PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem napajanje



thonchek
21-06-2010, 11:35
Imam problem koji me muči zadnjih tjedan dana. Dakle komponente su napisane u potpisu i napajanje je Fortron 400PNF. U zadnjih tjedan dana napajanje mi je postalo jakooo vruče, dok ruku stavim na kučište(lim) iznad napajanja, doslovno se opečem.. Provjerio sam dali rade ventilatori, s njima je sve uredu. Napajanje nikad nisam čistio od prašine, da li bi problem mogao biti prašina?? Ili je nešto drugo?? Inače komp radi već dvije godine ko urica..
Hvala unaprijed!

fear
21-06-2010, 11:44
Pogledaj da li se sakupilo prašine pa probaj nekako očistiti, a možda i napajanje polako odlazi, a možda je i nešto treća.

thonchek
21-06-2010, 11:48
a moguće je i da odlazi..ali prvo ću provjerit prašinu jer nikad ju nisam čistio sa napajanja detaljno..samo sam propuho..

thonchek
21-06-2010, 16:57
evo počistio sam prašinu i opet isto..ipet se zagrijava i to jakoo.

C
23-06-2010, 12:37
Ljeto je sine, što očekuješ, hlađenje hladnim zrakom?

thonchek
12-07-2010, 13:21
eo ovako. Gledo sam kod dosta kompova na kojima se igra po par sati dnevno i koji su jako ugo upaljeni, na njim napajanje nije "vrelo". Ja dok stavim ruku na njega skurim se za 2 sec..
Sutra cu nosit da mi ga propusu, pa mozda bude promjene..

Čux
13-07-2010, 09:55
prašina strašno degradira hlađenje kad se zavuče u hladnjake. ja bi od čišćenja počeo pa vidi kaj se dalje dešava, mada nisam baš vidio previše slučajeva da se neko žali na grijanje napajanja.