PDA

Pogledaj cijelu verziju : Povijest Mysta



2fast4u
22-07-2006, 21:55
Ovu temu sam otvorio sa zeljom da okupim sto vise Myst fanova ili onih koji su je tek tako u prolazu odigrali.Meni je osobno Myst IV najbolja avantura.Volio bi da se raspravlja o cijelom serijalu Myst tj. o Mystu I, II, III, IV, V.

Big Al
22-07-2006, 22:04
Konačno da je neko otvorio temu vezanu oz ovu legendarnu igru! Baš me zanima kolko je vas igralo myst. Kažu jedna od najprodavanijih igara u SADu.

2fast4u
22-07-2006, 22:06
Ja sam igro sve Mystove osim prvog djela, pa me zanima ako je neko mozda igro Myst I, i dali se puno razlikuje od Myst-a II.

Big Al
22-07-2006, 22:13
Nisam ni ja igro jedinicu. Vidio sam prije u algoritmu je bilo dost mysteva, sad samo uru kojeg isto nisam igro! Jedinica je izašla 1995 i bila je prva igra ikad na cdu! Petica, zadnji dio je ove godine izašla i po prvi put u Mystu se možemo kretati kao u FPSu.

2fast4u
22-07-2006, 22:18
Mislim da su jedino pogrijesili kod Myst-a V,svaki Myst do sad je bio bolji od svog prethodnika,ali mislim da jedino ˝petica˝ to nije.Jednostavno Myst IV je neopisiv, one lokacije, grafika kakvu nema nijedna avantura.

Big Al
22-07-2006, 22:26
Slažem se. Petici nešto fali, ko da su je prebrzo napravili(a i jesu, svakom mystu je trebalo oko3 godine). Fale detalji, glazbe NEMA (jedno od glavnih obilježja Mysta) nego samo zvukovi. Grafika je stvarno dobra, al je jako je teška igra(jedna,meni, od najtežih igara ikad) i zahtjevan je. Myst 4 je grafički još ljepši,al je ono staro kretanje od 360 stupnjeva na koje sam se naviko.

Valtiel
23-07-2006, 17:30
Napokon, da mogu popljuvati shit koji se zove Myst:

Veliki sam fan avantura, i bilo me je pomalo stid sto nisam poigrao najprodavaniju, a kazu i najbolju, avanturu svih vremena. Iako sam planirao kupiti Barrow Hill, odlucio sam se ipak za Myst. Moram reci da sam pogrijesio.PRICA???Kakva prica? IAko je prica najveci adut avanture, i jos kada uzmete u obzir da je igra bazirana na knjigama, prica sucks! I to puno! Nisam igrao prosle nastavke, tako da nisam neki hardcore fan... a samim tim sam i objektivan.Fakat je nista ni sa cim, te mogu slobodno reci da je najveca glupost ikad!!! Zlatna tabla? Table? Crtanje? Sve se svodi na tulumarenje na jednom malom prostoru rijesavajuci neke glupe i dosadne zagonetke, koje uopce nemaju veze sa pricom, da biste dosli do table...

Prvi svijet se svodi na pisanje znakova na tablu i okretanja ventila, ako to uradite u dobrom redoslijedu prosli ste svijet. Grubo receno, ali je istina, i bas se na to svodi!Treci i najgluplji svijet. Svodi se na saranje po tabli, kao da niste znali...i na okretanje nekih glupih kamenih blokova, koje su fakat nigdje veze... Imate priliku da pricate samo sa 2 lika, koja su po meni totalno skrenuli. Esher je pravo dosadan, i podsjeca me na moju baku kako govori, To su bila dobra stara vremena. Muzike skoro da i nema, a i kada je ima ubaci se bas kada taj Esher prica, pa niti njega cujes dobro niti muziku. Kretanje je debilno, jer daje mogucnost free kretanja, a ne bi trebalo jer je ovo ipak point i click avantura zar ne??? Samo sebi skacu u stomak. Interfejs je slab, izbornik jadan... a sve to jos dode na DVD??? Ali ono sto me je najvise razocaralo je glupa prica sa jos gluplji dogadajima koji nemaju nikakve veze jedno s drugim. Jedino sto valja je grafika... Stari dobri Full Throttle ili kako se vec pise... je majstor ovakvoj igri... ma sta majsot, BOG! :boohoo:

jeretik
23-07-2006, 17:33
Ovu temu sam otvorio sa zeljom da okupim sto vise Myst fanova ili onih koji su je tek tako u prolazu odigrali.Meni je osobno Myst IV najbolja avantura.Volio bi da se raspravlja o cijelom serijalu Myst tj. o Mystu I, II, III, IV, V.

Myst IV jest najbolji dio, Myst V je razocarenje...

v4MP1r3
23-07-2006, 19:06
myst...sto da kazem

1. tako staro, a tako dobro
2. prekrasna igra, grafika iznad svoga vremena
3. nezasitno
4. za pravo mozganje


mislim da ovo i jos puuuno toga se veze uz tu igru...

