PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sljedećih 100 godina



unknown
24-06-2010, 18:35
Što mislite kakvo će ovo stoljeće biti? Hoće li biti:

1. Još više ratova, porast kriminala, možda i treći svjetski rat, nestašica hrane i osnovnih ljudskih potreba u ekstremnom slučaju čak i drastičan pad populacije čovječanstva možda čak i istrebljenje, pojava novih totalitarnih režima(možda čak i u država prvog svijeta), povećanje kako vjerskog tako i ostalih oblika mržnje, još više i većih/jačih prirodnih katastrofa.

2. Okret od 180° promjeniti ćemo način razmišljanja, početi postupati razumno sa resursima uvesti genetske modifikacije u sve vrste hrane ako treba, ugasiti će se vjerski ekstremizam, početi kontrolirati populaciju, unaprijeđivati čovjeka svim mogućim sredstvima(genetska manipulacija i mehaničko poboljšavanje), koristiti ćemo obnovljive izvore energije i društvo će ući u novu renesansu psihološki i tehnološki.


Moj izbor je broj jedan. Naša vrsta i civilizacija je osuđena da propadne od samog početka, ne učimo iz povjesti i činimo iste greške koje su uništile mnogo prijašnjih civilizacija.

PS. Ali mene zaboli ja namjeravam otegnuti papke do 2040-2050 tako da me zaboli patika XD

Deadwalker
24-06-2010, 18:39
100 godina?

Majke mi ako znam sta ce biti u iduce 4 :)
Ne razmisljam o takvim stvarima. Idem s mislima samo tjedan dana unaprijed :D

Xero
24-06-2010, 18:44
Di je opcija u kojoj Korejci evouliraju u Hydraliske i osvoje svijet ? A Reiko bude vođa otpora kodnog imena "Protoss".

Aral
24-06-2010, 18:53
Star Trek budućnost, moramo 3. svj. rat preživit, malo još nekih elementarnih nepogoda i onda razdoblje mira i blagostanja. Ja bum već tad dugo pod zemljom :)

croat1gamer
24-06-2010, 19:04
100 godina? Majke mi ako znam sta ce biti u iduce 4 :)
Ne razmisljam o takvim stvarima. Idem s mislima samo tjedan dana unaprijed :D
:pray: :pray:
Cim zavrsi FRPG ovo ide u sig. :)

majstoro
24-06-2010, 22:31
http://hr.wikipedia.org/wiki/Tre%C4%87i_svjetski_rat

Jopax
24-06-2010, 23:32
100 godina? Majke mi ako znam sta ce biti u iduce 4 :)
Ne razmisljam o takvim stvarima. Idem s mislima samo tjedan dana unaprijed :D
:pray: :pray:
Cim zavrsi FRPG ovo ide u sig. :)


This, i to samo zato jer je predamnom malo turbulentnije razdoblje od kojeg mi više-manje ovisi budućnost, tako da čim pođem o tome misliti zaboli me glava, radije ću ja da se sekiram šta ću pit u petak ili koji film da gledam idući tjedan nego da mislim o upisu na faks ili traženju posla

Sickmanno1
25-06-2010, 00:41
Ja bi volio da izbije III svjedski rat, tak da ovi kreativci sto rade Cod i MoH imaju za kruh...

sickpetey
25-06-2010, 00:49
Ja si vec kopam bunker i skupljam konzerve graha

MindReader
25-06-2010, 00:53
jadna naša djeca. i njihova djeca. i žene.

Sgt. Bull
25-06-2010, 02:49
Svejedno mi je. Za 100 godina neću biti tu, kako je krenulo neću biti ni za 10 a kamoli 100.

FaTaL_mRkvA
25-06-2010, 02:53
Nešto između. Onečistit će se okoliš sve će poskupjeti i zavladat će glad. Al rata neće biti. Nema razloga za to.
Nisu ni oni glupi. :toilet:

lulix
25-06-2010, 09:34
e jeste pesimisti xD, a i ja klikno na 1. :rotfl:

sickpetey
25-06-2010, 13:05
Nešto između. Onečistit će se okoliš sve će poskupjeti i zavladat će glad. Al rata neće biti. Nema razloga za to.
Nisu ni oni glupi. :toilet:


Nece biti rata..ok..samo ce se ljudi masovno klat XD..klanje nam je u genima..najlakse je rijestiti nesuglasnicu ili dobiti nesto sto zelis tako da ubis onoga tko to ima

Sonic_Moronic
25-06-2010, 16:11
War. War never changes.

Kvothe
25-06-2010, 17:10
Doomsday Clock je na šest minuta do ponoći. Ide nam.

System
25-06-2010, 20:22
Sta je sa vama ljudi. Sledeci svjetski rat se nikada nece desiti zbog nuklearnog naouruzanja. Ali svejedno nisam bas nesto optimistican u vezi sutrasjice.

Kvothe
25-06-2010, 20:29
Jedna od pretpostavki ti je kriva:

1. Nuklearni rat uništio bi čovječanstvo (as we know it).

2. Svijet je napučen samo razumnim ljudima koji ne žele drugima zlo (barem ne po cijenu vlastita života).

Zaključak: Treći svjetski rat neće se dogoditi.


Pogodi koja.

Chappi
25-06-2010, 20:35
Svejedno mi je. Za 100 godina neću biti tu, kako je krenulo neću biti ni za 10 a kamoli 100.

Wrong!Vrlo moguće da još živiš 100 godina.Bas sam nekidan gledao dokumentarac kako tehnologija napreduje i da danasnja djeca koja se radjaju ce min 110 godina zivit.Jer da ce bit manje bolesti,uzgajanje organa i takve pizdarije.Inace svjet ce brzo otic u racku!

Arbiter of Change
25-06-2010, 21:18
Očito ne shvaćaš da ljudsko tijelo ima samo po sebi duži rok trajanja nego što mi mislimo.
Problem je, naravno, taj što ga mi uprozorimo za vrijeme života.

Sickmanno1
25-06-2010, 21:26
Očito ne shvaćaš da ljudsko tijelo ima samo po sebi duži rok trajanja nego što mi mislimo.
Problem je, naravno, taj što ga mi uprozorimo za vrijeme života.

Na taj nacin da nas autobus zgazi :P

unknown
25-06-2010, 21:49
Očito ne shvaćaš da ljudsko tijelo ima samo po sebi duži rok trajanja nego što mi mislimo.
Problem je, naravno, taj što ga mi uprozorimo za vrijeme života.

200 godina da budemo precizniji

josip_kraš
28-06-2010, 08:47
Da svaki čovjek ima probavu kako treba živio bi preko 100 godina.
Nemam nikakve argumente za ovu tvrdnju, čuo sam je od jednoga lika.

Ja sam bookmarkirao ovu stranicu, mislim da je već i bila:
Baba Vanga (http://metro-portal.hr/vijesti/iza-ogledala/3-svjetski-rat-pocinje-2010)
Pa si vi mislite.Iako, mislim da je ovo bullshit "2291. - Sunce se hladi. Počinju pokušaji ponovnog aktiviranja.", je, ohladit će a dotad će najvjerovatnije progutati Zemlju ili će joj u najboljem slučaju ispariti vodu i atmosferu u svemir.Kad se pretvori u crvenog diva.Za kojih 5-6 milijuna godina.

Ako i dođe do nuklearne razmjene mislim da nitko od zaraćenih strana nebi gađao civilne ciljeve.Prije svega, nuklearne rakete će poslužiti za uništavanje strateški važnih točaka kao npr. luke, aerodromi, silosi za nuklearne rakete, vojne baze, radarska postrojenja i sl.
Naravno, osim ako netko ne skrene raketu na neki grad.Tada slijedi odgovor suprotne strane, i onda znate već.
Također, zemlje koje ne posjeduju nuklearno naoružanje ne smiju se gađati ničim osim konvencionalnog.U konvencionalno između ostalog spada i ovo:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/48/M900.jpgS:)
Osiromašeni uran jelte.

cham3leon
28-06-2010, 09:45
Jedna od pretpostavki ti je kriva:

1. Nuklearni rat uništio bi čovječanstvo (as we know it).

2. Svijet je napučen samo razumnim ljudima koji ne žele drugima zlo (barem ne po cijenu vlastita života).

Zaključak: Treći svjetski rat neće se dogoditi.


