PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoć u vezi monitora...



Konšiljer
06-07-2010, 15:24
Evo ovako...imam problem kada malo dulje sjedim za računalom,oči mi se umaraju i počne me hvatati l
agana glavobolja(kao i sve ostale,bar se nadam :( )
E sada,čuo sam da postoje nekakve "prevlake" koje se stavljaju na monitor,pa to,kao u principu,pomaže.

Sad bi vas pitao za vaše mišljenje u vezi toga,jel se to isplati,i ako ne,ima li kakva druga metoda.
Naravno da nebi igrao igre s tim,dapače,smeta mi jedino kada nešto čitam ili kada sam na internetu.

Mislim da problem nebi trebao biti u monitoru(samsung SyncMaster 20.5 inčni).

To je.

fear
06-07-2010, 15:26
Probaj ne sjediti preblizu monitoru i podesi si svjetlinu i kontrast kada čitaš, ja inače imam glavobolje samo kad buljim u monitor više od 5 sati u komadu.

cham3leon
06-07-2010, 17:31
Evo ovako...imam problem kada malo dulje sjedim za računalom,oči mi se umaraju i počne me hvatati l
agana glavobolja(kao i sve ostale,bar se nadam :( )
E sada,čuo sam da postoje nekakve "prevlake" koje se stavljaju na monitor,pa to,kao u principu,pomaže.

Sad bi vas pitao za vaše mišljenje u vezi toga,jel se to isplati,i ako ne,ima li kakva druga metoda.
Naravno da nebi igrao igre s tim,dapače,smeta mi jedino kada nešto čitam ili kada sam na internetu.

Mislim da problem nebi trebao biti u monitoru(samsung SyncMaster 20.5 inčni).

To je.

Ne znam kakva navlaka može neutralizirati činjenicu da gledaš u vrlo bliski objekt i to izvor svjetla. Čuo sam i ja za to, ali nije moguće. Ako postoji, vjerojatno je neki scam.

Inače, nije općenito dobro gledati previše u objekte blizu sebe, a kamoli kad se radi o monitoru koji još i svijetli ravno tebi u oči. Ne možeš dakako sjediti 4 metra od njega, ali bar možeš smanjiti pozadinsko osvjetljenje i prilagoditi ga okolini. To bi se trebao zvati brightness u postavkama na monitoru.
Prilagodi osvjetljenje okolini - ako ti sunce tuče na njega pa ništa ne vidiš, pojačaš pa se sve vidi. Kad ti je u sobi mrak, smanjiš ga na minimum.