PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoc za seminarski



Feanor
22-06-2010, 00:33
Ovako tema seminarskog na faksu mi je ''napredni video nadzor na brodu'', ali caka je u tome da video nadzor nije u smislu gledanja jeli tko što pljačka ili u onom smislu u kojem su svi pomislili. Nego u smislu automatskog upravljanja putem naprednog video nadzora, recimo hipotetska situacija kamera ili neki senzor u kojem je imput vizualnog/video oblika uoči da su valovi narasli za preko 5 metara i putem svog ''pamentog'' sustava skuzi da treba usporit brzinu broda, ili pametna video kamera skuzi da je pozar i da treba upaliti almar i sprinkler sustav. Sam predmet se zove ''Automatizacija na brodu'' ako to bilokome ista pomaze. Ako tko ima kakve materijale ili linkove, a netreba biti nuzno za brod kao takav moze i u smislu neceg drugog, pa lako to ja ''prebacim'' u okruzenje broda.

EDIT: AJde prebacite ovo u ''pomagaj brate'' ako vam smeta tu. Slučajno postah tu. Pardon.

Feanor
22-06-2010, 13:14
Ajmo znam da vas je pun prozor tu na Informatičkim fakultetima pa sumnjam da niste radili neku automatizaciju putem video kamera, pliz jako mi je bitno a na netu nemogu naci nista...

Death By Sexy
22-06-2010, 13:21
SPAM: Ovo je vjerojatno najdosadnija tema koju si mogu zamisliti za seminar... :(((((

Feanor
22-06-2010, 13:26
SPAM: Ovo je vjerojatno najdosadnija tema koju si mogu zamisliti za seminar... :(((((

Pricaj mi o tome, fora je bila što su mi ostale dvije ili tri teme na izbor kad sam dosao na red za birati temu ( a samo zato što sam se zadnji potpisao na predavanju, a profesor nas je po tome prozivao), tako da mozes misliti kakva su bile ove druge...

McPingvin_v2.0
22-06-2010, 13:35
Ajmo znam da vas je pun prozor tu na Informatičkim fakultetima pa sumnjam da niste radili neku automatizaciju putem video kamera, pliz jako mi je bitno a na netu nemogu naci nista...
Bar se na informatici radi išta takvog :)))))))))

Feanor
22-06-2010, 13:50
PA dobro vi mozda ne radite hardwareski dio, ali softwareski. :D Uglavnom, nije bitno sad. Pronađoh na jedvite jade...

McPingvin_v2.0
22-06-2010, 13:54
Ma ni to xD

MindReader
22-06-2010, 14:08
nije da ti mogu previše pomoći, al kad već spominješ senzore, ubaci senzore za požar :P al caka je u tome da to mora obavit videonadzor,jel?
sad ne znam kakvih sve kamera ima, al recimo da ubaciš infracrvenu kameru za požare. kad uoči da je temperatura kritična (na kolko stvari gore, 1000°C?). iako različiti materijali gore različitim temperaturama, al pošto je to brod i ograničen je broj materijala, ispita se za svaki materijal temperatura, fino se uzme minimalna i neka ta kamera kad skuži previsoku temperaturu javi senzorima da raspale vodu :P

ovo s valovima.. hm.. recimo da možeš uzet one super kamere što snimaju pokrete, odnosno što ih ubacuju u komp u 3D obliku. kad stave one bijele točkice po sebi i te pizdarije. e sad, staviš fino svakih 10cm (il kolko već) te markere na brod, pustiš kameru da ih snima i programiraš nešto da ovisno o razini mora koju je kamera zabilježila upravlja motorima. ako se to može tako,eto ti ideja

ak bi brod imo autopilot (hehe) onda fino staviš na kritična mjesta GPS (al onaj što geodeti koriste, isto snima promjene u visini tla i to) i fino kad registrira kopno ili neki drugi brod pusti računalu poziciju tog što je uočio i računalo izračuna kurs i brzinu kojom bi optimalno obižao tu prepreku.

eto par ideja, možd nešt pomogne

Feanor
22-06-2010, 14:12
nije da ti mogu previše pomoći, al kad već spominješ senzore, ubaci senzore za požar :P al caka je u tome da to mora obavit videonadzor,jel?
sad ne znam kakvih sve kamera ima, al recimo da ubaciš infracrvenu kameru za požare. kad uoči da je temperatura kritična (na kolko stvari gore, 1000°C?). iako različiti materijali gore različitim temperaturama, al pošto je to brod i ograničen je broj materijala, ispita se za svaki materijal temperatura, fino se uzme minimalna i neka ta kamera kad skuži previsoku temperaturu javi senzorima da raspale vodu :P

ovo s valovima.. hm.. recimo da možeš uzet one super kamere što snimaju pokrete, odnosno što ih ubacuju u komp u 3D obliku. kad stave one bijele točkice po sebi i te pizdarije. e sad, staviš fino svakih 10cm (il kolko već) te markere na brod, pustiš kameru da ih snima i programiraš nešto da ovisno o razini mora koju je kamera zabilježila upravlja motorima. ako se to može tako,eto ti ideja

ak bi brod imo autopilot (hehe) onda fino staviš na kritična mjesta GPS (al onaj što geodeti koriste, isto snima promjene u visini tla i to) i fino kad registrira kopno ili neki drugi brod pusti računalu poziciju tog što je uočio i računalo izračuna kurs i brzinu kojom bi optimalno obižao tu prepreku.

eto par ideja, možd nešt pomogne

Ma znam ja kako to sve generalno funkcionira, imali smo to u predmetima od sigurnosti na moru do elektronske navigacije itd. itd. ali tu u ovom predmetu baš treba biti napravljeno hmmm kako da se izrazim tehnički točno jelte. Trebaju biti opisane sheme, rutine, podrutine pi*de mile matere.
Ali kao sto rekoh vec nadjoh na internetu nesto di je pisao o tome neki magistar na jedno 20-ak stranica ful stručno pa se budem snašao po tome, ali ipak MindReade puno ti hvala.