Pogodi koja.

Možda ljudi nisu dovoljno razumni da ne bi htjeli drugima zlo, ali su dovoljno razumni da sebi ne bi htjeli zlo. U tome je poanta kod oružja masovnog uništenja. Dapače, Tesla je imao ideju svjetskog mira koji bi se održavao tako da bi svaka država imala jednu nuklearnu bombu.

W1k1n6
28-06-2010, 10:15
Gotovo sigurno neće biti niti jedno niti drugo. Nikada svijet nije izgledao crno-bijelo, pa neće ni u budućnosti, bit će svega i svačega kao i do sad. Sve da se na Zemlju spuste alieni i kažu da nas primaju u neku intergalaktičku federaciju, ljudi se ne bi ni mrvicu promijenili i to je čak optimističan stav :)

bezimeni
28-06-2010, 10:52
Da , samo alieni ne bi dolazili čak do Zemlje zato da nas prime u neki savez i udijele znanja nego da nas porobe , iskoriste i istrijebe .

Feanor
28-06-2010, 11:00
Vrhovna bića koja se sporazumijevaju telepatijom, znaju za svemirsko putovanje, putovanje brzinama većima od brzina svjetlosti, imaju čuda od tehnologije pa im avaj trebaju robovi ili hrana s našeg planeta. Jesi li ti normalan?

TutBlut
28-06-2010, 11:14
A kako se zapravo zna da su oni neka vrhovna bića koja se sporazumijevaju telepatijom? :) Šta ako se još igraju vatrom u nekoj pećini i oslikavaju zidove? :D :D

josip_kraš
28-06-2010, 11:21
Jedna od pretpostavki ti je kriva:

1. Nuklearni rat uništio bi čovječanstvo (as we know it).

2. Svijet je napučen samo razumnim ljudima koji ne žele drugima zlo (barem ne po cijenu vlastita života).

Zaključak: Treći svjetski rat neće se dogoditi.


Pogodi koja.

Možda ljudi nisu dovoljno razumni da ne bi htjeli drugima zlo, ali su dovoljno razumni da sebi ne bi htjeli zlo. U tome je poanta kod oružja masovnog uništenja. Dapače, Tesla je imao ideju svjetskog mira koji bi se održavao tako da bi svaka država imala jednu nuklearnu bombu.

Nuklearno oružje ima prije svega ulogu zastrašivanja.

cham3leon
28-06-2010, 11:29
My point exactly.

Forengner
28-06-2010, 11:32
Da,ali u najcrnjem casu,ono je jedina nada.
Te,moze poceti konvencionalan rat izmedju prim. Amerike i Rusije,ali ako bilo koja od te dve mega-sile gubi,suoci se sa neprijateljskim trupama na svojoj teritoriji,predstoji nuklearna zima,tojest,nuklearni rat bez granica.
Konvencionalno ratovanje<'nekonvencionalno ratovanje'
U sustini,ne postoji konvencionalno ratovanje,pre WW1-konvencionalno ratovanje-ljudi,konjica-bitka.Posle,tokom WW1 doslo je do prve upotrebe hemijskog oruzija,artiljerije,aviona-WW1 nije bio konvencionalan rat.
WW1>WW2 odjednom,posle Hirosime i Nagasakija,Kamikaza,MIg9 super brzih lovaca-ww1 je konvencionalan rat.
Posle ww2,>hladni rat,odjednom je ww2 bio konvencionalni sukob.
Cim otkriju neko novo mega-oruzje,ko zna sta,N-bomb ce postati uobicajena stvar u arsenalu neke zemlje.
I tako u beskrajni krug smrti i zla.

bezimeni
28-06-2010, 11:43
Vrhovna bića koja se sporazumijevaju telepatijom, znaju za svemirsko putovanje, putovanje brzinama većima od brzina svjetlosti, imaju čuda od tehnologije pa im avaj trebaju robovi ili hrana s našeg planeta. Jesi li ti normalan?


Ne , trebaju im prijatelji sa kojima će razmjenjivati dogodovštine .

Kvothe
28-06-2010, 12:15
Jedna od pretpostavki ti je kriva:

1. Nuklearni rat uništio bi čovječanstvo (as we know it).

2. Svijet je napučen samo razumnim ljudima koji ne žele drugima zlo (barem ne po cijenu vlastita života).

Zaključak: Treći svjetski rat neće se dogoditi.


Pogodi koja.
Možda ljudi nisu dovoljno razumni da ne bi htjeli drugima zlo, ali su dovoljno razumni da sebi ne bi htjeli zlo. U tome je poanta kod oružja masovnog uništenja. Dapače, Tesla je imao ideju svjetskog mira koji bi se održavao tako da bi svaka država imala jednu nuklearnu bombu.
Ja ne tvrdim da će doći do nuklearnog rata. Samo sam rekao da mu je pretpostavka pomalo promašena.


I ne pričaj mi o razumu ljudi, pogledaj malo svijet, i kakav je sada i kakav je bio.

A Tesla je bio razuman, iako previše nesebičan i idealist.


Also, this (http://www.smbc-comics.com/index.php?db=comics&id=1852#comic).
Ili jednostavno Watchmen.

Systematic Reverse
28-06-2010, 15:03
Nesto izmedju 1. i 2.

glasah za 2. ipak.

times are changing..

but still..

Mirko L
28-06-2010, 22:05
Nijedno, ali vjerujem da će bit bliže prvome...
U svakom slučaju, nijedobro.

Dobra je ova ideja s Teslom, ali tko bi je poštovao?

Hell, reci ti nekoj Americi ili Rusiji koji imaju tko zna koliko nuklearnih bombi da se svih riješe i ostave samo jednu.
Nope, ne ide to tako...svi hoće bit najjači :)

hacker
28-06-2010, 23:21
To secure peace is to prepare for war.

McPingvin_v2.0
28-06-2010, 23:45
2076. vladat će komunizam
Možemože.

sickpetey
29-06-2010, 13:13
Pitanje je oce se uvesti pravi komunizam XD il ice ponovo sve zajebat....zajebat ce

cham3leon
29-06-2010, 13:26
Komunizam? gg.

Totalitaristički režim koji sputava ljude ironično nastao od ideje o savršenom društvu. Govorim dakako o socijalizmu. Komunizam u svom pravom obliku ne postoji.

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 13:31
Još, kameleone, još.

sickpetey
29-06-2010, 13:33
Još, kameleone, još.

Pravo kaze XD :thumbs2:

cham3leon
29-06-2010, 13:41
Još, kameleone, još.

Moji detektori sarkazma pokazuju velike koncentracije istog u ovoj rečenici. Izađi sa kontraargumentima pa da se svađamo ko ljudi :>

Herr Schnitzel
29-06-2010, 13:45
/cut
Čemu izjednačivanje vrlo dobre ideje i onoga što su ljudi napravili od toga? Komunizam u svojoj koncepciji nije totalitaran, druga je stvar što je jedna grupa odlučila drukčije interpretirati Marxa i ekipu.

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 13:48
Još, kameleone, još.

Moji detektori sarkazma pokazuju velike koncentracije istog u ovoj rečenici. Izađi sa kontraargumentima pa da se svađamo ko ljudi :>
Au contraire. Na trenutnoj razini svijesti i empatije demokracija je maksimum našeg dosega. Kad ljudi postanu bolji ljudi prijeći će na komunizam. Kad ljudi postanu još bolji ljudi - prijeći će na anarhiju.

bezimeni
29-06-2010, 13:51
Imali smo socijalizam i ja pamtim ljepše dane ....nadam se da će ovaj komunizam dok sam još živ .

cham3leon
29-06-2010, 14:07
[quote="McPingvin_v2.0":2zrgfclu]Još, kameleone, još.

Moji detektori sarkazma pokazuju velike koncentracije istog u ovoj rečenici. Izađi sa kontraargumentima pa da se svađamo ko ljudi :>
Au contraire. Na trenutnoj razini svijesti i empatije demokracija je maksimum našeg dosega. Kad ljudi postanu bolji ljudi prijeći će na komunizam. Kad ljudi postanu još bolji ljudi - prijeći će na anarhiju.[/quote:2zrgfclu]

S ovime se apsolutno slažem. Kapitalizam i demokracija nisu savršeni, ali najbliži su savršenstvu.

