PDA

Pogledaj cijelu verziju : Motoristi



Mirko L
30-06-2010, 13:19
Ovom temom ne pljujem motore niti normalne vozače motora.
Naime, mislim da svi znate o čemu je ovdje riječ.

Tako je, to su oni tinejdžerski motoristi koji svakom cestom obavezno vozit što brže i zaglušit cijeli grad.
I netko se pita zašto toliko motorista strada.

Meni nije toliko stalo do samih motorista (budale samo to traže, što im ja mogu), nego do normalnih ljudi koje oni mogu ugrozit.
Znam dvije različite ženske, kojima je u relativno isto vrijeme poginuo neki poznanik via motornom vožnjom.

Prvoj bliski rođak, drugoj prijatelj.
Mislim, žao mi je, nisam ja htio da se to dogodi, nebi htio da su umrli, ali da je netko drugi kriv za to osim njih samih, nije.

Ima li još itko koga živcira kad ulicom proleti kulner od 17 godina s naočalama brzinom od 900 km/h i nadjača sve zvukove u krugu od 100km?

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 13:33
I netko se pita zašto toliko motorista strada.
Zato jer vozači auta ne poštuju našu prednost.

Mirko L
30-06-2010, 13:34
Uvijek ti moraš s nečim takvim uletit, a? :)

Death By Sexy
30-06-2010, 13:36
Slažem se. Al zašto se ograničiti samo na mlade neodgovorne vozače motora. Ovi koji voze aute su isti. Ma to su balavci. Ne znam kak da se izrazim... To je baš glupost...

@Pingvin: Da, sigurno je zbog toga.. :/

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 13:40
@Pingvin: Da, sigurno je zbog toga.. :/
Jok pa nije. Dnevno imam, u prosjeku, skoro jednu saobraćajku, niti jednom ne bi bila moja krivica. Da, nedojebani kreteni koji se voze između auta 80 i koji iste pretječu s desne strane trebaju biti zatvoreni na golom otoku s hrpom vespi da se smire, ali jako daleko od toga da vozači auta pomažu cijeloj toj situaciji.

Death By Sexy
30-06-2010, 13:45
Da, slažem se. Meni je isto u autu... Ne znaš ko je gori, ove bake i dedeki koji voze 30 il balavci koji pretiču uzavoju s 120...
I nema više kulture među vozačima, naročito ne među mladim vozačima.

cham3leon
30-06-2010, 13:50
Ima li još itko koga živcira kad ulicom proleti kulner od 17 godina s naočalama brzinom od 900 km/h i nadjača sve zvukove u krugu od 100km?

Ne baš. Jedino mi je velik fail vidjet wannabe kul igrača na skuteriću kako se preserava blokirajući zadnje kolo i diže ga na zadnji kotač. I onda još modificira auspuh da bi valjda ispao faca ili nešto, pa dobije zvuk motora koji zvuči jednako siroto, samo puno glasnije i iritantnije.

Što se ostalih tiče, živim u Rijeci gdje ljudi obično voze ko luđaci, tako da bih se morao, uz srednjoškolske tatine sinove ljutiti na sve ostale. Prisustvovao sam jednom smiješnom događaju gdje sam čekao u autu na semaforu u podužoj koloni. Vozač Cherokeeja iza mene se u GTA stilu izvukao na desnu stranu, zajahao na pločnik, sjurio se prema semaforu i tako zaobišao cijelu kolonu, i na crveno izletio na glavnu cestu.

Ne znam kako je kod vas, ali znam da nisu ljudi takvi u cijeloj rvackoj. U Gorskom kotaru se već vidi razlika. Točno se osjeti kako ljudi tamo voze opuštenije. Naravno, uvijek se nađe pun k mladih (ali i starijih) idiota koji rade sranja.

The Boz
30-06-2010, 13:51
Negdje sam na netu pročitao da je life expectancy prosječnog vlasnika motora tipa Ninje ~7 godina od dana kupnje. Pomalo scary, innit?

cham3leon
30-06-2010, 13:56
Meni nije baš jasno kome treba motor sa više od 500, 600 ccm uvrh glave? Baš ti je super bitno da ima još jače ubrzanje za još jače bacanje na zadnji, i da možeš po autocesti letit 300 umjesto 250.

Osim možda entuzijastima koji se baš moraju na stazi igrati Moto GP-a, ali opet.

Death By Sexy
30-06-2010, 13:58
Nije ti tako samo u Ri, već u svim gradovima u Hrv. Sela su vjerojatno gora, al tamo ih samo par njih radi sranja i svi znaju čiji je auto...

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 14:04
Nije ti tako samo u Ri, već u svim gradovima u Hrv. Sela su vjerojatno gora, al tamo ih samo par njih radi sranja i svi znaju čiji je auto...
U svim većim gradovima je tako, a na selu nije gore. Gore je u gradu jer misle da su i dalje na selu.

Mirko L
30-06-2010, 14:06
Pa u tome i je stvar.
Naravno da nije potrebno imat preveliku brzinu, ali to je kul, zar ne?





Ima li još itko koga živcira kad ulicom proleti kulner od 17 godina s naočalama brzinom od 900 km/h i nadjača sve zvukove u krugu od 100km?

Ne baš. Jedino mi je velik fail vidjet wannabe kul igrača na skuteriću kako se preserava blokirajući zadnje kolo i diže ga na zadnji kotač. I onda još modificira auspuh da bi valjda ispao faca ili nešto, pa dobije zvuk motora koji zvuči jednako siroto, samo puno glasnije i iritantnije.

Nisam li upravo to rekao? :)

Svaki put kad proleti takav netko baš sse vidi da me ne ostaje još puno.
Pa onda još osnivaju neke grupe za poginule motoriste.

Ekvivalentno osnivanju grupa za podršku samoubojica.

cham3leon
30-06-2010, 14:29
Ne, kad prođe neki frajer sa motorčinom to mi je još ok, jer valjda uživa u tome čovjek. Nije lako vozit motorčinu s litarskim motorom, prolazit zavoje 160 na sat (čak i ako je dozlaboga glupo), ali moraš mu priznat da ima muda i vještine. Klinjo na skuteru sa zalizanom kosicom i sunčanim naočalicama koji se jednako preserava mi djeluje kao parodija na gorespomenutoga.

Death By Sexy
30-06-2010, 14:32
Ivan Novak (random ime hrvatsko) imao je vještine, a muda - 10 kg. Umro zaletivši se u banderu.

Za 10 god. - E, se sjećaš onoga kaj se v banderu zaletel? Je, taj je imal muda.


:P

Mirko L
30-06-2010, 14:38
Pa na te donje i mislim, cham.

Ne smetaju mi normalni ljudi koji normalno voze brze motore, nope, zašto bi?

Nego ti, koji prave face(čitaj budale) od sebe, a piče punim gasom, a neznaju ni što rade.
Jučer vidio grupu takvih...ne staju oni pješacima, nope, skoro su pregazili jedne na pješačkom.

cham3leon
30-06-2010, 14:44
Ne, ne kužiš. Skuter, znaš što je skuter? Ono malo na 2 kotača koje ide u najboljem slučaju do 80 na sat pod punim gasom, a uglavnom ne ide brže od pedeset i izgleda jako gej kad se praviš faca na njemu.

Death By Sexy
30-06-2010, 14:46
:(

Zašto praviš razliku? Svejedno je jel kreten na mlinčeku (skuter) ili na Ninji... Jedino - na Ninji brže pogine.

Mirko L
30-06-2010, 14:46
Pa da, kakva je razlika?
Jel isto jel netko prekomjerno brza na skuteru il na motoru?

