PDA

Pogledaj cijelu verziju : Euro 2020...



Sgt. Bull
08-07-2010, 13:45
In July 2010 it was announced that Bosnia and Herzegovina, Croatia and Serbia might have a joint bid for the UEFA Euro 2020. The President of the Football Association of Serbia, Tomislav Karadžić, said that he supports the idea and the President of the Football Association of Bosnia and Herzegovina, Sulejman Čolaković, stated that he is excited with this idea and that if UEFA recognises the message that the sport brings people together this bid could be the most successful while the representative of the Croatian Football Federation said that no football association can organize such an event on its own but only with support of the national governments.Also the Macedonian Football Federation has declared interest in joining the bid.

Mislim da ideja zvuči prokleto dobro i zaista bi bilo fenomenalno da se ovo desi.
And youz mi lejdis?

p.s. pod narkozom sam pa ne zamjerite

Deadwalker
08-07-2010, 13:48
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-medju-20-najugrozenijih-drzava-na-svijetu-prijeti-nam-bankrot/500691.aspx

organizacija prvenstva bi bila tocka na i :thumbs2:

Death By Sexy
08-07-2010, 13:58
Može.

Da_killah
08-07-2010, 14:02
koliko sam vidio na indexu, taj tomislav je rekao da je to samo lijepa ideja. inače, uvijek sam za europsko tu negdje :)

SkunK
08-07-2010, 14:06
To bi bilo apsolutno rasulo. Isto kao i regionalna liga koja o kojoj se neko vrijeme razmišljalo. Ako se moglo ulagati u kontinen poput Afrike za "oboružavanje" za SP2010 ne vidim zašto se nebi moglo financirati svaku od zemalja da samostalno napravi Euro (dakle da poboljša infrastrukturu u obliku stadiona itd. i sve što je potrebno za realizaciju tog natjecanja).

Durin
08-07-2010, 14:11
Bilo bi jako lijepo, ali sumnjam da će ikada biti. :(

Kao i mi i Mađarska.

Razzarach
08-07-2010, 14:14
Ako bude na ovim prostorima... prije ce bit samo u Srbiji... vidit cete...

cham3leon
08-07-2010, 14:26
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-medju-20-najugrozenijih-drzava-na-svijetu-prijeti-nam-bankrot/500691.aspx

organizacija prvenstva bi bila tocka na i :thumbs2:

Ovo.

Baš sam mislio reći da nam je to zadnje što nam treba. Već je rukometno prvenstvo koštalo ko sam vrag. Jedno je kad si racionalan kao austrijanci i švicarci koji su nakon Eura smanjili stadione uklonivši nepotrebna sjedeća mjesta koja ionako nitko neće popuniti gledajući domaći nogomet, a drugo je kad europsko prvenstvo upozna balkansku megalomaniju. Danas Zagrebačka i Spaladium Arena samo gomilaju dugove jer su ionako beskorisne. Možete se kladiti da bi napravili novi Camp Nou u Maksimiru, možda sa integriranim šoping centrom i multipleks kinom, a onda bi tribine sve daljnje godine zjapile prazne jer tko bi zdravog uma platio da sjedi tamo 90 minuta i gleda kako Mandžukić gubi loptu i valja se po travici. A još te i BBB-ovci lako i natuku ako ih primi volja. Ili čak policija.
Ali ne moramo se brinuti. Tri države se ne bi mogle nipošto dogovoriti gdje će se igrati finale, a naš dragi predsjednik nogometnog saveza je ionako debeli parazit kojeg nitko ne može (ili ne želi) maknuti i kojem je jedina funkcija primanje plaće i ostajanje na svojoj poziciji. Taj neće ni prdnuti za domaćinstvo eura.

Nodakim
08-07-2010, 16:46
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-medju-20-najugrozenijih-drzava-na-svijetu-prijeti-nam-bankrot/500691.aspx

organizacija prvenstva bi bila tocka na i :thumbs2:


Zašto ne?Ako je Afrika mogla,možemo i mi.

cham3leon
08-07-2010, 17:01
U svom postu sam sve objasnio.

