PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pitanja o hardveru



olio
23-07-2006, 11:24
Ovako imam neka pitanja .......

Kako se updatea BIOS ? _/ riješeno

Što je Dual Chanell ? _/ riješeno

Koja je razlika između SATA i ATA diskova ? _/ riješeno

To je sve zasad još ću napravit EDit....

EDIT 1:
Ako imaš 2 CPU-a od npr 1.8Ghz da li se to računa kao zbroj Ghz ili 2x1.8Ghz ? _/ riješeno

Socket Što je to i koji je najjači ? _/ riješeno

Razlika SDRAM i DDR ? _/riješeno

EDIT 2:
Gdje naći update grafe za moju imate je u opisu ? _/ riješeno

mEtAXa
23-07-2006, 12:03
ovako:

znam samo ovo: :cry:

1.ddram je brži od sd
2.socket je utor za proc znam da je kod amd-a najveći s.939.zasad :cry:

goGAMERo
23-07-2006, 12:12
E vidiš da ne znaš, novi sck. za AMD je AM2!

Rope
23-07-2006, 12:13
ovako:

znam samo ovo: :cry:

1.ddram je brži od sd
2.socket je utor za proc znam da je kod amd-a najveći s.939.zasad :cry:

Wow :D ! To sam cak i ja znao ! Bas si mi expert :) .
Ontopic: sata ima mnogo krace kablove od pata i ostalih diskova, i generalno su brzi, i think :o ....

Rope
23-07-2006, 12:19
nije štos da su kraći nego su puuuuno uži

Ma da.... Na to sam mislio...

Cali
23-07-2006, 14:52
1. Bios se updatea (flasha) ovisno o proizvođaču matične ploče: flashaju se pomoću flash utility-a i diskete na koju se snimi taj programčić i bios, ili direktno iz windowsa pomoću aplikacije (npr. live update kod msi-ja)...

2. Dual channel je mod rada sistemske memorije, koji za povećava bandwith memorije i sistema.

3. Sata i ata diskovi su po mehanici još uvijek jednaki, razlika je u elektronici, odnosno interfaceu koji je nešto propusniji (ata133 ima brzinu teoretsku 133 mbit/s, sata 1 ima 150, a sata 2 ima 300), te nekim mogućnostima (npr NCQ).

Edit1. ako imaš 2 cpu-a, to se ne računa kao 3.6ghz... ustvari ovo pitanje i nema baš previše smisla, jer je i sam amd svoje procesore x2 kategorizira prema nekim zamišljenim vrijednostima (npr. 5000+ ne znači kao da ima brzinu 5Ghz). razlog tome je da se danas brzina ne može mjeriti po frekvenciji - do conroea je amd bio brži u odnosu na takt, a sad je obrnuto.

socket je utor na matičnoj ploči u koji je stavlja procesor... ne znam koji je najveći po površini ako si to mislio :D , a ako si mislio koji je najbrži, onda je to kod intela lga775, a kod amd-a AM2.

ddr je memorija koja radi na višoj frekvenciji od sdrama, i ima duplo veći bandwith po taktu - zato je daleko efikasnija.


update za svaku karticu treba tražiti na siteu proizvođaća pod supportom.

olio
23-07-2006, 15:02
Hvala puno posebno Cali ...

Rope
23-07-2006, 15:10
1. Bios se updatea (flasha) ovisno o proizvođaču matične ploče: flashaju se pomoću flash utility-a i diskete na koju se snimi taj programčić i bios, ili direktno iz windowsa pomoću aplikacije (npr. live update kod msi-ja)...

2. Dual channel je mod rada sistemske memorije, koji za povećava bandwith memorije i sistema.

3. Sata i ata diskovi su po mehanici još uvijek jednaki, razlika je u elektronici, odnosno interfaceu koji je nešto propusniji (ata133 ima brzinu teoretsku 133 mbit/s, sata 1 ima 150, a sata 2 ima 300), te nekim mogućnostima (npr NCQ).

Edit1. ako imaš 2 cpu-a, to se ne računa kao 3.6ghz... ustvari ovo pitanje i nema baš previše smisla, jer je i sam amd svoje procesore x2 kategorizira prema nekim zamišljenim vrijednostima (npr. 5000+ ne znači kao da ima brzinu 5Ghz). razlog tome je da se danas brzina ne može mjeriti po frekvenciji - do conroea je amd bio brži u odnosu na takt, a sad je obrnuto.

socket je utor na matičnoj ploči u koji je stavlja procesor... ne znam koji je najveći po površini ako si to mislio :D , a ako si mislio koji je najbrži, onda je to kod intela lga775, a kod amd-a AM2.

ddr je memorija koja radi na višoj frekvenciji od sdrama, i ima duplo veći bandwith po taktu - zato je daleko efikasnija.


update za svaku karticu treba tražiti na siteu proizvođaća pod supportom.

Ma to sam ti i ja mislio reci :) ...., nego eto nije mi se dalo kuckati po tastaturi :D , kontao sam: "ma bolje da pustim malog Calia da mu objasni na jednostavniji nacin" :D :D :D ...
Shala mala :)

mEtAXa
23-07-2006, 22:18
1. hvala goGAMERo na obavijesti
2.rope nemoj mi srat ja sam reka ono šta sam mislija, btw krivo san reka i goGAMERo me ka čovik ispravija