PDA

Pogledaj cijelu verziju : Samo za studente - koji faks pohađate?



W1k1n6
07-07-2010, 09:31
Baš me zanima na koje fakultete idu naši forumaši koji su studenti.

*U temu se mogu uključiti i oni koji (još) nisu studenti, ali pliz bez spamanja, neka samo kažu koji se faks spremaju upisati ili koji bi voljeli upisati jednog dana.

Worthaur
07-07-2010, 09:33
Vanredan FOI, smjer PITUP : (

Aral
07-07-2010, 10:08
VERN', izvanredno, smjer poslovna informatika.

Bartuc
07-07-2010, 10:19
TVZ - elektrotehnički odjel - komunikacijska i računalna tehnika

W3DR4N
07-07-2010, 10:21
Privatna ekonomija - smjer projektni menadžment.

MasaKrisT
07-07-2010, 10:23
FOI vanredno ,vjerojatno na poslovni smjer kasnije. Neuspjeli pokusaji upisa glazbene akademije.

pimp
07-07-2010, 10:25
Promet, redovni

Deadwalker
07-07-2010, 10:46
Briem si da to vec svi znaju... :D
redovni student FOI-a u Varazdinu, od jeseni nadam se 3. godina :). Planiram kasnije na diplomskom smjer "organizacija poslovnih sustava".

Teon
07-07-2010, 10:52
Danas povrdio upis na FER (jos samo moram otic do njih i ispunit upisni paket)

Da_killah
07-07-2010, 10:54
pravni fakultet, od jeseni nadam se 3. godina ;)

sickpetey
07-07-2010, 10:54
Komunikacije i informacije u pomorstvu u Dubrovniku :D ,upravo pao na 27 mjesto pa potrvrdio..sad sutra samo trebam ispuniti taj paket itd itd..bleh

Sgt. Bull
07-07-2010, 10:56
Filozofski fakultet, UNSA, odsjek za historiju/povjest.
Skoro pa napustio.
:(

fear
07-07-2010, 11:21
Veleučilište u Karlovcu. <stručni studij ugostiteljstva>

cham3leon
07-07-2010, 11:36
Računarstvo, tehnički faks u Rijeci, isto sam blizu napuštanja studija. Imam još jednu šansu prolaska elektronike, usput ću pripremiti sigurnosne opcije za prelazak na neki srodni studij. :(

la50
07-07-2010, 12:55
Potvrdio upis na Tehnički Fakultet(Rijeka),elektrotehnika/preddiplomski.Bože mi pomozi u narednih ∞ hahah.

Tyrion
07-07-2010, 13:09
Potvrdio sam također upis na Tehnički Fakultet u Rijeci, smjer računarstvo.

Deadwalker
07-07-2010, 13:09
Nitko nece na foi? :cry:

croat1gamer
07-07-2010, 13:12
Svi ce na PITUP. :)

ot:
Jos sam u srednjoj, jos 3 godine da se odlucim izmedu ff i nekog prirodoslovnog faksa.

Kvothe
07-07-2010, 14:05
Filozofski fakultet, Zagreb. Završena prva godina, anglistika i komparativna književnost.

cham3leon
07-07-2010, 14:12
Nitko nece na foi? :cry:

Vjerojatno ga ne reklamiraš dovoljno :D

I šta je taj PITUP famozni?

Deadwalker
07-07-2010, 14:13
Strucni studij na foi-u naziva:
Primjena informacijske tehnologije u uredskom poslovanju. Svake godine je guzva sve veca. Mjesto za propale foi-evce :D

W3DR4N
07-07-2010, 14:24
U biti tajnica.

Doduse, i ferovci su ekonomistima tajnice.

Aral
07-07-2010, 14:53
Kod mene na Vernu ima par FOI-evaca xD

Feanor
07-07-2010, 15:00
Nautika i Tehnologija pomorskog prometa u Zadru, apsolvent....

mronki
07-07-2010, 15:23
Od jeseni FOI... vjerojatno informacijski sustavi :D

Deadwalker
07-07-2010, 15:30
Hehe, ima ovdje nadobudnih :D

Dreamer Deceiver
07-07-2010, 15:46
Stručnij studij prava u Rijeci... na dobrome putu za drugu godinu :D

Anarion.Umarth
07-07-2010, 15:46
U biti tajnica.

Doduse, i ferovci su ekonomistima tajnice.
Ha?

Inače, dvoumim se između FER-a i FSB-a, smjer strojarstvo.

