PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kupnja Auta



streetrace777
12-06-2010, 13:04
Okej, prvo pozdrav :)
Iako na ovom forumu je vecinom problem izabrati ovu ili onu graficku, ovu ili onu maticnu i slicno, ja imam problem oko odabira auta :)

Naime u uzi izbor su mi usla 2, iako to ne znaci da ako vi mislite da ima neki bolji autic u toj klasi, da mi ga ne mozete preporucit, stovise dobro ce doci :)

Ovako prvi izbor mi je bio VW EOS. Auto ima ljepu liniju, prostran je, kabriolet... Odlican.
E sad drugi auto je novi VW Polo koji je fenomenalan. Pogotovo kad se malo ulozi u njega.
E sad, neznam kakva su iskustva sa kabrioletima i opcenito ako netko zna o EOSu i Polu nesto. Ako vam ih ima mama/tata/zena/punica molim da mi napisete dojmove auta.

Kao sto sma napisao gore, ako imate neki drugi za preporuciti samo dajte, sve osim KIE Ceed :D

Aral
12-06-2010, 13:43
Ja sam baš htio predložit nešto u stilu Kie, VW je odvratno skup i precijenjen(iako kvalitetan ali ništa više nego ostali auti), a Pro Ceed je predivan auto sa 7god garancije. Ali, to je druga priča.

Što se tiće ova dva predložena auta; EOS je kabrio i funkcionalnost mu je ravna nuli ali ako si mlad dečko, bez familije, željan privuć pažnju onda ga kupi, ipak je kabrio. Novi Polo je pak auto godine u mnogim državama i pobrao je gro nagrada, drži cijenu ali mu se i cijena povećava sa nadoplatom.

Da biram uzeo bih novu Astru, iako je skuplja(skoro full oprema je skuplja od Insignie, Sport Tourer štoviše) al auto owna skoro sve kompakte u toj klasi. Vidi kaj ti je važnije, cabrio je jedna stvar a mali gradski auto sasvim druga stvar. Osobno, mrzim VW jer su precijenjeni i ne bi kupio niti jedan njihov auto.

Naravno, nisam se sjetio jer kupuješ novo ili polovno ^^

streetrace777
12-06-2010, 13:49
Novi cu ici kupiti...
Polo bi me sa svom opremom dosao oko 150 000 kn...
Istina Gledao sam i novu Astru koja je isto ljep i cini mi se dobar auto...

Death By Sexy
12-06-2010, 13:52
Frend uzeo Polo i megazadovoljan je. Bio je jeftin i veli da ful malo troši. Mislim da bi ti bio praktičnije rješenje od ovog kabrioleta... A novi Polo ni ne izgleda tak loše..

streetrace777
12-06-2010, 13:55
Frend uzeo Polo i megazadovoljan je. Bio je jeftin i veli da ful malo troši. Mislim da bi ti bio praktičnije rješenje od ovog kabrioleta... A novi Polo ni ne izgleda tak loše..

Meni Polo ima odlican dizajn... Koliko ga je platio ako znas i kakva je oprema unutra ?

Aral
12-06-2010, 14:01
Novi cu ici kupiti...
Polo bi me sa svom opremom dosao oko 150 000 kn...
Istina Gledao sam i novu Astru koja je isto ljep i cini mi se dobar auto...
150k kuna za takav mali gradski auto? Rađe uzmi Astru, ak je već takva lova u pitanju; klasu veći, klasu kvalitetniji, dvije klase ljepši, sa puuno više opreme te naravno, sve ovisi koju mašinu uzmeš. Ja imam 207-icu i znam kak je to nagurat unutra malo više rulje.

Ak je tolko love u igri rađe uzmi astru, ja ti više niš ne bi savjetovao dalje, imaš tu još Meganea i sl, al svakak probaj kupit kompaktnu klasu jer su danas auti uz svoje akcije povoljniji nego ikad. Pošto planiram proširit familiju za godinu dvije, opako razmišljam o kupnji nove Merive, sa bolesno dobim suicide doorsima, prebolesnim turbak mašinama te svim ostalim glupostima.

