PDA

Pogledaj cijelu verziju : Obavezni vojni rok - da ili ne?



K4ciga
02-07-2010, 12:56
Je li vojni rok prilika da se mladi nauče nužnoj disciplini, te općenito hvalevrijedno iskustvo koje svako treba doživjeti, ili nepotrebna stvar koja daje priliku ljudima koji su pogledali Ramba da se ižive?

/discuss

Neven <R>
02-07-2010, 12:59
Apsolutno bespotrebno i čisto razbacivanje novaca.

McPingvin_v2.0
02-07-2010, 13:00
Nas će NATO da brani.

MasaKrisT
02-07-2010, 13:02
Ti kad si u NATO-u, ti biras zemlju koju ces napast.
Ugl,bespotrebno,postoje placenici.

K4ciga
02-07-2010, 13:04
Ti kad si u NATO-u, ti biras zemlju koju ces napast.

Zašto to misliš? =O

I ja sam protiv obaveznog roka,ohaj.

MasaKrisT
02-07-2010, 13:07
Ti kad si u NATO-u, ti biras zemlju koju ces napast.

Zašto to misliš? =O

I ja sam protiv obaveznog roka,ohaj.

ma pervan je radio jedan video o tome sad kad smo usli u nato mozemo samo pokazati koga ocemo napast i osvojit ga:)))

sickpetey
02-07-2010, 13:08
Vise mi se cini da ameri biraju koju ce zemlju napadati.
Kako moj stari kaze obavezni rok sada je ku@ac,stalno si na jednom te istom mjestu kad je bila juga barem si iso po cijeloj jugi ali je ipak bilo predugo (1 godina bogte),al kad malo vidis neku mladez i delikvente malo se cak i razmislis o tome jel bi trebao vojni rok il ne...sve je vise manjka discipline

Neven <R>
02-07-2010, 13:09
NATO ili ne NATO, ne vidim u modernom ratovanju potrebu za vojnim ročnicima, obuka dobivena na vojnom roku se ionako brzo zaboravi, ljudi nastave živjeti svoj život, a kad dođe vrijeme rata obučeni vojnici i kvalitetna oprema znače puno puno više nego 100 000 ljudi koji će de facto služiti kao topovsko meso. Novac se puno više isplati uložiti u profesionalnu vojsku i visokotehnološku opremu, nismo u srednjem vijeku pa da je toliko bitno imati veliki broj vojnika.

A o tome da država tjera pojedinca na takvo nešto protiv njegove volje i kolika je to idiotarija koja se kosi sa principima slobodnog društva, neću ni ulaziti. Kolko ja znam obitelj bi trebala biti zadužena za odgoj, a ne država.

Raz
02-07-2010, 13:11
Nepotrebno. Neven je nabrojio razloge.

bezimeni
02-07-2010, 13:39
Sve je to stvar vremena i prostora .

Danas nepotrebno , jučer potrebno a sutra tko zna .Jedan Izrael ima tu potrebu čak i da žene obavezno služe i to po nekoliko godina.Nama to danas ne treba.U jugi je trebalo kao i u Hrvatskoj za vrijeme ratnih godina .

Obavezni vojni rok imao je negativnih ali i pozitivnih osobina .

Death By Sexy
02-07-2010, 13:44
Ovo je savršen primjer nultog odgovora! Bezimeni, jesi li razmišljao o političkoj karijeri? :wink:

Ma nema potrebe za vojnim rokom. Ne vidim ni jedan razlog zašto bi on sada ili u budućnosti bio potreban...

cham3leon
02-07-2010, 13:48
NATO ili ne NATO, ne vidim u modernom ratovanju potrebu za vojnim ročnicima, obuka dobivena na vojnom roku se ionako brzo zaboravi, ljudi nastave živjeti svoj život, a kad dođe vrijeme rata obučeni vojnici i kvalitetna oprema znače puno puno više nego 100 000 ljudi koji će de facto služiti kao topovsko meso. Novac se puno više isplati uložiti u profesionalnu vojsku i visokotehnološku opremu, nismo u srednjem vijeku pa da je toliko bitno imati veliki broj vojnika.

A o tome da država tjera pojedinca na takvo nešto protiv njegove volje i kolika je to idiotarija koja se kosi sa principima slobodnog društva, neću ni ulaziti. Kolko ja znam obitelj bi trebala biti zadužena za odgoj, a ne država.

Slažem se sa svime. Mnogo topovskog mesa se ne isplati jer bi to samo bilo mnogo žrtava koje Hrvatskoj ionako ne trebaju u slučaju kakvog sukoba jer ionako nas je sve manje. Da ne spominjem silnu tragediju koja se može izbjeći.

bezimeni
02-07-2010, 13:49
Pa ako dođe do novog i dugotrajnog rata i te kako će biti potreban .Izrael ima najmodernije oružje uključujući i nuklearno pa svejedno čak i žene moraju guliti .Uvjet da ne bi nikada bio potreban je dovoljan broj dobrovoljaca ....ali to je upitno u slučaju masovnog i općeg rata .

K4ciga
02-07-2010, 14:11
Bezimeni, valjda ti je jasno da jedan Izrael konstantno ratuje od osnutka države, 1948.

Aral
02-07-2010, 14:12
Apsolutno bespotrebno i čisto razbacivanje novaca.

bezimeni
02-07-2010, 14:18
Bezimeni, valjda ti je jasno da jedan Izrael konstantno ratuje od osnutka države, 1948.


Pa rekao sam da je sve stvar vremena i prostora .

Konšiljer
02-07-2010, 14:35
po meni nebi trebali ni imat vojsku.

K4ciga
02-07-2010, 14:36
Pa rekao sam da je sve stvar vremena i prostora .

Pa prema tome bi Hrvatska trebala najviše u vojsku ulagati :) Bosna je bure baruta, pogotovo nakon napada na policijsku stanicu.

bezimeni
02-07-2010, 14:37
Pa do prije koju godinu smo ulagali sve što smo imali .Ulagati će mo ponovno ako bude trebalo .

Deadwalker
02-07-2010, 14:40
Bezpotrebni trosak.
Inace uopce ne kuzim smisao ulaganja u naoruzanje, vojsku te smisao ratovanja. Al to sam samo ja :(

W1k1n6
02-07-2010, 14:40
Mislim da je obavezni vojni rok u današnje vrijeme teško gubljenje vremena i novaca, no s druge strane možda ne bi bilo loše da se recimo u četvrtom razredu srednje uvede neki izborni predmet od sat tjedno u kojemu bi se učilo nešto o osnovama vojnih vještina, antiterorizmu i samoobrani. Predmet ne bi trebao biti obavezan, ali onome tko ga izabere podizao bi prosjek ocjena. U sklopu nastave bi se moglo organizirati i posjetu nekoj vojnoj postrojbi, a za one koji to žele i vježba gađanja na pravom poligonu. Nešto slično je postojalo u bivšoj Jugi pod nazivom Obrana i zaštita, s time da bi u današnje doba trebalo biti lišeno bilo kakvih političkih konotacija.

Nodakim
02-07-2010, 14:41
Bespotrebni trosak.
Inace uopce ne kuzim smisao ulaganja u naoruzanje, vojsku te smisao ratovanja. Al to sam samo ja :(

bezimeni
02-07-2010, 14:44
Bezpotrebni trosak.
Inace uopce ne kuzim smisao ulaganja u naoruzanje, vojsku te smisao ratovanja. Al to sam samo ja :(


Svaka zemlja ima svoj smisao .Općenito je smisao u tome kako bi nešto nekome uzeo ili se obranio od takvoga .Netko ulaže u naoružanje kako bi zadržao dominaciju u okruženju ili svijetu te zadržao postojeću razinu standarda u vlastitoj zemlji.Netko ulaže da bi spasio goli opstanak i sl .Koja je uopće svrha imati državu , granice , naciju ....u idealnom svijetu bi živjeli bez granica .

Death By Sexy
02-07-2010, 14:46
Svaka zemlja ima svoj smisao .Općenito je smisao u tome kako bi nešto nekome uzeo ili se obranio od takvoga .Netko ulaže u naoružanje kako bi zadržao dominaciju u okruženju ili svijetu te zadržao postojeću razinu standarda u vlastitoj zemlji.Netko ulaže da bi spasio goli opstanak i slS.Koja je uopće svrha imati državu , granice , naciju ....u idealnom svijetu bi živjeli bez granica .

Ček, ti znaš u kojem smo mi stoljeću?

bezimeni
02-07-2010, 14:48
U stoljeću u kojemu se trenutno vodi nekoliko ratova ?

MILF hunter
02-07-2010, 14:49
Apsolutno nepotrebno.

Konšiljer
02-07-2010, 14:51
Bezpotrebni trosak.
Inace uopce ne kuzim smisao ulaganja u naoruzanje, vojsku te smisao ratovanja. Al to sam samo ja :(

:bravo:

Death By Sexy
02-07-2010, 14:53
U stoljeću u kojemu se trenutno vodi nekoliko ratova ?

Koji ratovi? One banana države koje ratuju oduvijek?
Mi govorimo o nečem drugom... Ne možeš tak generalizirati.
Ovo sa smislovima ti nema smisla.

Konšiljer
02-07-2010, 14:54
jesu tebi banane kad nisi tamo... :nonono:

K4ciga
02-07-2010, 14:59
Bezpotrebni trosak.
Inace uopce ne kuzim smisao ulaganja u naoruzanje, vojsku te smisao ratovanja. Al to sam samo ja :(

Smisao je bogaćenje trgovaca oružjem i,općenito, bogaćenje pojedinaca koji vuku konce u ratnoj industriji. Amerika u svakom trenutku mora voditi barem jedan rat, jer da ne vodi, propala bi cijela jedna velika grana industrije, što bi dalje dovelo do otkaza, općim rastom cijena,i svemu što se veže na to.

bezimeni
02-07-2010, 14:59
U stoljeću u kojemu se trenutno vodi nekoliko ratova ?

Koji ratovi? One banana države koje ratuju oduvijek?
Mi govorimo o nečem drugom... Ne možeš tak generalizirati.
Ovo sa smislovima ti nema smisla.


Što onda radi silna pješadija u Iraku i Afganistanu .To da nema smisla što ja pričam onda ne bi cijeli svijet bio naoružan do zuba .

Neven <R>
02-07-2010, 15:04
Da i ta pješadija su profesionalno i skupo obučeni vojnici koji koriste vrlo naprednu tehnologiju.

Konšiljer
02-07-2010, 15:08
Ako se sada počne raspravljati o iraku i afganistanu ova tema ide 10 strana garant. :hangin:

pimp
02-07-2010, 15:09
netreba obvezni vojni rok, ima se ovaj za vojnog kadeta koji je kombiniran s fakultetskim obrazovanjem i to je sasvim dosta

W1k1n6
02-07-2010, 15:13
U okviru NATO saveza profesionalna vojska nam je sasvim dovoljna, ali malo znanja o antiterorizmu ne bi nikome bilo na odmet.

hrčak
02-07-2010, 15:14
netreba obvezni vojni rok, ima se ovaj za vojnog kadeta koji je kombiniran s fakultetskim obrazovanjem i to je sasvim dosta
Na vojnog kadeta ideš ak ti želiš i to dvoje nema veze jedno s drugim.

Konšiljer
02-07-2010, 15:26
U okviru NATO saveza profesionalna vojska nam je sasvim dovoljna, ali malo znanja o antiterorizmu ne bi nikome bilo na odmet.

antiterorizmu?
što mi imamo ikakve veze s terorizmom?

sickpetey
02-07-2010, 15:28
Nikakve u tome je i caka..al nikad ne znas mozda nam dodju samoubojice iz Bosne

Konšiljer
02-07-2010, 15:33
zna li itko uopće tko su ti što su u Bosni napali?

majstoro
02-07-2010, 15:38
Vehabije ili kako vec ja mislim

cham3leon
02-07-2010, 16:08
po meni nebi trebali ni imat vojsku.

Epic Facepalm.


Bezpotrebni trosak.Inace uopce ne kuzim smisao ulaganja u naoruzanje, vojsku te smisao ratovanja. Al to sam samo ja

Ratovanje nema smisla kad ga promatraš doma iz fotelje u miru. Kad ti granate počnu padat oko kuće, vjerojatno ti se druge stvari vrte po glavi. Nije mi se to nikad desilo, ali reći da ne treba ulagati u vojsku je apsolutna glupost.
Možda (nadam se) ti nemaš namjeru okomiti se ni na jedan drugi narod ili skupinu, ali ima onih koji će se prije ili kasnije okomiti na tebe i neće pitati jesi li za rat ili mir. Rat nikad nije poželjan, ali to ne znači da ne treba biti spreman na isti. Što misliš, zašto onda svaka država ima vojsku?