Nodakim
08-07-2010, 17:23
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-medju-20-najugrozenijih-drzava-na-svijetu-prijeti-nam-bankrot/500691.aspx

organizacija prvenstva bi bila tocka na i :thumbs2:

Ovo.

Baš sam mislio reći da nam je to zadnje što nam treba. Već je rukometno prvenstvo koštalo ko sam vrag. Jedno je kad si racionalan kao austrijanci i švicarci koji su nakon Eura smanjili stadione uklonivši nepotrebna sjedeća mjesta koja ionako nitko neće popuniti gledajući domaći nogomet, a drugo je kad europsko prvenstvo upozna balkansku megalomaniju. Danas Zagrebačka i Spaladium Arena samo gomilaju dugove jer su ionako beskorisne. Možete se kladiti da bi napravili novi Camp Nou u Maksimiru, možda sa integriranim šoping centrom i multipleks kinom, a onda bi tribine sve daljnje godine zjapile prazne jer tko bi zdravog uma platio da sjedi tamo 90 minuta i gleda kako Mandžukić gubi loptu i valja se po travici. A još te i BBB-ovci lako i natuku ako ih primi volja. Ili čak policija.
Ali ne moramo se brinuti. Tri države se ne bi mogle nipošto dogovoriti gdje će se igrati finale, a naš dragi predsjednik nogometnog saveza je ionako debeli parazit kojeg nitko ne može (ili ne želi) maknuti i kojem je jedina funkcija primanje plaće i ostajanje na svojoj poziciji. Taj neće ni prdnuti za domaćinstvo eura.

Rukometno prvenstvo je bila glupost jer nije bila nikakva infrastruktura za to prije.
Zagrebačka arena sigurno ne gomila dugove kada je svako malo u njemu neka izložba ili koncert,uostalom kako ti opće znaš u kakvom su financijskom one stanju kada nisi nikakav direktor?
Vjeruješ Indeksu,bravo.
Za ovo Manđukića i Dinamo se slažem,ali mislim da barem Repka puni stadion do neke pristojne mjere.Ako ćemo Maksimir tako nazivati.
Ostatak je glupi tipični balkanski mentalitet koji ti toliko ne voliš.

Deadwalker
08-07-2010, 17:26
Jedini tko bi na tome svemu profitirao bi bila Uefa i Fifa. Mi bi samo natovarili nove kredite i dugove koje bi podmirirali novim kreditima. Kako se to radi obicno u Hrvata

seahawk37
08-07-2010, 17:41
Ma daj ko bi nama dao prvenstvo... Pa vidli smo kako smo prosli s Madarskom, a di bi tek sa Srbijom...

edit
glasam za da al nis od toga...

McPingvin_v2.0
08-07-2010, 17:43
Zagrebačka arena sigurno ne gomila dugove kada je svako malo u njemu neka izložba ili koncert,uostalom kako ti opće znaš u kakvom su financijskom one stanju kada nisi nikakav direktor?
http://www.google.hr/search?q=arena+zag ... =firefox-a (http://www.google.hr/search?q=arena+zagreb+dugovi&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a)

Vidiš kako se sve strane firme TRGAJU zakupiti Arenu. OH WAIT.

Da, gomila dugove i ne bi bila u istima samo kada bi SVAKI DAN u njoj bilo nešto organizirano.

bezimeni
08-07-2010, 18:03
Super ideja .Ja sam za .Možda brže propadnemo pa će se konačno završiti ova agonija :D .

cham3leon
08-07-2010, 18:15
Rukometno prvenstvo je bila glupost jer nije bila nikakva infrastruktura za to prije.

Pa da, već imamo kolosalne stadione kakve traži UEFA. Onoga raspadnutoga u Maksimiru pogotovo ne treba dirati.

Uostalom, koliko znam, u nekim gradovima je već i prije postojala infrastruktura i za rukometno prvenstvo.


Zagrebačka arena sigurno ne gomila dugove kada je svako malo u njemu neka izložba ili koncert,uostalom kako ti opće znaš u kakvom su financijskom one stanju kada nisi nikakav direktor?Vjeruješ Indeksu,bravo.

