PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dragon Age 2



Stranica : [1] 2 3 4 5 6 7

Grim
08-07-2010, 10:12
EA Makes Dragon Age 2 Official, BioWare Teases Reveal Tomorrow (http://kotaku.com/5581903/dragon-age-2-made-official-today-err-tomorrow)


BioWare appears to be just a day away from revealing Dragon Age 2, officially, going by the role-playing game developer's Twitter tease. Or was it today, when EA and BioWare officially said that Dragon Age 2 is in development? The BioWare biofeed wrote earlier today that "2morrow will be a great day for BioWare fans. Just sayin'." Electronic Arts also wrote earlier today, in a press release about Warhammer Online: Age of Reckoning, that Dragon Age 2 was in development at BioWare, so that's pretty much confirmed.

See?

"Currently announced projects at BioWare include the development of ongoing downloadable content for Mass Effect 2, one of the highest rated video games of all time, Dragon Age 2, the highly anticipated sequel to 2009's "RPG of the Year" Dragon Age: Origins, and the story-driven massively multiplayer online game, Star Wars: The Old Republic."

Of course, Dragon Age 2 isn't much of a surprise, given that EA already blabbed about a sequel to Dragon Age: Origins on the books for the first quarter of 2011. BioWare helped nail down a possible release date of February 1, 2011 with this none-too-subtle teaser included in the retail release of expansion Dragon Age: Origins - Awakening. Oh, and BioWare VP Greg Zeschuk told Joystiq earlier this year that Dragon Age 2 will look "super hot."

To sum up, if you like Dragon Age, show up to the internet tomorrow.

---

Osobno, mislim da je malo prerano za nastavak, ali nije da mi smeta. Vjerujem da nas BioWare neće iznevjeriti. :)

Deadwalker
08-07-2010, 10:15
Mislim da pocetak 2011. nece biti datum izlaska igre. Jer za onda je predviden SW ToR. Nije im marketinski isplatljivo. Naravno, protiv nastavka nemam apsolutno nista protiv. Stvorili su fenomenalne temelje za barem jos 2 nastavka i mislim da ce ovdje kao i u slucaju ME-a biti rijec o triologiji. Jedva cekam neke konkretnije detalje u vezi nastavka. :thumbs2:

Maloki
08-07-2010, 10:20
Mislim da pocetak 2011. nece biti datum izlaska igre. Jer za onda je predviden SW ToR. Nije im marketinski isplatljivo.
Ne shvaćam zašto im ne bi bilo marketinški isplativo pošto se radi o igrama potpuno različitog kalibra, odnosno radi se o singleplayer igri na jednoj strani i multiplayer igri na drugoj.
Uz to, po očekivanim datumima između izlaska te dvije igre će proći oko 2 mjeseca. Otprilike je takav razmak bio i između Dragon Age: Origins i Mass Effect 2.

No iskreno, čisto sumnjam da će Dragon Age 2 izaći u 2. mjesecu 2011. i da će The Old Republic izaći u 4. mjesecu 2011.

Arbiter of Change
08-07-2010, 10:23
Sve to je bazirano na jednoj rečenici sa Twittera.
"2morrow will be a great day for BioWare fans. Just sayin' "

Deadwalker
08-07-2010, 10:27
Ne shvaćam zašto im ne bi bilo marketinški isplativo pošto se radi o igrama potpuno različitog kalibra, odnosno radi se o singleplayer igri na jednoj strani i multiplayer igri na drugoj.

prva je SP igra, a druga je isto SP igra sa dodatkom MP-a :P

Durin
08-07-2010, 14:10
February 2011 je malo prebrzo, ali mi se sviđa pomisao na još jedan DAO.

W3DR4N
08-07-2010, 14:36
Apsolutno nepotrebno.
Vec je prvi Dragon Age nepotrebno razvodnjen.

Praetorian
08-07-2010, 15:25
Super jedva čekam.

=PcP=F@N
08-07-2010, 15:29
prehebeno brzo...eto to je EA,samo nastavci,samo sto brze,samo sto vise novaca,expanzija,dlc...mada i igra vjerovatno bude dobra prebrzo je dosla...dok nije bio sa EA,bioware nebi ni pomislio na nastavak svakih 2-3 godine

Arbiter of Change
08-07-2010, 15:37
Yup, službeno je. (http://dragonage.bioware.com/da2/)

Experience the epic sequel to the 2009 Game of the Year from the critically acclaimed makers of Dragon Age: Origins and Mass Effect 2. You are one of the few who escaped the destruction of your home. Now, forced to fight for survival in an ever-changing world, you must gather the deadliest of allies, amass fame and fortune, and seal your place in history. This is the story of how the world changed forever. The legend of your Rise to Power begins now.

Key Features:

* Embark upon an all-new adventure that takes place across an entire decade and shapes itself around every decision you make.
* Determine your rise to power from a destitute refugee to the revered champion of the land.
* Think like a general and fight like a Spartan with dynamic new combat mechanics that put you right in the heart of battle whether you are a mage, rogue, or warrior.
* Go deeper into the world of Dragon Age with an entirely new cinematic experience that grabs hold of you from the beginning and never lets go.
* Discover a whole realm rendered in stunning detail with updated graphics and a new visual style.


http://gameinformer.com/b/news/archive/ ... ealed.aspx (http://gameinformer.com/b/news/archive/2010/07/08/7718298August_5F00_Cover_5F00_Revealed.aspx)

Aral
08-07-2010, 16:10
Hohohoho, nice :D

Rang€r
08-07-2010, 19:04
Yup, službeno je. (http://dragonage.bioware.com/da2/)

Experience the epic sequel to the 2009 Game of the Year from the critically acclaimed makers of Dragon Age: Origins and Mass Effect 2. You are one of the few who escaped the destruction of your home. Now, forced to fight for survival in an ever-changing world, you must gather the deadliest of allies, amass fame and fortune, and seal your place in history. This is the story of how the world changed forever. The legend of your Rise to Power begins now.

Key Features:

* Embark upon an all-new adventure that takes place across an entire decade and shapes itself around every decision you make.
* Determine your rise to power from a destitute refugee to the revered champion of the land.
* Think like a general and fight like a Spartan with dynamic new combat mechanics that put you right in the heart of battle whether you are a mage, rogue, or warrior.
* Go deeper into the world of Dragon Age with an entirely new cinematic experience that grabs hold of you from the beginning and never lets go.
* Discover a whole realm rendered in stunning detail with updated graphics and a new visual style.


http://gameinformer.com/b/news/archive/ ... ealed.aspx (http://gameinformer.com/b/news/archive/2010/07/08/7718298August_5F00_Cover_5F00_Revealed.aspx)

priča zvuči skoro isto ko da:o... šta je s wardenima?

onda se spominje "across an entire decade"... kolko duga igra mora bit ak će vremenski raspon bit 1 desetlječe?

hoče bit izmjena dana i noći?

sumnjivo mi je sve to... :/

Sickmanno1
08-07-2010, 19:25
Fap Fap Fap

Feanor
08-07-2010, 19:26
Fap Fap Fap

-.-'

EDIT: Veselim se...

Arbiter of Change
08-07-2010, 19:27
onda se spominje "across an entire decade"... kolko duga igra mora bit ak će vremenski raspon bit 1 desetlječe?/
Two words: Morriganin izrod. :eyebrows:

Sickmanno1
08-07-2010, 19:30
Tocno to. Bash se vidi kak su pripremili to za dvojku :D

Bash me zanima sta ce izmisliti ^^

Feanor
08-07-2010, 19:30
[quote="Rang€r":1q8rgziu]
onda se spominje "across an entire decade"... kolko duga igra mora bit ak će vremenski raspon bit 1 desetlječe?/
Two words: Morriganin izrod. :eyebrows:[/quote:1q8rgziu]

Ja bi želijo da Morrigan rodi zmaja i da igra traje par stoljeća. Da se izbaci RPG element, i da letaš uokolo sa zmajem i ubijaš civile i onda da svi tebe love, a ti si zmaj. Open-worlded naravno. Eh i da se konverzacija svede na 4 ponuđena odgovora:

- Burn
- Set on fire
- Eat
- Argharrgagrgara *then set on fire*

EDIT: Bok, ja sam prosječni konzolaš današnjice.

baldrick_
08-07-2010, 19:54
Vec je prvi Dragon Age nepotrebno razvodnjen.
drugi ima šanse da bude manje razvodnjen jer je prvi morao da utemelji franšizu, tj. morao je da uspe

[quote="Rang€r":36y4grgd]
onda se spominje "across an entire decade"... kolko duga igra mora bit ak će vremenski raspon bit 1 desetlječe?/
Two words: Morriganin izrod. :eyebrows:[/quote:36y4grgd]
bit će morrigan sigurno u igri, ali će razrešenje sukoba sa njom, tj. njenom bebom ostaviti za zadnji deo. predviđam da će da napravi neko sranje i da će onda u trećem delu tom sranju konačno da se stane na put. kao i darkspawnu, to sranje će biti povezano sa darkspawnom.. bar bih ja to uradio, ali se sad nadam da neće. biće i duncana takođe, ali tek na kraju ili u trećem delu

to za vremenski raspon je i meni bilo čudno, ali mi je onda palo na pamet da je tu uključen i prvi deo, tj. da će se drugi deo odvijati 10 godina posle prvog. mada, možda i grešim

Arbiter of Change
08-07-2010, 20:04
Ma naravno, to ja samo tako kažem. Jer, ono, ne znamo koliko godina nakon ili prije DA:O se uopće i događa. :)

EDIT, prozora im.
http://kotaku.com/5582435/dragon-age-ii ... er-shepard (http://kotaku.com/5582435/dragon-age-ii-pulls-a-commander-shepard)

"Dragon Age 2 thrusts players into the role of Hawke, a penniless refugee who rises to power to become the single most important character in the world of Dragon Age. Known to be a survivor of the Blight and the Champion of Kirkwall, the legend around Hawke's rise to power is shrouded in myth and rumor. Featuring an all-new story spanning 10 years, players will help tell that tale by making tough moral choices, gathering the deadliest of allies, amassing fame and fortune, and sealing their place in history. The way you play will write the story of how the world is changed forever."

Grim
08-07-2010, 22:01
Ne znam je ovo dobro ili loše, ali kladim se da će ovaj put naš lik imati potpuni voice acting.

Arbiter of Change
08-07-2010, 22:07
Što je kao ono jako bitno. :(

Rang€r
09-07-2010, 01:29
normalno da je

Arbiter of Change
09-07-2010, 07:18
Naravno da nije, to su samo razmaženi konzolaši htjeli jer su vidjeli da je ME imao VA glavnog lika i koji ne shvaćaju razmjer DA i ME serijala.
Ti nisi konzolaš, zar ne? :eyebrows:

W3DR4N
09-07-2010, 08:38
Nazadovanje tehnologije se tesko moze nazvati razmazenost.

Izgleda da su konzolasi daleko pametniji od PC gamera, jer traze kompletan proizvod, dok se na racunalima oprastaju i bugovi, i rusenja, i napola zavrsene igre.

Arbiter of Change
09-07-2010, 09:02
I ja bi tražio "kompletni proizvod" da su mi igre ~500kn.

baldrick_
09-07-2010, 09:23
to nije nedovršenost. ja u dao ne bih voleo da vidim va glavnog lika. zašto? zato što mi je teže da se uživim u tu ulogu, teže mi je da roleplayujem tog lika kog sam zamislio (a najčešće roleplayujem samog sebe) ako on ima neki unapred određeni glas. šta ako sam ja zamislio mog lika sa drugačijim glasom?

Horny Devil
09-07-2010, 09:35
Znaci, zamjenili su ionako oskudni izbor klasa i rasa za voiceover-e? Da mi je voiceover glavnog lika u DAO bitan, bio bih sretan, ali posto nije... :(

Maloki
09-07-2010, 09:49
to nije nedovršenost. ja u dao ne bih voleo da vidim va glavnog lika. zašto? zato što mi je teže da se uživim u tu ulogu, teže mi je da roleplayujem tog lika kog sam zamislio (a najčešće roleplayujem samog sebe) ako on ima neki unapred određeni glas. šta ako sam ja zamislio mog lika sa drugačijim glasom?
U jedinici si ionako pri izradi lika mogao birati glas kojim će povikivati tijekom borbe tako da nisi mogao puno maštati o glasu lika :P

@Horny Devil - mislim da su klase još uvjek tu samo što su maknuli rase.

