PDA

Pogledaj cijelu verziju : Download Torrents Problem



C
04-06-2010, 06:43
Jednostavno rečeno nešto mi blokira downloade, tj. kao da su mi svi potovi zatvoreni/blokirani. Virusa nema. Koliko znam problem je u firewallu, međutim on je isključen kao i sve zaštite, i torrent programi su dodani u njemu. Svašta sam pokušavao, ne znam gdje je problem.
Znači, kako sve portove odblockirati?

croat1gamer
04-06-2010, 06:47
Pokusaj ponoviti portforward/static ip namjestanje, mozda se nesta resetiralo.
Zovi ISP'a i provjeri, mozda oni (slucajno) blokiraju odredeni port range.

C
04-06-2010, 07:02
Ali nije router. Od Tele2 G3 modem, na USB je, ništa nije blokirano, tj. nije do njih, niti do tog uređaja, jer na stolnom PC-u mi radi normalno, ali na laptopu neće.

Aral
04-06-2010, 08:08
Mora bit port forwarding, nema veze sa firewallom. Ak imaš npr utorrent moraš imat u prozoru dolje u sredini zelenu kvačicu, da je sve ok sa konekcijom. A pošto imaš taj usb modemčić neznam kak je kod njega. U 90% slučajeva port forwarding bude kriv...

C
04-06-2010, 20:24
OK, kako da to riješim s port forwardom? Detaljno. :)
Meni je to crveno...

Aral
04-06-2010, 21:46
E vidiš, nešto smo riješili :) Dakle,


To set a single port, navigate to Options > Preferences > Connections
Click "random port" once, and note the port number provided. This will be the port number you will be forwarding in your router. (You may also assign a port number of your choice)
Uncheck "Randomize port each time µTorrent starts." The port number will no longer change each time µTorrent is started.

To je ako imaš npr utorrent, znači narihtaš random port, c/p-aš ga onda u postavke samog routera ili tog usb-a ili kaj ja znam već imaš, nađeš u postavakama port forwarding i copy/pasteaš taj port broj koji si narihtao u utorrentu u postavke samog routera.

Guglaj na netu za to, ja sam za svoj gigaset odmah našao i podesio sve u doslovno 5min.

croat1gamer
05-06-2010, 08:34
OK, kako da to riješim s port forwardom? Detaljno. :)
Meni je to crveno...
Daj, reci da nas zajebavas da neznas kako se forwardaju portovi. :)

Nego, neznam kako ces ih forwardati ako nemas ruter, jer ako nema rutera nema pristupa portovima, al nemoj me uzeti na rijec.

Niko Bellic
05-06-2010, 08:48
Stavi qTorrent 2.0 zadnji build. Ovi noviji su nekim ljudima problematični. Bar sam ja tako riješio svoj problem...

C
06-06-2010, 00:57
E vidiš, nešto smo riješili :) Dakle,


To set a single port, navigate to Options > Preferences > Connections
Click "random port" once, and note the port number provided. This will be the port number you will be forwarding in your router. (You may also assign a port number of your choice)
Uncheck "Randomize port each time µTorrent starts." The port number will no longer change each time µTorrent is started.

To je ako imaš npr utorrent, znači narihtaš random port, c/p-aš ga onda u postavke samog routera ili tog usb-a ili kaj ja znam već imaš, nađeš u postavakama port forwardingSi copy/pasteaš taj port broj koji si narihtao u utorrentu u postavke samog routera.

Guglaj na netu za to, ja sam za svoj gigaset odmah našao i podesio sve u doslovno 5min.
Gdje bi to točno trebalo biti?
BTW Recimo meni blokira i portove poput porta 21, 22, 80, 8080, 3128, itd. koji su u biti otvoreni.

Aral
06-06-2010, 10:30
Hm, pa onda stavi neki random port, nije bitno...ja imam neki 31432 (primjera radi). Port forwarding bi ti trebao bit trivijalna stvar, mislio da da znaš to napravit ^^ Osim ak te neš cima pa ono...velim ti, guglaj, tam ti ama baš sve piše.

bezimeni
06-06-2010, 11:43
Ima google upute za većinu modema/routera koji se danas koriste .Odeš pod NAT opcije i dodaš port koji mora biti isti kao i na tvom torrent klijentu .

C
06-06-2010, 17:28
Za moj modem toga nema na netu. Imaju samo neriješeni problemi kako forwardati port, a fora je što meni na stolnom radi normalno, a na laptopu ne.

Ne mogu naći te opcije.

Bio random port ili neki koji ja stavim, sve jedno je blokiran ama baš svaki za torrent. Kužiš? Port 80 je za web stranice i idem na web stranice normalno, ali recimo za torrent je port 80 blokiran.

I šta još, recimo hash od 4 MB-a će ići, DHT će ići, sve će ići, i on će naći primatelje i davatelje, ali svi portovi su blokirani za torrentSda bi ja primao i slao.

croat1gamer
06-06-2010, 17:51
Zovi ISP'a, shouldnt be that hard.
Barem ces biti siguran da nisi jedini koji se sa time muci, nego i onaj koji ti mora sve to pojasniti. :)

C
06-06-2010, 18:13
Ali me buni sto mi na stolnom PC-u radi. :hangin:

evilclone
09-07-2010, 13:01
Ali me buni sto mi na stolnom PC-u radi. :hangin:

onda probaj napraviti iste postavke kao i na pc-u,možeš probati i port 443.

C
09-07-2010, 13:34
Jest, napravio sam portabilan, postavke su uvijek iste. :)