PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp se gasi



Izgubljeni
08-07-2010, 10:26
Dakle u zadnje vrijeme mi je komp počeo jako glasno radit do igram nešto i nakon nekih uru vremena se ugasi, totalno, nema ni shutting down, ni ništa drugo. Koliko se sjecam ovo mi se zadnji put događalo kad mi se Radeonka 1950 pregrijavala jer je crka ventilator na njoj. Iako bi tad bilo upozorenje da se pregrijava, i ugasilo bi se na ''smireniji'' način, pisalo bi shutting down i onda se ugasi. Zbog toga sam i uzeo ovu 9600GT, ali cini mi se da mi se opet isti problem ponavlja, ili je mozda crklo napajanje? Neznam baš, ne kužim se baš puno u te stvari, pe eto molio bih pomoć.

RIDER32
08-07-2010, 12:51
Pa ako je buka onda to znaći da se ventovi na grafi ili procesoru vrte divljački, što je normalno u ljetnom danima.

Meni prvo što pada napamet je da cooler od procesora sadržava više prašine već aluminija.

Prvo otvori komp i doooobro sve ispuši i po mogučnosti zamjeni pastu na procesoru i grafi (ako grafa nije pod grancijom, za proc nije bitna gara).

Izgubljeni
09-07-2010, 13:07
Ok, hvala na svemu, evo taman sad sam ga temeljno očistia i ostavit cu mu jednu stranu otvorenu da mu bude prozracnije :), javim kako je prošlo kasnije kad zaigram malo. BTW. cini mi se da je do grafe problem, bila je vruca ko sam vrag kad sam je izvadio, dobro sam ispuha nju i procesor, pa kazem vidit cemo sad posli, pa javim kako radi.

Izgubljeni
09-07-2010, 23:08
uredit nemogu tako da ce it dabl post, samo da kazem evo koliko mi se cini igrao sam bio nedi uru ipo batman arkham asylum i onda kasnije po ure shift u komadu i normalno je radilo, je da je još uvijek bilo bučno, ali je radilo, a prije bi mi na nekh uru vrimena se pregrijavalo, , heh vidit cemo jos, ostavite temu za svaki slucaj ;)