PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dobra temperatura?



DarkEternal
11-06-2010, 16:38
Samo me u biti zanima onako zdravo seljački koja je prihvatljiva temperatura CPU-a i MB-a. Komp je relativno novi, ali znam da mi je na starom krepalo hlađenje(doslovce se matična istopila u njemu) pa bih to sada htio izbjeci. Temperature CPU-a se krecu od 50-58, a MB-a od 42-49. Je li to normalno ili previše? Soba mi je vrlo vruča pošto je okrenuta prema suncu stalno, a još je potkrovni stan, pa i to dosta pridonosi tome valjda.

accursed
11-06-2010, 16:52
ovisi i o vrsti procesora i mb, a mislim da cpu može još jedno do 20 stupnjeva više od tih temperatura, za mb nisam siguran

DarkEternal
11-06-2010, 17:25
Procesor je AMD Phenom II X4 945 2, 99 GHZ

FaTaL_mRkvA
11-06-2010, 18:02
Glup sam brišite ovo.

RIDER32
11-06-2010, 23:52
OK je ali nije blizu previše. 945 ima lako loš hladnjak koji jedva ohladi tako brzog kvada. Može radit tako al mu sigurno neće biti ugodno. Preporučam da upališ Cold'n'Quiet u biosu ako već nisi i možda zamjeniš hladnjak ako ti nije žao 200tinjak kuna, a voliš da ti kompu bude ugodno.

DarkEternal
12-06-2010, 02:49
Ma nije mi problem dati, ali komp nema 5 mjeseci još, pa mi je malo glupo već nove komponente kupiti. Budem provjerio u Biosu da li je upaljeno. Ima kakvih side effecta ak je upaljeno?

RIDER32
12-06-2010, 12:36
A gle komp se u biti jednako grije kada ga prvi puta upališ, sada i za 5 godina. Samo što vanjska temperatura i čistoča coolera utječu na efikasnost hlađenja.
E sad ovisi o tebe dali ćeš mu ugoditi sada ili za 2 godine ili nikad.
Neki ljudi odmak kupe novi hladnjak i ni nepomišljaju stavljati seriski.

C'n'Q ja stalno držim upaljeno ni nikad sa njim nisam imao problema (osim jednog prije updatea biosa kad aje komp bio nov novcat). On ti spusti proc na 800MHz i voltažu sa 1,35 na 0,95, što bitno smanji potrošnju, zagrijavanje i produži sam životno vjek procesora. Za mene must have jer mi netreba 3,2GHz za foobar, torrent i fejs.


Moj ventilator se preko zime ni neupali istog trena kada upalim komp jer se proc tolko smrzne, tek nakon nekoliko sekundi se zavrti tolko sporo da mogu procitati AMD logo na njemu :D a sada bome oma u startu skače na više od 50% okretaja.