Ja pak mislim da u svakom režimu ima nešto pozitivno. U nekom nešto više, u nekom nešto manje. Mislim da bi bilo dobro uzeti najbolje iz svakog režima. Što je dobro, a što nije je ipak diskutabilno. I sama demokracija je puna rupa, toga su se sjetili još u antičkoj grčkoj kad su imali praktički isti problem kao danas: Narod je glup i lako ga je izmanipulirati.

Što se tiče mijenjanja ljudi, mislim da se nisu promijenili od početka civilizacije. Društvo jest evoluiralo, ali nikako nismo niti ćemo u bližoj budućnosti biti u mogućnosti stvoriti savršeno društvo.

bezimeni
29-06-2010, 14:15
Kapitalizam i demokracija su izvrsni ako se provode.Ovo kad nas nije kapitalizam .U kapitalizmu bi svatko trebao plaćati svoje račune a ne da netko plaća za tuđe.Znači...imaš petero djece i ne možeš ih hraniti , ko te hebe .Ostaješ bez njih za primjer ostalima pa netko drugi neće imati petro nego onoliko koliko može uzdržati .Želiš kod doktora , plati.Želiš u školu , plati .Ne želiš raditi , gladuj .To je kapitalizam a ne neki bućkuriš koji imamo danas.Oni koji rade ne zarade ništa jer hrane i sebe i sve ostale .Dođeš na isto radio ili ne radio .

cham3leon
29-06-2010, 15:06
Znam, ovo kod nas je bliže socijalizmu nego kapitalizmu, ali govorio sam za onaj "pravi" kapitalizam. S jedne strane je fer da ima više onaj tko radi više, ali s druge strane nije fer da onaj najslabiji ostane na cjedilu.

Deadwalker
29-06-2010, 15:08
Kapitalizam i demokracija su izvrsni ako se provode.Ovo kad nas nije kapitalizam .U kapitalizmu bi svatko trebao plaćati svoje račune a ne da netko plaća za tuđe.Znači...imaš petero djece i ne možeš ih hraniti , ko te hebe .Ostaješ bez njih za primjer ostalima pa netko drugi neće imati petro nego onoliko koliko može uzdržati .Želiš kod doktora , plati.Želiš u školu , plati .Ne želiš raditi , gladuj .To je kapitalizam a ne neki bućkuriš koji imamo danas.Oni koji rade ne zarade ništa jer hrane i sebe i sve ostale .Dođeš na isto radio ili ne radio .

Dobro, kapitalizam u teoriji je tako zamisljen. Doduse, neka socijalna komponenta u cijeloj prici mora postojati. Nisu svi jednako sposobni i nisu svi imali jednake "startne" uvjete da bi imali siguran i dobro placen posao. Naravno, nasa trula drzava radi sve naopako pa se desava da previse ljudi zivi na tud racun i da ce se prije ili kasnije dogoditi krah cijelog sistema ako se nesto pod hitno ne promijeni.

bezimeni
29-06-2010, 15:52
Cijeli socijalkapitalizam je trul te će krahirati prije ili poslije .Europska izmišljotina koja je funkcionirala dok proizvodnju nisu preselili u Kinu .Sada će biti kapitalizam ali bez socijalizma.Svatko bu moral platiti kaj potroši .A zaradil bu onaj tko ima najviše sposobnosti , požrtvovnosti i sreće .Ostali će biti robovi do kraja života .Znači prije će to ponovno biti robovlasničko društvo nego "kapitalističko " i "demokratsko" .

Deadwalker
29-06-2010, 16:02
Briem si da cemo se svi na kraju vratiti u sumu. 8)

Herr Schnitzel
29-06-2010, 16:21
Cijeli socijalkapitalizam je trul te će krahirati prije ili poslije .Europska izmišljotina koja je funkcionirala dok proizvodnju nisu preselili u Kinu .Sada će biti kapitalizam ali bez socijalizma.Svatko bu moral platiti kaj potroši .A zaradil bu onaj tko ima najviše sposobnosti , požrtvovnosti i sreće .Ostali će biti robovi do kraja života .Znači prije će to ponovno biti robovlasničko društvo nego "kapitalističko " i "demokratsko" .

http://esceurovision.com/song/flag/Norway-flag.gif

Hi, I'm Norway. I rank as the third wealthiest country in the world in monetary value, with the largest capital reserve per capita of any nation. I maintain a Scandinavian welfare model with universal health-care, subsidized higher education, and a comprehensive social security system. I was ranked highest of all countries in human development from 2001 to 2007, and then again in 2009. I was also rated the most peaceful country in the world in a 2007 survey by Global Peace Index.

bezimeni
29-06-2010, 16:26
from the early 1970s, a result of exploiting large oil and natural gas deposits that had been discovered in the North Sea and the Norwegian Sea.

Oni su Eurpska Saudijska Arabija i mogu si priuštit socijalizam .Također imaju drugačiji mentalitet te ljudi plate ono što i potroše .

Herr Schnitzel
29-06-2010, 16:28
Čemu onda tvrdnje da je sistem trul i da će krahirati?

bezimeni
29-06-2010, 16:29
Onak , zbog paprike .

cham3leon
29-06-2010, 16:50
Normalno, takve stvari ne mogu ni pod razno egzistirati kod nas.

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 18:04
Normalno, takve stvari ne mogu ni pod razno egzistirati kod nas.
Naravno da mogu kada bi bili pametniji, iliti više kao Skandinavci.

Oni imaju ogromna nalazišta nafte i plina? Super, mi imamo ogromne ravnice kao stvorene za uzgoj pšenice, zobi, hmelja, krumpira, uljane i šećerne repice+ neopisive uvjete za I ljetni I zimski turizam, što na moru, što u kontinentalnom dijelu Hrvatske.

No, kod nas je problem što ako nekom crkne krava, on ne želi da susjedove budu zdrave, nego da je zarazno i da susjedove krepaju. "Ako nije moje, neće biti ničije!" i "A što ja imam od toga?" su tihe parole većine naroda. Kako možeš napredovati s tim? Ne možeš :)

I daleko od toga da su demokracija i kapitalizam najbliži savršenstvu. Jako daleko od toga :)

cham3leon
29-06-2010, 18:08
To sve stoji, ali da je baba muško, zvala bi se Duško. Hrvati jednostavno nisu Skandinavci, i to im je u krvi. Takvi smo oduvijek bili, i prema svemu sudeći takvi ćemo i biti.

I koji je to sistem (sistemi) bolji od kapitalizma i demokracije?

Deadwalker
29-06-2010, 18:10
Neki koji moramo tek otkriti :)

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 18:25
I koji je to sistem (sistemi) bolji od kapitalizma i demokracije?
Komunizam i anarhija :)

RIDER32
29-06-2010, 18:50
Da , samo alieni ne bi dolazili čak do Zemlje zato da nas prime u neki savez i udijele znanja nego da nas porobe , iskoriste i istrijebe .
Alieni su mnogo mudriji od nas i znaju da "nemir" nedonosi ništa dobro.
Kad smo već kod mudrosti oni također znaju kakvi smo mi i zato nas se rađe klone :wink: :D

[quote="Baba Vanga":3t33m8l9]2076. vladat će komunizam
Možemože.[/quote:3t33m8l9]
Kinezi? Pa ameri se boje bacit čiklić na njihovom teritoriju... s razlogom :)
Ti crveni klinci imaju tolko naoružanja da pojedu ameriku za dorucak, samo oni nemaju 65 000 dokumentaraca sa kojima se hvale kakvu tehnologiju posjeduju.

cham3leon
29-06-2010, 19:08
I koji je to sistem (sistemi) bolji od kapitalizma i demokracije?
Komunizam i anarhija :)

Zajebavaš se, rajt?


Alieni su mnogo mudriji od nas i znaju da "nemir" nedonosi ništa dobro.

Ti si inače dosta dobar s njima, ili?

Rang€r
29-06-2010, 19:20
neče se dogodit ni drugo ni prvo

RIDER32
29-06-2010, 19:40
Alieni su mnogo mudriji od nas i znaju da "nemir" nedonosi ništa dobro.

Ti si inače dosta dobar s njima, ili?
Jašta... stric me je vodio u njihov striptiz bar. Tamo nerade one nekulturne stvari nego skidaju kile.

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 19:51
Zajebavaš se, rajt?
Ni približno, zašto? :/

sickpetey
29-06-2010, 19:56
Jer se u potpunosti ne slaze sa tvojim shvacanjima XD jbg nemas dosta istomisljenika :D

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 19:59
Nema veze slaže li se ili ne, ali taj post je zvučao kao da sam rekao nevjerojatnu glupost :)

sickpetey
29-06-2010, 20:03
Meni se cini da ako uopce nes kazes za komunizam a da nije pljuvanje po njemu ce za njega biti glupost

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 20:04
http://www.hollow-hill.com/sabina/images/communism-party.jpg

cham3leon
29-06-2010, 20:14
Zato jer:

1) Sam komunizam i utopistički savršeno društvo NISU dostižni, i to je povijest veoma dobro pokazala.

2) Sve ideologije koje streme komunizmu su već zabilježene kao tragično loše. Na greškama se uči, mislim da je zato dobro učiti i istraživati povijest. Ponavljanje fašizma ili socijalizma nakon svega što se dogodilo u prošlom stoljeću bi bio epic fail.

Da_killah
29-06-2010, 20:20
a ako se u jednoj zemlji i demokratski izabere komunizam, uleti netko (amerikanci) i sruše ga

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 20:28
1) Sam komunizam i utopistički savršeno društvo NISU dostižni, i to je povijest veoma dobro pokazala.
Komunizam ne zahtjeva utopistički savršeno društvo. Kad dosegnemo to neće nam trebati nikakav oblik vlasti.

2) Sve ideologije koje streme komunizmu su već zabilježene kao tragično loše. Na greškama se uči, mislim da je zato dobro učiti i istraživati povijest. Ponavljanje fašizma ili socijalizma nakon svega što se dogodilo u prošlom stoljeću bi bio epic fail.
Daleko od toga. Socijal demokrati jebu majke po sjeveru Europe, Šnicla ti je dao savršen primjer. Osim toga, fašizam je tako daleko od socijalizma da to nisu istine. Socijalizam kao takav u ideologiji NIGDJE ne sadrži diskriminaciju po bilo kojem načelu niti potiče ratovanje, fašizmu je to osnova.

Po pitanju "povijest je dokazala..." Isto kao da '85. govoriš da nema smisla da Hrvatska bude samostalna. Povijest je samo dokazala da ljudi još uvijek nisu spremni biti pošteni i žrtvovati se za opće dobro da taj komunizam proradi.

sickpetey
29-06-2010, 20:29
Kazes da smo dostigli savrsenu demokraciju..to nije uspijela ni zemlja koja je izmislila demokraciju

Herr Schnitzel
29-06-2010, 20:29
Kazes da smo dostigli savrsenu demokraciju..to nije uspijela ni zemlja koja je izmislila demokraciju
A to je?

sickpetey
29-06-2010, 20:31
Grcka? Iz nje je dosla ideja demokracije

gamingsinisa1991
29-06-2010, 20:33
bit ce ludo i nezaboravno

Herr Schnitzel
29-06-2010, 20:37
Iz nekih grčkih gradova-država, točno, al' želim reći da, iako je odande potekla ideja demokracije, to apsolutno ništa ne znači. Pobogu, vojna hunta je bila na vlasti deset godina tamo.

sickpetey
29-06-2010, 20:40
Znam da ne znaci previse to sam stavio ko dodatak ali je ipak malo ironicno

RIDER32
29-06-2010, 20:43
Da je Tito još živ sad bi imo poso a ne du grijo jaja pred kompom :D

Tolko o socializmu...

Forengner
29-06-2010, 21:19
Socijalizam n Komunizam-

Sve je u Vodji.
=Neodrzivo.

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 21:36
Ne, ne i ne :)

Forengner
29-06-2010, 21:39
Khm u slucaju YU,da.
Sta je bilo posle Tita?

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 21:47
Jugoslavija=/= komunizam.

Ovo (http://judicalsophie.files.wordpress.com/2009/01/das-kapital-bank.jpg)Sje komunizam.

cham3leon
29-06-2010, 21:50
Daleko od toga. Socijal demokrati jebu majke po sjeveru Europe, Šnicla ti je dao savršen primjer. Osim toga, fašizam je tako daleko od socijalizma da to nisu istine. Socijalizam kao takav u ideologiji NIGDJE ne sadrži diskriminaciju po bilo kojem načelu niti potiče ratovanje, fašizmu je to osnova.

Po pitanju "povijest je dokazala..." Isto kao da '85. govoriš da nema smisla da Hrvatska bude samostalna. Povijest je samo dokazala da ljudi još uvijek nisu spremni biti pošteni i žrtvovati se za opće dobro da taj komunizam proradi.

Prvo, molim razlikovati socijaldemokrate i socijaliste. Drugo, imam jedan funfact za vas. Fašizam je (bar u startu) zamišljen potpuno jednako kao i većina socijalističkih vladavina. Prava radnicima i te stvari. Zajedno smo jači. Ako mene pitate, to sve je potpuno ista stvar. Kad se okrenete desno za 180 stupnjeva, dobijete isto što biste dobili da se toliko okrenete nalijevo, ako me kapirate.

Socijalizam potiče diskriminaciju po vjeri, primjerice (i NE, to nije zašto ga ne volim). Siguran sam da je spreman i poticati ratove u određenim situacijama. Dobro znamo da je i kapitalizam i uz današnje moderno društvo spreman pokrenuti ratove kad mu paše. A Sjeverna Koreja?

Čuj, povijest jest pokazala nešto. Pod Staljinovim režimom poginulo je jako mnogo ljudi, može se slobodno mjeriti s Hitlerom. A na neonaciste se zgražamo, zar ne?


Da je Tito još živ sad bi imo poso a ne du grijo jaja pred kompom :D

Tolko o socializmu...

Možda bi imao posao, ali ne zadugo jer bi država tako propala. Pogledajte što se dešava sa preostalim državnim firmama danas. Brodogradilišta (bar je takva situacija bila pred oko godinu, ne vjerujem da je danas išta bolje) "posluju" tako da na svakom brodu gube novac. Zamisli da ti se cijelo državno gospodarstvo temelji na državnim firmama koje zapošljavaju hiljade ljudi, a posluju na isti način?

Forengner
29-06-2010, 21:54
Stvar je u tome sto je za socijalisticke i komunisticke zemlje od velike vaznosti vodja,
Gorbacov(slab i neodlucan)=raspad.
Titova smrt=raspad.
Komunizam je utopija koje je previse dobra da bi bila stvarna..
@chameleon:Stalin,je eliminisao sopstvene protivnike,neistomisljenike,slao ljude u Gulage, (CCCP konc kamp)ali spostveni narod,dok je hitler vrsio genocid nad drugim narodima.To je jedina razlika.Zrtve obe Linosti su u milionima.
A sto si Tita i Yu tice.
Evo vam ovo-
Po pocetku sranj*.(mala prica jednoga pilota)
Avioni-Beograd.
Municija-Sarajevo.
Oprema-Zagreb.
I sta svaka od zemalja ima?Nista.
Isto vazi i za vojnu opremu i fabrike.Vise nista nije na nivou,ovde remontuju avione stare 20 god,kod vas remontuju tenkove stare 20 god.I eto.-jedno veliko nista.
A u zajednici su imale nesto zvano ratno vazduhoplovstvo.

Mirko L
29-06-2010, 21:59
Koliko ja znam, Staljin je učinio više zla nego hitler.
U ostalo se neću mješat :)

Forengner
29-06-2010, 22:02
Hitler-Genocid nad vise naroda i porobljavanje Evrope+nebrojene zrtve tokom rata.
Mozda je Stalin vise zla cinio,ali ne nad drugim narodima.(osim Poljaka.),ali naravno,to ne cini njegova zlodela manjim od Hitlerovih.

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 22:14
Prvo, molim razlikovati socijaldemokrate i socijaliste.
Naravno. Socijaldemokrati su bazirani na socijalističkim vrijednostima, zar ne?

