PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem !



breezer
19-06-2010, 15:47
ehhh odakle da počnem hehe, dakle prije 2 dana sam uzeo novi komp u Linksu i prilikom preuzimanja sam se sjetio da sam zaboravio uzet DVD-RW; uzeo sam ga odmah kod njih i odnio na raklamacije gdje su mi ga ugradili i rekli da pošto je DVD ugrađen naknadno ču morat nešto napravit (promjenit) u BIOS-u i dali su mi šifru koju sam trebao napisat ! E sad ja sam instalirao Windowse a nisam nigdje primjetio nekakvu opciju za unošenjem ikakve lozinke ili nekakvom promjenom ičega, dakle mene sad zanima što sad trebam napraviti da bih to ispravio odnosno dali to mogu učiniti bez reinstalacije windowsa, pošto imam problema sa instalacijom drivera !

Aral
19-06-2010, 16:31
Nikad čuo da ti za dvd-rw trebaju ikakvi driveri. Možda su trebali prije jedno 20godina, al danas sigurno ne, netko te dobro vesla tamo zbog tvog neznanja. Oni su ti to tamo trebali ugradit i dat ti funkcoinalno računalo, na tebi je dalje da instaliraš win ako si dobio free-dos konfu i to je to.

RIDER32
19-06-2010, 17:54
De gluparaju se. kake šifre ih spopale za pržu. Malo te trolaju. AKo sve radi normalno neznam zašto bi išta još brljo :wink:

m0dkayZ
19-06-2010, 18:14
A da ti ta šifra nije za bios? Kao npr mislim da je uvjek ista sifra 1234? ili 0000.

Aral
19-06-2010, 18:16
Ko bi lud stavljao šifru u bios, nisu valjda takvi retardi ovi u Linksu. Ako je već odnio komp tamo da mu slože pržu, onda su mu sve trebali posložit. A ovak i onak bi sve trebalo funkcionirat po prinicipu autodetekcije.

breezer
19-06-2010, 19:32
A da ti ta šifra nije za bios? Kao npr mislim da je uvjek ista sifra 1234? ili 0000.

da šifra je 1234... sad sam totalno izgubljen, znači po vama bi sve trebalo normalno radit odnosno ne trebam ništa u biosu mijenjat ! Ako sam ga dobro skužio on mi je rekao da pošto sam naknado uezeo DVD da bi trebao promjenit nekakav redosljed u biosu odnosno postavit da mi na broju 1 bude DVD a na 2 hard i ukucat tu lozinku... btw. ako sam sad izvalio neku glupost nemojte mi zamjerit pošto se ne snalazim baš u svemu ovome ! Samo mi onda nije jaso zašto nemogu instalirat drivere za grafu, uz taj CD, dobio sam još i dva CD (vjerojatno oba za matičnu)

Feanor
19-06-2010, 19:35
Jedino sto mi pada na pamet je to za učitavanje bootable CD-a postavka, pa mozes stavit da ti ucitava boot za reinstalaciju Winsa s,CD-a/DVD-a, Diskete, harda itd. Ali kao sto su rekli, ako ti sve funkcionira normalno, nemoj se brinut...

m0dkayZ
19-06-2010, 19:38
Ja ak sam vas dvoicu onda mora stavit dvd da mu bude master 1 a hard slave ?
A za drivere za grafu skini s neta =)

RIDER32
19-06-2010, 19:47
Da dobro su ti rekli za šta je to. To ti je da namjestiš First Boot Device. To si staviš da ti je HDD prvi a DVD drugi. A kad reinstaliraš windowse onda staviš DVD na prvo mjesto a HDD na drugo.
Ali ako tije DVD na prvom a HDD na drugom a u DVDu nema nikakav CD onda neće smetati, jer neće ništa očitati sa DVDa pa će preč na HDD, gdje je windows. Samo će se malo sporije bootat, ali ništa strašno.

breezer
19-06-2010, 20:12
Da dobro su ti rekli za šta je to. To ti je da namjestiš First Boot Device. To si staviš da ti je HDD prvi a DVD drugi. A kad reinstaliraš windowse onda staviš DVD na prvo mjesto a HDD na drugo.
Ali ako tije DVD na prvom a HDD na drugom a u DVDu nema nikakav CD onda neće smetati, jer neće ništa očitati sa DVDa pa će preč na HDD, gdje je windows. Samo će se malo sporije bootat, ali ništa strašno.