McPingvin_v2.0
07-07-2010, 19:50
Vanredan FOI, smjer PITUP : (
Bwhaahah :D

TVZ, informatika, sljedeći semestar biram smjer informatizacija ureda (računalne mreže).

hans
07-07-2010, 20:27
Kako sada stvari stoje studirat ću strojarstvo na FSB-u, ali još sam u igri za FER iako mi se strojarstvo čini boljim izborom. Mislim da je kreativnije od računarstva.

Arbiter of Change
07-07-2010, 20:59
Kako sada stvari stoje studirat ću strojarstvo na FSB-u, ali još sam u igri za FER iako mi se strojarstvo čini boljim izborom. Mislim da je kreativnije od računarstva.
Ne znam da li da se nasmijem ili rasplačem.

hans
07-07-2010, 21:27
Kako sada stvari stoje studirat ću strojarstvo na FSB-u, ali još sam u igri za FER iako mi se strojarstvo čini boljim izborom. Mislim da je kreativnije od računarstva.
Ne znam da li da se nasmijem ili rasplačem.

Zašto?

Ako imaš neki savjet rado bih ga usvojio.

Lord Ragnarok
07-07-2010, 22:31
tvz, informatika.
danas od 8 sam posto student xD

Nodakim
07-07-2010, 22:35
Kako sada stvari stoje studirat ću strojarstvo na FSB-u, ali još sam u igri za FER iako mi se strojarstvo čini boljim izborom. Mislim da je kreativnije od računarstva.
Ne znam da li da se nasmijem ili rasplačem.


Sumnjam da će sa računarstvom pronaći posao.

Bartuc
07-07-2010, 22:39
Zašto?

Ako imaš neki savjet rado bih ga usvojio.

Vjerojatno zbog kreativnosti!?

Inače, oba faxa su fenomenalna (FER zbog diplome, o samom faxu nemam neko lijepo mišljenje, štoviše, smatram ga zadnjim smećem nakon što sam vidio program studija - kao i svoj). Po mom mišljenju je strojarstvo puno kvalitetniji fax od FER-a, ali diploma nije toliko egzotična kao ona sa FER-a. No sve jedno, teško ćeš biti nezaposlen nakon FSB-a.

cham3leon
07-07-2010, 22:40
Sumnjam da će sa računarstvom pronaći posao.

Htio sam nešto napisati, ali riječi naprosto ne mogu opisati koliko je glupo ovo što si sad rekao.

Nodakim
07-07-2010, 22:42
Za nekih 5 godina kada ustvari završite faks biti će vas kao blata.

McPingvin_v2.0
07-07-2010, 22:43
tvz, informatika.
danas od 8 sam posto student xD
Zakon, krast ću ti pare za užinu!



Sumnjam da će sa računarstvom pronaći posao.

Htio sam nešto napisati, ali riječi naprosto ne mogu opisati koliko je glupo ovo što si sad rekao.
QTF :)

Nodakim, računarstvo/ računarstvo nije novi smijer, a da ne pričam o tome kako ih malo diplomira svake godine na FER-u :)

Nodakim
07-07-2010, 22:50
Imam mišljenje da ću jedino naći posao sa Medicinom ili Matematikom jer nisam Bosanac ili neš.
:(

Bartuc
07-07-2010, 23:00
Di ćeš naći posao sa Matematikom :( Eventualno neki profesor, a njih ima ko pljeve i ne žuri im se sa radnog mjesta, čak ostaju i debelo iza vremena za penzije...

McPingvin_v2.0
07-07-2010, 23:08
Imam mišljenje da ću jedino naći posao sa Medicinom ili Matematikom jer nisam Bosanac ili neš.
:(
Medicinom da, ali tek nakon 6 godina studiranja (ako sve položiš u roku)+ 2 godine specijalizacije.

Matematika? Teško, osim ako ne nađeš posao za vrijeme studija :)

loo
07-07-2010, 23:10
Di ćeš naći posao sa Matematikom :( Eventualno neki profesor, a njih ima ko pljeve i ne žuri im se sa radnog mjesta, čak ostaju i debelo iza vremena za penzije...

Profesor matematike je jedno od najtraženijih radnih mjesta u hrvatskoj...

Nodakim
07-07-2010, 23:23
Yap,i ne samo u školama već i u bankama/osiguranjima.

Lord Ragnarok
08-07-2010, 00:13
/kat

jejeje sam se nadaj

Maloki
08-07-2010, 01:03
Za sad sam na informatici na TVZ-u no kroz par dana bih trebao upasti i na FSB, ovisi kojom brzinom će se čistiti lista.