Drugo, imam jedan funfact za vas. Fašizam je (bar u startu) zamišljen potpuno jednako kao i većina socijalističkih vladavina. Prava radnicima i te stvari. Zajedno smo jači. Ako mene pitate, to sve je potpuno ista stvar.
Ne. Moto fašista je bio sve da država bude jača. SVE. Uključujući i rat, to je bilo jasno napomenuto. Ni socijalizam ni komunizam ne potiču rat, eventualno nasilno rješavanje vladajućeg režima (revolucija), ukoliko ne ide mirnim putem.

Kad se okrenete desno za 180 stupnjeva, dobijete isto što biste dobili da se toliko okrenete nalijevo, ako me kapirate.
Naravno da ne dobiješ. Nisu bez veze na suprotnim stranama.

Socijalizam potiče diskriminaciju po vjeri, primjerice (i NE, to nije zašto ga ne volim).
http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_socialism, za početak.
I ne, Marks nije nigdje pisao o vjeri i eventualnoj zabrani iste u komunističkoj državi, barem ja to nisam vidio.

Siguran sam da je spreman i poticati ratove u određenim situacijama. Dobro znamo da je i kapitalizam i uz današnje moderno društvo spreman pokrenuti ratove kad mu paše. A Sjeverna Koreja?
Što s Korejom? Vidi dolje.

Čuj, povijest jest pokazala nešto. Pod Staljinovim režimom poginulo je jako mnogo ljudi, može se slobodno mjeriti s Hitlerom. A na neonaciste se zgražamo, zar ne?
CCCP je komunizam isto kao i Juga, Kuba, Sjeverna Koreja itd. Iliti: NIJE.

Možda bi imao posao, ali ne zadugo jer bi država tako propala. Pogledajte što se dešava sa preostalim državnim firmama danas. Brodogradilišta (bar je takva situacija bila pred oko godinu, ne vjerujem da je danas išta bolje) "posluju" tako da na svakom brodu gube novac. Zamisli da ti se cijelo državno gospodarstvo temelji na državnim firmama koje zapošljavaju hiljade ljudi, a posluju na isti način?
Hoćeš reći da se naše firme nisu uspjele "oporaviti" 20 godina? Nemoj mi bacat burek u oči, molim te :)

Da_killah
29-06-2010, 22:16
a jebala vas politika više, zaključat će temu, al ovi koji misle da je staljin bio gori nego hitler, mislim ono... :roll: :(

btw, jugoslavija bi se teško financijski raspala, ipak je to bila bogatija s relativno malim inozemnim dugom i visokim bdp-om

Herr Schnitzel
29-06-2010, 22:17
Socijalizam je, ukratko, ideologija čiji su osnovne postavke (među ostalim) egalitarizam, racionalizam i moralizam. Sad, da bi se te osnovne postavke ostvarile, postojale su (i postoje) mnoge branše socijalizma, od kojih ljudi očito ne mogu razlikovati bar dvije: revolucionarni, iliti marksizam, stavlja naglasak na klasnu borbu i okončanje kapitalizma revolucijom, nakon čega dolazi do masovne nacionalizacije što se doživljavalo kao ostvarenje jednakosti. S druge strane imamo reformski socijalizam, koji se danas očituje u socijaldemokraciji, koji pokušava revidirati postojeći kapitalistički sustav i u njega progresivno uvesti nove ideje - to, konkretno, rade danas skandinavske zemlje. No, svi se socijalisti slažu da je kapitalizam nemoralan i iracionalan društveni poredak, jer potiče antidruštvene i natjecateljske stavove, produbljenje nejednakosti i razdora. Tu se može vidjeti da se nigdje ne spominjeSikakva diskriminacija ili totalitarizam kao temeljne postavke socijalizma, pa bih molio tišinu po tom pogledu.

E, sad, spominjao se i fašizam, o kojem chameleon (bez uvrede) očigledno nema pojma. Ne, fašizam u svojoj koncepciji nema na umu prava radnika niti ih je ikad imao, niti ima ikakve povezne točke sa socijalizmom u teoriji (o čemu se ovdje raspravlja). Fašizam, kao branša nacionalističke ideologije, nema čvrst idejni temelj - snažan nacionalni identitet je najvažniji, a ostalo se može prilagođavati kako bi se privuklo što više ljudi, što se vidi iz izmiješanih "lijevih" i "desnih" politika fašista. Osim toga, fašizam zahtijevaSsnažan totalitaran režim kako bi se nacija održala snažnom. Fašisti teže hijerarhiji i disciplini, što podosta odudara od osnovnih težnji socijalizma.

Usput, kako razlikovati socijaldemokrate od socijalista, kad su socijaldemokrati praktički podvrsta socijalista?

Mirko L
29-06-2010, 22:20
[quote="Da_killah]a jebala vas politika više, zaključat će temu, al ovi koji misle da je staljin bio gori nego hitler, mislim ono... :roll: :(


Ovo :)

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 22:28
Ja se trudim ne pričati ni o Staljinu, Hitleru, Titu i ekipi, čisto zato jer oni nisu reprezentativni primjeri onog o čemu se raspravlja. Socijalizam je, između ostaloga, ekonomski model :)

Forengner
29-06-2010, 22:30
Socijalizam kao i komunizam,-nerealna utopija.Jednostavno,zbog nas samih,neostvarivo.

cham3leon
29-06-2010, 22:31
Ne znam, ali ja sam u srednjoj učio kako je fašizam u nastajanju obećavao neka radnička prava i slično. Ali da je na kraju isto, jest. I naziva se totalitarizam.

Vjerska diskriminacija, u Jugi primjerice na papiru nije postojala, ali caka je bila ono da ako si član Crkve nisi mogao biti i član Partije. A pošten posao nisi mogao dobiti ako nisi bio u Partiji.

Kršćanski socijalizam je nešto za naše krajeve nepojmljivo ali meni daleko logičnije od asociranja istog sa desnicom, i prije tome težim nego desnici.


CCCP je komunizam isto kao i Juga, Kuba, Sjeverna Koreja itd. Iliti: NIJE.

A gdje je onda postojao uopće "pravi" komunizam? I misliš zbilja da bismo ga postigli i ne postali kao SSSR ili Sjeverna Koreja?
Hoćeš reći da se naše firme nisu uspjele "oporaviti" 20 godina? Nemoj mi bacat burek u oči, molim te

Sam pomisao na plansku ekonomiju koja nije regulirana donekle "prirodnim" zakonom ponude i potražnje asocira na defektno gospodarstvo koje negdje mora puštati vodu. Kažu da je RH sad u dugovima još većim nego što ih je imala Juga, ali ne vidim tu pozitivnu računicu.

bezimeni
29-06-2010, 22:34
Učili su nas da je komunizam utopija kako ne bi bili kritični prema socijalizmu. Komunizam je ostvariv pod uvjetom da se one koji ne slušaju deportira u kapitalizam .

Forengner
29-06-2010, 22:37
Komunizam je jednostavno neostvariva utopija.
To se ne moze osporiti.
Previse dobro da bi bilo relano.

bezimeni
29-06-2010, 22:40
Uz rano i organizirano ispiranje mozga moguće je dobiti veliku većinu poslušnih .

Babitz
29-06-2010, 22:43
Uz rano i organizirano ispiranje mozga moguće je dobiti veliku većinu poslušnih .
Vidi pojam "religija".

Enivej, komunizam je retardiran u startu, tj. i u teoriji. Demokracija još više. Jej.

Kvothe
29-06-2010, 22:45
Republičko-aristokratska municipalna demokracija, kako je netko opisao Shire.

Ja bih jedan Shire, molim.

McPingvin_v2.0
29-06-2010, 22:46
Ne znam, ali ja sam u srednjoj učio kako je fašizam u nastajanju obećavao neka radnička prava i slično. Ali da je na kraju isto, jest. I naziva se totalitarizam.
Kao što je Šnicla već napisao: ne, on je obećavao posao. Obećavao je jaku državu, AKO se izbaci šljam van. I ako se ratuje. I ako se ne protiviš.

Na kraju NIJE isto jer ja ne pričam o izrodu komunizma kakav je bio u SSSR-u itd., nego o komunizmu opisanom u Kapitalu.