Index.hr nikad nisam pročitao jer vidim da je to nešto tipa 24 sata, dakle, čisto žutilo. Ni ti nisi direktor u Areni. Brojanjem izložbi ili koncerata u Areni nećeš moći zaključiti u kakvim je dugovima grad zbog nje.


Za ovo Manđukića i Dinamo se slažem,ali mislim da barem Repka puni stadion do neke pristojne mjere.Ako ćemo Maksimir tako nazivati.Ostatak je glupi tipični balkanski mentalitet koji ti toliko ne voliš.

Repka igra par puta godišnje, a ni onda ne bi svaki put napunila stadion kakav bi trebalo napraviti za Euro. To ne može ni odoka biti dovoljno. Kažem, da naši postupe kao Švicarci i smanje stadione nakon Eura sve bi to bilo dobro, ali svi znamo da se to neće dogoditi.

Frky
08-07-2010, 18:23
NE! Glupo je to! Ionako nemamo poštenog stadiona u hrv. (neznam za susjede)! Poljud bi mogao proći ali maksimir nikako! I bilo bi sranja oko toga gdje će se održati finale, huligani će divljati kao nikad prije (pogotovo ako zaigra hrv. vs. srb.), ovi naši stručnjaci bi i tu nekako zajebali narod cijeli i pokrali masnu lovu, bilo bi previše papira po ulicama od čevapa i bureka....


No s druge strane, ako se to ostvari, bila bi to najuspješnija turistička sezona ikad!!!

keko
08-07-2010, 18:25
LOL, koliki bi se opet novci pokrali da se počinju graditi stadioni.

cham3leon
08-07-2010, 18:26
Ali nakon toga bi se gomilali samo dugovi.

Sickmanno1
08-07-2010, 18:27
Mislim da bi se nama Europsko prvenstvo i visestruko isplatilo. Privukli bi jos dodatnih tursita, a i napokon bi imali 4 dobra stadiona, sto nije ni previse ni premalo za nasu drzavu.

keko
08-07-2010, 19:01
Samo je pitanje koliko dugo bi ti stadioni izdržali da ostanu netaknuti, prva utakmica Dinama na nekom od tih stadiona i već je uništen.

cham3leon
08-07-2010, 19:22
Mislim da bi se nama Europsko prvenstvo i visestruko isplatilo. Privukli bi jos dodatnih tursita, a i napokon bi imali 4 dobra stadiona, sto nije ni previse ni premalo za nasu drzavu.
Nama je svako igralište oko kojeg se nalazi više od 4 reda tribina previše. Ono što u drugim zemljama zovu amaterski nogomet, kod nas zovu profesionalni nogomet. A uz labavo osiguranje i nepostojeće sankcije za huligane, moraš bit malo lud da ideš gledat derbi 1. HNL.

Dakle, računaj, oko 100 do 300 milijuna eura za izgradnju jednog stadiona, recimo puta tri, plus troškovi održavanja koji će samo biti veći s godinama, s time da od tih stadiona neće biti gotovo nikakvog profita poslije prvenstva. Mogu li strani turisti zaista iskrcati toliko love u našoj zemlji u mjesec dana?

Nemojte ni počinjati sa reklamiranjem države, jer to je ekvivalent ribolova u kojem mlatiš štapom po vodi dok ne pogodiš ribu i nema konkretne koristi za nikoga. Stranim investitorima nemamo šta reklamirati, eventualno će doći nešto više turista iduće godine.

MILF hunter
08-07-2010, 19:39
Kratko i jasno, ne. Nismo dorasli tome.

Sickmanno1
08-07-2010, 19:49
Nama je svako igralište oko kojeg se nalazi više od 4 reda tribina previše. Ono što u drugim zemljama zovu amaterski nogomet, kod nas zovu profesionalni nogomet. A uz labavo osiguranje i nepostojeće sankcije za huligane, moraš bit malo lud da ideš gledat derbi 1. HNL.

