PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ajde, muškarci, help



Dania
21-06-2010, 01:03
ne znam gdje da ovo smjestim na forumu, premjestit' ću ako treba
uglavnom,
želim izraditi custom made (po mjeri, po narudžbi, ne znam izraz) radni stol.
Zanima me ako netko ima iskustva s tim i kakvih?
(Iz Osijeka sam, no bez obzira, ako netko zna dobru radionicu, raspitat' ću se za dostavu...)

Eeenivejz, okvirno, da ima "L" oblik (kraći dio: dužina 1.5 m, širina 60 cm; duži dio: dužina 2 m, širina isto oko 60 cm)
i tako...koje drvo je jeftino i čvršće, kakve su cijene custom dizajna...?
Ne znam gdje da pišem, nemam baš što se iskusnih :rotfl: muškaraca trenutno ovdje,
a ove radionice koje sam zvala...mah. Hića mi je, pa eto, bila bih zahvalna za bilo što :D

edit: ovo sa ponavljanjem riječi muškarac je zezancija ^^

FaTaL_mRkvA
21-06-2010, 01:18
Hrastovina?
EDIT:
Nije baš jeftino (ovisi kak se gleda) al je čvrsto. :wink:
A sve ti ovisi o tome kakav stolar ga napravi.
Ako nema pojma i samo gleda lovu kao većina napravit će ti neki jadan stol koji će se ubrzo rasklimati neovisno o kvaliteti drva.
Tako da, dobro razmisli kome daješ drvo. :nonono:

Dania
21-06-2010, 01:33
čini mi se skupom i ne baš ok za obradu..al' fala za odgovor :D
nije bed da proguglam i etc al' baš sam htjela iskustva nekih...

Sickmanno1
21-06-2010, 02:57
Ja sam prije 2 godine brijao raditi stol po narudzbi al sam odustao dok sam vidio cijenu. Jednostavno ako hoces kvalitetno, platit ces to ko da kupujes hebenu talijansku kuhinju. Onda sam se zaletio u Pevec i nasao stol za 999kn koji je evo i nakon 2 godine kao nov. A da sam takav radio po narudzbi platio bi ga 3 puta vise...

Dania
21-06-2010, 03:09
:cry:
ja sam čula drukčije, da je do 700 kn maks. i to sve tvoje, dizajn, boja...bla :?
fora je u tom što ja baš 'oću moj...hebiga :oops:

Aral
21-06-2010, 05:50
Hrastovina? Neznam baš, to baš i nije jeftino.

Niko Bellic
21-06-2010, 08:49
Glavna je fora u tome što će ti skoro svaki stolar koji zna posao (a znam ih par) dobro naplatiti svoj trud. Najbitnije je odrediti namjenu stola i opterećenje kojem će biti izložen, jer se (osim ako nisi puna para) po tome određuje vrsta i kvaliteta materijala. Najbolje bi bilo da je ta gornja L ploha iz jednog komada, jer u tom slučaju trebaš uporište na samo tri točke i možeš improvizirati s nosivom konstrukcijom (gajbe od mineralne ili piva), te tako uštedjeti dok ne nabaviš para za kvalitetnije (metalne) nosače.

McPingvin_v2.0
21-06-2010, 09:42
Dobro, koji kok, pa svi muškarci se razumiju u samo tri stvari: nogomet, auti i pivo. Nema tu mjesta za stolove. Enikejs, nećeš biti ništa pametnija dok ne dođeš do stolara i kažeš mu kakav stol i za što ti treba, pa ti on kaže svoju cijenu :)

Deadwalker
21-06-2010, 09:45
Koje sve upite necu vidit na ovom forumu :pray:

Maloki
21-06-2010, 09:56
Naruči komade drva tako da možeš složiti L oblik i naruči metalnu konstrukciju, te pozovi par prijatelja na pivu da ti pričvrste drvo na metalnu konstrukciju.
Ne znam samo hoće te to doći jeftinije, ali će biti custom made i bit će čvrsto :)

Mirko L
21-06-2010, 13:31
Bogati, uzmi neko kockasto smeće i pilu u ruke :)

MindReader
21-06-2010, 15:21
limeni stol ftw

Systematic Reverse
21-06-2010, 17:38
Dobro, koji kok, pa svi muškarci se razumiju u samo tri stvari: nogomet, auti i pivo. Nema tu mjesta za stolove.

to je to.