Vjerska diskriminacija, u Jugi primjerice na papiru nije postojala, ali caka je bila ono da ako si član Crkve nisi mogao biti i član Partije. A pošten posao nisi mogao dobiti ako nisi bio u Partiji.
Naravno da si mogao, i jedno i drugo. Po tome 80% ljudi u Jugi nije imalo (pošten) posao :)

Kršćanski socijalizam je nešto za naše krajeve nepojmljivo ali meni daleko logičnije od asociranja istog sa desnicom, i prije tome težim nego desnici.
Eeeee, točno to. Vjera NEMA VEZE ni s komunizmom ni socijalzimom, te jedno drugo ne isključuju.

A gdje je onda postojao uopće "pravi" komunizam? I misliš zbilja da bismo ga postigli i ne postali kao SSSR ili Sjeverna Koreja?
Opet u sridu. Nije postojao, u tome i je problem. Komunizam na papiru jebe majke. Problem je što nigdje nije izveden tako i čim spomeneš komunizam odma se asocira sa Sibirom, vjerskim progonom i čim već ne :)

Sam pomisao na plansku ekonomiju koja nije regulirana donekle "prirodnim" zakonom ponude i potražnje asocira na defektno gospodarstvo koje negdje mora puštati vodu. Kažu da je RH sad u dugovima još većim nego što ih je imala Juga, ali ne vidim tu pozitivnu računicu.
Planska ekonomija je vrlo lako izvediva uz dogovor sa strateškim partnerima (na široj razini, naravno). Da, RH je u daleko većim dugovima nego Juga, a nema planske ekonomije. Vid' vraga :)

cham3leon
30-06-2010, 08:03
Zato jer RH skoro da niti nema ekonomije.


Eeeee, točno to. Vjera NEMA VEZE ni s komunizmom ni socijalzimom, te jedno drugo ne isključuju.

Tako bi trebalo biti, ali ne samo da su svi socijalistički režimi pokušavali izbaciti religiju, već je i sam Marx napomenuo kako ona ne smije postojati u komunizmu.


Uz rano i organizirano ispiranje mozga moguće je dobiti veliku većinu poslušnih .

Orwell je osmislio najbolji način da se održi utopistička država. Uključuje potpunu eliminaciju privatnosti, cenzuru na svim mogućim razinama i konstantni strah da će ti nestati smješak sa lica što će značiti da nisi zadovoljan državnim vrhom, i što će te sigurno strpati u zatvor i možda koštati života. Uz takvu utopiju, nisam siguran da želiš u njoj živjeti.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 08:28
Marx nije bio protiv religije u tom smislu, samo je vidio da zbog nje može doći do socijalne neravnopravnosti i smatrao je da se to treba rješiti :)

BTW, sama definicija utopije isključuje ukidanje osobnih sloboda i vladanje čvrstom rukom, tako da si to fulao :)

cham3leon
30-06-2010, 09:19
Nisam. Jedini način da održite utopiju je da žrtvujete ljudska prava i društveni ili bilo kakav drugi napredak.

A Marx je koliko se sjećam rekao da je religija "opijum za narod", zbog čega je se treba riješiti. Dakle, nije išao u progone svih koji nisu ateisti, nego je htio da se svom silom ispere mozak takvima.

Herr Schnitzel
30-06-2010, 09:22
Molim te, definiraj pojam "utopija".

cham3leon
30-06-2010, 09:25
Najsavršenije društvo koje se može postići. Pravedno prema svima. Bez kriminala. Bez siromaštva.

Održivo jedino uz ovako strogi režim. Osim ako ljudi ne postanu savršeni preko noći.

###DK###
30-06-2010, 09:30
Marx je pod tim "religija je opijum za narod" smatrao da ljude čini pasivnima, tj. lprihvaćaju sudbinu kakva jest.
Međutim, tu se mišljenja razilaze jer Weber očigledno misli drukčije.

Herr Schnitzel
30-06-2010, 09:32
Utopija se naziva utopijom jer podrazumijeva idealno društvo bez prisileSi represivnih državnih aparata, tako da ti je druga polovica definicije besmislena.

unknown
30-06-2010, 09:45
di je ovo odlutalo od teme ovog topica :rotfl:

Forengner
30-06-2010, 09:48
Cim je pomenut WW3,pomenut je komunizam,i onda su svi usli u masinu. :) .

cham3leon
30-06-2010, 09:50
Utopija se naziva utopijom jer podrazumijeva idealno društvo bez prisileSi represivnih državnih aparata, tako da ti je druga polovica definicije besmislena.

I kako ćeš bez prisile i represije održati takvo društvo? Ja ne govorim o utopiji na papiru, ja govorim o utopiji u praksi.

Kvothe
30-06-2010, 10:55
Jedini način da održite utopiju je da žrtvujete ljudska prava i društveni ili bilo kakav drugi napredak.
To se onda zove distopija, ili kakotopija, ili anti-utopija.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 11:01
Utopija se naziva utopijom jer podrazumijeva idealno društvo bez prisileSi represivnih državnih aparata, tako da ti je druga polovica definicije besmislena.

I kako ćeš bez prisile i represije održati takvo društvo? Ja ne govorim o utopiji na papiru, ja govorim o utopiji u praksi.
A ja govorim već par stranica da ništa od toga trenutnoSnije izvedivo. I Šnicla i ja govorimo da je komunizam zakon - u teoriji. U praksi nije sve dok ljudi ne shvate da oni nisu centar svijeta. Ja sam jedan čovjek, ima još 6.5 milijardi drugih.

Ne, ni komnizam opisan u Kapitalu niti utopija trenutno nisu dostižni jer su ljudi, u prosjeku, govna. Kada ljudi ne bi bili govna komunizam bi bio puno bolje rješenje. Kada ljudi ne bi bili uopće govna ne bi im trebala nikakva vlast.

Herr Schnitzel
30-06-2010, 11:02
I kako ćeš bez prisile i represije održati takvo društvo? Ja ne govorim o utopiji na papiru, ja govorim o utopiji u praksi.
:pray:

Pojma nemaš o čemu pričaš, molim te, prestani.

croat1gamer
30-06-2010, 11:48
Sparta.

cham3leon
30-06-2010, 12:52
I kako ćeš bez prisile i represije održati takvo društvo? Ja ne govorim o utopiji na papiru, ja govorim o utopiji u praksi.
:pray:

Pojma nemaš o čemu pričaš, molim te, prestani.

Bar su svi ostali napisali nešto što ima smisla. Za sto godina će ljudi spoznati prave vrijednosti u životu i neće biti nepravde. Ma daj.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 12:55
Nije bitno koliko godina. Ti to gledaš sad, mi to gledamo u nedefiniranoj budućnosti, zato fejlaš.

cham3leon
30-06-2010, 12:56
Nije bitno koliko godina. Ti to gledaš sad, mi to gledamo u nedefiniranoj budućnosti, zato fejlaš.

Vidiš budućnost? To je lijepo. Volio bih da i ja to mogu.

Herr Schnitzel
30-06-2010, 13:19
Bar su svi ostali napisali nešto što ima smisla. Za sto godina će ljudi spoznati prave vrijednosti u životu i neće biti nepravde. Ma daj.
Prvo shvati pojam utopije. Utopija je ono idealno društvo bez nepravde, gladi, rata i svega ostalog jer su ljudi dovoljno napredni i svjesni, te zato jednostavno nije potrebna prisila od strane vlasti. Orwellovske države kakve ti predlažeš nisu utopije ni u teoriji ni u praksi, nego distopije - suprotnosti od utopije, jer postoji megadržava koja nadgleda sve i svakog da bi ostvarila ciljeve. Ako i dalje ne shvaćaš, posavjetuj se s enciklopedijom.

Drugo, ne govorimo da vidimo budućnost, nego raspravljamo o oblicima vlasti koji postoje i/ili će postojati. Neki tvrde da su kapitalizam i demokracija vrhunac ljudskog društvenog razvoja. Pingu i ja tvrdimo da je to glupost, pošto su ti sistemi u osnovi manjkavi - oni jesu, trenutno, najbolje što imamo. Sve dalje je sadržano u topiku.

cham3leon
30-06-2010, 13:30
Savršeno društvo traži savršene ljude, ali to se nikad nije uspjelo ostvariti. Orwellova država je antiutopizam, ali samo kažem da danas bolje od toga ne možemo želimo li postići utopiju. Ljudskim manama se doskače smanjenjem ljudskih prava. Dobro? Pa i nije, ali ako krenemo tražiti utopiju, nekako nas uvijek ovamo dovede.