Hoces reci da jedna Afrika ima bolje klubove od nas?
Osim huligana drugi razlog zasto ljudi neposjecuju nasu ligu, jest da su stadioni fakat ocajni. Da napravimo 4 stadiona prosjek gledatelja bi se zasigurno dignuo. No tu mozemo mlaiti i jedan i drugi, kad nemozemo znati tocno.


Dakle, računaj, oko 100 do 300 milijuna eura za izgradnju jednog stadiona, recimo puta tri, plus troškovi održavanja koji će samo biti veći s godinama, s time da od tih stadiona neće biti gotovo nikakvog profita poslije prvenstva. Mogu li strani turisti zaista iskrcati toliko love u našoj zemlji u mjesec dana?

Dokazano je da se povrati novac svakoj zemlji nakon odrzavanja europskog prvenstva. Nama ce ostati cisti stadioni poslje toga. Fakat ne vidim razlog zasto ne bi imali 4 nova stadion for free.

Neven <R>
08-07-2010, 19:59
Radije da organiziramo utrku F1, preuredimo Grobnik i stavi se utrka negdje u 4., 5. mjesecu kada još nije sezona i da vidiš kad doleti 100k Njemaca, Talijana i ekipe bogatijih džepova. Prije i poslije utrke stavimo snimke turističkih ljepota kao reklamu i to je to. Ma može i Moto GP usput.


Fakat ne vidim razlog zasto ne bi imali 4 nova stadion for free.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

cham3leon
08-07-2010, 20:00
kako bi se dignuo broj gledatelja zbog većeg stadiona kad na njemu ionako nemaju šta gledat?

Južna afrika sigurno nema bolje klubove, ali sigurno nema ni tolike dugove kao mi. Opet ne znam šta će sa stadionima kad završi prvenstvo, ali to nije ni bitno. Sigurna stvar jest da MI to ne možemo priuštiti.


Dokazano je da se povrati novac svakoj zemlji nakon odrzavanja europskog prvenstva. Nama ce ostati cisti stadioni poslje toga. Fakat ne vidim razlog zasto ne bi imali 4 nova stadion for free.

Ja vidim razlog, a taj je da ne postoje stadioni 4 free. To ti je otprilike kao sa skupim jahtama. Sve da ti je netko i pokloni, ne možeš je imati jer zahtijeva ogromne pare za održavanje svake godine. Zamisli koliko bi toliki stadioni koštali svake godine? Stotine tisuća, milijuni eura bačeni u vjetar svake godine. Hrvatskoj sada najmanje treba nogomet i veliki stadioni.

Znam da je tipično za mnoge Hrvate da bi dali cijelu državu za čašu veselja, ali ne možemo tako unedogled.

Sickmanno1
08-07-2010, 20:10
Ali pricamo o 10 godina kasnije. Pa valjda se budemo izvukli iz ovih govana :(

cham3leon
08-07-2010, 20:16
Moralo bi proći puno više, bojim se. Da bi se Hrvatska postavila na noge trebat će još puno grdih godina.

bezimeni
08-07-2010, 20:17
SPa valjda se budemo izvukli iz ovih govana :(

Nema šanse .Jedino ako prodamo otoke , izvore pitke vode , damo u zakup autoceste i "humano" zbrinemo sve penzionere .Ali i to je upitno , jer kada bi se izvukli dignuli bi nove kredite za gradnju stadiona .

cham3leon
08-07-2010, 20:18
A i dalje ne bi imali poštenog gospodarstva...

Da_killah
08-07-2010, 20:21
Nama je svako igralište oko kojeg se nalazi više od 4 reda tribina previše. Ono što u drugim zemljama zovu amaterski nogomet, kod nas zovu profesionalni nogomet. A uz labavo osiguranje i nepostojeće sankcije za huligane, moraš bit malo lud da ideš gledat derbi 1. HNL.


koliko si puta dosad bio na nekoj utakmici? 1=< ?
uostalom, do 2020. godine bi i situacija s klupskim nogometom trebala biti bolja, što ne znači i da hoće, ali sasvim sigurno ima bolje preduvjete nego uz ligu 16.

cham3leon
08-07-2010, 20:37
Jednom. Zapravo, možda i dvaput, ali dovoljno. Ne trebam ići redovito na tekme da bih znao u kakvom je stanju domaći nogomet.