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 14:53
Ne, ne kužiš. Skuter, znaš što je skuter? Ono malo na 2 kotača koje ide u najboljem slučaju do 80 na sat pod punim gasom, a uglavnom ne ide brže od pedeset i izgleda jako gej kad se praviš faca na njemu.
Moj skuter ide 145 na autocesti ako ne puše jak vjetar, a ima skutera koji idu i 250.

cham3leon
30-06-2010, 14:55
Na skuteru NE MOŽEŠ bit prekomjerno brz. Možeš i dalje vozit ko idiot tamo gdje je i mala brzina opasna, ali glupo je. I meni ne smeta šta će neka faca na Ninđi poginut pri 300 na sat, to je njegov problem. Ali paradiranje na skuteru mi je jednostavno jadno i žalosno. Kako ih nije sram?

Mirko L
30-06-2010, 14:57
SI meni ne smeta šta će neka faca na Ninđi poginut pri 300 na sat, to je njegov problem.

A smeta što će poginut netko na Ninji?


SAli paradiranje na skuteru mi je jednostavno jadno i žalosno.
Pa jednako je paradiranju na motoru.U čemu se razlikuju osim što sjede na drugoj stvarčici?

cham3leon
30-06-2010, 15:01
Jer je to jadno. To je kao da staviš tamne cvike na njušku, tetovaže i neku opaku frizuru, piercing, i šta sve ne, pa izvodiš trikove na ružičastom tricikliću.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 15:05
Na skuteru NE MOŽEŠ bit prekomjerno brz.
Naravno da možeš. Ograničenje je 50 u gradu, ja mogu ići preko stotke :)

The Boz
30-06-2010, 15:05
Ljudi ne kuže opasnost malog kotača na skuteru...

cham3leon
30-06-2010, 15:06
Koliko ccm? Ja sam imao skuter jedno vrijeme, pa je i bez blokade uspio jedva 90.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 15:20
Dvojesto i pedeset kubikova :)

Systematic Reverse
30-06-2010, 15:22
Ok, mene kao vozaca (auta) zivciraju retardi koji mi zele sa desne strane proci, i namjerno im nedam da prolaze ako vidim da je dosta daleko i da mu necu nista napraviti zatvaranjem desne strane. -_-

takodjer zvuk skutera = mater ti jebem ono..

Duke of Earl
30-06-2010, 15:22
z_3Rl-MGcJY&feature=related


Kao pješak, ne podnosim ih. Ima jedan idiot u naselju s probušenim auspuhom na nekom malom motorčeku koji zbog tog proizvodi nesnosnu iritantnu buku u krugu od 50 m. Vrlo sam blizu ostvarenju ideje da ga pogodim kamenom s balkona.

Sickmanno1
30-06-2010, 16:42
Meni idu na zivce klinci (age 6-12) sa onim malim sranjima sto se cuju pun kurac. Evo poceli su se vozikati kroz moju ulicu koja je btw sljepa ulica pa nema prometa, pa im je najbolja lokacija za vozikanje :(

weird1
30-06-2010, 16:49
Iskreno boli me za motore i motoriste, ali ima onih koji proizvode buku od koje usi krvare. Iako navodno ima zakona i ovo, ono, ali nista od svega toga.

Cak mi je draze vidjet motor koji ide i 150, a ima fini, puni, pravi zvuk nego ove krestavce koji idu 50 pa imas osijecaj da 5 minuta prolazi pored tebe, a zvuk sve jaci kako ti se priblizava.

Aral
30-06-2010, 17:15
Ljudi ne kuže opasnost malog kotača na skuteru...
Poanta cijele priče. Vozio sam Apriliu SR50 jedno 4godine, sad sam na Nexusu250. Al tad su bila drugačija vremena, nije svatko imao tandrkalo od 5k kuna iz peveca, nije svaki klinac radio sranja kak rade danas. Još kad mi prođe kroz kvart sa rezonantnim pa ga čujem 5km dalje :?

Al i oni valjda moraju počet od nekud, pitanje je jel to stvarno vole il se voze samo tak. Ja znam da sam želio nešto na dva kotača vozit od kad sam to prvi put vidio, zato sam krenuo od 50ccm, sad sam na 250 a jednog dana ću na nešto od 700-800ccm i to je to. U 7 godina kolko se vozim jedno jedino sranje nisam imao, al to je zato kaj imam kolko tolko hladnu glavu i zato jer obožavam motore, u biti može se reć da mi je to prva ljubav; druga je automobili a na trećem mjestu je žena. A vozim i auto, tak da su mi aposlutno sve situacije jasne i na motoru i u autu.

Žao mi samo klinaca kad se raspadnu na tome; u biti viđao sam i starije kako mi se raspadaju pred očima dok sam se vozio iza njih. Pa još bez kacige, imalo kulture u prometu, oduzimaju prednost, rade gluposti...

Niko Bellic
30-06-2010, 17:35
Ma Yamaha Fazer je prava stvar. Najzlatnija sredina i totalno mrak bajk.

Jašar
01-07-2010, 13:36
da, mirko, tvoj život je najteži.

Mirko L
01-07-2010, 13:44
da, mirko, tvoj život je najteži.
?
Koji je sad tvoj problem?

Jašar
01-07-2010, 13:46
da, mirko, tvoj život je najteži.
?
Koji je sad tvoj problem?
Od Požege i Županje, sve do Vukovara, nema nigdje ovakvih bečara.

Jašar
01-07-2010, 13:48
mirko ti si stidna uš

Mirko L
01-07-2010, 13:49
Šta je tebi sad?

Jašar
01-07-2010, 13:50
http://www.dramabutton.com/

Jašar
01-07-2010, 13:51
4GbLdmypMmU&annotation_id=annotation_809147&feature=iv

šta ti imaš protiv nas motorista. dođi kitu ližeš. ja dobijem čkapi a ti ne.,

cham3leon
01-07-2010, 13:52
Ovaj veseo momak se zaželio bana Jelačića.

Feanor
01-07-2010, 13:54
Vozim Gilleru Runner 50cc vec 5-6 godina uz to i golfa 3 preko zime. Para za bolji motor se nema, a ovaj mi je preko ljeta idealan, malo troši i za po gradu manevrirat je zakon, niakd nisam pao, motor nema ni ogrebotine i izgleda ko nov....

Jašar
01-07-2010, 13:56
Vozim Gilleru Runner 50cc vec 5-6 godina uz to i golfa 3 preko zime. Para za bolji motor se nema, a ovaj mi je preko ljeta idealan, malo troši i za po gradu manevrirat je zakon, niakd nisam pao, motor nema ni ogrebotine i izgleda ko nov....
ja vozim kawasaki ninja jer sam kao nindža.

Bog i Motori!

Mirko L
01-07-2010, 13:56
Pa naravno, kad si dobar vozač i ne kurčiš se :)

Jašar
01-07-2010, 13:57
Pa naravno, kad si dobar vozač i ne prozoriš se :)
odakle ti da se ne prozorim?

Feanor
01-07-2010, 13:59
Pa naravno, kad si dobar vozač i ne kurčiš se :)

Zove se Roza :oops: , frendica dala ime...

EDIT: Motor jelte...

Jašar
01-07-2010, 14:00
Pa naravno, kad si dobar vozač i ne prozoriš se :)

Zove se Roza :oops: , frendica dala ime...