Samo se nadam da od ovog nastavka neće napraviti akcijski naslov u trajanju od 20ak sati već da će bez obzira na promjene u vezi samoga lika igra zadržati gameplay i dugotrajnost jedinice.

baldrick_
09-07-2010, 16:07
tačno, ali u žaru borbe sam ga retko primećivao, i posle sam se nekako naviko, pa nisam uopšte.. što je dobro jer sam greškom izabrao neki rmpalijski glas, a igrao sam bad ass roguea. u suštini, nisam ja zamišljao glas, ali da ga je bio morao bi da doda neku crtu ličnosti mom liku, a ja sam hteo da to radim apsolutno sam

Znaci, zamjenili su ionako oskudni izbor klasa i rasa za voiceover-e? Da mi je voiceover glavnog lika u DAO bitan, bio bih sretan, ali posto nije... :(
realno, ako ti je priča bitna, to što nema izbora rasa je dobra stvar. lakše će napisati bolji i zanimljiviji background za tvog lika. vidi recimo torment - nema izbora rase, izgleda, itd. a igra je najbolja u story departmanu. zamisli da si mogao izabrati da nameless one bude patuljak, pa to bi bilo bedno. tako će biti i ovde, nadam se

Arbiter of Change
09-07-2010, 16:24
Što će biti pomalo komično kad se uzme u obzir da su Originsi i njihov utjecaj na igru bili reklamirani kao glavna stvar originala, a to je sad sve svedeno na samo jednog lika. Ne kažem da je loše ili dobro, samo komično i ironično lagano.

Horny Devil
09-07-2010, 16:28
realno, ako ti je priča bitna, to što nema izbora rasa je dobra stvar. lakše će napisati bolji i zanimljiviji background za tvog lika. vidi recimo torment - nema izbora rase, izgleda, itd. a igra je najbolja u story departmanu. zamisli da si mogao izabrati da nameless one bude patuljak, pa to bi bilo bedno. tako će biti i ovde, nadam se

Da, u Torment-u izbor ne bi imao smisla dok je naprimjer u BG serijalu imao. Tamo sam potrosio jako puno vremena kreirajuci najrazlicitije kombinacije rasa, klasa, alignment-a i cega sve ne. Odustajanje od rasa mi djeluje kao podilazenje ME publici. Ja bih radije imao ME serijal kao RPG lite s TPS mehanikom u borbi, a DA serijal blize Baldur-u, ali eto u Bioware-u ne misle tako.

Bilo kako bilo, vjerojatno ce se igrati, bez obzira sto se trenutno ne slazem s njihovom odlukom.

@Arby - Sad imam dojam da su taj origin ubacili samo da usute svi koji su spominjali slicnosti s Witcherom. Da, decki, imamo dark fantasy, srednjovjekovni izgled, elfove protiv ljudi, elitu koja se bori protiv cudovista te sex i nasilje koji nam daju 18+ oznaku, ali hej u Witcheru ne mozes birati lika s kojim ces igrati kao ni rasu, klasu ili rod. Stovise imas 6 razlicitih origina! Kojih nece biti u dvojci!

Neven <R>
09-07-2010, 17:14
Bit će smeće sa borbom ko ME1.

Maloki
09-07-2010, 18:05
Što će biti pomalo komično kad se uzme u obzir da su Originsi i njihov utjecaj na igru bili reklamirani kao glavna stvar originala, a to je sad sve svedeno na samo jednog lika. Ne kažem da je loše ili dobro, samo komično i ironično lagano.
Pa ustvari koliko me sjećanje služi točno je naglašeno bilo da će Originsi biti samo posebnost prvog dijela, a nastavci će svaki imati neku svoju posebnost.
Možda će posebnost nastavka biti upravo to što će radnja biti kroz 10 godina?

W3DR4N
09-07-2010, 19:33
Ne kužim šta vas čudi tih deset godina. Fable traje cijeli život, pa je smeće koje se završi za pet sati.

Aral
09-07-2010, 19:48
Fajt ko u ME? Ak bude lajkam, jedinica je bila tak na sličnom principu. Full VA glavnog lika? Lajkam. Plus, sve ovo kaj sam do sad vidio isto mi se sviđa, jedinica me nije ništa turbo impresionirala iako sam je prešo 2-3 puta, nek mijenjaju kaj žele, Bioware ima moje 100%-tno povjerenje.

Neven <R>
09-07-2010, 20:08
IMO VA kod glavnog lika samo ograničava igru, a ničemu ne pridonosi. Za pucačine i akcijske igre je OK, ali u čistokrvnom RPG-u kakav je DA barem pretendirao biti, VA-u ne bi smjelo biti mjesta. Fajt u ME1 (dvojku nisam igrao) je nešto najgore ikada, čini igru neigrivom i duboko se nadam da ćemo moći kontrolirati likove u partyju.

Deadwalker
09-07-2010, 21:03
Mass Effect je daleko vise pucacina, nego rpg. I ne moze se uopce usporedivat s Dragon Age-om. A ako ce dvojka mijenjati koncepte, biti ce to vise radi samog storytellinga te sumnjam da ce se sam koncept igranja korjenito promjenit.

Aral
09-07-2010, 21:08
Da, pretpostavljam da će gameplay ostat isti, sa nekakavim manjim poboljšanjima i tweakovima. VA samog lika ne bi trebao ograničavat igru, ako su developeri napravili tekst koji na kraju sami biramo kao odgovor, onda jedan VA može biti samo dodatni bonus. U današnja vremena bi ga skoro svaka igra trebala imat, jer je zvuk jednako važan kao i grafike te naravno gameplay.

Arbiter of Change
09-07-2010, 23:08
Five Facts About Hawke In Dragon Age II (http://gameinformer.com/b/news/archive/2010/07/09/five-facts-about-hawke-in-dragon-age-ii.aspx)

1. Hawke will be a voiced character.
Unlike Dragon Age: Origins, the player&#39;s character in Dragon Age II will be fully voiced. This opens the door for a more cinematic approach to dialogue and creates an identity for the character outside of the text you see on-screen. It also eliminates those awkward scenarios where you feel like your character should be reacting, but instead just stares blankly without so much as a grunt.

2. Hawke is human.
Yes, that means that you won&#39;t be able to select Hawke&#39;s race. However, just because that one aspect of Hawke&#39;s backstory is set doesn&#39;t mean BioWare is eliminating character creation. You can still choose your class and customize your appearance. When we visited BioWare&#39;s studio, we only saw (and heard) the male Hawke in action, but the team promises that players can select either gender for the character.

3. Hawke didn&#39;t just survive the blight...he escaped it.
As the Grey Warden from Dragon Age: Origins was fighting darkspawn, Hawke was living in Lothering. Fans will remember that the small village was raided and destroyed (an event that occurred off-screen in Origins), and Hawke was one of the survivors. However, rather than stay and fight the darkspawn menace, Hawke flees Ferelden and heads north.

4. Hawke is the Champion of Kirkwall.
Kirkwall is a major population center in the Free Marches, a collection of city-states north of Ferelden. This means that at least some of the action in Dragon Age II will be set in Kirkwall itself, though Hawke will also spend time in other areas of the Free Marches. What exactly Hawke does to earn the honorary title of Champion, however, is up to you.

5. Hawke drives the story.
Dragon Age II is not about killing an ancient evil or about quelling another blight; Hawke is the driving force behind the narrative. Over the course of the game&#39;s 10-year timeline, players&#39; actions and choices will determine Hawke&#39;s history, relationships, and regrets...all in service to answering the larger question: Who is the Champion of Kirkwall?

W3DR4N
09-07-2010, 23:12
I ja bi tražio "kompletni proizvod" da su mi igre ~500kn.

Naravno, 400 kuna je skroz prihvatljivo za pola igre.

Nego, vi kužite da oni pričaju o konzolaškoj verziji igre, koja je i u prvom nastavku imala akcijski orijentiranu borbu potpuno različitu onoj na PC-u?

Rang€r
09-07-2010, 23:16
Naravno da nije, to su samo razmaženi konzolaši htjeli jer su vidjeli da je ME imao VA glavnog lika i koji ne shvaćaju razmjer DA i ME serijala.
Ti nisi konzolaš, zar ne? :eyebrows:

bmk ko ga je tražio nije ni bitno, jedan witcher ima VA za main charactera i to je neš najbolje što sam vidio(čuo) u gamingu, u DA:O mi nema gore kad je onak cinematic i očekuje se da main lik kaže neki qrc i on sam onak tupo gleda... totalno ubija atmosferu

baldrick_
09-07-2010, 23:20
molim? borba je bila isto ko na pc-u, s tim što nisi imao izometrijsku kameru

sad, meni su na umu nekoliko pitanja. kad počinje dvojka, tj. da li se nastavlja tačno kad je završen origins (iliti awakening, svejedno) ili nešto kasnije. sledeće, mike hawke neće početi igru kao champion of kirkwall, nego će se to desiti na kraju, igračevom zaslugom? dakle, on je pobegao od blighta, da li to znači da će početi igru sa kajanjem.. i malo je glupo da jedna kukavica postaje šampion. sem toga, da li to znači da će se igra odigravati u fereldenu? ja sam se nadao orleju

Rang€r
09-07-2010, 23:34
ja se nadam da če bit više nacija, možda čak i guilde kojima možemo joinat u stilu TESa, ak dobro to ukomponiraju ima materijala, crowsi, wardeni... btw, jedna dobra stvar u vezi DA2 je to što nečemo moč igrat magea :)))))))))

Maloki
09-07-2010, 23:37
Od kud ti da nećemo moć igrati Magea?

Arbiter of Change
10-07-2010, 12:24
Info iz Game informera.
http://social.bioware.com/forum/1/topic ... /4#3074424 (http://social.bioware.com/forum/1/topic/141/index/3054393/4#3074424)

1) We will be able to import our DA games into DA2.

2) We will see Flemeth at some point.

3) Pissing off party members won&#39;t always be a bad thing. "They won&#39;t necessarily leave. They may still join you, but they&#39;re going to try to show you up, and that may influence battle in a different way."

4) We&#39;re getting the ME2 conversation wheel, but this time instead of having some dialogue be a particular color the center of the wheel will show a symbol to show what kind of reply it is. (The article uses the examples of them being something like aggressive or sarcastic)

5) The way the story unfolds will be very different compared to the past Bioware games. "Dragon Age II has a framed narrative structure, which means that the exploits of Hawke occured in the past, but are being retold in the present." "Narrators with unique insights into the events in question tell the tale of his past adventures."

6) We may get to see some of the DA events at the start from a different perspective. "Dragon Age II begins as the events of Origins are still taking place, so you may see some familiar events from a different angle."

7) Because of the game spanning a decade, we get to see the consequences of our actions sooner, rather than in a little text at the end of the game.

8.) The PC version&#39;s combat system remains mostly the same. "The PC version implements the same strategic approach afforded by a mouse-and-keyboard control scheme." "Rather than try to mimic the PC experience on consoles, Dragon Age II has a battle system more tailored to the strengths of the PS3 and 360."

....

All it really said was that the PC version will have the same ability to "examine the battlefield closely, make decisions from a top-down view, and direct your party like a general." They say they got to play the Xbox 360 version and they can "confirm that it is faster, more responsive, and more fluid than before. As soon as you press a button, something happens. As a warrior, Hawke threw down special strikes and used a new dash move to slash through darkspawn with ease. It isn&#39;t on the Dynasty Warriors side of the spectrum, but with obvious improvements to the targeting system and animations, playing Dragon Age II with a controller finally feels natural."

Grim
10-07-2010, 13:42
Ne sviđaju mi se neke promjene, većinom one koje su vezane da približe Dragon Age Mass Effectu. Ali vidjeti ćemo.

