PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows startup error...



MoD
10-07-2010, 13:47
Jučer, popodne, me nije bilo doma koje dvije ćuke... Uglavnom, kako ja biser nisam postavio pass. na ovom laptopu kojeg koristim tu na moru, mlađa se sestra dočepala istog te radila... Bog zna šta...
Da prijeđem na ovaj iritantni problem; kada upalim laptop odmah nakon prvog load-anja matične mi izbacuje "Windows Error Recovery" te prvo kaže: "Windows failed to start.", a potom piše kako uzrok problema može biti nedavna promjena softwarea ili hardwarea... I još nešto, totalno nepotrebno, nasere te mi nudi dvije opcije:
-Launch Startup Repair (to i preporuča, no, ta opcija se jednostavno ne želi upaliti, ne funkionira)
- Start Windows Normally

Budući da prva, kao što sam rekao, ne funcionira nastavio sam sa drugom opcijom... Windows (Vista koja je i došla skupa sa ovim Dell Inspiron-om 1525) se počinje učitavati te stane za 2 sekunde i izbaci mi jeb*** plavi screen koji se odmah zgasi i komp se ponovo restarta i idemo sve isto ispočetka :twisted: ... Kasnije sam isključio automatsko restartanje sistema u slučaju errora te pročitao taj ogavni plavi screen... Piše, jednio korisno i smisleno među tom hrpom rečenica, da bi problem mogao biti u HDD-u te da naslučuje da bi mogao biti virus... Što sam odmah i pomislio...
Napravio sam par diagnostica i uglavnom se uvjek crashao na onom vezanom uz hard...
Ljudi, poštovao bih, i bio jako zahvalan na konkretnim odgovorima i pomoći...

Frky
10-07-2010, 13:56
Je li možeš upaliti safe mode? Ako da, probaj iz njega počistiti i srediti komp. od virusa ili čega već....
Ako to neuspije, stvarno neznam što bi trebao onda! Možda ubaciti Vistin DVD probati pokrenuti 'repair'!

MoD
10-07-2010, 14:28
Ah, da... Zaboravio sam spomenuti da ne mogu ući niti u safe mode... Također se zbolka pri učitavanju...
Windows disc nemam, nažalost.

C
11-07-2010, 19:11
Digni Windows jednostavno na novo, ako problem bude i dalje prisutan, znači da je tehnički kvar.

croking1994
13-07-2010, 11:12
Imao sam i ja takav problem--nije mi bilo druge nego instalirat windows ponovno zato jer ne mogu bez kompa jer je predosadno :P ( na moju srecu ja imam Windows, dobio dvd s kompom prije par godina)