Arbiter of Change
21-06-2010, 18:29
Dobro, koji kok, pa svi muškarci se razumiju u samo tri stvari: nogomet, auti i pivo. Nema tu mjesta za stolove. Enikejs, nećeš biti ništa pametnija dok ne dođeš do stolara i kažeš mu kakav stol i za što ti treba, pa ti on kaže svoju cijenu :)
Razočarao si me, očekivao sam nekakvu repliku sa ženom i kuhinjom. :)

Inače, što s' ti zapela za baš stol po mjeri? Jesi li već pogledala uokolo pa nema stolova tih dimenzija ili ono samo tako?
Ako je samo neki hir normalno da ćeš morati više platiti, a za ništa.

cham3leon
21-06-2010, 18:59
Hrastovina? Može ako si dubljeg džepa i želiš da stol preživi granatiranje ili nešto. Ako si samo dubljeg džepa i voliš samo najfinije materijale, onda orah. Najjeftinija ti je ja mislim jelovina, samo zaboravi da ćeš ga onda zatrpati teškim teretom.

loo
21-06-2010, 19:57
Moja stara je sad dala napravit ogroman stol i dvije klupe. Njezin materijal (hrastovina) tako da to nije morala kupovat, a majstor košta 1500 kuna. Uglavnom, napravio je indentičan stol onom što mu je stara pokazala, a stol nije baš jednostavan. Mogu ju pitat za ime te firme/majstora, ali tek preksutra dolazi kuć. Btw, i mi smo iz Osijeka...

Dania
23-06-2010, 15:00
E, to bi bilo lijepo, pitaj pa mi javi i hvala ti :D

Bartuc
23-06-2010, 15:14
Ja sam prije 2 godine brijao raditi stol po narudzbi al sam odustao dok sam vidio cijenu. Jednostavno ako hoces kvalitetno, platit ces to ko da kupujes hebenu talijansku kuhinju. Onda sam se zaletio u Pevec i nasao stol za 999kn koji je evo i nakon 2 godine kao nov. A da sam takav radio po narudzbi platio bi ga 3 puta vise...


Sve radne stolove (PC stolovi u sobama) do sada smo radili ja i stari, dimenzije i izgled kako nam odgovara, a ne ona kupovna smeća :D Uz malo mašte i truda napraviš čuda. Trebaš si samo nacrtati stol tako da su ti sve dimenzije pri ruci i prema tim dimenzijama kupiti drvo u nekoj pilani ili gdje već. Uz to si kupiš rubne trake koje se peglaju na rubove drva (imaš običnih i oblih).

Kod nas je to napravljeno tako da stol nema noge, sa jedne strane ga drži ormar koji dođe ispod stola u obliku polica za knjige i sl. (to se također radi kada i stol), a sa druge strane se učvrsti za ormar ili element koji se nalazi do stola. No ako nema takvog elementa, lako se naprave dvije noge. I da, stari je kod sebe napravio i kliznu policu ispod stola za miš i tastaturu, ali meni je to bezveze tak da smo radili bez toga...


Uz nacrte i gotova drva, ostane ti to samo posložiti, pošarafiti i obraditi trakama itd. Sve zajedno košta praktički ništa, a ispadne daleko daleko bolje od ovih "entry level" stolova za soma-2 kuna.

Arbiter of Change
23-06-2010, 15:35
Sve radne stolove (PC stolovi u sobama) do sada smo radili ja i stari, dimenzije i izgled kako nam odgovara, a ne ona kupovna smeća :D
Mogao si odmah napisati da nemaš love, a ne nas mučiti ovim blog materijalom. :)

Sickmanno1
23-06-2010, 15:59
A joj, kak je cakano sto mali Bartuc i tata rade zajedno posao od Isusa Krista :oops: :oops:

Bartuc
23-06-2010, 17:03
Samo vi prčite, evo nagnuti ću se da vam bude lakše :D

MindReader
23-06-2010, 18:23
A joj, kak je cakano sto mali Bartuc i tata rade zajedno posao od Isusa Krista :oops: :oops:
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Tegla Ajvara
23-06-2010, 19:18
al koja je namjena stolu? kakve ce se sve radnje obavljat na njemu?

Aral
23-06-2010, 19:21
A jesi našao dobro pitanje :rotfl: Sigurno neće držat slona na njemu xD

Sickmanno1
23-06-2010, 19:22
Nikad neznas. Mozda se ozenimo :D

cham3leon
23-06-2010, 19:37
Onda hrastovina :D

Tegla Ajvara
23-06-2010, 19:39
pa to je vrlo bitno
nije isti mesarski stol, i stol za kompijuter
eto onaj za sexanje je izmedju ta dva :rotfl: jer ima mesa i tehnike

Feanor
23-06-2010, 20:08
A joj, kak je cakano sto mali Bartuc i tata rade zajedno posao od Isusa Krista :oops: :oops:

HAHahhahaaha

W1k1n6
24-06-2010, 15:57
U majke ti koliko stolara ovdje :)

Dakle, Dania, stol ti uopće nije problem napraviti za sitnu lovu. Odeš u neki dućan drvene građe, recimo u Zagrebu je dobar dućan Furnir, vidio sam na netu da ga imaš i u Osijeku u ulici Hrastova 3 (baš simbolično).
http://www.furnir.hr/furnir.php?jezik=_ ... d29485974a (http://www.furnir.hr/furnir.php?jezik=_hr&PHPSESSID=4465d90f9148684aca426bd29485974a&rand=3537&page=poslovnice&id=3&PHPSESSID=4465d90f9148684aca426bd29485974a)