Rang€r
10-07-2010, 14:04
Od kud ti da nećemo moć igrati Magea?

od logike?

po loreu, nemože svako bit mage, a ja sumnjam da bi on živio u lotheringu da ima neke magične naznake

Durin
10-07-2010, 15:01
Naravno da će biti mageova, i logično, pošto bi izbacivanje klasa samo ubilo popularnost.

Maloki
10-07-2010, 18:29
od logike?

po loreu, nemože svako bit mage, a ja sumnjam da bi on živio u lotheringu da ima neke magične naznake

Jebena ti je logika.

sickpetey
10-07-2010, 21:11
Ako bude vise questova,armora i oruzja (mage kape su mi bile grozne),nove klase,vise izbora i ako ponovo budemo imali dosta companiona (s kima mozemo biti u vezi itd) onda cu definitivno igrati,u awakeningu su shebali companione..bilo ih je lako zadovoljiti sto je bilo grozno :( ...oh yeah bilo bi super da stave ponovo vise zavrsetka...mmmm jedva cekam da dodje ak bude bolji od prvog nastavka joooj :D ..i kaj to da nema magea wtf?

Rang€r
11-07-2010, 00:40
od logike?

po loreu, nemože svako bit mage, a ja sumnjam da bi on živio u lotheringu da ima neke magične naznake

Jebena ti je logika.

ummm da, random seljak če bit mage, da zaboravio sam

Maloki
11-07-2010, 02:10
Po loreu samo dwarfovi ne mogu biti mageovi a svi ostali mogu.
Ti svi ostali koji zbilja jesu mageovi bi trebali živjeti u Circle of Magi no to nije uvjek slučaj te su stoga oni Apostatei.
Također, zašto ne bi random seljak bio mage? Nigdje nisam vidio da piše kako su mageovi samo plemići.

Drugi puta razmisli prije nego što počneš pametovati.

Aral
11-07-2010, 06:55
Ak random seljak može bit političar, ne vidim zašto random seljak ne bi bio mage.

sickpetey
11-07-2010, 12:10
Ono random seljak je bio jedan od najvecih ratnika :D ,Loghain

Rang€r
11-07-2010, 14:20
Ono random seljak je bio jedan od najvecih ratnika :D ,Loghain

to je klišej

Po loreu samo dwarfovi ne mogu biti mageovi a svi ostali mogu.
Ti svi ostali koji zbilja jesu mageovi bi trebali živjeti u Circle of Magi no to nije uvjek slučaj te su stoga oni Apostatei.
Također, zašto ne bi random seljak bio mage? Nigdje nisam vidio da piše kako su mageovi samo plemići.

Drugi puta razmisli prije nego što počneš pametovati.

da zaboravio sam da ne treba imat onaj neki magični talent, koji bi se btw skužio još dok je hawke bio/bila djete i usput on tek tako može bacat fireballove, jer zato ipak netreba nikakvo znanje, pitam se samo zašto neki magovi 20 godina uče u onom toweru, pa čak ni onda nebudu spremni za harrowing, koji je btw smeće od testa

GeraltofSmeg
11-07-2010, 14:51
Mozda je ultramoćan mag od rane dobi koji magiju koristi intuitivno, a nije u circleu jerbo ga starci cuvaju od istog zbog negativne reputacije.

Arbiter of Change
11-07-2010, 15:24
Ili plot convenience.

Rang€r
11-07-2010, 18:56
ja se kladim da če smislit neku klišejnu priču, da ga je kao lupio grom il neki kurac i onda ima magične sposobnosti il tak neki qrc

sickpetey
11-07-2010, 19:00
Nije li Morrigan bila random curica koju je Flemeth nasla i poducila magiji..mozda je i tog seljana netko poducio magiji..i bas me zanima ocemo vidjeti Morrigan i njenog sina/kcer...wait a sec,neee Morrigan ne bi bila u selu

Deadwalker
11-07-2010, 19:02
KORISTITE SPOILER TAGOVE.

Neven <R>
12-07-2010, 09:56
4) We're getting the ME2 conversation wheel, but this time instead of having some dialogue be a particular color the center of the wheel will show a symbol to show what kind of reply it is. (The article uses the examples of them being something like aggressive or sarcastic)
Da, jer su igrači retardirani pa im mora biti bojama označena kakav je odgovor.

Deadwalker
12-07-2010, 10:07
A to je doslovno preuzeto s Mass Effecta.

Arbiter of Change
12-07-2010, 12:04
Meni samo nije jasno zašto taj prijelaz na conversation wheel, osim očitog da se podilazi gljivama na gamepadu.

Feanor
12-07-2010, 12:41
Cek, a za Mass Effect ste baš hvalili taj sistem, sad odjednom za DA ne odgovara? Meni je ekšuli svejedno kako ce izgledat opcija ponuđivanja odgovora, to mi je zadnje na listi stvari koje mora imat dobra igra. Hmmm sad, kvaliteta razgovora, e to je već nešto drugo.

Maloki
12-07-2010, 12:56
Cek, a za Mass Effect ste baš hvalili taj sistem, sad odjednom za DA ne odgovara? Meni je ekšuli svejedno kako ce izgledat opcija ponuđivanja odgovora, to mi je zadnje na listi stvari koje mora imat dobra igra. Hmmm sad, kvaliteta razgovora, e to je već nešto drugo.
This.
I nadam se da će imati više izbora u dijalogu od Mass Effecta.

Feanor
12-07-2010, 12:59
Cek, a za Mass Effect ste baš hvalili taj sistem, sad odjednom za DA ne odgovara? Meni je ekšuli svejedno kako ce izgledat opcija ponuđivanja odgovora, to mi je zadnje na listi stvari koje mora imat dobra igra. Hmmm sad, kvaliteta razgovora, e to je već nešto drugo.
This.
I nadam se da će imati više izbora u dijalogu od Mass Effecta.

Narafski, mislim Mass Effect ''teče'' fluidno kao film baš zbog ne previše opcija ponuđenih tokom razgovora, u DA-u 2 očekujem totalno suprotno....

Horny Devil
12-07-2010, 13:05
Cek, a za Mass Effect ste baš hvalili taj sistem, sad odjednom za DA ne odgovara?

If it ain't broke, don't fix it. Dobre razloge za promjenu ne vidim. Bolje im je da se pozabave tehnickim problemima svojih igara umjesto sto trose vrijeme na preuredivanje UI-a.

Neven <R>
12-07-2010, 13:23
Cek, a za Mass Effect ste baš hvalili taj sistem, sad odjednom za DA ne odgovara?
Meni je i u ME taj sistem bio preloš i ne vidim zašto ga je itko hvalio jer nema ničega inovativnog niti korisnog u tom sustavu. Onak stisni gore za dobar odgovor, stisni dolje za "zločest", stvarno ne znam tko je to hvalio ali rofl na to.

Uopće je poanta u DA sustavu bila u tome da nisi siguran 100% kako će tvoj odgovor odjeknuti, i to bi trebala biti poanta razgovora u svakom dobrom RPG-u a ne da ti ko retaju bude ponuđen SARKASTIČAN ODGOVOR, nismo amd freak pa da ne razumijemo sarkazam. Od iste boljke je patio i sustav u F3 gdje je INTELLIGENCE bio neki preočit odgovor.

Arbiter of Change
12-07-2010, 13:39
Cek, a za Mass Effect ste baš hvalili taj sistem, sad odjednom za DA ne odgovara? Meni je ekšuli svejedno kako ce izgledat opcija ponuđivanja odgovora, to mi je zadnje na listi stvari koje mora imat dobra igra. Hmmm sad, kvaliteta razgovora, e to je već nešto drugo.
Tebi je naravno jasno da ME i DA nisu isti tip igre? :)
Ono, razgovori i sistem oko toga su najbitnija stvar kod pravog RPG-a.

Deadwalker
12-07-2010, 13:46
Dragon Age i Mass Effect, vec sam rekao prije, nisu za usporedbu. ME je daleko vise akcijska igra nego li RPG. Kada je DA u pitanju, daleko sam vise da ostane tip razgovora viden u Originsima.

Aral
12-07-2010, 17:51
Pitam se od kud developerima ideje za take promjene, jel je to feedback od communitya ili nešto treće...? Nije da imam nekaj protiv promjena koje bi trebale bit implementirane u dvicu al ipak, ako funkcionira nemoj mijenjat. Možda je razlog tome da bi igra bila slična jedinici a onda bi svi valjda bitchali zbog toga.

W3DR4N
12-07-2010, 17:58
Ne, nego je Mass Effect 2 bio komercijalno znatno uspješniji od Dragon Agea. Što se mene tiče, Mass Effect 2 je pun pogodak, dok je Dragon Age samo dobar.
Dragon Age bi promjenama trebao naginjati Mass Effectu i to bi bio jedini logičan potez.

Deadwalker
12-07-2010, 18:00
Ja sam generalno za staro, al ono, poznavajuci Bioware, suuumnjam da ce to lose ispast. Ljudi su se bunili kada su odlucili izbaciti neke rpg elemente iz ME-a za potrebe dvice, pa je na kraju ispalo daleko bolje nego u originalu. Ne znam, jos nisu slozili losu igru pa sam misljenja da se necu ni ovaj puta razocarat. :)

Aral
12-07-2010, 18:02
Ma da, za to se i ja držim. ME2 mi je bio odličan al zato kaj više volim sf, DA mi je bio jako dobar tak da ono, valjda Bioware zna kaj radi :)

Arbiter of Change
13-07-2010, 07:55
Veće slike. Nadam se da su nekakav early build jer ne izgleda pretjerano impresivno.

http://img717.imageshack.us/img717/3362/da2firstscreens02.th.jpg (http://img717.imageshack.us/i/da2firstscreens02.jpg/)http://img210.imageshack.us/img210/3117/da2firstscreens01.th.jpg (http://img210.imageshack.us/i/da2firstscreens01.jpg/)

Neven <R>
13-07-2010, 08:05
Ne, nego je Mass Effect 2 bio komercijalno znatno uspješniji od PES-a. Što se mene tiče, Mass Effect 2 je pun pogodak, dok je PES samo dobar.
PES bi promjenama trebao naginjati Mass Effectu i to bi bio jedini logičan potez.
Fixed.

baldrick_
17-07-2010, 02:07
ja se nadam da če bit više nacija
neće


Dragon Age bi promjenama trebao naginjati Mass Effectu i to bi bio jedini logičan potez.
logičan da ako želiš da zaradiš što više (jedini logičan ne; najlogičniji možda), ako želiš da napraviš što bolji old school rpg, onda to nije logičan potez


Ono, razgovori i sistem oko toga su najbitnija stvar kod pravog RPG-a.
razgovori da, ali da li ćeš prvo pročitati ponuđenu rečenicu, sam shvatiti da je sarkastična, ili ćeš odabrati opciju za sarkastičan odgovor.. i nema neke razlike

Nije li Morrigan bila random curica koju je Flemeth nasla i poducila magiji..mozda je i tog seljana netko poducio magiji..i bas me zanima ocemo vidjeti Morrigan i njenog sina/kcer...wait a sec,neee Morrigan ne bi bila u selu
nije, morrigan je ćerka na flemeth.. ima magiju u genima. morrigan je kao omladinka često svraćala u lothering, a kasnije i sa wardenom glavnim likom, pa ćemo je verovatno videti jer se dvojka odigrava (neko vreme) paralelno sa originsom.. tj. igra će početi u lotheringu u doba kad je družina iz originsa (sa sve morrigan) tu prolazila

ja se kladim da če smislit neku klišejnu priču, da ga je kao lupio grom il neki prozor i onda ima magične sposobnosti il tak neki qrc
a zašto bi to radili? magovi ne moraju da otkriju svoje magične sposobnosti u mladosti.. neki seljak iz lotheringa je prosto mogao imati magičnu obdarenost, a ne otići u kulu magova. zašto, mogu ti smisliti milion razloga. nemoj da si zatucan i toliko nemaštovit

Arbiter of Change
17-07-2010, 07:37
Nekoliko novih screenova... i dalje nisam posebno impresioniran.

http://i.imagehost.org/t/0294/256ffdh.jpg (http://i.imagehost.org/view/0294/256ffdh)Shttp://i.imagehost.org/t/0020/2uq2736.jpg (http://i.imagehost.org/view/0020/2uq2736)Shttp://i.imagehost.org/t/0418/2w66ihx.jpg (http://i.imagehost.org/view/0418/2w66ihx)Shttp://i.imagehost.org/t/0818/2zq9dw3.jpg (http://i.imagehost.org/view/0818/2zq9dw3)

Grim
17-07-2010, 08:45
Ne sviđa mi se novi grafički stil, izgleda ružnije. :(

W3DR4N
17-07-2010, 09:00
Izgleda isto. I prvi DA je imao ispodprosječnu grafiku i izuzetno lošu animaciju, pa nije neobično da slijede trend kad su ga kupci popušili.