Sgt. Bull
02-07-2010, 16:10
@Konšiljer:Afganistanski/čijiveć ekstremisti koji su '94/5 odbranili Bosnu i naturalizovani su. Ne slažu se sa načinom života i političkom situacijom pa su našli najgluplji način da to iskažu. Žalosno je što je dvoje ljudi moralo smrtno stradati, a nekoliko je i povrijeđeno. Da, vehabije, ali to su tipični islamski ekstremisti koje uistinu možete zamišljati kao budale sa handžarom kako se zalijeću na tenk.
Back to topic:
Da, obavezan vojni rok.

p.s. post je napisan kao odgovor na pitanje, nema apsolutno nikakve namjere da provocira ili bilo što slično. Ukoliko iko smatra post uvredom, neka ga admin ili mod obriše.

Neven <R>
02-07-2010, 16:24
SŠto misliš, zašto onda svaka država ima vojsku?
Zato jer su ljudi kao rasa još uvijek zadnji primitivčuge.

Grim
02-07-2010, 16:25
Obavezni vojni rok, glupost, bezvezno trošenje vremena za vještine koje mi nikada neće koristit, FFS. :(

Konšiljer
02-07-2010, 16:30
pa zašto je uopće potrebna vojska?svi pričaju o nekakvome miru,nema ratova,jednom i nikad više(to jest,dvaput),a svaka
država u G7 ima po 30 nuklearnih bombi,te mig-ova,artiljerije,šta sve ne.
Pa za koga to!? za ekstremiste koji prodaju bubreg da bi mogli kupiti bombu i raznijet se da bi izborili ravnopravnost!? Za teroriste kojima je najjače oružje strojnica prikačena na džipu s dvi probušene gume!?Za teroriste koji se skrivaju po brdima
i špiljama po Kavkazu gore,na svome teritoriju!? Opasni neki teroristi,boga ti!
Za vašu informaciju:Kina ima blizu dva i pol milijuna stalnih vojnika, i oko 5 milijuna rezervista.Samo KIna
Teroristi moj kurac.

To je.

cham3leon
02-07-2010, 16:40
pa zašto je uopće potrebna vojska?svi pričaju o nekakvome miru,nema ratova,jednom i nikad više(to jest,dvaput),a svaka
država u G7 ima po 30 nuklearnih bombi,te mig-ova,artiljerije,šta sve ne.
Pa za koga to!? za ekstremiste koji prodaju bubreg da bi mogli kupiti bombu i raznijet se da bi izborili ravnopravnost!? Za teroriste kojima je najjače oružje strojnica prikačena na džipu s dvi probušene gume!?Za teroriste koji se skrivaju po brdima
i špiljama po Kavkazu gore,na svome teritoriju!? Opasni neki teroristi,boga ti!
Za vašu informaciju:Kina ima blizu dva i pol milijuna stalnih vojnika, i oko 5 milijuna rezervista.Samo KIna
Teroristi moj prozor.

To je.

1. Ko priča o tome da nema više ratova? lol.

2. "Teroristi" s koji su zadnjih 10 godina u centru pozornosti su igrom slučaja islamski ekstremisti sa brda Afganistana, ali Al Qaeda se rekao bih sastoji i od malo bogatijih i moćnijih sponzora koji ih pretvaraju u pravu paravojnu organizaciju koju ne treba podcijeniti. Općenito mislim da je mnogo igrača samo u ratu Izraela i Palestine. Muslimani se kako to biva drže zajedno, a Židovi imaju podršku USA koja ima jak židovski lobi. Pobiješ jedne i zamjeriš se s drugima.

Uostalom, sada su to talibani, za dvadeset godina će bit neka druga i opasnija prijetnja.

Da se samo i radi o bradatim seljačinama sa kalašnjikovima i prastarim džipovima, nije li bolje napasti ih superiornom tehnologijom koja će značiti da će se kući vratiti upola više vojnika?

SkunK
02-07-2010, 16:41
Sada imamo profesionalnu vojsku i više nema obaveznog odsluženja vojnog roka koliko je meni poznato. Kada sam ja bio navršio 18 godina isto nije bilo obavezno ali sam otišao i odslužio šest mjeseci nakon čega sam dobio "ponudu" da ostanem u cijeloj toj priči ali eto nisam.

Što se vojske kao vojske tiče, neovisno o NATO-u i sličnim "paktova protektora" mislim da bi svaki muškarac trebao barem jednom okusiti čari vojske, ali to je samo moje mišljenje.

Konšiljer
02-07-2010, 16:42
a zašto su teroristi počeli djelovati na prvom mjestu?
što,nestalo im signala na tv-u pa izašli malo vani praviti pokolj?

SkunK
02-07-2010, 16:48
Zaboravio sam naglasiti da je moje iskustvo u služenju HV-a bilo jedno od poučnijih iskustava, osim što su me natjerali da budem u jednoj od najboljih fizičkih spremi tijekom cijelog života naučio sam puno o taktički manevrima i sličnim stvarima pošto se dosta sjedilo na "nastavama". Jedini problem je bio hrana jer u Gospiću (gdje sam služio vojni rok) nije baš bila neka kužina na koju sam ja navikao doma no prilagodi se čovjek.

Ali smatram da vojska, ako je dobro organizirana može čovjeka potpuno preporoditi, kako mentalno tako i fizički. Pogotovo današnju mladež koja je dosta raspuštena i razmžena, prvo što sam naučio u vojsci je duboko poštovanje sebe i svoje okoline, radna disciplina ali i racionalno razmišljanje u kritičnim trenucima. Da ne kažem kako je jedan od bojnika stalno tjerao ekipu da pokušava razmišljati "izvan kutije" dakle da se situacija uvijek sagleda na više načina. Stvar je u tome što svi shvaćaju vojsku kao oružje i ubijanje što nije istina. Jedan od primjera je Sun Tzuovo "Umijeće ratovanja" koje svake godine barem jednom pročitam - laik bi rekao da se priča samo o ratu itd. i to u suštini je tako no stvari iz te knjige se recimo mogu primjeniti na moderno poslovanje i slično ako si pametan i shvaćaš ih na jedan drugi način.

Još jedna od veoma važnih stvari je i samokritičnost. To mi je jedna od najvažnijih lekcija koje sam naučio. Recimo u slučaju da ste solidni u nečem no ako se natjerati gledati na sebe iz kuta koji će vas ponukati da tražite "kritične točke" - uspješnije ćete ih rješiti i popraviti.

