PDA

Pogledaj cijelu verziju : Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers



Arbiter of Change
04-06-2010, 09:55
Zakon, izgleda da konačno stiže i na PC sa XBox LIVE-a. Nisam vidio Magic igru sto godina, a kamoli igrao jednu. Jedina zamjerka o kojoj sam pročitao do sada je ta da je igra u biti arcade verzija MtG, tj. da je pojednostavljena. Ako napravite preorder sada dobijate 1. ekspanziju besplatno.

http://store.steampowered.com/app/49400/


The hit strategy game Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers is now available on your PC. Unleash an arsenal of fantastic creatures and devastating spells as you battle your way through a series of iconic Planeswalkers, diabolic puzzles, and online challengers.

Available in English, French, German, Italian, and Spanish; the Duels of the Planeswalkers core game features eight unique player decks, deck customization with unlocked content, single player and cooperative campaigns, 8 challenges, ranked and unranked online single player and cooperative play, leader boards, and more!

http://www.imagesforme.com/upload/e30f6687.jpg

Outmind
04-06-2010, 10:06
NE MOŽEŠ SLAGATI VLASTITE DECKOVE...

Hvala lijepa, doviđenja...

Sgt. Bull
04-06-2010, 10:13
Your enthusiasm is killing me :( Možda je to i dobra stvar... možda, jelte.

Bartuc
04-06-2010, 10:34
Ovo moram odigrati. Jedina dobra kartaška PC igra mi je bio Yu-Gi-Oh, a i on brzo postane monoton zbog svega par različitih taktika od protivnika. Jedva čekam.


@Outmind, otkud ti to da nemreš raditi svoj deck, pa zar ne piše:


...deck customization with unlocked content...

W3DR4N
04-06-2010, 12:03
Mislim da je niska cijena od 8-9€ i besplatna prva ekspanzija samo navlakuša.
Poslije će naplaćivati maltene svaki komad karte, i onda će ekipa na netu rasturati s kartama o kojima možete sanjati.

Sickmanno1
04-06-2010, 12:05
Ovo moram odigrati. Jedina dobra kartaška PC igra mi je bio Yu-Gi-Oh, a i on brzo postane monoton zbog svega par različitih taktika od protivnika. Jedva čekam.

Salis se? Ja sam imao preko 30 deckova...

Arbiter of Change
04-06-2010, 12:13
Mislim da je niska cijena od 8-9€ i besplatna prva ekspanzija samo navlakuša.
Poslije će naplaćivati maltene svaki komad karte, i onda će ekipa na netu rasturati s kartama o kojima možete sanjati.
Ne bi ni očekivao ništa drugačije budući da je to poslovni plan čitave TCG industrije.

Outmind
04-06-2010, 12:16
@ bartuc - zadnji puta kada sam pogledao u kojem je igra stadiju bilo je riječi o fixnim deckovima sa kojima bi ljudi mogli igrati. Sastavljanje deckova nije bila opcija. Pošto je odonda prošlo ohoho vremena, možda sam sada i u krivu. Zapravo nadam se da jesam jer ako je to slučaj sigurno ću to isprobati.

No nekako mi kraj živog i zdravog magic workstationa ovo nema smisla. No klinci hoće shiny karte i lude efekte, valjda će se zbog toga igra prodavati.

@ weky - pa u tome i je poanta. Za sada je sve bajno i krasno, ali vidjet će ljudi za jedno 6 mjeseci kad im karte iz prve expanzije nebudu kompatibilne sa T2...

Gwin
04-06-2010, 12:32
a extended, legacy..
hoću power nine. i lotus-ritual-goblin-hatred kombo..

Bartuc
04-06-2010, 15:44
Ovo moram odigrati. Jedina dobra kartaška PC igra mi je bio Yu-Gi-Oh, a i on brzo postane monoton zbog svega par različitih taktika od protivnika. Jedva čekam.

Salis se? Ja sam imao preko 30 deckova...

Mislim na protivnika. Joey na kraju ima svega 5 taktika/deckova (Cartoon, Mech, Level 3, Phase, Demon), eventualno ako sam koju zaboravio...

Sickmanno1
04-06-2010, 15:58
To je istina. Zato i protiv protivnika suxxa. Ja sam igrao par meceva sa LolronWariorom i bilo je preepic :D

Bartuc
04-06-2010, 18:32
Eh, da sam znao da to igrate, rasturio bi vas sa svojim Exodia Deckom :D Pre strašan deck, jako teško je izgubiti sa njime...


No uglavnom, nadam se da će ovaj Magic biti u najmanju ruku bolji od Yugia pošto volim takve "taktičke" igre.

