PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows 7 professional 32 ili 64 bit?



marijanovic
25-06-2010, 16:45
Muku mučim s jednim problemom...

Na kompu koji bi mi koristio kao zamjena za TV (pošto sad 29og ukidaju analogni prijem tu kod mene) imam instalirane Windows 7
Ultimate 64bit kojima je došao kraj (moram ih zamijeniti). Opcije su mi opet Windows 7, no ovaj put Professional i to 32 ili 64 bit.
Znam da mi zbog 4GB ram više paše x64, pogotovo što se ponekad znam zaletit u Matlab, Photoshop ili čak i Winrar 64-bitni,
no ima jedan problem. Nova TV kartica nema driver za 64-bitne Windowse, ni Vistu ni 7. Na 32-bitnim radi dobro.

Ne znam što mi je činiti. Valjda staviti x86 verziju. Nije razlika toliko velika.
Smeta mi samo prikazivanje 3,25 - 3.5 Gb RAM i orgraničenje od 2GB max po aplikaciji.
No opet, valjda je 32-bit više istražen teren, pogotovo što se igara tiče. No opet, ...

Sickmanno1
25-06-2010, 17:27
Cekaj. Komp ce ti zamjeni TV, a TV nemres gledati ako imas 64 bitne i onda pitas koje da stavis?

marijanovic
25-06-2010, 17:47
Cekaj. Komp ce ti zamjeni TV, a TV nemres gledati ako imas 64 bitne i onda pitas koje da stavis?

Tako je.

Postoji i opcija da kupim još jedan digitalni prijemnik. Ideja se sviđa mom čaći ali meni ne.
Iako je možebitno bolje jer prek daljinskog tv-kartice nemogu ugasit komp xD.

Niko Bellic
25-06-2010, 18:50
Poslušaj chachu i kupi eksterni tjuner za CRT. TV kartice su po meni teški fejl osim ako nisu neki ekstra nabrijan i turbo skup model.

marijanovic
25-06-2010, 19:07
Poslušaj chachu i kupi eksterni tjuner za CRT. TV kartice su po meni teški fejl osim ako nisu neki ekstra nabrijan i turbo skup model.

I onda ću svejedno koristiti komp kao TV jer kad naši usvoje 16:9 omjer (čuo sam dogodine bi trebalo bit) slika na 55cm televizoru bit će dost manja nego na 22" tj 55cm monitoru...

bezimeni
25-06-2010, 19:50
Kakva ti je to kartica pa da nema 64 bitne drivere ? Moje je stara 5 godina pa ima .

marijanovic
25-06-2010, 20:06
Kakva ti je to kartica pa da nema 64 bitne drivere ? Moje je stara 5 godina pa ima .

Prolink Pixelview PlayTV Hybrid USB.

Radi kartica i na 7 Ultimate x64, no s nekim driverom od Microsofta (Walker-nešto) bez podrške za analogno i ne radi daljinski.

Odlučio sam, tj skoro sma dlučio, instalirati ću x86 verziju barem na neko vrijeme...

lulix
25-06-2010, 20:24
Pazi foru jbte, ja sam imao takve probleme i komplekse sa istom stvari da sam na kraju nasho najednostavnije rijesenje a to je prodat tu glupu karticu za 100kn. Imo sam neku philips karticu sa jebackim cipom koja je mogla snimat u jebackoj rezi a nije imala drivere ni za vistu a s time i win7. Stoga sam budala drzo jbni xp od kojeg mi se zgadio zivot naspram win7 koji je superirorniji i brzi te bolji sustav. Moja preporuka je x64 win7 kako god, rijeshi se te kartice da ti ne stoji doma...

marijanovic
25-06-2010, 20:29
Pazi foru jbte, ja sam imao takve probleme i komplekse sa istom stvari da sam na kraju nasho najednostavnije rijesenje a to je prodat tu glupu karticu za 100kn. Imo sam neku philips karticu sa jebackim cipom koja je mogla snimat u jebackoj rezi a nije imala drivere ni za vistu a s time i win7. Stoga sam budala drzo jbni xp od kojeg mi se zgadio zivot naspram win7 koji je superirorniji i brzi te bolji sustav. Moja preporuka je x64 win7 kako god, rijeshi se te kartice da ti ne stoji doma...

Tu karticu sam kupio prije cirka 2 mjeseca i nema šanse da ju prodajem. Pogotovo ne za neku mizernu cijenu.
To što još nema driver za Win 64 nije neka ogromna mana uz sve ono što ta kartica ima (pogotovo za tošto sam ju platio
koliko sam mogao jer si skuplju ne mogu priuštit)...

lulix
26-06-2010, 10:12
znam cojece, i ja sam moju platio mislim 400-500kn i nema shanse da opet skupim tolke pare za TV kartu, mene je mucilo shto nisam imo drugi komp da je mogu negdje koristit... TV karte su super stvar pogotovo ak su kvalitetne al svaki put useru s driverima!