McPingvin_v2.0
08-07-2010, 06:15
Za sad sam na informatici na TVZ-u no kroz par dana bih trebao upasti i na FSB, ovisi kojom brzinom će se čistiti lista.
A nenenene, dođ' i ti meni na info, nećete ni imat tipografiju na 1. godini, gamad sretna.

cham3leon
08-07-2010, 07:31
Za nekih 5 godina kada ustvari završite faks biti će vas kao blata.

A broj radnih mjesta u svijetu koje traže informatičke stručnjake i inženjere računarstva pak stagnira, je li?

Aral
08-07-2010, 07:46
Ja studiram informatiku a još nam pune glavu i sa ekonomijom, bit će zanimljivo. Al ajde, barem se naslušam svakakvih priča od profesora koji su državni revizori :rotfl:

W3DR4N
08-07-2010, 08:40
Za nekih 5 godina kada ustvari završite faks biti će vas kao blata.

A broj radnih mjesta u svijetu koje traže informatičke stručnjake i inženjere računarstva pak stagnira, je li?

Ako ih 5% ode u inozemstvo.
Vecina diplomiranih informaticara je nesposobno, jer nisu ni za sto specijalizirani.

Maloki
08-07-2010, 09:13
A nenenene, dođ' i ti meni na info, nećete ni imat tipografiju na 1. godini, gamad sretna.
U međuvremenu sam se prebacio na elektrotehniku :)

Deadwalker
08-07-2010, 10:02
Vecina diplomiranih informaticara je nesposobno, jer nisu ni za sto specijalizirani.

Nazalost istina. FOI bi trebao davati najbolje informaticare u drzavi, al radi nesposobne drzave i jos x drugih faktora, to nije slucaj. Pa sve najvaznije stvari u drzavi glede nekakve informatizacije radi FER, a oni su pak jos vise nesposobni. Al imaju tu neku svoju "reputaciju" i dobivaju ogromne novce od drzave. Dok onda ja moram na svoj faksu placati 10 soma skolarinu.

Aral
08-07-2010, 10:49
Al plačaš ga da možda nešto više naučiš i da ne sjediš u sobi sa 500 ljudi; barem ja zato plačam. Plus, diploma ti ajmo reć otvara vrata prema poslu, a ti tek moraš kroz ta vrata proć i učit cijeli život.

Anarion.Umarth
08-07-2010, 11:02
Di ćeš naći posao sa Matematikom :( Eventualno neki profesor, a njih ima ko pljeve i ne žuri im se sa radnog mjesta, čak ostaju i debelo iza vremena za penzije...
Ostaju iza penzije jer ih nema ktko zamjeniti, a matematičare traže gotovo pa sve tvrtke jer rade proračune koji su prekomplicirani za ekonomiste, građevinare i fizičare.

Deadwalker
08-07-2010, 11:06
Najveci problem u Hrvata je sto se upisuju studijski programi koji ne prate zahtjeve trzista. I onda imas na burzi par tisuca ekonomista s diplomom, a ljudi sa zavrsenim tehnickim fakultetom su trazeni ko suho zlato. Al jebi ga, puno je lakse upisat nekakav studij sociologije i citat knjige samo, nego li imati 4 matematike, 2 fizike i ostalu hrpetinu slicnih predmeta. I veliku krivicu snosi drzava sta ne prilagodava upisne kvote realnom stanju na trzistu. A dobro, necu sada u offtopic. Sve u svemu, ako ima koji buduci foi-evac(a vidim da ima nekih), ako bu sta potrebno, stojim na raspolaganju. :)

cham3leon
08-07-2010, 11:09
Čujem jako puno glasina da se jako traže Java i C# programeri, ne znam koliko je to točno.

Deadwalker
08-07-2010, 11:12
Za programere uvijek ima posla. Samo moras biti sposoban napravit sto se od tebe trazi :)

Aral
08-07-2010, 11:16
Čujem jako puno glasina da se jako traže Java i C# programeri, ne znam koliko je to točno.
Bolje da neznaš kolko ih traže. A večina su svi ljudi stariji od 40 :) Ima jedan u mojoj grupi, veli da je prestrašno kak je teško nać dobrog programera, a pogotovo Java developera.

cham3leon
08-07-2010, 11:17
Onda znam što bih mogao učiti preko ljeta :D

mronki
08-07-2010, 11:56
@Deadwalker šta nije od ove godine školarina 5.5K?


