PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zbrush: Torzo



Macolla
09-06-2010, 22:32
Evo samo da cujem misljenja od vas forumasa. Ali nemojte me sad pokopati ako ima neka greska u smjestaju misica, radio sma najvise po sebi (a nije mi to neka super slika :D) i po knjizi iz anatomije.....

Ruke nisam ni poceo samo gornji dio zbog bicepsa i tricepsa, i da ono sto vidite jesu absovi i ima ih 6, ono ispod su donji trbusni koji idu do vrha noga koje nisam ni poceo.

EDIT: te ogromne zile su tu samo radi awesome efekta

http://img687.imageshack.us/img687/1307/torzoss.jpg

Korpse
09-06-2010, 22:58
Koja sisa. :D

Jopax
10-06-2010, 00:16
Podsjeća na lice, ali dosta dobro, malo neprirodno izgleda u području stomaka, fali mesa tu ;D

Tegla Ajvara
10-06-2010, 00:37
malo anatomije xD
al ak si prvi put radio valja
ak je 10. ne
:D

Barathrum
24-06-2010, 17:01
Evo samo da cujem misljenja od vas forumasa. Ali nemojte me sad pokopati ako ima neka greska u smjestaju misica, radio sma najvise po sebi (a nije mi to neka super slika :D) i po knjizi iz anatomije.....

Ruke nisam ni poceo samo gornji dio zbog bicepsa i tricepsa, i da ono sto vidite jesu absovi i ima ih 6, ono ispod su donji trbusni koji idu do vrha noga koje nisam ni poceo.

EDIT: te ogromne zile su tu samo radi awesome efekta

http://img687.imageshack.us/img687/1307/torzoss.jpg


lose. zasto za pocetak ne bi vjezbao modelirati torzo u lowpoly-u?! recimo ja u zbrush ne idem dok ne trebam ispeci samo normale. sav ovaj dio odradim u par sitnih minuta unutar maxa rasporedjujuci segmente na meshu a u zbrushu onda samo odradim detalje. brže je ako napravis dobru podlogu, a to je low poly.
ovako ces duze trebati da svladas percepciju za modeliranje a kada svladas neces uopce znat optimizirano raditi jer ces samo napucavati polygone, dok neki tamo lijevi lik ce sa 10 puta manjom kolicinom poligona napraviti ono sto ti napravis sa 10 puta vise. dok ne svladas low poly nema ti smisla raditi high poly.

Jopax
25-06-2010, 12:14
Daj Barathrum popusti malo, lik sam kaže da mu je ovo prvi rad, i za prvi put je jako dobro, nisu svi rođeni sa super skilovima u modeliranju kao ti

Barathrum
25-06-2010, 21:22
Daj Barathrum popusti malo, lik sam kaže da mu je ovo prvi rad, i za prvi put je jako dobro, nisu svi rođeni sa super skilovima u modeliranju kao ti

upravo bas zato sto mu je prvi i u startu je pogresno krenuo treba ga odmah usmjeriti jer ce si ovakvim ucenjem samo zakomplicirati zivot i na kraju ce odustati. svi bi odmah htjeli raditi likove poput blizzarda a ne shvacaju da pocetak ne pocinje sa high polijem vec igranjem sa kutijama. da je od kvadrata napravio model humanoida ne bih mu nista rekao jer je krenuo dobrim putem od samih osnova na cemu ce te boxove nadogradjivati i napredovati. ovako ako krene nikad nece otic na low poly jer inace likovi koji se odmah uhvate high polija misle da je gubljenje vremena radeci u low-špliju. well, nakon 3 sata rada se vidi tko je ucio modelirati od kutije a tko od z-sfera. onaj koji je modelirat ucio od kutije lika ce zavrsiti unutar dva sata onaj tko nije ucio tako vec je preskakao poglavlja ni za 6 sati nece zavrsiti lika i vjecito ce biti nezadovoljan svojim modelom. ukratko...

usput lada zavrzena, preko 200.000 poligona.

http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2010/176/6/d/6d64221aa986016cd841a28004e8763e.jpg

Sickmanno1
25-06-2010, 22:09
Jao, izgleda odlicno :pray:

BigBongman
25-06-2010, 22:13
lada :pray: :pray: :pray: ....btw ofarbaj u crveno....

Jopax
26-06-2010, 00:25
Pa on možda ne mora ništa postići s ovim načinom modeliranja, možda to radi iz zabave, možda je njemu draže da kao hobi radi par sati u Zbrushu da bi dobio nešto što može dobiti za puno manje vremena.

Macolla
26-06-2010, 01:25
Ma samo sam gubio vrijeme sa Zspherama ono cisto iz zabave, iako zelim i profesionalno mozda nekad u buducnosti raditi...

Tegla Ajvara
03-07-2010, 10:01
Daj Barathrum popusti malo, lik sam kaže da mu je ovo prvi rad, i za prvi put je jako dobro, nisu svi rođeni sa super skilovima u modeliranju kao ti

upravo bas zato sto mu je prvi i u startu je pogresno krenuo treba ga odmah usmjeriti jer ce si ovakvim ucenjem samo zakomplicirati zivot i na kraju ce odustati. svi bi odmah htjeli raditi likove poput blizzarda a ne shvacaju da pocetak ne pocinje sa high polijem vec igranjem sa kutijama. da je od kvadrata napravio model humanoida ne bih mu nista rekao jer je krenuo dobrim putem od samih osnova na cemu ce te boxove nadogradjivati i napredovati. ovako ako krene nikad nece otic na low poly jer inace likovi koji se odmah uhvate high polija misle da je gubljenje vremena radeci u low-špliju. well, nakon 3 sata rada se vidi tko je ucio modelirati od kutije a tko od z-sfera. onaj koji je modelirat ucio od kutije lika ce zavrsiti unutar dva sata onaj tko nije ucio tako vec je preskakao poglavlja ni za 6 sati nece zavrsiti lika i vjecito ce biti nezadovoljan svojim modelom. ukratko...

usput lada zavrzena, preko 200.000 poligona.

http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2010/176/6/d/6d64221aa986016cd841a28004e8763e.jpg

kak brojis poligone? di mogu vidit tu opciju u mayi?

Kalhant
03-07-2010, 17:41
display->heads up display-> poly count