Ajmo postaviti ovako situaciju: imate četvorku iz matematike. Trebate si staviti u glavu da ste veoma loši u jednom segmentu, doveo bi to do ekstrema pa bi rekao - suxam u matematici. Iako ste realno gledajući čvrsti "četvorkaš" to što ste vi sebi stavili kritični "point" u glavu će vas natjerati da tjerate i dalje, borite se kao da imate dva i onda su veće šanse da ćete imati "čistu" peticu. Dakle, u jednu ruku i vrsta skromnosti, naravno sa dozom self-respekta koji vas održava da se ne podcjenite tj. da imate samopouzdanja ali uvijek treba biti "strog" kad je u pitanju "ono moje ja i tko sam ja". Dakle, loši smo da bi bili bolji.

Semper fi.

bezimeni
02-07-2010, 17:03
Također.Mrzio sam guljenje , čak sam se i razbolio i završio na mjesec dana u bolnici ali na kraju sam izašao kao Herkules .Do tada sam se aktivno bavio sportom ali nikada više nisam imao 92 kg na 198 visine :( .Nagladovao sam se tamo i baš bi mi nešto slično trebalo danas 107 kg :( .

Ono trčanje nakon ručka na 35 stupnjeva sa vojničkim čizmama i dugim hlačama sa puškom koja je hrđala od znoja me totalno iscjedilo...i onda nakon toga četiri sata popodnevne nastave i učenje morzeove abecede ...fakat nisam tako zamišljao vojsku :o .Mislio sam da će biti zajebancija .

Nakon svega toga naučio sam cijeniti male stvari u životu ...poput normalnog ručka i deset minuta mira a da nitko ne viče na tebe :D .

pimp
02-07-2010, 17:17
netreba obvezni vojni rok, ima se ovaj za vojnog kadeta koji je kombiniran s fakultetskim obrazovanjem i to je sasvim dosta
Na vojnog kadeta ideš ak ti želiš i to dvoje nema veze jedno s drugim.

di sam spomenuo da je obvezan? aludirao sam na to da je ovo s vojnim kadetima sasvim dovoljno za naše potrebe

K4ciga
02-07-2010, 18:18
a zašto su teroristi počeli djelovati na prvom mjestu?
što,nestalo im signala na tv-u pa izašli malo vani praviti pokolj?

Zanimljivo pitanje. Tko zna gdje je bio početak - Iran&Co. se bubaju od pamtivijeka, oni su uvijek imali ratnički mentalitet, te ovdje počinje "terorizam" u klasičnom smislu. E,sad, terorizam izvan tih granica je definitivno ušao u modu nakon 11.9, iako bi se i o tom dalo raspravljati, ali već smo stupili u delikatno područje zvano teorije zavjere. Ali čak i ako su to stvarno organizirali muslimanski ekstremisti, Amerika si je sama kriva jer je vodila takvu politiku prema njima - bombe pod autima i avioni u zgradama su tek njihov način oružane borbe. Nemožeš se baš boriti protiv elitnih postrojbi sa high-tech strojnicama, dok si ti sa kalašnjikovom koji si naslijedio od oca.

Reiko,bezimeni, zanimljive priče :)

cham3leon
02-07-2010, 18:21
a zašto su teroristi počeli djelovati na prvom mjestu?
što,nestalo im signala na tv-u pa izašli malo vani praviti pokolj?

Da pogodim... Jer smo ih mi zli zapadnjaci napali? Daj odrasti.

croat1gamer
02-07-2010, 18:24
Ne mogu razaznati koji tocan razlog navodis u tvojem postu.

MasaKrisT
02-07-2010, 18:32
a zašto su teroristi počeli djelovati na prvom mjestu?
što,nestalo im signala na tv-u pa izašli malo vani praviti pokolj?

Da pogodim... Jer smo ih mi zli zapadnjaci napali? Daj odrasti.

Otkad smo mi zapadnjaci?:)

cham3leon
02-07-2010, 18:33
Dobro, mi nismo ni vrit ni mimo, al ono...

Death By Sexy
02-07-2010, 18:33
Valjda u odnosu na Japan. :'D

W3DR4N
02-07-2010, 19:13
Uživao sam u vojnom roku i isti bi trebao biti obavezan. Tim više što danas mladim poslije srednje još uvijek mama briše nos, uključujući dobar dio ekipe s ove teme. :thumbs2:

croat1gamer
02-07-2010, 19:14
Uživao sam u vojnom roku i isti bi trebao biti obavezan.

Upravo su odgovorena sva pitanja ove teme.

Konšiljer
02-07-2010, 19:16
Uživao sam u vojnom roku i isti bi trebao biti obavezan. Tim više što danas mladim poslije srednje još uvijek mama briše nos, uključujući dobar dio ekipe s ove teme. :thumbs2:

to je stvar odgoja,ne vojske

K4ciga
02-07-2010, 19:27
Uživao sam u vojnom roku i isti bi trebao biti obavezan. Tim više što danas mladim poslije srednje još uvijek mama briše nos, uključujući dobar dio ekipe s ove teme. :thumbs2:

Zašto si ti uvijek uvjeren da su svi sa foruma mamine maze koje se neznaju brinit za sebe? Stvarno, to što si ti sa 18. godina imao takve okolnosti da se možeš brinut za sebe ne daje ti pravo da to drugima nabijaš na nos.

Ja stvarno ne vidim razloga zašto bi itko sa iole dobrim odgojem trebao dodatan autoritet u vidu brkatog bojnika koji urla na njega jer se novčić ne odbija od plahte.

cham3leon
02-07-2010, 19:31
Uživao sam u vojnom roku i isti bi trebao biti obavezan.

Tako i izgledaš :P

bezimeni
02-07-2010, 19:39
U stvarnosti ne urla brkati bojnik nego često vojnik koji je klasa prije pa su ga zbog bahaćenja ili glupiranja postavili za razvodnika .I moraš ga slušati bolje nego mamu i tatu makar bio i nekoliko godina mlađi od tebe .Ako se glupiraš naučiš lekciju čisteći čučavce .

Arbiter of Change
02-07-2010, 19:40
Da, ono, Wedran je kao dobar argument zašto nam treba obavezna vojska. :eyebrows:

Korpse
02-07-2010, 21:04
zna li itko uopće tko su ti što su u BosniSnapali?


Nikakve u tome je i caka..al nikad ne znas mozda nam dodju samoubojice iz Bosne



Pa rekao sam da je sve stvar vremena i prostora .

Pa prema tome bi Hrvatska trebala najviše u vojsku ulagati :) BosnaSje bure baruta, pogotovo nakon napada na policijsku stanicu.
... i Hercegovina.