Grim
17-07-2010, 09:35
Prvi screenshoti iz DA:O su izgledali relativno dobro, te je grafika u DA:O ispala vrlo solidna.
Prvi screenshoti iz DA 2 izgledaju nikakvo, te grafika po meni baca na lošije. I zbog nekog razloga sve je nekako presvijetlo.

Deadwalker
17-07-2010, 10:43
Sudite vec igru na temelju 2-3 screena iz vjerojatno pre-alpha verzije igre. I dalje sam misljenja da Bioware jako tesko moze sjebati stvar. Ja se ne sjecam da su oni napravili losu igru.

Maloki
17-07-2010, 11:00
nije, morrigan je ćerka na flemeth.. ima magiju u genima. morrigan je kao omladinka često svraćala u lothering, a kasnije i sa wardenom glavnim likom, pa ćemo je verovatno videti jer se dvojka odigrava (neko vreme) paralelno sa originsom.. tj. igra će početi u lotheringu u doba kad je družina iz originsa (sa sve morrigan) tu prolazila

Ne, Morrigan nije bila Flemethina biološka kći i bila je jedna od mnogih njenih "kćeri".

@grafika - izgleda skoro pa isto kao DAO.
Nadam se da će se promjeniti pošto su najavljivali kako će DA2 imati "genijalnu grafiku".

Praetorian
17-07-2010, 13:50
Grafika stvarno izgleda loše, valjda će biti na razini jedinice.
ALi zaboli me za grafiku, nek likovi, priča i atmosfera budu dobri i biće igra dobra.

baldrick_
17-07-2010, 13:59
nije, morrigan je ćerka na flemeth.. ima magiju u genima. morrigan je kao omladinka često svraćala u lothering, a kasnije i sa wardenom glavnim likom, pa ćemo je verovatno videti jer se dvojka odigrava (neko vreme) paralelno sa originsom.. tj. igra će početi u lotheringu u doba kad je družina iz originsa (sa sve morrigan) tu prolazila

Ne, Morrigan nije bila Flemethina biološka kći i bila je jedna od mnogih njenih "kćeri".

if you say so, igrao odavno, pa sam zaboravio detalje

Aral
23-07-2010, 07:57
SDCC 10: Dragon Age 2 Combat Preview (http://xbox360.ign.com/articles/110/1108057p1.html)

Maloki
23-07-2010, 08:13
Drugim riječima, pojednostavljeno do bola.

Arbiter of Change
23-07-2010, 08:36
Isse, od toga da su razgovori najbitniji dio igre do ovoga. :(


We also got to see the new conversation system. Dialogue has been simplified so that you only have up to three choices. Each choice is represented by an icon that indicates whether or it's a "good," "nasty," or "badass" choice. Good choices are represented by an olive branch, nasty by a Greek comedy mask, and badass by a red fist. This is an easy way to gauge what response your dialogue choices will produce.

http://img5.imageshack.us/img5/4700/screenshotda20435862.th.jpg (http://img5.imageshack.us/i/screenshotda20435862.jpg/)

ScorpiuS
23-07-2010, 09:44
Tko je ono rekao da će ići na hardcore publiku?
Meni je teško povjerovati da će ovo biti hardcore igra, ako dizajneri smatraju da trebaju označit takve stvari igračima, ko da imaju mozak komarca.

Bara
23-07-2010, 09:49
Ma ja sam od Biowarea odustao sa pojednostavljivanjem Mass Effecta 2, a sada još i ovo, bezveze...

Kostolomac
23-07-2010, 10:09
Što se grafike tiče, samo da poboljšaju texture i ja zadovoljan.
Pojednostavljenje borbe mi toliko ni ne smeta u odnosu na pojednostavljenje razgovora. To im stvarno ne treba.
Krivim konzolaše za sve! :(

Xero
23-07-2010, 10:28
Da ne moram ja pisat:
Sudite vec igru na temelju 2-3 screena iz vjerojatno pre-alpha verzije igre. I dalje sam misljenja da Bioware jako tesko moze sjebati stvar. Ja se ne sjecam da su oni napravili losu igru.SJa vjerujem Biowareu i nadam se da nas neće sjebat pa šta bude nek bude.

Aral
23-07-2010, 10:35
Isse, od toga da su razgovori najbitniji dio igre do ovoga. :(


We also got to see the new conversation system. Dialogue has been simplified so that you only have up to three choices. Each choice is represented by an icon that indicates whether or it's a "good," "nasty," or "badass" choice. Good choices are represented by an olive branch, nasty by a Greek comedy mask, and badass by a red fist. This is an easy way to gauge what response your dialogue choices will produce.

http://img5.imageshack.us/img5/4700/screenshotda20435862.th.jpg (http://img5.imageshack.us/i/screenshotda20435862.jpg/)
Pa sad, jel pisao kakav tekst ili samo dal je dobar il loš odabir tak je svejedno. U ME2 si odabrao nešto i onda je tip bljezgario dva sata. U DA si mogao pročitat i kliknut kaj će reć i onda dobit odgovor od npc-a. Ovdje se furaju na forum ME-a, što mi, po mom osobnom mišljenju, nije nimalo loše. Al činjenica je da će igra bit pojednostavljena valjda u nekim stvarima što nemora značit lošu stvar; možda se predomisle u vezi PC verzije ak se community bude bunio. Ako ne, to je samo pokazatelj da ili ljudima nije stalo ili se slažu s promjenama.

Ja sam trenutno na middle groundu, neću niš sudit dok ne zaigram, kad god da to bilo :)

Deadwalker
23-07-2010, 11:13
Krivim konzolaše za sve! :(

Nije mi jasno zasto se krivi konzolase za sve? Ono, DA Origins je imao iste razgovore i na PC-u i na konzolama i nitko se nije nist bunio. To sto Bioware mijenja koncept nema veze s konzolama, nego iskljucivo s time da oni smatraju kako ce ovaj sustav blizak ME-u bolje se uklupiti u novi nastavak. Pa nisu ljudi koji igraju konzole s manjim kvocijentom inteligencije. :roll:
Dok je ME2 uveo gameplay slicniji pucacini nego rpg-u, prije izlaska igre se ogromna hrpa ljudi takoder bunila. A kad su isprobali igru, gle cuda, super je.
Misljenja sam da ce DA2 nadmasiti original. U svakom pogledu. Preprerano je da se sudi igri. Vidjeli ste svega par screenova i natpise developera.

Grim
23-07-2010, 11:27
The combat in Dragon Age Origins was very tactical, allowing you to issue orders to the folks in your party. For the sequel, BioWare is aiming to keep that tactical aspectSbut also make it more action packed, if players wish it to be.

Bioware, šta mi to radiš. :(

Ovo mi se nikako ne sviđa te bi moglo uništiti igru, sve su u igri pojednostavili, od borbe do dijaloga, ne sviđa mi se kako za sada izgleda. Znam da je ovo ipak Bioware i da oni nikada ne zajebu, ali za sve ima prvi put. Iskrenom, nadam se da će ovo pojednostavljenje biti samo za konzole, i da se za PC sve to drukčije razvija.

@Deadwalker:
Mass Effect je sličio više TPS-u nego RPG-u, tako da su još smanjili količinu RPG elemenata da približe igru TPS-u, i to je bila dobitna kombinacija. Ali Dragon Age je čistokrvni RPG, eh sada, njega pojednostaviti i nastojati približiti Mass Effectu koji je totalno drukčija igra, je potpuno druga stvar. I nekako sumnjam da će to ispasti dobro. Ne znam za vas, ali ja želim čistokrvni RPG, ništa drugo.

Arbiter of Change
23-07-2010, 11:28
Nije mi jasno zasto se krivi konzolase za sve?
Gle, ajde si nemojmo vrijeđati međusobno inteligenciju PR bullshitom. :)

Kostolomac
23-07-2010, 11:53
@Deadwalker, slažem se sa Grimom, DA je krenuo kao wannabe-oldschool RPG, zašto to mijenjati? (Vjerojatno zbog povišenja prodaje :roll: )
Što se ME-a tiče, jedinica je počela kao TPS/RPG hibrid, dvojka je to još usavršila. Malo mi je bezveze da ME i DA budu na istu shemu.
Što se tiče komentara o konzolašima, gdje sam ja napisao da su manje inteligentni? Jednostavno su IMHO više casual od PC igrača, i naviknuti na pojednostavljivanje.
Ali ajde, barem se sa zadnje dvije rečenice slažem :)

@Arby, right on :)

Aral
23-07-2010, 13:05
The combat in Dragon Age Origins was very tactical, allowing you to issue orders to the folks in your party. For the sequel, BioWare is aiming to keep that tactical aspectSbut also make it more action packed, if players wish it to be.

Bioware, šta mi to radiš. :(

Zaboravio si ovaj dio ^^ Znači, manje više sve po starom. Uostalom, kaj ste očekivali isti sistem ko u jedinici? Malo sutra. I nemojte pljuvat po igri, to je Bioware, helou.

Kostolomac
23-07-2010, 13:07
Ma ne pljujemo, samo malo bičamo. Vruće je :D

Deadwalker
23-07-2010, 13:27
Mass Effect je sličio više TPS-u nego RPG-u, tako da su još smanjili količinu RPG elemenata da približe igru TPS-u, i to je bila dobitna kombinacija. Ali Dragon Age je čistokrvni RPG, eh sada, njega pojednostaviti i nastojati približiti Mass Effectu koji je totalno drukčija igra, je potpuno druga stvar. I nekako sumnjam da će to ispasti dobro. Ne znam za vas, ali ja želim čistokrvni RPG, ništa drugo.

Kako ne kuzite? :(
Dragon Age je sada brend. Posto danas nekakav kostur dobre zarade čini konzolaško tržište, igra će se malo više usmjeriti na akciju, a na konzolama takve igre bolje prolaze. Mass Effect 2 je najbolji primjer toga. Pojednostavili su igru izbacujuci neke rpg elemente što se pokazalo kao puni pogodak. S druge strane, Dragon Age je čistokrvni RPG, ali se ove preinake rade kako bi se igra lakše igrala na konzolama(jer meni je recimo Originse nezamislivo igrati bez pticje perspektive - sto na konzolama naravno ne postoji). Jebi ga, danas smjer razvoja diktira bolja zarada, ništa više. Doduse, ne mora to biti loše. Bioware je više puta naglasio kako jako paze na kvalitetu svojih igara te im je PC od pocetka primarna platforma. Sumnjam da cemo glede kvalitete biti nešto zakinuti. Igra će se igrati na drugačiji način, a Bioware želi ovakvim pristupom još pojačati dojam(dozivljaj zapravo) storytellinga. Sa tim pogledom se neće naravno svi složiti, kao što je ovdje i vidljivo.
I zasto bi jednostavnije moralo biti nuzno losije? :/
Jebi ga, vremena se mjenjaju i ocito nema vise mjesta na trzistu za punokrvne old skul rpg-eve. Ako zelite veliku zaradu naravno.

Horny Devil
23-07-2010, 13:32
The combat in Dragon Age Origins was very tactical, allowing you to issue orders to the folks in your party. For the sequel, BioWare is aiming to keep that tactical aspectSbut also make it more action packed, if players wish it to be.

Bioware, šta mi to radiš. :(

Zaboravio si ovaj dio ^^ Znači, manje više sve po starom. Uostalom, kaj ste očekivali isti sistem ko u jedinici? Malo sutra. I nemojte pljuvat po igri, to je Bioware, helou.