Odeš tamo, kažeš što te zanima i pogledaš što se nudi, pa si popišeš koje debljine iverica, panelki ili sličnih ploča imaju, naravno već furnirane i obrađene da se ne moraš zezat s farbanjem i lakiranjem, potom pogledaš što imaju za noge, ladice, metalne dijelove (okove, bravice itd, što već hoćeš imati), imaju i kataloge ali najbolje je da sama uživo zagnjaviš prodavača i sve pregledaš i popišeš.
Potom odeš doma, izmjeriš si prostor i nacrtaš si skicu stola koji bi ti odgovarao u tom prostoru po veličini (možeš to napraviti i u Photoshopu, Ilustratoru ili nekom programu za crtanje). Ako ti projektiranje stolova ne ide onda možeš i u Google upisati "table blueprints" pa si skineš skice stolova sa svim dijelovima i prilagodiš veličine svojim potrebama.
U skicu upišeš veličine (dužine, debljine) radne ploče i ostalih dijelova koji ti trebaju, onda to odneseš u dućan, pitaš koliko košta i naručiš da ti sve ispile na željene veličine, naprave rupe za šerafe, tiple ili što ti već treba. Koliko se sjećam to je neka sitna lova. Nemoj ni slučajno uzimat čitave komade pa si ih sama pilit i bušit (kao fol jeftinije), jer to garant neće ispast dobro ukoliko ne radiš u nekoj stolariji zadnjih par godina :). Onda to sve pokupiš, odneseš doma i sastavljaš kao što bi sastavljala da kupiš gotov stol u nekom dućanu. Uglavnom, ova varijanta ti omogućava da sve potpuno prilagodiš svom prostoru, dobit ćeš kvalitetan stol a i jeftiniji od onih gotovih, s time da ne računam na ona kineska smeća iz trgovačkih centara.
Inače jedino te moram upozoriti da u dućanima znaju zeznuti s mjerama, pa bi bilo dobro da prije nego odneseš svu građu doma provjeriš jesu li ti sve ispilili na mjere i jesu li ti dali sve što si naručila. Recimo prema mojim iskustvima znaju napraviti premalo rupa za tiple, dati premalo šarafa, "zaboravit" koju vodilicu za ladicu i slično :)
Savjet: angažiraj dečka ili nekog frenda da ti u svemu tome pomogne, uživat će ko malo dijete :)

McPingvin_v2.0
25-06-2010, 00:03
U majke ti koliko stolara ovdje :)


Dvije stranice teksta o stolovima
Dobra šefe, dobra :)

Dania
25-06-2010, 10:50
@ Bartuc: Pa kužim i ja, takve su stvari najbolje :) Zato i pitah za iskustva...
@Sickmanno: :oops: heheheee

al koja je namjena stolu? kakve ce se sve radnje obavljat na njemu?
Eh, sad...pa osim udaranja mišem/tipkovnicom i škripanja po tabletu stol bi trebao podnijet jedno 2-3 kile stripova, steering wheel i imati dio glatke površine za crtanje :D Za ostale stvari imam stol u kuhinji hahaa..

U majke ti koliko stolara ovdje + ostatak teksta
Eee, hvala ti! Bacih oko na link, ne čini mi se loša firma, malo ću se još informirati oko svega pa vjerojatno tako i napravim :D Skicu već imam, samo je moram doraditi u Illustratoru, a dečku/frendu/ostalima nedam stol jer ću se gadno naživcirat' ako počnu brljati po tome...Radije zovnem ekipu iz dobrog starog "A je to" :D
Enivejz, hvala svima, nisam očekivala ni toliko stolara ni toliko dobre volje :oops: :thumbs2:

MindReader
26-06-2010, 19:59
kad bude gotov, uslikaj ga. da vidimo našu diku.

Dania
30-06-2010, 02:49
Hoću :rambo:

Dania
01-07-2010, 18:14
Imam stol, zamislila sam ga i konkretizirala...pošaljem vam ovih dana crtež 8)

MindReader
02-07-2010, 20:18
http://www.treehugger.com/buygreen-bravespace-hollow-dining-table.jpg

Kid A
02-07-2010, 20:54
Demo :D

McPingvin_v2.0
02-07-2010, 21:52
To mi je odmah palo na pamet, samo sam bio prelijen tražiti to :D

Dania
01-08-2010, 05:26
Ček, ček...da rezimiramo, asocijacija "demo" je u vašim glavama nastala nakon što nisam ovdje postala sliku svog stola kojeg nisam ni napravila jer sam shvatila da je ZASAD i stari dovoljno u redu?
Da se zahvalim za trud.. još jednom...tenkju za informacije, nemaju svi muškarci vremena kao vi
a ja, kad skupim kojih 500 kn, počinjem ga praviti...skice, nažalost, ne dijelim jer nisu gotove...eto :( :oops:
Koliko god ste divni, baš me razočarate tu i tamo s nekim upadima... :cry:

hansi
01-08-2010, 06:25
viewtopic.php?f=9&t=28449 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=9&t=28449)
pridonosim zajednici

Dania
05-08-2010, 03:06
Aaaand, now, ladies and gentleman...TANK you very much :) :thumbs2: