PDA

Pogledaj cijelu verziju : freeza a na low graffi a komp jebac...



xtali
06-06-2010, 17:51
imam jedan problem...naime komp mi je "ok" jacine (ATI Radeom HD 4800 series,intel 2.66 x 2,3700 mb RAM,XP profesional SP3)
ali meni u recimo 1 od 30 procesa,jednostavno komp zablokira/freeza,cujem zvuk kak se ponavlja recimo DDDDDDDDDDD i slika ostaje mirna.I to tako ostane npr.10-15 sek.Update-to sam sve drivere ali nista nepomaze neznam sta da radim.Jako me zivcira i htio bih to rjesit.Komp je star 2 god sad ali mislim da bi trebao neke manje procese podnjesti.Evo par primjera kad se meni to dogodi:kad gledam vid (opcenito),kad igram BFBC2,L4D2,Empire Total War ili neku drugu igru...makar stavljam na sami minimum grafickih opcija opet se to dogada HELP pls..to mi se dogadalo i prije ali po 2-3 sek..neznam kaj da radim pomoc pls

zoky
06-06-2010, 18:54
Možda je problem u windowsima, možda se pregijava neka komponenta ( mada mislim da nebi štekalo zbog toga, ali ajde...)

Kreni po redu:

1. Očisti komp, coolere ventilatore i sve dugo od prašine
2. Stavi sve najnovije drivere
3. Ako ništa ne pomaže stavi "friške" winse i sve dalje driver i kako već ide sve po redu...

Ako i dalje ništ ne pomaže vjerojatno je problem u hardveru

xtali
07-06-2010, 14:30
ok pocistio sam danas ventilatore,maticnu,procesor i cooler od procesora,potrosio sam cjelu rolu papira samo se neusudim vaditi graficku karticu van da nesto ne zeznem...do sad je sve uredu...ako ni ovo nece pomagat onda cu windowse friske stavit mozda i win 7

Death By Sexy
07-06-2010, 14:36
http://www.freewebs.com/doglover151/pics/20089son%20goku.JPG
NAU JU DAJ!!

(morao sam, isprike)

lulix
07-06-2010, 15:13
xD ak nisi vadio komponente nisi ti to ni priblizno dobro ocistio, memoriju i grafu van, sa proca samo cooler, mekanu cetkicu u ruke i dobro sve prebrisi pogotovo konektore PCI, PCIx i one za memoriju slotove!

xtali
08-06-2010, 20:32
xD ak nisi vadio komponente nisi ti to ni priblizno dobro ocistio, memoriju i grafu van, sa proca samo cooler, mekanu cetkicu u ruke i dobro sve prebrisi pogotovo konektore PCI, PCIx i one za memoriju slotove!

evo jesam hard disk pocistio,opet maticnu,rastavio i ocistio ventilatore (i naravno opet sastavio),procesor sam izvadio i ocistio ono sve ispod.

imam samo pitanje za graficku...dali i ona ima onu malu polugu sto se treba povuci prije nego izvadis jer inace nemres izvadit?
jer se nekak tesko izvuce,necu prejako vuc da ne potrgam...ak ima ko savjet kako da to obavim neka napise

Čux
09-06-2010, 08:22
to ovisi o matičnoj, al moguće je da ima nekog vraga. U većini slučajeva to sam odmakneš malo i potegneš grafu odma van


evo primjerak neki

http://www.asrock.com/mb/photo/H55M%20Pro%28Enlarge%29.jpg