Big Al
24-07-2006, 14:01
Napokon, da mogu popljuvati shit koji se zove Myst:

Veliki sam fan avantura, i bilo me je pomalo stid sto nisam poigrao najprodavaniju, a kazu i najbolju, avanturu svih vremena. Iako sam planirao kupiti Barrow Hill, odlucio sam se ipak za Myst. Moram reci da sam pogrijesio.PRICA???Kakva prica? IAko je prica najveci adut avanture, i jos kada uzmete u obzir da je igra bazirana na knjigama, prica sucks! I to puno! Nisam igrao prosle nastavke, tako da nisam neki hardcore fan... a samim tim sam i objektivan.Fakat je nista ni sa cim, te mogu slobodno reci da je najveca glupost ikad!!! Zlatna tabla? Table? Crtanje? Sve se svodi na tulumarenje na jednom malom prostoru rijesavajuci neke glupe i dosadne zagonetke, koje uopce nemaju veze sa pricom, da biste dosli do table...

Prvi svijet se svodi na pisanje znakova na tablu i okretanja ventila, ako to uradite u dobrom redoslijedu prosli ste svijet. Grubo receno, ali je istina, i bas se na to svodi!Treci i najgluplji svijet. Svodi se na saranje po tabli, kao da niste znali...i na okretanje nekih glupih kamenih blokova, koje su fakat nigdje veze... Imate priliku da pricate samo sa 2 lika, koja su po meni totalno skrenuli. Esher je pravo dosadan, i podsjeca me na moju baku kako govori, To su bila dobra stara vremena. Muzike skoro da i nema, a i kada je ima ubaci se bas kada taj Esher prica, pa niti njega cujes dobro niti muziku. Kretanje je debilno, jer daje mogucnost free kretanja, a ne bi trebalo jer je ovo ipak point i click avantura zar ne??? Samo sebi skacu u stomak. Interfejs je slab, izbornik jadan... a sve to jos dode na DVD??? Ali ono sto me je najvise razocaralo je glupa prica sa jos gluplji dogadajima koji nemaju nikakve veze jedno s drugim. Jedino sto valja je grafika... Stari dobri Full Throttle ili kako se vec pise... je majstor ovakvoj igri... ma sta majsot, BOG! :boohoo:


Reko sam ti da myst5 nije neš! Priča opće nije važna u svim mystovima!
Meni je trojka još uvijek najbolja! Jel tko igrao URU?

Valtiel
24-07-2006, 16:09
PRica nije vazna? Hebes onda tu igru... :-x

mravojed
24-07-2006, 18:29
ne volim takav tip zagonetki,broken sword,monkey,syberia,the longest journey..to puno vise volim.

Big Al
24-07-2006, 19:26
Ja mystu za :-x mjeravam samo zbog zagonetki (neke su lakše, al večinom su preteške)! Meni je to problm sa svim avanturama, sve lijepo onda dođe neka teška zagontetka, ne želiš na prohod jer onda postaneš ovisan o njemu, a želiš igrat dalje i što prije, pogotovo ak je napeta priča! Nisam niti jednu avanturu pešo a da nisam barem jednom pogledo na prohod! Mislim da je myst odličan zbog atmosfere(glazba i maštovite lokacije)!

Valtiel
24-07-2006, 23:27
Meni najbolje avanture su Full Throttle i Indiana Jones & The Fate Of Atlantis :D

MRKWA
25-07-2006, 02:15
-Igrao sam demo Mista V i nije mi se bas svidio. probat cu onda nabavit Mist IV da vidim kakav je on.
-no, sve u svemu, najbolja avantura mi je SYBERIA i SYBERIA 2, te nezaboravna igra RETURN TO THE MYSTERIUS ISLAND...ne znam koja mi je bolja. Obje imaju savršene price, grafiku, efekte...

goGAMERo
25-07-2006, 07:01
Legendarna avantura, ali Myst 5 me razočarao a po meni ima i jebeno teške i dosadne zagonetke! :-x

Frky
25-07-2006, 12:00
Myst je teška i ... neznam .....

Bolja mi je Wild western adventure :fof: !

Big Al
25-07-2006, 13:35
-Igrao sam demo Mista V i nije mi se bas svidio. probat cu onda nabavit Mist IV da vidim kakav je on.
-no, sve u svemu, najbolja avantura mi je SYBERIA i SYBERIA 2, te nezaboravna igra RETURN TO THE MYSTERIUS ISLAND...ne znam koja mi je bolja. Obje imaju savršene price, grafiku, efekte...

Meni je Syberia(1 i 2, makar 1 bolja) najbolja igra. Island je dost dobar, al malo kratak. Dal u Mystu 5 možeš konačno doć u svijet Myst????