Nodakim
02-07-2010, 21:44
zna li itko uopće tko su ti što su u BosniSnapali?


Nikakve u tome je i caka..al nikad ne znas mozda nam dodju samoubojice iz Bosne


[quote=bezimeni]Pa rekao sam da je sve stvar vremena i prostora .

Pa prema tome bi Hrvatska trebala najviše u vojsku ulagati :) BosnaSje bure baruta, pogotovo nakon napada na policijsku stanicu.
... i Srbija.[/quote:xqruj1xn]

Fixed.

Deadwalker
02-07-2010, 21:49
Uživao sam u vojnom roku i isti bi trebao biti obavezan.

Tako i izgledaš :P

:rotfl:

McPingvin_v2.0
02-07-2010, 21:54
Nešto slično je postojalo u bivšoj Jugi pod nazivom Obrana i zaštita, s time da bi u današnje doba trebalo biti lišeno bilo kakvih političkih konotacija.
Vratimo ONO i DSZ u klupe ^^

Koji ratovi? One banana države koje ratuju oduvijek?
Ako su ti SAD, UK, Njemačka i Italija banana države -onda da.

netreba obvezni vojni rok, ima se ovaj za vojnog kadeta koji je kombiniran s fakultetskim obrazovanjem i to je sasvim dosta
Vojni kadet je program u kojem prođeš vojnu obuku u trajanju od mjesec ili dva (u kojoj te izjebu u mozak i više nego u normalnoj vojsci), plaćaju ti studij (dok ne padneš godinu, onda vraćaš pare) i imaš osiguran posao u vojsci na n godina (osiguran= obavezan).

pa zašto je uopće potrebna vojska?svi pričaju o nekakvome miru,nema ratova,jednom i nikad više(to jest,dvaput),a svaka
država u G7 ima po 30 nuklearnih bombi,te mig-ova,artiljerije,šta sve ne.
Pa za koga to!? za ekstremiste koji prodaju bubreg da bi mogli kupiti bombu i raznijet se da bi izborili ravnopravnost!? Za teroriste kojima je najjače oružje strojnica prikačena na džipu s dvi probušene gume!?Za teroriste koji se skrivaju po brdima
i špiljama po Kavkazu gore,na svome teritoriju!? Opasni neki teroristi,boga ti!
Za vašu informaciju:Kina ima blizu dva i pol milijuna stalnih vojnika, i oko 5 milijuna rezervista.Samo KIna
Teroristi moj kurac.

To je.
Za što će nam vojska? Pa, ni za što.

Osim za suzbijanje eventualnih nemira, pružanje logistike i pomoći prilikom katastrofe bilo kakve vrste (potresi, poplave, požari). A i, ono, ako nas Slovenci napadnu...

Uživao sam u vojnom roku i isti bi trebao biti obavezan. Tim više što danas mladim poslije srednje još uvijek mama briše nos, uključujući dobar dio ekipe s ove teme. :thumbs2:
Da, vojska je stvarno napravila muškarca od tebe :bravo:

Sgt. Bull
02-07-2010, 22:25
Bosna je bure baruta
Apsolutno pogrešna konstatacija, Bosna i Hercegovina nije nikakvo bure baruta niti će to biti, razlog za to je između ostaloga i prisutnost međunarodne zajednice. Ono što se desilo nije izolovan incident, ali je daleko od nekoga 'pravog' terorističkog napada. Pitanje koje se sada povlači jeste što će sada učiniti odgovorni na vlasti nakon ovoga, da li će sankcionirati odgovorne pooštravanjem zakona i protjerivanjem skupina koje se sumnjiče za ovo (već sam spominjao tko su i odakle su) ili će se sve ostaviti na ovome kakvo je. Druga stvar, kada već spremno dajete ovakve izjave, informišite se jer prema onome što sam vidio hrvatski mediji (naročito nova tv i slični privatni emiteri koji nemaju apsolutni nikakvih ciljeva osim senzacionalizma) preuveličavaju (sjetite se prije par godina kada su dvojica 'bošnjaka ubila hrvata u tramvaju' i sličnih stvari koje normalna osoba ne bi ni napisala). Znači još jednom ponavljam, Bosna i Hercegovina nije bure baruta, iako bi neki to voljeli.

K4ciga
02-07-2010, 22:36
Sama prisutnost međunarodne zajednice dovoljno govori o konstantaciji je li BiH bure baruta ili ne. I, prije nego što me pitaš, ne želim da je to tako ali je. Jebiga,to se dešava kad strpaš tri naroda koja su do prije 15 godina ratovali u prostor nešto veći od Slovenije.

Sgt. Bull
02-07-2010, 22:40
Međunarodna zajednica je tu zbog nesposobnosti vlasti koja mora donjeti određene zakone da bi MZ otišla. Imenovao bih prvi i najveći problem zbog kojeg MZ ne ide iz BiH ali pošto je to već duboka i teška politika, neću to da radim. Činjenica je da se preuveličava stvar do te mjere da se stvara fobija. I da, mislim da malo više znam o 'buretu baruta' obzirom da živim u istom.

Sickmanno1
02-07-2010, 22:43
Da, ono, Wedran je kao dobar argument zašto nam treba obavezna vojska. :eyebrows:

:rotfl:

SkunK
02-07-2010, 23:30
Meni je samo žao što nisam vozio ili se vozio u M-95 Degmanu. Ali sam zato iskušao 20mm RT-20 taktički snajper :)


Jebiga,to se dešava kad strpaš tri naroda koja su do prije 15 godina ratovali u prostor nešto veći od Slovenije.

True, kada jednom smrde noge - svima smrdi. Ali kad pogledaš trula ideja = sranje tako da ništa čudno što se i sve dogodilo na kraju. Moglo je i gore...valjda...

McPingvin_v2.0
02-07-2010, 23:51
taktički snajper :)
Da, taktika: pogodi i 100% je mrtvo :)))))))))))))))))))))

croat1gamer
02-07-2010, 23:58
taktički snajper :)
Da, taktika: pogodi i 100% je mrtvo :)))))))))))))))))))))
A ono, uvjek pukni drugi metak u slucaju da ga anti-material metak ne ubije iz prve. :)

Death By Sexy
03-07-2010, 00:03
[quote="Death By Sexy":18sw3z89]Koji ratovi? One banana države koje ratuju oduvijek?
Ako su ti SAD, UK, Njemačka i Italija banana države -onda da.[/quote:18sw3z89]

S kim te države ratuju? Stvarno ne znam... Pitam..

MasaKrisT
03-07-2010, 00:13
Englezi ratuju otkad znaju za sebe, njemci, hm dva svjetska rata?ma to nije njemacka. Italija?jel to ona zemlja sto je spusila sve ratove pa presla na pobjednicku stranu?ameri?ma to su oni sto nas brane od nekih tamo talibana vec desetljecima:D

McPingvin_v2.0
03-07-2010, 00:13
[quote="McPingvin_v2.0":cepphnfk]
[quote="Death By Sexy":cepphnfk]Koji ratovi? One banana države koje ratuju oduvijek?
Ako su ti SAD, UK, Njemačka i Italija banana države -onda da.[/quote:cepphnfk]

S kim te države ratuju? Stvarno ne znam... Pitam..[/quote:cepphnfk]
War on terror. Nisi čuo? :)

Nije full scale rat, ali njihovi vojnici su u Iraku, Afganistanu itd i redovito tamo pogibaju.

croat1gamer
03-07-2010, 00:14
I quoteh:
Gdje je strani vojnik, tu je strana vlast.

Death By Sexy
03-07-2010, 00:18
Al govorimo o sadašnjim ratovima. I opet: To su profesionalni vojnici...

McPingvin_v2.0
03-07-2010, 00:21
Al govorimo o sadašnjim ratovima. I opet: To su profesionalni vojnici...
Profesionalni vojnici nisu vojnici? :)

croat1gamer
03-07-2010, 00:28
Pa tko drugi?
Konskripti ili kmetovi?

Tho, kmetovi su bolji, placaju poreze.

SkunK
03-07-2010, 00:38
taktički snajper :)
Da, taktika: pogodi i 100% je mrtvo :)))))))))))))))))))))

:D

Marvin OCX
03-07-2010, 01:35
Mi balkanci moramo bit spremni na rat u svakom trenutku,tako malo nam fali za pokolj... bal i kan, krv i med, malo vise krvi al eto. Kazu da prijasnja JNA i tadasnje sluzenje vojnog roka napravi covjeka od tebe,sazrijes navodno...

MasaKrisT
03-07-2010, 01:51
osobno neznam nikoga da je rekao nesto pozitivno o JNA.

Marvin OCX
03-07-2010, 02:48
I bio sam malo sarkastican... Mada vjerujem da je bila svrsishodnija od one u kojoj sam ja sluzio prije 4,5 god. I znam ja nekolicinu koji kazu da su otisli u vojsku kao djeca a vratili se zreliji... Iako to ovaj zadnji rat bas i ne potvrdjuje. Zaklati komsiju zato sto nosi drugacije ime i nije bas zrelo. ima ona izreka koja kaze da ce bit rata dok je ljudi.

McPingvin_v2.0
03-07-2010, 02:54
osobno neznam nikoga da je rekao nesto pozitivno o JNA.
Iskreno, nisam baš čuo da je gore ili bolje od sadašnje vojske :)

SkunK
03-07-2010, 09:14
Pa bila gora u smislu za koga se boriš i gdje su te slali. Politika tadašnjeg državnog vrha je npr. bila da se Hrvate šalje na granicu sa Bugarskom, a srbe u neke kasarne u Hrvatskoj da malo uživaju u moru i slično. Dakle što dalje od doma - to bolje, barem po mišljenju glavešina Jugoslavenske Narodne Armije.

bezimeni
03-07-2010, 09:18
JNA je bila stroža ...npr. kada si išao u grad morao si proći inspekciju pri čemu si morao imati desetak listića WC papira u džepu i češalj :rotfl: .Ja nisam bio ali sam slušao priče .

McPingvin_v2.0
03-07-2010, 10:08
za koga se boriš
Molim te, nemoj.

i gdje su te slali. Politika tadašnjeg državnog vrha je npr. bila da se Hrvate šalje na granicu sa Bugarskom, a srbe u neke kasarne u Hrvatskoj da malo uživaju u moru i slično. Dakle što dalje od doma - to bolje, barem po mišljenju glavešina Jugoslavenske Narodne Armije.
Tako je i sada, ne kužim. Ekipa iz Zagreba i okolice ide u Ploče/ Zvečevo, a ovi "odozdo" idu k nama. Isto kao što je moj stari išao u Skopje, a moj djed u Pulu (iz okolice Kutine).

SkunK
03-07-2010, 11:06
Gle, meni je relacija Rijeka - Priština dalje nego Rijeka - Zagreb, da ne govorim da se radi o *totalno* drukčijoj okolini i slično.

McPingvin_v2.0
03-07-2010, 11:28
Rekao sam ti ne.

I naravno da je drugačije, što misliš da se naše vojnike ne bi slalo u Islamabad da je hrvatski?

Dreamer Deceiver
03-07-2010, 15:10
gubljenje vremena. Ono šta se treba naučit se nauči u prvih 2 mjeseca, eventualno 3

K4ciga
03-07-2010, 15:23
Međunarodna zajednica je tu zbog nesposobnosti vlasti koja mora donjeti određene zakone da bi MZ otišla. Imenovao bih prvi i najveći problem zbog kojeg MZ ne ide iz BiH ali pošto je to već duboka i teška politika, neću to da radim. Činjenica je da se preuveličava stvar do te mjere da se stvara fobija. I da, mislim da malo više znam o 'buretu baruta' obzirom da živim u istom.

Baš zato što živiš tamo umanjuje mogućnost objektivnosti. Možda ti nikad nisi imao priliku prisustvovati nekom međunacionalnom incidentu, ali drugih 1000 ljudi je. To je kao da pitaš nekog u Hrvatskoj, sa plaćom od 12000 kn, je li Hrvatska u recesiji. On će reći da nije, da je sve super i bajno, ali 99% drugih ljudi koje pitaš će reći da je. Ja nemam nikakvu "fobiju", usput budi rečeno.

BTW, pa smisao vojske u tih šest mjeseci je da te dovede na takav stupanj poslušnosti da zapovjedi izvršavaš bez pogovora. Mogu mislit' kako je bilo prije, kad je VR trajao godinu dana :)

Dreamer Deceiver
03-07-2010, 15:35
onda si i bez vojnog roka trebao bit koliko toliko poslušan :D

Sgt. Bull
03-07-2010, 21:41
Baš zato što živiš tamo umanjuje mogućnost objektivnosti. Možda ti nikad nisi imao priliku prisustvovati nekom međunacionalnom incidentu, ali drugih 1000 ljudi je. To je kao da pitaš nekog u Hrvatskoj, sa plaćom od 12000 kn, je li Hrvatska u recesiji. On će reći da nije, da je sve super i bajno, ali 99% drugih ljudi koje pitaš će reći da je. Ja nemam nikakvu "fobiju", usput budi rečeno.