EDIT: Motor jelte...
hehe pa znamo nama motoristima se ono drugo ni ne može zvat tako nekako ako kužiš na šta mislim prika :D :pray:

Aral
01-07-2010, 16:08
Moj Nexus se zove Woman in red :rotfl:

Niko Bellic
01-07-2010, 17:39
Vozim Gilleru Runner 50cc vec 5-6 godina, motor nema ni ogrebotine i izgleda ko nov....
Pošto prodaješ? :wink:

Feanor
07-07-2010, 20:02
Vozim Gilleru Runner 50cc vec 5-6 godina, motor nema ni ogrebotine i izgleda ko nov....
Pošto prodaješ? :wink:

Nebi ga prodo za neznam koju paru. Jebeno je korstan preko ljeta. Iako me cesto zaustavljaju i pitaju to. Ljudi nemogu vjeraovat da je motor toliko star....

SharpDressedChevap
07-07-2010, 20:41
Meh, ovdje u Splitu je najveći dragač onaj koji vozi Gileru s najzalizanijom kosom i izvodi kojekakve vješte trikove tipa dizanje prednjeg kola. Vau, svršavam kad ih vidim. Budale glupe.


Većina motorista ovdje u Splitu je debilno do srži. Njima je to samo showoff čkopizov da se prave kulj. Ali opet, ima nekih koji nisu ni loši, voze iz užitka i sl. Pa evo, točno pokraj moje zgrade se otvorio klub Hollister, motoristi se okupljaju (najčešće sa YBR-kama) i sasvim dobri ljudi, čak im se i da raspravljat sa klincima od 14 godina oko motora. Carevi i pol.


Nego, mene brine to ponašanje kod ostalih... ja si mislim oko 16. godine nabavit 'kozu' :D i koristit je samo za vožnju do škole/grada. A ne jurcat ko manijak po nakrčenim cestama. Osim možda na autoputu, ako nema baš auta, e onda... :evil:

cham3leon
07-07-2010, 20:45
Čujem da tamo oko Zadra i Splita žene samo pitaju da li imaš motor ili auto. Ništa ih drugo ne zanima. Ja ne vjerujem da su baš toliko glupe.

SharpDressedChevap
07-07-2010, 20:47
You'd be surprised...

Mirko L
07-07-2010, 20:49
Si koristit je samo za vožnju do škole/grada.
Nego što je to nego show off? :)

Inače, prva rečenica ti je nažalost bolno istinita.Jesi primjetio kako sad ama baš svi fakeri imaju kose podignute na ježa, i to samo sazada?
To je najčešća frizura koju ćete vamo naći.

Aha, mogu zamisliti kako se inače dobro vozit s motorom.
Tatin prijatelj ima jedan jaki i lijepo sa svojom ekipom piči po stranima zemljama.Uvijek putuje.Ima svoju tvrtku, ima love i nemora se za ništa brigat.

Ali, basically, da...dođeš li samo s nabrijanim motorom...ma nemora ni bit nabrijan, može bit i skuter kao što je kameleon rekao, cvikama i nagelanom kosom, glavna si faca.

Žalosno mi je gledat kako nepristojno voze ovakvi vozači.
Ne obraćaju apsolutno ništa pozornosti na pješake, samo voze naprijed (brzo, da ne zaboravim dodat) i što bude.
I onda svi žale za poginulim motoristima.

@chameleon- nope.Neznam odakle si čuo, ali većina nisu takve.
Većina, naglašavam, jer se uvijek takvih sponzoruša nađe.

Ali da, to im je izgleda važan faktor pri biranju muškarca.

SharpDressedChevap
07-07-2010, 20:59
Ne mislim na showoff u tom retajnom smislu da fatam pičoke, nego za vožnju, onu korisnu. Jer busem ne volim ići baš i motorom ionako izbjegavam gužve u kolonama, a i nekako sumnjam da bi cure baš padale na kozu, jer je to samo nekih 50 kubika i nije onako stajlerski... meni i ne treba ništa jako, niti želim.

BTW Ja mogu dignut kosu odzada bez uporabe gela, tužno. Al ipak, ne radim to :)

Maloki
08-07-2010, 10:15
Znači, Mirko je opet uspio random temu pretvoriti u raspravu o tinejđerima koji su fejk i kurče se kako bi zaveli glupe ženske koje padaju na te tinejđere?
Bravo Mirko.

Niko Bellic
08-07-2010, 10:27
Treba se perverzno obogatit i onda te boli tuki. Štancaš samo blizanke i jedeš roštilj po ceo dan, a na kraju dana sedneš na Harley i lagano se điberski đaraš s kubankom u ustima. To je život Mirko, ugledaj se na Keruma. Majstor se brutalno potkožio i sad gušta kao prase...

cham3leon
08-07-2010, 10:32
Nisi mogao naći bolji životni uzor.

Niko Bellic
08-07-2010, 10:41
Gusto pišem pa je možda teže čitati između redaka, no ako su ti zdrav razum i logika zvijezde vodilje, mislim da ti ne bi trebao biti problem da prepoznaš životinju u sebi i pustiš ju da se istrči balkanskim prostranstvima. Da su banane loše, ne bi ih majmuni jeli, jelda?

Aral
08-07-2010, 11:15
Kud odoše tema :(

Sam nek neko sere po pravim motoristima, svakom ću doć doma i dobit će par slap a bitch od mene.

cham3leon
08-07-2010, 11:18
Ali ti voziš skuter.

Paran0a
08-07-2010, 11:18
Pravi motoristi su kul.Pogotov jer nam uvijek iznajme svoj prostor od kluba za part-eh.

Aral
08-07-2010, 11:23
Ali ti voziš skuter.
Ne, nego maxi skuter, a to je na pola od onih romobila od 50ccm i pravih motora. Jebi ga, treba počet od manjeg prema većem, a ne sjest odma na soma kubika i strgat se. A da sad ne zalazimo u rasprave, jer svatko ko se vozi na dva kotača je motorist, stoga ja i sebe smatram takvim, pogotovo jer se već jedno 7-8 godina vozim neprekidno sva četiri godišnja doba. Sad samo čekam da kupim pravi motor...ak mi žena dozvoli :rotfl:

Niko Bellic
08-07-2010, 11:54
Aral jesi ikad vozio Ducati Monster. Kak je meni taj motor dobar. Da je moj u samo bih se vozikao i glancao ga. Fantazija od motora!

cham3leon
08-07-2010, 11:54
Ja skuterima smatram sve motorizirane dvokolice koje nemaju mjenjača. Nisam rekao da ti treba litarska mašina (iako bi tada vjerojatno bio vrlo kul 8) ).

Aral
08-07-2010, 12:10
A gle, to ti smatraš, druga stvar je opće prihvačeno pravilo koje definira motocikle. Danas prave motore imaš za kupit i sa normalnim i sa automatskim mjenjačima, Aprilia Mana mi sad pada na pamet npr., te inačice teškaša poput Suzukija, Honde, Kawasakija i sl. To je danas normalna stvar u svijetu. Što su onda auti sa automatskim mjenjačem...poluauti?

@Niko: Da, predivan motor. Mene zasad najviše pali KTM Duke 690R te slične inačice nakeda, jednog dana ću nešto slično i kupit.

cham3leon
08-07-2010, 12:19
Što su onda auti sa automatskim mjenjačem...poluauti?

Da :>

Tutači sa automatikom mi zvuče kao dobra stvar za vožnju po gradu, ali pošto mislim da nikad u životu neću trebati auto da bih se vozio po gradu, a volim uživati u vožnji, pa nikako ne bih želio posjedovati auto sa automatikom.