Znam da ekipa pljuje Opel, al tak se pljuje i Škoda, Kia i slični a zna se kako su to odlični auti s obzirom na uloženi novac. Na kraju krajeva, sve ti ovisi jel biraš srcem ili razumom. Moja 207-ica je bila birana srcem, al drugi auto će svakako bit biran razumom :)

Death By Sexy
12-06-2010, 14:03
Mislim da je bilo cca. 10k €.. Al ne znam koju opremu ima. Neš mi je pričao da je dao par desetaka tisuća kuna manje jer je duže stajao u salonu...

Za 150k kn možeš već kupiti mazdu 6 s 1.6 motorom!! Nema šanse da Polo tolko košta...

EDIT: Slažem se s Aralom za Astru.. Auto super izgleda, stari je bio u njoj na test vožnji, veli da je auto odličan..

streetrace777
12-06-2010, 14:08
Istina Aral, Astra je veca... I o tome sam razmisljao, posto sad vozim Toyotu corollu koja je velika 4 i po metra, kakav ce biti prelazak na mali auto...
Gledao sam i renault Fluence koji je isto velik a jeftinij od Pola...
No nekako razmisljam da mi ne treba veliki auto, Nesto sto ce ici dobro po gradu, i svaki koji mjesec na neki veci put...

Death moze kostat i o tocnije 152 soma kn... Polo 1.6 DSG sa highline opremom...
Vjerojatno je dobio jeftinije jer je salonski auto, i ja sam toyotu dobio oko 2 soma eura jeftnije zbog toga :)

Death By Sexy
12-06-2010, 14:13
Ajme, skup je.. Meni u autoškoli bilo super s onim supermegagay Yarisom, auto je ful mali - stane svugdje i lako se ubacivati. Jedina mana je kaj imaju mali prtljažnik... Inače vizim Mitsubishija od oko 4,5 m i... Ma ustvari isto sranje.. Ne znam :D

Aral
12-06-2010, 14:15
Gle, kak ti paše. Ja ti samo dajem savjet da za te novce možeš kupit skoro pol metra veći auto a mislim da nije nekakav pretjerani problem parkirat po gradu, neko vrijeme sam furao Octaviu od starog i stao sam di sam htio, ko i sa svojom 207-icom. Meni bi osobno bilo žao davat toliko novaca za tak mali auto al kaj god kupiš, neću te sudit :D Neznam kolko imaš godina al probaj razmišljat za malo daljnju budućnost, za što će ti takav auto trebat i sl, osim ako ga ne namjeravaš prodat za koju godinu.

Da sad imam tu lovu nova Meriva bi odmah sjela :)

streetrace777
12-06-2010, 14:16
Ajme, skup je.. Meni u autoškoli bilo super s onim supermegagay Yarisom, auto je ful mali - stane svugdje i lako se ubacivati. Jedina mana je kaj imaju mali prtljažnik... Inače vizim Mitsubishija od oko 4,5 m i... Ma ustvari isto sranje.. Ne znam :D

To ti govorim, ja inace obozavam velie aute, ali kad razmislim ne treba mi... Nemam obitelj, ne idem na eka putovanja da mi treba prtljaznik neki veliki... A Polo bi mi za to savrseno odgovarao :)

Aral
12-06-2010, 14:31
Sad ti netreba, možda će ti kasnije trebat :P A ak već daješ tolku lovu...Neznam, nemrem se otet dojmu da je to stvarno previše love za takav auto. Al ipak, novi Polo je super auto, kaj je da je, sam je malo skuplji od ostalih :)

streetrace777
12-06-2010, 14:39
Sad ti netreba, možda će ti kasnije trebat :P A ak već daješ tolku lovu...Neznam, nemrem se otet dojmu da je to stvarno previše love za takav auto. Al ipak, novi Polo je super auto, kaj je da je, sam je malo skuplji od ostalih :)

