PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zbog kojih ste igara postali skillz0r?



Outmind
03-06-2010, 22:57
Dakle, koje su vas igre naučile svemu što znate? Na kojim ste igrama izbrusili svoje gamerske vještine koje ste onda mogli primjeniti na sve ostale igre?

Evo par mojih:

Need for speed 3 - ova me je igra naučila voziti. Kada sam ju pokrenuo suparnički vozači su me prali u hometownu (!) po 2 kruga. Znao sam se zabijat sto puta itd. Onda sam se zagrijao za igru, vozio krug za krugom i na kraju sam, stekavši vještine tamo, bolje igrao svaku sljedeću utrku.

Turok 2 - Turok me naučio wasd-u i mišu. Kada sam dobio komp, jedno godinu i pol dana sam se kretao sa strelicama, pucao sa ctrl-om itd. Ova me je igra prisilila da uzmem u ruke miš i lijevu stranu tiipkovnice i počnem igrat kak se spada.

TeraBajt
03-06-2010, 23:04
nfs 2
ut prvi
wc3

Outmind
03-06-2010, 23:05
malo i objasnite molim.

TeraBajt
03-06-2010, 23:09
zat kaj su mi bile prve igre i rulale su.

IGoR_2803
03-06-2010, 23:10
graničari - zbog te igre sam zavolio sport i počeo trenirati košarku...

skrivači - ako ova igra ne razvija osjećaj za orjentaciju, između ostaloga, onda ne znam šta drugo razvija...

TeraBajt
03-06-2010, 23:14
harkor gejmeru.

Aral
03-06-2010, 23:18
Vožnja nfs1, strategija AoE, fps Unreal Tournament...u biti najviše sam se guštao u lan fps-ovima, tipa UT, Q3 i Half, to je bila divota. I još uvijek je :)

TeraBajt
03-06-2010, 23:19
eda aoe i half life iako sam srao u gace kad sam igro to.

Sickmanno1
03-06-2010, 23:23
RTS - Warcraft (nepostoji jos danas bolja igra koja te moze nauciti RTS. Razlog? Pa mozes obiljeziti tek 4 jedinice i to moras drzati Ctrl i za svaku komadu moras ici na tipku posebnu. Ako savladas Warcraft svaki RTS poslje nje ce ti biti lak lol xD)

FPS - Doom (doduse igrao sam ga na strijelice. Prva koju sam igrao sa WASD i misem kao i danas je Quake 2 ili Duke Nukem 3D, nesjecam se da me hebes)

RPG - Diablo 2 :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

IGoR_2803
03-06-2010, 23:28
RTS - Warcraft (nepostoji jos danas bolja igra koja te moze nauciti RTS. Razlog? Pa mozes obiljeziti tek 4 jedinice i to moras drzati Ctrl i za svaku komadu moras ici na tipku posebnu. Ako savladas Warcraft svaki RTS poslje nje ce ti biti lak lol xD)

FPS - Doom (doduse igrao sam ga na strijelice. Prva koju sam igrao sa WASD i misem kao i danas je Quake 2 ili Duke Nukem 3D, nesjecam se da me hebes)

RPG - Diablo 2 :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

ovaj čovjek je moj idol...

Raz
03-06-2010, 23:28
Potpis na NFS 3 - dok se samo sjetim držanja jedne ruke na tipci za lijevo i desno, a druge na gasu. :rotfl:

Sheep, Dog'N Wolf je prva igra gdje sam trebao malo jače upregnut moždane vijuge.

Unreal Tournament 99' me naučio da je potrebno malo skakanja i izmicanja lijevo-desno, umjesto samog rushanja naprijed.

Silent Hill... me naučio da su upozorenja na početku igara tamo ipak sa razlogom. :|

Bartuc
04-06-2010, 08:18
RPGS- Baldur's Gate i Vampire the Masquerade Redemption

RTSS- Sacrifice - dakako, to i je jedini RTS u kojemu sam dobar xD

FPSS- Half Life 1

UtrkeS- NFS 3 ili 4 (PSX) - to sam rasturao sa starime, pre legendarna igra...

AvantureS- ne igram ih, ali Silent Hill sam guštao, morao bi ga reprizirati...

Deadwalker
04-06-2010, 08:38
Diablo 2S- iako nije punokrvni RPG( :eyebrows: ), bio je razlog da produbi moju ljubav prema gejmanju opcenito, te posebno prema RPG zanru. Nakon njega sam odigrao Neverwinter Nights(te ostalu lepezu DnD rpg-eva) te mi je taj zanr postao omiljen :)

Heroes 3S- igru na koju sam potrosio najvise sati svojeg gejmerskog zivota i koja me naucila taktiziranju. Mape na impossible tezini <3<3<3

WolfensteinS- prva pucacina koju sam igrao. Dodatni komentari su suvisni

NFS 3S- mislim da su svi vec sve rekli oko ove igre. :)

Aral
04-06-2010, 08:41
Btw. da nije bilo Diabla(jedinice) valjda nit ne bi igrao nikad rpg :) Jedinicu sam španao u osnovnoškolskim danima samo tako.

cham3leon
04-06-2010, 08:46
RPG - ne postoji igra koja me naučila igrati RPG. Ionako je to žanr koji varira od igre do igre.

