, da ne uzimaš neku drogu da ti potakne maštu :D

hvala ti puno, kako na čitanju tako i na komentarima :)

Samo još jedna stvar kako su ti se sviđale scene Noćna vožnja i s Lenorom ?

SharpDressedChevap
27-07-2010, 20:20
Noćna vožnja je bila super, a scene s Lenorom mi nisu nešto specijalno dobro ali može proći.

Frky
29-07-2010, 17:06
Pročitao sam prvih 20 str. Ono, malo je to za komentirati ali evo par stvari mogu reći!

1. Početak priče je nešto slično onome što bi i ja napisao, tu si me osvoio odmah!
2. Dovraga, koristi malo više drugčijih psovki, "jebemu" , "jebi ga" i varijacije mi nisu pasale u nekim momentima (pogotovo kad se svađao s Liamom u autu)! Treba si napisati nešto tipa "odjebi majmune, pi*ka ti materina...."!

Toliko za sad jer stvarno nemam vremena ovo s razumjevanjem pročitati jer mi se stalno netko oko kompa vrti i dere! Jbga. ali nadam se da ću do kraja tjedna sve pročitati!

MasaKrisT
29-07-2010, 17:43
Dreamer moze scenarij na pp/mail/msn bilo sta?Sutra i prekustra me nema,al u nedjelju ga procitam,obecajem.

Dreamer Deceiver
29-07-2010, 18:39
Pročitao sam prvih 20 str. Ono, malo je to za komentirati ali evo par stvari mogu reći!

1. Početak priče je nešto slično onome što bi i ja napisao, tu si me osvoio odmah!
2. Dovraga, koristi malo više drugčijih psovki, "jebemu" , "jebi ga" i varijacije mi nisu pasale u nekim momentima (pogotovo kad se svađao s Liamom u autu)! Treba si napisati nešto tipa "odjebi majmune, pi*ka ti materina...."!

Toliko za sad jer stvarno nemam vremena ovo s razumjevanjem pročitati jer mi se stalno netko oko kompa vrti i dere! Jbga. ali nadam se da ću do kraja tjedna sve pročitati!

Prvi put da mi je netko rekao da sam nekreativan oko psovki. Budem ispravio :D

@masa : buden poslao :)

Dreamer Deceiver
01-08-2010, 12:34
Ljudi, kako napreduje čitanje ? :)

SharpDressedChevap
01-08-2010, 12:54
Sad sam se sjetio da me ovaj scenarij podsjeća na jednu priču koju si stavio na Music King forum... ako se ne varam, bio je neki doktor (valjda se zvao Dorian) i dobio je isti takav nekakav osip i onda si je prerezao zapešća (?)

Mislim da je išlo tako nešto, al opet, I could be wrong.

Dreamer Deceiver
01-08-2010, 13:03
scenarij je mix par mojih kratkih priča :D
tj. više je produžena i izmjenjena verzija te priče

Dreamer Deceiver
04-08-2010, 22:46
Čitatelji, kako napreduje čitanje ? :D

Blink
04-08-2010, 23:14
Odličan scenarij, samo ono što si rekao u prvom postu, pravopis. Al ostalo je sve prva liga, sve je nahvaljeno u onom fajlu. :D

Dreamer Deceiver
04-08-2010, 23:30
sve mi se čini da nisam dobio taj mail s tim fajlom :/
baš sad pretražujem i nema ga :/

MasaKrisT
04-08-2010, 23:34
Ja se ispricavam sa kasnjenjem,trenutno radim statistiku jos,na pola sam(sa scenarijem) ,i veoma zadovoljan,mozda ga uspijem jos nocas rjesit:D

Dreamer Deceiver
04-08-2010, 23:37
Oki, svakako mi šaljite dojmove, kritike te propuste na koje ste naišli unutar priče :)
Cijenim trud i drago mi je da vam se sviđa :D

