PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows7 i moj komp



Tegla Ajvara
05-07-2010, 11:44
evo nakon par mjeseci sve se poremetilo
jucer palim komp i sve ok, odem jesti i on se sam ugasi ak me nema duze ko i inace
i ponovno palim komp kasnije i dodje do onog ekrana kao loading windowsa i nece da udje, stoji tak stalno
i par puta pokusam sa restartom i nece
i danas formatiram disk, i ponovno instal (koji je trajao puno duze neg inace, prije mi je trebalo za rusenje i instal windowsa 7 oko 20min sad oko sat vremena) i opet kad je zavrsio, pocne se palit i opet stane na tome loadingu
koji mu je? :?
konfiguracija je u sigu

Aral
05-07-2010, 13:07
A kak ti se to gasi kad te duže nema? Misliš sleep mod ili...? Il ga je vručina zeza il je nešto otišlo, pošto si napravio čist format. Probaj još jednom instalirat...

Tegla Ajvara
05-07-2010, 13:18
ode na sleep
prvo se pojavi screen saver a onda se iskljuci
a ako radi neki program tipa winamp ili igra onda se negasi nikad

Aral
05-07-2010, 14:44
Znam da su win imali navodno problema sa sleep modom, al mislim da u tvom slučaju to nije problem. Neznam, čudno mi je kaj i dalje zeza, iako si formatirao.

cham3leon
05-07-2010, 16:03
Po defaultu windows 7 odlazi u sleep kad ga neko vrijeme ne koristiš. To se da isključit negdje u Control panelu. A sleep kod Win7 je i dalje pun bugova.

Aral
05-07-2010, 16:16
Da, al nakon kaj je formatirao i dalje ga zeza komp. Sleep mod ne bi trebao imat veze s time, pošto mu nije prvit put da to koristi.

Tegla Ajvara
05-07-2010, 16:28
cjelo vrjeme sam i koristio sleep mod
a gasio samo ako ima koji update za instalirat

bili su mi frendovi pogledat komp i smatraju da je mozda do maticne posto sve ostale komponente rade kak spada
jer isto ta sporost ubija
samo onaj setup kod botanja treba 10min da pokrene, dok je prije odma
itd...

bas sam tuzan :(

Tegla Ajvara
06-07-2010, 10:08
gle ovo
uspio sam nakon 100 pokusaja
obrisao sam zadnji put particije mjesto format i napravio nove
i sad sljaka :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

nego jel ima sad kakav program da testiram performanse i cjeli hardver na kompu i da mi on kaze jel neispravno ili kritican jedan dio itd
jer instalacija je i dalje bila turbo spora


i jos sam se neceg sjetio
prije svega mi se znalo desit kad nes udari po stolu jacinom kad sakom zviznes al ne pretjjerano, onak pojavi se plavi ekran

u biti plavi ekran je bio ucestal, pri paljenju je bio cesta pojava :?

Aral
06-07-2010, 10:11
Ak ti se pojavljuje BSOD onda baš nešto i ne štima s kompom. Za ove programe kaj si pitao, probaj vidjet Everest, Sandru ili malo poguglaj.

Tegla Ajvara
06-07-2010, 11:42
opet mi nije htio uc u win i onda sam iskljucio iz uticnice sve i izudaro malo komp
da sjedne sve na mjesto i nakon pol sata opet upalio i sad opet sljaka
al svjedno ga nosim u servis pa da tamo ljudi kazu koji mu je
ovo vise nema smisla :?

Tegla Ajvara
06-07-2010, 12:57
sad sam ga bio iskopco iz struje i malo izudaro
sad radi bolje neg beba :D

znaci ak komp zajebaje, malo mu treba dat po piiii i onda radi ko curica

lulix
06-07-2010, 13:32
dam lijevo jaje da ti je sjeban hdd, to se zna deshavat kad su konektori na njemu olabavljeni i onda su kontakti slabi, pogotovo ak je SATA, probaj zavezat zice konektora u neku stranu i dobro ih ucvrsti pa vidi dal se isto dogadja, takodjer to se zna desit ak obicni hdd koristish kao prijenosni, tj. stalno ga vadish i nosish curi/prijatelju/spolnom partneru i sl.

Tegla Ajvara
06-07-2010, 14:08
hahaha

nije
10x sam ga dosad vadio i nediram ga previse
to je odjemput sve pocelo

RIDER32
06-07-2010, 18:33
Samo ti dobro pregledaj sve kablove... uzmi drugi SATA kabel i dobro provjeri da ti koja žica iz napajanja nije pukla tj ima loš kontakt...

I rame isto, ako imaš 2+2GB premjesti u drugi par utora na matičnoj.

Tegla Ajvara
06-07-2010, 22:08
evo sad zamrzaje komp iz cista mira
i nakon reseta javlja da su drajveri od graficke kao zamrznuli i da su sad ''uspjesno obnovljeni''
:? :(

lulix
06-07-2010, 23:21
vadi jednu po jednu komponentu i cisti redom....