A golf 6 ? :D
Cijena je tu negdje, a malo je veci od pola :)
I da Aral, ti si mislio na Novu astru ili Obicna Astra (GTC)

Aral
12-06-2010, 14:46
Novu Astru naravno :) I golfek je dobar, šteta kaj na sedmicu treba čekat još neko vrijeme. Od kad su preuzeli kinetički dizajn od Forda, auti im izgledaju mnogo ljepše.

streetrace777
12-06-2010, 14:49
Novu Astru naravno :) I golfek je dobar, šteta kaj na sedmicu treba čekat još neko vrijeme. Od kad su preuzeli kinetički dizajn od Forda, auti im izgledaju mnogo ljepše.

Moram otici do frenda, on je voditelj u Opelu pa da vidimo sta bi mogli iskombinirati heh

McPingvin_v2.0
12-06-2010, 15:04
Kupiti VW za 150k kuna? Jesi ti normalan? Uzimaj Japanca.

Aral
12-06-2010, 15:44
Ili japanca naravno, tu bi možda razmislio u Aurisu...ili nećem sličnom :)

streetrace777
12-06-2010, 17:17
Kupiti VW za 150k kuna? Jesi ti normalan? Uzimaj Japanca.

Uzeo sam toyotu za 18 soma ojra... Super je auto, ali trenutno trazim nes sa malo agresivnijom linijom :D
Toyota mi je preobiteljska :)

Frky
12-06-2010, 17:24
Ili japanca ili fiata! Frend ima stila i nikad mu ništa nije bilo da se pokvarilo dok je drugi frend uzeo nekog novijeg vw i vozio ga na popravak 3-4 puta!

+ za fiata možeš i na trafici (takoreći) naći rezervne djelove!

streetrace777
12-06-2010, 17:33
Ili japanca ili fiata! Frend ima stila i nikad mu ništa nije bilo da se pokvarilo dok je drugi frend uzeo nekog novijeg vw i vozio ga na popravak 3-4 puta!

+ za fiata možeš i na trafici (takoreći) naći rezervne djelove!

Nikad vise Fiata... Koliko god da je ljep ovaj bravo, elektronika u Fiatima je na razini programiranja u osnovnoj skoli...

McPingvin_v2.0
12-06-2010, 18:00
Kupiti VW za 150k kuna? Jesi ti normalan? Uzimaj Japanca.

Uzeo sam toyotu za 18 soma ojra... Super je auto, ali trenutno trazim nes sa malo agresivnijom linijom :D
Toyota mi je preobiteljska :)
Mazda, onda.

Aral
12-06-2010, 20:07
Da, neka trojkica možda...

Macolla
12-06-2010, 20:18
Zasto ne uvesti iz Njemacke nekog Golfa 2008-2009 godiste? Kad bi zelio nekog Golfa 1.4 TSI koji ima i dosta konja a i nije toliko extremno sportski orijentiran predlagao bi GT.

Link (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?__lp=33&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&transmissions=MANUAL_GEAR&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=125000&customerIdsAsString=&lang=en&id=131115960&pageNumber=1)

Evo iz linka vidis sve specifikacije te da nevjerovatnih 170 konja trosi malo vise od 7 litara... 150000 kuna je oko 20000 eura tako da je ovo i jeftinije...

EDIT: a ako bas tako jarko zelis cabria reci da nadjem nesto drugo

EDIT2: Link (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?__lp=8&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&transmissions=MANUAL_GEAR&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=125000&customerIdsAsString=&categories=Cabrio&lang=en&id=131176390&pageNumber=1)

W3DR4N
12-06-2010, 21:43
MX-5 novi, ne znam zašto gledaš išta drugo?

MasaKrisT
12-06-2010, 22:21
zato sto je mx5 najruzniji auto na svijetu?

Shaka
12-06-2010, 22:24
ne bi gledao dalje od novog Nissan Qashqai,po meni odlican izbor

Niko Bellic
12-06-2010, 22:27
Ovo je auto za 150K... KLIK (http://www.alfaromeo.hr/alfaflash/alfa147/alfa147.html)

cham3leon
12-06-2010, 22:31
zato sto je mx5 najruzniji auto na svijetu?

Neki bi rekli da ga je gej imati, ali meni je više bezveze jer je kabriolet. Roadster točnije.

Grim
12-06-2010, 22:41
Ovo je auto za 150K... KLIK (http://www.alfaromeo.hr/alfaflash/alfa147/alfa147.html)
To govno se kvari svakodnevno, katastrofa od auta, bolje će te ići s biciklom nego s tim komadom smeća u lijepom pakovanju.

Ako ti se sviđa VW, uzmi VW, imaju vrlo kvalitetne aute koji se rijetko kvare, izgled je fantastičan, jedino je cijena malo viša. S VW-om nećeš pogriješiti.
Škoda je isto vrlo kvalitetna (štogod neki govorili), bolja je od Fiata/Peugeota zasigurno.

Da ja uzimam auto trenutno, razmatrao bih Polota/Golfa, Ford Fiestu i Opel Astru.
Fiesta mi se još čini najbolja, ali nemam iskustva sa Fordom.

Niko Bellic
12-06-2010, 22:44
[quote="Niko Bellic":1npnm09o]Ovo je auto za 150K... KLIK (http://www.alfaromeo.hr/alfaflash/alfa147/alfa147.html)
To govno se kvari svakodnevno, katastrofa od auta, bolje će te ići s biciklom nego s tim komadom smeća u lijepom pakovanju.[/quote:1npnm09o]
Sram te bilo. :(

cham3leon
12-06-2010, 22:47
Ja sam istu stvar čuo za te Alfe.

Škoda je isto što i VW, samo drugo pakiranje.

JohnDoe
12-06-2010, 22:48
http://www.auti.hr/secure/showAdvert.do ... 12&lang=hr (http://www.auti.hr/secure/showAdvert.do?rid=1&aid=675617&cid=12&lang=hr)

Grim
12-06-2010, 22:49
Ja sam istu stvar čuo za te Alfe.

Škoda je isto što i VW, samo drugo pakiranje.
Skoro identično, jedino imaju male razlike u izgledu.

Octavia = jeftiniji Passat

cham3leon
12-06-2010, 22:52
Da li je Citroen DS3 izašao u prodaju? Izgleda mi preodlično. Jedino što se već vidi (kako to biva na novim autima) da se vjerojatno mora mijenjat cijeli prednji kraj ako mu udariš branik. Čini mi se da je cijeli prednji dio u jednom komadu.

JohnDoe
12-06-2010, 22:53
http://www.auti.hr/secure/showAdvert.do?rid=1&aid=675617&cid=12&lang=hr


BTW, to ja prodajem, ako nije jasno. :P

Shaka
12-06-2010, 22:55
ne da nije jasno nego je potrebno se registrirati da bi vidjeli o kojem autu je rijec...

FaTaL_mRkvA
13-06-2010, 01:43
Škoda je isto što i VW, samo drugo pakiranje.
Čekaj da te Fabijan čuje.

MasaKrisT
13-06-2010, 03:20
Sorry sto odlazim od teme, al meni je ovaj auto bog i batina: http://autoholik.net/noviteti/skoda-oct ... -facelift/ (http://autoholik.net/noviteti/skoda-octavia-rs-facelift/)

Inace sto se tvog upita tice,sve ponudjeno moze, samo Fiata ne ni za zivu glavu:)Kosooki najbolje.

cham3leon
13-06-2010, 08:03
E to je auto! Jedino što je malo preskup, ali valjda se isplati.

Grim
13-06-2010, 08:34
Sorry sto odlazim od teme, al meni je ovaj auto bog i batina: http://autoholik.net/noviteti/skoda-oct ... -facelift/ (http://autoholik.net/noviteti/skoda-octavia-rs-facelift/)

Inace sto se tvog upita tice,sve ponudjeno moze, samo Fiata ne ni za zivu glavu:)Kosooki najbolje.
To je definitivno odličan auto.
Moj stari ga je imao godinu i pol, prošao oko 120 000 km, nijedan kvar. Auto je odličnog izgleda, a iznutra izgleda premoćno (identično Passatu). Kvaliteta je na razini VW.

