PDA

Pogledaj cijelu verziju : Spire || Xilence || Sharkoon || ostali_jeftini



marijanovic
25-06-2010, 11:47
Zanima me koji od proizvođača iz naslova pravi najbolje low-budget ventilatore.
Kupio sam 2 Sharkoon 120mm 21dB venta za novo kućište koje mi stiže uskoro. Jesam li pogriješio?
Nisam htio Spire Black pošto proizvode 32dB iako bi me izašli jeftinije.

IGoR_2803
25-06-2010, 11:55
imam xilence red wing i vent je za tu lovu super... tih, a stvara dovoljno propuha...

marijanovic
25-06-2010, 11:59
Kad baš Xilence nisu imali u nijednom dućanu u kojem sam mogao kupiti.
Tu di sam naručio kućište držali su Xilence al sada Spire...

bezimeni
25-06-2010, 12:56
Osobno koristim Sharkoone od 15 db i jako sam zadovoljan .

marijanovic
25-06-2010, 13:26
A ja se samo bojim da se nisam prenaglio uzevši ove Sharkoon prije temeljite konzultacije interneta...
Naime, čujem da imaju užasno loš protok zraka jer se vrte na samo nekih 1000 (ili 1500, nisam siguran) okretaja.
Svakako ću javiti dojmove kad sve složim. :D

I da, uzeo sam i onaj adapter za montiranje hardova u prostor za čitače.
http://www.links.hr/index.php?naziv=Bay ... 51.518.041 (http://www.links.hr/index.php?naziv=Bay+Rafter+SCYTHE%2C+omogu%E6uje+m onta%9Eu+3.5%27%27+diska+u+5.25%27%27+bay&option=artikl&id_kategorija=051518&id_artikl=051.518.041)
I prža i hard su mi p-ata tj IDE, a na ploči samo jedan IDE kontroler tako da mi kabal nebi dosezao i hard i pržu.
Ovako sam dobio i mjesto gdje bih ugradio svoj postojeći Xilence 80mm, fino će hladit hard.

Za prvi mah valjda je dovoljno tri ventilatora, jedan 12cm za ispuh pozadi, jedan 12cm upuh sprijeda i jedan 8cm hlađenje diska.
A onda kad tad polako do nagodinu pokupovati jedan za dolje i dva za bočno... Ili je možda bolje neki drugačiji setup?

Niko Bellic
27-06-2010, 11:54
Jedan naprijed, jedan iza i po želi (ako se grafa mnogo grije) jedan bočno, najbolja su moguća kombinacija. Natrpao sam svoj CM 690 s raznoraznim ventovima i skužio da onaj dolje i ona dva gore ne rade amabaš ništa korisno i samo se vrte bezveze. Sada eto imam u kutiji u kutu sobe tri Scythe Slip Stream venta viška koji su tu za slučaj da jedan od ovih u kućištu rikne. Više od 2 + 1 uistinu nije potrebno. Razlike su jedan do dva stupnja MOŽDA, a buka je ipak veća...

Evo ti savjet koji sam ja dobio od jednoga vent gurua. Kad je sobna temperatura niža napravi "pozitive pressure", a kad je viša "negative pressure"...