. Sve u svemu, ako ima koji buduci foi-evac(a vidim da ima nekih), ako bu sta potrebno, stojim na raspolaganju. :)
:D

Deadwalker
08-07-2010, 12:02
Je
al samo za nove brucose
nas stare i dalje peljese :(

Aral
08-07-2010, 12:14
Kriza je, treba malo spustit cijene :( Dobro da ih kod nas još i podižu xD

McPingvin_v2.0
08-07-2010, 12:29
Besplatno školovanje - 5.5k kuna. FOI <3 :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))

W3DR4N
08-07-2010, 13:13
I onda imas na burzi par tisuca ekonomista s diplomom, a ljudi sa zavrsenim tehnickim fakultetom su trazeni ko suho zlato.

Na burzi su samo manje sposobni ljudi, neovisno čiju diplomu imaju u džepu.
Ljudi s završenim tehničkim fakultetom ne znaju apsolutno ništa osim napredne matematike, jer im je studijski program smeće.
Danas se traže certifikati, pa je u to najbolje ulagati lovu i vrijeme.

Deadwalker
08-07-2010, 13:16
Istina, al tesko ti se mogu otvoriti vrata bez diplome. Svi traze taj famozni papir. Naravno, posto vecina nema pojma raditi to sto ih se trazi(to sto si rekao da je studentski program smece), primorani su jos dodatno polazit te tecajeve i dobit certifikate. Dakle, da ti u radnoj knizici pise da imas VSS ili VŠS te hrpa certifikata. Uglavnom, treba samo para i puno vremena.

cham3leon
08-07-2010, 13:40
I onda imas na burzi par tisuca ekonomista s diplomom, a ljudi sa zavrsenim tehnickim fakultetom su trazeni ko suho zlato.

Na burzi su samo manje sposobni ljudi, neovisno čiju diplomu imaju u džepu.
Ljudi s završenim tehničkim fakultetom ne znaju apsolutno ništa osim napredne matematike, jer im je studijski program smeće.
Danas se traže certifikati, pa je u to najbolje ulagati lovu i vrijeme.

U biti na tehničkim smjerovima gotovo ništa praktično ne naučiš, u tome je stvar. Ipak ne vjerujem ni da si nakon završenog ekonomskog studija odmah tip top ekonomist.

Deadwalker
08-07-2010, 13:42
Zato ih ima par tisuca na burzi :rotfl:

Herr Schnitzel
08-07-2010, 13:52
Al jebi ga, puno je lakse upisat nekakav studij sociologije i citat knjige samo
Nemoj, molim te.

cham3leon
08-07-2010, 14:09
Amusing query: Gdje uopće možeš raditi sa završenom sociologijom ili književnošću? Osim očitog, "u školi"?

mronki
08-07-2010, 14:24
Je
al samo za nove brucose
nas stare i dalje peljese :(

:shock:
Šta nije besplatno?

Durin
08-07-2010, 14:25
1.) Imam puno frendova koji su otišli na TVZ. U osnovnoj su imali iz matematike oko 3, a u srednjoj da ne pričamo. Isto tako i sa FOIem, frajer u srednjoj nije imao pojma matišu, o informatici da ne govorim. Sada ti TVZovci i FOIevci prolaze godine bez problema. Oduvijek sam se pitao da li je to zato jer su se oni "probudili" ili je do tih učilišta.

2.) Sa FERom i FSBom uvijek ima posla. Kada završiš to, 200% je veća vjerojatnost da će naći posao nego sa bilo kojim drugim fakultetom. Na apsolutno svakom fakultetu kojeg se upiše, govori se da neće biti posla, bilo to PMF, Filozofski, Pravo, FSB, Građevina... Nekakva tradicija?

3.) Što se tiče studija na humanističkim znanostima, poput sociologije ili književnosti, postoje dva smjera: istraživački ili nastavnički. Manje njih završi nastavnički, više njih istraživački. S time se većinom bavi po uredima, novinarstvo, televizija itd.

Deadwalker
08-07-2010, 14:41
Al jebi ga, puno je lakse upisat nekakav studij sociologije i citat knjige samo
Nemoj, molim te.

nisam mislio da je studij jednostavan, ali definitivno se ne moze usporedivat sa fakultetom gdje ima nekoliko matematika, fizika, arhitektura racunala, programiranja itd. Ispravi me ako grijesim.

Durin
08-07-2010, 14:52
Po čemu bi neki kolegij iz matematike bio teži od nekoga gdje se mora naučiti 500 stranica napamet?

Anarion.Umarth
08-07-2010, 14:54
Učenje napamet i nije baš nešto...
Inače, upravo postah ferovac

Deadwalker
08-07-2010, 14:56
Po čemu bi neki kolegij iz matematike bio teži od nekoga gdje se mora naučiti 500 stranica napamet?