RTS - niti ga ne znam igrat, ako se misli na Starcraft, Warcraft i te slične stvari. Nikad to nisam naučio igrat, niti mi se sviđaju te igre. Volim samo strategije tipa Total War i tako.

FPS - Can't put my finger on it. Možda counter strike kojeg sam jedino igrao u MP-u. Čim imaš ljudske protivnike, izazovnije je, pa izbrusiš vještine.

Vožnja - nisam nikad igrao NFS3 (možda jednom), ali četvorka mi je bila najbolji NFS ikada. Kakogod, nisam na tome postao skillzor jer je igra vrlo arkadna i jednostavna za voziti. Voziti me naučio GTR serijal.

IGoR_2803
04-06-2010, 08:47
evo, sada ozbiljno: igra zbog koje sam, ne toliko postao skillz0r, koliko me uvukla u svijet gaminga je warcraft 2... prvi komp koji sam imao je bio commodore 64 davno, davno... nakon toga, negdje '93 ili '94 dobio sam pc (486 dx4), a taman je negdje bug izbacio prvi cd uz časopis na kojem je bio demo warcrafta 2... to je bilo to... ubrzo sam nabavio full igru, a sve dalje je... :)

Bartuc
04-06-2010, 09:33
Da, kako sam zaboravio Heroes 3 :shock: Na tome sam praktički odrastao. Zbog Heroja i Sacrificea sam se zaljubio u magiju i taktiziranje, tek je onda došao na red BG2 u kojemu sam svršavao na svu tu silu mađije :D

GDra
04-06-2010, 09:38
Call of Duty, prvi, nakon njega sam nabavio bolji PC i postao skillz0r.
Igrao sam igre i prije, ali ova mi je ostala u sjećanju. :D

MindReader
04-06-2010, 20:30
Heretic - naučio sam se kretat strelicama i koristit Crtl i Alt i ekipu

FIFA 1998 - prva nogometna simulacija koju sam igro

Morrowind - naučio sam se bildat skilove i općenito rpg-iranju

Splinter Cell - naučila me stealthu (kako u igrama, tako i u RL-u) i neopisivo me naučila strpljenju u igrama

Project I.G.I. - jedna od prvih pucačina koje sam igro... kolko se sjećam :D

i naravno - Sam (ona platformska, čika policajac) i Prehistorik 2 - platforme koje sam prve igro, definitivno me uvele u svijet igara, korištenje tipke Esc, Space i svega.. to sam počeo igrat otkad znam za sebe. zbog Sama sam prvi put koristio Ctrl+Alt+Del :D

kikeron
04-06-2010, 20:43
silent hill me naučio combat skillsima
na serious samu sam vježbao fps-ovanje (upravljanje mišem)
na simsima (iz)brusio strateške vještine

i tak...

Horny Devil
04-06-2010, 20:54
FIFA 99 - prva igra koju sam kupio
Need for Speed 3 - igramo frend i ja, auti lose podeseni, staza nepoznata, sudaramo se se svakim stupom
Quake 2 - prvi odigrani FPS, dobar uvod u zanr
Planescape Torment - 'nuff said 8)
Demo Tiberian Sun-a ili Demo Age of Empires-a 2 - stvarno se ne sjecam, skuzio osnove RTS-a
Demo Tomb Raider-a 3 - naucio me da sto su vece sise glavnoj junakinji, igra se bolje prodaje :)

Razzarach
04-06-2010, 20:55
COD I COD. nis drugo ni neigram vec godinu i pol ja bi reko...
a i css jer me njegova tupava tezina naucila skillu u scopeu xD

SkunK
04-06-2010, 21:03
RTS - Warcraft (nepostoji jos danas bolja igra koja te moze nauciti RTS. Razlog? Pa mozes obiljeziti tek 4 jedinice i to moras drzati Ctrl i za svaku komadu moras ici na tipku posebnu. Ako savladas Warcraft svaki RTS poslje nje ce ti biti lak lol xD)



StarCraft.

bezimeni
04-06-2010, 21:09
PhoenixS klik (http://www.reallyfunarcade.com/play/classic/phoenix-revenge/)

Bila glavna igra 80s na arkadnim automatima po lokalnim birtijama ....malo je drugačije kada ju igraš nakon što ubaciš žeton od cc 10 kn :D .

