PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem prilikom paljenja



98989
01-07-2010, 16:48
poz svima dakle imam neki problem s kompom od brata nikako ga rješit

komp je star 2.5god i problem se javlja nekih godinu -godinu i pol

dakle krenem ga palit nema slike na ekranu i pišti ono 2x pa stanka pa 8x bios je ami u uputama od matičke nema ništa o tom

dakle tad resetiram komp 10 puta 15 20 kako kad nekad se dogodi da se upali nekad ne

tad je jedino rješenje vadit ram i premjestit ga u drugi slot

kad ga kasnije upalim izbaci ovu poruku:
http://img811.imageshack.us/img811/8206/01072010044large.jpg


moram navest da nije nikad bio overklokan ranije

specifikacije msi k9nsli-2f nf570
amd athlon x2 5000+ am2
2x 1gb pc6400 kingmax ddr2
hard seagate 320gb sata 2 7200.10 ---zamijenjen za wd320gb 6.4.2009 ( u odprilike isto vrijeme se počinju problemi javljat-iako neznam dal je vezano jedno za drugo)
dvdrw lite on lh20a1s sata
napajanje corsair 450w vx
zvučna creative 5.1 live
grafička asus en8800gt/gtdp 512mb

navodim bios koji je bio na matičnoj tvornički nije imo podršku za taj cpu pa sam ga flasho u noviji


također se nekad javljaju problemi s kompom kad ga oću na stand by stavit piše preparing i tamo se zamrzne ( widows xp sp3 licenciran nije s bagovima nekim) također os sam mijenjo u međuvremenu problemi su i dalje tu

i nakon zamrznutog stand by-a se kasnije ponekad zna pojavit nakon restarta problem koji sam naveo skroz na početku posta

eto hvala unaprijed

Sickmanno1
01-07-2010, 17:14
Si resetirao bios nakon flashanja maticne?

C
01-07-2010, 18:43
Si resetirao bios nakon flashanja maticne?
Flashati uvijek treba dva puta. Prvi puta se napuni čip koji se koristi, a drugi put se napuni sigurnosti čip. Ako se flasha samo jednom, sigurnosni čip onda ima stari firmware, a čip koji se koristi novi firmware i zbog toga se preflasha na stari, jer pri paljenju sigurnosti čip primjeti neispravan flash na čipu koji se koristi, prilikom čega mogu nastati mnoge greške (mješavinom novog i starog flasha).

98989
03-07-2010, 15:18
hvala na odgovorima


pokušo update biosa napravit preko one live usluge preko neta kako sam i prvi put radio al valjda on očitava da već imam najvnoji bios pa ništa samo mi drivere updejta

MSI Live Monitor found 0 BIOS for your Mainboard.

dalje pitanja skino bios na komp


al stvarno nemam ideje kako to napravit nemam flopi na kompu i nisam bios flesho ručno ima sigurno 4-5godina stavrno se ne sjećam pa molim pomoć dal postoji način kako da zaj.ebem live servis taj ili da mi netko opiše kako napravit ručno


hvala

C
03-07-2010, 15:35
Pa imaš u papirima od svoje matične sve detaljno kako i šta. :)
Progooglaj eventualno.