MasaKrisT
07-08-2010, 13:43
Evo da konacno i ja bacim dojmove.Prvi put mi je da citam ovakav scenarij,pa bas necu ocjenjivati scenu po scenu kao sto je zamoljeno vec reci ukupan dojam i par zamjetki. Prvo, ugodjaj je totalno Dylan Dogovski i to je po meni veeeliki plus. Liam i ostatak ekipe su odlicno kreirani.Voiceoveri so naprosto savrseni ,meni su stvarno genijalni. Konverzacija dobra,jedino bi ja malo psovke promjenio, te mi je razgovor sa zenom bio nekako neprirodan,u smislu izgovorenih recenica.Vizualni dojam koji ostavljas je odlican i tocno se moze zamisliti sve,te me hodnik podsjetio na onaj iz FEAR-a koji se natapa krvlju. Par gramatickih greskica ali nista bitno za scenarij.Sto se mene tice,nadji nekoga i prodaj to fino nek se snimi:)

Dreamer Deceiver
07-08-2010, 15:43
Evo da konacno i ja bacim dojmove.Prvi put mi je da citam ovakav scenarij,pa bas necu ocjenjivati scenu po scenu kao sto je zamoljeno vec reci ukupan dojam i par zamjetki. Prvo, ugodjaj je totalno Dylan Dogovski i to je po meni veeeliki plus. Liam i ostatak ekipe su odlicno kreirani.Voiceoveri so naprosto savrseni ,meni su stvarno genijalni. Konverzacija dobra,jedino bi ja malo psovke promjenio, te mi je razgovor sa zenom bio nekako neprirodan,u smislu izgovorenih recenica.Vizualni dojam koji ostavljas je odlican i tocno se moze zamisliti sve,te me hodnik podsjetio na onaj iz FEAR-a koji se natapa krvlju. Par gramatickih greskica ali nista bitno za scenarij.Sto se mene tice,nadji nekoga i prodaj to fino nek se snimi:)

Drago mi je da ti se sviđa scenarij. Ugođaj je dilandogoski iz razloga šta sam dosta crpio inspiraciju iz njega ( prije lovecrafta i poe-a, dylan dog je uspostavio temelj moje ljubavi prema horrorima ) :D
Što se tiče prodaja scenarije, drži fige za to :) Scenarij se trenutno prevađa, uz sitne izmjene u detaljima scenarija.

Hvala ti još jednom šta si pročitao scenarij i odvojio vremena za to :)

Ako imaš kakva pitanja vezanih za priču, kakvih nejasnoća i slično, slobodno pitaj :)

Dreamer Deceiver
14-08-2010, 13:50
Je pročitao još tko ?

SharpDressedChevap
14-08-2010, 14:24
Ako napišeš još ovakvih priča, znaš moj mail :)

Dreamer Deceiver
30-08-2010, 19:06
Uglavnom, je pročitao još tko od onih kojima sam poslao ? :)

TeraBajt
30-08-2010, 19:46
moljem primjerak jedan. btw trebat ce mi malo duze da procitam, zato sta cu isprintat jerbo nemogu citat knjigu na kompu, bole me oci od naprezanje onda.

Bara
31-08-2010, 21:01
Mogu ja dobiti primjerak :) Bio bih zahvalan

Filmofil sam i poseban ljubitelj dobrog scenarija, a i trebam ubiti ovih par dana prije škole nečim.

Dreamer Deceiver
02-09-2010, 16:18
Imam jedno pitanje za ovo dvoje iznad mog posta. Ste zainteresirani za hrvatsku verziju ili biste htjeli testirati englesku ( i malo produženu ) verziju scenarija za jedno tjedan dana ?

TeraBajt
02-09-2010, 20:05
cross me, mislio sam da ces poslat isti dan/slijedeci kad sam posto, sad za par dana krecem u skolu tak da nema vise neprospavanih noci.