ScorpiuS
04-06-2010, 18:51
Ja se ne igram puno sa ovim kartama, ali kad ih želim igrat onda ih igram sa pravim kartama protiv živog suparnika. Ovako kad su karte na kompu i kada igraš protiv računala nije gušt, jer em nemožeš vidjet kako se suparnik znoji, em nije isti osjećaj porazit komp nego čovjeka.

Sickmanno1
04-06-2010, 19:14
Eh, da sam znao da to igrate, rasturio bi vas sa svojim Exodia Deckom :D Pre strašan deck, jako teško je izgubiti sa njime...

Zapravo sa takvim deckom me je jebao dosta lolron, dok nisam napravio jedan hebacki kontra deck :D

Outmind
16-06-2010, 21:17
Ovo moram odigrati. Jedina dobra kartaška PC igra mi je bio Yu-Gi-Oh, a i on brzo postane monoton zbog svega par različitih taktika od protivnika. Jedva čekam.


@Outmind, otkud ti to da nemreš raditi svoj deck, pa zar ne piše:


...deck customization with unlocked content...

Evo u čemu je stvar - imaš nekoliko preconstructed deckova za koje otključavaš specifične karte. Koliko sam do sada skužio, NE MOŽEŠ složiti deck niodčega (dobro, možda u mp-u, za to još ne znam)

sickpetey
17-06-2010, 00:19
Ne izgleda nes pre posebno..radje igrati sa pravim kartama..al tbh ovdje se moze lagano igrati prek neta sa likova izvan hrvatske..barem nebi trebao traziti ljude za igru

Sickmanno1
17-06-2010, 12:46
Jucer sam probao igru i ono, dosta je spora. Svira uvijek jedna te ista glazba ili par razlicitih koje djeluju isto...

Bartuc
17-06-2010, 12:56
Jucer sam probao igru i ono, dosta je spora. Svira uvijek jedna te ista glazba ili par razlicitih koje djeluju isto...


Kaj je izašla :shock: Full ili demo?

sickpetey
17-06-2010, 13:12
juce trebalo izac po Steamu,jos se sjecam da sam provjerio

EDIT:evo provjerio opet,izaslo a cijena ti je 9 €

Bartuc
17-06-2010, 13:36
Instalirano i spremno za igranje, peh što sutra imam kolokvij, tako da ću je zaigrati tek kada napravim šalabahter do kraja :cry:

Kostolomac
17-06-2010, 15:16
Znam kako ti je :(

Bartuc
17-06-2010, 20:35
Prešao sam prva 4 maga i mogu reći da je igra krasan qurac pokraj Yugia.

Pozitivno

+ lijepo izgleda
+ zarazno

Mane

- loša dinamika zbog timer sistema
- loša taktička strana - Yugi je imao Spell i Trap karte s kojima si mogao savršene taktike razvijati, ova igra ima "instant" karte koje su za qurac
- nemogućnost osvajanja karata i slaganja boljeg decka (bar ja nisam skužio kako se slaže deck)
- loše balansirani deckovi - neprijatelj ima hrpu Flying kreatura koje uopće nemreš blokirati zbog lošeg decka
- nemogućnost napadanja kreatura - možeš napadati samo avatara, a kreature umru samo ako ih ovaj iskoristi za obranu
- loša obrana - lik ti deaktivira kreaturu, a ti nemaš kartu s kojom bi to spriječio ili očistio kreaturu od negativnog efekta



Sve u svemu, relativno loša igra. Yugi je višestruko bolji i kvalitetniji naslov, sa daleko više šarma i zaraznosti.

Outmind
17-06-2010, 20:43
Prešao sam prva 4 maga i mogu reći da je igra krasan qurac pokraj Yugia.

Pozitivno

+ lijepo izgleda
+ zarazno

Mane

- loša dinamika zbog timer sistema
- loša taktička strana - Yugi je imao Spell i Trap karte s kojima si mogao savršene taktike razvijati, ova igra ima "instant" karte koje su za qurac
- nemogućnost osvajanja karata i slaganja boljeg decka (bar ja nisam skužio kako se slaže deck)
- loše balansirani deckovi - neprijatelj ima hrpu Flying kreatura koje uopće nemreš blokirati zbog lošeg decka
- nemogućnost napadanja kreatura - možeš napadati samo avatara, a kreature umru samo ako ih ovaj iskoristi za obranu
- loša obrana - lik ti deaktivira kreaturu, a ti nemaš kartu s kojom bi to spriječio ili očistio kreaturu od negativnog efekta



Sve u svemu, relativno loša igra. Yugi je višestruko bolji i kvalitetniji naslov, sa daleko više šarma i zaraznosti.