Da_killah
08-07-2010, 20:55
moje se više odnosilo na drugi dio citata, ako netko običan/normalan hoće pogledati tekmu na stadionu, može to napraviti bez ikakvih problema. naravno da može biti problema na nekom od derbija ako si na istoj tribini s bbbima/armadom/torcidom, al bože moj, tribina je velika, imaš di za stat. ja recimo u zadnje vrijeme na koju god tekmu rijeke odem, idem na zapad gdje je armada, al negdje sa strane i pri vrhu i mogu lijepo sjesti i gledati utakmicu.

inače što se stadiona i prvenstva tiče, samostalno prvenstvno vjerojatno ne možemo dobiti nego s nekom drugom državom, za što su nam potrebna 4 stadiona. poljud bi trebalo samo urediti, maksimir će se ionako sređivati ili će graditi novi stadion, u rijeci će graditi novi stadion, samo je pitanje vremena, a čuo sam takve nekakve priče i za osijek, al to baš nisam siguran

cham3leon
08-07-2010, 21:00
Ma dobit ćemo mi stadione prije ili kasnije, ne brini. Neovisno o državnoj krizi.

Kad sam zadnji put bio na tekmi Rijeke isto sam bio na zapadnoj tribini di je Armada, i nije bilo nikakvih napetosti, ali nakon ovoga u Zg-u, ne bih više išao na tekme HNL-a.

Da_killah
08-07-2010, 21:08
ma i po gostovanjima je ok, mada to nisam dugo bio

Nodakim
08-07-2010, 22:18
Zagrebačka arena sigurno ne gomila dugove kada je svako malo u njemu neka izložba ili koncert,uostalom kako ti opće znaš u kakvom su financijskom one stanju kada nisi nikakav direktor?
http://www.google.hr/search?q=arena+zag ... =firefox-a (http://www.google.hr/search?q=arena+zagreb+dugovi&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a)

Vidiš kako se sve strane firme TRGAJU zakupiti Arenu. OH WAIT.

Da, gomila dugove i ne bi bila u istima samo kada bi SVAKI DAN u njoj bilo nešto organizirano.

Nek daju Thompsonu da ima koncerte i svaki dan bi bila puno.

Sickmanno1
08-07-2010, 22:31
Ma dobit ćemo mi stadione prije ili kasnije, ne brini. Neovisno o državnoj krizi.

Kad sam zadnji put bio na tekmi Rijeke isto sam bio na zapadnoj tribini di je Armada, i nije bilo nikakvih napetosti, ali nakon ovoga u Zg-u, ne bih više išao na tekme HNL-a.

I koji si onda k. protiv Eura u nasoj zemlji? :D

Nekuzim :(

cham3leon
08-07-2010, 22:44
Jer bih ja radije da se ti stadioni uopće ne rade. U ovoj zemlji imamo itekako pametnijeg mjesta za sav taj novac. Dobivanje Eura bi svima bila super izlika da potroše pare na nešto veliko i shiny, pa još pritom namjeste posao građevinskoj firmi u kojoj ljudi iz nogometnog saveza imaju prijatelje...

Ovako se bar neće graditi nikakvi stadioni još dugo vrijeme. Nadam se.

Ivan_87
08-07-2010, 23:34
ja sam za što se tiče organizacije ,ali kako stvari stoje šanse su 2% :) ako bi tri zemlje organizirale, hrvatskoj bi trebalo uvrh glave 3-4 stadiona Zagreb,Split,Rijeka i možda Osijek iako sumnjam da bi stadioni bili bar 50% puni na utakmicama kad neigra hrvatska,bosna ili srbija

što se tiče 1.HNL nema govora o normalnoj lizi dok ne stave ligu 10 , jer jerbo ja utakmicu kad moram gledat croatiu sesvete i druga sela od kojih nikad neće bit ničega .. kad bi bila liga 10 vidjeli biste kako bi se borili za prvaka i za opstanak ..