Ali mislim da je to već preskupo, pošto smo došli do 200 000 kn.
A i da imam toliko love, malo bi falilo do Passata, pa bih vjerojatno njega uzeo, auto za skupljati cure i auto za obitelj, savršeno:

http://www.ridelust.com/wp-content/uploads/vw_passat.jpg

Aral
13-06-2010, 10:59
Da li je Citroen DS3 izašao u prodaju? Izgleda mi preodlično. Jedino što se već vidi (kako to biva na novim autima) da se vjerojatno mora mijenjat cijeli prednji kraj ako mu udariš branik. Čini mi se da je cijeli prednji dio u jednom komadu.
Je, u prodaji je, vidio sam već par komada vani. Ako ćemo po ljepoti i customizaciji auta, onda DS3 svakako. Samo neznam kolko košta...

cham3leon
13-06-2010, 11:02
Da, naglasak je na customizaciji, ali koliko ja znam, to bi trebao isto biti kao neki polusportski autić. Tako nešto. Zbog toga mi se najviše sviđa.

Niko Bellic
13-06-2010, 11:02
...auto za skupljati cure...
Ti si puko frende. :)

streetrace777
13-06-2010, 11:36
[quote="Grim Teh Reaper":2fkfyi6d]...auto za skupljati cure...
Ti si puko frende. :)[/quote:2fkfyi6d]

Ako cemo o skupljanu cura Polo, Ceed, Scirocco , i Cli0o Sport cu def. favoriti :)
Inf. iz prve ruke hah :D

JohnDoe
13-06-2010, 12:29
ne da nije jasno nego je potrebno se registrirati da bi vidjeli o kojem autu je rijec...

Sorry, evo pravi link:

http://www.auti.hr/automobili/oglas-675617/

Niko Bellic
13-06-2010, 13:03
[quote="Grim Teh Reaper":3cb2gpr1]...auto za skupljati cure...
Ti si puko frende. :)

Ako cemo o skupljanu cura Polo, Ceed, Scirocco , i Cli0o Sport cu def. favoriti :)
Inf. iz prve ruke hah :D[/quote:3cb2gpr1]
Ti onda nisi vidio kako izgleda sređena Nissan Micra... :wink:

http://www.softpedia.com/screenshots/Nissan-Micra-Screensaver_1.jpg

W3DR4N
13-06-2010, 13:09
S tim budeš pokupio svoju baku koja se vraća s placa.

Assasin`s
13-06-2010, 13:26
[quote="Grim Teh Reaper":21cowlv9]...auto za skupljati cure...
Ti si puko frende. :)

Ako cemo o skupljanu cura Polo, Ceed, Scirocco , i Cli0o Sport cu def. favoriti :)
Inf. iz prve ruke hah :D[/quote:21cowlv9]
Za skupljat cure su uglavnom BMW,Audi.... I naravno crna boja. Još bolje da bude cabrio,nešto kao Audi A3 Cabrio.

Death By Sexy
13-06-2010, 13:44
S tim budeš pokupio svoju baku koja se vraća s placa.
:pray: my thoughts exactly

Cure skupljajte brkovima, a ne autima.

Macolla
13-06-2010, 20:31
Neznam zasto ovoliko filozofiranje, uzmes Mazdu RX8 i imas i za barenje cura a i poslije ga mos sredit samo tako :D

McPingvin_v2.0
13-06-2010, 20:59
Neznam zasto ovoliko filozofiranje, uzmes Mazdu RX8 i imas i za barenje cura a i poslije ga mos sredit samo tako :D
Imaš plus u mojim očima.

cham3leon
13-06-2010, 21:14
I napraviš generalku nakon 100.000 km :>

Aral
13-06-2010, 22:07
Wankel rulz :)