Bio bi. Ako nekome ide memoriranje cinjenica, to je jedina osobina koju treba da zavrsi studij. S druge strane, tehnicki fakultet trazi osim memoriranja i puno povezivanja cinjenica, razumjevanja istih te znanje primjene u realnim sustavima. Naravno, mozda sam u krivu. Nisam studirao na humanistickom fakultetu da bih napravio tocnu usporedbu. Gledam to iz svoje perspektive i iskustva. Nisam htio ovdje nikoga omalovazavat, daleko od toga :)

cham3leon
08-07-2010, 14:57
S time da je ipak žešće studirati pravo i pasti predmet nakon maratonskog štrebanja zato jer je netko drugi bolji od tebe, ali o tom potom. Valjda na filozofskim fakultetima nema takvih stvari.

Deadwalker
08-07-2010, 15:00
Bas kad si spomenuo pravo, znam za te price, moj najbolji frend studira tamo :) Sve u svemu, ni jedan studij nije jednostavan, svugdje treba puno vremena i truda ulozit. S jedne strane, nekakvom matematicaru bilo bi nepojmljivo nabubat dvije knjige napamet za jedan ispit. Isto vrijedi i obratno. Zato imamo izbor da upisemo ono sto nas zanima. Poanta cijele price je u tome da treba nekako uskladiti nase zelje te potraznju na trzistu i naci neku zlatnu sredinu. To sam htio reci zapravo. :)

Durin
08-07-2010, 15:02
Bio bi. Ako nekome ide memoriranje cinjenica, to je jedina osobina koju treba da zavrsi studij. S druge strane, tehnicki fakultet trazi osim memoriranja i puno povezivanja cinjenica, razumjevanja istih te znanje primjene u realnim sustavima. Naravno, mozda sam u krivu. Nisam studirao na humanistickom fakultetu da bih napravio tocnu usporedbu. Gledam to iz svoje perspektive i iskustva. Nisam htio ovdje nikoga omalovazavat, daleko od toga :)

To što si opisao nije svojstveno samo tehničkim ili prirodoslovnim predmetima, već svima.

Deadwalker
08-07-2010, 15:02
Nisam rekao da sam u pravu. To je samo moje misljenje koje ne mora biti tocno.

W3DR4N
08-07-2010, 15:16
nisam mislio da je studij jednostavan, ali definitivno se ne moze usporedivat sa fakultetom gdje ima nekoliko matematika, fizika, arhitektura racunala, programiranja itd. Ispravi me ako grijesim.

Naravno da može. Sociologija i socijalni rad graniče s psihologijom i pravom, te imaju izuzetno debele knjižurine. Nekom leži matematika, nekom učenje 500+ straničnih knjižurina.

Kvothe
08-07-2010, 16:56
Al jebi ga, puno je lakse upisat nekakav studij sociologije i citat knjige samo, nego li imati 4 matematike, 2 fizike i ostalu hrpetinu slicnih predmeta.
U gut dat write!

cham3leon
08-07-2010, 17:03
Amusing query: Gdje uopće možeš raditi sa završenom sociologijom ili književnošću? Osim očitog, "u školi"?

Može mi neko odgovorit na ovo?

McPingvin_v2.0
08-07-2010, 17:44
Ljudi s završenim tehničkim fakultetom ne znaju apsolutno ništa osim napredne matematike, jer im je studijski program smeće.
Care to elaborate?

1.) Imam puno frendova koji su otišli na TVZ. U osnovnoj su imali iz matematike oko 3, a u srednjoj da ne pričamo. Isto tako i sa FOIem, frajer u srednjoj nije imao pojma matišu, o informatici da ne govorim. Sada ti TVZovci i FOIevci prolaze godine bez problema. Oduvijek sam se pitao da li je to zato jer su se oni "probudili" ili je do tih učilišta.
Na TVZ-u je matematika smiješno lagana, ali je daleko od bitnog predmeta. Na FOI-u je matematika predmet s najmanjom prolaznošću (o OPM-u pričam, neka me Dead ispravi ako sam u krivu) tako da ne znam od kud ti to.

2.) Sa FERom i FSBom uvijek ima posla. Kada završiš to, 200% je veća vjerojatnost da će naći posao nego sa bilo kojim drugim fakultetom. Na apsolutno svakom fakultetu kojeg se upiše, govori se da neće biti posla, bilo to PMF, Filozofski, Pravo, FSB, Građevina... Nekakva tradicija?
Za FSB stoji jer strojara stvarno nema, a za FER ne toliko, osim ako se ne iskažu za vrijeme studija pa si preko profesora ili nekog drugog srede posao unaprijed, ne nužno uz stipendiju.

Znam primjer jednog FER-ovca koji se skvota s razgovora za posao na razgovor za posao (završio je po starom sistemu, dakle 4 godine) jer ne može naći posao za poštenu plaću :)

Deadwalker
08-07-2010, 18:22
Na FOI-u je matematika predmet s najmanjom prolaznošću (o OPM-u pričam, neka me Dead ispravi ako sam u krivu) tako da ne znam od kud ti to.

Na foi-u se kaze da tko da OPM, taj slobodno moze reci da je zavrsio foi. :)

Outmind
08-07-2010, 22:02
Neki od vas mi nisu jasni. Zašto bi moja diploma iz sociologije bila manje krvavo stečena od nečije iz matematike / ekonomije / it-a ili kajtijaznam čega? Kao što reče vedran, netko ima afinitete za jedno, netko pak za drugo. Oni koji tvrde da se društveni ili humanistički predmeti svode na štrebanje ogromnih knjiga na pamet očito nemaju pojma o čemu pričaju jer se sa dotičnim faxovima nisu nikada sreli, niti to žele, što se i vidi iz podsmjeha kojim odišu neki postovi ovdje. Ja nemam bele veze o tome kak stvari funkcioniraju na pmf-u, fsb-u ili foi-u, pa se u to i ne miješam. To što me prirodne znanosti i nauke ne zanimaju dakako nikako ne znači da su iste i manje vrijedne. Doduše, jedina objektivna prednost koju ja imam pred vama prirodnjacima je činjenica da se svojim zvanjem mogu savršeno dobro baviti i ako nestane struje xD

Arbiter of Change
08-07-2010, 22:09
Zašto?

Ako imaš neki savjet rado bih ga usvojio.
Jer si počeo o kreativnosti.

cham3leon
08-07-2010, 22:15
Neki od vas mi nisu jasni. Zašto bi moja diploma iz sociologije bila manje krvavo stečena od nečije iz matematike / ekonomije / it-a ili kajtijaznam čega? Kao što reče vedran, netko ima afinitete za jedno, netko pak za drugo. Oni koji tvrde da se društveni ili humanistički predmeti svode na štrebanje ogromnih knjiga na pamet očito nemaju pojma o čemu pričaju jer se sa dotičnim faxovima nisu nikada sreli, niti to žele, što se i vidi iz podsmjeha kojim odišu neki postovi ovdje. Ja nemam bele veze o tome kak stvari funkcioniraju na pmf-u, fsb-u ili foi-u, pa se u to i ne miješam. To što me prirodne znanosti i nauke ne zanimaju dakako nikako ne znači da su iste i manje vrijedne. Doduše, jedina objektivna prednost koju ja imam pred vama prirodnjacima je činjenica da se svojim zvanjem mogu savršeno dobro baviti i ako nestane struje xD

Onda mi možda ti vjerojatno možeš odgovorit na ovo, iako ne znam šta lijepoga studiraš :D :



Amusing query: Gdje uopće možeš raditi sa završenom sociologijom ili književnošću? Osim očitog, "u školi"?

Može mi neko odgovorit na ovo?

najozbiljnije me zanima.

loo
08-07-2010, 22:22
Brat mi je upravo upiso povjest na filozofskom.
Ja za 2 godine planiram upisat fer ili fsb ili geodeziju. Jel' geodeti imaju dobre plaće?

Outmind
08-07-2010, 22:24
Niš ne studiram, diplomirao sam sociologiju i etnologiju.

Kao soc možeš naravno radit u školi (bljak), ako si dovoljno dobar kao samostalni istraživač ili dio nekog istraživačkoog tima, u kojekakvim aggencijama za istraživanje tržišta (ne, ne mislim na zvanje ljudi u 11 navečer, već na analizu i statističku obradu tih anketa), isto to možeš raditi u kojekakvim vladinim ili lokalnim institucijama (ako imaš vezu naravno). Isto tako možeš raditi u kojekakvim civilnim udrugama, centrima za statistiku etc.

Arbiter of Change
08-07-2010, 22:25
Budući da su oboje čisto akademska znanja ostaju ti prosvjeta (kod koje je 90% natječaja već namješteno jer se napišu forme reda radi kad je mjesto već popunjeno, potvrđeno od par ljudi koje znam), zaposliti se sa strane (prevoditelj, npr) ili istraživanje.


Sa znanjima i vještinama stečenim tijekom trogodišnjeg studija moguće se zaposliti u agencijama za istraživanje javnog mišljenja, marketinškim agencijama i području odnosa s javnošću. Isto tako, moguće je raditi u medijima, javnoj upravi i nevladinim organizacijama. Nakon završenog trogodišnjeg studija sociologije ili srodnih studija na Sveučilištu u Zadru može se upisati i jednopredmetni dvogodišnji (diplomski) studij sociologije, čime se stječu dodatne sposobnosti koje povećavaju kompetitivnost pri zapošljavanju.

Neven <R>
08-07-2010, 22:31
To što me prirodne znanosti i nauke ne zanimaju dakako nikako ne znači da su iste i manje vrijedne.
E to to to, jako često (a primjera ima i u ovom topicu) sam primjetio aroganciju kod ljudi koji idu na tehničke/prirodoslovne fakultete, osjećaj više vrijednosti i odbacivanje većine drugih studija kao glupih i slično.

BTW ako wedran brani studij sociologije brijem da se svijet stvarno okrenuo naglavačke.

Maloki
08-07-2010, 22:32
Doduše, jedina objektivna prednost koju ja imam pred vama prirodnjacima je činjenica da se svojim zvanjem mogu savršeno dobro baviti i ako nestane struje xD
Naravno, jer vi koji se bavite društvenim znanostima u svome radu ne koristite računala, rasvjetu, grijanje i ostale blagodati električne struje :)

Outmind
08-07-2010, 22:35
Grijat se mogu na drva, pisat po danu / svjetlu svijeće, a za printanje mogu zamoliti nekoga tko ima ljepši rukopis od mene xD

hans
09-07-2010, 00:20
Dam it!!! :hangin:

Upao sam na FER, Sad moram birati FER vs FSB

Ako može savjet i više neću ništa napisati u ovoj temi.

Lord Ragnarok
09-07-2010, 10:56
to je bar lako kad se dvoumis.
ako zelis izgubiti socijalni zivot, sve koje poznas i sve zive na 5 godina, odes na fer. ako ne odes na fsb

Deadwalker
09-07-2010, 10:59
Istina. FER je prema mojim saznanjima uz FOI jedini faks u drzavi koji na propisan nacin provodi bolonju. Dakle, nikakvi ispitni rokovi, nego samo kolokviji i kontinuirano pracenje. Ako tamo ne kolokviras kolegij, imas jos jednu sansu na jednom ispitnom roku. Ako tamo padnes, vjerojatno padas i godinu :)
Aj, mi na foi-u imamo 2 ispitna roka+komisija, al tako je daleko teze.

McPingvin_v2.0
09-07-2010, 11:11
to je bar lako kad se dvoumis.
ako zelis izgubiti socijalni zivot, sve koje poznas i sve zive na 5 godina, odes na fer. ako ne odes na fsb
Aj ne seri, FSB-ovci su još gori, samo nisu toliko razvikani :D

Deadwalker
09-07-2010, 11:13
Aham :D

Maloki
09-07-2010, 11:18
to je bar lako kad se dvoumis.
ako zelis izgubiti socijalni zivot, sve koje poznas i sve zive na 5 godina, odes na fer. ako ne odes na fsb
Ista stvar ti je išao ti na FER ili na FSB.
Čak je navodno FSB i teži, samo što nije toliko razvikan FER.
Da, rekao sam istu stvar kao i Pingvin.

Deadwalker
09-07-2010, 11:20
Čak je navodno FSB i teži, samo što nije toliko razvikan FER.

Isto vrijedi i za FOI. Poprilicno zajeban faks, samo ljudi toga nisu svjesni dok ga ne upisu :)

cham3leon
09-07-2010, 11:34
Vidiš, dobro da nisam išao na Foj, ovako ako i uprskam ove dvije godine koje sam studirao na računarstvu, bar nisam nikakvu školarinu ni stanarinu plaćao :D

Deadwalker
09-07-2010, 11:36
Jeeeeeeeeej :D

MindReader
09-07-2010, 16:00
ja da nisam upiso fer iznevjerio bih obitelj - starci magistri, sestra laganini završava.. al nije me niko tjero.. vjerojatno je u genima xD

Maloki
09-07-2010, 18:23
Mene će FSB razdjevičit.

loo
09-07-2010, 19:35
@Malokijev potpis:
Family guy :thumbs2:

Kriva tema, ali jbg :)

Windwalker
09-07-2010, 22:14
Meni FER nije pretežak. Kampanjski sve riješavam s 3, 4, osim nekih ispljuvaka kvazipredmeta kao ekonomika.