A 100 godina je tako malo vremena da ljudi do onda ne mogu ni pod razno postati savršeni.

W1k1n6
30-06-2010, 13:32
Reko jedan moj drug da je bolje težiti utopiji nego živjeti u potopiji.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 13:34
Kamakamakamakamakamakamilijon, ti ne čitaš, ne razumiješ pročitano ili nas trolaš? Iskreno se nadam da je ovo zadnje.

croat1gamer
30-06-2010, 13:40
@ kameleonce- Samo mi reci jednu stvar, znas li razliku izmedu vlasti i sile?

cham3leon
30-06-2010, 13:41
Razumijem šta hoćeš reć. Danas nije moguće održati utopiju, ALI JEDNOG DANA BI MOGLI, i onda bi to društvo bilo bolje od postojećeg.

I djelomice trolam, ali to nije sad bitno. Bitno jest da je utopija za današnje pojmove (a slobodno mogu reći i za daljnjih par stoljeća) sigurno samo bajka, a svaki pokret koji ga pokušava postići dođe do te tzv. distopije na ovaj ili onaj način.


@ kameleonce- Samo mi reci jednu stvar, znas li razliku izmedu vlasti i sile?

Sile u kojem smislu?

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 13:45
Bitno jest da je utopija za današnje pojmove (a slobodno mogu reći i za daljnjih par stoljeća) sigurno samo bajka, a svaki pokret koji ga pokušava postići dođe do te tzv. distopije na ovaj ili onaj način.
Jel itko od nas dvojce tvrdio suprotno? :(

croat1gamer
30-06-2010, 13:46
@ kameleonce- Samo mi reci jednu stvar, znas li razliku izmedu vlasti i sile?

Sile u kojem smislu?
Upravljanje ljudima, prosto receno.

cham3leon
30-06-2010, 13:52
Bitno jest da je utopija za današnje pojmove (a slobodno mogu reći i za daljnjih par stoljeća) sigurno samo bajka, a svaki pokret koji ga pokušava postići dođe do te tzv. distopije na ovaj ili onaj način.
Jel itko od nas dvojce tvrdio suprotno? :(

Ne znam. Ja cijelo vrijeme tvrdim upravo to, a dobivam feedbackove kao da sam idiot i živim u šumi.

EDIT: croati - Ne znam na što ciljaš, prosvijetli me.

Ovako iz glave, sila ne mora nužno biti vlast, ali vlast je uvijek do neke mjere sila.

croat1gamer
30-06-2010, 13:57
Sila as in 'prisiliti'.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 14:02
Ne znam.
Jebeno.

cham3leon
30-06-2010, 14:30
Dobro ti ide vađenje iz konteksta, vidim.

Death By Sexy
30-06-2010, 14:35
Tema o lošosti? Da? Ok.

Ne znate argumentirati. Ne znate kad ste pobjeđeni. Tema je preloša. Ajde da piše 5 god. ili 10...

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 14:51
Dobro ti ide vađenje iz konteksta, vidim.
Nije apsolutno nikakvo vađenje iz konteksta. Šnicla i ja ti objašnjavamo nešto, a ti si upravo tim postom rekao da uopće ne čitaš što mi pišemo.

Tupiš jedno s čime se slažemo. Da, trenutno komunizam nije dostižan. Stvar je u tome što ti komunizmom smatraš Jugu, SSSR, Kinu i Sjevernu Koreju. To nije komunizam.

Koja je poanta rasprave ako ignoriraš naše odgovore? :/

cham3leon
30-06-2010, 14:56
Ne, Juga, SSSR i Sj. Koreja su socijalizam, i ja to svaki put napominjem, ali to je režim nastao u potrazi za komunizmom.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 15:05
Ne. Socijalizam je faza u prelasku iz bilo-kojeg-načina-vladavine u komunizam. Socijalizam nije stalan, nego međukorak prilagodbe. To ne traje 50 godina.

Death By Sexy
30-06-2010, 15:07
Jaaaaaj idealističke spike. Komunizam, s obzirom na stanje današnjeg društva, jednostavno nije moguć. Ljudi nikad neće postati dobri i nikad ne bi mogli postići tu razinu konsenzusa.

Kvothe
30-06-2010, 15:09
(To su već rekli; pusti ih, day're gawing een curcles.)

cham3leon
30-06-2010, 15:09
Ne. Socijalizam je faza u prelasku iz bilo-kojeg-načina-vladavine u komunizam. Socijalizam nije stalan, nego međukorak prilagodbe. To ne traje 50 godina.

Ne, traje zauvijek, u tome je stvar.

Death By Sexy
30-06-2010, 15:10
Onda opet: Loše.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 15:20
Ne. Socijalizam je faza u prelasku iz bilo-kojeg-načina-vladavine u komunizam. Socijalizam nije stalan, nego međukorak prilagodbe. To ne traje 50 godina.

Ne, traje zauvijek, u tome je stvar.
Snježan Hašnaš, moj bivši profesor iz povijesti, radnik u videoteci i prevoditelj knjige "Marxov Kapital", se ne slaže s tobom. Pa tako ni Francis Wheen, a pogotovo ne Marx.

Sad se postalja pitanje: kome vjerovati? Njima ili tebi?

cham3leon
30-06-2010, 15:51
Njihove teorije također podupiru sve te zemlje koje su već nadomak komunizma.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 19:09
Koja je to zemlja nadomak komunizma, molim te? Selim se tamo iste sekunde.

cham3leon
30-06-2010, 19:14
Upravo si sam odgovorio na pitanje. Koliko je socijalističkih zemalja od početka režima zapravo imalo napredovalo u ljudskim pravima i slobodama i ostalim sranjima?

croat1gamer
30-06-2010, 19:16
@ Pingu- Antarktika.
@ kameleonce- U ovome trenutku opet zazivam svoje pitanje.

cham3leon
30-06-2010, 19:17
Onda je odgovor "znam". Može?

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 19:23
Upravo si sam odgovorio na pitanje. Koliko je socijalističkih zemalja od početka režima zapravo imalo napredovalo u ljudskim pravima i slobodama i ostalim sranjima?
Socijalizam nije diktatura i strahovlada. Shvati to, pobogu :(

cham3leon
30-06-2010, 19:48
...nego samo diktatura. A može po mogućnosti biti i strahovlada.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 19:53
Ja ne vjerujem :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( (((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ((((((((((((((((((((

Herr Schnitzel
30-06-2010, 19:53
Sve sam objasnio u postu na kraju šeste strane. Pingu ti tupi zadnjih pet strana istu stvar. I dalje ne kužiš? Ili se praviš glup ili jesi, druge nema.

cham3leon
30-06-2010, 19:55
U kojem to socijalističkom režimu ima demokracije? Očito sam glup, pa nek mi netko objasni.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 19:59
Socijalizam je diktatura ako 100% ljudi te države smatraš jednim vladarom. U protivnom ispadaš glup. Zapravo, kako god okreneš ispadaš glup, samo zbog neznanja :(

cham3leon
30-06-2010, 20:06
Dakle, Staljin nije bio diktator, on je čisto bio neki tip u uniformi koji je davao govore dok su milijuni običnih ljudi od intelektualaca do seljačina na Kamčatki koji jedu kamenje vladali zemljom? Žešći nonsens.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 20:09
z7huj68

^Lupao sam glavom po tipkovnici.