McPingvin_v2.0
08-07-2010, 12:31
Ja skuterima smatram sve motorizirane dvokolice koje nemaju mjenjača. Nisam rekao da ti treba litarska mašina (iako bi tada vjerojatno bio vrlo kul 8) ).
To što ti smatraš nije uopće bitno niti relevantno.

Tutači sa automatikom mi zvuče kao dobra stvar za vožnju po gradu
Upravo suprotno jer ti se potrošnja osjetno povećava s automatikom.

Aral
08-07-2010, 12:35
Osim ak naravno imaš neku pilu od brutalno puno konja koja sama dolazi sa automatikom ^^ Inače, uvijek preferiram manualno nego automatiku, bilo motori, bilo auti. Iako, sve ima svoje prednosti i mane, sve ovisi o osobi kaj voli.

cham3leon
08-07-2010, 12:35
Ja skuterima smatram sve motorizirane dvokolice koje nemaju mjenjača. Nisam rekao da ti treba litarska mašina (iako bi tada vjerojatno bio vrlo kul 8) ).
To što ti smatraš nije uopće bitno niti relevantno.

To što ti misliš da to što ja smatram nije uopće bitno niti relevantno, uopće nije bitno niti relevantno.


Upravo suprotno jer ti se potrošnja osjetno povećava s automatikom.

U gradskoj vožnji ili uvijek? Jer sam čuo priče da se sa automatikom snižava potrošnja goriva u odnosu na manualce, ali to mi nikako nije jasno kako je to moguće. Možda jedino na nekim automaticima sa puno stupnjeva prijenosa.
I mislio sam više zbog toga što moraš stalno se zaustavljat, pa opet kretat, i tako. Praktičnosti radi.

McPingvin_v2.0
08-07-2010, 17:36
To što ti misliš da to što ja smatram nije uopće bitno niti relevantno, uopće nije bitno niti relevantno.
Naravno da je kad baljezgaš.

Ja tenkovima smatram sva vozila duža od 4.5 metara.

^Primjeti idiotariju.

U gradskoj vožnji ili uvijek? Jer sam čuo priče da se sa automatikom snižava potrošnja goriva u odnosu na manualce, ali to mi nikako nije jasno kako je to moguće. Možda jedino na nekim automaticima sa puno stupnjeva prijenosa.
I mislio sam više zbog toga što moraš stalno se zaustavljat, pa opet kretat, i tako. Praktičnosti radi.
Za otvorenu cestu ne znam, ali u gradskoj vožnji sigurno povećava. Računaj da ako ti šaltaš na, recimo, 2500 okretaja, manualac šalta na 3000. Ako ti je praktičnije - samo daj, ali ja se držim manualca <3

blood4me
08-07-2010, 18:10
Jeje nisam nit znao da ima ova tema..
Jel zna netko koliko kosta polaganje vozackog(ono 16 god, 125ccm bla bla..)?

=PcP=F@N
09-07-2010, 18:35
ja samo znam da bi one drkotine zvane skutere sve zabranio ispod 500ccm...ta dreka koja tako sporo odlazi tjera na samoubistvo

Aral
09-07-2010, 19:03
ja samo znam da bi one drkotine zvane skutere sve zabranio ispod 500ccm...ta dreka koja tako sporo odlazi tjera na samoubistvo
Da, zato motori iznad 500ccm ne tjeraju, manje su šanse da se ubiješ. Bravo. Aj sad budi tiho.

=PcP=F@N
09-07-2010, 21:31
to sto ti imas nije motor nego skuter

to je drugo sto se ti tjesis da imas motor

to sto ostali klinci nakelje auspuhe iz kučne radinosti,te s time na tandrkalicama od 50 ccm u pola noći bude pola susjedstva koje ujutro ide raditi za razliku od drkaroša besposličara i jebu pola grada s tim nakitanim poluproizvodima

motori od 600ccm pa i navise stvara buku,ali barem prolesti za sekund,a i ta buka je barem uhu ugodna,spram vasih dvotaktnih govanaca


Aj sad budi tiho.

McPingvin_v2.0
09-07-2010, 22:19
to sto ti imas nije motor nego skuter

to je drugo sto se ti tjesis da imas motor

to sto ostali klinci nakelje auspuhe iz kučne radinosti,te s time na tandrkalicama od 50 ccm u pola noći bude pola susjedstva koje ujutro ide raditi za razliku od drkaroša besposličara i jebu pola grada s tim nakitanim poluproizvodima

motori od 600ccm pa i navise stvara buku,ali barem prolesti za sekund,a i ta buka je barem uhu ugodna,spram vasih dvotaktnih govanaca


Aj sad budi tiho.
Zašto bi se tješio da ima motor? Kao da mu kažeš da se tješi da ima karavan, a ima limuzinu. Stvar je samo karoserije :)

TutBlut
09-07-2010, 22:52
to sto ti imas nije motor nego skuter

to je drugo sto se ti tjesis da imas motor

to sto ostali klinci nakelje auspuhe iz kučne radinosti,te s time na tandrkalicama od 50 ccm u pola noći bude pola susjedstva koje ujutro ide raditi za razliku od drkaroša besposličara i jebu pola grada s tim nakitanim poluproizvodima

motori od 600ccm pa i navise stvara buku,ali barem prolesti za sekund,a i ta buka je barem uhu ugodna,spram vasih dvotaktnih govanaca


Aj sad budi tiho.

Znači ti podržavaš manijake sa zvijerima od motora koji će se vjerojatno za 5 godina vožnje ubit ko p**čke?

Imam skuter 50cc Derbi GP1, uopče nije glasan, ok, stavio sam auspuh što smanji buku, ali opet, što imaš protiv tih motora? Nemaju svi 50 000 kn i više za 600cc zvijer s kojom ćeš završit 2 metra pod zemljom ili zguljen do kosti, a skuter sa malom potrošnjom goriva je idealan za vozanje po gradu...
Pričaj šta hoćeš, ali skuteri su meni tri puta bolji od ovih 600cc motora.

Paran0a
09-07-2010, 22:55
http://vijesti.gorila.hr/var/mojportal/storage/images/moj_portal/zabava_i_lifestyle/lifestyle/zdravlje/pistacije_dijabetes_zdravlje/798937-1-cro-HR/pistacije_dijabetes_zdravlje_tabfull.jpg>ur balls

W3DR4N
09-07-2010, 23:15
ATV > motor, skuter, bilo što slično

SharpDressedChevap
09-07-2010, 23:25
Koji će ti prozor ATV na asfaltu? I još u gradskoj gužvi?

Maloki
09-07-2010, 23:33
motori od 600ccm pa i navise stvara buku,ali barem prolesti za sekund,a i ta buka je barem uhu ugodna

ahahahahahahahahah :pray:

McPingvin_v2.0
09-07-2010, 23:33
ATV > motor, skuter, bilo što slično
Vidim da si ga vozio u zavoju na asfaltu.

=PcP=F@N
10-07-2010, 07:56
motori od 600ccm pa i navise stvara buku,ali barem prolesti za sekund,a i ta buka je barem uhu ugodna

ahahahahahahahahah :pray:

šta kod vas na selu nema velkih motora?

ja protiv njih nemam nista,dapace,volim ih i volim ih čuti

mopedi i tandrkala,ubija me taj zvuk,neznam zasto,kao da ide roj superiritantnih komaraca(naravno da ima i normalnih skutera al takvih je puno manji broj)

Silvery
10-07-2010, 08:17
Neki dan šetam predgrađem i vidim dva klinca od 8-9 godina, stisnuli gas do daske na tomosu. Prođu mene, ja se okrenem i gledam ih, malci se okrenu i plaze mi jezik "rugaju se" kad čuju trubu ispred sebe, SKORO ih je auto pokupio. Šteta što nije, skoro su pali od straha, a ovaj balavac koji je vozio, refleksno skrene prema banderi, fula banderu i zabiju se u ogradu, u šikaru. Predviđam da su se vratili kući plačući, ali znam da sam ja otišao kući pjevajući. Metaforički, jel. Samo mi je bilo drago što su se malci zabili.