Da_killah
08-07-2010, 23:38
i bit će, za dvije godine. i kad igraju sesvete, bar znaš da će rijeka na kraju dobit, taman gubila u zadnjoj minuti :)

Sgt. Bull
08-07-2010, 23:45
Pa svaka država po tri stadiona, prošlo Europsko prvenstvo bilo je 8 stadiona tako da... Druga stvar, ovdje ne govorimo o mečevima između lokalnih 'fudbalera' već o jednom velikom i nadasve jedinstvenom događaju na ovim prostorima. Naravno, logična je stvar da bi postojala šansa sukoba (verbalnog, da me neko ne shvati pogrešno) oko mjesta održavanja finala ali to bi sve bilo lahko za srediti. Gledajući financijski, siguran sam da bi to bio uspješan podvig, ipak govorimo o jednoj od najvećih smotri na svijetu koje bi privukle turiste, fanove... A porediti ovo i rukomet je... glupo.

Nodakim
09-07-2010, 00:51
Južna afrika sigurno nema bolje klubove, ali sigurno nema ni tolike dugove kao mi.



20 miljardi više.Uostalom to ti inače nema nikakve veze sa ičime,realno rečeno što je zemlja naprednija ima veći dug.

cham3leon
09-07-2010, 07:53
Ne nužno, ali ima bolje potencijale za otplatiti dugove. Kao što je dug Hrvatske manji od onoga u Grčkoj, ali mi smo u lošijoj situaciji.

K4ciga
09-07-2010, 08:24
Bilo bi jako lijepo kad bi takav nogometni spektakl došao na naše prostore,međutim...

•Sve to zahtjeva jako puno ulaganja. S obzirom na gospodarsku situaciju, teško.

•Čak i da se uloži novac u stadione i sl., taj se novac neće vratiti jerbo što će nama 40.000 sjedećih mjesta u, primjerice, Rijeci ili Osijeku? HNL neće privući te gledatelje i tribine će zjapit prazne. Možda prvih nekoliko utakmica dođu ljudi "vidjet stadion", ali kasnije... Ista stvar kao i za JAR. Stadioni od 50.000 mjesta, a većina stanovništva nema novca da kupi loptu. Ti stadioni će zjapiti prazni.

•Iskreno sumnjam na toleranciju naših navijača. Zamislite da Hrvatska igra u, primjerice, Beogradu, ali i obrnuto -tenzije su još uvijek prevelike.

Sickmanno1
09-07-2010, 09:58
•Iskreno sumnjam na toleranciju naših navijača. Zamislite da Hrvatska igra u, primjerice, Beogradu, ali i obrnuto -tenzije su još uvijek prevelike.

Ponavljam, pricamo o 10 godina kasnije. Vec sad se nasi i srpski vojnici igraju zajedno rata. A mislim da ce se pod Ivom Josipovicem poboljsati susjedni odnosi sa srbijom. Mi jedni drugima trebao i ne vidim razlog zasto ne bi bili u dobrim odnosima.

Oni super hrvati i ustase, te veliki srbi i cetnici ce se valjda razbuditi malo. Ali vecinom to su ne organizirane grupe, koji su jaki samo na facebooku ili na koncertu tompsona, tak da se nista strasno nece desiti, imo....

K4ciga
09-07-2010, 10:18
O,tenzije će uvijek ostati i od toga se nemože pobjeći. Ali za 10-ak godina će se smanjiti,slažem se.

Sickmanno1
09-07-2010, 10:21
Da, tenzije uvijek budu postojale. Treba tu proci par generacija, a i onda ih bude jel je neznam neki srbin ubio neznam mog sukundjeda...

Deadwalker
09-07-2010, 10:28
Bas je pisalo na netu kako je NewYork Times pisao o cetvrtfinalu Davis cupa te kako se vecina teksta odnosila na ratne tenzije Hrvata i Srba. Tak da ono, i strancima je sve jasno pa sigurno Uefi i Fifi. I nekako sumnjam da ce se to smiriti kroz iducih 10 godina.

