PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fontovi



loo
18-07-2010, 18:52
Kupio sam Adobe Font Folio 11 koji sadrži oko 2300 fontova. Problem je u tome što je svaki font u zasebnom folderu pa bi morao otvarati svaki od tih 2300 foldera posebno da snimim fontove jer mi neda da samo ubacim folder sa svim fontovima. Jel' ima neki način da samo zaokružim sve foldere s fontovima pa da ih nekako snimim ili ću ih morati jedan po jedan otvarati i kopirati?

C
19-07-2010, 17:48
Reci mi u kojim su sve ekstenzijama svi ti fajlovi. Jesu li npr u *.ttf, *.otf, *.ttc, *.fon, itd., svi i sve? :)
Lako to možeš napraviti.

loo
19-07-2010, 19:44
.ttf i .otf :)

Nisam baš gledo ovu temu jer sam mislio da nitko neće pomoć, al' ako ti nije teško reci kak bi to mogo napravit (da znam za ubuduće). Ovaj put sam to ovako riješio. Imam Adobe Bridge. U njemu ima opcija kao da pokaže sadržaje subfoldera tako da sam to stisnuo pa mi je otvorio sve foldere i bilo je oko 2000 fontova pa mi je trebalo 5 minuta da to označim. I onda sam samo kopiro u font mapu u windowsima. :D

C
19-07-2010, 23:05
Tih 2300 fontova ti je u jednom folderu. Otiđi search na njemu i upiši da tražiš "*.*" (bez navodnika), zatim će ti izbaciti sve fajlove i foldere, te subfoldere u tom folderu kojeg pretražuješ, biti će grupirano, prvo folderi, pa onda fajlovi, scrollaš do prvog fajla, obilježiš ga (jedan lijevi klik na njega), scrollaš skroz na dno, držiš Shift i klikneš lijevi klik na zadnji fajl. Tada će ti se obilježiti sve fajlove, tj. svih 2300 fontova. I onda ih jednostavno odvučeš u Control Panel>Font ili C:\Windows\Font\ i pričekaš da ih instalira (to bude gotovo u 30 sec). :)

loo
20-07-2010, 20:08
Ah, kako se nisam tog sjetio xD
Hvala :)