PDA

Pogledaj cijelu verziju : SCART u monitor



cerberi
10-06-2010, 20:29
bok

ovako, znam da mozda zvuci ludo ali posto sutra pocinje svjetsko i danas sam si uzeo monitor koji ima vga, dvi i hdmi prikljucke a moj digitalni receiver nema hdmi izlaz nego sam hebeni scart. jel moguce onda to spojiti nekako preko nekih adaptera na monitor na hdmi ulaz recimo?

vidio sam na netu da postoje neki konverteri za scart to hdmi al me zanima jel ima toga kod nas i jel postoji neko jednostavnije rjesenje.


recimo jel bi bilo moguce uzeti scart pa onda da se izdvaja u ona 3 mala kabla(neznam ime jbga) pa onda ta 3 mala kabla uspojiti u vga, dvi ili hdmi?


znam da je ovo pitanje "long shot" ali moram pitati da budem siguran... :D

Razzarach
10-06-2010, 21:01
Ne.
i popij jedno za Karla, on to nemoze.
Kupi si neki DVB usb pa gledaj na kompu... ima ih za cca 100kn.... il idi gleat svjetsko u kafic il nes...
ili ovo :
1x SCART na 2 cincha... toga ima svugdje... i onda pogledas dal ti ekran ima zuti cinch... crveni i bjeli su za zvuk.
u sredini crvenog / bjelog je + od L/R zvucnika... a oko (po rubu) je -(g) od zvucnika... spojis +&- na zvucnike i imas mono... ako ti se neda zajebavat se sa r/l
.... ovo sam zakompliciro do bola... :S
ako imas para kupi DVB usb i nemoj se zajebavat s ovim. :D

cerberi
11-06-2010, 07:33
hvala...

ma nisam htio kupovati tv tuner dok neznam za sigurno da se scart nemoze spojiti tako...

ajde moze lock

Razzarach
11-06-2010, 10:51
mozda se moze, cekaj da ti jos neko kaze...