Čekaj malo, pljuješ li ti ovdje duels of the planeswalkers, ili magic the gathering? Ispravi me ak griješim, ali na osnovu onoga što si ti ovdje napisao, imam osjećaj da nikada nisi igrao mtg, bilo užiivo ili preko workkstationa. Dio mana koje si nabrojao (nemogućnost slaganja deckova, spora izvedba etc,) su dio ove pc igre, dok činjenica da su stavili traljave i slabe deckove nema apsolutno nikakve veze sa samim magic the gatheringom, gdje ima toliko različitih straategija da ti pamet stane. To kaj ti ne možeš napast pojedinu kreaturu je jednostavno mehanika igre koja te tjera na taktiziranje i povlačenje pametnih i sigurnih poteza. Loša obrana opet zavisi o decku. Da si igrao malo sa plavom ili bijelom bojom vidio bi kaj je to dobra obrana kad ti bijeli negira svu pštetu ili pojede sve landove, dok ti plavi pak ne da da odigraš niti jedan spell...

Da je yugioh bolji od ove igre je još i diskutabilno. Tvrditi da je bolji od mtg-a je krajnje neozbiljno.

Bartuc
17-06-2010, 21:05
O igri pričam. Koliko sam skužio, u igri otključaš neki deck ali brijem da se uopće nemre dorađivati sa novim kartama i sl., tako da konstantno imaš sranje od decka koje je loše balansirano protiv protivničkog decka.

Tako recimo protivnik ima 3-4 Flying kreature koje ti nesmetano napadaju život, a nemaš nikakvih kreatura s kojima bi se mogao obraniti. Imaš samo nekog pauka sa Reach sposobnošću, ali dok njega dobiješ si već mrtav, pogotovo što je u igri jedan takav pauk protiv brdo letača.

Ili npr. lik ti baci na tvoju kreaturu kartu koja onemogući bilo napad ili obranu, a ti nemaš kartu s kojom bi tome parirao ili barem naknadno uništio tu kartu. Tako da jednom kada ti to baci, do kraja igre ti je kreatura potpuno beskorisna na tabli.

Inače nisam nikada prije igrao Magic, tako da komentiram isključivo PC igru i uspoređujem je sa Yugioh PC igrom. Ne sumnjam da je kartaška igra brutalna, ali PC igra mi se čini kao da je strašno zbrzana i napravljena preko qurca. Čak nisam skužio niti kako mogu pogledati deck koji imam, pokaže mi da imam recimo 24 Mana karte, ali ostatak ne postoji... WTF xD

Sickmanno1
17-06-2010, 23:03
U potpunosti se slazem sa Bartucom. Igra je nemjerljivo losija od jednog YugiOh-a. Gotovo u svim elementima.

Imao sam debelo misljenje o Magicu, ali sve se srozalo nakon ove igre. Da budem iskren cak mi je i mehanika meh, jedino sto je istina jest da definitivno postoji s ovom igrom najvise taktika, ali opet neznaci da je onda zato najbolja. Osobno misljenje je da je YuGiOh bolje napravljen. Vise mi se svidaju spell i trap carte kao i opcenito nacin na koji sama mehanika igre djeluje...

Bartuc
17-06-2010, 23:24
Još sam koknuo par magova. Igra nije teška, ali iritira osjećaj bespomoćnosti koji se javlja zbog lošeg balansa deckova, a ne zbog nekog mega skilla od PC-a.


Volio bi da naprave Yugia u full 3D RPG okruženju :D Baš ko crtić, da baciš kartu i gledaš 3D čudovišta kako se fajtaju. I to da svaki par čudovišta ima svoje unikatne animacije borbe xD Ali jebiga, šansa da takvo nešto izađe ne postoji :(

Sickmanno1
17-06-2010, 23:26
Još sam koknuo par magova. Igra nije teška, ali iritira osjećaj bespomoćnosti koji se javlja zbog lošeg balansa deckova, a ne zbog nekog mega skilla od PC-a.


Volio bi da naprave Yugia u full 3D RPG okruženju :D Baš ko crtić, da baciš kartu i gledaš 3D čudovišta kako se fajtaju. I to da svaki par čudovišta ima svoje unikatne animacije borbe xD Ali jebiga, šansa da takvo nešto izađe ne postoji :(

Igrao sam slicnog toga sto pricas na Xboxu prije 6-7 godina. Monsteri su bili u 3D-u, ali ono sam je bio neki slas i monster eksplodira ^^

Budem isprobao ove nove za Wii, na Dolpinu, pa da vidimo ^^. Onaj na GameCubu suxxa u 3PM...

