PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomegranate



Feanor
14-06-2010, 13:49
Ajfon kažeš, e pa nemože. Ovaj mobitel može skuhati kavu i ima ugrađeni live translator, projektor i usnu harmoniku, eh da možete se i obrijati s njim... :D :D

http://www.pomegranatephone.com/

Lord Ragnarok
14-06-2010, 14:03
real il sam zajebancija?
imam osjecaj da je to sam reklama za nova scotia ducan.
a ak nije, ocu taj mobitel. odma sad odma

Viper33
14-06-2010, 14:06
nije li pomegranate spiak na eng? :?

cham3leon
14-06-2010, 14:19
Šta je spiak?


A šta se telefona tiče, OMG :pray:
Još uvijek mi se nekako čini da je ovo zajebancija. Usna harmonika i brijaći aparat su možda malo previše. A kako aparat za kavu stane u to nemam pojma!

str1k3r
14-06-2010, 14:24
The Pomegranate is a fictional mobile phone, from Nova Scotia releasing in late September 2008. The website boasts a number of comic features (such as a video projector, live voice translator, harmonica, coffee maker, and shaving razor, among many other standard features that current leading mobile phones have), but upon clicking "I've seen enough" or "Release date", an array of information about Nova Scotia and its culture is displayed. The campaign, which included online advertising on sites in New England, is an attempt to attract interest in Nova Scotia and establish it as a desirable place to live and do business.

Source: Wiki

:friends:

Feanor
14-06-2010, 14:27
Naravno da je zahebancija, ali izgleda i napravljena je zakon, trollanje se probilo i u mainstream reklamiranje :D

Lord Ragnarok
14-06-2010, 14:49
trolllin is a art