ok, jel mi možeš onda molim te još jednom potvrdit da to nema veze sa time što nemogu instalirat drivere za grafičku ?

evo 2 slike CD što sm dobio uz drivere za grafičku :
sa drugog (2. slika) sam uspio instalirat drivere, sa prvog (1. slika) nisam jer me nakon instalacije zatraži restartanje windowsa i nakon toga mi se prikaže slika br. 3 pa ako mi netko može reči što bi nakon toga trebao učiniti !

http://img62.imageshack.us/img62/5932/19062010711855x642.jpg

http://img535.imageshack.us/img535/4636/19062010712855x642.jpg

http://img64.imageshack.us/img64/5284/19062010708855x642.jpg

RIDER32
20-06-2010, 23:09
ok, jel mi možeš onda molim te još jednom potvrdit da to nema veze sa time što nemogu instalirat drivere za grafičku ?

nema logike da zbog toga nemožeš instalirat drivere za grafu zbog "first boot device". Njih skineš ponovo (najnovije) sa stranice proizvođača, jer su ovi što si dobio sa grafom zastarjeli.


evo 2 slike CD što sm dobio uz drivere za grafičku :
sa drugog (2. slika) sam uspio instalirat drivere, sa prvog (1. slika) nisam jer me nakon instalacije zatraži restartanje windowsa i nakon toga mi se prikaže slika br. 3 pa ako mi netko može reči što bi nakon toga trebao učiniti !

Nisi rekao koji Wndows...

Ugl. ovo sa plavog CDa što nisi uspio instalirati, to su ti, kolko vidim, driveri za USB3 i SATA3 utore, a sumnjam da imaš ijedan takav uređaj (ispravi me ako grješim) pa mislim da ti ti driveri još neće ni trebati.

breezer
21-06-2010, 17:55
ok, jel mi možeš onda molim te još jednom potvrdit da to nema veze sa time što nemogu instalirat drivere za grafičku ?

nema logike da zbog toga nemožeš instalirat drivere za grafu zbog "first boot device". Njih skineš ponovo (najnovije) sa stranice proizvođača, jer su ovi što si dobio sa grafom zastarjeli.


evo 2 slike CD što sm dobio uz drivere za grafičku :
sa drugog (2. slika) sam uspio instalirat drivere, sa prvog (1. slika) nisam jer me nakon instalacije zatraži restartanje windowsa i nakon toga mi se prikaže slika br. 3 pa ako mi netko može reči što bi nakon toga trebao učiniti !

Nisi rekao koji Wndows...

Ugl. ovo sa plavog CDa što nisi uspio instalirati, to su ti, kolko vidim, driveri za USB3 i SATA3 utore, a sumnjam da imaš ijedan takav uređaj (ispravi me ako grješim) pa mislim da ti ti driveri još neće ni trebati.

da istina, nemam ništa od tih uređaja... a niš onda odnjet ču ga na servis, to mi jedino sad ostaje, kad smo več kod toga jel neko sa ovog foruma možda radi kao serviser ? :)

RIDER32
21-06-2010, 20:07
U linksu.. ne.. a pa šta ti još nevalja? zaš bi ga vozio na servis?

breezer
23-06-2010, 18:18
U linksu.. ne.. a pa šta ti još nevalja? zaš bi ga vozio na servis?

pa nemogu insalirat drivere za grafičku pa mi slika šteka, neznam kaj da radim... imaš kakav prijedlog !

m0dkayZ
23-06-2010, 19:21
Pa jbt skini drivere s neta? Ako vec mozes pisat tu.

breezer
23-06-2010, 21:04
Pa jbt skini drivere s neta? Ako vec mozes pisat tu.

ma skinuo sam al opet nece ih instalirat, nrznam zašto ! Imam ATi Radeon 5770 512 MB DDR5 !

m0dkayZ
23-06-2010, 21:05
Sta pise jel izbaci error ili nesta? Jel mozes pokrenit instalaciju?

breezer
23-06-2010, 21:21
Sta pise jel izbaci error ili nesta? Jel mozes pokrenit instalaciju?

evo poruke koja mi se pojavi :

Failed to access Catalyst Install Manager engine.
Please ensure that no other instances of Catalyst Install Manager are currently running !

Znači pokrenem Setup i nakon toga imam odabir u kojem me pita :

What do you want to do ?

Install
Uninstall

i nakon toga mi se pojavi poruka !

C
25-06-2010, 22:59
Pokušaj u Safe Mode-u.