Niko Bellic
10-07-2010, 09:22
Imam skuter 50cc Derbi GP1...
http://www.bikez.com/pictures/derbi/2004/20859_0_1_2_gp1_Image%20credits%20-%20Derbi.jpg

Jel to taj?

http://www.bikez.com/pictures/yamaha/2010/30821_0_1_2_aerox%20r_Image%20credits%20-%20Yamaha.jpg

Meni je ovaj zakon.

Sphinx
10-07-2010, 12:29
@niko belic
ovo ti je derbi
http://motorbike-search-engine.co.uk/20 ... %20250.jpg (http://motorbike-search-engine.co.uk/2006_Bikes/GP1%20250.jpg)S (ovo je 250ccm, al onaj od 50ccm ima isti izgled, samo drukciji auspuh i mašinu :P)

A drugi je aerox, nelosa stvar, malo slab jedino...

Ja inace vozim starog liberty-a iz '98, jbga nemam para za nista drugo, planira sam kupit sportcity 200, al jbga nisan dobia posao ovo lito, pa onda nista ove godine. Inace ima san dosta iskustva s nepazljivim vozacima auta, jbga nikog nije briga kad si manji od njih :/. Zasad mi nista nije bilo, al ima san dosta prilika da se razbijem, zbog tuđe krivice.

McPingvin_v2.0
10-07-2010, 13:22
ja protiv njih nemam nista,dapace,volim ih i volim ih čuti
Ja ne volim čuti dizel aute. Treba to zabraniti!

Aral
10-07-2010, 14:11
Dizel owna benzince, okretni moment ftw.

Al ko što kaže moj frend, benzin je za racere, dizel za oranje a plin za grijanje :) Ja onda imam ovo prvo i ovo treće xD

cham3leon
11-07-2010, 11:57
ATV > motor, skuter, bilo što slično

Olol.

Niko Bellic
11-07-2010, 12:06
Kvalitetan bicikl > motor... Zdravlje > bacanje para na benzin...

Aral
11-07-2010, 19:20
Kvalitetan bicikl > motor... Zdravlje > bacanje para na benzin...
:rotfl:

cham3leon
11-07-2010, 20:27
Skoro pa da se slažem...

Aral
11-07-2010, 21:09
Rekreacijski da, al inače bez auta se danas nemože, prije je to bio luksuz, danas je potreba. Motori su pak luksuz al u u puno slučajeva glavno prijevozno sredstvo. Nakon 7-8 godina vožnje na motoru ili u autu, iduće godine konačno kupujem kvalitetan bicikl, pošto na njega nisam sjetio tih 7-8 godina; malo sam se već i zaželio pošto sam u tinejđerskim danima na biciklu radio stotine i stotine kilometara mjesečno. Čim dođe ljepše vrijeme, fino na Jarun ili na neku od pupularnih zagrebačih destinacija za takve stvari.

Naravno, u duši sam čisti oktanac al i biciklizam ima svojih čari.

W3DR4N
11-07-2010, 21:23
Al ko što kaže moj frend, benzin je za racere, dizel za oranje a plin za grijanje :) Ja onda imam ovo prvo i ovo treće xD

U biti u orginalu ide
Benzin je za aute, dizel za traktore, a plin za grijanje.

Na kraju krajeva, sve ima svoje prednosti i mane. Dizelaš je više za početnike i žene jer se motor teže gasi pri otpuštanju kuplunga i moš fino krenut u trećoj. Gorivo je dugo bilo jeftinije i generalno manje troše.
Al nakon što sam kupio benzinca nakon dizelaša, nikad više s konja na magarca. Motor puno ugodnije radi, tiše i manje trese kad stojiš na semaforu.
S druge strane, meni je aftek A-B alat, nikakva stvar za produljavanje spolovila.

cham3leon
11-07-2010, 21:24
I meni bi sigurno veći gušt bio voziti motor, ali naprosto sam se zaželio dana kad sam s biciklom prelazio po 16 kilometara u jednom danu...

Niko Bellic
11-07-2010, 21:28
Glavna razlika između bicikla od 10K kuna i skutera od 10K je u tome da ti biciklu neće nestati benzina i nakon što ga kupiš voziš se besplatno. Lako ga popneš na 3. kat, ukrcaš u vlak za random destinaciju i onda se po tom mjestu opet voziš besplatno. Nema potrebe za dodatnim troškovima poput registracije, tehničkog pregleda i ostalog...

Dobar bicikl + auto > skuter/motor + auto

Naprimjer... KONA PH.D

http://www.konaworld.com/images/bikes/med/phd.jpg

Razzarach
11-07-2010, 22:14
rofl. i ko konj pedaliras / guras ga po uzbrdici... daj nemoj zajebavat da je bajk bolji od motora... pa danas mos neko sranje tipa tomos dobit za cca 300kn...

Mirko L
11-07-2010, 22:21
Pa u tome ti i je svrha, Razaraču :)

Isti razlog kao i što se ljude muče u teretani i kod bilo koje vrste fizičkih vježbi.
Ojačaš, izdržljiviji si, a i nekima je to čisti gušt.

Niko Bellic
12-07-2010, 00:10
Sorry, ali meni je retardirano sjedit na skuteru kao fikus i gledat di su rupe na cesti. Pravi motori tipa Kawasaki Ninja ZX-6R su više za gušt i totalno nepotrebni osim za prakticiranje hedonizma.

Sickmanno1
12-07-2010, 02:25
Rekreacijski da, al inače bez auta se danas nemože, prije je to bio luksuz, danas je potreba. Motori su pak luksuz al u u puno slučajeva glavno prijevozno sredstvo. Nakon 7-8 godina vožnje na motoru ili u autu, iduće godine konačno kupujem kvalitetan bicikl, pošto na njega nisam sjetio tih 7-8 godina; malo sam se već i zaželio pošto sam u tinejđerskim danima na biciklu radio stotine i stotine kilometara mjesečno. Čim dođe ljepše vrijeme, fino na Jarun ili na neku od pupularnih zagrebačih destinacija za takve stvari.

Ne. I danas je auto luksuz. Soma eura za autoskolu i barem 2 soma za neki 10+ godina stari auto i godisnje jos minimalno 1k eura za taj auto je po meni lukzus.

Zapravo moje misljenje je da ti auto zapravo ne treba dok nemas obitelj i stvarnu potrebu za autom tipa da si u mogucnosti ne znam, bolesno djete otpeljati doktoru u pol noci ili otic kupit speceraj.

Pa kvragu, ak meni nije bio problem ici 6-7km na posao svaki dan i s posla pjeske a imam sto tona, onda neznam...

Al danasnju djecicu se previse razmaze, pa mame i tate placaju autoskolu a jos ni srednju nisi zavrsio pa i nerjetko kupe sincicu neki afto da se moze voziti na faks na koji nije uspio uletiti bez placanja.

Ne nisam ljubomoran, vec dobijem napade dok procitam ovako nesto.

Auto, Mobitel, Internet, TV....sve je to luksuz bez kojeg se moze zivjeti. Sad ako ti ista od toga treba za posao onda nije luksuz vec potreba za obavljanjem posla...

bezimeni
12-07-2010, 07:22
Slažem se u potpunosti .

Aral
12-07-2010, 07:27
Neznam, ja sam svoju autoškolu sam zaradio i obavio prije nego sam navršio 18, auto sam kupio sa 22, sam sa svojim novcima, svojim krvavim kreditom koji otplaćujem sedam godina, zadnju lipu ulažem u njega i to mi je svetinja. Ista stvar je i sa motorom, krv, suze i radost. Na trećem mjestu je žena. Nije mi problem otić pješice il s biciklom al pošto niti ne pijem, nit ne pušim, nit bacam novce na razna sranja, rađe se vozim nego ujutro u 5h vraćam pješice nekud izvana...a mogu s autom. A da ne pričam o ostalim stvarima koje mogu obavit s autom ili motorom. Fina guza možda nekima jesam al ako imam minimum mogućnosti, nema šanse da se telim pješice bilo gdje. Možda je to stvar odgoja i mogućnosti u dato vrijeme al zaboli me, svatko ima svoje navike.

A opet, sve je to kupljeno s razlogom da se nemoram kasnije zezat kad dođu žena i djeca...a i to je već uskoro na putu. Za ostala nadrkavanja i visit na grbači starcima...tome se protivim.

Ak je tv, internet, auto, motor, bicikl, mob...bilo kaj luksuz, pravac kamenjar dole u Lici ili Bosni i čuvat ovce, koji vrag uopće ovdje radimo. Ne vrti se sve oko posla.

bezimeni
12-07-2010, 07:32
Svoj novac je relativan pojam.Po meni je to onaj novac koji ostane nakon što si sam kupiš hranu , sam si platiš režije za stan koji si sam kupio ili iznajmio te sam podmirio sve ostale vlastite troškove .Ono što ostane nakon toga je tvoj novac IMAHO .

Aral
12-07-2010, 07:48
Kaj misliš time reć? Ne nalazim baš smisao u tvom postu al opet, to je tvoje mišljenje, a kako su svačija razmišljanja različita, to se i podrazumijeva :)

bezimeni
12-07-2010, 07:55
:)


Pa kaj nisam dovoljno jasan ?

Znači ako netko stanuje u stanu/kući svojih roditelja i oni plaćaju režije i hranu onda to što je netko nešto zaradio i potrošio za vlastite potrebe je ogromnim dijelom plaćeno od strane tih istih roditelja jer su ga oni uzdržavali .Po meni ispravno bi bilo reći " platio vlastitim novcem" tek onda kada se 100% samostalno financiraš .

Niko Bellic
12-07-2010, 07:57
Ima u tome istine...

Aral
12-07-2010, 07:58
Hehe, i mislio sam da to govoriš. Ja se sam finaniram, u biti žena i ja, tak da kužim kaj hoćeš reć ^^ Ja znam da ću svojoj djeci pomagat čim više mogu, al naravno tome prethodi pravi kućni odoj a ne bahatost kakvu viđaš skoro na svakom koraku.

bezimeni
12-07-2010, 07:59
Štima .Ali ovo je većinom bilo na dio posta u kojem opsuješ kako si si sam platio vozački prije osamnaeste .

Aral
12-07-2010, 08:12
Dobro, platio sam s onim kaj sam zaradio a tada sam još živio kod staraca, to se podrazumijeva. Mislim, koji starci ne bi pomogli svom djetetu, barem s hranom i krovom nad glavom :)

Niko Bellic
12-07-2010, 08:19
Ajde sad prokomentirajte ovaj primjer...

Imam frenda koji je jedinac i oba roditelja su jedinci. Roditelji od oca imaju katnicu, a roditelji od majke stan. On trenutno živi s roditeljima i fura cestovnu raketu koju otplaćuje sam od novca koji zaradi, a auto posudi od staraca kad mu zatreba.

PITANJE: Zašto bi on sada trebao zbog tobožnje samostalnosti dizati kredit za stan, kad ionako u vrlo bliskoj budućnosti nasljeđuje dvije nekretnine ili zašto bi morao imati dodatni trošak održavanja drugog auta ukoliko mu auto zatreba tek povremeno i roditelji mu ga rado ustupe? Nekad je forsiranje samostalnosti samo bespotrebno bacanje novaca...

cham3leon
12-07-2010, 08:22
Potpis na Sicka. Ja sam položio vozački sa 18 godina, starci platili, ali mene ništa nisu ni pitali. Evo ti autoškola, tu se odi upisat. Kako god, nakon toga nisam kupovao auto, niti mi se ikad pojavila potreba za kupovinom istog. Pošto živim u samom gradu, nema potrebe da koristim ijedno drugo prijevozno sredstvo osim javnog prijevoza. Ne znam koliki mazohist moraš biti da kupiš nov auto da bi ga samo vozikao po gradu, borio se za parking mjesta i gurao kroz prometne gužve izgubivši tonu živaca da bi, eto, došao do posla na vlastita klimatizirana 4 kotača i pri tome prošao kudikamo skuplje nego da si išao busom.
Meni osobno bi auto ispao kao potpuno bespotrebni izdatak kao studentu koji nema vlastitih primanja, iako ima i takvih ljudi.

Druga stvar je ako živiš negdje u nekoj pripizdini odakle ne možeš baš svakodnevno ići na posao na udaljenosti 20 kilometara i više. Za to ti treba neko vozilo, ali za ove gradske vozače stvarno ne razumijem.
Dobro, ljudi imaju djecu, ali šta je stvarno potrebno da ih voze u školu? Kod osnovne u koju sam ja išao, i gdje je dosta djece iz moje generacije prelazilo sa punom torbom i oko kilometar pješke, danas vidim podjednak broj djece koja dolazi pješke, te onih koje roditelji dopeljaju autom.
Uglavnom, to sam već negdje spominjao na forumu, moja stara radi u vrtiću u kojem među ostalim imaju i jasličare, baš onu najmlađu djecu. Imaju situacije gdje djeca od 3 ili 4 godine koja znaju već odavno hodati ne znaju hodati po stepenicama jer ih starci vozaju kamo god treba.

U srednjoj u koju sam išao, sad čujem da je cijela škola puna bogatih douchebagova i umišljenih curica kojima su roditelji vlasnici nekih velikih poduzeća i svojim klincima kupuju aute. Tako ima jedna anegdota gdje su jedan maturant i maturantica pokazujući svoje velebno iskustvo vožnje međusobno uništili svoje nove aute Renault Clio III i Golf V GTI.

EDIT: Odgovor na pitanje od Taličnog: Ja sam u sličnoj situaciji i jednog dana ću imati sasvim dovoljno nekretnina :D Kako god, da idem kupovati svoj auto ili motor od para koje dobijem od staraca bi bilo stvarno bahato, pogotovo uzevši u obzir da mi prijeti droppanje sa faksa najesen.

bezimeni
12-07-2010, 08:26
To uopće nije sporno .Bitan je stav .Ja zaradio ja kupio .Jesi ako podmiruješ sve svoje troškove.Ali nisi ako te roditelji dijelom financiraju .Ništa drugo .Mene zaboli kako će si netko organizirati vlastiti život niti ulazim u tuđe džepove .

Aral
12-07-2010, 08:30
I sad će doć neki mod ili admin i reć da ovo ide u off :)

Niko Bellic
12-07-2010, 08:47
Bezimeni već vidim da ti nećeš biti voljeni punac jednog dana kad zaradiš tu titulu. Takav stav je okej za npr. Ameriku, ali u Hrvatskoj si radi takvog razmišljanja predmet iščuđavanja i sablažnjavanja okoline.

Zašto ne bi išlo u offtopic? Zar za svaki mali zaokret u raspravi treba otvarati novu temu? Mislim da ne, a mislim da ni Mirku ovo ne smeta.

Aral
12-07-2010, 09:02
To uopće nije sporno .Bitan je stav .Ja zaradio ja kupio .Jesi ako podmiruješ sve svoje troškove.Ali nisi ako te roditelji dijelom financiraju .Ništa drugo .Mene zaboli kako će si netko organizirati vlastiti život niti ulazim u tuđe džepove .
Roditelji te djelom uvijek financiraju, jer kome ćeš se okrenut da ti pomognu ako ne njima; naravno ako ti mogu pomoć. Ne naravno uvijek, ali za neke veće stvari, zato postoji familija. Ak ne želiš pomoć a u stisci si s lovom, onda šuti i trpi posljedice. Ako nisi pak na ti sa starcima onda je valjda problem u njima ili u tebi, ovisi. Ja se naravno nikad neću ustrućavat od ničije pomoći, pitat ću di mogu, uzet di mogu, zašto bi išao linijom težeg otpora, uzmi i iskoristi di god možeš, nećeš zbog toga niti u pakao a boga mi ni u raj. Naravno, to je samo moje mišljenje, na temelju dosadašnjeg iskustva, kak kaže bezimeni svatko organizira svoj život i živi u skladu s mogućnostima.

bezimeni
12-07-2010, 09:13
Jedno je pomaganje a drugo je iskorištavanje .Imamo različita mjerila .Normalno da će si obitelj međusobno prva pomoći .To se i očekuje .Sad ovisi gdje netko vuče granicu između pomaganja i iskorištavanja .Uvijek sam se vodio onom da je bolje nekoga naučiti pecati nego mu pokloniti kilu ribe .

Ponovno podvlačim da mi je bitan samo stav a ne kako si netko organizira vlastiti život.To nije moja briga .Meni samo smeta ne odavanje priznanja vlastitim roditeljima.Stav ja zaradio ja potrošio a mama i tata ti npr. plaćaju papicu , struju , vodu , stanarinu.... mi nikako ne idu zajedno .

Stvarno smo skrenuli sa teme i ne da mi se dalje diskutirati :) .

Aral
12-07-2010, 09:29
True :)

W3DR4N
12-07-2010, 10:46
Tko bolje kuha, mama ili punica?

Mirko L
12-07-2010, 10:49
Zašto ne bi išlo u offtopic? Zar za svaki mali zaokret u raspravi treba otvarati novu temu? Mislim da ne, a mislim da ni Mirku ovo ne smeta.
Pa gledaj, kako ja to gledam, uopće nije offtopic.
Po meni ontopic nije samo ono što se striktno drži teme, tipa ''ja imam motor hehe'', ''ja nemam motor, motori su sranje hehe'', nego bilo što vezano za istu.
Pa glupo bi bilo samo razgovarat u najužoj vezi s motorima.

Zašto ne bi pričali o tome tko vam financira autoškolu, jel vam se draže vozit motorom ili pješke, kad ste dobili motor i tko vam ga je financirao, je li se potrebno vozit motorom...to je sve zapravo ontopic.

Ovo je, vidiš, offtopic :)

Tako da ne smeta, samo vi nastavite.Zapravo, rasprava je pirlično interesantna za čitat :)

EDIT na Vedrana: Kad već dajemo primjere offtopica... :)

loo
12-07-2010, 11:08
Da je tema u alt + f4 onda ne bi bilo offtopic, ali ovdje bi se trebalo pljuvat po umišljenim balavim vozačima motora :) Al' meni ne smeta...


Nekad je forsiranje samostalnosti samo bespotrebno bacanje novaca...

Nekad je, a nekad to moraš učiniti ako imaš imalo ambicija u životu. Tvoj prijatelj ima sreće što je i on jediniac kao i njegovi roditelji pa ima sigurne stanove(i što živi u Zagrebu, ako se ne varam). Mi ostali koji imamo braće i kojima roditelji imaju braću/sestre nemamo taj luksuz. Ja bi morao čekat da mi mama umre da naslijedim POLA kuće u JOSIPOVCU (naselje spojeno s Osijekom), a to se, nadam se, još dugo neće dogoditi. Tehnički, ja bih mogao ostati živjeti ovdje cijelo vrijeme, ali to nije ni blizu tome kako si ja zamišljam život. Morao bi studirati u Osijeku (ne kažem da su fakulteti jadni nego je grad općenito OČAJAN, a i dalje ima veći izbor), morao bi živjeti s mamom što je dosta praktično na kratke staze (kućanski poslovi, kuhanje, auto... sve bi ona radila), ali opet ne bih naučio ništa samostalno radit i jednostavno ne želim živjeti u Osijeku tako da što prije želim odselit u Zagreb (kad budem studirao) i tamo nastavit živjet. Sigurno da će to bit jako teško pošto i brat isto to želi (on ide na jesen u ZG), a stara mi nije tajkun i još su mi starci rastavljeni, ali ja jednostavno ne vidim nikakvu drugu opciju. Nema šanse da ostanem živjet ovdje. Sve nade polažem u to da ću završit neki dobar fakultet i dobit dobar posao što prije.

Sickmanno1
12-07-2010, 11:19
Pa sretno ti bilo loo :D

Inace Aral, nisam mislio na tebe osobno kad sam rekao, mama kupi vozacku, auto i bengu za vozit se na faksu, vec opcenito bicam na ljude koji tako rade i onda me ono blesavo gledaju dok kazem da imam 25 godina i nemam auto, pa ni vozacku.

Ja sam inace jedinac i stara mi je jedinica a stari je dosao kod stare tako da ce prakticki obiteljska kuca biti moja. Vec jednim djelom i je i nemam aposloutno nikakvu namjeru se selit iz kuce. Pomaze financiski makar trenutacno ni neradim. Zivio sam samostalno u Albaniji i nije to nikakav tezak zivot, no dok sam kupujes stvari kao sto su prasak za perilicu, deterdent za sude, samponi, wc papir itd itd, skuzis da zivot nije tako jeftin kao kad si kod staraca :wink:.

Karlo_from_Bjelovar
13-07-2010, 14:11
@chameleon: govoris o udaljenosti od jednog kilometra ko da je ne znam sta... pa to je max 10 minuta hoda, a da ne pricam o voznji biciklom...

cham3leon
13-07-2010, 14:25
1 km je zapravo malo, ali kad si dijete ti se čini kao 100 km. A bicikl u Rijeci možeš zaboraviti, to ni ne računam.

Niko Bellic
13-07-2010, 14:46
Zašto bicikl u Rijeci možeš zaboraviti? Sestrična mi je upisala faks u Rijeci i misli furat bic tamo...

cham3leon
13-07-2010, 15:18
Pa može, ali to po ljeti znači da će dok do faksa dođe biti sva znojna kao da je jutros došla iz tropskih krajeva biciklom, mora imati bogovsku kondiciju da svlada sve uzbrdice i jednako dobre kočnice da svlada nizbrdice.

Šta je upisala btw?

McPingvin_v2.0
13-07-2010, 16:40
Nisu nizbrdice problem, problem su uzbrdice :D

Niko Bellic
13-07-2010, 16:44
Upisala je neki vrag vezano uz turizam. Jučer mi je stara rekla, ali nisam zapamtio šta točno.

cham3leon
13-07-2010, 17:08
Onda Opatija vjerojatno. To sigurno nije za bicikliranje.