Tegla Ajvara
07-07-2010, 21:31
ovo sam moro slikat kad je zamrzo jednom :pray:
http://img149.imageshack.us/img149/7130/fotografija1652.jpg


i tak svaki put nakon restarta sve brze i brze
i sveo sam vrjeme na 5 min il manje

RIDER32
08-07-2010, 00:39
http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

Tegla Ajvara
08-07-2010, 16:53
hvala na linku, skida skidam pacemo vidit

i da, ocistio sam cjeli komp od prasine, dio po dio i sve komponente pregledo i kablove i sve valja

i danas sam otkrio trojance koji su mi bili na d disku i to uvucen u winamp, firefox i tak te neke programe koje tu drzim da imam poslje formatiranja
i sad razmisljam da ga troja nije sjebala :? :(
jer prije toga (znaci prije svega sto se pocelo desavat oko 2 tjedna prije) sam pokretao to sve, a antivirus nije blokirao nista


edit
neznam sta je bit tog programa
poceo mi dizat temperaturu i do 105c i moro sam iskljucit ga jer nisam htio riskirat
inace mi grafa ide do 110c i ne preko
dosad maksimalna temperatura prije ovog 95chttp://img37.imageshack.us/img37/7770/lolrs.jpg

fear
08-07-2010, 17:18
Bit tog programa je da ti optereti grafu kako bi radila pod punim opterečenjem, ipak temperatura od 100 i nešto stupnjeva mi izgleda malo previše. Čak ti piše poruka da ti se grafa pregrijava.

Tegla Ajvara
08-07-2010, 18:26
opteretio ju je i previse -.-
sad je temperatura 67c i sljaka ok
kad igram oko 80
al ovo je bolest
brijem da ju je frajer overklokirao do jaja :o

RIDER32
08-07-2010, 23:51
Furmark ništa ne overkloka, on samo optereti grafu do maksimuma, više od bilokoje igre ili 3d čmarka.

Ako to prođe onda je ispravna.

Nego nisi reko jel ti ovaj trojanac bio kriv za šta?

Tegla Ajvara
09-07-2010, 00:12
to neznam jer sam ga sad nasao
a cuj, vjerjatno je napravio nekakav nered, nemere to proc sam tak

RIDER32
09-07-2010, 00:18
paaaaaa.... jel ti se komp gasio dosad? Ili si na laptopu :)

Tegla Ajvara
09-07-2010, 00:28
danas kad sam ga rastavio i pocistio, samo je jednom zamrznio
i kad sam ga ''spalio'' sa onim programom, evo jos sljaka :S
cudno

RIDER32
09-07-2010, 02:06
jako cudno xD

Možda je ovaj burn spoio neki hladni lem pa sad sve šljaka.

Tegla Ajvara
09-07-2010, 22:59
krepo je, nema vise odnjega nist
opet nece uc u windows, za mene je mrtav :hangin:

odose pare u vjetar :cry:

RIDER32
10-07-2010, 23:54
Gara? Nisi valjda uzeo u exu gotovu konfu sa naljepnicom iza kučišta?

Jel možeš negdje još isprobat?

Ćini se da bi mogo postat obasan nvidia hejter. svako malo čujem nekom riknila điforsica, Radeonku još nikad nisam čuo da neko spominje.

Tegla Ajvara
11-07-2010, 00:26
nikad radeon, grafa valja cim ima slike, neg softver koji pokrece nije normalan (driver)
evo sad uzeo neke stare dok je vista bila in i sad bolje radi neg ikad
nema zajebancije :D :D :D :D :D

al svjdno ga nosim u ex na testiranje da mi strucni ljudi kazu staje

i da, ja sam im prije 2 god odnjeo papir sa konfiguracijom i kupio gotovu
xD :D
nebunim se jer je dosad valjalo
i sve igrice na max detaljima bez trzanja, samo u zadnje vrjeme jebaje, sto god da je da se popravit :)

al opet sve ovisi od proizvodjaca graficke
cuo sam da je Gigabyte jedan od boljih, jbg, meni je asusova grafa, kao i maticna
neznam :|

RIDER32
11-07-2010, 00:42
Meni je ovo sve ličilo na memoriju na grafi... a nezz, nosi pa nek ti oni kažu šta je.


što se tiće marki, gigabyte je u vrhu ali kažu da je asus bolji. meni se asus pokazao kao lošiji, vječno sam muku mučio sa njihovom matičnom i pržilicom, dok sa gigabyteom nikad da bi rječi reko...

Tegla Ajvara
11-07-2010, 01:18
sve bumo vidili pa vam onda napisem
samo sad mi ljeno nosit posto sljaka, a laptop je 10 m odmene, tak da sam ljen u svakom slucaju xD :D