Cheers (http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/nisu-normalni-oni-koji-misle-da-su-nakon-bugojna-sigurni-u-bih.html)

Prije svega daj mi objasni šta tačno smatraš međunarodnim incidentom (u ovom slučaju). Da se razumijemo, jer mi nikako nisi jasan šta hoćeš da kažeš.

McPingvin_v2.0
04-07-2010, 01:06
Reiko, zadnje upozorenje.

K4ciga
04-07-2010, 20:27
A šta si napisao Oo

W3DR4N
04-07-2010, 20:41
Uživao sam u vojnom roku i isti bi trebao biti obavezan. Tim više što danas mladim poslije srednje još uvijek mama briše nos, uključujući dobar dio ekipe s ove teme. :thumbs2:
Da, vojska je stvarno napravila muškarca od tebe :bravo:

Al gle opet. Ti jesi mamina mazica. Zbog vojske, odgoja ili nečeg trećeg ne znam, ali jesi.

cham3leon
04-07-2010, 22:00
Šta, borilačke vještine, i to?

K4ciga
04-07-2010, 22:05
To mi nikad nije bilo jasno, borilačke vještine u vojsci. To je bilo nužno negdje 1940-ih, kad je vojnik imao prilika doći u blisku borbu sa neprijateljem, ali današnji rat se sve više i više svodi na ubijanje iz daljine tipa artiljerija i sl. pa nema neke potrebe gubiti vrijeme na tome. Rovovska borba je stvar prošlosti.

cham3leon
04-07-2010, 22:09
Vojnici se i dalje mogu naći u raznim situacijama. Jest da zadnjih parsto godina artiljerija igra glavnu ulogu čija važnost se još pojačava s vremenom, ali opet se dogodi da artiljerija nije od pomoći. Recimo da se želiš riješiti neprijatelja koji su se zakempali u nekoj zgradi ili kući. To nije problem raketirati, garant bez žrtava, itd., ali šta ako imaju taoce?

McPingvin_v2.0
04-07-2010, 22:12
A šta si napisao Oo
Napisao je: "LOL JNA SUCKS TITO FUUUUUUUJ". Mislim, ne doslovno, ali svodi se na to.

Al gle opet. Ti jesi mamina mazica. Zbog vojske, odgoja ili nečeg trećeg ne znam, ali jesi.
Jesam, ali si i ti. Vojska nije učinila pastuha od tebe, kao što ne bi ni od mene. Ljudi se ne mijenjaju :)

P.S. OK Rejko, OK, ako tako hoćeš.

K4ciga
04-07-2010, 22:15
Vojnici se i dalje mogu naći u raznim situacijama. Jest da zadnjih parsto godina artiljerija igra glavnu ulogu čija važnost se još pojačava s vremenom, ali opet se dogodi da artiljerija nije od pomoći. Recimo da se želiš riješiti neprijatelja koji su se zakempali u nekoj zgradi ili kući. To nije problem raketirati, garant bez žrtava, itd., ali šta ako imaju taoce?

Ako imaju taoce, onda će tim koji je izučen za takve delikatne situacije, sa pancirkama i oružjemSući u kuću i napraviti show.

Jedina mogućnost da dođe do fizičkog obračuna je da se jednom zaglavi puška, jednom puška ispadne nakon što se spotaknuo, a trećeg toliko muči nenadana upala mišića od mrtvog dizanja da nije u stanju držati pušku.

Čak i ako dođu do dovoljne blizine za ikakav fizički kontakt, vjerujem da osnovna obuka sadržava i udaranje kundakom. Nadalje, neznam kakva je situacija sa medicinskim znanjem vojnika, po meni bi bilo mnogo korisnije kad bi vojska preusmjerila napore sa borilačkih vještina na učenje višeg stupnja zbrinjavanja unesrećenih i ranjenika.

SkunK
04-07-2010, 22:49
JNA

Domovinski rat

Arkan

Jebanje Pingvina u mozak


Ako neprijatelj ima taoce, ovisno o njihovom činu ali i broju taoca - uvijek se važe situacija.

Što se tiče "pravog" načina, ne postoji iako je po meni akcija specijalaca i pokušaj izvlačenja taoca najbolji - to nije uvijek izvedivo tako da takve teške odluke padaju na ramena bojnika ili generala.

McPingvin_v2.0
04-07-2010, 22:58
Laka noć, Reiko, laka ti noć.

Feanor
05-07-2010, 01:42
Pingu, jesi li ti to banao Reika??''

sickpetey
05-07-2010, 01:45
Govori protiv starcrafta i njega ak se javi nije ga bano..aj se ne javi..ah well :D

McPingvin_v2.0
05-07-2010, 01:46
Pingu, jesi li ti to banao Reika??''
Ja sam mu samo zaželio laku noć, ne znam o čemu ti pričaš :/

Jašar
05-07-2010, 05:38
Vojni rok bi bio idealna stvar za one mlade koje su prije zvali idioti, pred neki dan hiperaktivni, a danas indigo djeca.

cham3leon
05-07-2010, 07:45
Vojnici se i dalje mogu naći u raznim situacijama. Jest da zadnjih parsto godina artiljerija igra glavnu ulogu čija važnost se još pojačava s vremenom, ali opet se dogodi da artiljerija nije od pomoći. Recimo da se želiš riješiti neprijatelja koji su se zakempali u nekoj zgradi ili kući. To nije problem raketirati, garant bez žrtava, itd., ali šta ako imaju taoce?

Ako imaju taoce, onda će tim koji je izučen za takve delikatne situacije, sa pancirkama i oružjemSući u kuću i napraviti show.

Jedina mogućnost da dođe do fizičkog obračuna je da se jednom zaglavi puška, jednom puška ispadne nakon što se spotaknuo, a trećeg toliko muči nenadana upala mišića od mrtvog dizanja da nije u stanju držati pušku.

Čak i ako dođu do dovoljne blizine za ikakav fizički kontakt, vjerujem da osnovna obuka sadržava i udaranje kundakom. Nadalje, neznam kakva je situacija sa medicinskim znanjem vojnika, po meni bi bilo mnogo korisnije kad bi vojska preusmjerila napore sa borilačkih vještina na učenje višeg stupnja zbrinjavanja unesrećenih i ranjenika.