Ako ovaj podebljani dio znaci da ce postojati dva sustava borbe - stari takticki i novi akcijski, onda super. Iako sumnjam u to. I da, ocekivao sam u dvojci slicni sustav borbe kao u DAO uz dodatak veceg broja spellova, oruzja, armora, borbenih stilova, klasa... Umjesto toga ide se u povladivanje fanovima Biowareove druge jake fransize koji jadni nisu mogli zaigrati DAO jer nije imao dialog wheel. ME je jedna igra, DAO druga i obje su jako dobre u svom (pod)zanru, ali ne vidim zasto ih treba miksati.

@Deadwalker - Razumijem njihove razloge, ali koliko milijuncica vise Biowareu treba? Nemam nekakve podatke, ali ozbiljno sumnjam da je DAO bio slabo prodavan.

Deadwalker
23-07-2010, 13:34
Nije stvar u Bioware-u, nego u njihovom sefu EA-u. Oni traze vise milijuna :)

Aral
23-07-2010, 13:35
Ak žele više love to znači da se igra bolje prodaje, a to bi trebalo automatski značit da je igra dobra. Valjda. Ako se par desetaka tisuća PC gamera buni zbog toga, EA im sigurno poručuje - skru ju :)

Maloki
23-07-2010, 13:50
Nije mi jasno zasto se krivi konzolase za sve?

Dragon Age je sada brend. Posto danas nekakav kostur dobre zarade čini konzolaško tržište, igra će se malo više usmjeriti na akciju, a na konzolama takve igre bolje prolaze.

:)

Ja sam se oko dijaloga, kad su najavili ovo sa ikonicom za ton, duboko u sebi nadao da ćemo pri razgovoru birati dvije opcije - što će se reći i kakav će biti ton.
E to bi rulalo.

Horny Devil
23-07-2010, 13:53
@Deadwalker - Eh, da vidis, ovo sam kompletno smetnuo s uma. Znaci do novih ideja se doslo ovako - EA boss zove ljude u Biowareu i kaze: "E imate dobru igru, ali mi u upravi vidimo da ima mjesta za poboljsanja. Izbacite dosadnu taktiku koju ionako nitko ne kuzi i ubacite vise akcije u stilu Fablea. Trebat ce vam i dialog wheel, a kako bi moj petogodisnji sin mogao igrati ubacite emotikone koje definiraju raspozenje recenog. I obvezno mora biti voiceover glavnog lika, pa makar morali izbaciti biranje rasa i srezati trajanje igre. Mislim, ionako nikad nisu postojale igre bez voiceovera glavnog lika, zar ne?" I bi tako...

@Aral - I MW2 se dobro prodao. Nazalost ga to ne cini dobrom igrom. A EA ionako vec dulje vrijeme porucuje "skru ju" gamerima silujuci razne fransize za dolar vise. Mogli su ovu za promjenu ostaviti na miru.

Sickmanno1
23-07-2010, 13:55
Brijem da dizete prasinu bezveze :D

U svakom slucaju, barem se nadam :(

Babitz
23-07-2010, 13:56
Ovo me nekak podsjeća na deus ex 2 i silno poglupljivanje i pojednostavljivanje igre za konzolašku publiku.

Dragon Age 2: Electric Boogaloo

Oh, well.

Deadwalker
23-07-2010, 16:48
@Maloki
:)
Mislio sam na drugaciji kontekst, i to sam obrazlozio, al dobro, nevermind :)
Uglavnom, dobro kaze Sickmanno. Puno prasine oko nicega :D

baldrick_
23-07-2010, 17:27
S druge strane, Dragon Age je čistokrvni RPG, ali se ove preinake rade kako bi se igra lakše igrala na konzolama(jer meni je recimo Originse nezamislivo igrati bez pticje perspektive - sto na konzolama naravno ne postoji).

Bioware želi ovakvim pristupom još pojačati dojam(dozivljaj zapravo) storytellinga.
odluči se već jednom

Deadwalker
23-07-2010, 17:35
:(
Izvlacis mi recenice iz konteksta. U ovoj prvoj sam apelirao kako bi mi bilo tesko igrati Originse na konzoli bez pticje perspektive. Nesto sto je samo dostupno na PC-u. Dalje sam rekao kako se u nastavku radi na drugaciji pristup tj. da se igri uvodi više akcijskih elemenata, u svrhu boljeg storytellinga. Iako sam vise za ovaj sadasnji sustav(konverzacija), necu se zasigurno buniti protiv ovog novog koji ce sigurno biti jako kvalitetno odraden.

baldrick_
23-07-2010, 17:41
prvo si rekao da preinake vrše da bi konzolašima bilo lakše, a onda da se vrše u svrhu boljeg storytellinga. zato ti kažem da se odlučiš već jednom

Deadwalker
23-07-2010, 17:43
Zasto bi se odlucio? Kad vrijede obe konstatacije...

baldrick_
23-07-2010, 17:50
promena borbenog sistema da bi konzolašima bilo lakše neće kao posledicu imati bolji storytelling. a promena dijaloškog sistema se ne radi zbog konzolaša

Deadwalker
23-07-2010, 17:53
promena borbenog sistema da bi konzolašima bilo lakše neće kao posledicu imati bolji storytelling.

Ne znam kako si dosao do tog zakljucka. Nisam rekao da jedno povlaci drugo, nego da ce raditi i jedno i drugo, bez neke direktne veze, a opet u cilju stvaranje veceg "akcijskog elementa", sto ove dvije odvojene promjene rezultiraju.

senad_986
23-07-2010, 23:48
Volim old school RPG-ove, ali jos vise volim filmsku prezentaciju i da je igra story-driven i uvjeren sam da ljudi iz Bioware-a znaju sta rade i da ce nam donijeti jos jednu vrhunsku igru!
Uostalom, kad je to Bioware podbacio!?

baldrick_
24-07-2010, 01:27
ja najviše volim da se pravi i jedno i drugo


promena borbenog sistema da bi konzolašima bilo lakše neće kao posledicu imati bolji storytelling.

Ne znam kako si dosao do tog zakljucka. Nisam rekao da jedno povlaci drugo, nego da ce raditi i jedno i drugo, bez neke direktne veze, a opet u cilju stvaranje veceg "akcijskog elementa", sto ove dvije odvojene promjene rezultiraju.
ok, nazreo sam neki odgovor koji bi potvrdio da sam u pravu, ali ne mogu da ga iskristališem (barem sada, možda ću moći sutra kad budem odmoran), a i ne mogu baš da pohvatam šta je ko od nas mislio, niti značenje svih ovih poruka, pa ću ti sad priznati da si u pravu

Aral
24-07-2010, 11:13
Tko kaže i gdje striktno piše da se igra "pojednostavljuje" zbog konzola? Pih. Kao da je bitno, odma u startu se kritizira nešto za kaj nemamo blage veze kak će ispast.

Arbiter of Change
24-07-2010, 17:25
Poslušajte o DA2 u službenom podcastu.
http://blog.bioware.com/2010/07/20/biow ... i-podcast/ (http://blog.bioware.com/2010/07/20/biowares-official-dragon-age-ii-podcast/)

Grim
24-07-2010, 17:56
Poslušajte o DA2 u službenom podcastu.
http://blog.bioware.com/2010/07/20/biow ... i-podcast/ (http://blog.bioware.com/2010/07/20/biowares-official-dragon-age-ii-podcast/)
Pola sata razgovaraju, ffs, čekati ću da netko samo izdvoji najvažnije stvari. :)

Arbiter of Change
24-07-2010, 20:14
Ahem. :)

http://img245.imageshack.us/img245/4792/1279998692445.jpg

Babitz
24-07-2010, 21:06
Isuse Hriste, ovo je nešto najlošije od "Romero will make you his bitch".

Arbiter of Change
25-07-2010, 09:56
Dragon Age II: The New Art Style (http://gameinformer.com/b/news/archive/2010/07/23/dragon-age-ii-a-look-at-the-art.aspx)
Vjerujem da smo s ovim zašli u JRPG teritorij.

http://img204.imageshack.us/img204/9265/hawke.jpg

I nova mapa.

http://img686.imageshack.us/img686/6051/9gwww8.th.jpg (http://img686.imageshack.us/i/9gwww8.jpg/)

sickpetey
25-07-2010, 10:24
Armor mi se i nekako svidja ali se nadam da ce ovaj put biti dosta armora i da svu budu kulni..i da malo na helmetima porade

Maloki
25-07-2010, 10:46
http://img686.imageshack.us/img686/6051/9gwww8.th.jpg (http://img686.imageshack.us/i/9gwww8.jpg/)
?
Pa to je mapa cijelog Thdasa.
Da nisi malo fulao? :)

Xero
25-07-2010, 12:14
Nadam se da nije fulo jer bi to značila da ćemo igrat na cjelom kontinentu i da će main quest trajat 80+ sati.

Maloki
25-07-2010, 12:15
Fulao je sigurno pošto će se radnja odvijati u Free Marches :)

Xero
25-07-2010, 12:28
Sad sam vidio novi art style :(

Aral
25-07-2010, 12:31
Dobar je art style, još će se sigurno dosta mijenjat.

Xero
25-07-2010, 12:34
Ma nije loš , ali čovječe to nije Dragon Age.

Grim
25-07-2010, 12:34
Novi art style je užasan. :(

Xero
25-07-2010, 12:38
Isuse sad sam pročito da će postojat "whirlwind" potez :( Dragon Age bi trebo bit "realan" što se borbe tiče bez ninja poteza u oklopu od 50 kila i sa mačem od 35.

Forbs
25-07-2010, 12:44
Ovo mi se uopće nesviđa...Zašto mijenjati prokušani recept neznam no nekako mi se čini da žele pojednostaviti igru...A to nebi bilo dobro za nas koji smo po nekoliko puta prelazili prvi dio + uživali u ekspanzijama...

Maloki
25-07-2010, 12:47
Isuse sad sam pročito da će postojat "whirlwind" potez :( Dragon Age bi trebo bit "realan" što se borbe tiče bez ninja poteza u oklopu od 50 kila i sa mačem od 35.
Sva sreća pa u Dragon Age Origins nema Dual Weapon talent zvan Whirlwind :roll:


Novi art style je užasan. :(
Ne znam za tebe no ja iz dvije slike armora ne mogu vidjeti što je to točno užasno u novom art styleu.

baldrick_
25-07-2010, 15:27
Armor mi se i nekako svidja ali se nadam da ce ovaj put biti dosta armora i da svu budu kulni..i da malo na helmetima porade
ma jok, šta će ti to, bolje da ih ima manje, a da više rade na priči i sl.

nego ljudi, šta se tripujete, pa neće armori da stvarno izgledaju tako i u igri, ovo je skica

sickpetey
28-07-2010, 18:18
Ne mislim da armor ima veliku ulogu al zelim da mi heroj izgleda malo kul jbg..ono cijelo vrijeme sam bio u Templar armoru jer mi je on najebenije izgledo sa onim platom i onom crvenom suknjom kod noga :D

Arbiter of Change
29-07-2010, 08:44
Šta se dogodilo Qunarima?
A Look At The Qunari, Evolved (http://gameinformer.com/b/news/archive/2010/07/28/a-look-at-the-qunari-evolved.aspx)


“Not all qunari have horns,” says Dragon Age lead writer David Gaider. “Some are born without them, but it has never been considered a defect. Instead the mark is considered special, indicating one who is clearly meant for a special role in their society—as a Ben-Hassrath who enforces religious law or as an envoy to other races. It is also not uncommon for qunari who abandon their beliefs to remove their own horns, for reasons not yet clear.”

http://img714.imageshack.us/img714/7595/qunariswordmanrender728.jpg

sickpetey
29-07-2010, 09:32
A izgledaju nekako kul..malo ce se teze naviknuti zbog Svena i to al sad barem ima objasnjenje zasto Ogrovi imaju rogove...a i izgledaju manje ko neki mrki indijanci sad XD

Tyrion
29-07-2010, 12:16
Ova promjena mi se uopce ne sviđa.
Vjerujem da ce Bioware napraviti epic igru, ali se nadam da nece pretjerat u ovakvim radikalnim izmjenama.