Valtiel
26-07-2006, 10:34
Mozes... Myst je hebeni mali otocic... na njemu mala kucica, i nigdje nista... nista ne mozes... Inace, to samo na kraju, i predstavlja bad end... :rotfl:

Big Al
26-07-2006, 19:29
Napokon, da mogu popljuvati shit koji se zove Myst:

Veliki sam fan avantura, i bilo me je pomalo stid sto nisam poigrao najprodavaniju, a kazu i najbolju, avanturu svih vremena. Iako sam planirao kupiti Barrow Hill, odlucio sam se ipak za Myst. Moram reci da sam pogrijesio.PRICA???Kakva prica? IAko je prica najveci adut avanture, i jos kada uzmete u obzir da je igra bazirana na knjigama, prica sucks! I to puno! Nisam igrao prosle nastavke, tako da nisam neki hardcore fan... a samim tim sam i objektivan.Fakat je nista ni sa cim, te mogu slobodno reci da je najveca glupost ikad!!! Zlatna tabla? Table? Crtanje? Sve se svodi na tulumarenje na jednom malom prostoru rijesavajuci neke glupe i dosadne zagonetke, koje uopce nemaju veze sa pricom, da biste dosli do table...

Prvi svijet se svodi na pisanje znakova na tablu i okretanja ventila, ako to uradite u dobrom redoslijedu prosli ste svijet. Grubo receno, ali je istina, i bas se na to svodi!Treci i najgluplji svijet. Svodi se na saranje po tabli, kao da niste znali...i na okretanje nekih glupih kamenih blokova, koje su fakat nigdje veze... Imate priliku da pricate samo sa 2 lika, koja su po meni totalno skrenuli. Esher je pravo dosadan, i podsjeca me na moju baku kako govori, To su bila dobra stara vremena. Muzike skoro da i nema, a i kada je ima ubaci se bas kada taj Esher prica, pa niti njega cujes dobro niti muziku. Kretanje je debilno, jer daje mogucnost free kretanja, a ne bi trebalo jer je ovo ipak point i click avantura zar ne??? Samo sebi skacu u stomak. Interfejs je slab, izbornik jadan... a sve to jos dode na DVD??? Ali ono sto me je najvise razocaralo je glupa prica sa jos gluplji dogadajima koji nemaju nikakve veze jedno s drugim. Jedino sto valja je grafika... Stari dobri Full Throttle ili kako se vec pise... je majstor ovakvoj igri... ma sta majsot, BOG! :boohoo:

Kaj oćeš onda kupit Barrow hill?

Valtiel
26-07-2006, 20:23
vjerovatno... cim nadem vremena... nesto sam zauzet ovih dana 8)

antrax5
27-07-2006, 10:16
Ja sam veliki fan avantura. Kupio sam jednom myst IV ili V ono kada si na početku u pustinji i ona neka kampkućica i tak nešto i igra mi je bila sranje, ne znam možda su prijašnji djelovi bolji. Najbolja avantura mi je monkey island (3 najbolji,ali i svi ostali djelovi su super) , a ostale syberia 1,2, broken sword 3 , runaway, martin mystere ima ih još al se nemogu sjetiti, sve te igre rulaju

Big Al
27-07-2006, 20:12
Ja sam veliki fan avantura. Kupio sam jednom myst IV ili V ono kada si na početku u pustinji i ona neka kampkućica i tak nešto i igra mi je bila sranje, ne znam možda su prijašnji djelovi bolji. Najbolja avantura mi je monkey island (3 najbolji,ali i svi ostali djelovi su super) , a ostale syberia 1,2, broken sword 3 , runaway, martin mystere ima ih još al se nemogu sjetiti, sve te igre rulaju

Kakva kamkučica ? LOOL

antrax5
27-07-2006, 20:26
ono kao u pustinji, pa ima neki lik koji sjedi kraj kampkućice, pa onda ideš dole pa trebaš neka vrata otvorit, onda bude neki hologram... pa se stvoriš u nekoj kući u kojoj imaš hrpu teleportera i tak....

Big Al
27-07-2006, 20:30
ono kao u pustinji, pa ima neki lik koji sjedi kraj kampkućice, pa onda ideš dole pa trebaš neka vrata otvorit, onda bude neki hologram... pa se stvoriš u nekoj kući u kojoj imaš hrpu teleportera i tak....

Nemam pojma! Il je myst1 il neki URU(ak je 3.lice).

W3DR4N
27-07-2006, 21:31
To je URU, neslavni Myst Online projekt, i NE stvara pravu sliku Mysta kao serijala.

antrax5
27-07-2006, 21:34
To je URU, neslavni Myst Online projekt, i NE stvara pravu sliku Mysta kao serijala.

Onda dobro, a da imaš pravo sada sam se sjetio... valjda je mist ok
sorry :D

W3DR4N
27-07-2006, 21:39
Unatoč tome šta je star gotovo dvije godine, Myst IV još uvijek drži titulu najljepše grafike na današnjim igračim strojevima.

Valtiel
27-07-2006, 21:56
Mora da nikad nisi igrao Metal Gear Solid 3 :rotfl:

Big Al
30-07-2006, 19:51
Unatoč tome šta je star gotovo dvije godine, Myst IV još uvijek drži titulu najljepše grafike na današnjim igračim strojevima.

Sigurno, ljepša je od farcrya, al nije isti 3D, što je Myst5. Nažalost nije ni četvorka lakša! Zato mi je trojka najbolja!

Big Al
10-08-2006, 19:43
Meni je Myst4 cijelo vrijeme stoji na kompu tak da 20min malo uživam šećući se :)
Kaj, jel vrijedi ono da Uru možeš prek neta igrat? Kak?