Viper33
04-06-2010, 22:45
ajme e ja se vec 2 sata pokusavam sjetit koja me igra naucila pucnjavi a i voznji a nemogu :( zapravo mislim da je GTA SA (znam smijte se) naucila me voznji..to sam igro po 2-3 sata dnevno valjda 2-3 god jer sam jos bio malii :D haha i tamo sam znao vozit driftat stuntove radit bez da i malo ogrebem auto :)

Niko Bellic
05-06-2010, 10:11
Zbog igara kao što su npr. Need for Speed 3: Hot Pursuit, Quake 2, Age of Empires 2, Fallout 2, Commandos: Behind Enemy Lines, Unreal Tournament, Morrowind...

IGoR_2803
05-06-2010, 10:39
sve sami skillz0ri na forumu...

McPingvin_v2.0
05-06-2010, 10:50
NFS HP2S- Jedna od prvih mi igara na PC-u. Naučila me voziti i koristiti zidove za brže izlaženje iz zavoja.

AoMS- Isto jedna od prvih igara koju sam zaigrao na PC-u. Privuklo me taktiziranje, a kasnije sam prešao na "ozbiljnije" strategije (TW franšiza).

TES III MorrowindS- Dobio sam ga uz grafičku karticu i kao klincu mi je bio užasno zbunjujuć. No, kako bi ga svakih par godina nanovo instalirao sve bi ga više kužio. Hm, imam negdje sejvove, baš sam nabavio Goldbrand...

Unreal 2S- mislim da mi je to bila prva pucačina na PC-u (igrao sam neki taktički FPS prije toga,vjerojatno Ghost Recon: Island Thunder, ali nisam siguran) i ZAŠTO AIDA, ZAŠTO???? :( :( :( :( :( :(

W: ETS- prva online pucačina. Demistificirala mi je Internet kao nešto opasno i skupo (jest da je račun za Internet preko Carneta bio 700 kuna mjesečno, ali nema veze) i pokazala mi kako je napucavanje online, zapravo, jako zabavno. Ah, to doba VIP 1 i VIP 2 servera <3

IL2 StrumovikS- pokazala mi je da nemam što raditi na polju simulacija :D

Death By Sexy
05-06-2010, 10:50
Nisam skillz0r, valjam jedino u PESu... I možda Serious Sam.

Rang€r
05-06-2010, 12:26
dota... ko god je igro dotu znače zašt, ko nije nevrjedi ni objašnjavat.

Forengner
05-06-2010, 12:32
E vala jes,to verbalno silovanje ako nisi dobar igrac..+okolina koja takodje igra dotu..sta god drugo igrao,ma koliko dobro igrao,uvek ce ti se poyivati na ono 'dota 1v1'..

Rang€r
05-06-2010, 15:06
ne kužim šta želiš reč :S

Niko Bellic
05-06-2010, 15:47
NFS HP2S- Jedna od prvih mi igara na PC-u. Naučila me voziti i koristiti zidove za brže izlaženje iz zavoja.

AoMS- Isto jedna od prvih igara koju sam zaigrao na PC-u. Privuklo me taktiziranje, a kasnije sam prešao na "ozbiljnije" strategije (TW franšiza).

TES III MorrowindS- Dobio sam ga uz grafičku karticu i kao klincu mi je bio užasno zbunjujuć. No, kako bi ga svakih par godina nanovo instalirao sve bi ga više kužio. Hm, imam negdje sejvove, baš sam nabavio Goldbrand...

Unreal 2S- mislim da mi je to bila prva pucačina na PC-u (igrao sam neki taktički FPS prije toga,vjerojatno Ghost Recon: Island Thunder, ali nisam siguran) i ZAŠTO AIDA, ZAŠTO???? :( :( :( :( :( :(

W: ETS- prva online pucačina. Demistificirala mi je Internet kao nešto opasno i skupo (jest da je račun za Internet preko Carneta bio 700 kuna mjesečno, ali nema veze) i pokazala mi kako je napucavanje online, zapravo, jako zabavno. Ah, to doba VIP 1 i VIP 2 servera <3

IL2 StrumovikS- pokazala mi je da nemam što raditi na polju simulacija :D
Ti si se dosta kasno počeo igrati. :)

McPingvin_v2.0
05-06-2010, 16:15
Prije toga je bio Komodorac i SNES u kombinaciji, ali da, PC je relativno kasno došao u moj dom :)

Niko Bellic
05-06-2010, 17:20
A šta'š, napredan si. Očito je da imaš volje. :thumbs2:

ScorpiuS
05-06-2010, 17:28
Ja sam počeo na SNES-u i N94 kasnije, također je meni PC došao kasno jer prva igra koju sam na njemu zaigrao je bila Will Rock.

