PDA

Pogledaj cijelu verziju : Stara vise od godinu dana, jel jos uvijek ok?



Mort
06-07-2010, 09:59
Ok ovo sam kupio prije vise od godinu dana kada je bila jako dobra i (jako) skupa pa me zanima jel jos uvijek sve u redu sa njom.

Kuciste nemam pojma koje je xD
Graficka ATI Radeon HD 4870 1gb DDR5
2 x HyperX 2gb DDR2 Ram
Intel Q8330 -- Core 2 Quad 2.33 Ghz
Matična je ASUS P5Q nisam siguran za ostatak imena :p
500gb HDD
Napojna isto nisam siguran, pise na njoj nesto ATX 1.3 skroz malim slovima ali nigdje nepise snaga.

Kad sam kupovao ovo su sve bile dosta skupe komponente ali pretpostavljam da nakon skoro godinu i po mogu naći neke jeftine upgrade pa ako imate savjet...

IGoR_2803
06-07-2010, 10:08
imaš odličnu konfu i ne znam zbog čega ti treba upgrade... jel postoji nešto što ne možeš ugodno raditi na tom kvadu i mrcini kakva je 4870? jedino me napajanje brine, ukoliko je neki "low-life" primjerak, mogao bi njega zamjeniti, čisto radi sigurnosti...

Mort
06-07-2010, 10:19
imaš odličnu konfu i ne znam zbog čega ti treba upgrade... jel postoji nešto što ne možeš ugodno raditi na tom kvadu i mrcini kakva je 4870? jedino me napajanje brine, ukoliko je neki "low-life" primjerak, mogao bi njega zamjeniti, čisto radi sigurnosti...

Jes ona mrcina i odkada sam ugradio sve, igro sam svaku igru na max ali problem je u hladjenju jer konstantno 65-70 stupnjeva a mislim da je napajenje ok zato sto nije ono koje je doslo uz kućište nego sam i to posebno kupovo. Kućište je glupo ko kurac i malo, maticna mi zauzme citavo po dužini i skoro čitavo po širini.
Pokušavam sad sebi skontat da neke hladnjake stavim, ali i to je problem zato sto kućište ima malo otvora, neko je frontier ali najobičnije nemogu ga nać na webu.
Kad sam kod toga jel ima neko tip kako i gdje da stavim hladnjak da bude cirkulacija zraka sto bolja.

Konšiljer
06-07-2010, 10:25
Ok ovo sam kupio prije vise od godinu dana kada je bila jako dobra i (jako) skupa pa me zanima jel jos uvijek sve u redu sa njom.

Kuciste nemam pojma koje je xD
Graficka ATI Radeon HD 4870 1gb DDR5
2 x HyperX 2gb DDR2 Ram
Intel Q8330 -- Core 2 Quad 2.33 Ghz
Matična je ASUS P5Q nisam siguran za ostatak imena :p
500gb HDD
Napojna isto nisam siguran, pise na njoj nesto ATX 1.3 skroz malim slovima ali nigdje nepise snaga.

Kad sam kupovao ovo su sve bile dosta skupe komponente ali pretpostavljam da nakon skoro godinu i po mogu naći neke jeftine upgrade pa ako imate savjet...


ajde prodaj mi to,koliko tražiš?

KI KI
06-07-2010, 11:29
nadji ime napajanja tocno i koje kuciste imas
ako kazes da je kuciste tak malo... bolje da kupis neko malo vece i prozracno i stavis neka 2 mala ventilatorčića da pušu malo i to je to, jos i ak je napajanje neko sranje onda i to promjenis... konfa je odlicna i nediraj nista

RIDER32
06-07-2010, 13:51
Ako neznaš koje napajanje imaš slikaj ga pa stavi vamo pa ćemo ti mi reči o ćem je riječ, iako mislim da je onaj fronteir bulšit, kao i kučište.

Reci koji točno model gladnjaka na procesoru imaš.

Što se tiče matična, grafa, procesor, rami, to je sve super i nemoraš ništa mjenjati. Ostalo kao npr kučište i ventilatori mnaravno mežeš po volji mjenjati.

Niko Bellic
06-07-2010, 14:11
Upgrade...

Kućište: Cooler Master CM 690 - oko 450 kuna na akciji u TechnoMAX-u
Napajanje: Corsair CX400W - vidi na http://www.nabava.netSgdje je najjeftinije

Ostatak kompa je super!

@ RIDER32

Prvo nek si uzme kućište i napajanje, a "gladnjak" uvijek stigne uzet Cooler Master Hyper 212 Plus.

RIDER32
06-07-2010, 14:40
Gladnjak :rotfl: ljepo kad sam sebe uspijem nasmijat :D


ma to sam ga pitao zato što je rekao da je uzeo neki aftermarket a temperature su mu visoke pa me interesira o kakvom je crapu riječ.

Niko Bellic
06-07-2010, 14:55
Ti fakat nijesi bija uškoli kad se učilo ćitanje s razumijevanjem. Lik je mislio na temperaturu grafe 65 do 70 stupnjeva, a ne na proc. To je za HD 4870 san snova temperatura. Moja je na auto postavkama venta 78 do 90 stupnjeva, ali to je nebitno pošto HD 4870 dura do 104 stupnja bez frke...

RIDER32
06-07-2010, 14:59
J**i me čoravog... rano usto i imo naporan dan a muči me novi hard...

nastavite sa tremom :wink:

Niko Bellic
06-07-2010, 15:13
To ti je tak kad kupiš iz Protisa. xD

Razzarach
06-07-2010, 18:18
lol 60c je normalna temperatura po ljeti... barem po meni xd

RIDER32
06-07-2010, 18:36
65-70 je za grafu ok al za procesor ne baš... ja već nakon 60 dižem uzbunu :D

al već smo ustvrdili da je riječ o nesporazumu.


nastavite sa tremom :wink:
Kako mi da nas ide failanje :rotfl:

IGoR_2803
06-07-2010, 20:17
ma kaj je to za procesor? meni je neki dan počeo tuliti speaker jer je u biosu namješteno da pišti kad cpu temp. dođe do 70C... to je zato jer je vani 30C ali nema veze, otvorio sam bočnu stranicu pa više ne tuli... :)

uglavnom, on topic: slažem se sa kihotom... eventualno novo kućište, malo prostranije, a ako ne patiš na izgled možeš uzeti neki chieftec koji možda nisu fotogenični ali su funkcionalni...

napajanje prvo saznaj koje je, da ne bi mijenjao bez potrebe... ako je stvarno neko no-name onda i to promijeni...

osobno ne bih ništa drugo dirao...

RIDER32
06-07-2010, 21:13
uglavnom, on topic: slažem se sa kihotom...
? :D

Nisam jedini koji failam :)

IGoR_2803
06-07-2010, 23:12
uglavnom, on topic: slažem se sa kihotom...
? :D

Nisam jedini koji failam :)

a lol... opće nemam pojma kako sam to napisao... bit će da sam čitao neku temu o kihotu danas istovremeno... i meni je bio dug dan, vjeruj mi... :D