Arbiter of Change
29-07-2010, 13:26
Izgleda k'o prokleti Ifrit.

Rang€r
29-07-2010, 14:31
izgleda gejasto

sickpetey
29-07-2010, 18:41
Nikad ih ni nisam volio pa me briga XD

Arbiter of Change
01-08-2010, 18:04
17.8. stiže novi trailer. Predviđam CGI. :eyebrows:

Dania
01-08-2010, 18:09
Meni taj killing mark izgleda kao meta, ali ja valjda isto gejasto igram pa bih prvo popričala s njim... :(

Grim
08-08-2010, 15:59
Dragon Age II: No overhead view on PC, no toolset, audience is on consoles (http://galaxynextdoor.com/post/919532908/dragon-age-ii-no-overhead-view-on-pc-no-toolset)

As many feared Dragon Age II is changing from a PC franchise to a console one, and with it are coming some big changes that are going to upset PC gamers. French Magazine Joystick (Sept. issue) interviewed Mike Laidlaw - lead designer on DAO II. In it Mike reveals that DAO II was made thinking of console users first (the biggest sales are on console) and as a consequence Dragon Age II will be doing away with some of the biggest features PC gamers have expected.

- Making textures just for the PC Baldur’s gate aerial view (as opposed to 3rd person console view) would have been too expensive compared to the targeted audience. So say goodbye to that feature. Laidlaw confirmed there will be no tactical Baldur’s gate like camera view (isometric view) on any version of DAII.

- DAII is doing away with the toolset. No more mods. It seems perhaps BioWare wants to sell you expansions instead of having the community make content for the game.

---

Oh lord.

hansi
08-08-2010, 16:00
koje kretencine, ovaj ea je skupina najgorih ljudi na svijetu

Xero
08-08-2010, 16:16
A u kurac :( Molim se da su to lažne informacije možda su u BioWareu zaboravili kad je prvi april. Ako nisu ubijam prvog konzolaša koji mi padne pod ruke oni su za sve krivi :-x

W3DR4N
08-08-2010, 16:28
Prvo je nepotreban feature za moderne igre, a drugo je isto nepotrebno, jer je user generated content uglavnom niske klase i uništava integritet igre.

Xero
08-08-2010, 16:30
Šteta što mi ti vijerovatno nikad nećeš past pod ruke.

W3DR4N
08-08-2010, 16:31
Uuuu, forumske prijetnje. Fali ti da te tuku pod velikim odmorom?

Xero
08-08-2010, 16:33
To nije bila prijetnja samo izražavam svoju žalost nad tom činjenicom.

baldrick_
08-08-2010, 16:34
hehe vedrane, bez overhead kamere igra bi bilo mnogo, mnogo teža, te ne bi mogo da taktiziraš, pa bi samo nabadao na slepo. i dok je to ok u "modernim" rpg-ovima, dao se zasniva na old skul taktiziranju, pa i nije nešto moderan, te je i tvoja opaska besmislena

elem, ovo nije tačno, pojavio se neki lik mide laidlaw i izjavio da će ipak biti overheada, za toolset nisam siguran

W3DR4N
08-08-2010, 16:35
Overhead u PC verziji nije nikad koristilo 95% igrača.

baldrick_
08-08-2010, 16:38
a ti si vršio istraživanje javnog mnjenja pa tvrdiš? nađi mi 5 forumaša koji nisu koristili overhead

Xero
08-08-2010, 16:39
elem, ovo nije tačno, pojavio se neki lik mide laidlaw i izjavio da će ipak biti overheada, za toolset nisam siguran
Izgleda da su molitve upalile još samo da bude toolset i da Wedranu upadne iPad u kadu.

W3DR4N
08-08-2010, 16:57
a ti si vršio istraživanje javnog mnjenja pa tvrdiš? nađi mi 5 forumaša koji nisu koristili overhead

1. ja

Maloki
08-08-2010, 17:00
Što će vam toolset?
Zasad još nisam vidio nekog genijalnog sadržaja za DAO od strane modding zajednice.
Mislim, samo bacite oko na prvih 10 najskidanijih modova na Dragon Age Nexusu.
Svi su više-manje besmisleni.

Dinomite
08-08-2010, 17:45
Kako imamo više informacija ovo sve više izgleda kao prvi BioWare-ov fail ... Ali ako nikad nisu napravili lošu igru pa se nadam da neće ni sad.

hansi
08-08-2010, 17:46
Bioware nije kriv, EA je, da je bio biowareu neznam bi li uopce bilo igre za konzole

playyy
08-08-2010, 18:26
pa cijeli DA:O sam presao sa overhead kamerom, pa ljepo pauziras prije jaceg fajta, poslozis si sve uff

ma neceju to dirat, to je jedna od stvari koja me i primamila kod DA:O

Maloki
08-08-2010, 20:00
Bioware nije kriv, EA je, da je bio biowareu neznam bi li uopce bilo igre za konzole
Mass Effect su počeli raditi prije nego su došli pod vlasništvo EA-a.
Čak je možda EA i najzaslužniji za to što imamo Mass Effect na računalu.
Ja se samo nadam da neće igru skratit do te mjere da će se moći završiti za 10-15 sati već da će imati ogroman main plot i hrpu kvalitetnih side questova.
Za sve ostalo me čisto zaboli jer sumnjam da će igra ispasti loša.

Horny Devil
08-08-2010, 20:48
Evo copy/paste s nekog random foruma izjave spomenutog Laidlawa.



Hey folks,

Victor managed to hunt me down, and I wanted to clear up a few things with regards to what I'm seeing as the two major concerns on this thread.

First off, let's talk about the toolset issue. Obviously in this community there's going to be some concern that we wouldn't release a toolset, so let me clear the air a little: The tools we're using to make Dragon Age 2 are very, very close to the tools you guys have used to make your mods for DA:O. They're not identical, as we've made a few in-house improvements, but they're almost identical. As such, there isn't a new toolset to release, per se.

While we won't be releasing a toolset update in tandem with Dragon Age 2, we ARE investigating what it would take to update the community toolset to match ours, along with providing DA2 content in the future.

As to the subject of tactical view, I can confirm that we will not be doing a tactical view on consoles, though we are looking into some expanded party control that I think will make console players quite happy.

On the PC, however, we are still working with the camera to keep the keyelements of the tactical experience there. I was actually playtesting some new camera code when Victor found me, in fact, so I can give you the latest news on that front.

While we likely won't pull as far up as we did in DA:O, I have always felt that the key to tactical play was actually freeing your camera fromthe character you're controlling to issue precise orders, which is whatwe're tuning now. So, this means you can still maneuver the camera around the battlefield and issue orders from a remote location, just as you could in Origins.

As you can probably tell from my phrasing, all of this is a bit in-flux right now, so things may change between now and ship, but I wanted to update you guys on the current direction of things.

Mike...


Dakle, ako sam dobro shvatio, overhead kamera ce postojati na PC verziji igre, a toolset za DA2 je slican onome za DAO pa razmisljaju da ga samo update-aju i tako omoguce koristenje u dvojci.

baldrick_
10-08-2010, 09:48
a ti si vršio istraživanje javnog mnjenja pa tvrdiš? nađi mi 5 forumaša koji nisu koristili overhead

1. ja
i win

Looky
10-08-2010, 10:04
Evo sa Dragon Age fansitea na facebooku:

Dragon Age 2's console-itis becoming more acute

Ha! That was actually an inflammatory leading header designed to get your attention. If you're reading this, it worked! Journalism! Plus, I've always wanted to use "console-itis" in a post.

That said, the accusations that Dragon Age 2 is catchin' the fever aren't completely false. An interview with Lead Designer Mark Laidlaw printed in French gaming mag Joystick revealed details regarding the new game's camera options and mod support, namely that the PC version would no longer offer the overhead "strategic view" present in Origins, and that they had no plans to release a toolset for creating user-generated mods, citing that the original toolset was "very powerful but very complicated."

As might be expected whenever someone talks about a multiplatform game being "different" on one platform or another, the forums blew the hell up as PC gamers voiced their outrage, not least because many of Origins' PC fans liked its nods to old-school Baldur's Gate-like mechanics. Eventually Laidlaw himself took to the forums to exercise some damage control.

Regarding mod support he said:

"The tools we're using to make Dragon Age 2 are very, very close to the tools you guys have used to make your mods for DA:O. They're not identical, as we've made a few in-house improvements, but they're almost identical. As such, there isn't a new toolset to release, per se...While we won't be releasing a toolset update in tandem with Dragon Age 2, we ARE investigating what it would take to update the community toolset to match ours, along with providing DA2 content in the future."

And about the camera:

"While we likely won't pull as far up as we did in DA:O, I have always felt that the key to tactical play was actually freeing your camera from the character you're controlling to issue precise orders, which is what we're tuning now. So, this means you can still maneuver the camera around the battlefield and issue orders from a remote location, just as you could in Origins."

Laidlaw ended on a "please just wait and see" note:

"As you can probably tell from my phrasing, all of this is a bit in-flux right now, so things may change between now and ship, but I wanted to update you guys on the current direction of things."

So, yeah. Take his advice, fellow PC gamers, and wait on a few more details. As a player who liked to zoom out to, y'know, do stuff, and also used many, many mods, I certainly hope they're they're listening.

Windwalker
18-08-2010, 11:50
Evo cinematic trailera, pa pogledajte ako već niste.

gqxPB-BCLRM

Čini se da ćemo imati predefiniranog lika kao u ME, sa full voiceactingom.
Moći će se malo izmjeniti izgled, i spol, ali mislim da neće biti drugih rasa osim ljudi.

Aral
18-08-2010, 11:52
Da, tako kažu. Bumo vidli, tak sam uvijek bio hjuman pa mi ovo teško ne pada :)

Gamescom: Kicking Ass in Dragon Age 2 (http://pc.ign.com/articles/111/1113408p1.html)

Horny Devil
18-08-2010, 13:04
S druge strane, ja cesto igram kao elf ili dwarf pa mi se gubitak rasa bas i ne svida, ali sto je tu je. Tekst je doduse zanimljiv, pogotovo zato sto veli da ipak igra nije toliko masefekticna koliko je iz prvih najava djelovalo. Veseli i povecanje responsivnosti kod likova kao i, barem na prvi pogled, kvalitetniji AI.

Sad odoh igrati DAO sa svojim Arcane Warrior elfom.

Rang€r
18-08-2010, 14:55
lol izlazi za nešto više od pola godine, a cjelo vrijeme su srali kak če grafika bit zakon, nešto neviđeno, a ista je ko i DA:O, koji nije imo prelijepu grafiku ni kad je izašo...

zasad mi se nesviđa previše, al probat če se svejedno

Doctor Freak
18-08-2010, 15:02
lol izlazi za nešto više od pola godine, a cjelo vrijeme su srali kak če grafika bit zakon, nešto neviđeno, a ista je ko i DA:O, koji nije imo prelijepu grafiku ni kad je izašo...

zasad mi se nesviđa previše, al probat če se svejedno


Tebi DAO ima lošu grafiku?? Jel tebi dobro?? Ja igram sve na full, HD reza...i kad sad npr upalim WOW...dobim glavobolju...

DAO je daleko od loše grafike za takvu igru...

Rang€r
18-08-2010, 15:07
wow je mmo i star je 6 godina, DA:O je rpg i star je skoro pa godinu dana. usporedba ti je super nema šta. DA:O ima dobru grafiku, ali ništa više od tog. a oni su za DA2 najavljivali super kul grafiku a ista je ko u DA:O.

Doctor Freak
18-08-2010, 15:11
wow je mmo i star je 6 godina, DA:O je rpg i star je skoro pa godinu dana. usporedba ti je super nema šta. DA:O ima dobru grafiku, ali ništa više od tog. a oni su za DA2 najavljivali super kul grafiku a ista je ko u DA:O.

Pa hocu rec da je princip skoro isti u igrama....

Za DA2 ni nece biti velkih pomaka, što dovoljno govori da su na DAO radili 5 godina.

Nego kad na DAO grafika nije dobra, u kojem je to rpg-u bolja????

