PDA

Pogledaj cijelu verziju : Particije; HELP !



MoD
08-07-2010, 21:05
Evo ovako, da puno ne kompliciram... Na laptopu, kojeg trenutno koristim, je neko' bio toliko glup da je napravio dvije particije; jednom (C) sa 100 GB na sebi i drugom sa samo 10 GB... Još uvijek mi nije jasno tko je i zašto ovo ovako poredao. No, uglavnom, da prijeđem na problem...
Trebam instalirati Windowse na laptop... Da bi to učinio trebao bih formatirati C, ali to ne mogu učiniti jer se na njemu nalazi 30 GB podataka koje su mi jako bitni, kako da otvorim particiju sam samo tim dokumentima... Ili, još bolje, kako da ubacim još 30 GB na onih 10 u drugoj particiji.
Bio bih jako zahvalan na pomoći... :)

brks223
09-07-2010, 06:52
Spoji se sa LAN kablom nekome na komp pa prebaci tih 30GB na njegov hard, onda kad budeš instalirao windowse na svom laptopu, obriši sve particije pa si ih napravi kako hoćeš.
I naravno onda se opet spojiš na onaj komp pa prebaciš podatke nazad.

A za uređivanje particije sa windowsima "u letu" ja neznam načina...

MoD
09-07-2010, 08:32
Da imam drugo računalo, ovdje, bih to odmah napravio... Zar stvarno misliš da mi to nije palo na pamet :shock:
Pitam jer mi treba nekakva druga solucija, a ništa drugo mi ne pada na pamet (pretpostvaljam da bi neki prog. mogao pomoći, a ništa nisam našao) jer nikad prije nisam imao ovakvih problema...
Pls ljudi! :cry:

fear
09-07-2010, 12:06
link (http://www.theeldergeek.com/hard_drives_05.htm)
Imaš ovdje objašnjenje kako to napraviti sa jednim programom (PartitionExpert by Acronis).
Prvo smanjiš C: , a zatim povečaš drugu particiju.
Nadam se da će pomoći.

MoD
09-07-2010, 17:18
C mi je krcat... Inače bih koristio Edit Partition(s) programe... No, nema veze, uspio sam nešto iskombinirati... Da sada ne pišem 100 godina...
Ljudi, hvala na sugestijama... Btw, fear, ovaj tvoj program je nemoguće koristiti osim ako nije originalan, odnosno ako ne platiš 50$ ( :rotfl: , malo se precjenjuju)...
Uglavnom, riješio sam sve probleme. :wink:
Hvala vam svejedno... :D