Bara
03-09-2010, 08:12
Shit ja gledam zašto mi ne dolazi... daj i hrvatsku i englesku ;)

Dreamer Deceiver
04-09-2010, 18:04
šalji mail na pp :D

Dreamer Deceiver
08-10-2010, 16:38
Uglavnom napisao sam još jedan kratki scenarij od 13 stranica, ništa teško za čitanje, na engleskome je i ne zahtjeva uber znanje na engleskome.

LOGLINE :

Father leads his son's Murderer to the haunted Field of Broken Childhood, among the spirits of the revengeful molested children.

Ako je tko zainteresiran neka se javi. Samo molim da se jave oni koji misle pročitat a ne da pošaljem scenarij i ga ne pročitaju.

Dreamer Deceiver
13-02-2011, 19:06
Dragi moji, konačno sam došao do konačne (barem zasada, makar su moguće neke minorne izmjene minornih izmjena) verzije scenarija. Dug je sto stranica, Liam je dobio malo više bad ass ulogu, Dorian je dobio malo nesebičniji cilj, kraj filma i početak filma su promjenjeni (čak nema cliffhangera ni open endinga) i još neke izmjene se nalaze u ovoj konačnoj verziji scenarija.

Ima li zainteresiranih za čitanje? :) 100 str. scenarija se da pročitat u sad i pol, a pisanje dojmova ovisi o vama :)

BigBongman
13-02-2011, 19:08
Može jedna kopija, hvala :D

SharpDressedChevap
13-02-2011, 19:09
Gle, ja ću to rado pročitat al nema šanse da to bude ovaj tjedan. Slijedeću subotu.

Dreamer Deceiver
13-02-2011, 21:24
koji vam je mail? :D

Frky
13-02-2011, 22:12
Čitat ću opet ali jedino ako si izmjenio i nadogradio svoj vokabular s novim i zanimljivijim psovkama!

majstoro
13-02-2011, 23:09
Ako je na Hrvatskom salji na majstoro@gmail.com
Neda mi se nesto na engleskom citat

Dreamer Deceiver
14-02-2011, 11:28
Frky, nema baš psovki previše :D
Majstoro, na engleskom je. Na hrvatskom imam isto, ali prastaru verziju između kojih je dan i noć razlika tako da nema teorije da više nju šaljem dalje

BigBongman
14-02-2011, 16:46
bigbongman@gmail.com

Šalji :D

Dreamer Deceiver
14-02-2011, 17:08
poslano :D Naravno, nemoj zaboraviti napisati dojmove, šta je krivo, šta je dobro i tako to :)

Sgt. Bull
14-02-2011, 18:02
Pročitao sam i mislim da jednostavno ovo nije štivo za filma, previše monologa i nepovezanih situacija su samo smetnja. Prvi problem je ogroman broj monologa, očito da nisi shvatio da je ovde cilj što više vizualno prikazati a ne što više ispričati, monolozi su po meni 'ubojice' akcije - uspavljuju. Druga stvar je što ti na momente priča djeluje nepovezano, konfuzno, tako da sam se već negdje oko četrdesete stranice naprosto izgubio i nisam više znao ko-koga-šta. Sama ideja je poprilično ok, no izvedba je užasna. Likovi su dobri, Liam je poprilično dobra izvedba nekog ajmo reći alter-ega Doirana, ostali su tu priče radi i neću ulaziti u dublju raspravu. Neka ocjena bi bila 2\5.
Eto, to je moje mišljenje pa bujrum ,neka se i ostali koji su pročitali uključe u raspravu. Lično, preporučio bih ti da pročitaš što više štiva u vezi ovoga. Probaj naći Filda ("Screenplay"), Eridžona (Gramatika filma, imaš je i na naškem lengviđu), Kostela (Writing a Screenplay), Bordvela (Narration in the Fiction film) pa pročitaj. Ako ti trebaju knjige, via pp.

Dreamer Deceiver
14-02-2011, 20:56
Fielda posjedujem, a ostale sam pročitao. Hvala na kritici, te bi te molio da ovo zašto si se izgubio, gdje si se izgubio i kako pošalješ na pp te nepovezane situacije također navedeš u njima :)