Electromaster
14-07-2010, 20:08
Inače, ja vozim ovo (http://www.vidiauto.com/motori/index.php?id=8682). Ali u kulnoj forest green boji. :3

Niko Bellic
15-07-2010, 11:15
Daj nemoj me... To meni treba!

Aral
15-07-2010, 11:17
Haha, zakon. Da mi je vidjet te na tome xD

Niko Bellic
15-07-2010, 11:27
Obavezno crna kaciga sa crnim vizirom, naravno... xD

E al' fakat bi to i jedan Ducati Monster bili dobitna kombinacija. Nešto kao Daewoo Tico i Chevrolet Camaro. Jednim ideš obavljat pizdarije, a drugim se đaraš iz gušta u slobodno vrijeme... <(^^,)>

Electromaster
15-07-2010, 13:43
Haha, zakon. Da mi je vidjet te na tome xD
I bolje ti je da me vidiš, jer čuti me nećeš. :)
Ozbiljno onak, po mjestima s više pješaka svako malo se dogodi da nekoga umalo pregaziš jer nije čuo motor da dolazi iza ugla. xD

SharpDressedChevap
16-09-2010, 10:36
Oživljavam temu.

Naime, s 16 godina (tj. 15 i pol) namjeravam polagat vozački za A1 kategoriju (do 125 ccm) pa si mislim kupit skuter. Rekao je stari da će ga kupit ako ga bude i on vozio :D

Daklem, razmišljam sad o skuteru zvanom Kymco Agaility City 2T (50 ccm). Evo dva linka:
http://www.kymco.hr/index.php/50cc/104
http://www.kymco.hr/index.php/50cc/105

E sad, skuter je za kraću vožnju od kuće do škole/grada i možda koji put Split - Makarska relacija.
Još će se na njemu učit voziti i sve to, al me zanima par stvari.

Ja sam dosta visok (190 cm) i hoće li to predstavljat veliki problem prilikom vožnje?
Načuo sam da su veliki kotači bolji za naše "ceste" pa mi se zato ovaj skuter i sviđa.
A i izgleda super.

Daklem, kupiti ili ne, i ovo pitanje o visini?

McPingvin_v2.0
16-09-2010, 11:42
Savjet: ne uzimaj ništa što nema prednji I stražnji disk :)

Interceptor
22-09-2010, 00:38
ništa to uzmi vespu :eyebrows:

Niko Bellic
22-09-2010, 09:29
http://www.kymco.hr/images/banners/agilcity2tbanner.jpg

Mrak zgleda skuter. Da sam na tvom mjestu, uzeo bih ga definitivno. Ne zamaraj se detaljima, ionako ga stari plaća...

Systematic Reverse
22-09-2010, 10:38
ako mozes uzmi nesto kvalitetnije..

imho.

SharpDressedChevap
22-09-2010, 12:18
Kymco je kvalitetan :roll:

Da, izgleda mrak, još će bolji biti ful crni :D
Stari će platit ali ću i ja dat ono što dobijem od krzime, glupo mi je da on plaća sve kad trebam kupit i kacigu i dijelove i sve to...

Al ću uglavnom sam sa frednom radit na njemu. Ima on garažu, zasukat rukave i malo ga sredit 8)


I ja bih Vespu, al onu od 150 ccm, a to nemrem vozit.

Systematic Reverse
22-09-2010, 12:25
Kymco je kvalitetan

if u say so..

SharpDressedChevap
22-09-2010, 12:29
Zašto je Kymco po tebi nekvalitetan, molim te?

cham3leon
22-09-2010, 12:32
Jer je iz Koreje ili tko zna otkud.

SharpDressedChevap
22-09-2010, 12:34
Nije iz Koreje nego iz Tajvana.
I šta onda? Kako glupo sudite o kvaliteti samo prema zemlji porijekla. Pročitaj malo na internetu mišljenja vlasnika Kymca... kvaliteta na razini europskih skutera. Da ne govorim da imaju i sasvim odlične motore, jedan chopper je jako popularan ovdje u Hrvatskoj.

cham3leon
22-09-2010, 12:37
Čuj, predrasude nikad nisu dobra stvar, ali svi bi radije automobil ili neko drugo vozilo koje je proizvedeno npr. u Njemačkoj nego ono proizvedeno u npr. Tajvanu.

SharpDressedChevap
22-09-2010, 12:40
Evo ti primjer, tajvanski Kymco proizvodi agregate za talijanski Malaguti a čak i Malaguti to besramno reklamira. Jer se nemaju čega sramit, pobogu.

To nije nikakav dokaz o kvaliteti što ga nitko neće. To je jako kvalitetan skuter, siguran je i pouzdan. Meni baš to treba, ne idem na Moto GP ili nešta.

Systematic Reverse
22-09-2010, 12:48
nije vazno gdje je proizvedeno - istina.

u tajvanu se moze proizvest i nesto kvalitetno i nesto prejebeno lose.

tako da to nije mjerilo.

ja nisam rekao da je nekvalitetan sa onim "if u say so.."

nego cjeli zivot brijem da su nekvalitetni.

znam da su prije bili uber smece.

e sad, ako su evolvirali gg.

ali znam kad bi uzimao skuter da nikad nebi uzeo kymca kad bi imao love. :)

MasaKrisT
22-09-2010, 13:06
imam frenda koji radi u kymcu u Rijeci,sam si je kupio jednog,sad ce i drugog valjda kaze da su stvarno odlicni skuteri i da su napredovali od prije puno.
http://vimeo.com/14330798

McPingvin_v2.0
22-09-2010, 13:12
Zašto je Kymco po tebi nekvalitetan, molim te?
Nema stražnji disk.

osvetnik_sch3l3
22-09-2010, 13:21
Zašto je Kymco po tebi nekvalitetan, molim te?
Nema stražnji disk.

pa ima skupljih modela od kymca koji imaju disk :)
kimco je uz TGB jedan od rijetkih tajvanskih proizvodjaca kojeg se smatra relativno kvalitetnim (s obzirom na ostatak proizvoda iz tog dijela svijeta).
od motocikala im je jako popularan bio onaj venox od 250 ccm, neznam kakva je danas situacija.

SharpDressedChevap
22-09-2010, 14:54
Pa nije neki veliki nedostatak, jest da je disk bolji al i bubanj je dosta izdržljiv.
Nisam ekspert u tome pa neznam u detalje al to je valjda neka osnova.


BTW: Taj Venox ima u mome susjedstvu, predobar motor :)

Aral
22-09-2010, 16:56
Čuj, predrasude nikad nisu dobra stvar, ali svi bi radije automobil ili neko drugo vozilo koje je proizvedeno npr. u Njemačkoj nego ono proizvedeno u npr. Tajvanu.
Kymco rula po kvaliteti samo tako i njegovi, dajem primjer, maxi skuteri koštaju kao bilo koji drugi a ima brdo više featurea i opreme. Što se tiće Koreje npr, neću spominjat Hyundai i Kiu i ostale koji uredno po kvaliteti i pouzdanosti deru aute svog ranga samo tako. Tajvan pak...to je druga stvar, kao što kaže Systematic Reverse, može bit i dobro a može bit i sranje.

Samo kupuj Kymco, nemožeš pogriješit, svi svjetski respektabilni časopisi su pohvalili tu marku. Bolje da kupiš to nego neko razvikano smeće koje je pri tome i skuplje.

Systematic Reverse
22-09-2010, 17:13
fair enough. :)