DAO ne valja??? Pa to jedna od najboljih i najisplativijih igara vani....rijetko koja igra sa kampanjom nudi preko 70 sati gameplaya....toliko kvalitetan voiceacting....toliko kvalitetnu razradu likova i price....a na kraju da ne postane dosadno evo i ekspanzije i tone dlc stvari....OMG

Dvojka ni netreba imati crysis like grafu...da bi bila kvalitetna...

Maloki
18-08-2010, 15:22
wow je mmo i star je 6 godina, DA:O je rpg i star je skoro pa godinu dana.
Grafika WoW-a se redovito nadograđivala.

Uglavnom, što se DA2 tiče - jedva čekam :)

Aral
18-08-2010, 15:25
Pazi foru, sad je od jednom u DA, odnosno bilo kojem rpg-u takvog tipa bitna grafika :roll: Neko je razmažen :( Da se barem tak priča o drugim elementima koji će biti implementirani u ovu igru.

Rang€r
18-08-2010, 16:21
[quote="Rang€r":143rh2wa]wow je mmo i star je 6 godina, DA:O je rpg i star je skoro pa godinu dana. usporedba ti je super nema šta. DA:O ima dobru grafiku,Sali ništa više od tog. a oni su za DA2 najavljivali super kul grafiku a ista je ko u DA:O.

Pa hocu rec da je princip skoro isti u igrama....

Za DA2 ni nece biti velkih pomaka, što dovoljno govori da su na DAO radili 5 godina.

Nego kad na DAO grafika nije dobra,Su kojem je to rpg-u bolja????

DAO ne valja??? Pa to jedna od najboljih i najisplativijih igara vani....rijetko koja igra sa kampanjom nudi preko 70 sati gameplaya....toliko kvalitetan voiceacting....toliko kvalitetnu razradu likova i price....a na kraju da ne postane dosadno evo i ekspanzije i tone dlc stvari....OMG

Dvojka ni netreba imati crysis like grafu...da bi bila kvalitetna...[/quote:143rh2wa]

kao 1. čitaj. kao 2. bolja je u witcheru, diablu, drakensangu... to mi jedino zasad pada napamet, zato što bolje dočarava atmosferu. u DA:O jedino čemu je donekle grafika pristajala je denerim, sve ostalo je bleh, dobra grafika ali krivo "napravljena", neznam kak da ti to drukčije objasnim, da bi ti shvatio.

nisam nigdje reko da DA:O nevalja, štoviše imam CE navedene igre.

Pazi foru, sad je od jednom u DA, odnosno bilo kojem rpg-u takvog tipa bitna grafika :roll: Neko je razmažen :( Da se barem tak priča o drugim elementima koji će biti implementirani u ovu igru.

neko isto nezna čitat? kao što sam naveo, oni su se hvalilsali kak je DA2 grafika prejebena ovo ono, a ista je(po meni na neki način i gora) neg u DA:O

Aral
18-08-2010, 16:45
A po čem si to vidio? Par screenova koji nit ne pokazuju niš posebno, plus možda se na konzolama. Ak i je tako, možda konzole ograničavaju grafiku na neki način pa se to i prenosi na pc. Što se mene tiće nek zadrže istu grafiku, sam nek igra dobro ide. Svi znamo da nije sve u kvaliteti grafike nego u grafičkoj prezentaciji, npr. kao u Overlordu1/2.

Doctor Freak
18-08-2010, 17:20
Ček pričaš kako je u govnu to što u DA2 grafa nece biti puno bolja kao što si ti očekivao, ali je zato u jedinici bila dobra. Ali opet ne toliko dobra da bi tebi atmosfera odgovarala. Samo što se i atmosfera može napraviti bez SCfi grafike nekim slučajem i kada netko kaže da igra nema dobru atmosferu ne pljuje po grafici.

Witcher??? Witcher se moze sakriti u malu rupu pred ovom igrom.
Diablo? Možda misliš na trojku??? Igra još nije izašla, niti ce izaci ove godine, ali glavno da ima dobru grafiku, a odmah i atmosferu : )))))

Nije ni DA2 izasao, nije dao ni jedan gameplay a ti vec znas sto ce i kako...al dobro barem si priznao da radi atmosferične grafike koju samo ti osječaš ne možeš i ne želiš igrati kvalitetne naslove. ROFL

Mada bilo kako bilo 100 ljudi, sto čudi...za mene je Dragon Age klasik, vrijedan svake kune...koji ima svojih malih mušica...i sa čime se slažu recenzenti diljem svijeta...no samo je Ranger pronašao tu veliku negativnost...koja se nece implementirati...šteta..nemojmo kupiti dragon age...nema grafičku atmosferu hahahaha :)

Rang€r
18-08-2010, 17:25
kad sam reko diablo, mislio sam na diablo, ne postoje dva diabloa, imaš diablo, diablo 2 i diablo 3 koji nije izašo kao što si reko. diablo ima grafiku koja najbolje dočarava atmosferu, bez obzira što je zastarjela.

ja nisam očekivo nikakvu grafiku od DA2, samo iznosim činjenicu da devovi nisu obavili što su rekli, a ti iz tog radiš neku veliku stvar.

witcher je bolji od dregon ejdža pecto puta, očeš me ubit sad?

Doctor Freak
18-08-2010, 17:30
Ne nego me tvoji stavovi i mišljenje ne zanimaju pošto neamo isti ukus...ali moj se barem slaže sa svim recenzentima ovog svijeta i znam razlikovat kvalitetnu od nekvalitetne igre kao i dosadnu od one manje dosadne. Nitko te ne sili da kupiš igru, još manje da je igraš, ali te negativnosti koje ti iznosiš su očigledno samo tvoje, jer ih nitko drugi nije "uočio".

Također se neam što raspravljati sa ljudima koji nemaju kulture pa spominju intimne dijelove tijela. A takvi me najmanje mogu uciti o tome kakav sam, ili nedaj Bože kakvu imam gramatiku.

Rang€r
18-08-2010, 17:40
:pray:

Aral
18-08-2010, 17:43
witcher je bolji od dregon ejdža pecto puta, očeš me ubit sad?
Lol, koji fenboj.

:D

Grim
18-08-2010, 17:45
Rang€r, kulturna rasprava molim lijepo, dobre sam volje pa nećeš dobiti opomenu. Pazi se. :roll:

Maloki
18-08-2010, 17:50
DAO i Witcher su isti rang.


A po čem si to vidio? Par screenova koji nit ne pokazuju niš posebno
Upravo to.
Na raspolaganju je 3-4 screenova na kojima se apsolutno ništa ne vidi, a tu se raspravlja o ne ispunjavanju obećanja.
Rofl.

Rang€r
18-08-2010, 17:50
witcher je bolji od dregon ejdža pecto puta, očeš me ubit sad?
Lol, koji fenboj.

:D
sigh :(

baldrick_
19-08-2010, 12:37
Samo što se i atmosfera može napraviti bez SCfi grafike nekim slučajem i kada netko kaže da igra nema dobru atmosferu ne pljuje po grafici.

grafika može da ima itekako uticaja na atmosferu

toliko kvalitetnu razradu likova i price....
džabe što je kvalitetna, kad je kliše(j)

elem, to što se rangeru ne sviđa dizajn u dao je čisto subjektivna stvar, a on se ovde postavlja kao da svi treba tako da misle. oprostite mu, mlad je, pa voli da se loži. šta uradeše forumi od današnje dece

Aral
19-08-2010, 12:49
[quote="Doctor Freak":18xdjja0]toliko kvalitetnu razradu likova i price....
džabe što je kvalitetna, kad je kliše(j)
[/quote:18xdjja0]
Cijeli fantasy je kliše, tak da ono...nema tu pomoći. Smiješne su pretpostavke, igra još nije ni došla a vi već lagano vješate o klin. Čekajte gameplay i malo konkretniji info.

Deadwalker
19-08-2010, 12:51
Meni je smijesno kako ovdje dobra vecina vec daje nekakve potpise igri, a nisu jos vidjeli zapravo nista.

Aral
19-08-2010, 13:10
Da, Vidoviti Milan je živa nula za njih.

baldrick_
19-08-2010, 13:57
[quote="Doctor Freak":3vn6it3o]toliko kvalitetnu razradu likova i price....
džabe što je kvalitetna, kad je kliše(j)

Cijeli fantasy je kliše, tak da ono...nema tu pomoći.[/quote:3vn6it3o]
jel si ti igrao planescape torment? to što svaka igra radi jedno te isto (a nikako ne radi) ne znači da je celi fantasy kliše(j)

Smiješne su pretpostavke, igra još nije ni došla a vi već lagano vješate o klin. Čekajte gameplay i malo konkretniji info.
kad sam je "vješao o klin"?

Rang€r
19-08-2010, 14:51
witcher nije klišej.

Looky
20-08-2010, 18:33
Novi trailer na službenoj stranici :
http://dragonage.bioware.com/

Aral
20-08-2010, 19:04
Nije novi, stari je koji smo vidjeli i prije.

Btw. moram još jednom napomenut da mi se baš sviđa.

Looky
20-08-2010, 19:19
my bad :(

Qunari baš badass izgledaju s rogovima :D

Aral
31-08-2010, 08:34
GC 10: This Is Dragon Age Interview (http://www.gametrailers.com/video/gc-10-dragon-age-2/703785)

March 8th 2011...here i cum.

Rang€r
31-08-2010, 13:21
nisam znao da živiš u ameriki :)

inače, zvuči dobro.

Aral
31-08-2010, 13:42
Mah, you get my point :)

sickpetey
08-09-2010, 18:25
Nije mi se dalo gledati kroz stale postove al cuo sam da ce se u igri dobiti onak razradjeni character sa svojom pricom i to,da nece biti biranje i kreairanje svog like ko u prvom dijelu? Nadam se da je to laz =/

The Boz
08-09-2010, 18:28
Koliko ja znam, imaš muškog lika sa razrađenom povijesti, ali ne i klasu, karakter itd. Nešto poput Sheparda u Mass Effectu...

sickpetey
08-09-2010, 18:29
Ah dammit =/ a igrat cu ponovo al nado sam se da ce razrada karaktera biti ista ko u prvom dijelu =/ ah well ionako cekam jos Fable 3 pa me valjda nece to jako pogoditi

kikl0p
08-09-2010, 20:07
Bolje da naprave jednog razradenog lika, po mogucnosti da ima nasniman glas kao u witcheru to po meni debelo pridonosi atmosferi i ukupnom dojmu...

sickpetey
08-09-2010, 20:20
Meni je radje kad su nijemi :( ostali nek pricaju,los voiceacting moze unistiti igru

Xero
08-09-2010, 20:47
Kad si vidio loš voice acting u BioWareovj igri ?

sickpetey
08-09-2010, 21:49
Sigh :roll: samo kazem da bi radje da je nijem

baldrick_
09-09-2010, 01:33
Bolje da naprave jednog razradenog lika, po mogucnosti da ima nasniman glas kao u witcheru to po meni debelo pridonosi atmosferi i ukupnom dojmu...
ali ne i roleplayingu

Domy
09-09-2010, 07:58
Ne mora bit muški lik. To i jest poanta fiksnog (prez)imena, ko u mass effectu.

Aral
20-09-2010, 07:03
Preview: Dragon Age 2 – Origins through Mass Effect specs (http://www.pcgamer.com/2010/09/18/dragon-age-2-origins-through-mass-effect-specs/)

kikl0p
21-09-2010, 15:15
Speeking character
OUJEA :pray:

sickpetey
22-09-2010, 00:00
Dont like

Bartuc
22-09-2010, 06:33
Meni se ovo ne sviđa :(


The player character – ... – moves faster than anything in the first Dragon Age, his attacks thunking into flesh with visceral force. BioWare’s mantra is ‘when I press something, awesome happens’.


Ali VA za glavnog lika me počinje sve manje smetati. Igra nije dovoljno "old school" da profitira od old school dialog sistema, tako da nemam ništa protiv da nabriju prezentaciju igre na razinu Mass Effecta koji je po tom pitanju vrh na tržištu. Vidjeli smo SF film u obliku ME-a, sada je vrijeme da vidimo Dark Fantasy film kroz DAO :pray:

Aral
22-09-2010, 08:11
Meni se ovo ne sviđa :(


The player character – ... – moves faster than anything in the first Dragon Age, his attacks thunking into flesh with visceral force. BioWare’s mantra is ‘when I press something, awesome happens’.