Slažem se, ali opet bi trebali znati bar nešto od borbe prsa o prsa, primjerice razoružavanje i to.


Vojni rok bi bio idealna stvar za one mlade koje su prije zvali idioti, pred neki dan hiperaktivni, a danas indigo djeca.

Šta danas već svako hiperaktivno dijete zovu "indigo dijete"? :rotfl: I do toga smo došli?

Enivej, kao što je rečeno, od njih u modernoj vojsci malo koristi, a ako je samo zbog njih bolje im je dat nekakav specijalni vojnički školski program. Samo znaš koliko bi ih se upisalo na to.

Konšiljer
05-07-2010, 09:29
McPingvin je seljak.

W1k1n6
05-07-2010, 09:44
Inače, kada bi se vratio obavezni vojni rok, onda bi se stvorila i mogućnost da vas u sklopu NATO saveza jednog dana pošalju kao rezervistu u kakav Irak ili novi Vijetnam protiv vaše volje.

ElitePer
05-07-2010, 09:51
ja mislim da je vojni rok prijeko potreban, i mi živimo u 21. stoljeću gdje se vode ratovi(amerika-irak,svijet vs teroristi,izrael-palestina, a i vode se sl. stvari kao hladni ratovi a i tenzije ponajviše (amerika,europa,izrael-iran,INDIJA-Pakistan,)
vojni rok je potreban u stvaranju discipline i recimo sutra može izbiti rat šta ćemo onda(malo profesionalnih vojnika a puno ljudi).
Možemo reći da bi svi bili topovsko meso.
I prema proročanstvu one babe Vange ove godine u 10 ili 11 mjesecu bi trebao početi 3.svjetski rat, pa stoga svi u vojsku.
I da sam ja na vlasti, onu djecu u popravnom domu ili delikvente stavio bi u posebni odijel u vojsku gdje bi se trenirala disciplina i poslušnost.Pa od kradljivca dobijemo vojnika i uzornog građanina.

Konšiljer
05-07-2010, 10:06
ja mislim da je vojni rok prijeko potreban, i mi živimo u 21. stoljeću gdje se vode ratovi(amerika-irak,svijet vs teroristi,izrael-palestina, a i vode se sl. stvari kao hladni ratovi a i tenzije ponajviše (amerika,europa,izrael-iran,INDIJA-Pakistan,)
vojni rok je potreban u stvaranju discipline i recimo sutra može izbiti rat šta ćemo onda(malo profesionalnih vojnika a puno ljudi).
Možemo reći da bi svi bili topovsko meso.
I prema proročanstvu one babe Vange ove godine u 10 ili 11 mjesecu bi trebao početi 3.svjetski rat, pa stoga svi u vojsku.
I da sam ja na vlasti, onu djecu u popravnom domu ili delikvente stavio bi u posebni odijel u vojsku gdje bi se trenirala disciplina i poslušnost.Pa od kradljivca dobijemo vojnika i uzornog građanina.

proročanstvo babe vange?čekaj,ti se šališ?
mogao si bar ubaciti neki smajl da vidimo da ne misliš ozbiljno...

W1k1n6
05-07-2010, 10:13
Svima koji imaju u sebi malo militantnog duha preporučam da se prijave u profesionalnu vojsku, tamo će dobiti sve što ih zanima, mogu biti obični vojnici, mogu se školovati za dočasnike i časnike, imati vojne stipendije na fakultetima, ostvarivati velike terenske dnevnice u sklopu UN misija, no redovna vojska je stvar prošlosti i bolje za sve da je više nemamo.

Deadwalker
05-07-2010, 10:19
Kako rekose Wiking. Vojska ima svojih prednosti i mana kao posao te u svakom slucaju je bolje da ostane kao slobodan izbor pojedinca, nego li prisila. Misljenja sam da se "muskarcom" (sto je ovdje postalo nekako vazno :roll: ) ne postaje kroz celicnu stegu u vojsci, nego jednostavnim sazrijevanjem te naravno kucnim odgojem. Vojska moze pomoci, ali i ne mora. To ponajvise ovisi o pojedincu.

Jašar
05-07-2010, 14:13
Kako rekose Wiking. Vojska ima svojih prednosti i mana kao posao te u svakom slucaju je bolje da ostane kao slobodan izbor pojedinca, nego li prisila. Misljenja sam da se "muskarcom" (sto je ovdje postalo nekako vazno :roll: ) ne postaje kroz celicnu stegu u vojsci, nego jednostavnim sazrijevanjem te naravno kucnim odgojem. Vojska moze pomoci, ali i ne mora. To ponajvise ovisi o pojedincu.
upravo si napisao ništa. Kao da sam pročitao ogroman razmak.

Feanor
05-07-2010, 14:16
Kako rekose Wiking. Vojska ima svojih prednosti i mana kao posao te u svakom slucaju je bolje da ostane kao slobodan izbor pojedinca, nego li prisila. Misljenja sam da se "muskarcom" (sto je ovdje postalo nekako vazno :roll: ) ne postaje kroz celicnu stegu u vojsci, nego jednostavnim sazrijevanjem te naravno kucnim odgojem. Vojska moze pomoci, ali i ne mora. To ponajvise ovisi o pojedincu.
upravo si napisao ništa. Kao da sam pročitao ogroman razmak.

Politički odgovori.... 8)

Deadwalker
05-07-2010, 14:20
upravo si napisao ništa. Kao da sam pročitao ogroman razmak.

to je napravljeno s namjerom. Jer vecinom su ovom topicu idiotarije(cast pojedincima). I onda se ulazi u politicke vode, pa modovi imaju samo posla.

Arbiter of Change
05-07-2010, 14:25
Kako rekose Wiking. Vojska ima svojih prednosti i mana kao posao te u svakom slucaju je bolje da ostane kao slobodan izbor pojedinca, nego li prisila. Misljenja sam da se "muskarcom" (sto je ovdje postalo nekako vazno :roll: ) ne postaje kroz celicnu stegu u vojsci, nego jednostavnim sazrijevanjem te naravno kucnim odgojem. Vojska moze pomoci, ali i ne mora. To ponajvise ovisi o pojedincu.
upravo si napisao ništa. Kao da sam pročitao ogroman razmak.
Uči, nikada prije nisam bio toliko ponosan na njega. Još samo da ne izmišlja nove riječi svako malo. :)

Deadwalker
05-07-2010, 15:04
:oops: