PDA

Pogledaj cijelu verziju : dnevnik stučne prakse



accursed
06-07-2010, 20:29
ovako, naime, još u mjesecu travnju, odradio sam praksu u hotelu, u upravi vo no, no ugl. nisam ama baš ništa radio, nego sam igrao igrice na kompu nekom i surfao...
no sad je došlo vrijeme da ja predam dnevnik stučne prakse u koji neam pojma što da napišem, pa bih vas zamolio za bilo kakve prijedloge i slč. u vezi moje "odrađene prakse", hvala.. :thumbs2:

fear
06-07-2010, 20:32
Koja ti je tema, raspiše se o istoj nakelji par papira (nekakve isprave i slično, pitaj ih u hotelu pa že ti dati), pitaj ove tamo gdje si radio za savjet i voila.

josip_kraš
06-07-2010, 20:47
Kad sam išao na praksu u dnevnik sam pisao (crtao) praktične vježbe, pisao datume kad sam išao na praksu te što smo lijepoga tog datuma naučili.

Chappi
06-07-2010, 20:55
Meni isto treba..Ja sam otišo za THK-Turističko hoteljerski komercijalist pa smo imali prvu godinu u kuhinji druga godina konobarstvo treca recepcija a cetvrta nista..A meni sad treba dnevnik rada za konobara jer necu radit praksu samo cu potpise dobit...

Outmind
06-07-2010, 21:31
E al svake godine netko otvori temu o tim dnevnicima... Prepisujte jedni od drugih ili tak nekaj...

cham3leon
06-07-2010, 21:45
I ja moram ove dane napisat svoj, znate kakva je situacija. Izmislit 90% toga. Ipak ne razumijem kako forumska populacija može pridonijeti rješenju tog problema.

accursed
06-07-2010, 21:48
a svake godine, kad nikako da netko napiše nešto konkretno, a barem da netko podijeli svoje znanje o radu uprave, ili ako su radili tamo što su radili, ili je uprava ipak samo paravan za dobro plaćeni nerad...

ovo sam iskopao

- donosi strategijske, taktičke i operativne planove
- sastavlja planove za kadrove (potreban broj, struktura itd.), promaknuća, nagrađivanja, tečajeve, seminare...
- analizira izvještaje o poslovanju koji su prikupljeni od različitih odjeljenja unutar hotela te utvrđuje odstupanja od planova i poduzima korektivne mjere kako bi se odstupanja ispravila...
- sastavlja plan poslovanja za narednu godinu (marketinške akcije kao priprema za sudjelovanje na sajmovima, posebne ponude, cijene itd,. zatim formiranje cijena, sklapanje ugovora sa partnerima, ponude za suradnju itd...)
znači uprava radi sve vezano za poduzeće, odlučuje o svim bitnim pitanjima u cilju boljeg poslovanja poduzeća (hotela)...