Ako te FER zanima, i aku želiš integrale, diferencijalne jednadžbe, električne krugove, sklopove, algoritme, programske jezike i slično u glavi 5 godina, go for it.

FER ferovcima ne uzima život. Većina ga nije imala ni prije nego što su upisali FER. :)

Kostolomac
10-07-2010, 12:02
Tehnički fakultet u Rijeci, preddiplomski sveučilišni smjer elektrotehnike.
Ponovno upisujem drugu godinu najesen. Krajnje je vrijeme da počnem učiti :(

POSA
10-07-2010, 12:47
nakon dvije godine prve godine foija, otišao sam na filozofski. sad studiram filozofiju, sjedim na drvetu i s lirom u ruci čekam bitak, živim vječno, radujem se bolje sutra, ponekad sretnem pingvina u bircu, pozdravimo se i pitamo se za plaću
i tako to...

cham3leon
11-07-2010, 20:32
Tehnički fakultet u Rijeci, preddiplomski sveučilišni smjer elektrotehnike.
Ponovno upisujem drugu godinu najesen. Krajnje je vrijeme da počnem učiti :(

Budi sretan kolega, ja možda neću ni moći upisati iduću godinu najesen :D
btw, si prošo programiranje? Kao da si spominjao da ga imaš ove godine...

Kostolomac
11-07-2010, 23:22
Prošao nekim čudom. Još samo Osnove Elektrotehnike I u 9. mjesecu mi ostale... :(
Pa što je s tom Elektronikom btw.? Znam da je jako dosadna, ali nije vrag da je toliko teška?

cham3leon
12-07-2010, 08:01
Ne bi smjela bit, ali teta Vera se brine da bude dovoljno izazovna i za najupornije studente. Ono što vi radite u Elektronici 1 i 2 mi radimo u jednom predmetu. Na predavanjima se ništa ne nauči jer ona žuri da stigne sve obradit i boli je ćošak od lakta da li je itko šta razumio. Auditornih vježbi niti pravih asistenata nema, od zadataka možeš naučit samo ono što ona nažvrlja na ploču tokom tih predavanja, a nikad ne možeš znat što će ti ubaciti na ispitu od tog silnog gradiva.

Kostolomac
12-07-2010, 15:32
Ne znam tu tetu Veru, ali zvuči katastrofa :scared:
Sva sreća da je nama Vrankić legenda :P

Felcorn
12-07-2010, 23:37
Evo upravo sam upao na FOI i zanima me smjestaj u domu jer je rok bio 27.6. a tada nisam bio siguran di cu upast... ima li sanse naci mjesta u domu i izvan tog natjecaja?

mronki
13-07-2010, 00:18
Nije 27.6. nego 27.7. :D

Felcorn
13-07-2010, 07:35
OooOoooh :oops: sad me jos samo zanima sto im to znaci ovjerenaSkopija svjedodžbi itd... jel mogu to samo iskopirat il netko to jos mora ovjerit :/

pimp
13-07-2010, 07:37
to su ti trebali u skoli ovjeriti
znaci kopiraš i predaš im u školi da ti to netko ovjeri

Bartuc
13-07-2010, 07:39
Zar se kopije ne ovjeravaju kod javnih bilježnika!?

Arbiter of Change
13-07-2010, 07:50
Zar se kopije ne ovjeravaju kod javnih bilježnika!?
Yup.

MindReader
13-07-2010, 10:06
ne. kopije se ovjeravaju kod tajnika. been there, trust me.
ovjeravanje kod javnog bilježnika je tako old school

Arbiter of Change
13-07-2010, 10:07
Mularija. :)

McPingvin_v2.0
13-07-2010, 10:54
Zar se kopije ne ovjeravaju kod javnih bilježnika!?
Yup.
Možda u vaše vrijeme :P

Možeš i u školi, a vjerojatno ti i manje naplate :)

mronki
13-07-2010, 12:25
Svjedodžbu s mature moraš kod bilježnika, a onu "običnu" možeš u školi.

pehlinac
13-07-2010, 14:08
Tehnički fakultet u Rijeci, smjer računarstvo, na jesen upisujem treću godinu ^^

Maloki
13-07-2010, 16:10
Upisao se danas na FSB, podaci za Studomat su tu.
Sad trebam saznat kad počinju predavanja :)

beba nema zvečku
13-07-2010, 16:20
Maloki te jako bubalo?

Maloki
13-07-2010, 17:47
Manj nego što sam očekivao.
Jesi se ti razdjevičio ili čekaš još uvjek?