Molim te, na koljenima te molim, EDUCIRAJSSE

cham3leon
30-06-2010, 20:11
Za to vrijeme ti smisli neki smislen odgovor.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 20:12
Moj odgovor je jako smislen, čisto iz razloga što nemaš blage vezeSo tome što socijalizam i komunizam zaista znače. Daj barem pročitaj ono na vikipediji, pobogu :(

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 20:14
Socijalizam je, ukratko, ideologija čiji su osnovne postavke (među ostalim) egalitarizam, racionalizam i moralizam. Sad, da bi se te osnovne postavke ostvarile, postojale su (i postoje) mnoge branše socijalizma, od kojih ljudi očito ne mogu razlikovati bar dvije: revolucionarni, iliti marksizam, stavlja naglasak na klasnu borbu i okončanje kapitalizma revolucijom, nakon čega dolazi do masovne nacionalizacije što se doživljavalo kao ostvarenje jednakosti. S druge strane imamo reformski socijalizam, koji se danas očituje u socijaldemokraciji, koji pokušava revidirati postojeći kapitalistički sustav i u njega progresivno uvesti nove ideje - to, konkretno, rade danas skandinavske zemlje. No, svi se socijalisti slažu da je kapitalizam nemoralan i iracionalan društveni poredak, jer potiče antidruštvene i natjecateljske stavove, produbljenje nejednakosti i razdora. Tu se može vidjeti da se nigdje ne spominjeSikakva diskriminacija ili totalitarizam kao temeljne postavke socijalizma, pa bih molio tišinu po tom pogledu.

E, sad, spominjao se i fašizam, o kojem chameleon (bez uvrede) očigledno nema pojma. Ne, fašizam u svojoj koncepciji nema na umu prava radnika niti ih je ikad imao, niti ima ikakve povezne točke sa socijalizmom u teoriji (o čemu se ovdje raspravlja). Fašizam, kao branša nacionalističke ideologije, nema čvrst idejni temelj - snažan nacionalni identitet je najvažniji, a ostalo se može prilagođavati kako bi se privuklo što više ljudi, što se vidi iz izmiješanih "lijevih" i "desnih" politika fašista. Osim toga, fašizam zahtijevaSsnažan totalitaran režim kako bi se nacija održala snažnom. Fašisti teže hijerarhiji i disciplini, što podosta odudara od osnovnih težnji socijalizma.

Usput, kako razlikovati socijaldemokrate od socijalista, kad su socijaldemokrati praktički podvrsta socijalista?
Pročitaj ovo. Some good stuff. REALLY GOOD STUFF.

cham3leon
30-06-2010, 20:18
Ako trolaš cijelo vrijeme, kapa dolje. Zbilja sam nasjeo.

Ne spominje se totalitarizam ni diktatura. To je lijepo i sve, ali ne mogu se sjetiti nijednog socijalističkog režima na čelu kojega nije bio diktator. U socijalizam dakako ne ubrajam socijaldemokraciju.

Herr Schnitzel
30-06-2010, 20:21
Ako trolaš cijelo vrijeme, kapa dolje. Zbilja sam nasjeo.

Ne spominje se totalitarizam ni diktatura. To je lijepo i sve, ali ne mogu se sjetiti nijednog socijalističkog režima na čelu kojega nije bio diktator. U socijalizam dakako ne ubrajam socijaldemokraciju.
Pa ono, nikog ne interesira što ti ubrajaš, već ono što politolozi, sociolozi i povjesničari ubrajaju. I ubraja se.

cham3leon
30-06-2010, 20:24
Da sam provalio na povijesti ili politici & gospodarstvu u srednjoj da skandinavske zemlje provode socijalizam, profesori bi crkli od smijeha. Znam jer smo čuli takvih izjava.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 20:24
Što imam trolati? O socijalizmu i komunizmu ima toliko knjiga, a ti ne znaš ništa o tome pa tu tvrdiš da su socijalizam i komunizam diktature. Cijela poanta te ideologije je JEDNAKOST, ej.

Shvati da socijalizam ne može biti režim. Evo ti slikoviti primjer:
http://i844.photobucket.com/albums/ab8/mcpingvin/johnvejn.jpg












Ja sam John Wayne, glumio sam u više od stotinu filmova i dobio sam oskara za glavnu mušku ulogu '69.

Je li dovoljno imati kaubojski šešir i tvrditi da si John Wayne, ili tu ima više stvari?

Herr Schnitzel
30-06-2010, 20:27
Da sam provalio na povijesti ili politici & gospodarstvu u srednjoj da skandinavske zemlje provode socijalizam, profesori bi crkli od smijeha. Znam jer smo čuli takvih izjava.
Socijaldemokracija, isusa ti. REFORMISTIČKI SOCIJALIZAM.

cham3leon
30-06-2010, 20:28
@Pingvin Zanimljivo. Onda dakle ni socijalizam nikad nije postojao, osim socijaldemokracije koja se odjednom ubraja u socijalizam?

Herr Schnitzel
30-06-2010, 20:31
http://en.wikipedia.org/wiki/Party_of_E ... ed_parties (http://en.wikipedia.org/wiki/Party_of_European_Socialists#Associated_parties)

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 20:32
@Pingvin Zanimljivo. Onda dakle ni socijalizam nikad nije postojao, osim socijaldemokracije koja se odjednom ubraja u socijalizam?
Socijalizam se u svome obliku NIKADA nije proveo. To što je bilo od '45. na ovamo NIJE ni socijalizam ni komunizam. Socijalistička/ komunistička DIKTATURA da, ali ta diktatura je najbitniji dio.

Death By Sexy
30-06-2010, 20:36
Koji fanboyi Mraxovi, ja ne vjerujem. Pustite čovjeka, ako ne želi znat - ne mora.

cham3leon
30-06-2010, 20:37
Točno. Diktatura. O tome sam i govorio.

@Šnicla - DOBRO onda. Socijaldemokracija je podvrsta socijalizma. Ali opet je loše reći da skandinavske države imaju socijalističko uređenje, jer ovako je socijalizam veoma širok pojam.

@Seksan - Kakve pa ti nove mudrosti imaš za mene? :(

Death By Sexy
30-06-2010, 20:38
Nemam ništa novo. Al tu sam ak me trebaš. :eyebrows:
Vrtite se u krug... Ovo nije rasprava, ovo su 2 ista posta na 10 stranica. :(

hacker
30-06-2010, 20:39
/cast lock thread.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 20:40
Točno. Diktatura. O tome sam i govorio.
Da, ali tebi je default postavka socijalizma diktatura. To nije istina. Ako HDZ sa predsjednikom ne raspiše izbore hoće li to postati komunizam?

bezimeni
30-06-2010, 20:46
SAko HDZ sa predsjednikom ne raspiše izbore hoće li to postati komunizam?

Kako smo u feudalizmu potpuno je nebitno da li će izbora biti ili ne .

Da_killah
30-06-2010, 21:38
Ako trolaš cijelo vrijeme, kapa dolje. Zbilja sam nasjeo.

Ne spominje se totalitarizam ni diktatura. To je lijepo i sve, ali ne mogu se sjetiti nijednog socijalističkog režima na čelu kojega nije bio diktator. U socijalizam dakako ne ubrajam socijaldemokraciju.

čile. salvador allende

cham3leon
30-06-2010, 21:47
A šta je taj ako ne diktator?

croat1gamer
30-06-2010, 21:51
Jesi li uopce citao tko je to? :(

edit:
Zapravo, jesi li uopce procitao ista sto se govori?
Ono, ponavljam sto ti pingvin tupi vec desetak strana.

Komunizam =/= Socijalizam =/= Juga =/= Diktarura =/= Strahovlada =/= Socijaldemokracija =/= Kapitalizam

Mirko L
30-06-2010, 21:53
:pray: :pray:
Ja ne vjerujem kakva rasprava.
Ima materijala za nasmijat se.

Gledaj, kameleon...ja se neću mješat jer iskreno nemam pojma o politici ni što se tu događalo, ali skužio sam da ti nekoliko stranica pokušavaju reći da Staljin nije proveo komunizam, da je to nešto drugo, hence, nemoš ga davat za primjer da je komunizam nasilna diktatura.

cham3leon
30-06-2010, 21:59
Pa čim je jedan čovjek na čelu države to de facto nije socijalizam onda.

McPingvin_v2.0
30-06-2010, 22:06
JA TI TO PRIČAM OD POČETKA RASPRAVE JEBEMU SVE :(

cham3leon
01-07-2010, 11:02
Ja isto.

McPingvin_v2.0
01-07-2010, 12:32
Ne, ne pričaš. Socijalizam i komunizam nemaju jednog vladara. Cijeli narod vlada. To što su diktature prozvali socijalizmom ili komunizmom ne znači da one to i jesu, dao sam ti primjer s Johnom Wayneom.