Feanor
09-07-2010, 10:30
Preloše imam par frendova i frendica iz Srbije ono moje godište 20/21/22,, hrvate smatraju bratskim narodom. Kad se spomene rat ful im je neugodno. Uglavnom ful normalni ljudi, rat im nije ni na kraj pameti.

Deadwalker
09-07-2010, 10:32
Pa normalno da je tako. Al kazem, tek ce se umiriti to kada cemo mi biti u penziji i generacije poslije nas imati glavnu rijec.

Mirko L
09-07-2010, 10:50
Yup, za vrijeme penzije hoće, to je ipak previše vremena.Nitko sada ne zamjera naprimjer Turcima.

Ali za 10 godina? Meh.
Ima već skoro 20 godina od početka rata, tenzije ostaju.
Umjesto da teže pomirenju, samo još više žele širiti mržnju neki debili.

Tako da...ako je ovako nakon 20 godina, ne vidim da će bit znatno manje za još 10...

K4ciga
09-07-2010, 11:03
Između pojedinih naroda će uvijek postojati tenzije - Engleska-Irska, Engleska-Njemačka, Rusija-Amerika,...

cham3leon
09-07-2010, 11:32
•Iskreno sumnjam na toleranciju naših navijača. Zamislite da Hrvatska igra u, primjerice, Beogradu, ali i obrnuto -tenzije su još uvijek prevelike.

Ponavljam, pricamo o 10 godina kasnije. Vec sad se nasi i srpski vojnici igraju zajedno rata. A mislim da ce se pod Ivom Josipovicem poboljsati susjedni odnosi sa srbijom. Mi jedni drugima trebao i ne vidim razlog zasto ne bi bili u dobrim odnosima.

Oni super hrvati i ustase, te veliki srbi i cetnici ce se valjda razbuditi malo. Ali vecinom to su ne organizirane grupe, koji su jaki samo na facebooku ili na koncertu tompsona, tak da se nista strasno nece desiti, imo....

Iz tvojih usta... tipkovnice... u Božje uši, Josipović je baš došao u dobro vrijeme, i red je da dobijemo predsjednika koji će probiti led. Naravno, protiv njega je cijeli arsenal "desničara" nacionalista.

Moguće je i poželjno da za deset godina eliminiramo sve tenzije sa susjedima, ali za to nam treba više Josipovića, manje Keruma i sličnih. Zato slijedite njegov primjer ako kojim slučajem već ne slijedite. I ja mogu sa Srbima bez problema komunicirati i ne smatram ih "neprijateljima".

Problem je u tvrdoglavim ustaški nastrojenim debilima koji prenose nacionalizam na mlađe generacije. Tko je bio u ratu neka ih mrzi, ako im ne može oprostiti, onda bar može ne prenijeti taj stav na djecu. S time da je prije koju godinu nekoliko pojedinaca iz više politike uključujući ministra obrazovanja i sporta (!) otvoreno izjavilo kako je preporučljivo i dobro da djeca slušaju Thompsona.

MAFNi
09-07-2010, 11:39
Da, najjaču si mi likovi mojeg godišta pa i mlađi tamo koji se furaju na to i do jedan je jebeni idiot. Ali neka, oni su kul :thumbs1:

McPingvin_v2.0
09-07-2010, 11:46
Molim da Hrvate (none), Mađare (W3DR4N), Slovence (Deadwalker), Talijane (Herr Schnitzel), Srbe (KingMortal, ja) i ostale nacionalnosti ostavite van ove rasprave, hvala!

McPingvin_v2.0
09-07-2010, 12:32
E, i Albance (Maloki, Sickmano)!

Sickmanno1
11-07-2010, 16:47
lol i svi prestali...

Kostolomac
11-07-2010, 17:08
Da!

McPingvin_v2.0
11-07-2010, 17:31
http://www.fatcult.com/images/cartman-as-the-police-respect-my-authority1.jpg