Meni je pak ovo jedan od boljih djelova igre :)

baldrick_
22-09-2010, 13:38
meni se to citirano sviđa. ionako akcija nije realna (grupica ljudi stoji i prima udarce do besvesti, a onda popije napitak i sve je ok, pih, lame), pa može da bude i stilizovano ugodna oku

što se tiče dark fantasy ugođaja, mislim da je pravilnije reći "dark" fantasy. najveći dark koji sam ja igrao je planescape torment, a ni on nije bogami nešto jezovit (odnosno morbidan).. možda i prvo poglavlje the witchera. ipak je dijaloški sistem u prvom dao-u lepo funkcionisao, i ne volim što ga menjaju

Bartuc
22-09-2010, 19:14
Meni se ne sviđa onaj dio pošto nebih volio da naprave igru pre arkadičnom. Uvijek se može poraditi na combat sistemu i animacijama pokreta, ali nadam se da će ostati u granicama dobrog ukusa.

Babitz
22-09-2010, 21:01
Dark Fantasy ne postoji. Dragon Age je najobičniji tolkienovski fantasy.

The Boz
22-09-2010, 21:04
Dark Fantasy ne postoji.
Lovecraft. Martin. Gaiman. Moorcock. Barker. Sapkowski.

Babitz
22-09-2010, 21:14
Na stranu tvoj giknes koji mi je nepoznat pojam, Dragon Age nema isusove veze s Dark Fantasyjem.

Maloki
22-09-2010, 21:27
Meni se ne sviđa onaj dio pošto nebih volio da naprave igru pre arkadičnom. Uvijek se može poraditi na combat sistemu i animacijama pokreta, ali nadam se da će ostati u granicama dobrog ukusa.
Ja se nadam da će brzina zadavanja udaraca biti negdje kao brzina roguea sa ogromnim dexterityjem.
Nakon što sam odigrao sa rogueom, sve ostalo mi je jednostavno bilo presporo :(

@Boz - Babić nije mislio na postojanje dark fantasyja kao podžanra već na postojanje dark fantasyja u Dragon Ageu :)

Bartuc
22-09-2010, 21:36
OK OK :( Možda nije dark fantasy, ali barem nema leptirića, duga i zećeka kao što će imati Diablo 3 :D

Feanor
23-09-2010, 00:15
Babić se samo fura na yahtzee-a i vjerovatno je njegov text zamisljen da se izgovara/čita brzo, jeli tako?

Babitz
23-09-2010, 20:54
Ne baš. Imaš elfove, miđete, ljude i dem- darkspawn i trebaš pobijedit sau- archedemona.
BioWare je to nazvao dark fantasyjem da ljudi ne bi rekli "OH NE JOŠ JEDAN GENERIČAN FANTASY UBIČUSE", dok to i je.
Želim drukčije settinge i rase malo. Želim više planescape settinga ili neš kaj su napravili s Mass Effectom. Jest da je ME ripoff žešći svojom pričom, al su mi rase i to rulale.

Arbiter of Change
23-09-2010, 20:57
Želim drukčije settinge i rase malo. Želim više planescape settinga ili neš kaj su napravili s Mass Effectom. Jest da je ME ripoff žešći svojom pričom, al su mi rase i to rulale.
Nije marketabilno jer je fantasy žanr stvorio očekivanja od ljudi u gamingu. Planescape je rijetka zvjerka.

baldrick_
25-09-2010, 02:25
ne verujem da nije marketabilno. planescape je poznat i cenjen širom interneta. zamisli igru čija bi reklamna kampanja potencirala drugačiji setting.. reklamna kampanja koja bi stvorila hype, pa svi bi se sigurno naložili. kao "prvi novi rpg još od fallouta"


Želim drukčije settinge i rase malo. Želim više planescape settinga ili neš kaj su napravili s Mass Effectom. Jest da je ME ripoff žešći svojom pričom, al su mi rase i to rulale.
to je jedna od stvari koje mi se sviđaju u gothicima, odnosno risenu. nema patuljaka i elfova. doduše, lore im je nula

Arbiter of Change
15-10-2010, 00:24
Nije pogodno za mainstream kojem "standardni" fantasy nije dosadio jer ga se nisu naigrali kao mi. Zašto riskirati?

Inače, 4 minute gameplaya iz DA2.
_G-I_afgJHc

Aral
15-10-2010, 07:52
Fora, al je s konzola i kvaliteta je baš loša. Čekam pc verziju...ili barem bolju kvalitetu.

Deadwalker
15-10-2010, 10:24
Ovo me jako podsjeca na ME 2 :)

Babitz
15-10-2010, 11:27
ROFL

Retardno.

Aral
15-10-2010, 11:30
Ovo me jako podsjeca na ME 2 :)
Jel to loše il dobro? :)

Babitz
15-10-2010, 11:32
Loše. Gameplay u ME serijalu je "meh" u najboljem slučaju. Sve je ostalo vadilo ME iznad prosjeka.

Deadwalker
15-10-2010, 12:14
Gameplay u ME-u 2 tesko mozemo nazvati rpg-evskim nacinom igranja. Cista pucacina sa ponekim rpg elementima. Dragon Age Origins je cistokrvni rpg. Ne svida mi se u kojem smjeru ide igra, al ajde, jos je prerano za suditi. Bioware valjda zna sto radi :)

Outmind
15-10-2010, 12:51
i DAO je već kaj se borbe tiče bio dosta dumbed down u usporedbi sa recimo baldur's gate-om. Ako to idu još i više pojednostavljivat... ne znam.

kikl0p
15-10-2010, 13:29
And consolitis takes another victim...
RIP DA:O

Deadwalker
15-10-2010, 13:36
i DAO je već kaj se borbe tiče bio dosta dumbed down u usporedbi sa recimo baldur's gate-om. Ako to idu još i više pojednostavljivat... ne znam.

ne mozes ocekivat da se danas igre rade po baldur's gate receptu. Vremena su se promjenila, tržište je orjentirano na konzole i akcijsko igranje. Nisam ni mislio da će nastavak Dragon Agea ponuditi gameplay kakav ima jedinica. Nije ni ME 2 ponudio.

Bartuc
15-10-2010, 13:37
Sviđaju mi se krv i par sexy poteza, ali dobar dio filmića me ostavio u najbolju ruku ravnodušnim. Onaj salto u rikverc je pre loš, blink napad mi se također ne sviđa, a kamera je barem ovdje pre loša (no vjerujem da ćemo imati dosta opcija kamere).

Deadwalker
15-10-2010, 13:45
Ja se bojim da ce na pc-u ukinuti kameru iz pticje perspektive.

Rang€r
15-10-2010, 14:14
onak izgleda ko h'n's u trečem licu.

Bartuc
15-10-2010, 15:12
Ja se bojim da ce na pc-u ukinuti kameru iz pticje perspektive.

Ma sumnjam, nisu valjda toliko mutavi, ipak je to praktički trademark ovakvih RPG-a. Onaj pogled kao u filmeku je nepregledan, nepraktičan i ružan, dobar samo za istraživanje svijeta koje ruku na srce i nije nešto zanimljivo s obzirom da se ovakva igra ne orijentira na detalje koji bi činili svijet zanimljivim.

Arbiter of Change
15-10-2010, 16:14
*khm*KOTOR*khm*

Aral
15-10-2010, 17:50
*khm*KOTOR*khm*
+1

Plus, tko kaže da je loše da kamera bude drop down a ne u stilu baldura. Danas takvu igru teško bute našli, osim par rpg-ova koji moraju takvi bit. Ako fajt i feeling igranja bude onakav kakav je u ME2, igra će bit pun pogodak. U biti, ovo će bit ME2 u fantasy settingu; nekom dobro, nekom loše al jedno je sigurno: prilagođavanje konzolama. Što opet ponavljam, ne znači da je to loša stvar. Drugo što svi ovdje brane pc način igranja al ta vremena su davno prošla.

Ne postoji definicija što je rpg-ovski način igranja...barem ne više.

Bartuc
15-10-2010, 18:12
Ma qurac, ovaj engine mi se ne čini nimalo dobar za gameplay kakvog nudi Mass Effect. Same animacije likova ne dopuštaju fluidan gameplay kakav je u ME. Igru bi morali prebaciti u potpuni Hack 'n Slash pošto je ovako pre veliki gap u samoj mehanici između te dvije igre. A što se kamere tiče, neka ima i ovakvu perspektivu, ali neka Scroll gumbić na mišeku radi svoju bogom danu funkciju.

baldrick_
15-10-2010, 19:25
jedno je sigurno: prilagođavanje konzolama.
a što konzolama? jel se mass effect 2 dobro prodao na pc-u? jeste, dakle i pc ima publiku za takav tip igre

Aral
15-10-2010, 19:27
jedno je sigurno: prilagođavanje konzolama.
a što konzolama? jel se mass effect 2 dobro prodao na pc-u? jeste, dakle i pc ima publiku za takav tip igre
Ja to znam, pokušavam to nekak približit ljudima koji to ne razumiju.

@Bartuc: Znam al teško je još sudit, dok ne izađe pravi pravcati gameplay, neću niš previše mislit o tome. Jedno je sigurno, igrat ću je sigurno samo je pitanje kak ću uživat u njoj :)

Bartuc
15-10-2010, 19:45
Nema sumnje u to da je nećemo igrati, a vjerujem da igra uz sve mane nemre ispasti loša.

Outmind
15-10-2010, 19:50
Očito je onda problem u nama nostalgiafagovima koji se nikako ne mirimo sa time da je pc gaming, onakav kakav bi trebao biti, na izdisaju.

Aral
15-10-2010, 19:52
Ipak je to Bioware, zar ne? :)

Arbiter of Change
16-10-2010, 14:04
Mislim da nije još nitko spomenuo - DA2 dobija signature edition.
http://dragonage.bioware.com/da2/info/order/

Limited Time Offer – get $20 of bonus content at NO ADDITIONAL COST!SPre-order Dragon Age II before January 11, 2011 and receive an automatic upgrade to the BioWare Signature Edition–a special, collector's edition version of the game that contains loads of additional content, exclusives, and other perks. This special edition version of Dragon Age II is only available before January 11, so pre-order now!

Contains the full version of Dragon Age II plus $20 of additional content including:

* A download code for a bonus playable character and missions
* Downloadable game soundtrack
* Exclusive in-game digital armory featuring multiple weapons
* Additional downloadable items

http://img715.imageshack.us/img715/3061/signatureeditionp.jpg

Deadwalker
16-10-2010, 14:08
Mene opce ne privlace takvi paketi :(

Looky
16-10-2010, 14:41
jako me privlači !
makar budem još čekal da izbace malo više gameplay videa i toga, jer ovo što sam gore vidio mi je :@

Babitz
16-10-2010, 16:18
Koje smeće. :rotfl:

Aral
26-10-2010, 19:07
O da, Rise to Power Trailer (http://www.gametrailers.com/video/rise-to-dragon-age-2/706695).

Dragon Age II: Going Rogue (http://pc.ign.com/articles/113/1130484p1.html)
An adventurous lady awaits your party.

Be ready, March 8th.

Babitz
26-10-2010, 22:44
Trailer je smeće.

Maloki
26-10-2010, 23:17
Trailer je smeće.
+1

Also, totalno su mi loše lokacije.
Kako mi se čini, cijeli DA2 će biti sama pustoš.

Aral
26-10-2010, 23:18
Trailer je zakon. Moar action, moar ME style. I onak, pokazali su jednu jedinu lokaciju u igri a ni za to još neznamo sa 100% sigurnošću. Opet osuđivanje igre prije bilo kakvih konkrentih informacija, ovdje svi neki vidoviti milani.

Maloki
26-10-2010, 23:21
Bilo je par lokacija koje su se vrtile kroz sav footage do sada.
Mislim da se po njima dovoljno vidi koliko su lokacije loše.