sickpetey
18-06-2010, 00:49
Kaj nema destroyer karta ili nesto sto za neki cost onih mocvara/suma/vulkana sta svega nema pa da snjima unistis te letace.Btw uvijek je bilo to da mozes avatara napadati direkt na zivot ako ovaj ne iskoristi svoje kreature za obranu..a neke nemogu ni braniti

Sjecam se jos karte koja je bila takva


http://img40.imagefra.me/img/img40/8/6/17/sickpete/f_17m9qjnm_cb62ce1.jpg (http://imagefra.me/)

to je bila neka novija al ova ima i Fear znaci kao da ima Fly samo ti ide na healthe ako ti nitko na polju nema Fear ili immune XD

Bartuc
18-06-2010, 11:55
Prvih 15 magova je palo 8)

Ipak se može uzeti drugi deck, ali to je gotovi deck kojega osvojiš od poraženog protivnika. Nemreš ga dorađivati ili mixati različite deckove osim što dobiješ bonus kartu na kraju pobijeđene bitke, a tu kartu niti ne vidiš nego se valjda stvori u tvom decku!? Ali ajde, imaš valjda desetak deckova do kraja igre što nije loše, ali naravno da bi volio čovjek složiti svoj vlastiti deck.


Dojmovi su se popravili zbog tih osvojenih deckova, no i dalje je to daleko od Yugia. Jedino gdje igra stvarno briljira je "eye candy".

sickpetey
18-06-2010, 12:28
Bilo bi ok da stave da dobivas neke poene u mulitplayeru za svaku pobjedu i tako( u singleplayeru bi bilo retardirano)..a kad skupis dovoljno poena mozes kupiti pack sa 4+ karta. Bilo bi glupo da stave da se moraju kupovati boosteri jer ima pun prozor igara sa time a njih ne trebas kupiti a Magic kosta 9 €..najbolje bi bilo da ponekad rade aukcije za kartu dvije koje su onak rare il tak nes pa dobe pare na tome

Bartuc
18-06-2010, 17:38
Challenge Minigame :pray: :pray:


Cilj ti je uništiti protivnika u samo jednom potezu, oboje imate unaprijed postavljene obrane, napade, mane i karte koje držite u ruci. Morate kemijati kako uništiti lika sa kartama koje imate i manom koja vam je na raspolaganju prije kraja vašeg turna. Zvuči lagano, ali nije, moraš malo sjesti i razmisliti o taktici.

Tako recimo lik ima 19 HP-a i jebenu obranu, a ti samo 1 HP, slabi napad i boostere... Kako boostati napad u okvirima mane, a da zaobiđeš obranu, iskoristiš njegove jedinice protiv njega, sve u kombinaciji sa artefaktima na polju i popiješ mu tih 19 HP-a :pray: :pray:


Ovo je diglo igri ocjenu, mada tih challengea ima strašno malo :cry:

sickpetey
19-06-2010, 00:23
Maybe...al ne bih ja kupio jos tu igru ak nema booster packova XD

Outmind
21-06-2010, 09:57
Sad sam se sjetio da bi ti bartuče, a i bilo tko drugi, trebao isprobati magic the gathering (baš se tak zove) od microprose-a iz 97. Tamo možeš dobivat i kupovat karte, sastavljat deckove, obavljat questove etc. In game grafika je slabašna, ali samo dueliranje je detaljno i dobro izvvedeno.

The Fury
09-01-2011, 11:22
Jel igra tko od vas ovdje, da nabacimo neki online meč?

Vidio sam toliko debila u igri i glupih i nelogičnih poteza da je to prestrašno nešto ...

Arbiter of Change
07-06-2011, 08:09
Uskoro izlazi Magic: The Gathering — Duels of the Planeswalkers 2012Skoji će zamijeniti ovu verziju, tj. 2009.

http://store.steampowered.com/app/49470/
http://www.g4tv.com/games/xbox-360/6500 ... 2-preview/ (http://www.g4tv.com/games/xbox-360/65008/magic-the-gathering-duels-of-the-planeswalkers-2012/articles/73859/magic-the-gathering-duels-of-the-planeswalkers-2012-preview/)

Will the original Duels continue to be supported and have content developed for it? Or will players move on to 2012?

PL: The original Duels of the Planeswalkers is going to be releasing the “Gold” edition in the coming months, which is a compilation of the base game plus all expansions and DLC. After the release of the Gold edition, all development support will be on Duels 2012.

sickpetey
07-06-2011, 12:34
Šta još uvijek neće biti animirane bitke izmedju monstera iz karata?....ffs.

Arbiter of Change
07-06-2011, 12:47
Gledao bi ih jedno minutu dok ti ne bi dosadile. :)

sickpetey
07-06-2011, 12:51
Maybe al bi ipak bilo više epic :/
Ja cekam da naprave nesto slicno poxnori.