MindReader
05-06-2010, 20:22
također je meni PC došao kasno jer prva igra koju sam na njemu zaigrao je bila Will Rock.
ajoj to je stvarno kasno onda.. ja sam kasno počeo igrat will rocka, a i to je bilo u 5.-6. razredu, kad sam bio na vrhuncu ovisnosti o igrama :D sad sam se napokon smirio. i stari je preuzeo moju ulogu xD

Feanor
05-06-2010, 20:25
FPSS- Duke Nukem 3D/Doom 2
RTSS- Dune 2000
RPGS- Diablo/Fallout/Arcanum of Steamworks & Magic Obscura
SneakerS- Thief 2
VožnjaS- NFS Hot Pursuit
NogometS- Fifa 98 Road to World Cup

Mislim da se vrlo lako moze zakljuciti da sam počeo igrati 96/97 :D

EDIT: Eh da zaboravih prije toga SNES u obliku Super Maria 4, Killer Insticta 2, Fifa world cup 94 i Sim City 2000 + neke igre koje sam posuđivao poput Yoshi Islanda i Final Fight-eva raznoraznih itd. itd.

pimp
05-06-2010, 20:31
cod - tu igru sam jebeno doktorirao, cod, cod2, znam svaki pixel na svakoj mapi i svaki bug, nema čega nema, previše vremena potrošeno na njega, i preveliki telefonsk iračuni, kad se čekala vecer da otvorim i drugu liniju na ISDN-u da imam bolji ping....aaaa dobri stari dani multiplayera bez sve ove današnje balavurdije i gamadi...tada je bio užitak igrati public fpsove u mp...

Alepić
06-06-2010, 01:12
ut 1994
sirius sam
zanzarah
age of wonders 2
dune
wacraft 2
cod 4 & 2

Tyrion
06-06-2010, 11:41
FPS - Nisam ih uopce igrao do F.E.A.R. -combata.

RTS - Age of Empires i Red Alert 2

RPG - zavolio sam ih tek nakon prvog KOTOR-a. Poslije toga uslijedilo je igranje gotovo svih rpga ikad izaslih.

Vožnja - NFS Underground

Avanture - Monkey Island, od 1 do 3 (prije toga Goblinsi na Amigi :pray: )

Arkade - Captain Claw :pray: :pray: :pray:

Praetorian
06-06-2010, 12:29
Prva igra koju sam igrao na kompu je bila Roadrash, sjećam se da sam od ujutro od 8 pa navečer do 20 igro.

ScorpiuS
06-06-2010, 12:41
Jooj, sjećam se i ja toga. Bila je predobra igra.

cham3leon
06-06-2010, 19:18
NFS HP2S- Jedna od prvih mi igara na PC-u. Naučila me voziti i koristiti zidove za brže izlaženje iz zavoja.

Ta vještina ti je garant i dan danas od koristi dok se voziš Zagrebom :>

Nego, mislim da je vrijeme da NFS Hot Pursuit i službeno proglasimo PCPLAY klasikom nulte kategorije.

Electromaster
06-06-2010, 19:44
Utrke- Micro Machines [lulz]. Iako sam kao klinjo igrao to, kao i Test Drive iz 1990., te nekakav Grand Prix s formulama, prva trkalica koju sam ozbiljnije igrao bila je TOCA 2 Touring Cars iz 1998.

FPS- Doom. Shareware verzija. :)
Ali ne, prvi FPS koji sam "stvarno" igrao bio je Tom Clancy's Rainbox Six, i tu sam kao klinjo masivno fejlao. Ali hej, bar sam naučio osnove. Komp mi je ionako dugo vremena bio takvo smeće da nisam mogao igrati nijedan FPS koji sam htio. Serious Sam je na njemu izgledao kao slideshow. U izborniku.

RTS- Age of Empires, C&C: Red Alert, Star Wars: Galactic Battlegrounds. Kako mi je komp bio drek, velik dio vremena igrao sam strategije, koje su tada uglavnom bile jako nezahtjevne.

RPG- Nešto malo Diablo, kasnije Knights of the Old Republic. Nikad se nisam previše uhvatio erpegeja, ne znam ni sam zašto.

Platformeri- Obavezan Super Mario na SNES-u, a potom na PC-u Prehistorik, The Lost Vikings, Lion King i tako dalje...

Od ostalih igara na kojima sam izgrindao skillove spomenuo bih i Dynu Blaster te Wormse, koje sam kao mali igrao praktički svakodnevno. :)

Feanor
06-06-2010, 19:54
Zaboravih nadodat:


Arkade: Pitfall: The Mayan Adventure - Igralo se od jutra do mraka, doslovno...