PDA

Pogledaj cijelu verziju : Internet veza preko wirelessa jako spora



Sabina
26-06-2010, 16:19
Pozdrav, molim sve ljude dobre volje i znanja da udijele koji savjet :)


Imam Adsl , modem SX 763 WLAN , windovse xp .

U kompjuteru je Wireless PCI Card Canyon CNP-WF511 koji je do prije par dana radio manje vise kak spada, inace brzina treba biti oko 54Mbps ali u zadnje vrijeme se krece od 1 - 18Mbps. Kad sam spojila modem i komp sa zicom sve je radilo kak spada i brzina je bila 100Mbps.
Upomoc :D

FaTaL_mRkvA
27-06-2010, 02:14
Brzina tvog interneta nije 54Mbps.
To je samo maksimalna brzina modema.
Brzina ti je određena kada si sklapala ugovor za internet i ako ju želiš povećati moraš dodatno plaćati.
Kolko znam, u hrvatskoj još ne postoji davatelj usluga koji pruža tako velike brzine (54Mbps), no npr. T-com uz dodatnu lovu daje brzinu od 20Mbps (20Mbps znači da skida 20 MegaBITA po sekundi, što je otprilike jednako 2 MegaBajta po sekundi, a ne 20 MegaBajta po sekundi).

A veza je i inače lošija preko wirelessa, tako da ti je bolje spajati se žicom.
A te brojeve 54 i 100 Mbps slobodno ignoriraj jer nemaju baš puno veze s brzinom. (barem ne u današnje vrijeme)

Sabina
27-06-2010, 03:11
Brzina tvog interneta nije 54Mbps.
To je samo maksimalna brzina modema.
Brzina ti je određena kada si sklapala ugovor za internet i ako ju želiš povećati moraš dodatno plaćati.
Kolko znam, u hrvatskoj još ne postoji davatelj usluga koji pruža tako velike brzine (54Mbps), no npr. T-com uz dodatnu lovu daje brzinu od 20Mbps (20Mbps znači da skida 20 MegaBITA po sekundi, što je otprilike jednako 2 MegaBajta po sekundi, a ne 20 MegaBajta po sekundi).

A veza je i inače lošija preko wirelessa, tako da ti je bolje spajati se žicom.
A te brojeve 54 i 100 Mbps slobodno ignoriraj jer nemaju baš puno veze s brzinom. (barem ne u današnje vrijeme)


tnx, ovo 54Mbps sam mislila na prijenos između modema i pci adaptera, do prije par dana je prijenos bio 48-54 no danas je 1 ili cak pukne veza,
inace mi je brzina adsla pola megabajta u sekundi i sve je radilo ok, a sad mi youtube video ucitava 10 min, probala sam pomaknit antenu, cijeli komp i nema nekog efekta, kompjuter je udaljen manje od 10 metara od modema , ... 5 min danas je radilo sve u redu i onda je prijenos opet pao na 1Mbps

Čux
27-06-2010, 11:56
kad je već udaljenost tak mala, probaj žicom spojit ak možeš čisto da vidiš kaj se onda dešava. Jel ima još uređaja koji se spajaju bežični i Kakve su šanse da ti neko cucla promet ?

Ja se inaće grozim ikakvih wireless naprava jer mi je sve to nekak nepredvidivo.

Sabina
27-06-2010, 12:07
SKad sam spojila modem i komp sa zicom sve je radilo kak spada i brzina je bila 100Mbps.



Sve radilo ok preko zice , ali ne mogu stalno bit preko zice jer ju moram razvuc posred sobe i hodnika i ljudi bi se zatepali preko nje xD
A sto se tice toga da mi krade neko promet , imam zastitu (osim latexa :P ) a u susjedstvu nema bas hakera koji bi uspjeli probit to.
Btw kad sam imala laptop na istoj udaljenosti i isto se spajala bezicno sve je radilo bez ikakvih problema.

bezimeni
27-06-2010, 12:47
Uđi u router i fiksiraj kanal na bežičnoj vezi ...npr . staviš 7 . kanal i onda sejvaš.Možda ti se mreža poklapa sa nekim kanalom u susjedstvu pa imaš problema .

Čux
27-06-2010, 14:58
SKad sam spojila modem i komp sa zicom sve je radilo kak spada i brzina je bila 100Mbps.



Sve radilo ok preko zice , ali ne mogu stalno bit preko zice jer ju moram razvuc posred sobe i hodnika i ljudi bi se zatepali preko nje xD
A sto se tice toga da mi krade neko promet , imam zastitu (osim latexa :P ) a u susjedstvu nema bas hakera koji bi uspjeli probit to.
Btw kad sam imala laptop na istoj udaljenosti i isto se spajala bezicno sve je radilo bez ikakvih problema.


Sry preletio sam prek topica sam u prolazu pa mi je promako taj detalj :D

a onda mi jedino na pamet pada opcija da se frekvencija kolje s nečim drugim kak bezimeni veli.

Sabina
27-06-2010, 17:54
Promjenila kanal, nekoliko puta, nema promjene. Nekad dođe do max brzine od 54 a onda opet padne, vecinom stoji na 11-18 Mbps

Sabina
27-06-2010, 19:59
Hvala svima na pomoci od srca :D Uspjela sam poboljsati signal kada sam stavila router na viši položaj, zasada je prijenos podataka na stabilnih 54Mbps. Moze li se nekako pojacati signal a da mi router ne visi sa lustera ?

Sickmanno1
27-06-2010, 20:51
sUTT8wdN_VA

Sabina
27-06-2010, 21:03
:shock: :pray: